Právě je stř říj 18, 2017 5:55 pm

Psincový kašel nebo dušení ?

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Psincový kašel nebo dušení ?

Příspěvekstř srp 18, 2010 12:21 pm

Přesunuto

--------------------------------------------------------------------------------
od Jakubíková Jitka » úte srp 10, 2010 7:09 pm

Nikki: To je nejlepší když se vetové nemůžou dohodnout no... leda se nechat rozsoudit názorem třetího...A návraty jsou docela časté to je pravda, protože se to strašně snadno přenáší a kolikrát to lidi buď neléčí, protože psincový kašel může "méně vnímavým" majitelům připadat i jako obyčejné přidušené kašlání na vodítku, nebo to nedoléčí uplně....

Ki+M: já za tu vakcínu platila 460kč což si myslím není tak hrozné, na to, že jsme s tím bojovali tři týdny...Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.
--------------------------------------------------------------------------------
od Nikki » úte srp 10, 2010 3:57 pm

Jsem docela naštvana, v neděli nám vet.řekla, že plíce jsou čisté, včera jiný vet., že plíce se mu moc nelíbí a dneska opět první vet., že plíce jsou furt čisté, takže fajn..za ty peníze bych ráda věděla, jak to teda je.
od Ki+M a Hercules » úte srp 10, 2010 1:58 pm

No ja to dam asi naockovat, nech to stoji co to stoji, maly si trochu snupne a bude pokoj. My tu mame neviem kolko vela psov na meter stvorcovy, takze riziko nakazy, ked to dojde bude asi dost vysoke. Lebo co tu pisete ako sa dusia pri tom, ach radsej to nechytit veru.
od Nikki » úte srp 10, 2010 1:46 pm

Teď jsem projížděla sránky o tom kašli a různé diskuze a spousta lidí má problém, že se to jejich psům vrací. Jako dost mě to děsí, doufám v brzké uzdravení a žádný návrat!
od Nikki » úte srp 10, 2010 11:34 am

No já abych pravdu řekla, se o tom očkování nechám teda informovat u veterináře, protože budu ráda, když tímhle nebude muset znova procházet.

Včera už dopoledne vypadal líp, šli jsme na tu kontrolu a prej plíce nic moc a že hodně povrchově dýchá. Dostal injekci a prej strašně nechutnej sirup (což je zřejmě pravda, protože takovej ksichtík, co doma po první dávce udělal, jsem ještě neviděla). Přišli jsme nějak po třetí hodině od veterináře a charlie celý odpoledne prospal až do sedmi hodin, ani se nehnul. Bylo slyšet, že i víc chrčí u dýchání, než v neděli, ale záchvaty naštěstí po tý první injekci v neděli přestaly (dýchání prý bylo zhoršený i tou horečkou,co měl).

Nevim no, dopoledne vypadal celkem dobře, ale po tý injekci byl takovej úplně mimo. večer se ani nenechal pohladit a byl úplně apatickej. Asi mu píchli nějakej driják nebo nevím. Vypadal, jak když mele z posledního. Dnes ráno zase o něco lepší, ale zas máme jít na kontrolu. Jsem zvědavá, jak mu zase bude, až přijdem.
od Jakubíková Jitka » úte srp 10, 2010 10:14 am

Existuje i přímo injekční vakcína - Pneumodog ale ta do nosu - Nobivac KC je učínější a normálně se to stříkačkou vstříkne psovi do jedné nosní dírky a počká se až polkne...během pár vteřin hotové Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.
od Břéťa a Barča » úte srp 10, 2010 6:32 am

V České Skalici to mají naši pesani už pátý den a projevovalo se to chrčením a hýkáním, jako by nemohli popadnout dech. Venku pak měli hned posmrkané nosy, jak intenzivně čmuchají okolo sebe. Veterinář nám dal léky na posílení imunity s tím, abychom ho zavolali, pokud by začali kašlat. Dnes jsme měli první noc, úplně klidnou, bez dušení. Byli jsme z toho také vyděšeni, ale řekl bych, že to je rýma a ne kašel. Věřím, že se ji Břéťa s Barčou do týdne zbaví. Kdo nemá po svém boku buldočka,
ten se opravdového štěstí nedočká.
od katkon26 » pon srp 09, 2010 10:31 pm

díky za info, zítra jdme na roční přeočkování a prohlídku . tak se poptám, sme sice od Pardubic daleko ,ale čert nespí.
od Melda s Hannym » pon srp 09, 2010 7:39 pm

Hm, my jsme taky od Pardubic to teda nemám radost

Mě ten psincový kašel napadl hned, ale nechtěla jsem strašit... ono když se to řekne, tak vzniká hned panika, ale ono to není až tak vážný, když se to léčí hlavně, že už je líp

Já jsem nad tím očkováním uvažovala, ale prý to není injekce, ale nějak to vdechují či co a že u většiny psů to nemá účinky, protože psovi těžko vysvětlíme, aby to vdechnul nebo včichnul tak jsem to pak odpískala... jednu dobu ho totiž bylo na výstavách mraky, tak jsem měla stach...
od Nikki » pon srp 09, 2010 6:03 pm

No asi to už zřemě postupuje. Včera ještě veterinářka nic moc neurčovala, ale veterinář dneska říkal, že sloužil ve Svitavách a tam byly min.týden 3 případy a o víkendu 5. My jsme víc u Pardubic.
od Jakubíková Jitka » pon srp 09, 2010 5:47 pm

No vida, tak už to očividně není jen u nás (Přerovsko - docela slušná nákaza desítek psů) a v Brně...Teda pokud z tama nejste My zrovna dneska byli na očkování proti němu, ať to nemáme furt dokola. Přejeme brzkou rekonvalescenci Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.
od Marika a Timmy » pon srp 09, 2010 3:59 pm

ajaj, tak ať se z toho brzy dostane.

Hlavně dodržovat instrukce vet
od Nikki » pon srp 09, 2010 3:51 pm

Tak to prý vypadá na ten psincový kašel. Prej už měli minulý týden asi 3 případy a o víkendu 5
od Nikki » pon srp 09, 2010 11:43 am

My totiž byly stanovat. Kamarád z toho taky onemocněl. Charlie pak doma prospal dva dny, ale myslely jsme, že je to hlavně únavou, protože toho tam moc nenaspal. Navíc je možný, že se tam i napil přímo z přehrady, takže z toho taky mohl něco chytit. A přijde mi, že má i nějakej mokřejší nos. Sice ne nijak extra,ale trochu jo.Nevim no.

Veterinářka taky zmínila to měkké patro, ale když zjistila, že má i horečku, tak říkala,že to bude něco jinýho.
od Jakubíková Jitka » pon srp 09, 2010 11:37 am

No klidně může být zahleněnej. Angie měla psinocvý kašel, tím pádem i hleny, a taky se mi dusila. Pak postupně zabírali atb, sirup a pastilky na rozpouštění hlenu a byl klid...Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.
od Nikki » pon srp 09, 2010 10:40 am

Nedalo mi to, včera se eště několikrát takhle zadýchal, naštěstí jen na krátko a hned se mu to uklidnilo, ale šla jsem na veterinu. Na veterině mi řekli, že má i horečku. Dostal injekci se silnými antibiotiky. Prej by to špatný dýchaní mohl mít z tý horečky.

Si řikám, že by mohl být třeba nastydnutej z toho našeho stanování. Známí mi říkali, že jejich pes má angínu a strašně chrchlá a to nemá zpláclej čumáček jak ten náš. Takže bych se nedivila, kdyby měl něco takovýho. Zní jak když je třeba zahleněnej.

Určitě znáte takovej ten hlubokej nádech, kolikrát u toho zachrčí, jak kdyby krkal, tak právě když se takhle nadechnul tak pak začal chrchlat a dusit se,to si právě myslím,že může mít nějakej zánět v krku nebo něco. Uvidíme,co nám poví dneska.
od Ki+M a Hercules » pon srp 09, 2010 8:43 am

My sme mali velmi podobne priznaky, napinalo ho aj v spanku, ale on sa budil na to a potom prehltal stale. Isli sme na veterinu a bola z toho pokrocila gastritida. On sa bud vyzvracal, ale tiez tak ze sa to striedalo, raz to raz nejaka stava zaludocna a napriek tomu, ze nemal vobec teplotu, tak mal rozhodeny cely traviaci system. Vet povedal, ze vonku nieco zmlsol, hoci davame pozor a ze to to spustilo...
Takze hadam to ziadna epilepsia nebude
Ja tiez chodim na veterinu s najhorsimi scenarmi a oni ze to mate ako babo, ze?
od lat.jiri » ned srp 08, 2010 9:32 pm

Nevím jak je Charli starý ale pokud je ještě mladý a tento záchvat se projevil poprvně.mohl by to být také epileptický záchvat-příznaky tomu odpovídají.Není to žádná tragedie náš Larýček se dožil 12 let,ale musel brát prášky.Držím palce a´t to dobře dopadne třeba jen něco snědl co mu nesedlo... j.g.l.
od Jakubíková Jitka » ned srp 08, 2010 8:31 pm

A nemůže to být jen takový to klasický buldoččí dušení jak mají problémy s tím měkkým patrem? to kolikrát taky vapdá dost hrozivě a u nás stačí jen ucpat prsty nosík a otevřít ji tlamku, aby polkla a je klid...Možná ho to natolik dráždilo, že si i ublinknul....Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.
od Melda s Hannym » ned srp 08, 2010 2:19 pm

Jeď na veterinu! Buď mu je špatně, nebo má kašel a jak jakoby kašle, tak zvrací... ale určo by to chtělo veta, chlácholením nic nevyřešíš...
od Nikki » ned srp 08, 2010 1:51 pm

Dneska ráno s námi charlie spinkal v posteli a najednou jsme slyšeli strašný chrčení. Charlie špatně dýchal, jak když by měl vyraženej dech a nemohl se dobře nadechnout. Hrozně u toho sýpal. Já už hysterická. Pak ho to přešlo. Šla jsem se s ním vyčurat apod a zpět do postele a pak jsem zjsitila, že mám pozvracenou peřinu a kus prostěradla. Tak si myslím, že mu možná zaskočilo, jak zvracel.

Pak usnul a já ho sledovala. A ve spánku si krknul a něco zas vyvrhnul a polknul to a zas se začal dusit. Naštěstí to trvalo jen chvíli. Vzala jsem ho teda ven. Trošku jsme se prošli a jednou ze sebe vyhodil nějakou šťávu. Pak už dobrý.

Dala jsem mu časem i granule k snídani. Před hoďkou ale zase chvíli zasýpal z ničeho nic. Nevím,jestli zas něco vyhodil jen do tlamičky a spolknul. Nevíte,jestli mu je prostě jen nevolno, nebo co to je? Hrozně se o něj bojím. Bojím se, že se mi fakt nebude moc nadechnout.nevím,co dělat. Jen čekám, až to přestane a chlácholím ho.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Berňoš

Nováček

Re: Psincový kašel nebo dušení ?

Příspěvekpát říj 06, 2017 11:54 am

Ahoj všem, přečetla jsem si celou diskuzi a chtěla bych se poradit. Mám 12,5 letého buldočka Bernyho a poslední 2 roky trpíme na psincový kašel. Cca každé 3 měsíce máme atb + jitrocelový sirup nebo acc sirup, C vitamin, nos čistím Vincentkou...bez toho nefungujeme vůbec. Vyzkoušela jsem hodně přípravků na podporu imunity, bohužel, nic mu poslední rok nezabírá. Psali jste tu o vakcínách na psincový kašel. Je ve formě jako vakcína, nebo se dá podávat i v jiné formě přímo do nosu? Vakcíny nemám moc ráda, nevím, zda je to pro něj když už má vyšší věk úplně vhodné, ale budu ráda za Váš názor. Díky, Zuzka

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce