Právě je ned dub 22, 2018 3:26 pm

Selhání nebo rakovina jater, ledvin a ostatních orgánů

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marla

Stálý člen

Selhání nebo rakovina jater, ledvin a ostatních orgánů

Příspěvekpon zář 27, 2010 1:40 am

Máte někdo zkušenost s rakovinou jater ???? :cry:
buldoček je láska na celý život

Milena

Stálý člen

Re: Rakovina jater, ledvin a ostatních orgánů

Příspěvekpon zář 27, 2010 8:38 am

Bohužel mám.Moje první Lhasa apso Cindy Me-Ben byla po úrazu ochrnutá na zadní nohy a i po operaci nemohla chodit.Vet aplikoval injekce,které jí po 3 měsících pomohly,ale jejich důsledek jsem zjistila za 5 let-fenka začala mít zvětšený objem břicha a při poklepu na břišní stěnu to jakoby dunělo.Břicho neustále rostlo-byla to bříšní vodnatelnost,která je prvotním projevem rakoviny jater.Lze udělat punkce,ale tekutina se neustále doplňuje,tudíž jediné řešení,aby se zabránilo utrpení zvířete,je eutanazie.Dlouho jsem se nemohla odhodlat,fenka byla poměrně veselá,ale břicho rostlo a vystoupila páteř,takže jsem to nemohla odkládat.Milena

Olga

Moderátor

Příspěvekpon zář 27, 2010 9:00 am

ježíš marjá, ještě tohle. Nestrašte mne. Amálka teď má blechy a už to mi stačí.
Olga a Amálka

Marla

Stálý člen

Příspěvekpon zář 27, 2010 11:25 am

Bohužel mi to potvrdili tři veterináři nezávisle na sobě.Ten třetí,starý praktik,který celý život dělal psy,to diagnostikoval bez všech vyšetření.Pouze pohmatem a poklepem.Nedoporučil operaci.Jen jeden by operoval a dost na to tlačil.Afruška má už veliké bříško,neví,jak si má lehnout a povzdychává.Venku je ale čiperka.Mám problém s tím,kdy bude ten správný čas na uspání.Nechci to uspíšit,ani ji nachat trápit,chuděrku moji. :cry:

Milena

Stálý člen

Příspěvekpon zář 27, 2010 1:20 pm

Tak to je mi líto,ale jak začne růst bříško,je to ta vodnatelnost a to už se nespraví.Také jsem tenkrát chtěla zkusit břišní tekutinu odsát,ale vet řekl,že ta se bude tvořit pořád.Mám super veta,který mi chodí domů,tak jsem Cindy říkala,že dostane očkování a ona to vzala v naprostém klidu.Nejdřív dostala injekci do svalu,teprve potom tu poslední do žíly.Nesmí se brečet,ať pejsek nic nepozná.Ale pak bulím a jdu se ožrat/s mírou/.Ale doporučuji na nic nečekat,ať pejsek netrpí.Milena

Marla

Stálý člen

Příspěvekpon zář 27, 2010 2:07 pm

Děkuji Vám oběma za hezká slova.Afruška je můj čtvrtý pejsek,ale první buldoček.Na stará kolena jsem chtěla něco menšího.Psy už chovám přes 30 let.Byli to samí boxeři.Mám ráda krátké čumáčky,takže volba padla na buldočku.Musím říct,že ona je nejněžnější ze všech,co jsem měla.Všechny pejsky jsem nechávala uspat doma.Ale čím jsem starší,tím je to těžší.Můj starý přítel,veterinář,vždycky říká : Pes musí mít radost ze života a člověk ze psa.Jenže je to moc těžké, zvolit správný čas.

Marla

Stálý člen

Příspěvekpon zář 27, 2010 7:10 pm

Děkuji Všem,když se to pohne nějakým směrem,zase napíšu. Marla

Marla

Stálý člen

Příspěvekpon pro 20, 2010 9:40 pm

Dnes,20.12.2010 dobilo srdíčko mojí Afrušky.Už jí bylo moc špatně,tak jsem to s těžkým srdcem musela udělat.Někteří členové ji znali.Vzpomeňte na ni.

Olga

Moderátor

Příspěvekúte pro 21, 2010 9:47 am

určitě měla krásný život a i když to pro Vás budou asi smutné Vánoce, přejte jí to, že už se netrápí .
Vím taky co to je, přijít o milovaného pejska, ale i přes tu bolest, stojí to za to mít dalšího.
Olga a Amálka

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekúte pro 21, 2010 12:16 pm

Ten kdo už o nějakou psí dušičku přišel, dobře ví jak se cítíte....jediná útěcha je,že už má těžký konec za sebou a možná až to přebolí přijde nová Afruška.A znova vás obohatí...Jarka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte pro 21, 2010 12:35 pm

Toto sa tazko cita a tiez pise, je mi to velmi luto. Ale urcite jej bude lepsie v psom nebicku.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Noemi

Stálý člen

Příspěvekúte pro 21, 2010 2:04 pm

Věřte, že si Vás bude hlídat ze svého psího nebíčka, kde už ji nic netrápí a nebolí, jako oko v hlavě...a bude jistě ráda, pokud najdete tolik síly, aby se ve Vašem domově objevila nová placatá tvářička....
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

marcela

Návštěvník

Příspěvekúte pro 21, 2010 3:48 pm

Co na to říci, je to velice smutné, ale čas všechno zahojí. Jí už nic nebolí a Vy jste byla s ní v té nejtěžší hodině. Měla krásný život a paničku, která vždy stála při ní. Držíme palečky, ať vše přebolí a Vaše Amálka Vám to teď jistě trošku ulehčí. Takový je život ..., ale to všichni víme.

Marcela +Petr+Iggy+Beefeater

Marla

Stálý člen

Příspěvekúte pro 21, 2010 8:59 pm

Děkuji všem,kteří cítí jak mi je a napsali mi.Taková podpora alespoň trošku potěší.Já už mám doma novou fenečku 2 měsíce.Jmenuje se Amálka.Když jsem ji přivedla domů,Afrušku to hodně zvedlo.Spaly spolu,hrály si.Ale nemoc je nemoc.Najednou se to hodně zhoršilo.Teď Je Amálka smutná a hledá ji.O to víc je mi těžko.Uvažuji,že bych jí opatřila novou kamarádku.Ale je to taky o penězích.Ne o krmení,ale když příjde nemoc.Pak je to náročné.Ještě jednou všem děkuji.Marla

Limaho

Stálý člen

Příspěvekstř pro 22, 2010 3:03 pm

Marla,je mi to moc líto,že Afruška odešla,ale Vy jste jí to určitě ulehčila.Já jsem před 3 měsíci přišla o Benží,která prodělala již 2.mrtvičku a bohužel se již nevzpamatovala a Zuzi,kterou mám z útulku,byla několik dní z toho špatná.Dnes je již v pohodě.Držím Vám i Amálce palce.Milena,parta Limaho,Zuzi z Jimlína a Rocky z Maršovic

Marla

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 23, 2010 12:00 am

Tak to jste mě potěšila,že to bude jen pár dní.Děkuji a přeji všem krásné svátky.Marla

Marla

Stálý člen

Příspěveksob led 08, 2011 12:33 am

http://marla1.rajce.idnes.cz/Afrodita/ :cry: Přidávám pár fotek mojí Afrušky

Olga

Moderátor

Příspěvekpon led 10, 2011 10:07 am

byla krásná....ty očička :) a měla v tom neštěstí štěstí na milující paničku se kterou se jí lehčeji odcházelo
Olga a Amálka

Marla

Stálý člen

Příspěvekúte led 11, 2011 12:43 am

Děkuji,Olgo,oči měla opravdu nádherné!Přeji vaší Amálce hodně zdraví a šťastný život. Marla

Marika a Timmy

Site Admin

Selhání ledvin

Příspěvekpon úno 14, 2011 5:06 pm

Přesunuto

Příspěvek od Ki+M a Hercules » 12 úno 2011, 18:08
Drzime palce dalej a nech sa uzdravi maly bojovnik! :wink:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Příspěvek od Kristína » 12 úno 2011, 17:12
Přináším další informace, Artíček měl lepší výsledky krve než předtím, ale prý to ještě nestačí, takže celý víkend stráví na veterině :( Drží se statečně na to, že doposud nebyl přes noc nikdy sám. Jen je trošku uražený. Takže zítra při odběru doufám, že budou u Artíčka stát všichni svatí a v pondělí si pro něho pojedeme. Je na infuzích a dostává speciální granule na ledviny...
Kristína a Artíček miláček
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Příspěvek od Babetta » 07 úno 2011, 10:12
Tak to by mě bylo moc líto, kdyby to pejsan neustál. Držím pěsti, posílám štěstí... :wink:
Příspěvek od Marla » 05 úno 2011, 21:28
Opravdu vám moc držím palce a přeju hodně trpělivosti.Zdraví Marla :roll:

Příspěvek od Ki+M a Hercules » 05 úno 2011, 17:19
Strasne drzim palce, dufam, ze ako spravny buldik zabojuje a bude dalej robit svojim panickom radost. Ked ono sa hovori, ze clovek niekedy nema mysliet na najhorsie, casto to povie aj veterinar, ale potom vyskoci diagnoza. Budeme na Vas mysliet a dajte vediet ako sa vyvija jeho stav a napiste nam aj o liecbe. :wink:

Příspěvek od Kristína » 05 úno 2011, 17:05
Ahojik všichni frbuláci. Kdybych jen věděla nebo se dočetla dřív, že jisté příznaky znamenají nemoc, nemuselo by to být s naším Artíčkem až tak špatné. Ale člověka hned nenapadne, že se postupně a nenápadně projevuje nemoc. Proto Vám sem píšu, třeba to nějaké placatce zachrání nebo prodlouží život.
Náš Artík nedávno oslavil 1 rok. Zrovna jsme přesedlali na dospělé granulky a zjistily, že je nějaký hubenější. Tak jsme změnily granulky, ale pořád to bylo stejné. Dalším příznakem byla únava (člověk to přisuzoval tomu, že se chce tulit a proto vám pořád hajá v klíně). Jenže to bylo jeden den a další byl z něj čipera. Potom se objevily 2 záchvaty. Na veterině nám oznámili, že výsledky krve jsou moc špatné - selhání ledvin. Pročítám internet a jako další příznak uvádějí, že pejsek při tomto onemocnění hodně pije. A to nás mělo upozorni už jako první! Vždyť on už od malinka pil jak duha. Chodil z jedné mističky do druhé a v každé si chlípnul... :( A také při tomto onemocnění mají pejsci bílou pokožku. Teď čeká Artíčka hospitalizace a pokus o záchranu. Snad to dopadne dobře.

Jak jsem psala na začátku, kdybych jen tušila, co to znamená, mohlo být všechno jinak...
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marla

Stálý člen

Re: Selhání nebo rakovina jater, ledvin a ostatních orgánů

Příspěvekned črc 31, 2011 2:15 am

Jak to dopadlo s Artíkem :?:

Jaja23

Nováček

Příspěvekpon bře 28, 2016 8:55 pm

Marla píše:Bohužel mi to potvrdili tři veterináři nezávisle na sobě.Ten třetí,starý praktik,který celý život dělal psy,to diagnostikoval bez všech vyšetření.Pouze pohmatem a poklepem.Nedoporučil operaci.Jen jeden by operoval a dost na to tlačil.Afruška má už veliké bříško,neví,jak si má lehnout a povzdychává.Venku je ale čiperka.Mám problém s tím,kdy bude ten správný čas na uspání.Nechci to uspíšit,ani ji nachat trápit,chuděrku moji. :cry:

Dobrý den!

pokud operaci, tak určitě ihned! Je jasné, že pokud vet doporučí operaci, tak na to tlačí, aby pak už nebylo pozdě... Jinak je dobře, že jste šli za vícero veterináři :-)
Ono existuje i více alternativ léčby viz. http://psiusmev.cz/media/rakovina-jater-u-psu , důlěžité jsou i léky, které pejsek bere a jak na ně reaguje... Případná operace je jen první krok. Já mám podobnou zkušenost, náš vet byl proti operaci, ale poté jsem zašli jinam a náš Max se z toho dostal !!! Sice 3 roky poté, bohužel, zemřel na selhání ledvin, ale rakovinu jater zvládl :-)

Držím palce!

gangaros

Kolemjdoucí

nemoc jater

Příspěvekpon lis 14, 2016 10:07 pm

Dobrý den,prosím zda někdo máte zkušenost s nemocí jater u fr. buldočka.Už rok bereme lék Liver a vitaminy Essentiale forteN na játra.Před rokem měl jaterní enzym hodnotu 16.0 , potom 12.5 a 10.5.Letos na jaře enzym 4.7 a potom 7.2 Podle vet by měl být tento enzym v hodnotě 1.75 zdravý pes.Začalo to tím,že hodně začal pít i dvě celé plné misky denně a proto i hodně čurá,přes noc vypije misku / do rána 500ml/.Ke zlepšení moc nedochází,pije pořád cca 1000 - 1200 ml za den ,váží 15,5 kg,s vahou nešel dolů ani nahoru.Běhá,lítá dieta Royal Canin na játra,konzervy jen od veta ,granule jen od veta.Matýskovi je 11.5 roku.Poradíte,co bude dál,zlepší se to?Moc Vám děkuji
František

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce