Právě je ned úno 18, 2018 11:10 pm

Problémy se střevy - zauzlení, perforace

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Miguelka

Stálý člen

Re: Zauzlení střeva

Příspěvekpát led 07, 2011 11:26 pm

Janča píše:To je mi lito. At se Olinka brzo uzdraví

Děkujeme, zatím zkoušíme, tedka má průjem po kuřecích stehnech, takže asi opravdu jenom prsa a rybu, snad to vychytáme.

Olga

Moderátor

Příspěvekpon led 10, 2011 10:08 am

pokud má průjem zkuste dát více zeleniny, tak mi to poradil lékař.
Olga a Amálka

Miguelka

Stálý člen

Příspěveksob led 29, 2011 1:00 am

Díky Olgo, zkusím!

kaliiv

Návštěvník

Příspěvekstř zář 14, 2011 12:29 pm

Dobry den potrebovala bych pomoct vubec nechapu kde ji ten nas trhac nasel ale rozkousal mi banku na stromek tak ted strseuju jestli mi neco nesezral...ted jsem mu dala tvaroh s trochou oleje to mi poradila mamka protoze jsem ji taky jak jsem byla mala zbastila....do tlamicky jsem se mu divala a tam nic nema .....dekuji za rady... :cry:
Rocky

Renáta

Stálý člen

Příspěvekstř zář 14, 2011 1:35 pm

My máme taky bohaté zkušenosti se sežráním všeho okolo. Radím koupit laktulosu v lékárně(je bez receptu) a zeptat se v lékárně kolik ji dát, aby se z toho neposral, já už si nepamatuju kolik jsme dávali a pak čekat, jestli něco vyjde ven. Kdyby nechtěl žrát a začal zvracet, tak hned na veterinu, to už značí ucpané střevo a musí se rychle operovat. Budu držet palce, ať vše dobře dopadne. Nám s laktulosou vždy "zatím" vyšlo ven druhým koncem :D

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř zář 14, 2011 3:15 pm

keby nezabrala lactulosa, tak keby sa choval pes divne, priebercivo, no proste inak ako ste zvyknuti, tak na veterinu a na RTG. Ono t casto ostane iba v zaludku a tam to uz nema kam ist. Ael hadam to nebol velky kusok.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

kaliiv

Návštěvník

Příspěvekstř zář 14, 2011 6:01 pm

No on to rozcupoval na male kousicky tak nevim jestli vubec neco spolknul ale pro jistou kdyby nahodou....Ale jinak se chova uplne normalne a normalne i kaka a papa tak doufam ze nic nespapal...ale dekuji za rady
Rocky

bella007

Nováček

Příspěvekpon zář 19, 2011 1:22 pm

Zdravím všechny :D
I já mám bohužel tuto zkušenost,kdy náš 3 letý buldoček ROKY měl zauzlení střev.Nejspíše venku spolknul pecku od broskve a ta způsobila ucpání střeva.Nejprve to vypadalo na střevní chřipku,protože začal poblinkáva,veterinář mu dal léky proti zvracení,po kterých přišla velká úleva.Ale přes noc začal zase zvracet,ale hlavně prdíky-po těch nebylo ani slechu.Hnedka jsme ho převezli do Stodůlek,kde bezvadný tým provedl operaci a našeho poklada tak vytrhli hrobníkovi z lopaty.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon zář 19, 2011 3:04 pm

těbuch, tak to máme kliku. Manžel dal Timmymu před asi 14 dny celou meruňku a já šílela, že i s peckou. Naštěstí mu po 4 - 5 dní nic nebylo a pak jsem doma v obýváku našla louži. Po pečlivějším prozkoumání a kouknutí až za žaluzii jsem zjistila, že to není louže, ale Timmy blinkal a nakonec jsem objevila - nekecám - pecku z té meruňky. Takže jsem vydala přísný zákaz dávání mu čehokoliv s peckou menší než pecka od vína nebo melouna :-). Ani mu nedávám pro jistotu jadřinec od jablka, jelikož se nám ponich už taky něolikrát poblinkal. Ten náš první buldoček Monty naopak snědl kde co a docela v pohodě.

To ale vám vůbec nezávidím tu operaci :-(, hlavně že je již vše OK !
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon zář 19, 2011 3:17 pm

Pozor na pecky a zrniecka vseobecne, tie z hrozna a rajcin a melona su pre nich toxicke. Ked toho nezje velmi vela, tak bude iba blinkat, ale aj tak...
No ja sa tohto bojim tiez nakolko nas Hercul by najradsej nosil v tlame vlasske orechy. on to je schopny rozhryznut potvorka. :roll:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpon zář 19, 2011 6:10 pm

Ono to je spíš o tom, jak moc má pes vycvičený žaludek...pokud žere pouze granule, může pecka způsobit velikou neplechu.
Na druhou stranu si pamatuju, že jsem u babičky krmili jako děcka pejsana peckami z třešní - celé nechtěl, po peckách se mohl utlouct.
Náš Bax je v tomto směru příšerka - v nestřeženém okamžiku sežere z koše plastové podložky, na kterých leží maso nabalené v obchodě...ty pak zhruba po 3 dnech zvrací...naopak mikrotenové sáčky procházejí beze změny trávicích traktem, jen jejich délka je krapet v rozporu s vyprazdňovacími schopnostmi psího jedince, tak přichází na řadu manuální výpomoc :mrgreen: ...teď se nám to naštěstí daří eliminovat, ale jednou dobou to bylo na téměř týdenním pořádku.

Pejsanům přejeme zažívání pouze poživatelných dobrůtek :wink: .....a zoperovanému buldíkovi i jeho páníčkům rychlou rekonvalescenci a už jen samé pozitivní zážitky.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekpát říj 21, 2011 1:46 am

Zdravím dalšího zauzlence! :) Doufám, že u vás vše ok! Nevím, proč u nás nastala ještě ta koplikace se žrádlem, pravděpodobně tím, že to trvalo tak dlouho než se na to přišlo a střevo bylo už poměrně odumřelé Olinka nemůže trávit jako normálně a tím jsme museli přejít na tu dietu, kterou držíme dodnes a dále a dále. nicméně, tuk tuk tuk, tedka se nám daří výborně, se žrádlem už jsme to vychytali a k tomu všemu sterilnímu kuřecímu prsu s rýží už běžně přidáváme hovězí, pangase, různou zeleninu a brambory, ke svačině banán, pacholíka a piškoty. Občas jí zacpeme suchym rohlíkem, na hraní, protože žádný tý bůvolí pindoury co milovala už nesmí, a dobrý. Tak už nevim co by jsme jí mohli dát, jsme dost opatrný, občas jí dáme něco "od huby" ale většinou je to zelenina nebo nějaký libový masíčko. Nebo vajíčko... Bojim bojim, někdy přemýšlím, co bych jí tak udělala aby neměla furt to samý, ale nerada bych zase zažila nějakou tu její strašnou koliku, to bylo hrozný. Ale jako, nemá to špatný uplně, samý libový maso, když se to vaří s tou zeleninou, voní to a chutná jako prvotřídní vývar na super polívku, takže si asi nemusí stěžovat :)

maxik09

Kolemjdoucí

Perforace tenkého střeva

Příspěvekúte kvě 21, 2013 10:12 am

Ahoj, Máte něko zkušenosti s perforací tenkého střeva? Naši cindušku právě připravují k operaci a podle veterináře má v bříšku obrovský zánět a část střeva jí pravděpodobně budou muset vzít. Není to jisté uvidí se podle situace co uvidí. Její stav je moc vážný. :(

Olga

Moderátor

Re: Perforace tenkého střeva

Příspěvekúte kvě 21, 2013 1:49 pm

ach jo, držíme palce....napište pak více...
Olga a Amálka

maxik09

Kolemjdoucí

Příspěvekúte kvě 21, 2013 4:24 pm

Bohužel stav Cindušky je vážný. Při operaci objevili v tlustém střevě tumor. Ten to celé způsobil. Část střeva jí museli vzít. Teď budeme čekat na výsledky z histologie. Na sále měla velké komplikace. Selhalo jí srdíčko i dýchání a museli ji oživovat. Chvíli za ni dýchal i přístroj. Chudinka váží už necelých 6,5 kilo jak moc zhubla. Vždycky byla drobná ale ted už je opravdu jen droboučká. Ted holčička naše bojuje. Uvidíme co bude dál :(

evisek68

Moderátor

Příspěvekstř kvě 22, 2013 10:02 pm

Majitelka Cindy na Facebooku píše:
perforace tenkeho střeva. při operaci ji museli kousek vzit. střevo ji i prasklo a vše teklo do břiska ma tam zanet. pri operaci cindusce v tlustem streve objevili nador. ten to cele zpusobil. ted budeme cekat jestli byl zhoubny nebo ne
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Olga

Moderátor

Příspěvekstř kvě 22, 2013 11:08 pm

Cindy po zákroku

Obrázek
Olga a Amálka
Předchozí

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce