Právě je pon led 22, 2018 10:48 am

Uši a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Olga

Moderátor

Re: Čistenie uší a kusanie

Příspěvekpát dub 12, 2013 11:12 am

doporučuji udělat stěry na kvasinky - pokud se prokážou, tak čištění samotné nepomůže.
Olga a Amálka

terík

Nováček

rolovací ouško

Příspěvekúte črc 30, 2013 7:32 am

Včera jsme si přivezli miminko frbulíka, ouška má stojací, ale začalo se mu jedno ouško - špička ouška (a malinko i druhé) ohýbat na druhou stranu (tj. špička ouška se ohýbá směrem k zádům). Chci se zepatat, zda s tím má někdo zkušenosti a co dělat, aby se mu ouško zase narovnalo.Nechtěla bych, aby s něj byl paskvilík :D

evisek68

Moderátor

Re: rolovací ouško

Příspěvekčtv srp 01, 2013 7:59 am

Dávejte vyváženou stravu a možná nějaký vápník. Mohlo by to být tím, že mu uši padají, někdo nedá dopustit na prášek rozdrcené vaječné skořápky, kterou přidává do jídla.

Na Facebookovém Frbulu Vám určitě poradí, je tam kolem 2.000 členů.
https://www.facebook.com/groups/frbul/1 ... ment_reply
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Marika a Timmy

Site Admin

Zánět v uchu, drbání, prasklá cévka a následně operace

Příspěvekúte čer 10, 2014 2:48 pm

Timmy mel pred tremi tydny zanet v uchu a tim, jak se na uchu drbal, zjistila jsem jednou rano, ze na vnitrnim uchu ma otok. Pres den jsem drbani hlidala, ale nedala jsem mu na noc limec. Vse se natolik zhorsilo, ze mu nakonec na veterine pan doktor musel propichnout osko - otok, vymackal mu krev a buhvi co. Dali jsme limec a do tydne se boulicka znovu objevila a byla vetsi, nez ta prvni, tak si ho na kontrole rovnou nechal a odpoledne operoval ucho.

Kdyz jsem si vecer sla Timmyska vyzvednout, tak jsem se tam malem slozila. Ucho jako prosivana deka, Cely modry. Dcera s nim musela zustat v ordinaci a vyslechla si doporuceni lekare co a jak. Limec jsme slibili nasadit doma, nicmene mu ten limec neustale na operovane ousko nalehal a Timmy knucel bolesti. No a ja jsem 4 noci lezela u nej u pelechu a hlidala, aby si ousko nedrbal a pres den jsme se u nej taky stridali. V patek uz jsem vyzkousela limec a uz to slo.

V sobotu jsem byla cely den na skoleni a vecer pro me rodina jela do Prahy a pejskove zustali sami doma. Po navratu dalsi sok. Artur Timmyskovi cely ucho olizal a rovnou z obou stran. Zitra jdu na veterinu na kontrolu, tak uvidime, co mi pan doktor rekne. Timmyska podporuji i homeopaticky (jiz jsem hotovy homeopat nelekar a jiz jsem ukoncila skolu zkouskou), tak verim, ze vse bude v pohode. Zitra je 10 dni po operaci a stehy by se mely vyndavat po 18 - 20 dnech. Jeste mazu homeopatickou mastickou, ale pouze zvenku a zevnitr jen tam, kde byly otoky nejvetsi a vse se krasne spravilo.

To neni lamentovani, ale jen informace pro ostatni, cevky v ousku muzou prasknout i pry jen trepanim hlavicky a ousek. My to meli po skrabani usi, kdyz mel zanet v ousku. Kdyz by nekdo mel podobny problem a chtel treba jen zodpovedet nejaky dotaz, urcite se na me muzete obratit - marika.klcova@gmail.com
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Re: Uši a problémy s tím spojené

Příspěvekčtv čer 12, 2014 10:37 am

Vcerejsi kontrola dopadla dobre a za dalsich 10 dni musime na stehy. Ousko je jakoby zlomene a planda. Ale verim, ze se podari ho mit uplne zdrave.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

frantisek

Kolemjdoucí

Re: Uši a problémy s tím spojené

Příspěveksob led 24, 2015 2:27 pm

Dobry den, chcela by som poziadat o radu, mame francuzskeho buldcka ma 4 roky, a ma problem s uskami,vyrastaju mu z neho tzv. kvetaky, uz sme mu ich raz dali po opakovanych zapaloch odstranit ale opat sa vytvorili a tvori sa mu v usiach zapachajuci maz uz sme z toho zufali ,opakovane cistime usi ale vsetko bez nejakeho efektu a uz ho nechceme trapit dalsimi operaciami, tiez sme si ho vzali zo zlych podmienok tak ho nechceme trapit, ak by niekto vedel poradit co by mu pomohlo v strave alebo nejake vitaminy budeme radi.dakujeme pekne za odpovede.
Předchozí

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce