Právě je úte dub 24, 2018 3:59 am

Uši a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Uši a problémy s tím spojené

Příspěvekned zář 11, 2011 10:46 pm

ja som pocula, ze u ludi su kvasinky z mliecnych jedal a z velkeho mnozstva tekutin, teda hlvane mlieka. Rovnako ze su zo sladkosti a plesnovych syrov. To sa zakazuje jest aj ludom co na to trpia. Takze netusim ci ma takuto zlozku v strave alebo cim to moze byt. Ale kvasinky vseobecne vznikaju z nejakej nerovnovahy v tele, v celom systeme. Moze to nieco spustit a tazko sa toho zbavit. nieco totiz musi podnecovat.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Besinka

Stálý člen

Příspěvekpon zář 12, 2011 2:15 pm

Taky jsme měli v jednom oušku kvasinky, dostali jsme na to Surolan 2x denně vtírat, měla je ve vnějším zvukovodu.Už má ouško dobré.

evisek68

Moderátor

Příspěvekpon zář 12, 2011 2:38 pm

Na kvasinky v uších jsou ATB Surolan, naši psi měli také pomnožené kvasinky a z toho zánět, dáváme ještě Otodine http://www.chytry-pes.cz/otodine-100ml.html .
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

daniel1988

Kolemjdoucí

Upchaty zvukovod-Prosim o radu

Příspěvekpon říj 10, 2011 9:53 pm

Dobry den,nas buldocek sa uz dlhsiu dobu naklanal na jednu stranu,veterinar nam oznamil ze ma nepriechodne upchaty zvukovod a dal nam usne kvapky otomax.Problemy vsak nepresli ani po troch tyzdnoch tak sme navstivili aj druheho veterinara a ten nam oznamil ze psik ma v uchu nezhubny nador a perspektiva s tymto ochorenim nieje vobec dobra a v podstate mu niet pomoci.Nador sa zrejme bude zvascovat podla jeho slov.Chcem vas poprosit o radu ci neexistuje naozaj nejaka moznost ako mu este pomoct a ci sa nador neda nejakym zakrokom,pripadne liekmi odstranit kedze je nezhubny.Za odpoved vopred dakujem. :cry:

Noemi

Stálý člen

Re: Upchaty zvukovod-Prosim o radu

Příspěvekúte říj 11, 2011 9:25 am

Mrkněte se na diskuzi o uších - jedná se o tzv. květáky. Jdou operativně odstranit - někdy rostou znovu, jindy ne. Každopádně to není důvod k uspání pejska...tak nějak mi to z textu vyplynulo.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Besinka

Stálý člen

Příspěveksob říj 15, 2011 10:13 pm

Já se vrátím k té bradavičce, co měla Beska v oušku, pro případ kdyby to taky někoho potkalo.Po měsíci se jí začla zvětšovat a několikrát se do ní škrábla a krvácela jí, tak už jsem přemýšlea a byla dohodnutá s vet.,že se odstraní a bude se muset přispat, z toho jsem měla obavy.No a jak tak zas koukám do ucha tak z bradavice je jen seschlá kůžička a zcvrkává se, není to ani zarudlé .

Hanka a Chabal

Kolemjdoucí

Příspěvekned říj 16, 2011 10:46 am

Ahoj, my jsme s naším buldočkem operaci oušek podstoupili, jednalo se o odstranění právě zmíněných "květáků". Strašně se mu ulevilo. Krásně se mu ouško zahojilo a slyší. V nejhorším případě je nutné při operaci odstranit zvukovod a pak tedy pejsek neuslyší, ale v našem případě to nebylo potřeba. Doporučuju zkušeného veterináře a pak by to mělo být OK. Sice je možné, že to znovu naroste, ale uvidíme, zatím to vypadá moc dobře. Tak taková je moje zkušenost.

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 17, 2011 10:11 pm

Tak naše problémy s uši budou zřejmě celoživotní. Ebonek je z množírny, neuvěřitelně zanedbaný v hrozném stavu ve 14 měsících jsme si ho brali a léčili několik měsíců jak tělo tak duši, která trvala podstatně déle. Měl hrozný zánět uší, který se nám bohužel stále vrací a to je náš už přes 4 roky. Jsem na veterině tak častým hostem, že už nás tam znají všichni lékaři a pravidelně mi to odčerpává penízky z peněženky.
Chronický zánět análek, uši a poškozená rohovka na oku - léčíme už 4 měsíce. :(

daniel1988

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv pro 01, 2011 11:11 am

Takze uz mame po operacii cca 1.5 mesiaca.Kedze nam s nasou diagnozou v okoli nevedeli pomoct isli sme na veterinarnu kliniku do Uherskeho hradista kde nas hned prekvapil absolutny iny,ovela lepsi pristup lekarov ako v nasom okoli.Psikovy spravili kompletne vysetrenie vratane rtg a potvrdili nepriechodnost zvukovodu a este dolezitejsiu vec ze po tym nadorikom ktory ho upchaval je lozisko hnisu.Takze sme hned nasadili antibiotika na liecbu zapalu stredneho ucha.Po cca tyzdni uz psik naklanal hlavu ovela menej.po 2tyzdnoch nasledovala kontrola pri ktorej sme boli oboznameny s tym ze zapal sa bude opakovane vracat pokial sa ten kvetak z ucha neodstrani.Cize nasledovala operacia pri ktorej bol psikovy odstraneny cely zvukovod kedze kvetak uz bol pomerne velky.Po dvoch dnoch sme si isli pre psika.Po operaci mal pod uchom a pod bradou zavedene dve kanily na dodatocne vyteky hnisu.Po tyzdni sa kynily odstranili.Po dalsom sa vybrali stehy.Momentalne je psik velmi zivy a hravy.Vyzera to s nim dobre.Hlavicku este miere naklana.Avsak pri tejto operacii,naco nas doktor upozornoval sa mohli porusit docasne resp.nastalo nejaky nervy ktore maju na starosti mymiku tvare.Co sa nam aj bohuzial stalo takze psik teraz nezmurka pravym ockom a nehybe pravym piskom :| ..Nieje to vsak nic strasne,akurat mu musiem dva krat denne lubrikovat ocko kremom aby nevysichalo a sem tam mu utret papulu ked mu tecie nejaka velka slina :shock: ..a dufame ze to ochrnutie casti tvare je len docasne..Kazdopadne si myslme ze sme sa rozhodli spravne pre operaciu.Vsade na okoli ho uz pochovavali a teraz beha,skace,hrame sa,tesi sa zo zivota...Zatial sa vsetko vyvija dobre dufame ze to aj tak ostane.Tak nam drzte prosim palce :wink:
P.S: Po celu dobu od nasadenia uzivame tie antibiotika na odstranenie zapalu,kedze ako nam bolo povedane je to beh na dlhe trate

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv pro 01, 2011 1:25 pm

Danieli,

přeji rychlé uzdravení do takové míry, jak jen to půjde. Udělali jste určitě dobře. Chudáček, to zhnisané ouško ho muselo bolet. Co tam po slinách a trošce potíží s očkem. Každý bulďoch tady má něco.
A nikdo by nevolil jinak než Vy.
Olga a Amálka

MílaK

Stálý člen

Příspěvekpát pro 02, 2011 12:18 am

Udělali jste pro buldika dobře, sliny občas kapají boxerům, znám to měli jsme tři, přeji jenom už samé dobré zprávy.

katerina.ned

Nováček

Opakovaný zánět uší

Příspěvekpon pro 26, 2011 10:07 pm

Dobrý den,

Mám pomale 4 letého Buldíka Rockyho, který byl v mládí týraným pejskem. Vzala jsem si ho od Paní z Vyškova v 8 měsících, byl to jeden den před jeho utracením.. :( Od té doby má pořád opakované záněty v uších a já už nevím, co s tím mám dělat. Ouška mu čístím vodičkou, kterou mu nakapu do oušek a poté ouško promasíruji, aby sa kapky dostali dovnitř. Na zánět nám dal pan doktor nějaké žluté kapky, které smrdí podobně jako rybý olej, většinou má pak ouško od kapek trošku žluté. dřív nám pomáhaly, ale teď už ani to nezabírá... Navíc nám došli a doktor má dovolenou a já nevím, co mu mám dát aby se cítil lépe :(.. Prosím, poraďte mi co mám dělat, popřípadě zda máte podobné zkušenosti..

Děkuji Nedvědová

Marla

Stálý člen

Re: Opakovaný zánět uší

Příspěvekúte pro 27, 2011 12:38 am

Nevím,kde bydlíte,ale pokud jste z nějakého města,tak tam bývá více veterinářů.
buldoček je láska na celý život

Besinka

Stálý člen

Příspěvekúte pro 27, 2011 12:45 am

Koukněte do fóra zdravotní problémy -uši.Naší Besině vždy pomohly kapky Surolan , dají se koupit u veterináře okolo 200 Kč.Některé lidské lékárny jsou také schopné je sehnat.

Olga

Moderátor

Příspěvekúte pro 27, 2011 10:26 am

vyplachujte mu ouška borovou vodou - není drahá a je dobrá, já do ní přidávám tee tree oil. Ale je to neustálý boj, prakticky pořád se to vrací, ať děláme co děláme. Ale i zlepšení už beru jako výhru. :D
Olga a Amálka

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte pro 27, 2011 10:45 am

Besinka píše:Koukněte do fóra zdravotní problémy -uši.Naší Besině vždy pomohly kapky Surolan , dají se koupit u veterináře okolo 200 Kč.Některé lidské lékárny jsou také schopné je sehnat.

Jenže Surolan je na kvasinky a na jiné věci nazabírá, může to být bakteriální zánět a na to jsou potřeba antibiotika. Měla jsem šarpejku a ta na záněty trpěla strašně moc,protože měla hrozně zúžené zvukovody, nemohla vyklepat ten sajrajt, co se ji tam vytvořil a uši vůbec nevětraly. Taky jsem lila všechnomožné i kapala ty žluté kapky. Nepomohlo to. Nakonec jsme změnili veterináře a ten hned udělala výplach uší v narkoze a pak jsme kapali jen při klepání hlavou(říká se, že jen tak bez nějakých potížích čistit uši a strkat tam vatu na tyčinkách se nemá, že to ty uši nepotřebují a že se pak jen podráždí a vyvolá to zánět a fakt se mi to potvtrdilo). Na kvasinky jsou také výborné kapky Otodine a na běžné čištění kapky Aptus Orisolve nebo Nolvasan Otic, z ATB pomohl Otibiovin. Ale jak píšu, musí to zhodnotit veterinář a ATB předepsat.

Heřman

Nováček

Re: Uši a problémy s tím spojenéAhoj,

Příspěveksob led 21, 2012 10:48 pm

Ahoj vsichni,tak dnes jsme definitivne zjistili,ze nas Hermanek je hluchy....Nejak nam to nevadi,ale je mi ho strasne lito!!!Mazlicek jeden.Ale urcite zavolam chovatelce,ktera nam ho prodala.At vi ta "hodna" pani.Jinak je Hermanek uzasny a lita jak drak.Prosim o nejake typy povelu pro hluchecho buldocka.Dekuji mnohokrat!!!!

Babetta

Stálý člen

Příspěveksob led 21, 2012 11:08 pm

Zkušenosti s tímto, bohu dík, nemám, jen by mohl cítit otřesy, dupnutí a tak. Zní to blbě, ale v zájmu jeho bezpečí bych pořídila elektronický obojek. Dá se nastavit na tiché vibrace a tím ho upozorní na vaše přivolávání. Někdo el. obojky odsuzuje, ale já jsem toho názoru, že tady by to bylo na místě.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Artuš

Nováček

Re: Hluchý buldoček

Příspěvekned led 22, 2012 11:11 am

Marika a Timmy píše:Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

piuseno Zaslal: út listopad 03, 2009 2:59 pm Předmět: Hluchý biely buldoček

Ahoje, mám Francuzskeho Buldočka. Má 5 mesiacov a je čisto bielej farby. Zverolekár povedal že je asi hluchý, je to možné? máte s tým niekto nejaké skúsenosti alebo co mi mozete odporucit?? Vdaka Marek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Olga Bruncková Zaslal: út listopad 03, 2009 3:27 pm Předmět:

buldočci bílé barvy bývají někdy hluší, to je pravda. Já mám bílou holku a taky mne na to upozorňovali, že to možná tak bude. Naštěstí se to nepotvrdilo. Pokud vám to říká veterinář, tak to asi bude pravda. Doufám, že se s tím naučíte žít a že bude pejsek jinak OK.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: st listopad 04, 2009 7:46 am Předmět:

Ahoj, pár hluchých buldočků už se tady objevilo...já sama mám fenečku z útulku a pořád mám pocit že je hluchá, když spí tak vedle ní můžu mlátit vařečkou o hrnec a nic... Ale myslím že takoví psi se s tím naučí žít normálně víc to trápí spíš nás páníčky, možná bude víc lekavá, když k ní příjdete zezadu a je potřeba pamatovat že když jí pustite z vodítka, tam v klidném místě bez nástrah byli jsme párkrát na procházce s "hluchoněm" a běhal snad ještě víc než ostatní pejsci, fakt by jste na něm nic nepoznali Já sama praktikuju doma výchovu přes ruční signály...tleskání-pojď ke mně, ťukání na zem-vyčůrat, tytyty-nesmíš atd.
Azza Zaslal: st listopad 04, 2009 9:37 am Předmět:

Mě Bohouš taky přijde někdy hluchý. Jsme třeba v parku, on tam něco očuchává, já jdu pomalu na před, pak vidím, jak mě hledá, tak na něj zavolám a on běží na druhou stranu. Nevím, co to dělá Ale na procházce někde v cizím prostředí to je v pohodě, to si mě hlídá a moc se nevzdaluje. Soni, taky praktikuju, "ruční" povely. Někdy je to fakt prča, když na ně v parku dělám posunky a pak je jak divá chálím, lidi si možná myslí, že jem blázen
Olga Bruncková Zaslal: st listopad 04, 2009 12:54 pm Předmět:

povely rukou jsou fajn už i proto, že hulákat na psa po ránu mne unavuje. U hluchého pejska je ale problém, aby se kouknul! Možná že ale zvíře které neslyší, si více hlídá páníčka očima.
SoVa Zaslal: st listopad 04, 2009 2:26 pm Předmět:

Olgo, myslím že to tak je, Blaženka si mě hlídá víc, ale to bude asi i tím že mě ještě nemá okoukanou všeobecně se ale radí hluchýho pejska mimo plot nepouštět, tady se skvěle uplatní Flexi vodítko. poskytuje volnost a když potřebuju pozornost zacukám Já ruční povely používám spíš jako v kontaktu, když jdeme ráno na zahradu čůrat abych tam půl dne netvrdla a Blaženka se nekochala přírodou atd. a nejlepší že jak jí učím na pamlsky tak když velím ke mně, oba se mlsně při běhu olizujou i když nic nemám - Pavlovův reflek funguje zaručeně
Rain Zaslal: st listopad 11, 2009 9:28 am Předmět:

Na jiném fóru se to řešilo, radili tam el. obojek - na nejslabší možný cítitelný impuls - hlavně aby to pejskovi nebylo nijak nepříjemné. To by podle mě mohlo docela dobře fungovat.

Ahojte, před Vánocemi jsme si pořídili hluchého buldočka, pejska, je zlatý a protože máme i dvouletého pejska shar pei tak to zvládáme, vše dělají společně a je někdy obrovská legrace sledovat jejich "diskuzi" ohledně například hraček...

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpon led 23, 2012 3:53 pm

Ahoj Heřmane,mám taky hluchoňka a jestli tedy potřebuješ poradit s výchovou a povely,klidně se ozvi do soukromého mailu.Ráda pomůžu.Nesmutni, i hluchoňci mají ohromné výhody :D a není v tom sám.Tady na foru je takovýchto "postižených více". :D

myushkha

Návštěvník

Příspěvekpon led 23, 2012 7:53 pm

chci se zeptat, jak mam udrzet buldocka, aby mi pri cisteni ousek drzel... kdyz byl maly, tak to slo... ale ted vubec nedrzi, vidi kapky a utika pryc... nenecha se ani drzet, zacne sebou hazet a proste utece... mam to nechat na veterinarovi nebo to zkouset? a je lepsi cistit hadrikem nebo kapat? diky za info..

myushkha

Návštěvník

Příspěvekpon led 23, 2012 7:53 pm

chci se zeptat, jak mam udrzet buldocka, aby mi pri cisteni ousek drzel... kdyz byl maly, tak to slo... ale ted vubec nedrzi, vidi kapky a utika pryc... nenecha se ani drzet, zacne sebou hazet a proste utece... mam to nechat na veterinarovi nebo to zkouset? a je lepsi cistit hadrikem nebo kapat? diky za info..

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon led 23, 2012 9:25 pm

Najlepsie chytit,vylozit na pracku,skriknut trosku po nom,aby sa skludnil,chytit si predok tela a nakapat rychlo usi a premasirovat,Potom pridrzat zadok tela,aby nezoskocil.Uhnut sa,aby ked usi pustite neskoncil obsah prostriedku vo vasich ociach.Potom psa zlozit,nech si 10 minut pobeha,potom chytit a rychlo vyriet tamponom alebo vreckovkou.
Samotrejme po procedure hned treba odmenit.Nas je pomerne uplatny a teraz si necha cistit usi velmi rad.Ale byvali boje hotove. :mrgreen:
Inak ja uz mam na to pridrzanie taku paku,muz sa smeje,ze jak tulene v armade:D Proste opriem si buldina zadnou castou o seba,predok chytim lavou rukou,tak aby som drzala hrudnik aj hlavu a nepohne sa,pravou kvapnem roztok:)
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

myushkha

Návštěvník

Příspěvekpon led 23, 2012 9:51 pm

Ki+M a Hercules píše:Najlepsie chytit,vylozit na pracku,skriknut trosku po nom,aby sa skludnil,chytit si predok tela a nakapat rychlo usi a premasirovat,Potom pridrzat zadok tela,aby nezoskocil.Uhnut sa,aby ked usi pustite neskoncil obsah prostriedku vo vasich ociach.Potom psa zlozit,nech si 10 minut pobeha,potom chytit a rychlo vyriet tamponom alebo vreckovkou.
Samotrejme po procedure hned treba odmenit.Nas je pomerne uplatny a teraz si necha cistit usi velmi rad.Ale byvali boje hotove. :mrgreen:
Inak ja uz mam na to pridrzanie taku paku,muz sa smeje,ze jak tulene v armade:D Proste opriem si buldina zadnou castou o seba,predok chytim lavou rukou,tak aby som drzala hrudnik aj hlavu a nepohne sa,pravou kvapnem roztok:)

Dekuji, vyzkousim :)

GianniGucci

Nováček

Příspěveksob bře 17, 2012 5:53 pm

Ahoj, prosím nemáte někdo zkušenosti s ušním hematomem. Nám se cca před měsícem a půl udělal v jednom oušku a docela veliký, doktorka nám tam tedy našila takový kus "matrace" a ten po měsíci vyndala. Po hematomu ani stopa, ale ouško nám spadlo :-( . Má prosím někdo podobnou zkušenost a mohl by někdo poradit jak tento problém řešit ?

BajčaJ

Kolemjdoucí

Hluchý buldoček

Příspěvekpon říj 29, 2012 3:09 pm

Dobrý den,
máte někdo prosím zkušenosti s neslyšícím buldočkem??

evisek68

Moderátor

Příspěvekpon říj 29, 2012 4:49 pm

Tady je něco o tomto problému: viewtopic.php?f=17&t=2261&p=41456&hilit=hluch%C3%BD#p41456
Spíš se zaregistrujte na facebooku tam jsou i stránky jen a pouze pro hluché psy https://www.facebook.com/groups/3683515 ... ts&fref=ts

Hluchý pes je prostě hluchý, nelze ho učit na povely hlasem a ani pochvaly nemohou být hlasového charakteru, učí se na povely posunkové a na výraz ve tváři. Je to samozřejmě těžší než u slyšícího psa, musíte mít trpělivost a vědět že takový pes se učí mnohem pomaleji vše, od čistoty až po ty povely, většinou pak ani tihle psi nemohou být venku na volno, když to není ohrazený prostor.

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpon říj 29, 2012 8:51 pm

Zdravím Bajčo, já mám hluchého buldočka od narození a znám jich více i tady z Frbulu.Pokud potřebuješ poradit,napiš mi do soukromého mailu.Co se týká učení hluchých pejsků,je to trochu složitější ale například můj pes byl čistotnější dříve než pejsek slyšící a povely zvládal stejně rychle jako bych na něj mluvila.Takže nevím proč by měl být pomalejší? Něco jiného je když pejsek ohluchne během života.To už je výcvik mnohem složitější.Štěně se učí stejně jako by jsi na něj mluvila.Pouze je na tebe více odkázaný a posunkové povely se musí zároveň naučit i ostatní členové rodiny.Aby v tom byl pořádek :D .O to více je pak na vůdce smečky fixovaný a více oddaný.Ale to není na závadu.Pokud budeš chtít něco probrat,ozvi se.

Evele1

Návštěvník

Příspěveksob lis 03, 2012 11:39 am

Zdravím majitele našich hluchotek :-)
Já mám Megginku, hluchou a už jsme se s tím obě naučily žít...... Přesně jak už tu zaznělo. Víc si mě hlídá, pořád mě musí mít na očích,takže poslouchá možná líp,než slyšící pejsek :-) Takže si ji i dovolím venku za městem pustit, protože se pořád otáčí a kontroluje,jestli jsem za ní......
Hluchota s sebou přináší i některé legrační situace s tím spojené.......a výhody, sice méně,ale jsou.
Jo a na co si dávám pozor, dost se leká,když jdu za ní a chci ji pohladit,třeba když pije nebo tak, tak vím,že to nesmím dělat.....

JarkaVil

Stálý člen

Příspěveksob lis 03, 2012 4:04 pm

Jak píše Evele,
hluchoňci jsou lekavější.Ale pokud je doma pejsek od malinka,dá si i tohle zvládnout.Prostě štěňátko hladit zezadu a pořád.I ve spánku.Ono se pak naučí adekvátně reagovat :D .Horší je to s pejsky,kteří ohluchnou během života a nebo se dostanou do rodiny zanedbaní.Zdravím Megginku :D .
PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce