Právě je pon led 22, 2018 10:56 am

Uši a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Olga

Moderátor

Re: Opakovaný zánět uší

Příspěvekúte pro 27, 2011 10:26 am

vyplachujte mu ouška borovou vodou - není drahá a je dobrá, já do ní přidávám tee tree oil. Ale je to neustálý boj, prakticky pořád se to vrací, ať děláme co děláme. Ale i zlepšení už beru jako výhru. :D
Olga a Amálka

evisek68

Moderátor

Re: Opakovaný zánět uší

Příspěvekúte pro 27, 2011 10:45 am

Besinka píše:Koukněte do fóra zdravotní problémy -uši.Naší Besině vždy pomohly kapky Surolan , dají se koupit u veterináře okolo 200 Kč.Některé lidské lékárny jsou také schopné je sehnat.

Jenže Surolan je na kvasinky a na jiné věci nazabírá, může to být bakteriální zánět a na to jsou potřeba antibiotika. Měla jsem šarpejku a ta na záněty trpěla strašně moc,protože měla hrozně zúžené zvukovody, nemohla vyklepat ten sajrajt, co se ji tam vytvořil a uši vůbec nevětraly. Taky jsem lila všechnomožné i kapala ty žluté kapky. Nepomohlo to. Nakonec jsme změnili veterináře a ten hned udělala výplach uší v narkoze a pak jsme kapali jen při klepání hlavou(říká se, že jen tak bez nějakých potížích čistit uši a strkat tam vatu na tyčinkách se nemá, že to ty uši nepotřebují a že se pak jen podráždí a vyvolá to zánět a fakt se mi to potvtrdilo). Na kvasinky jsou také výborné kapky Otodine a na běžné čištění kapky Aptus Orisolve nebo Nolvasan Otic, z ATB pomohl Otibiovin. Ale jak píšu, musí to zhodnotit veterinář a ATB předepsat.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Heřman

Nováček

Re: Uši a problémy s tím spojenéAhoj,

Příspěveksob led 21, 2012 10:48 pm

Ahoj vsichni,tak dnes jsme definitivne zjistili,ze nas Hermanek je hluchy....Nejak nam to nevadi,ale je mi ho strasne lito!!!Mazlicek jeden.Ale urcite zavolam chovatelce,ktera nam ho prodala.At vi ta "hodna" pani.Jinak je Hermanek uzasny a lita jak drak.Prosim o nejake typy povelu pro hluchecho buldocka.Dekuji mnohokrat!!!!

Babetta

Stálý člen

Re: Uši a problémy s tím spojené

Příspěveksob led 21, 2012 11:08 pm

Zkušenosti s tímto, bohu dík, nemám, jen by mohl cítit otřesy, dupnutí a tak. Zní to blbě, ale v zájmu jeho bezpečí bych pořídila elektronický obojek. Dá se nastavit na tiché vibrace a tím ho upozorní na vaše přivolávání. Někdo el. obojky odsuzuje, ale já jsem toho názoru, že tady by to bylo na místě.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Artuš

Nováček

Re: Hluchý buldoček

Příspěvekned led 22, 2012 11:11 am

Marika a Timmy píše:Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

piuseno Zaslal: út listopad 03, 2009 2:59 pm Předmět: Hluchý biely buldoček

Ahoje, mám Francuzskeho Buldočka. Má 5 mesiacov a je čisto bielej farby. Zverolekár povedal že je asi hluchý, je to možné? máte s tým niekto nejaké skúsenosti alebo co mi mozete odporucit?? Vdaka Marek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Olga Bruncková Zaslal: út listopad 03, 2009 3:27 pm Předmět:

buldočci bílé barvy bývají někdy hluší, to je pravda. Já mám bílou holku a taky mne na to upozorňovali, že to možná tak bude. Naštěstí se to nepotvrdilo. Pokud vám to říká veterinář, tak to asi bude pravda. Doufám, že se s tím naučíte žít a že bude pejsek jinak OK.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: st listopad 04, 2009 7:46 am Předmět:

Ahoj, pár hluchých buldočků už se tady objevilo...já sama mám fenečku z útulku a pořád mám pocit že je hluchá, když spí tak vedle ní můžu mlátit vařečkou o hrnec a nic... Ale myslím že takoví psi se s tím naučí žít normálně víc to trápí spíš nás páníčky, možná bude víc lekavá, když k ní příjdete zezadu a je potřeba pamatovat že když jí pustite z vodítka, tam v klidném místě bez nástrah byli jsme párkrát na procházce s "hluchoněm" a běhal snad ještě víc než ostatní pejsci, fakt by jste na něm nic nepoznali Já sama praktikuju doma výchovu přes ruční signály...tleskání-pojď ke mně, ťukání na zem-vyčůrat, tytyty-nesmíš atd.
Azza Zaslal: st listopad 04, 2009 9:37 am Předmět:

Mě Bohouš taky přijde někdy hluchý. Jsme třeba v parku, on tam něco očuchává, já jdu pomalu na před, pak vidím, jak mě hledá, tak na něj zavolám a on běží na druhou stranu. Nevím, co to dělá Ale na procházce někde v cizím prostředí to je v pohodě, to si mě hlídá a moc se nevzdaluje. Soni, taky praktikuju, "ruční" povely. Někdy je to fakt prča, když na ně v parku dělám posunky a pak je jak divá chálím, lidi si možná myslí, že jem blázen
Olga Bruncková Zaslal: st listopad 04, 2009 12:54 pm Předmět:

povely rukou jsou fajn už i proto, že hulákat na psa po ránu mne unavuje. U hluchého pejska je ale problém, aby se kouknul! Možná že ale zvíře které neslyší, si více hlídá páníčka očima.
SoVa Zaslal: st listopad 04, 2009 2:26 pm Předmět:

Olgo, myslím že to tak je, Blaženka si mě hlídá víc, ale to bude asi i tím že mě ještě nemá okoukanou všeobecně se ale radí hluchýho pejska mimo plot nepouštět, tady se skvěle uplatní Flexi vodítko. poskytuje volnost a když potřebuju pozornost zacukám Já ruční povely používám spíš jako v kontaktu, když jdeme ráno na zahradu čůrat abych tam půl dne netvrdla a Blaženka se nekochala přírodou atd. a nejlepší že jak jí učím na pamlsky tak když velím ke mně, oba se mlsně při běhu olizujou i když nic nemám - Pavlovův reflek funguje zaručeně
Rain Zaslal: st listopad 11, 2009 9:28 am Předmět:

Na jiném fóru se to řešilo, radili tam el. obojek - na nejslabší možný cítitelný impuls - hlavně aby to pejskovi nebylo nijak nepříjemné. To by podle mě mohlo docela dobře fungovat.

Ahojte, před Vánocemi jsme si pořídili hluchého buldočka, pejska, je zlatý a protože máme i dvouletého pejska shar pei tak to zvládáme, vše dělají společně a je někdy obrovská legrace sledovat jejich "diskuzi" ohledně například hraček...

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpon led 23, 2012 3:53 pm

Ahoj Heřmane,mám taky hluchoňka a jestli tedy potřebuješ poradit s výchovou a povely,klidně se ozvi do soukromého mailu.Ráda pomůžu.Nesmutni, i hluchoňci mají ohromné výhody :D a není v tom sám.Tady na foru je takovýchto "postižených více". :D

myushkha

Návštěvník

Příspěvekpon led 23, 2012 7:53 pm

chci se zeptat, jak mam udrzet buldocka, aby mi pri cisteni ousek drzel... kdyz byl maly, tak to slo... ale ted vubec nedrzi, vidi kapky a utika pryc... nenecha se ani drzet, zacne sebou hazet a proste utece... mam to nechat na veterinarovi nebo to zkouset? a je lepsi cistit hadrikem nebo kapat? diky za info..

myushkha

Návštěvník

Příspěvekpon led 23, 2012 7:53 pm

chci se zeptat, jak mam udrzet buldocka, aby mi pri cisteni ousek drzel... kdyz byl maly, tak to slo... ale ted vubec nedrzi, vidi kapky a utika pryc... nenecha se ani drzet, zacne sebou hazet a proste utece... mam to nechat na veterinarovi nebo to zkouset? a je lepsi cistit hadrikem nebo kapat? diky za info..

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon led 23, 2012 9:25 pm

Najlepsie chytit,vylozit na pracku,skriknut trosku po nom,aby sa skludnil,chytit si predok tela a nakapat rychlo usi a premasirovat,Potom pridrzat zadok tela,aby nezoskocil.Uhnut sa,aby ked usi pustite neskoncil obsah prostriedku vo vasich ociach.Potom psa zlozit,nech si 10 minut pobeha,potom chytit a rychlo vyriet tamponom alebo vreckovkou.
Samotrejme po procedure hned treba odmenit.Nas je pomerne uplatny a teraz si necha cistit usi velmi rad.Ale byvali boje hotove. :mrgreen:
Inak ja uz mam na to pridrzanie taku paku,muz sa smeje,ze jak tulene v armade:D Proste opriem si buldina zadnou castou o seba,predok chytim lavou rukou,tak aby som drzala hrudnik aj hlavu a nepohne sa,pravou kvapnem roztok:)
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

myushkha

Návštěvník

Příspěvekpon led 23, 2012 9:51 pm

Ki+M a Hercules píše:Najlepsie chytit,vylozit na pracku,skriknut trosku po nom,aby sa skludnil,chytit si predok tela a nakapat rychlo usi a premasirovat,Potom pridrzat zadok tela,aby nezoskocil.Uhnut sa,aby ked usi pustite neskoncil obsah prostriedku vo vasich ociach.Potom psa zlozit,nech si 10 minut pobeha,potom chytit a rychlo vyriet tamponom alebo vreckovkou.
Samotrejme po procedure hned treba odmenit.Nas je pomerne uplatny a teraz si necha cistit usi velmi rad.Ale byvali boje hotove. :mrgreen:
Inak ja uz mam na to pridrzanie taku paku,muz sa smeje,ze jak tulene v armade:D Proste opriem si buldina zadnou castou o seba,predok chytim lavou rukou,tak aby som drzala hrudnik aj hlavu a nepohne sa,pravou kvapnem roztok:)

Dekuji, vyzkousim :)

GianniGucci

Nováček

Příspěveksob bře 17, 2012 5:53 pm

Ahoj, prosím nemáte někdo zkušenosti s ušním hematomem. Nám se cca před měsícem a půl udělal v jednom oušku a docela veliký, doktorka nám tam tedy našila takový kus "matrace" a ten po měsíci vyndala. Po hematomu ani stopa, ale ouško nám spadlo :-( . Má prosím někdo podobnou zkušenost a mohl by někdo poradit jak tento problém řešit ?

BajčaJ

Kolemjdoucí

Hluchý buldoček

Příspěvekpon říj 29, 2012 3:09 pm

Dobrý den,
máte někdo prosím zkušenosti s neslyšícím buldočkem??

evisek68

Moderátor

Příspěvekpon říj 29, 2012 4:49 pm

Tady je něco o tomto problému: viewtopic.php?f=17&t=2261&p=41456&hilit=hluch%C3%BD#p41456
Spíš se zaregistrujte na facebooku tam jsou i stránky jen a pouze pro hluché psy https://www.facebook.com/groups/3683515 ... ts&fref=ts

Hluchý pes je prostě hluchý, nelze ho učit na povely hlasem a ani pochvaly nemohou být hlasového charakteru, učí se na povely posunkové a na výraz ve tváři. Je to samozřejmě těžší než u slyšícího psa, musíte mít trpělivost a vědět že takový pes se učí mnohem pomaleji vše, od čistoty až po ty povely, většinou pak ani tihle psi nemohou být venku na volno, když to není ohrazený prostor.

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpon říj 29, 2012 8:51 pm

Zdravím Bajčo, já mám hluchého buldočka od narození a znám jich více i tady z Frbulu.Pokud potřebuješ poradit,napiš mi do soukromého mailu.Co se týká učení hluchých pejsků,je to trochu složitější ale například můj pes byl čistotnější dříve než pejsek slyšící a povely zvládal stejně rychle jako bych na něj mluvila.Takže nevím proč by měl být pomalejší? Něco jiného je když pejsek ohluchne během života.To už je výcvik mnohem složitější.Štěně se učí stejně jako by jsi na něj mluvila.Pouze je na tebe více odkázaný a posunkové povely se musí zároveň naučit i ostatní členové rodiny.Aby v tom byl pořádek :D .O to více je pak na vůdce smečky fixovaný a více oddaný.Ale to není na závadu.Pokud budeš chtít něco probrat,ozvi se.

Evele1

Návštěvník

Příspěveksob lis 03, 2012 11:39 am

Zdravím majitele našich hluchotek :-)
Já mám Megginku, hluchou a už jsme se s tím obě naučily žít...... Přesně jak už tu zaznělo. Víc si mě hlídá, pořád mě musí mít na očích,takže poslouchá možná líp,než slyšící pejsek :-) Takže si ji i dovolím venku za městem pustit, protože se pořád otáčí a kontroluje,jestli jsem za ní......
Hluchota s sebou přináší i některé legrační situace s tím spojené.......a výhody, sice méně,ale jsou.
Jo a na co si dávám pozor, dost se leká,když jdu za ní a chci ji pohladit,třeba když pije nebo tak, tak vím,že to nesmím dělat.....

JarkaVil

Stálý člen

Příspěveksob lis 03, 2012 4:04 pm

Jak píše Evele,
hluchoňci jsou lekavější.Ale pokud je doma pejsek od malinka,dá si i tohle zvládnout.Prostě štěňátko hladit zezadu a pořád.I ve spánku.Ono se pak naučí adekvátně reagovat :D .Horší je to s pejsky,kteří ohluchnou během života a nebo se dostanou do rodiny zanedbaní.Zdravím Megginku :D .

Midnight

Kolemjdoucí

Čistenie uší a kusanie

Příspěvekpát úno 15, 2013 9:00 pm

zdravim. chcel by som sa opytat na to ze ako cisto cistite usi vasim buldockom.
mojej musim asi 2x do tyzdna pretoze ich ma stale nenormalne spinave, nechapem prečo. stale z palickou navlhcenou jej vyberam z ucha dost toho hnedeho bordelu :|

a este by som sa chcel spytat aj na kusanie... furt kuše, furt furt... nie do veci a podobne (sem tam aj do veci) ale furt ked ju niekto zobere alebo ju chce pohladkat tak furt chce kusat... akoze chapem ona sa chce hrat ale na jej vek ma dost silny stisk. mna osobne to tak neboli, ale napr priatelka to uz fakt citi :D niekedy sa ukludni a nekuse ale inak stale... do nosa, do ruk, do ust, este aj do čela by sa jej zachcelo :D
ako ju to odnaucit ?

evisek68

Moderátor

Re: Čistenie uší a kusanie

Příspěveksob úno 16, 2013 10:23 am

Trocha špíny nevadí, ono je to spíš na škodu stále do uší šťourat a lít nejěké kapky. Já mám šarpeje a ten na ty uši trpí, ale když jsme to čistili moc často, tak začal zánět. Pokud psovi z ucha nic neteče, neškrábe si uši a neklepe hlavou, tak stačí vytřít jen vatou namotanou na prst 1x do měsíce. Jinak na veterinu pro léčebné kapky.
Máte asi štěně a to má potřebu si hrát a zkoumat, nejlépe se to dělá samozřejmě tlamičkou a zoubky. Možná se mu také mění zuby a takho to bolí a svědí. Když začne kousat že Vás to bolí, tak zkuste vysokým hlasem říct třeba auau, to bolí, a přestat si hrát nebo nabídněte něco jiného na kousání, uzel, hračku, kost a pod.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob úno 16, 2013 2:06 pm

Hnedy bordel v usiach nema co hladat, nepachne to aj? Lebo vacsinou staci usi cistit raz do mesiaca, aj to z toho vyjde len taky zlty maz a prach,proste to,co do toho ucha napadalo a nevytrepal to bez pomoci. Ak cistite usi 2x tyzdenne,tak mozete narusit ich ochrannu funkciu,tu samocistiacu a teda usi budu mat nabeh na zapal. Ale ak odtial stale ide bordel,tak zajst na veterinu a nechat tie usi pozriet,ci tam nie je vnutri usi nejaka anomalia rastova, ze by sa tam niekde mohol ten bordel takto tvorit.

Co sa tyka kusania,tak toto stenata robia, ak kuse aj pri hladkani a stale,tak je to zla socializacia od chovatela,ze nebola zvyknuta na dotyk a manipulaciu. Ale stenata takto kusu,treba ako radi Evi spravis auu,alebo taky pisklavy zvuk,ako ked pisti stena,mala by si pamatat,ze takto pri jej surodeneckych sarvatkach sa davalo najavo,ze ten druhy ma uz dost a ma ho nechat na pokoji,ze uz to boli. Nenechajte si kusat do tvarre,cim by bola viac v puberte a neodnaucila sa to,tym by to bolo horsie. Nie raz sa stane,ze buldocek v nadseni z hry vleti panickovi do tvare a prerazi nos,pripadne pride o nejaky ten kusok zuba. Ked je to stena,tak sa to da,ale ked ma uz pomaly rok je to rana, ako keby od niekoho dostanete poriadnu cez ksicht :D Ja som inak nasho takto tomuto kusaniu odnaucila,on isiel hlavne po rukach,to sa mu pacilo a prsty na nohach,do 5 mesiacov bol od kusania pokoj. Tie skoky do vysky pri hre,tak to uz je len chytrost panicka,ze sa naucite uhybat hlavou. Nebojte,ja som uz do drzky od nasho dostala :mrgreen:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Babetta

Stálý člen

Příspěveksob úno 16, 2013 4:38 pm

Náš bulíček byl jako štěně strašně aktivní. Mrskal s sebou jak uhoř a kousal taky do všeho okolo. Vůbec se s ním nedalo pomazlit, jen když spal. Když už byl ale hrubý, okřikla jsem ho a nebo za kůži odtáhla a napomenula. Do nosu jsem od něho taky dostala a málem my vyrazil zub.Trvalo to docela dlouho než se zklidnil. Dneska už je to úžasňák (2roky), který si o pomazlení přijde na klín. Když chce hodně věcem rozumí.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Midnight

Kolemjdoucí

Příspěveksob úno 16, 2013 8:29 pm

Ona to nema hlboko dnu v uchu tu spinu ale na krajoch usi proste pozretim na ucho tu spinu vidiet. A len z tej vonkajsej strany jej to vytieram nie nejak hlboko do ucha iba to co je navonok vidiet. Mal som šarpeja ktory nic take nemal pretoze mal uzavrete usi a nemal sa mu tam ten prach ako dostat.
No aj ta moja si velmi rada do tvare poskace a bol uz nejeden uder s hlavou do tvare :D

Babetta

Stálý člen

Příspěveksob úno 16, 2013 11:43 pm

Když byl Maty malý, měl z pohledové strany ouško nádherně růžové, ale jak rostl a dospíval, ouško se měnilo. Zarůstalo jemnou černou srstí a vypadalo taky jako kdyby bylo špinavé, ale on to tak má pořád, není to špína i když to tak vypadá.

Midnight

Kolemjdoucí

Příspěvekned úno 17, 2013 7:36 pm

tak, kebyze to je srst a nie spina tak mi to nejde odstranit jemnym tahom s navlhcenou mokrou vatovou tycinkou :P

opakujem ze ta spina nieje v UCHU niekde hlboko... ja jej palicku ani nepcham nejak do ucha.. ale proste po okrajoch ucha ... momentalne to ma ciste ale ked tam znova bude mat ten bordel nasadany tak to sfotim

Babetta

Stálý člen

Příspěvekned úno 17, 2013 10:51 pm

Foto by pomohlo.

Midnight

Kolemjdoucí

Příspěvekstř dub 10, 2013 8:09 pm

uz som na to aj zabudol.. dnes som si spomenul..

vyzera to takto.. na fotke je toho malo vidno, ale tak toto je jedina fotka ktora sa mi podarila, lebo ona neobsedi na mieste 2 sekundy.

http://oi49.tinypic.com/ivgumo.jpg

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekstř dub 10, 2013 8:32 pm

Myslím, že se nemusíte znepokojovat. Tohle vypadá jako normální ušní maz, u některých pejsků ( i kočiček) se vyskytuje ve zvýšené míře. Já mám přesně tohle samé u kocoura. Ptala jsem se na to veterináře a poradil čistit uši max. jednou za týden, protože ten maz má v uchu ochrannou funkci. Pokud ho budete denně odstraňovat uchu tím jen uškodíte a maz se bude tvořit tím víc. Ještě bych se chtěla zeptat čím krmíte? Pokud granulemi, které obsahují kukuřici, může to být jedna z příčin - četla jsem někde na FB, že zbavit se problémů s ušima bývá dlouhodobá záležitost a je třeba přestat úplně krmit granulemi s kukuřicí.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Midnight

Kolemjdoucí

Příspěvekstř dub 10, 2013 9:32 pm

granule ktore jej davam neobsahuju kukuricu, pšenicu a podobne svinstva ako pedigree, friskies ci friskas alebo ako sa tomu nadava.

ja jej to cistim tak 2x za tyzden. :)
vyssie bolo napisane ze 1x za mesiac a ze hnedy bordel nema co v usiach hladat tak preto sa pytam no :P

Babetta

Stálý člen

Příspěvekstř dub 10, 2013 9:42 pm

Souhlasím s Franceskou. Nic to není. Náš pes to má taky. Vezmu vlhčený ubrousek, natáhnu na prst, strčím mu to do ucha a vytřu jen tam kam dosáhnu. Nedělám to často. Hluboko do ucha raději nezasahuji.Někdy za mě tu práci udělá kočka. Strčí mu hlavu do těch jeho lopouchů a vylíže. :lol:

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekčtv dub 11, 2013 12:24 am

Midnight píše:vyssie bolo napisane ze 1x za mesiac a ze hnedy bordel nema co v usiach hladat tak preto sa pytam no

Prostě se jí v uchu tvoří víc mazu a jak běhá venku chytá se na ten ušní maz prach a pak to vypadá jako "hnědý bordel", není to nic vážného, pokud si nedrbe často uši, nemusíte se bát . Naší buldočce čistím uši stejným způsobem jako Babetta a vždycky je na ubrousku nějaký ten hnědý bordel, jenže naše je černá, takže to na první pohled v uchu není tak vidět :mrgreen:

Midnight píše:granule ktore jej davam neobsahuju kukuricu, pšenicu a podobne svinstva ako pedigree, friskies ci friskas alebo ako sa tomu nadava

Kukuřici a pšenici neobsahují jen Pedigrie a Friskies, ale i Pro-Plan, Hills nebo třeba Royal Canin, všechno tzv. superprémiové granule, které vám doporučí každý veterinář. Proto jsem se na to ptala :wink:
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Midnight

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv dub 11, 2013 5:41 pm

Kupujem jej Acana granule :) a usi jej cistim tak 1x za 2 tyzdne... :P
PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce