Právě je ned úno 25, 2018 4:34 am

Uši a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Milan a Flek

Návštěvník

Uši a problémy s tím spojené

Příspěvekstř bře 31, 2010 11:38 am

Jsem moc rád, že už tyto stránky díky Pepovi fungují a všechny moc zdravím. Půjdu hned k problému, který jsme měli s Hugoušem a moc by mě zajímaly zkušenosti, doporučení a rady ostatních.
Asi před třemi týdny se Hugouš začal drbat za uchem a během dvou dnů si je rozškrábal až do krve. Na ucho si však nechal v poklidu sáhnout i masírovat, bez uhýbání, čili by mě nenapadlo, že by mohlo jít o počáteční zánět. Potřísněné místečko jsem začal mazat měsíčkovu mastí a za dva až tři dny se to zahojilo. Jenže po zahojení to začalo znovu, proto jsem zavolal veterináři, který mi řekl, že jde o zánět. Následovalo opakované čištění uší po třech dnech a kapky surolan. Už po prvním vyčištění bylo klidné spaní, ale přiznám se, že spacifikovat Hugouše veterináři musela manželka, protože já jsem na to slaboch a sledovat tu proceduru čištění jsem také moc nemohl. Jelikož veterináře znám a sám jsem si na takové čištění netroufal, tak jsem se s ním domluvil, aby i další čištění prováděl sám. Konečně se dostanu k tomu co bych chtěl vědět od zkušených. Před tímto problémem jsem klukům sám uči čistil vždy jen hadříkem a borovou vodou a to jen v těch zatáčkách co jsou vidět, abych jim náhodou ušní maz nazatlačil dovnitř a problémy nikdy nebyly. Pak jsem asi tak měsíc před zánětem Hugova ucha koupil kapky Ear Cleaner, aby měli oba naši bulďoši uši vyčištěné lépe a dle návodu několikrát použil. Uši měli možná čistčí, Flíček bez problémů a Hugouš skončil se zánětem. Čtením o zánětech uší jsem narazil i na skutečnost možného zánětu z vlhka, který by mohl být způsoben i tou srajdou pro to určenou co jsem koupil. Hugouš má již uši vpořádku a je spokojenej. Dokonce už zase nakrývá Fleka.
Jak je to teda s tím čištěním uší správně? Vím, že návodů na internetu najdu hafo, ale zajímají mě zkušenosti ostatních buldočkářů. Co je vlastně ideální? Čistit, nebo raději nechat uši zahnojené. Já z toho mám normálně strach.
Milan, Hugo a Flek

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Re: Čištění oušek

Příspěvekstř bře 31, 2010 12:48 pm

Milane, není to žádná věda,já se toho taky u holek bála,ale dobrý :) U nás je spíš problém,že ony si je čistit nechtějí a je to boj.My čistíme tak jednou za měsíc specialníma kapkama ,které nakapu,ucho zamnu,ony se oklepou a já to pak v rámci možností vytřu do sucha a dobrý. a ten přípravek se jmenuje Epi-otic a je fakt dobrý.Všechny ty borový vody jsou na nic ,tohle alespoň nám vyhovuje nejvíc :)

Milan a Flek

Návštěvník

Příspěvekstř bře 31, 2010 2:39 pm

Hugouš si nechal líbit, taky úplně všechno. Dokud jsem mu čistil uši jen vlhkým hadříkem, tak také seděl na klíně a držel. Jak, ale poprvé uviděl kapátko, tak zdrhal jako by mu šlo o život. Zřejmě už musel mít z dřívějška (nemáme ho od štěněte) nějaké zkušenosti. A když mu pak při zánětu čisil uši veterinář poprvé, tak jsem jej musel držet, tak jak se drží čuník na porážku, ale jen chvíli, protože mě musela na pokyn doktora vystřídat manželka. Další čištění veterináře už byl paradoxně podstatně klidnější, ležel skoro sám a nechal si to líbit. Hugouš je podle mě opravdový kliďas. Sám si nedovedu představit druhého Fleka, kdyby to musel podstoupit on, jak by to dopadlo, protože ten je oproti Hugovi divoch. Osobně bych byl moc rád, kdyby těch zdravotních problémů měli všichni majitelé co nejmíň a buldočci byli jen zdraví, protože není nad dobrý pocit bydlet se zdravým a spokojeným hafanem.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekstř bře 31, 2010 9:22 pm

Naše Nelča si snad nechá taky udělat téměř vše - tedy kromě zubů, to nerada.

Máme ji 2,5 měsíce a z oušek jí děsně páchlo, tak jsem se zkoušela čistit a byl to humus...a vůbec se to nelepšilo. Hnědý sekret. Takže veterinář...dostaly jsme ušní kapky Otibiovin, které jsme používaly 14 dnů. Je to lepší, ale asi máme hafošku alergičku, protože se pro změnu osypala na bříšku. Ovšem jen v místech, kde nemá skoro žádné ochlupení, takže to možná bude jen reakce na suchou trávu v příkopech, kterými procházela.

Osobně bych do uší nikterak výrazně nevrtala...jen se podroruje tvorba ušního mazu...pokud to nesmrdí a není viditelně znečištění, dala bych jim pokoj.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

katkon26

Stálý člen

Příspěvekstř bře 31, 2010 10:03 pm

tak my čistíme vlhčeným kapesníkem, a malé "drobty" i tyčinkou do uší.máme to v rámci 14-ti denního cyklu očisty - Žofie si lehne na záda na sedačku , ja přisednu, ona si chrochtá a pospává a já ji stříhám dráky, pak si lehne na bok a čistíme uši, pokud se častěji drbká za ušima, taky ji i ostříhávám chloupky "v uších" , je klidná, jen leží, děláme to odmala, tak je už zvykla.takže my žádný boj.a hned po zkončení letí ke spišce, kde jsou piškoty, protože tohle je klasická poprocedurní odměna :P
Katka =Žofie + Boris

Vendeta a Monty

Nováček

Příspěveksob dub 03, 2010 1:02 pm

Ondro,
já provádím procedury na pračce v koupelně, je to hloupé,ale je to tak...jakmile totiž příjdem z procházky, jde si do vany umyt ťapky a na pračce ho suším, je to takový přebalovací pult pro buldočka... :lol:
Ale k problému, já tomu našemu nejdřív všechno ukážu, aby věděl, že se nemá čeho bát, oči si nechá prokápnout bez jakéhokoli odporu a ouška trošku ofrfle,ale nechá se, hlavu mu vždycky opřu o můj hrudník a je to...Ouška mu pak čistím jemným papírovým ubrouskem, který sroluju do špičky, používám i děcké ušňátka,ale opatrně...
jen jedna malá rada: Veterinář mě učil dobře aplikovat ušní kapky s takovým gumovým kapátkem, dělala jsem aplikaci, že jsem kapátko zastrčila do ouška a pak 2x zmáčkla, no chyba!!!Kapátko se sice má zavést do ucha a zmáčknout,ale podržet, vytáhnout, nasát vzduch a aplikovat znovu, proto, abychom tu vstříknutou tekutinu nenatáhli tím kapátkem zpět do nádobky a nekontaminovali si obsah.Tak jsem byla nucena koupit nové kapky a znad už to dělám dobře...

Marika a Timmy

Site Admin

Hluchý buldoček

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:46 am

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

piuseno Zaslal: út listopad 03, 2009 2:59 pm Předmět: Hluchý biely buldoček

Ahoje, mám Francuzskeho Buldočka. Má 5 mesiacov a je čisto bielej farby. Zverolekár povedal že je asi hluchý, je to možné? máte s tým niekto nejaké skúsenosti alebo co mi mozete odporucit?? Vdaka Marek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Olga Bruncková Zaslal: út listopad 03, 2009 3:27 pm Předmět:

buldočci bílé barvy bývají někdy hluší, to je pravda. Já mám bílou holku a taky mne na to upozorňovali, že to možná tak bude. Naštěstí se to nepotvrdilo. Pokud vám to říká veterinář, tak to asi bude pravda. Doufám, že se s tím naučíte žít a že bude pejsek jinak OK.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: st listopad 04, 2009 7:46 am Předmět:

Ahoj, pár hluchých buldočků už se tady objevilo...já sama mám fenečku z útulku a pořád mám pocit že je hluchá, když spí tak vedle ní můžu mlátit vařečkou o hrnec a nic... Ale myslím že takoví psi se s tím naučí žít normálně víc to trápí spíš nás páníčky, možná bude víc lekavá, když k ní příjdete zezadu a je potřeba pamatovat že když jí pustite z vodítka, tam v klidném místě bez nástrah byli jsme párkrát na procházce s "hluchoněm" a běhal snad ještě víc než ostatní pejsci, fakt by jste na něm nic nepoznali Já sama praktikuju doma výchovu přes ruční signály...tleskání-pojď ke mně, ťukání na zem-vyčůrat, tytyty-nesmíš atd.
Azza Zaslal: st listopad 04, 2009 9:37 am Předmět:

Mě Bohouš taky přijde někdy hluchý. Jsme třeba v parku, on tam něco očuchává, já jdu pomalu na před, pak vidím, jak mě hledá, tak na něj zavolám a on běží na druhou stranu. Nevím, co to dělá Ale na procházce někde v cizím prostředí to je v pohodě, to si mě hlídá a moc se nevzdaluje. Soni, taky praktikuju, "ruční" povely. Někdy je to fakt prča, když na ně v parku dělám posunky a pak je jak divá chálím, lidi si možná myslí, že jem blázen
Olga Bruncková Zaslal: st listopad 04, 2009 12:54 pm Předmět:

povely rukou jsou fajn už i proto, že hulákat na psa po ránu mne unavuje. U hluchého pejska je ale problém, aby se kouknul! Možná že ale zvíře které neslyší, si více hlídá páníčka očima.
SoVa Zaslal: st listopad 04, 2009 2:26 pm Předmět:

Olgo, myslím že to tak je, Blaženka si mě hlídá víc, ale to bude asi i tím že mě ještě nemá okoukanou všeobecně se ale radí hluchýho pejska mimo plot nepouštět, tady se skvěle uplatní Flexi vodítko. poskytuje volnost a když potřebuju pozornost zacukám Já ruční povely používám spíš jako v kontaktu, když jdeme ráno na zahradu čůrat abych tam půl dne netvrdla a Blaženka se nekochala přírodou atd. a nejlepší že jak jí učím na pamlsky tak když velím ke mně, oba se mlsně při běhu olizujou i když nic nemám - Pavlovův reflek funguje zaručeně
Rain Zaslal: st listopad 11, 2009 9:28 am Předmět:

Na jiném fóru se to řešilo, radili tam el. obojek - na nejslabší možný cítitelný impuls - hlavně aby to pejskovi nebylo nijak nepříjemné. To by podle mě mohlo docela dobře fungovat.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Hluchý buldoček 2

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:47 am

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kamilka Zaslal: út prosinec 29, 2009 9:11 am Předmět: Hluchý buldoček

Dobrý den,jsem tu nová,ale na tuto diskuzi chodím dlouho.Zamilovala jsem se do buldočků a chci se zeptat,jestli má někdo hluchého buldočka,jaké je sním soužití,jak to zvládáte?Děkuji Kamila
SoVa Zaslal: út prosinec 29, 2009 10:15 am Předmět:

Ahoj, naše Blaženka podle všeho slyší jen vysoké tony, takže je v podstatě hluchá... myslím že rozdíl mezi zdravým a hluchým psem není až tak velký... Ona si nás více hlídá, neutíká za kde čím, víc na nás visí očima...domluva je přes posuňky...tytyty, tleskání jako šikulka, směr z dlaně dolů pro čůrání a pod. to záleží jak si co naučíte vy možná trošku lekavost ,pokud na hluchoně jdete odzadu, jak neslyší tak se lekne, což třeba u nás nebývá moc časté, většinou si nás koutkem oka všimne Taky je výborné mít k němu zdravého psa...u nás to tak je a Bohoušek si jí hlídá, ona po něm hodně kopíruje a dokonce s ním hlídá, neslyší ale vidí Bobeška že se něco děje tak běží taky Jediná komplikace jsou asi vycházky myslím, prostě je dobré mít hluchoně na vodítku, tam kde víte že mu něco hrozí a neodvoláte ho
macik Zaslal: čt únor 04, 2010 5:30 pm Předmět:

ahojky, zdravím. Mám roční fenečku Nely a od narození neslyší. když jsme si ji brali, tak jsme tleskaly a hurá, utíkala za námi. ale cca po 14-dnech se mi zdálo, že nereaguje, takže jsem to sledovala víc. když spala, tak jsem nad ní bouchala a nic. pak nám to potvrdila i veterinářka. volala jsem to majitelce, aby to věděli. byli docela soudní s tím, že mi vrátí peníze, nebo další jiné štěně. samozřejmě zvítězilo vrácení nějaké částky. dneska máme rok a dá se to zvládnout, ale je to složité. doma je to v pohodě, stejně na ni všichni mluví a venku musí pouze na vodítku. je to dakovej ďáblík a za každým běží. jinak jediný problém je s čůráním. občas dělá louže doma. pokud ji při tom nechytnu, tak stejně neslyší. musím jí namočit nos a lupnout jí. jinak se dorozumíváme gesty. a ty se velice rychle naučí. takže se to zvládat dá a jak říkam, smrtelná nemoc to není, abych kvůli tomu pejsana vrátila. bůhví, kde by zkončila. protože mám pocit, že spousta lidí na prodeji štěnat pouze vydělává. Martina a Nely
Nika a Barča Zaslal: čt únor 25, 2010 4:09 pm Předmět:

Ahoj, my teď začínáme mít podobný problém. Barča nám tak před 14 dny zařala marodit se zánětem uší. Kapeme nějaký kapky od veta, ale posledních pár dní Barča skoro na nic nereaguje. Veterináři jsme to čikali a ten nám odpověděl, že až bude mít vyléčené záněty v uších, že se to dá nějak změřit. Jak Vám na to přišla vaše veterinářka ? Nechápu, jak se to dá měřit....
Johnnypetka Zaslal: st březen 03, 2010 5:29 pm Předmět:

Já jsem si taky jednu dobu začínal myslet, že náš Albert neslyší. Pak jsem ale zjistil, že je jenom tak tvrdohlavej a hraje to na mě Jinak ho celkem úspěšně učíme všechny povely jak na ústní povel, tak na "ruku". Bulďoši jsou hodně učenliví a chytěí...
lili grace Zaslal: pá březen 05, 2010 8:26 pm Předmět:

Tak dneska jsem si domů přivezla taky hluchého buldočka. Je úžasný. Zatím sice hodně vyplašený,ale jde to. Už se kamarádil i s naším starším psem. No snad to pujde
Noemi Zaslal: pá březen 05, 2010 10:23 pm Předmět:

Máte můj obdiv, tak ať chrobuš dělá jen radost...a má se u Vás jako v bavlnce. Chceme ho vidět

Marika a Timmy

Site Admin

Spadlé ouško

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:25 am

Aja Zaslal: út leden 05, 2010 1:14 pm Předmět: spadlé ouško
Dobrý den všem,... mám takový problém a chtěla jsem poprosit zda s tím máte někdo zkušenosti, poradtě prosím Mám francouzského buldočka s PP je mu 9týdnů a ted jsem si před 2dny všimal že má spadlé levé ouško, má ho spadlé stále...Nevím jestli se do něj někde uhodil, lítá totiž po bytě jako torpédo.... Prosím o radu jak mu pomoci aby měla ouško zase krásně nasazené... Moc děkuji p.s. připojila bych i foto ale nevím jak se to tu přidává...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pme2d Zaslal: út leden 05, 2010 1:51 pm Předmět:
Tak s tím ouškem bohužel nemůžu sloužit, ale s tím obrázkem je to asi tak - Obrázek nahraješ kamkoliv na internet (rajce.net , sklad.obrázku.cz...), otevřeš si ho, klikneš pravým -> vlastnosti, zkopíruješ adresu obrázku (třeba na facebooku je to až ten druhý), pak si tady otevřeš okno pro psaní zprávy, klikneš na "Img" vložíš ten odkaz a zase "Img" - bez mezery
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
monika Zaslal: út leden 05, 2010 2:28 pm Předmět:
V devíti týdnech je to ještě miminko a to se někdy stane,že jim ty ouška spadnou a když už jdnou stálo,tak se určitě postaví znova.A kdyby NÁHODOU ne,tak se ouška podlepují,ale s tím zkušenost nemám.TAK AT VÁM STOJÍ.
Aja Zaslal: út leden 05, 2010 2:33 pm Předmět:
Moc děkuji za radu ohledně vložení fotky a také za radu s tím ouškem...No já doufám, že to zase bude ten správný "netopýrek". Nebylo to najednou že by mu to ouško spadlo, tak snad to bude v pořádku.... Děkuji
OndraGonga Zaslal: út leden 05, 2010 4:14 pm Předmět:
Myslím, že v devíti týdnech je brzo na nějaké závěry. Snad jen doporučím kvalitní, vyváženou stravu s dostatečným obsahem vápníku. Kdo psychicky nevydrží, tak ouško slepí do ruličky, ale vysvětlit to tady neumím, jen jsem to viděl, sám nedělal.
Aja Zaslal: út leden 05, 2010 4:55 pm Předmět:
Děkuji, trošku jste mě uklidnil....Jedná se o mého prvního pejska a tak jsem ze všeho trošku "vyplesknutá" no asi tak jako když se mi narodila dcera před 6lety Mám knížku o francouzském buldočkovi ale tam bohužel nepíší co dělat když spadne jedno ouško a jestli je to normální atd. tak jsem se obrátila zde.... Krmivo používám Royal canin Junior moc Badysovi chutná....Jinak je to pěkný torpédo a další dítě do rodiny....
LenkaV Zaslal: st leden 20, 2010 7:15 pm Předmět:
nebojte se nic. Našemu Franťoušovi asi ve 3 měsících se začala kroutit obě ouška (jedno víc), ale na opačnou stranu, než Vašemu Taky jsem trošku stresovala, proč to tak má, jestli někde neupadl, nebo cokoliv. Ale asi je to normální. Teď je mu 10 měsíců a dávno má ouška postavená tak, jak mají být, upravila se mu sama od sebe. Takže hlavu vzhůru, to bude dobré!
marie Zaslal: čt leden 21, 2010 7:37 am Předmět: Re: spadlé ouško
Je to tak, jak píší ostatní, je to ještě mimi, ale přeci jen doporučení : nevím, jakými granulkami krmíte, ale já přidávám štěňátkům až do přezubení irské vápno/ fa. Beaphare/ - do mňamky, takže štěátkům stojí ouška krásně, pak je také možnost vylepení....takže ouško zatočíte a postavíte a zalepíte....nelíbí se jim to, ale stačí den- dva a stojí. Pokud ne, vylepte na den, pak na pár hodin sundejte a opakujte. K lepení je vhodná páska, která se používá při malování - taková nažloutlá-papírová...netrhá chlouky a jde dobře dolů...
Lenka Zaslal: pá leden 22, 2010 8:37 pm Předmět:
Ahoj Já jsem měla stejný problém.Tedouškovi bylo 3 měsíce a jedno ouško pořád dole .Tak jsem se poradila z paní od kterého ho máme a ta mi řekla každý den mu dát nějaky jogurt nebo tvaroh něco co obsahuje vápník a do týdne mu ouško stálo.
Jája+Matýsek Zaslal: pá leden 22, 2010 10:40 pm Předmět:
Ahoj...matýskovi ouško nestálo ani jedno,ale paní od které jsme si ho brali nám poradila že na noc mu máme špičky oušek slepit nahoře k sobě a rada zabrala a teď máme krásnýho netopyrka:)
Aja Založen: 5.1.2010Příspěvky: 10 Zaslal: so leden 23, 2010 9:13 am Předmět: uši
Díky všem za rady ohledně ouška u Budyse. ono mu ted trošku padá i to druhý ucho, tak aspon vím že tamto nemá zraněny...Zkusím mu taky dávat kazdy den jogurt a uvidíme, případně mu koupím ještě nějaky vitaminy..
marie Zaslal: so leden 23, 2010 2:44 pm Předmět: Re: uši
radčji bych zvolila to irské vápno,pokud padají obě uši, je možné, že přezubuje nebo se na to chystá a chrupavka je tak dost měkká, takže potebuje více vápníku...nám jogurty nezabraly...uvidíte
Petra a Brutík Zaslal: út únor 02, 2010 10:18 am Předmět: spadlé ouško
ahojte, já mám taky nervy nadranc.Brutíkovi taky začalo padat ouško.Jsou mu tři měsíce,takže na výměnu zubů má ještě čas.Myslím si,že stravu má dobrou,vařím mu hovězí,krůtí,kuřecí játra a kraličí(chováme je),přílohy má ryži,kolínka,ovesné vločky,nastrouhanou zeleninu.A každý den dostane tvaroháček nebo kostíka.Tak kde je ta chyba? Ještě, že tady píšete,že se to spraví.Vůbec nechápu to točení ucha. Je to jako u něm.ovčáka,že mu kolem třetího měsíce začnou padat uši a pak se zase postaví? Hned dneska jdu koupit to vápno.
OndraGonga Zaslal: út únor 02, 2010 11:19 am Předmět:
No ono postavení ucha je do značné míry dáno geneticky, nejen výživou. Takže vápníkem v doporučených dávkávh nic nezkazíte, ale nemusíte to na sto procent zachránit.
Petra a Brutík Zaslal: út únor 02, 2010 7:56 pm Předmět:
My ho máme z chov.st. Hvězdný Luh z Přeštic.Oni teda především chovají něm.dogy. Paní jsem se hned ptala,jak to mají s ušima,ale byla jsem uklidněná,že všechno v pořádku.Jeho maminka,teta i tatínek byli nádherní.Já zítra jedu k našemu vet. jestli třeba nemá nějaký zánět nebo něco.Docela si začal to ouško i drbat.Hned jak jsme si dovezli domů,co domů,už v autč, byla naše 7-letá dcera poučená,že přes hlavičku nehladit.A teď tohle.Já doufám,že se mu narovná nebo ať mu spadne i to druhý,aby byl aspoň vyrovnaný.
Petra a Brutík Zaslal: st únor 03, 2010 7:14 pm Předmět: spadlé ouško
Ahojte,Tak jsme byli u vet.Má kvasinkový zánět,ale kvůli tomu mu ouško nespadlo.Prý nezáleží jenom na přísunu vápníku,ale i na fosforu,tak nám hned prodal Gelacan.Snad se zase postaví. Ajo,jak to dopadlo u vás?
Arabl.a Zaslal: čt únor 11, 2010 1:58 pm Předmět:
Ahoj naše Růženka měla také spadlé ouško asi 14 dní.. Ptaly jsme se našeho veterináře co máme dělat.. řekl že bude jednou ležet, ale po čase zase se zvedne a že s tím nemáme nic dělat a do 3 dnů se nám zase ouško postavilo... Asi dorostla do té "větší" kůže
Petra a Brutík Zaslal: čt únor 11, 2010 6:43 pm Předmět: ouško
Ahojky, nám se konečně taky postavilo,po týdnu.Nevím jestli pomohl ten přípravek nebo samo.Volala jsem i chovateli a ten mě taky uklidňoval,že má ještě čas,že se mu znovu postaví.Tak stojí,ale ty nervy...

Marika a Timmy

Site Admin

Spadlé ouško 1

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:26 am

mm-marek Zaslal: ne únor 14, 2010 12:53 pm Předmět: spadlé ouško
ahoj, s manželkou jsme si pořídili děsně roztomilou fenku - Adélku. Máme jí dva dny, je ji 4,5 měsíce a měl bych rovnou několik dotazů levé ouško občas postaví ale v podstatě jen když zpozorní. Jinak ho má zavěšené dopředu... Přečetl jsem si že by v tomhle věku měla mít už obě ouška nahoře, jak jste na tom v podobném věku byli vy? zkoušel jsem jí ouško různě lepit, ale nevím pořádnějak, když to vezmu z vnějšku, na chlupech to ale moc nedrží. Pořídili jsme si jí od jedné paní z vesnice, my jsme z Prahy - takže není zvyklá na obojek a jak si ho drbe, strhne si to o to rychleji. Jediné co trošku funguje je napříč, tedy že vlastně ouško zúžím a tu pásku okolo ouška obmotám a přilepím pásku na pásku. Jenže to mi zas nepřijde jako správné. Když jí ho podlepím zevnitř, ouško to zas dost rozšiřuje... takže otázka zní, jak ty ouška podlepit správně? Ideálně kdyby měl někdo nějakou fotku Krmíme purinou, tak si myslím že by nějaké kolagenové tablety neměly moc význam, krom toho s nimi jako profesionální sportovec mám vlastní zkušenosti a o účinnosti si myslím své A pak bych se ještě zeptal, jak řešit správně strach? Bydlíme v druhém patře, starší dům bez výtahu. V bytě si zvykla rychle, venku dovádí taky v pohodě, za dva dny jsme jí naučili v pohodě "ke mně" a "zůstaň" (předtím cvičená v podstatě nebyla), ale jakmile vyjdeme na chodbu, celá se rozklepe a minimálně do průjezdu jí musíme odnést. Nevím co jí tak strašně stresuje, v domě jsme sami. Po schodech ale chodit umí, když se vracíme, vyběhne až schod před mezipatro a tam zůstane a za chvilku se vrátí. Nevím jestli by pomohlo sehnat v okolí nějakého jiného pejska, který by jí to ukázal (?) no díky za všechny rady, je to náš první pejsek, tak nechceme nic zanedbat, i když jí máme trošku starší.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petra a Brutík Zaslal: ne únor 14, 2010 1:33 pm Předmět: spadlé ouško
Ahoj, téma spadlé ouško je zrovna na této stránce.A plno rad je tam napsaných.Taky jsme ho měli dole,ale jenom chvíli.Byla jsem s Brutíkem u našeho vet.,jestli náhodou nemá tu chrupavku prasklou.Tak neměl,ale prý se musí pejskům dodat nejenom vápník,ale hlavně fosfor.Prodal mi Gelacan,ktarý obsahuje i ten kolagen,jak mu moc nevěříte,ale do týdne nám ucho stálo.Určitě se Adélce postaví.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OndraGonga Zaslal: ne únor 14, 2010 5:02 pm Předmět:
Ten strach je nejlépe "neřešit". Hlavně nechlácholit, neuklidňovat a nenutit-dělat jakoby nic, třeba v rámci hry se opatrně přesunout do místa, které ji stresuje, mluvit normálním tónem a hlavně být v klidu a pohodě. Ona vycítí váš klid a to dodá klid a jistotu jí samé. Když psa v krizové situaci uklidňujete, vyloží si to, jako, že se opravdu něco děje a je třeba se bát a být ve střehu. Klid musí cítit ona z vás jako z vůdců smečky. A hlavně jí takhle ukazujte všechno neznámé a co nejvíc, projeďte se autem, vlakem, hromadnou dopravou atd.. Aby věděla, že se nic neděje a "věci jsou v pořádku". Ještě je mladá a dá se lecos napravit, ale jistotu, pohodu a klid musí cítit ona z vás.
SoVa Zaslal: po únor 15, 2010 8:28 am Předmět:
Podlepení uší: http://www.nasi-civavaci.websnadno.cz/Pece-o-civavu.html - zarolujte do druhé poloviny http://www.nahaci.cz/stranky/p_usi.htm dva způsoby -podle mě by o nemuselo být až tak oblepené Kloubní výživu bych klidně zakoupila, myslím že je tu dost lidiček co to psovi dávalo a poradí...buldočci se svou mohutnou kostrou dost trpí na kostru, tak si myslím že se tím nic zkazit nedá Strach - může mít nějaký následek z dřívějška (třeba jí v tmavý chodbě zapomněli nebo tak...jak píše Ondra hlavně nelitovat, je možný že když se budete chovat že se nic neděje tak sama od sebe půjde, chce to asi i čas Já bych zkusila přes pamlsky nebo hračky...zabavit jí už doma za dveřma a s hrou postupovat celou tou chodbou, zabavovat a zabavovat a venku jásat jaká je frajerka...hlavně jí zkusit nebrat na ruku aby si nezvykala že strach se tak řeší..držím palce
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------[b]Ruda a Kápo Zaslal: po únor 15, 2010 3:52 pm Předmět:
Ahoj, náš Kápo měl taky dlouho spadlá ouška, takže jsme lepili. Normálně se ouško stočí do ruličky, takže to vypadá, jak kdyby měl na hlavě místo uší rohy. Nejdříve stočíš vnější stranu jako kdybys tu část ucha chtěl strčit dovnitř a přes to stočíš tu vnitřní stranu a celé to dokola oblepíš bílým flastrem, lepící páskou z lékárny¨ Stoč to pevně, aby to byla uzoučká rulička. VYpadal trochu jak Šrek My to takhle nosili měsíc, než se ouška umoudřili, taky si to škrábal a od té lepící pásky, jak jsem se pořád dívala, jestli už stojí, měl vytrhaný chlupy. Ale vydrželi jsme to a teď má krásný obrovský stojatý ouška
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Marika a Timmy Zaslal: po únor 15, 2010 4:23 pm Předmět:
jéžíší, ty fotky k těm ouškám jsou teda ale. Je to nutný dávat jim ty náplasti?? Nesrovná se to samo?? Ten pejsek to může mít postavený i později, nebo ne?? Já s tím zkušenost nemám, ale asi bych nelepila, třeba bychse snažila ovlivnit výživou.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: po únor 15, 2010 7:16 pm Předmět:
No nevím myslím že měsíc nepříjemna pro "sychra" je pořád lepší než mít bulďu-mopse Lepení je prostě taková jistota...a holčička už má nejvyšší věk
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petra a Brutík Zaslal: po únor 15, 2010 7:28 pm Předmět:
Kdyby se našemu Brutovi ouško nepostavilo,tak bych taky dělala všechno pro to,aby ho měl nahoru. Když už si koupíme buldočka,tak by tak měl i vypadat,že jo. Ale já jsem ještě dospělýho buldočka s uchem dole neviděla,(někdo už ano?) tak by se jí mělo postavit.Určitě!
Gábina+Žolda Zaslal: út únor 16, 2010 12:29 pm Předmět:
Já znám dva buldíky s ušima dolů. Jednoho jsme potkali na výstavě v Brně (samozřejmě se šel jenom dívat ) a ten je na povel uměl dát na chvilku nahoru A druhej s náma byl na jedné procházce, ale už si bohužel nepamatuju, jak se jmenuje
Petra a Brutík Zaslal: út únor 16, 2010 2:28 pm Předmět:
Tak tenhle ale vypadá roztomile. Navíc je vyváženej-má dole obě. Brut vypadal hrozně,když je neměl stereo.

Marika a Timmy

Site Admin

Škrabání uší

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:33 am

Johnnypetka Zaslal: ne listopad 22, 2009 8:04 pm Předmět: Uši
Máme menší problém. Bertík si škrabal uši, až si je rozškrábal. Má tam teď strupy a ty ho asi svrbí a on samozřejmě škrábe dál. Nemá někdo podobnou zkušenost? Poradí někdo, co s tím?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ivalys Zaslal: po listopad 23, 2009 4:27 pm Předmět: Re: Uši
Náš Max si je taky škrábal, ale bylo to tím, že měl v oušku zánět. Dr. mu ho vyčistil, dostal na pár dní antibiotika a ještě pořád kapame. Max je na ouška docela citlivý, takže budeme muset čistit častěji než jsme byli zvyklí. Od té doby se neškrábe a je v pohodě.
Vendeta a Monty Zaslal: st listopad 25, 2009 3:55 pm Předmět:
úplně stejný problém... Monty měl v uších pro změnu kvasinky, taky jsem čistili a dostali antibiotika, 14 dní nám trvalo léčení,ale už se nedrbe, vypadal jak blechavý a docela ho to potom bolelo,ale už jsme v pořádku. Radím zajít co jedříve k vetovi,ať se ty stroupky a ranky ještě nezanítí...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Johnnypetka Zaslal: st prosinec 30, 2009 1:35 pm Předmět:
Tak jsme nakonec zašli k doktorovi. Dostali jsme kapání do uší a Framykoin na ty strupy. Za čtyři dny bylo po problému. Navíc se to vrtání v uších Albertovi líbí, takže od té doby drbeme uši nasucho
d.e.n.d.y Zaslal: pá leden 01, 2010 7:32 pm Předmět:
taky jsme měli nedávno problém s ouškama,drbal se tak jsme byli u vet.dal nám antib. v kapkách a po týdnu už to bylo v pohodě....jenže te´t asi po dvou týdnech od vyléčení oušek je má strašně moc tmavě růžové a loupou se mu,ale neškrábe se a nevypadá že by ho to svědilo....nemáte stím někdo zkušenosti?
Bruno Zaslal: po leden 04, 2010 9:09 pm Předmět:
Já bych zkušenost měla. Taky jsme před Vánoci dostali ANB kapičky do uší, kapali jsme týden jen do jednoho ucha a teď ho má Bruno sloupané do tm. růžova. Přesně jak popisujete. Nijak se tím ale neznepokojuji, protože na příbalovém letáku těch kapiček na to upozorňovali, že se to může stát a je to normální. Takže žádné strachy.
d.e.n.d.y Zaslal: po leden 04, 2010 10:49 pm Předmět:
aha,tak děkuji...no ale připadámi že ho pořád bolí...
d.e.n.d.y Zaslal: st leden 06, 2010 10:27 am Předmět:
..tak už se nám ouška lepší... červené je má už jen na koncích uší a už jen opravdu trošku a oloupané taky minimálně...přiště bude čist více příbalový leták,abych věděla co může nastat po léčbě...
d.e.n.d.y Zaslal: čt leden 14, 2010 6:38 pm Předmět:
..tak nás konečně přestali zlobit ouška a pro změnu máme jiný problém...před chvílí jsem našla na posteli hromádku chlupů,ale vytrhanou,celé dlouhé chlupy,tak se divím kde se to tu vzalo a hlavně z jaké části jeho těla a jak ho prohlížím tak vydím že má za uchem dole ze zadu úplně holé místo,prostě jen růžová kůže asi víc jak 5cm na délku holé kolečko....vůbec nevím z čeho to může mít...najednou tekhle vypadávat srst a celá.......
marie Zaslal: pá leden 15, 2010 8:16 am Předmět:
...zavolejte veterináři nebo se podívejte na leták od podávaných kapek, zda se tam o možnosti vypadávání nepíše.. další mě napadá demodex -jde o vypadávání chloupků- přenáší se v prvních dnech života štěněte při sání z matky. z 99% se to vyléčí bez následků, je na to E a mazání amitraz, ale to Vám poradí vet. Má to v sobě vlastně skoro každý pejsek, ale jen u někoho se to ukáže a také se to někdy samovolně vyléčí. Víc vám řekne vet., který udělá stěry.
Fanča Zaslal: pá leden 15, 2010 10:05 am Předmět: Re: Uši
Fanča má od mala taky problém s jedním uchem, pořád ji svědí, škrábe se a náš veterinář nám řekl, že má atopický ekzém. Dal nám čistící kapky, žádná antibiotika, ale čistit musíme pravidelně, aby se jí tam neusazovaly nečistoty, jinak ji to svědí a ucho má celý rozdrápaný. Po vyčištění je vždycky klid. Máme kapky, který se nemusí vytírat vatou, ale samovolně tam ten maz rozpustí, tím vytíráním se ucho ještě víc dráždí a pak víc svědí. Navíc to drbání taky ovlivňuje strava, přešli jsme na jiný granule a ucho se uklidnilo.
d.e.n.d.y Zaslal: pá leden 15, 2010 3:47 pm Předmět:
no to jste mě moc nepotě šila jestli je to demodex... ,asi v pondělí pujdeme rovnou k vetovi,to bude nejjistější na ty kapky se ještě podívám,ale myslím jsi že od toho to nebude...
d.e.n.d.y Zaslal: pá leden 15, 2010 4:23 pm Předmět:
..tak teť zjištuji že to začíná mít i za druhým uchem a i na hlavě...takže to vydím zle...
Marika a Timmy Zaslal: čt únor 18, 2010 9:58 am Předmět:
Nám se Timmy od začátku, co ho máme, škrabe v ouškách a to tak, že až začne kňučet. Při první návštěvě na vet mu ouška vyčistili a dostali jsme vodičku na čištění i doma. Vet říkala, že asi bude mít stále nějaký problém s ušima, když už jako štěndo má ouška takhle strašně špinavý. čistila jsem 1 -2x v týdnu a stále špína. Včera jsme byli na vet a dle infa mu pod mikroskopem zjistili kvasinky. Začal včera na stole kňučet ještě, než se ho vet dotkla, manžel se ho snažil spacifikovat a moc to nešlo. Asi ho to tam fakt bolí, neboť jinak je faaakt úžasně hodný a nechá si čistit oči i třeba tlapky a čuminu. Už jsem se děsila, jak mu ráno a sama budu kapat do uší. Ve školičce nám doporučili, že zařvat jako nikdy, že si prostě do uší kouknout musí nechat (a i na zuby a podobný místa), tak jsem teda zvyšovala hlas a rezolutně ho připlácávala k zemi. Nakonec jsem mu nakapala a byl pak hodný. Ještě uvidím večer. Bohužel si to vždycky rozškrabe do krve, snažím se ho brzdit a drbu ho přes ouško já, ale to asi není tak ú�?inný, jako když se drbe sám. Máte někdo zkušenost s těma špinavýma a kvasinkovýma ouškama. Zatím máme kapat 2x denně a celý týden. Když se to nezlepší, zřejmě dostane ABT. Ještě se kouknu po internetu, zda něco nepíšou.
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: čt únor 18, 2010 11:41 am Předmět:
Tak my jsme tento problém řešili před 10 dny a vzhledem k tomu,že Bubunka si jen tak nedá na uši sahnout a vetka to ví,tak nám dala sprej který se aplikuje jen jednou denně a to 5 dní a už máme krásná ouška,nedrbeme se,všechno ostatní na nás nějak nezabíralo a hlavně Bubunka se s námi prala a tohle se stříkne a než jí to dojde tak je to hotový
Marika a Timmy Zaslal: čt únor 18, 2010 11:50 am Předmět:
a jakpak se ten sprej jsmenuje?? Taky jste měli kvasinky?? Timmy je, co se uší týče, hrozný poseroutka - prý. Ale já myslím, že ho to tam svědí, bolí, proto nechce nechat šáhnout. Já si do ucha taky nerada nechám koukat, natož tam něco kapat
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: čt únor 18, 2010 11:59 am Předmět:
no jasně,to u nás jsou boje jinak jsem to i našla na nettu,my máme i o této firmy vodičku na běžné čištění a je spokojenost http://www.virbac.cz/easotic.html
Marika a Timmy Zaslal: čt únor 18, 2010 12:28 pm Předmět:
Díky, až dobereme tohle, tak pokud by problém přetrvával, stejně musíme k vet a domluvila bych se. Já ale doufám, že až bude mít osška v poho, tak už to bude lepší s tím kapáním, ale určitě neuškodí ho trošku šetřit. Aby mi ho neklepla nějaká Pepka. Díky za info
Marika a Timmy Zaslal: ne únor 21, 2010 3:43 pm Předmět:
ten sprej jsem viděla, asi dobrý, že ? No nakonec musím říct, že dle doporučení ze školky jsem Timmyho spacifikovala a už drží a neškube sebou tolik. Je andílek. Nejdřív mu musím uši vyčistit nějakou vodičkou, promnout uši, pak ho nechat protřepat ušiskama, pak vytíráme ubrouskem a nakonec můžeme kápnout ty kapky. Zvládá to do 2 minut, což je paráda. To i s naháněním po obýváku.
Jaromira Zaslal: ne únor 21, 2010 9:20 pm Předmět:
Tak tady čtu jaké kdo má starosti s ouškama a musím se smát.To neznáte naší Betty,kvůli ouškům jsem musela změnit veterináře neboť ji nervově nezvládal. A když jsem naposledy od něho odcházela tak za mnou řval ať si tu hysterku vychovám do příští návštěvy.Jelikož jsem věděla že se Bettynka nezmění tak jsem šla jinam a udělala jsem dobře. Je šikovnej a hlavně má pevný nervy
Nika a Barča Zaslal: čt únor 25, 2010 4:00 pm Předmět: hluchý buldoček
Ahoj, máme s Baruškou podobný problém s ouškama. Začla si škrábat ucho a vet zjistil, že tam má zánět. Na kontrole ale zjistil, že jedno ucho už má zdravé, ale že má zánět i v tom co si neškrábala. Teď už skoro 14 dní kapeme Barče do obou oušek nějaký žlutý gel od veterináře. Jenomže posledních pár dní Barča skoro neslyší. Občas, když na ní promluvim, tak reaguje, ale hodně málo, spíše nereaguje vůbec. Mam docela strach, aby nezůstala hluchá. Nejsou jí ani tři roky... Uklidňuju se tím, že to je tim gelem. Že to má v těch uších nějak ucpaný... Nevim... Jestli s tím máte někdo zkušenost, tak prosím napište... Díky
Eva+Ebonek Zaslal: pá únor 26, 2010 11:09 am Předmět:
Náš Ebonek má teď také zánět levého ouška. Bude mít 4 roky v červnu a zánět má si po čtvrté. Naposledy v říjnu v pravém oušku . Zatím jsme antibiotika nedostali a kapeme do ouška také žlutý gel - od soboty. Ouško musím nejprve vyčistit každý den a nakapat. Včera to už měl čisté. Slyší normálně a přestává si ho i drbat. Pan doktor nám poradil aplikovat ted STRONGHOLD proti parazitům,protože pochází z množírny a kupovali jsme si ho až ve 14 měsících. Ten problém prý může pocházet už z té doby. Pod mikroskopem byl výtěr čistý - žádné breberky- ale to prý nic neznamená. říkal,že se to může ukázat třeba až ve čtvrtém výtěru. Ebonek drží za velkých úplatků - statečný hoch
Nika a Barča Zaslal: so únor 27, 2010 10:46 am Předmět:
Barča už si uši taky neškrábe, ale máme teď jiný problém, od včerejška má hlavu pořád skloněnou na pravou stranu. Netušim, jestli to může být tim, že jí jedno ouško pořád bolí. Ale spíše se obávám, že se u nás rozjíždí nějaký neurologický problém... Je i nějaká divná...
Jaromira Zaslal: so únor 27, 2010 11:09 am Předmět:
Betty když má problém s ouškem taky nosí hlavičku na stranu
Nika a Barča Zaslal: so únor 27, 2010 1:07 pm Předmět:
Teď jste mě docela uklidnila... Mam o ní hrozný strach...

Marika a Timmy

Site Admin

Škrábe se v uchu, na boltci

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:48 am

ivalys Zaslal: st červenec 29, 2009 12:17 pm Předmět: Zdravotní problémy
Potřebuji poradit. Náš Max se pořád škrábe v oušku, teda spíš na boltci. Pokaždé mu to očistím, popř. zdezinfikuju (pokud tam má krev). Nemá tam nic viditelného, tak nevím čím by to mohlo být. děkuju za rady
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gábina+Žolda Zaslal: st červenec 29, 2009 3:07 pm Předmět:
Ahoj, na boltci myslíš, jako z venku? "škrabe ouško" bych pochopila, že si ho normálně škrabe zevnitř, ale když píšeš na boltci, tak mě zmátlo Pokud se škrabe zevnitř a ještě třeba občas klepe hlavou, tak je to určitě zánět. Nakapej mu do ucha nějakej čistič uší (třeba Vetriderm) a pořádně mu je vyčisti a pokud tam bude mít takovej smradlavej černej hnus, tak je to zánět. čisti mu to ucho každej den a pokud by to do pár dnů nepomohlo, tak běž k vetovi. Velmi osvědčená věc na zánět uší jsou kapičky Mitex. Ale jsou na předpis, takže by ti je musel dát vet. Pokud to bude zánět, tak se na ně zeptej. Nám pomohly asi po třetím nakapání. A pokud jsem to blbě pochopila a neškrabe se tak, jak kdyby měl zánět, tak sorry. Ale nenapadá mě co jinýho by to mohlo být. Držíme palce, ať to brzo přejde, ať už je to, co je to
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Johnnypetka Zaslal: so srpen 01, 2009 10:11 pm Předmět:
Albertovi dneska celej den jedou z nosu soplíky. Je to u buldočků normální nebo může jít třeba o alergii?
SoVa Zaslal: ne srpen 02, 2009 7:04 am Předmět:
Ahoj, soplíky jaké...jestli je to vodnatá rýma, tak to bude nejspíš alergie (u nás to bylo v době kvetení řepky) ale pokud jsou to jako nažloutlé, zelené soply....to už je problém a vet by to měl vyřešit antibiotiky
Johnnypetka Zaslal: ne srpen 02, 2009 10:40 am Předmět:
No je to spíš taková vodička. Dejchat normálně může. Akorát sem tam pšikne a vohodí mě
SoVa Zaslal: ne srpen 02, 2009 1:05 pm Předmět:
No tak tu jsme měli z tý řepky...nějak to přešlo samo po tom kvetení...někde jsem vyčetla že při rýmě je dobré ulehčovat psovi inhalací heřmánku...tzn. uvařila jsem čaj do půllitráku lehla si na gauč k Bohouškovi a lákala...no podívej co tam je atd, a on si ze zvědavosti čuchal...no ale jestli to nějak zabralo to vám neřeknu...ale byla to psina
pupicek Zaslal: ne říjen 04, 2009 7:19 pm Předmět:
Ahoj všichni, chci se zeptat,co si myslíte o oblékání buldočků?Já si myslím,že pokud je pes zvyklý na bydlení ve vyhřátém bytečku,tak i buldočkovi,přestože to není žádný třasořitka je venku v chladnějším a potom v zimním počasí zima. Přítel tvrdí,že to tak není a že jde jen o módní záležitost. Samozřejmě chci,aby to co má můj brouček na sobě bylo hezké,ale hlavně aby to plnilo účel. Ráda bych znala Vaše názory,díky.
SoVa Zaslal: po říjen 05, 2009 6:17 am Předmět:
určitě oblíkat! buldoček totiž nemá podsadu (jemnější hřejivější chlupy) jako třeba vlčák a proto hrozí prostydnutí...i z toho důvodu jak tady píšeš že jsou celý den ve vyhřátém bytě a jen pár hodin venku, tím pádem jsou náchylnější Znám i buldočka kterého neoblékali že je to zbytečné a teď běhá ve svetříku protože se mu jednoho dne prostě blokli zádíčka, na to pozor! Myslím že je to otázka vkusu v čem ten váš bude běhat, ty bundičky a mikči jsou prostě perfektní a buldík si to ve sněhu náležitě užije
Jana a Jazz Zaslal: po září 07, 2009 9:55 am Předmět: kožní problémy buldočků
Zdravím všechny, chtěla bych vás poprosit o radu ohledně kožního onemocnění našeho buldočka. Na zadní noze a boku má takové lysinky o velikosti asi půl centimetu a menší. Má jich asi pět. Zblízka jde vidět, že se kolem kůže odlupuje a s ní vypadává i srst. Nejhorší je, že ho to dost svědí a při dotyku i bolí. Byli jsme s tím u soukromého veterináře i na veterině, vyzkoušeli jsme tři druhy antibiotik i sérum proti parazitům ale nic nepomáhá. Odčervený je taky. Vzorek na mikropické vyšetřetí mu nevzali protože se mu to nelíbilo a kousal - to už by byla asi jediná možnost něco zjistit. Můžete, prosím, poradit pokud s tím máte zkušenosti nebo doporučit nějakého schopného veterináře v Brně a okolí? Hlavně už do něj nechci cpát další antibiotika. Děkujeme všem za případné rady
OndraGonga Zaslal: po září 07, 2009 10:19 am Předmět:
Já se obávám, že Vám nezbyde nic jiného, než odebrat ten stěr pro mikrobiologickou kultivaci. Abych se přiznal, moc si neumím představit, že bych v takové situaci psa nezvládl a na odběr rezignoval. Může to být lecos, kultivace by Vám měla ušetřit další trápení a možná i další antibiotika či jiné léky naslepo. Držím palce a určitě ten stěr udělejte
Olga Bruncková Zaslal: čt září 17, 2009 7:33 am Předmět:
pokud ještě pořád bojujete s kožními problémy, tak v Brně je pan doktor Rybníček (telefon:546 425 008). Nám moc pomohl a opravdu se vyzná
Jana a Jazz Zaslal: pá září 18, 2009 11:05 am Předmět:
Už se lepšíme ale děkuju za tip, myslím, že ho jistě v budoucnu využijeme. Najít schopného veterináře je někdy těžší, než by si člověk myslel.
Ivana & Miky& ja Zaslal: pá září 18, 2009 1:54 pm Předmět:
my měli něco podobného s Vendíkem (naším druhým buldočkem). Měl na těle místa, kde měl strupy a pořád se škrábal. Nakonec se z toho vyklubala potravní alergie na nějakou složku granulí. Tehdy ještě nebyly ty analergení, takže sme musely přestoupit na vařenou stravu. Nevím, je to jedna z možností, ale samozřejmě přeji, aby to byla jen nějaká maličkost
simona Zaslal: čt září 20, 2009 16:32 pm Předmět: stroupky?
Přišli jsme se ,,pochlubit". Na začátku týdne jsme našli Jimmynkovi nad ocáskem několik stroupků vedle sebe nalepených na srti. dost 4asto se tam snaží dostat umákem a kouše si to. Celkově se dost drbe. Další den jsme jeli k veterináři, který nám sdělil, že jde zřejmě o potrevní alergii nebo alergii na bleší kousnutí. Doporučil nám změnit granule. Už jsem objednala od Proplanu granule s lososem a měsíc mu nesmíme krom těch granulí nic dát. Dala jsem mu tu kapku proti blechám a uvidíme. Hrozně moc v poslední době líná a na zádech k ocásku má takový jako by trojúhelník kde má nekvalitní srst, neleskne se. Doufám, že po těch ana-alergeních granulích se to spraví. Nemáte někdo zkušenosti s těmito granulemi od proplanu? Doteď jsme měli gr. kuře s rýží.
Jana a Jazz Zaslal: čt říjen 01, 2009 6:48 am Předmět:
Tak jsme také nakonec našli dobrého veterináře (na doporučení známé) a konečně se to začalo řešit pořádně. Hned při první návštěvě mu udělali seškrab na podkožní parazity ale nic se nanašlo. Tak mu vzali pár stroupků a poslali to na kultivaci. Zítra si máme volat pro výsledky. Ale hlavně nám dali anitalergení granule a myslím si, že se to dost zlepšilo. Poslední dobou už to bylo sice lepší ale teď, po návštěvě veterináře, jsou vidět pokroky. Tak snad to bude "jen" tím. Granule nejsou tak drahé (cca 99Kč za kilo) a hlavněmu hrozně chutnají takže je z něj pěknej cvalík . A když občas dostane nějaký ten psí pamlsek nebo vařené maso tak jsme spokojení všichni. Asi je to taková první pomoc-zkusit změnit stravu. Koukám, že víc buldočků na ni může být alergická. Tam všem přejeme brzské uzdravení!

Nikinkira

Kolemjdoucí

Re: Uši a problémy s tím spojené

Příspěveksob dub 24, 2010 9:59 am

Dobrý den, náš buldoček má v uších zánět, ale za boha si nechce nechat do uší nakapat. U veterináře jsme byli, dal nám na to kapičky, ale sám našemu buldočkovi do uší nakapat nedokázal. Náš buldoček má totiž takovou sílu, že ho ani ve třech nedokážeme udržet. Ouška se mu zhoršujou, už je má celý od krve, jak si je pořád škrábe a tak jsem se chtěla zeptat, jestli jste někdo neměl podobný problém.

Milan a Flek

Návštěvník

Příspěvekned dub 25, 2010 11:36 am

Nyní budu asi dost nezdvořilej, ale v případě, že veterinář nedokáže buldočkovi sám do uší nakapat, tak to nemůže být dobrý veterinář. Navíc při zánětu je nutné nejdříve uši pořádně vyčistit a pak teprve nakapat a následně opakovaně uši čistit a kapat. Já jsem měkota, ale manželka to čištění i kapání po vysvětlení a ukázce veterináře zvládá. Veterinář nám to musel ukázat třikrát, než jsme si na to troufli sami. Přece při zánětu mě nemůže veterinář odbýt s tím, že mi dá antibiotické kapky řekne udělejte si to doma. Najděte si jiného veterináře a to vzhledem k zánětu rychle.

Milan a Flek

Návštěvník

Příspěvekned dub 25, 2010 11:41 am

Ještě bych dodal, že k udržení buldočka stačí jeden člověk. Já si také myslel, že to nepůjde, protože Hugo má 14.5 kg a je to kus chlapa. Nejdříve jsem veterináři říkal, že se bude muset asi uspat a on se jen smál. Stačí jej položit na pevnou podložku, chytit spodní nožičky a rukou přitlačit krk k podložce. Nemá šanci. Zdálo se mi to drsné, ale jinak to zřejmě nejde. Spodní nožičky myšleno přední i zadní, když pes leží ne levém, nebo pravém boku. I když se mu to nelíbí, tak večer měl Hugo i my klidný spánek a skončilo drbání. Navíc rozedřením místa za ouškem do krve může nastat další problém.
Milan

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 26, 2010 10:32 am

My mame s uskami na veterine dobre skusenosti, to ja som ho tam drzala len tak symbolicky, ked mu museli vysetrovat uska,co sa mu moc nepacilo. Ale len som kukala, ako si tam s nasim Herculom dve blondate kocky poradili....ale ehm...zas keby take dve kocky drzali mna, tiez sa moc nebranim :wink:
Ale predtym som natrafila na veterine na jednu pani doktorku, ktora tvrdila,ze psovi usi cistit nemam, lebo vraj maju samocistiace schopnosti...ale asi to nebudu usi toho nasho, lebo nam o dva mesiace sa tie uska prestali zdat, zacalo jedno zapachat a bolo tam mensie lozisko...tak kapeme kvapky a je dobre.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Milan a Flek

Návštěvník

Příspěvekpon dub 26, 2010 2:34 pm

Ki+M o tom, že se uši nemají zbytečně čistit jsem byl veterinářem informován také, proto jsem znovu tuto diskusi otevřel, abych zjistil názory ostatních, zkušenějších, ale když přijde zánět, tak jak se to stalo nám a dalším, tak už vyhnutí bohužel není. Já osobně k doktorovi chodím, jen v krajním případě a když musíme s klukama, ať už na obyčejné očkování, tak to co nejvíc přehrávám na ženskou. Jenže, když není vyhnutí a vím, že je to nezbytné a manželka není k dispozici, tak prostě musím. Mám z toho, ale asi větší stres než ti naši psi.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 26, 2010 5:16 pm

Ahoj, no u nas je to presne opacne, v ordinacii som vzdy ja ta,co asistuje doktorovi, ale tak zas priatela do toho nechcem nutit, aby tam skakal, ked viem, ze to moc nemusi. Ale viem, o com hovoris..par krat tam bol vet, co mi narobil tiez iba stres. My tiez radsej na veterinu nebehame, ked to neni nutne, ale pri tych usiach, ked to pachlo a zacal sa skriabat som uz vedela, ze to treba nechat kuknut. Akurat neviem, ze ked to ma samocisiace schopnosti, ze sa im to tak rychlo zapali. lebo viem, ze s tymi uskami nemaju problemy len nasi buldici, ale aj dalsi. Ja som sa to snazila studovat este skor, nez se ho mali doma a tak som zasypavala na veterine viacerych odbornikov otazkami. Ale odpoved akosi prisla sama. Teraz ma uz skor zaujima ta prevencia, kedze uz k nejakemu zapalu na usku raz doslo. A dokonca mi povedali,ze ked som v meste, kde je kopa prachu, coz bratislava je, ze s tym nic nenarobim a tie uska to sami nezmaknu. Ze raz za tyzden, ked uz je po zapale cistit roztokom a potom vytriet to,co sa vyklepe na okraje. Takze tolko moje vyzvedne vysledky :)

Vlastik

Kolemjdoucí

Příspěvekúte čer 15, 2010 5:51 pm

Ahoj lidi ted jsem se sem zašel podivat protože ma Lucky problem s levym uchem škabe se a nedalo mu to včera večer spat naštěsti nakonec usnul.Dneska jsem koupil ušni vodičku nevim nazev je to nějaka obyčejna nechtěl si uši nechat vyčistit ale nakonec se nam to podařilo a řeknu vam toho bordelu tam ale bylo chvilku se pak ještě otřepaval a škabal a ted je chvili klid hned zitra zajdu koupit suralen a ten epi otic
diky za rady.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte čer 15, 2010 9:31 pm

Vlastik: Ja by som radila zajst na veterinu, lebo nas sa ani tak moc neskrabal a neotrepaval hlavou a iba to jedno ucho trochu smrdelo a uz tam bol maly zapal. Aj ked to asi psikovi nebude dva krat prijemne, tak mu radsej nechajte prehliadnut usi. Je lepsie zajst tam vcas, nez prist s niecim serednym a potom platit stale za osetrenia, lebo to uz nebude len o vodicke do usi. :wink:

Vlastik

Kolemjdoucí

Příspěvekstř čer 16, 2010 5:07 pm

jj zajdu snim pokud se to s tim suralanem nezlepši dneska jsme mu ho koupili a ted ma zase klid tak myslim že to po chvilce odezni skusime to použivat tak tři dny a pak s nim když tak někam zajedem .

Alienor

Návštěvník

Příspěvekpát srp 13, 2010 3:59 pm

Hojky,

tak jsme dnes byli s Hugem na veterině, Hugoušovi diagnostikovali silný zánět pravého ucha :(, čištění ucha byl silený boj a kapání kapiček ono je těžký udržet 11.5 kilo, div jsem na něm nelezela celým telem, furt z tou hlavou mrskal, je těžký ho chytit poradne z hlavičku když má placatej čumák, taky me chudak vystrasenej kousnul, tohle nás čeká ted dvákrát denne, to kapaní do ouška, držte mi palce :(
Evča s bulíkem Hugo

radka

Stálý člen

Příspěvekpát srp 13, 2010 4:50 pm

tak my před měsícem,spíš dvěmi,psala jse to do Béďa a jeho parta.....Šaky měl zánět v pravém uchu až k bubínku a levé jen chycené....my ale dostali i ATB celkově.....a ATB mast lokálně.....vyléčil se úplně v poho,hned od druhého dne už nevypadal,že by trpěl.....ted už mu z ušisek nesmrdí,ale proč to píšu....jak mě viděl s mastičkou v ruce....konec,když ho někdo držel,tak to bylo ještě horší....musela jsem sama,vždy jsme tancovali na zemi dokola,dokolečka :lol: ,tak minutu dvě a pak vždy na chvilku podržel,musela jsem být rychlá......bylo mi broučka moc líto
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Milan a Flek

Návštěvník

Příspěvekpát srp 13, 2010 6:37 pm

Alienor píše:Hojky,

tak jsme dnes byli s Hugem na veterině, Hugoušovi diagnostikovali silný zánět pravého ucha :(, čištění ucha byl silený boj a kapání kapiček ono je těžký udržet 11.5 kilo, div jsem na něm nelezela celým telem, furt z tou hlavou mrskal, je těžký ho chytit poradne z hlavičku když má placatej čumák, taky me chudak vystrasenej kousnul, tohle nás čeká ted dvákrát denne, to kapaní do ouška, držte mi palce :(

Zdravím. Když jsem to četl, tak mě napadla jedna věc, zda-li ti Hugové nejsou na záněty oušek náchylnější, než psi ostatních jmen. Se zánětem oušek bojujeme u jednoho buldočka opakovaně. Před čtrnácti dny jsme skončili s léčbou. Shodou okolností se ten náš marod jmenuje také Hugoušek. Od předposledního léčení byl v pohodě asi tři měsíce. Teď naposledy měl zánět v druhém oušku. A jak píšete to čištění je opravdu operace. Náš Hugo má nyní asi 14.5 kg, ale o to by nešlo. Já ho při čištění udržím, jenže mě je ho strašně líto. Když jej to zabolí, tak sebou škube a já se na to nemůžu dívat. Přesto, že je kliďas, tak se při posledním čištění také docela pěkně ohnal, ale po doktorovi. Už když viděl veterináře, tak jsem myslel, že mu srdíčko vyskočí, jak mu tlouklo. Nyní už je vpořádku, ale my už se dopředu bojíme, kdy to přijde znova. Po čištění vždy zalezl pod sedačku, kde byl tak dvě hodiny, než vylezl a byla s ním řeč, ale pak už o ničem nevěděl. Většího mazla si nedovedu ani představit. A jak píše Radka, u nás stačilo vzít do ruky Surolan a konec. Když jsem se veterináře ptal co mám dělat, aby se to neopakovalo, tak mi řekl, že je to jak u lidí. Někdo je nemocný pořád a někdo ne. Náš druhý Flek je toho důkazem.

radka

Stálý člen

Příspěvekpát srp 13, 2010 10:32 pm

já se nechtěla nějak rozepisovat...ale ,já to zjistila tak,že Šaky si začal zuřivě drbat to pravé uco a třepal hlavou,tak jem přistoupila k čištění,levé ucho nastavoval (to mu dělalo dobře) pak jsem zajela do pravého ucha,pane bože...Šaky ,který krom prdění,krkání a chrápání stěží vydá nějaký zvuk,začal křičet...né štěkat,nebo něco,ale tak strašně srdce trhající nářek,horší bylo,že jsem samo hned přestala ,ale on plakal snad ještě další minutu....no já hned zase hysterie,tak jsme ječeli oba.......u vet hodný...nechal se vyšetřit a ještě pak naší paní doktorku políbil :lol: dostal ATB + vitamíny inj. a pak dále ATB tbl.

Milane,Šaky taky váží 14,5 kg a měří 32-33 cm....TED MÁM TAKY OBAVY,ŽE JAK TO MĚL JEDNOU...... :(

radka

Stálý člen

Příspěveksob srp 14, 2010 12:26 pm

Mariko,on se bránil když ho manžel držel a já kapky v ruce,nedělalo mu to dobře,asi si myslel bůh ví co mu budeme dělat,pak jsem tedy zkusila aplikovat to bez toho držení,neutíkal mi jen se před mýma rukama točil na místě dokolečka ,a já s kapkami za ním,ale spíš mi to přišlo,že sbíral odvahu a prodlužoval to...pak se najednou zastavil a já mu to tam rychle hvízdla,dal mi na to asi 5 sekund....ale po třetí aplikaci jsme už byli sehraný....taneček a hvízd,pak vždy kroutil prdelkou a vrťákoval ocáskem ,sám byl rád,že to má za sebou a bylo na něm vidět,že snad i ví,že to dělám pro jeho dobro a né,že jsem saďour :D

jinak já se musím pochlubit....Šaky ,už umí jisto jistě zůstaň !!!! už jsme to zkoušeli i v terénu ,no byla to paráda,byli jsme u nás v hospodě na terase a šla jsem na WC ,Šaky tam tak spokojeně pochodoval,já ho zavolala a řekla SEDNI A ZŮSTAŇ,ČEKEJ !!! tý brďo on se ani nehnul a seděl než jsem přišla zpátky,jen prý hypnotizoval dveře.....no sklidilo to ohromný úspěch ,fakt je pěkný když je pes roztomilej a ještě poslušnej...jako bonus jsme přidali "ahóoj" to podá packu (ale to už umí 2 roky) :)

Alienor

Návštěvník

Příspěveksob srp 14, 2010 12:36 pm

Tak večerní čištění dopadlo vcelku fajn....položili jsme ho v posteli na levej bok, podrzeli a ja nakapala, jelikoz byl ochrapanej tak se tak nebránil. Dnes ráno je pritel v praci a tak nejak jsem to zvladla sama, jo jinak mame kapičky surolan. Vet rikala, ze mame co nejhloubš, ale ja se obavam, ze to asi tak hluboko nedelam, ale na druhou stranu, má to o malinkátko zas lepší. Za tu proceduru dostava pamlsky a pak se s nim dlouho mazlim jeste tu musíme kapat devet dnů. A doufam, ze to to jak delsi dobu pofnukaval bylo z ouška, ze pak uz to bude dobre a aspon to budu vedet priste a nenecham to zajit tak daleko. Doufám, ze nadale bude rád chodit k VET jako dosud a nezanecha to nejaky následky :roll:
Evča s bulíkem Hugo

Milan a Flek

Návštěvník

Příspěveksob srp 14, 2010 3:55 pm

My jsme při tom čištění a kapání taky Huga pokládali na bok. Já jej držel za paciny a mamina čistila a pak kapala. On se "alespoň nám" většinou nedařil ten čudl surolanu hned na poprvé do ucha co nejhlouběji zasunout. Já si nedovedu představit, že bych to měl zvládnout sám bez asistence. Je, ale pravda, že hned po vyčištění a nakapání se mu vždy rychle ulevilo. Při opakovaném zánětu v druhém uchu, ale na sobě nedal nic znát. Před nikým se u ucha nepodrbal. Neměl jej, ani zjevně nastranu. Zalezl pod sedačku, aby jej nikdo neviděl a pak vylezl a ucho rozdrbaný do krve. V obou případech se po vyčištění a kapkách už ani nepodrbal, pouze vytřepával nějakou dobu kapky z ucha a my měli radost, že je mu dobře.

Jinak pro Radku se musím taky pochlubit. Flek, když o něco prosí, tak dává taky packu. Navíc vydrží sedět třeba celou hodinu, upřeně koukat do jednoho místa a ani se nehnout, zatím teda jen u kuchyňské linky, když na ní je něco dobrého co není pro něj. Nechat ho v hospodě samotnýho, tak můžu psát předem výzvu, že jej hledám. Hugouš by, ale na to WC šel i se mnou.

radka

Stálý člen

Příspěveksob srp 14, 2010 4:11 pm

:lol: :lol: :lol: no,počkej,počkej....venku ho samo jistili lidi (přátelé jistli ,myslíš,že bych ho nechala byť jen minutku samotného?) :shock: cvičili jsme to doma....vždy na ten záchod chodil se mnou,ale dost lidí tedy čumělo :D (jako když jsme v zimě přišli do hospody a já mu svlékla koženou bundu s kožíškem a pověsila na věšák).....no,ale teď,měla jsem radost,že to fakt umíme....ale čoveče nedalo to zase tolik práce...a ještě u toho byla sranda

teď jsme byli na houbách...Šaky pláštěnku,svítící....holomek furt se nás držel, co myslíš......po hodině,schválně jsme ho nechali,najednou štrádoval....šel si po svém,furt pryč...co si hajzlík myslel...myslím,že při jeho výšce ,5-10 minut a už by bylo hotovo....už vidím ten humbuk,kdyby se mi ztratil...mimochodem kolik stojí provoz tý pátrací helikoptéry na hodinu ????? :P
to by se pak ta svítící pláštěnka hodila :idea:

Marika a Timmy

Site Admin

Rostoucí květáky v uších

Příspěvekstř srp 18, 2010 10:28 am

Přesunuto

od Akim » úte čer 22, 2010 7:35 pm

Akim.Všem vám mooooc děkuji,dneska jsem byla u vet.lékaře ,který Akimka před 2 měs.operoval.Po naší dohodě jsem zvolila,že počkáme až to dojde k hranici neúnosnosti a poté Akimka odoperuje a udělá kompletní odstranění měkkých tkání ucho bohužel uzavře a tím se zamezí vytváření těchto bradav.nádorků.Akimek bude asi za 5 měsíců úplně hluchý ,ale nebude ho nic bolet a bude žít.Je to pro nás obrovská naděje.Hodně mu ulevuje normální septonexová mast kterou to potíráme po vyčištění,nesvědí ho to poradila nám to lékarnice.Úžasné kolik lidí nám pomáhá najít řešení.Lékaře máme špičkové ,specialista na hlavy ,tak tam mám dojem ,že chyba nebyla.Řeknu mu však o inj.na posílení imun.sistému.Nikomu to nikdy nepřeji.Chovám psi už mnoho let ,ale převážné velká plemena RTW,dobrmany,knírače a tak jsem z toho úplně vyčerpaná a uplakaná.Patřím k lidem kteří dají svému vše ze sebe a tak to beru jako hroznou nespravedlnost ,že on musí trpět.Je to ,ale statečnej hoch a zvládne to.
--------------------------------------------------------------------------------
od Gábina+Žolda » úte čer 22, 2010 10:19 am

Taky mě hned napadl Hector.
viewtopic.php?f=34&t=684
Zkuste jim napsat. Určitě vám o tom všechno napíšou.
hector@jan-peml.com
--------------------------------------------------------------------------------
od Olga » pon čer 21, 2010 7:58 am

taky vím, že Hektorovi z Prahy se tvořili květáky a nějak se to léčilo. Zkuste zjistit o problému co nejvíce, než uděláte tak závažný krok, jako uspání. Pokud je pejsek dobrý a má problém jenom s ouškama, byla by to škoda. Na netu sama vidíte, že skoro každý buldoček má něco, co ho trápí.

Zánětlivé polypy
Tyto polypy označované také jako nasopharyngeální nebo otofaryngeální jsou nezhoubné stopkaté výrůstky neznámého původu, které mohou vznikat také jako následek chronického zánětu. Je možné, že vznikají při rýmě a zánětu zvukovodu jako následek různých virových příčin a uvažuje se i o vrozených dispozicích. Většina případů se objevuje do dvou let věku zvířete. Tyto polypy mohou napodobovat příznaky zánětu vnějšího, středního a vnitřního ucha. Otoskopické vyšetření odhalí růžové či šedé kulovité útvary, vyplňující zvukovod. Účinnou léčbou je nejčastěji chirurgické odstranění.
zápal, při němž se tvoří novotvary, bradavice, polypy, takže se sluchovod zúží nebo úplně ucpe. Nárůstky odstraní zvěrolékař, načež se ucho ošetří jako nahoře. Někdy docílíme příznivého výsledku salycilovým olejem (1:30) nebo salycilo-vou mastí (1:10).

od Luccy » ned čer 20, 2010 2:21 pm

Před cca rokem jsme měli stejný problém. Z malého květáčku rosl snad každým dnem větší útvar a protože ouško nevětralo, tak i přes čištění vznikl u uchu zánět, který jsme museli léčit antibiotiky. Nejprve jsme byli na na odejmutí vzorku, který prokázal, že útvar není zhoubný. A po-té jsme měli jít na odstranění (k operaci naštěstí nedošlo). Saša dostávala injekce na posílení imunity (nádorky prý vznikají pejskům se slabou imunitou) a taky nějaké kapky do uší (bohužel si nevzpomenu na název), po této léčbě se začal květák změnšovat, až zmizel úplně. Bylo nám řečeno, že se může objevit znovu, protože pejsek to už v sobě má, ale naštěstí zatím nic. Doufám, že se to už nebude opakovat, protože to nebylo nic příjemného. Přeji placatce brzké uzdravení!
od Martina67 » ned čer 20, 2010 2:06 pm

Taky jsem se s ničím takovým nesetkala Jaká je vlastně přesně diagnoza, o jaké útvary se jedná? A co k tomu vlastně na klinice řekli, opravdu už žádná pomoc není? Nevím jestli se tady nějaké rady, která by vám pomohla v rozhodování, dočkáte, myslím že něco takového tady zatím nikdo neřešil. Asi bych zkusila ještě nějakou kliniku... To je neskutečné jaké trápení může ty drobečky potkat
od Martina a Elinka » ned čer 20, 2010 1:11 pm

ahoj to je mi velice líto,nemám žádné zkušenosti s tím co tady popisujete,ale chtěla jsem Vám vyjádřit aspoň soucit. Sama bych nevěděla co bych dělala,kdyby to postihlo nás. To je děs. Snad se někdo najde kdo Vám poradí a všechno bude jako dřív. Martina a Elinka
od Akim » sob čer 19, 2010 3:49 pm

Prosím Vás všechny o pomoc a radu.Máme doma 3 letého pejska Akima F.B.asi před 7 měs.se mu udělal v obou uších květakov.útvar a uši šíleně páchly.vzala jsem ho k veterynářce ,která šíleně nešetrně mu uši vyčistila a vynadala nám ,že to musí mít v uších hodně dlouho.Hned jsem se s ní pohádala a věděla jsem ,že tam již nevkročím.pejska jsem odvezla do nejlepší kli.v karlových Varech a p.doktor udělal plastiku uší odstranil útvary a poslal na rozbor.Přišlo ,že je to nezhoubné ,ale bohužel se to nejspíš vytvoří opět.1.měsíc byl klid.Potom nastal obrat k hrůze mám pocit ,že to každý týden přiroste o 1cm.Pejsek má pouze dírky rovnou do hlavy a tudíž už není možnost dalšího operačního zákroku.Milujeme ho ,je jinak štastný ,ale čištění uší je pro mne i jeho šílené utrpení.Chová se statečně a přestože ho to šíleně bolí vždy oddaně přijde a nechá si uši čistit.Ten nářek potom nepřeji nikomu slyšet není to knouraní je to nářek zvířátka které žalostně prosí o pomoc po cca 1 hodině se to uklidní,pejsek je pak tyden v klidu.Prosím uvažujem o uspání,ale chceme mít jistotu,že jsme pro něj udělali co bylo v našich silách.Děkuji za všechny rady.
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce