Právě je sob úno 17, 2018 10:52 pm

Oči a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Olga

Moderátor

Re: Oči a problémy s tím spojené

Příspěvekpát lis 25, 2011 1:14 am

zkus mu ty místa občas potírat vazelínou, nebo olejíčkem. Ty chloupky jsou vysušené ze soli, jak tečou slzy.Promaštění trošku vylepší ten vzhled.
Olga a Amálka

Miska

Stálý člen

Příspěvekpát lis 25, 2011 12:20 pm

zkusim, diky moc :)

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpát lis 25, 2011 1:45 pm

Dávám odkaz na přípravek ze zoohitu, je jich tam víc, a určitě by se našly další i v naši e-shopech.
http://www.zoohit.cz/shop/psi/pece_stro ... 421/124429
Já sama používám ještě Ophthalmo-azulen, nebo Opht.septonex.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpát lis 25, 2011 7:49 pm

Myslela jsem oční mast, ne kapky. Okolí očí napřed otřu přípravkem na oči a pak oční vrásky namažu některou z těchto mastiček.

Ivana, Franceska & spol.

MartinaKrausova

Nováček

Prosím poraďte- promáčklé očičko!!:(

Příspěvekpát led 06, 2012 11:30 pm

Dobrý večer,

Dnes večer jsem si všimla, že má naše Fanynka promáčklé očičko:( Vůbec nevíme od čeho to má vypadá to hrozně....:( Měla ho pořád červené, ale až dnes jsem si toho všimla že pod spodním víčkem ho má promáčklé... :cry: :(

Děkuji

Babetta

Stálý člen

Re: Prosím poraďte- promáčklé očičko!!:(

Příspěveksob led 07, 2012 12:24 am

Nemá jen to spodní víčko otočené?
Tu promáčklinu má na oční bulvě? Jestli ano, tak tady se nedá nic jiného poradit než navštívit veterináře. Oko je velmi citlivý orgán. Nedoporučovala bych do něj čímkoli zasahovat. Na sklidnění bych použila oční kapky a co nejdříve šla na veterinu !!!!
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon led 16, 2012 1:50 pm

Zdravim,
Mame mensi to problem s vyskocenym tretim vieckom,inak myslim sa to vola harderova zlaza.Vcera to z nicoho nic vyskocilo,dala som na to oftalmoframykoin a krasne to hned splaslo a stiahlo sa,lenze rano to zas vyskocilo,len som videla jak si tre hlavu o koberec,zase dala mast,zas ustupilo.Volala som vet,ze co a tam ze to zajtra chcu operovat.Pes ale pojde do narkozy a tak sa chcem spytat ci nemate niekto skusenost,ze by sa to dalo aj liekmi.Ci radsej to nechat spravit napriek tomu riziku narkozy?sice bude inhalacka,ale klepem sa jak osika z toho.Co poradite? :shock:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon led 16, 2012 10:46 pm

Soused má štěně moskevského strážního psa a ten byl před několika dny právě na operaci třetího víčka. Prý to pes snášel velice dobře. Čeká ho ještě operace druhého oka. Jestli se to pejskovi opakuje, dala bych mu to udělat, protože obrácené víčko dráždí duhovku a je to moc nepříjemné. Uvidíte co vám řekne vet.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte led 17, 2012 12:50 am

No nas to nema stale,jemu to preslo aj bez zatlacenia na to,ale to oko je podrazdene,je to vidiet.Takze asi to dam spravit,aj ked sa tej narkozy bojim jak cert kriza.Nas vet,co k nemu chodime ked sme u mamky,tak ten nam povedal pockat aspon tyzden.Uvidime co povedia na klinike.Ale vraj nejde o narocny zakrok,len ta anesteza je riziko.Tak nam drzte palce!:)

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekned srp 05, 2012 12:24 pm

Ahoj, prosím má někdo zkušenosti se zánětem rohovky?Minulou neděli začala Babů přívírat jedno oko, k našemu veterináři jsem se v tu dobu nemohla dostat, tak jsem zkusila jednoho známého veterináře co tu byl na chalupě, řekl nám že má počáteční zánět rohovky a nasadil jí kapky Maxitrol, s tím, že by se to nejdéle v úterý mělo začít hojit. Ale naopak, do úterý se oko zhoršilo, tak jsem zajela k našemu veterináři. Maxitrol, který jsem používali nám změnil na Ciplox a že máme kapat 7x denně, a že hned druhý den ráno by mělo nastat mírné zlepšení. Mírné zlepšení sice nastalo, zmizel otok ale oko zůstává stále duhové a bělmo krvavé, po třech dnech jsem s Babů jela na kontrolu, ke kapičkám nám nasadil i oční gelkterý máme dávkovat 3x denně, dnes jsou to dva dny po kontrole, kapeme kapičky a oční gel a zlepšení se neprojevilo vůbec žádný. Pořád se uklidnuji, že je to zatím krátká doba léčení, ale na druhou stránku mám i strach že už se to nezlepší. Ještě nám veterinář říkal, že poslední variantou by bylo zašití víčka, ale že je tam potom riziko, že kdyby se oko nehojilo, tak to nezjistí (právě kvůli tomu že je zašité).Tak prosím o radu, jestli nemá někdo podobné zkušenosti s tímto onemocněním. Mockrát děkuji. Luca a Babů :(

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekúte srp 07, 2012 10:50 am

Tak jsme po další návštěvě veterináře a nasadil nám zase jiné kapky, které obsahují kortikoidy a jestli se očíčko do pátku nezlepší, tak Babů zašijou víčko, pokoušela jsem se najít veškeré iformace na netu o sešití, ale marně, máte s tím někdo zkušenosti? děkujeme :(

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte srp 07, 2012 11:06 am

Zkuste se připojit do skupiny budočkářů na Facebooku, tam chodí víc lidí.
https://www.facebook.com/groups/48370363858/
https://www.facebook.com/groups/245714415502320/
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

ortina

Stálý člen

Příspěvekúte srp 07, 2012 9:53 pm

milá Babu, právě už nějaký čas léčíme to samé onemocnění očka jako u vás. Tara měla tytéž příznaky v levém očku, zpočátku jsme také braly CIPLOX a neustále prokapávaly oči Lacrysinem (kapky - umělé slzy) pro zvlhčení oka i rohovky, což je při tomto onemocnění důležité!!! Protože Ciplox moc nezabral, dostaly jsme dvoje nové kapičky TOBREX a INDOCOLLYRE a k tomu dva oční gely SOLCOSERYL a HYPOTEARS. Kapky jsme dávaly 2 x denně a kromě toho stále prokapávaly Lacrysinem, gely jsme aplikovaly 4 x denně. Léčíme očko asi 3 týdny a o moc se zlepšilo!!!!! Jinak by nám také hrozila operace "třetího víčka".... Máme teď úžasnou paní doktorku, a tato léčba skutečně zabírá, ale chce to opravdu důsledně aplikovat všechny léky a kapat Lacrysin tak 5 x denně a 2 x denně (ráno a večer) i do druhého- zdravého očka kvůli vysychání spojivkového vaku. Lacrysin je nutné kapat vždy před odchodem z bytu ven, kde je vyšší proudění vzduchu než v bytě. Jinak p. doktorka vždy na kontrole provádí tzv. Schimmerův oční test, který spolehlivě ukáže, jak se očko lepší. Přeji Vám brzké uzdravení a zdravíme vás - Eva a čubinka Tara

MojaBuffy

Kolemjdoucí

Červené oči

Příspěvekstř zář 19, 2012 10:55 pm

Dobrý , prosím Vás moja malá Buffy má 8 týždňov a pozorujem červené bielka .. može to byť len z únavy ? Alebo nejaký zápal ? ďakujem

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Červené oči

Příspěvekčtv zář 20, 2012 9:46 am

Ide o zacinajuci zapal spojiviek, treba s tym na veterinu,kde sa daju na to specialne kvapky,cim skor pojdete tym skor to bude prec. Niekedy ked su este len tie ocicka zarudle vo vnutornych kutikoch bude stacit vyplachovanie viackrat za den roztokom na cistenie oci. To posudi veterinar. Zvykne sa to ale opakovat,nas to tiez dost trapilo v stenacom veku.Len to netreba podcenit,lebo dalsia faza je,ze ocka zacnu hnisat (zlty-zeleny vytok z oka) a tam je liecba dlhsia. Ak je steniatko citlive na oci uz teraz,tak budete musiet casto hlavne po prechadzkach vyplachovat,aby sa odstranili necistoty,ktore citlive oci podrazdia. To je taka najlepsia prevencia. Mne sa napriklad uz v tom vyssom veku osvedcil hermankovy odvar a tym vyplachovat.Ked bol stena tak roztokom.

Drzime palce :)

jezour.J

Nováček

Příspěvekned led 13, 2013 6:29 pm

Ahojky, máme doma skoro 3 měsíčního uličníka a dnes mu vyhřezla ta žláza, ale prost to nejde vrátit :( nevíte co s tím ? ne a ne vrátit zpátky :(

evisek68

Moderátor

Příspěvekned led 13, 2013 8:07 pm

Určitě běžte na veterinu, někdy se nedá nic dělat a musí se to operovat. Oči jsou důležitý orgán a taky citlivý, čekat, že se to spraví samo, to není dobře. Ale chtělo by to někoho, kdo má s očima zkušenosti nejlépe nějakého zvířecího očaře. Nej očař v Česku je MVDr. Beránek z Pardubic. Ordinuje myslím někdy i v Praze. http://veterina-pce.cz/
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

dashi

Kolemjdoucí

Příspěvekúte bře 12, 2013 1:28 pm

Ahoj máme stejný problém, jsem asi mimo :lol: , ale jakou vazelínou? Někde jsem četla, že je dobrej Bepanthen?
dáša a kája

Krutost ke zvířatům, ba již jen lhostejnost k jejich utrpení, je jedním z nejtěžších hříchů lidského rodu a základem lidské zkaženosti.

Olga

Moderátor

Příspěvekúte bře 12, 2013 9:50 pm

Dashi,
vazelína je dobrá na zlepšení kvality poškozených rezavých chloupků, když pejskovi tečou očka. Dobrý je na to i kondicioner na vlasy.
Bepanthen je hojivý krém s desinfekčním účinkem. Vhodný spíše na povrchová zranění, škrábance.
Olga a Amálka

Gino

Kolemjdoucí

choré očko

Příspěvekstř bře 20, 2013 11:25 pm

Ahojte. Som tu úplne nová,ale už vyše roka čítam všetko,čo sa tu píše.Minulý rok koncom júna,sme si kúpili nášho chrochtáčika. Keď som čítala čo všetko trápi buldočkov,bola som strašne šťastná,že ten náš je v poriadku. Bohužiaľ,už aj my sa radíme k tým chorým... :(
Už keď sme si kupovali psíka,dostali sme k nemu aj mastičku do oka s tým,že ho má poškriabané,ale všetko bude v poriadku. (väčšina sa ma pýtala prečo som si zobrala psíka s chorým okom,ale bola to láska na prvý pohľad.v tej chvíli by mi bolo jedno aj keby ho vôbec nemal) Oko sme mastili a vyzeralo v poriadku.To,že mu zostala malá jazvička na rohovke sme neriešili. No s novým rokom sa mu začalo očko zväčšovať.Poriadne som si to zväčšené oko uvedomila až pred mesiacom. Náš vet mi dal zase mastičku,že to vyzerá len na zápal. Masť nepomohla. Tak som si vybavila vyšetrenie v Martine.Tam sa na nás pozreli a z výsledku som sa ešte stále nevyplakala :cry: Na to oko už dávno nevidí a predpokladaná diagnóza je glaukóm (zelený zákal). Nakoľko ani v Martine nemajú špeci vybavenie,odporučili mi vraj najlepšiu odborníčku na SK. Tá je v Košiciach. Dnes som tam volala a Ginka nám vyšetrí aj odoperuje v jeden deň. Tak sa nemusím trepať cez celé SK viac krát.No ale prognóza nič moc.Na oko neuvidí už nikdy a zostane mu aj zväčšené. :( Som z toho strašne nešťastná.Ani neviem,prečo to tu vlastne píšem... Snáď len hľadám podporu u niekoho,kto svoje "nabúrané nosy" miluje rovnako ako ja. Pre mňa je Gino moje tretie babatko. Manžel vidí bohužial iba to,koľko to všetko bude stáť. Našťastie mám o týždeň tridsiatku a tak som si ako darček vybrala záchranu Ginovho očka. 2.4.by sme mali ísť na operáciu,tak nám prosím držte palce,nech sa všetko podarí najlepšie ako sa dá...

Franceska & spol.

Stálý člen

Re: choré očko

Příspěvekčtv bře 21, 2013 12:52 am

Když jsem začala číst Váš příspěvek, myslela jsem si, že čtu náš příběh. Stejný byl však jen začátek, konec snad přece jen o něco příznivější. Zatím :( .
Už na fotografii jsem se na první pohled zamilovala do malé buldočky, byla tak strašně ušatá a mě hrozně okouzlila. Když jsem si pro ni přijela, dostala jsem k ní také mastičku do oka - steně jako Vy. Prý si někde venku poranila oko, ale veterinář ji ošetřil, a dostala asi na 2 týdny mastičku. Ještě mi paní majitelka řekla, že jí to očičko budou mazat sami a já si pro ni mohu přijet až bude zdravá. ŘÍkala jsem si, že mazat očko zvládnu také a lépe si to ohlídám, už jsem zkrátlka nebyla schopná ten malý, krásný, placatý uzlíček pustit z náruče. Myslela jsem si, že za 14 dní bude všechno vpořádku. No nebylo :( . Oko jsem poctivě mazala, ale už brzy jsem viděla, že Franceska má očičko nejen zakalené, ale i jakési nepohyblivé. Ani mému veteriníři se nezdálo, že jde o zranění. Podle adresy v očkovacím průkazu jsem vyhledala a kontaktovala veterináře, který ji oko ošetřil a dozvěděla se, že nešlo o zranění, ale o genetickou vadu - Franceska měla přiroslté víčko, kterí jí muselo být operováno :( .
Veterinář byl dobrý, ale bohužel to nebyl očař. Myslím, že kdyby operoval odborník, dopadlo vše mnohem lépe. Majitelka, s vidinou zisku za nemocné štěně, ho nechala honem rychle operovat a mně drze lhala, že se zranilo.
Franceska u nás musela ještě na jednu operaci, protože měla úplně nepohyblivé očko, takže bylo třeba ho uvolnit, přitom jí byla udělaná plastika víčka a při jedné anestezii ještě i kastrace.
Po první operaci jí chybí část rohovky, ve které se časem ještě vytvořily cévky, a téměř přes celou duhovku má tmavou pigmentovou skvrnu. Na oko prý trochu vidí, asi jako přes hodně tmavé sklo. Doživotně musíme kapat dvoje kapky - na cévky a na pigment, aby se neroztáhl přes celé oko a buldinka nepřestala vidět úplně. Hrozba, že se to jednou stane tady však je pořád.
Přes to všechno nelituju. Franceska je moje největší štěstí a říkám si, kdoví, co by s ní bylo, kdyby se dostala k někomu jinému.
Přeju vašemu Ginovi, aby operace dopadla co nejlépe a abyste vše zvládli Vy i on. Vždyť, když doteď neviděl na jedno oko, po operaci to horší rozhodně nebude :wink: .

Ivana, Franceska & spol.

Gino

Kolemjdoucí

Re: choré očko

Příspěvekčtv bře 21, 2013 11:21 pm

fuuuuha! tak to je teda príbeh :( ale hlavne,ze sa drzite relativne v dobrom zdrav. stave a nic sa nezhorsuje. ja od operacie cakam iba to,aby sa ocko viac nezvacsovalo a aby drobcek nemal bolesti. a preto urobim vsetko na svete :wink:

vasej krasavici zelam vsetko dobre a nech je uz len spokojna,zdrava a stastna.co s vami urcite je :)
posielam pusku na cumacik :wink:

Nika.weru

Nováček

Zilky v oku

Příspěvekčtv pro 01, 2016 11:18 pm

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nemate nekdo zkusenost s nasledujicim. Bruno měl zanet v oku, lecen byl nekolika druhy kapek (matrixol, spersadex, treti název mi bohužel vypadl), lecba trvala cca mesic. Ted ma v lecenem oku (belmu) videt zilky, porad ma oko lehce ruzove, nejhorsi to ma kdyz prijdeme z venku. Oko si nijak neskrabe, neotira, ani mu z nej nic netece. Nevite, o co by mohlo jít? Vet delal test s fluorescentni latkou, udelali mu vyter z oka a nic. Aktuálně jsme objednani m doktoru Beránkovi, ale termin az v lednu.
Předchozí

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce