Právě je čtv dub 19, 2018 3:02 pm

Oči a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Oči a problémy s tím spojené

Příspěvekstř bře 31, 2010 2:33 pm

Poslední dobou je Timmy hodně venku a začaly mu slzet oči. Já jsem celý den v práci a Milan tohle nějak neřeší. Timmy má tu vrásku u očí už úplně stroupkovou, tak jsem začala vytírat heřmánkem a pak po uschnutí jsem mazala vazelínou. O něco lepší to je, ale už si nepamatuju u Montyho, jestli to jako štěně měl taky a pak si zvyknul, jelikož nic takového jsem u něj v dospělosti nepozorovala. Tedy nějaké mokvání nebo stroupky pod očima.

Poradí mi někdo??

Děkuji
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Gábina+Žolda

Stálý člen

Re: Vrásky u očí - bolavé

Příspěvekstř bře 31, 2010 2:46 pm

Žolda na to trpí hodně. Oči mu slzí pořád a vrásky mokvají a svědí. Jediný co nám spolehlivě zabralo je tenhle tekutej pudr, volně prodejný v lidských lékárnách.
http://www.lekarna.cz/tanno-hermal-lotio-100ml/
I když to léčení trvá o to dýl, že mu ty očí slzí tak hrozně moc, že než mu to stačí zaschnout, tak mu to slzy zase spláchnou. To řešíme tak, že si ho k sobě vezmu, převrátím ho na záda, vrásky vytřu do sucha, natřu tenkou vrstvou pudru a držím ho na zádech dokud to nezaschne. To se Žoldovi líbí, protože miluje škrabkání bříška :) A potom natíráme na noc, když jde spát. Sice pak vypadá, jak Apač na válečné stezce, ale funguje to :wink:
A během dne natíráme vazelínou, aby to po ní stékalo a vrásky nemokvaly.
Tak držíme palce, ať něco zabere :)
Jo a pokud máte problém s vylizováním paciček, tak tohle taky super funguje. Natřeme mezi prstíkama a za pár dnů jsou růžovoučký, jako u miminka :D

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekstř bře 31, 2010 10:33 pm

Ebča na to taky trpí. Jednou na to dokonce dostal antibiotika,ale ted už si víme rady. Každou noc to vytřeme dětským vlhkým kapesníčkem, pak vysušit a natřít Bepanthenem Plus. Funguje to stoprocentně. Ráno mu to taky vysuším a vytřu,ale to už není tak nutné. Ovšem v létě určitě i ráno - více se to zapařuje.

Hanka a Chabal

Kolemjdoucí

Příspěvekpát dub 02, 2010 1:24 pm

Na doporučení Gabči a Žoldy jsem před týdnem koupila tekutý pudr a je to super. S vráskami máme problémy od mala a postupně jsme vyzkoušeli spoutu vodiček, léčivých gelů od vetky, ale bylo to vždycky jen na chvíli.
Teď vrásky 2x denně vytřu dětským heřmánkovým kapesníčkem, vysuším a natřu pudrem. Už po týdnu je vidět velký zlepšení a hlavně to nesvědí...Jen se chci zeptat, jak dlouho mám ten pudr používat? Když to bude dobtý tak přestat a nebo dál mazat preventivně?
Díky

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekpát dub 02, 2010 2:17 pm

Hani, já to pro jistotu natírám každej den před spaním, i když to zrovna nemá rozškrábaný. Žoldovi ty oči tečou fakt hodně a tohle je dobrá prevence. Tím nic nepokazíš :)

Marika a Timmy

Site Admin

Výtok z očí

Příspěvekpát dub 02, 2010 2:34 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JIM Zaslal: po září 21, 2009 12:14 pm Předmět: výtok z očí
Chtěl bych se zeptat na to jestli někdo má zkušenosti se slzením očí a následnému drbání kožního záhybu pod očima až do krve. Dále máme hnisavý výtok z předkožky - kdy provádíme výplachy heřmánkem ale ten zabere jen pár dní a je to zpět. Děkuji za odpovědi.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: po září 21, 2009 3:52 pm Předmět:
Ahoj, takže: vraska - každý den jí vytírám vlhčenými ubrousky, pokud se objeví problém, doporučuju koupit Bepanthen Plus (mastička volně prodejná za cca 70 Kč) a tím mazat já mažu na noc aby usnul a nedrbal to... pár dní a bude vše v poho...vyzkoušeno i u jiných Výtok - pokud trvá problém déle jak tři dny, u veta na to dostaneme takovou injekci Tetra- Delta, používá se to na kravská vemínka takže hodně šetrný a to mu aplikujeme do pindíka pár dní, a ona to přejde, ovšem toto se vrací, je to prý tím že se jim tam dostává prach,nečistota takže toho se nezbavíte nám právě radil vet řešit to když to trvá dlouhodobě, jinak prevence, utírat utírat a utírat jinak slyšela jsem taky výplachy ředěným roztokem Betadine
------------------------------------------------------------------------------------------------------
OndraGonga Zaslal: po září 21, 2009 6:01 pm Předmět:
Betadine určitě pomůže, ale opravdu zředěné, jinak by ho to dost štípalo. Také se dá použít růžový roztok hypermanganu-k dostání v lékárně, stejně jako Betadine. Heřmánek asi nevadí, ale ani příliš nepomůže, to zlepšení spíš nastává jednoduše díky výplachu-mechanickému odstranění nečistot a hnisu. Myslím,že když budete každý den proplachovat hypermanganem, tak to buzde v pohodě.
Jana a Jazz Zaslal: čt říjen 01, 2009 7:06 am Předmět:
Taky jsme léčili výtok hypermanganem. Roztok jsme natáhli do stříkačky a pak - v nestřeženém okamžiku - jsme mu to ostříkli. Ale taky to bohužel nemělo dlouhodobý účinek. Cca po měsíci se výtok vrátil. Jinak problémy se škrabáním očí nemáme, ale raději preventivně užíváme roztok na oční okolí a vlhčené dětské ubrousky.
JIM Zaslal: čt říjen 01, 2009 7:23 am Předmět: Dík
Děkuji za odpověd, jsme se stádiu testování tak uvidíme.
OndraGonga Zaslal: čt říjen 01, 2009 2:50 pm Předmět:
Ještě mě napadl jeden tip, který se tu na starém foru vyskytl. Neřeší výtok, ale skvrny od něj pod očima-údajně je dobré natírat tato místa čistou vazelínou-tekutiny z očí stečou povrchu a odkápnou a místo nemokvá. Osobně jsem zatím nezkoušel.
Johnnypetka Zaslal: st říjen 28, 2009 10:03 am Předmět:
Tečou nám každý ráno z očí slizíky. Je to normální? Vždycky to Bertíkovi utřem, ale během dne se to sem tam udělá znova.
SoVa Zaslal: čt říjen 29, 2009 7:16 am Předmět:
Jj slzení očí je normální, jak je mají vypouklé tak jim to víc teče, proto je potřeba to vytírat, aby se tam neudělal rezavý pruh a nezapařovalo se to...v zimě se mi osvědčilo jim tu mokrou vrásku promazat něčím mastným (jak píše Ondra třeba vazelínou) protože jak fičí ledový vítr tak to má celé opruzelé do krve...
d.e.n.d.y Zaslal: pá říjen 30, 2009 1:51 pm Předmět:
Taky se nám začíná dělat ten razavý pruh v očním záhybu,zatím jsem to jen utírala,ale asik to budu muset něčím začít mazat...,že?
SoVa Zaslal: pá říjen 30, 2009 2:26 pm Předmět:
Pro začátek zkus každý den čistit vlhčenýma ubrouskama...nám to pomáhá (netvrdím že nám to zmizí, ael je to v udržitelné míře) mažu až v případě že to má živé (mokvavé, lišej, drbe si to)
Vlaďka Zaslal: so říjen 31, 2009 3:41 pm Předmět:
My jsme ten problém s očima a následné mokvání faldíku vyřešily na doporučení tím Bepantenem. Už mu to zarůstá chloupkama a po boláku není ani památka.
d.e.n.d.y Zaslal: st listopad 04, 2009 11:38 am Předmět:
Tak asi po třech dnech,co utírám vlhčenýma ubrouskama tak na jedné straně už rezavý pruh není a na druhé ještě malinko je,ale je to rozdíl...
Choupette Zaslal: pá leden 15, 2010 9:15 pm Předmět:
Nejsou v tech vlhcenejch ubrouscich nejaky chemky? ja se tim bojim vrasky utirat... Asi jsem blazen, radsi pouzivame micelarni vodu od Biodermy. Stoji pekelny penize (500ml cca 14euro) ale vydrzi dlouho.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaromira Zaslal: pá leden 15, 2010 10:25 pm Předmět:
Taky používáme na dětskou prdelku.Jsou moc dobrý
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Choupette Zaslal: pá leden 15, 2010 11:00 pm Předmět:
No pro detskou prdelku se vsechny tyhle vlhceny ubrousky vyrabej ne? Vsechny ty cerstve vymackany listky aloe vera a vytazky z XY me trosku zavanej.... Je to navoneny.... proste se bojim to davat do blizkosti oci.
Jaromira Zaslal: so leden 16, 2010 12:03 am Předmět:
Já je používám na Fíbí už delší dobu každý den.Začnu tlamičkou a končím prdkou a nezaznamenala jsem problém a voní jako mimino
radka Zaslal: so leden 16, 2010 7:18 am Předmět:
hypermanganovým roztokem vytírat vrásku OK,ale stříkat do očí ..(i kdyby se to dostalo do oka málo) to slyším poprvé to je nesmysl,je určený k oplachům a ke koupelým post.míst.ale stříkat do oka..to snad,ne? jenom upozornuju kdo ho ještě nepoužíval tak jak píše Ondra opravdu jen růžový odstín,silně jší může kůži jakoby popálit ...a když je post.místo opravdu ošklivé tak nejdřív oplach hyperm. a pak nějakou tu mastičku co dáváte..účinek je lepší
radka Zaslal: so leden 16, 2010 7:24 am Předmět:
já požívám taky miminkovský ubrousky a sjedu mu celouh hlavu,pipina a pak zadek a jak píše Jaromíírka voní celej den jak mimi

...jo akdyž jsme u toho ŠAKY MÁ DOST ČASTO JAKOBY HNISAVOU KAPKU NA PINDÍKOVI,VET MI ŘEKLA KDYŽ JSME BYLI NA OČKOVÁNÍ ,ŽE NA TO BULDÍCI TRPÍ, ŽE SI HO MÁLO OLIZUJÍ AT MU HO KAŽDÝ DEN OČISTUJU JÁ (COŽ SE MU MOC LÍBÍ), ALE MĚ SE TO MOC NEZDÁ

....JINAK S ČŮRÁNÍ PROBLÉM NEMÁ A ANI NEVYŽADUJE ČASTĚJŠÍ VENČENÍ A KDYŽ MU HO OTÍRÁM TAK HO TO URČITĚ NEBOLÍ, JEŠTĚ ZVEDÁ NOŽIČKU A NASTAVUJE
SoVa Zaslal: so leden 16, 2010 8:51 am Předmět:
radko tak tohle potvrzuju jako pravdu, tak mi to říkal i náš vet s tím čištěním...no nevím jak vaši Bohoušek si odmala čistí všechno kromě pipina a kačáku...na to má holt paničku Jinak zpátky ke kapce...jedná se o to že se jim tam zanese prach a bordel a tím že se neočistí to samo vyhnisá... náš vet říkal že když to je dýl než tři dny a výtok je silnější, tak je to na přeléčení... Jko prevence se radí výplach roztokem hypermanganu nebo roztoku betadine...ale upřímně už vidím jak mi při takové proceduře Bobešek ochotně několikrát týdně drží Jinak tento zánět je takyjedním ze spouštěčů zánětu dělohy u fen, dá se přenést krytím, takže ho doporučuju psovi "zkontrolovat"
radka Zaslal: so leden 16, 2010 12:58 pm Předmět:
dík,to jsem ráda,protože p.veterinářka má sice ordinaci "ubohou" leč je úplně úžasná jako člověk,perfektně mi vykurýrovala už nalezenýho kocourka (zánět žaludku,ušní svrab,podvýživa) ,ktarého mi za půl roku přejelo auto ,tak jsem ráda že jí můžu důvěřovat i nadále
radka Zaslal: so leden 16, 2010 1:01 pm Předmět:
,přesně, hlavně,že pedikúru si dělá 3x za den, ňouma jeden!!!!
marie Zaslal: so leden 16, 2010 1:56 pm Předmět:
na čištění skvrn u očí je dobrý Beaphare / zverák nebo veterinář/ - snad jsem to dobře napsala, musíte to opravdu čistit alespoň 2 x za den ! Také na vysušení "cestičky", je dobrá tzv. Kastelánka- připraví ji v lékárně, není drahá a tím potírejte pouze cestičku- ne až k oku! Pak nechte chvíli, pěkně se vráska vysuší a natřete vazelínou nebo krémovým pudrem... Je to trochu alchymie a vyžaduje to čas, ale výsledek je skvělý... Ještějedna malá rada, když už píši...stalo se mi, že vidím buldočky nebo angličany a mopse, že mají takový hrubý nosík, na to postačí framykoin- dostanete u vet-je na předpis:-(. - dá se použít i na popraskané tlapinky...předem omyté
Gábina+Žolda Zaslal: po leden 18, 2010 11:30 am Předmět:
Jenom zkopíruju můj příspěvek z jiné diskuze: Co se týká mokrých vrásek u očí, Žolda s tím má velké problémy a oči mu tečou fakt hodně. Takže utíráme pořád (několikrát denně). Zvlášť teď v zimě je to ještě horší. Jediné co se nám na to osvědčilo je tento tekutý pudr http://www.lekarna.cz/tanno-hermal-lotio-100ml/ Prodává se normálně v "lidských" lékárnách bez předpisu a stojí kolem 120 kč.Pejsek pak sice vypadá jako Apačna válečné stezce, ale za pár dnů by to mělo pomoct. Stačí ale jenom tenoučká vrstva, aby to zaschlo. S tím máme docela problém, protože než to stačí zaschnout, tak to spláchnou slzy (někdy na to i foukám, abych tomu pomohla ). Ale když mažeme často, tak to pomůže. Jenom to chce vytrvat a mazat a hlavně sušit vrásky pořád a pořád a pořád

Marika a Timmy

Site Admin

Zarudlé oči

Příspěvekstř dub 07, 2010 12:51 pm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jana Valentová Zaslal: po leden 04, 2010 2:31 pm Předmět: zarudlé oči
Zdravím všechny! Moje 5měs.stará Emička má poslední dobou zarudlé spojivky. Dříve to měla vždy po větší námaze, ale v klidu je měla světlé. Nyní mi připadá, že je má červené skoro pořád a po probuzení se jí hodně tvoří "ospalky" - nejsou hnisavé...Oči si nedrbe, jakoby s tím ona neměla žádný problém... Zkoušela jsem jí nakapat do očí Ophtalmo-septonex, ale strašně se bránila a bojovala... Máte někdo podobný problém?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Martina Zaslal: po leden 04, 2010 4:58 pm Předmět:
My máme problém s tím kapáním, já musím borovou vodu nalít na vatovej tampon a pak jí jako to oko potírat a když to nečeká tak ten vatovej tampon zmáčknout aby jí to nateklo do oka. Od malička měla totiž záněty uší a pořád jsme do nich kapali a jak vidí nějakou lahvičku tak by se zbláznila. Ale přes ten tampon to jde.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olga Bruncková Zaslal: út leden 05, 2010 8:14 am Předmět:
taky to nesnášíme; já jsem koupila v lékárně světlík lékařský, udčlám dcl. světlíkového čaje a taky na tampon a vykoupat v tom očičko. Na rozdíl od borové vody nemusím šetřit a proliju to pořádně. Když jí to dělám borovkou, tak mám láhvičku tak na pět použití.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aneta+Sísa

Návštěvník

Re: Oči a problémy s tím spojené

Příspěvekpát dub 09, 2010 1:34 am

My se Sísou se zánětem spojivek bojujeme skoro dva měsíce. Začli ji slzet oči a měla je úplně zarudlé, tak jsme radši zašli k veterináři a paní doktorka konstatovala, že má Sísa překrvené spojivky a zánět. Kapeme už druhý měsíc a stále se to téměř nelepší. Kapičky trochu sklidní zarudnutí, ale úplně neléčí. Dnes jsme byli na kontrole a Sísa to má nejspíš chronické nebo trpí nějakou alergií. :cry: Nemůžeme ale přijít na co. Má to hlavně doma, venku se jí to zlepší, takže tráva nebo pyl to nebude. Být tebou, radši zajdu k veterináři ať očička vyšetří, zdraví je to nejdůležitější!

Martina67

Návštěvník

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:01 am

Anet, naše jedna frbulka má mírnou alergii na domácí prach a roztoče, takže jestli to taky není váš případ. Zjistili jsme to až provedením testu, kdy jí napichávali různé alergeny a sledovala se reakce.
Teda ten test jsme nepodstoupili kvůli červeným očím, nás trápily hlavně občasné boláky na předních nožičkách, které se jí dělaly, ale tak mě napadlo že jestli to má Sísa hlavně doma, tak že by to mohl být ten důvod.

Marika a Timmy

Site Admin

Problém s okem (třetí víčko)

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:17 am

Rain Zaslal: pá prosinec 25, 2009 10:41 am Předmět: Problém s okem
Co nejdřív s tím určitě skočím na veterinu, ale předběžně - co by to mohlo být?? Prvně se jí to udělalo včera, netuším proč... Kápnu jí tam septonex a do 5ti minut to zmizí, nezdá se že by jí to bolelo, oko si netře. Ale během dvou dnů se jí to objevilo už 4x .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaromira Zaslal: pá prosinec 25, 2009 10:56 am Předmět:
Ahojky.Nejsem taková odbornice,jsou tady daleko lepší a hlavně zkušenější.Já se domnínám,že je to vylezlé" říká se tomu třetí víčko" Naše Betty to měla jednou a ož se to naštěstí neopakovalo.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eva+EbonekZaslal: pá prosinec 25, 2009 11:48 am Předmět:
Ahoj, Ebonek to má taky,ale asi menší. Koupili jsme ho ve 14 měsících už s tím. Objevuje se mu to sem tam. Veterinářnám to zprvu chtěl operativně odstranit,ale pak od toho ustoupil,že je to opravdu malé a měl by větší problémy po operaci. Operativní zákrok je malý( dle jejich slov),ale žlázka musí být dost vystouplá,aby se jim do toho snadněji řízlo (tak mi to vysvětlili. Když se to Ebčovi objeví,dá se to lehce prsty ze spodu pohladit a vrátit - promnu- a hned to zaleze. Neděste se. Veterinář by to měl vidět,ale s rozumem. Chodíme na veterinární kliniku,kde ho vidělo více vetů a všichni byli zajedno - neoperovat. Nic nekapeme,jen sem tam promneme,když to vyleze.
katkon26 Zaslal: pá prosinec 25, 2009 12:03 pm Předmět:
ahojky.. my to měli ve 3 měsících.. ucpaly se Žofce slzné kanálky - což potřebují mít funkční kvůli svejm velkejm očím,vyhřezlo to ven a radši sme to zoperovali, aby se to nevracelo, jde to totiž zatlačit do oka, nám se to totiž taky nejprve po pár dnech ztratilo ale pak se to vrátilo zpět... od té doby jsme v naprosté pohodě. http://katkon.rajce.idnes.cz/ocko/#ocko_006.jpg během hodnny byla operace hotová, dostala krunýř a šli jsme domů http://katkon.rajce.idnes.cz/krunyr/ za týden už bylo poproblému... a neměli sme s tím nijake komplikace, jen se pak to očko musí tyden mazat a kapat - takže určitě k vetovi jo a stálo nás to 1500 , vzali ji rovnou i druhé očko, když už byla v narkoze...
Rain Zaslal: pá prosinec 25, 2009 1:36 pm Předmět:
Tak díky za uklidnění, ještě jí kápnu a zkusím to teda zatlačit.. Uvidíme co na to řekne vet .
radka Zaslal: so prosinec 26, 2009 7:02 pm Předmět:
no vidím, jak se tady člověk přiučí,já bych se teda dost vyděsila, ale jak říkáte není to takovej průšvih,snad se nám to vyhne,chudinka malá,tak at to dobře dopadne...
Rain Zaslal: ne prosinec 27, 2009 3:55 pm Předmět:
No ono se to hlavně objevilo zničeho nic... Po zatlačení už ne (zatím), tak snad to tak i vydrží. Každopádně, taky jsem o něčem takovém předtím ani neslyšela.
katkon26 Zaslal: po prosinec 28, 2009 7:54 am Předmět:
jj nám se to taky objevilo jednoho dne zrána... tak sme šli na veterinu, dr. zatlačila , a pak Žofka jak lítala po venku , tak to zase vylezlo, a takhle by to mohlo bejt pořád, tak sme to zoperovali, navic je fakt , že měla ucpaný slzný kanálek, tak ji to jen pomohlo... jinak , ji to nevadilo , jako že by si to drbala...
Gábina+Žolda Zaslal: po prosinec 28, 2009 1:18 pm Předmět:
Stačí zatlačit zpátky a počítat s tím, že se to možná sem tam zase objeví. Pokud to jde ale lehce zatlačit zpět (stačí pohladit pod okem ve směru nahoru, jak kdyby přetáhnout spodní víčko přes vylezlé oko) neplašila bych s doktorem. Hlavně to nesmí zůstat dlouho venku, aby to nevyschlo. Pak by se to muselo operativně odstranit a v tom oku by se jí netvořily slzy. Je to uvolněná slzná žlázka na tom třetím víčku. Žolda ji má hodně volnou, takže mu vylízá docela často, ale stejně lehce se mu i vrací, takže jsme s doktorkou dohodnutí, že pokud se to vždycky lehce vrátí, tak to necháme být. Kdyby to ale zůstalo venku a nešlo zatlačit (opravdu jenom velice lehce) zpět, tak by se to muselo vyříznout a tím by se přestaly tvořit slzy a do očíčka by se musely často kapat umělé slzy. Má to hodně buldočků a není to žádná velká závada
katkon26 Zaslal: po prosinec 28, 2009 1:51 pm Předmět:
no ne že by se to vyřízlo a přestali slzet přeci? tahle koule vyhřezlá u nás znamenala ucpáni právě tech slzných kanalku a tim že ji to pročistili a zašili, tak ji ta boule zmizela a sme v pořádku. a slzíme krásně
Gábina+Žolda Zaslal: po prosinec 28, 2009 3:22 pm Předmět:
Takže, když to Žofce vyhřezlo, tak neslzela? Žoldovi to vyleze každou chvilku a slzí teda pořádně. Až moc Ale on do toho měl zrovna i folikuly v očích a je to už skoro rok a doktorka toho namluvila tolik, že je možný, že jsem to nějak dopletla Každopádně koule z oka leze často a slzíme taky pořádně. Kouli zatlačíme a rozmočený vrásky pudrujeme a je nám dobře
Eva+Ebonek Zaslal: po prosinec 28, 2009 9:13 pm Předmět:
Souhlasím s Gábinou Ebča slzí, občas to vyleze a já mu to zlehka pohladím a je klid. Veterinář nám to úplně stejně vysvětlil,že by s tím měl spíše problém - suché slzy. Ucpaného nic nemá. Vlhké vrásky ošetřuji 2 krát denně - ráno a večer. Vytřu dětským vlhkým ubrouskem,vysuším a natřu Bepanthenem.
katkon26 Zaslal: út prosinec 29, 2009 8:06 am Předmět:
tak my sme se dozvěděli, že to je ucpany slzný kanálek , proto to vyhřezlo ven.prostě se ucpal průtok slz takže to zoperovali tak , že to otevřeli, pročistili ty kanálky a zašili, stehy se vstřebaly a bylo:) když ji to vyhřezlo, tak neslzela, ani ji to nijak nevadilo. teď slzí normálně,jak má, nijak moc, po ránu vytíráme ospalky a přez den občas otřeme očko- to jen ale když kouše kostečky a pak krapetek vice slzí jinak teda ne:) žádné potoky- prostě klasika jako my , asi to má každej jinak
Janina Zaslal: út prosinec 29, 2009 2:37 pm Předmět:
Na první pohled to očíčko vypadá fakt ošklivě, s tímhle zkušenost nemám, ale jinak marodíme s očima furt (Měli jsme doktora, který mi tvrdil, že mám psovi koupit ochranné brýle!!a že je to vlastně moje vina, když mu je nedávám...Tak jsme po roce a půl šli jinam a tam ho aspoň opravdu léčej a rozuměj tomu:-))Ale je to fakt peklo, má špatnou rohovku, jsme na veterině jak doma, příští týden jdem na operaci, tak snad bude mít mazlík potom chvíli klid

Marika a Timmy

Site Admin

Náhlé oslepnutí

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:22 am

HradilovaRenata Zaslal: út leden 12, 2010 10:06 am Předmět: Prosím o radu
Prosím o radu, mám 5-ti letou fenku fr.buldočka. Před 6měsíci ze dne na den oslepla, kvůli ochranně očí musí celý den nosit límec, protože stále naráží do věcí doma.Bez nošení límce ji vznikaly vředy na očích.Proto chci požádat o radu ty, kteří mají taky slepého buldočka, jestli neznají nějakou ochranu pro oči buldočka.Taky bych ji ráda občas pustila na zahradě na volno, ale kvůli riziku poranění očí si to nemůžu dovolit. Děkuji za jakékoliv rady.
OndraGonga Zaslal: út leden 12, 2010 11:23 am Předmět:
Možná to vypadá směšně http://www.kooldawgtees.com/DOGGLES.html , ale v takové situaci je každá rada dobrá. Objevil jsem tyto brýle a hned mě napadlo zkusit podobné vyrobit třeba z plaveckých brýlí. Určitě by to šlo, jen nevím, jak by to fenečka snášela a zda by si je nestrhávala. Vlastně všechno záleží na tom, jak by snesla takové omezení přes oči-pokud ano, dá se vymyslet lecos.
Jaromira Zaslal: út leden 12, 2010 11:24 am Předmět: Re: Prosím o radu
od čeho?jaká byla diagnoza
radka Zaslal: út leden 12, 2010 11:27 am Předmět:
ježiši,ty brejličky...no oni fakt mají...chudinka,ale co se dá dělat..určitě si zvykne prdola
OndraGonga Zaslal: út leden 12, 2010 11:39 am Předmět:
Nebo tohle http://www.inthecompanyofdogs.com/itemd ... l&PageNo=4, napadá mě třeba krytka na oči do letadla, určitě někdo má. Nebo ušít. To nemůže být obtížné. Záleží to jen a jen na tom, jak to fenečka snese na hlavě.
HradilovaRenata Zaslal: st leden 13, 2010 12:01 pm Předmět: Slepý buldoček
Děkuju za rady.Už jsme ji jedny brýle z plexiskla vytvořili, ale nechce je nosit. Zkoušeli jsme všechno možné,aby si zvykla,ale bohužel.Plavecké nás taky napadly, ale zatím jsme nezkoušeli,momentálně léčíme od září opět vřed a ty plavecké jsou dost těšně na oči, takže zatím musíme počkat až se jí to zahojí.Na dotaz z jaké diagózy oslepla neumím odpovědět.Příčina bude neurologická, oči má zdravé. Snad recidiva granulomatozní encefalitidy, kterou před 2 lety prodělala bez jakýchkoliv následků. Začátky pro ni byly hodně těžké, než se naučila orientovat po bytě, nechtěla chodit ven atd.Doma jen seděla, nešťastná bez života, tak jsme ji pořídili kamaráda štěněstafbula a to jí opět vrátilo do života. Je zase jako dřív, hrozná generálka a dračice.
HradilovaRenata Zaslal: st leden 13, 2010 12:22 pm Předmět:
Dívala jsem se na odkaz na kryty do letadla.To by nebylo špatné, nevíte,kde se dají sehnat?Pokud by mi je někdo zaslal ráda je zaplatím i poštovné.Díky
OndraGonga Zaslal: st leden 13, 2010 12:33 pm Předmět:
Jen mě napadá, když ta vaše malá má samotné oči zdravé, zda by jí nedráždily oční bulvy. Jinak by se určitě našel někdo kod létá častěji, nebo tady. Já je nemám. A taky si myslím, že by to šlo ušít, pro průměrně zručnou švadlenku by neměl být problém.
HradilovaRenata Zaslal: čt leden 14, 2010 8:13 am Předmět:
Díky, jen se chci zeptat, jestli jsou ty kryty do letadla trochu vystužené?Aby tam byl odstup od oka, pokud narazí do věci, tak aby to stejně oko neschytalo,kdyby to bylo jen z látky. Očka už má hodně ciltivé a jakýkoliv kontakt očí s něčím ji dost bolí.Díky
Olga Bruncková Zaslal: čt leden 14, 2010 8:32 am Předmět:
vyztužené nejsou, je to látková škraboška, měkká, aby u spaní netlač
OndraGonga Zaslal: čt leden 14, 2010 8:45 am Předmět:
To je to, na co jsem v souvislosti s kryty do letadla myslel. Ty pro ní tedy na 100% nebudou. Co mi vychází jako nej řešení čistě z praktického hlediska, jsou nějaké brýle na plavání. Jenže tady je zase problém, že je nesnese na hlavě Obávám se , že tady je každá rada drahá, je mi líto.

Aneta+Sísa

Návštěvník

Příspěvekpát dub 16, 2010 10:56 pm

Ahoj Martino,
taky mě napadly ty roztoči (vyzkoušeli jsme vyměnit i prací prášek, vyprali ji pelíšek a všechny deky, ale beze změny). Chci se zeptat, jestli na to berete pravidelně nějaké prášky? Ona si ty oči ani nedrbe, myslím, že ji to nijak nebolí, akorát má tu špinavou vrásku pod očičkem, protože je strakoš. Ale ani ji nemokvá, jenom to je rezavé. Nechtěla bych ji zbytečně krmit léky, když to není nezbytně nutné. Jednou se ji také udělal stroupek na tlapce, ale nelízala si to a do týdne to zmizelo. Potom už se to neobjevilo. Tak snad se to už nebude opakovat, jinak bychom museli na ty testy taky.
Díky a mějte se!

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv kvě 20, 2010 4:29 pm

a co zkusit na frasinky bepanthen plus?
http://www.bepanthen.cz/bepanthen/use/poraneni.asp
Částečně to vydesinfikuje, protože to už může být taky nějaká infekce ve frasinkách.
Na desinfekci taky používám Betadin (po klíštěti, rozškrábané místa atd.)
Když Amálce tečou očka, dávám jí na ně oční gel ze světlíku lékařského
http://www.prozdravi.cz/ocni-gel.html
nebo jí je vyplachuji odvarem ze světlíku. Taky to dělám jenom jednou dvakrát denně, podle možností.
Olga a Amálka

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 20, 2010 10:54 pm

Přidávám se k Olze. Také jsme měli antibiotika, ale nijak výrazně nepomohla. Vyzkoušeli jsme více věcí,až jsme přišli na tento postup a osvědčuje se už více než 2 roky. Vrásky vytírám dětskými zvlhčenými ubrousky, pak vytřu do sucha. Pak aplikuju "malý zázrak Bepanthen plus a je to v pohodě.
Veterináři nám tehdy neporadili ... tady mají na stránkách buldočkáři více zkušeností :D
Taky tam pak ztratil chloupky, žádné zásypy framykoinové masti... atd nepomohly.Ta mast ho chrání před slzami - solí, zapařuje se to...
Když mi dojde Bepanthen, tak to namažu třeba Indulonou a mažu rychle do lékárny to zase koupit.. :D

Martina67

Návštěvník

Příspěvekčtv kvě 20, 2010 11:19 pm

Aneta+Sísa píše:Ahoj Martino,
taky mě napadly ty roztoči (vyzkoušeli jsme vyměnit i prací prášek, vyprali ji pelíšek a všechny deky, ale beze změny). Chci se zeptat, jestli na to berete pravidelně nějaké prášky? Ona si ty oči ani nedrbe, myslím, že ji to nijak nebolí, akorát má tu špinavou vrásku pod očičkem, protože je strakoš. Ale ani ji nemokvá, jenom to je rezavé. Nechtěla bych ji zbytečně krmit léky, když to není nezbytně nutné. Jednou se ji také udělal stroupek na tlapce, ale nelízala si to a do týdne to zmizelo. Potom už se to neobjevilo. Tak snad se to už nebude opakovat, jinak bychom museli na ty testy taky.
Díky a mějte se!

Anet, žádné léky nebereme, jak jsem psala ta její alergie je mírná, dokonce se mi zdá že tuto zimu měla od boláků na tlapkách docela klid, jenom ji prozrazovaly občas zarudlé oči. A jak sama píšeš - dokud to není opravdu nutné, tak je lepší se lékům vyhnout .

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 21, 2010 2:55 pm

Mariko, teď mě ještě napadla jedna věc. Timmy je ještě docela mimčo, ne? Rok mu ještě nebyl, že? Když bylo Žoldovi něco kolem půl roku, tak mu ty oči slzeli fakt hodně. Doktorka (oftalmoložka) nám řekla, že to může být tím, že má na třetím víčku folikulitidu. A taky že jo. Co jsem tak hledala na netu, tak se to většinou objevuje na kůži po těle, ale on to měl na vnitří straně třetího víčka. Jsou to jakoby takový malý puchýřky nebo bouličky a protože ho to tam dráždí, tak oko slzí.
Nám je musela doktorka odstranit mechanicky. Nebylo to nic příjemnýho na pohled (přítel musel opustit ordinaci :D ). Oko mu umrtvila kapkama, třetí víčko chytla pinzetou a jakoby vytáhla, aby se dostala na tu vnitřní stranu. A pak to normálně oškrábala. Potom jsme nějakou dobu kapali kapky a za pár dnů byl v pořádku. Doktorka říkala, že se to objevuje jenom v mladým (dětským) věku, protože je to přemrštěná reakce imunitního systému a že se to časem srovná, ale jestli se tam ty folikuly udělaly, tak je potřeba je odstranit.
Další věc co mě napadá jako příčina takovýho slzení jsou řasy. To měl Žolda samozřejmě taky :roll: :)
Jsou to řasy na vnitřní straně víček. Často se stane, že tam vyroste jedna nebo dvě řasy, ale Žolda jich měl na každým víčku asi 15! To se řešilo operací, kdy mu ty víčka vlastně podél rozřízli a všechny řasy vytáhli i s kořínkama. Po tomhle zákroku slzení ne že by ustalo, ale o takových 80% se zmírnilo. Takže se mu ta ty oči podívej. Řasy jsou normálně viditelný, když mu to víčko trošku vytáhneš a podíváš se jakoby proti bělmu, tak bys tam uviděla malý černý chloupky, prostě normální řasy.
Zkus se na to zeptat doktorky (já bych kdyžtak měla typ na jednu osvědčenou a prověřenou očařku v Brně), protože když takhle hrozně slzí, tak ho musí něco dráždit a tohle jsou dvě možnosti, který mě napadli.
Pak dej vědět, jak to vypadá :wink:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 21, 2010 6:45 pm

U nas je s ocami od troch mesiacov boj, lebo sa mu stale zapaluju. Nakvapkavali mu tam neviem co, pozerali uz par krat, ci je vsetko v poriadku a oko nie je poskodene a nakoniec sa doslo k zaveru, ze kombinacia mesto a zvacsena ocna strbina to sposobuje a sposobovat bude. tak stale vyplachujeme a mazeme. Ale tento dovod, ze by tam mohli byt folikuly ma nikdy nenapadol. Ja sa len bojim, aby nam to tretie viecko nevyskocilo a nemuselo sa to rezat...to si radsej ani nechcem predstavit.... :?
A pri tych folikulach sa jedna iba o zvysene slzenie,alebo je to aj zacervenale?
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Martina67

Návštěvník

Příspěvekpát kvě 21, 2010 6:55 pm

Gábi, řasy měla i Qvissy a bohužel jsem je neviděla ani já, ani naše vetka po několikerém vyšetření (a to je fakt dobrá doktorka!), ale až právě očařka v Brně po důkladném vyšetření za pomocí ručního mikroskopu, protože byly hodně nepatrné. Ale i tak dokázaly zapříčinit nekonečný boj s rohovkovým vředem, protože jak dráždily to očičko tak se střídavě hojil a zase objevoval :? . Takže já bych určitě doporučila zajít ke specialistovi.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpát kvě 28, 2010 9:36 am

Ahojky,

tak mám za sebou jeden týden na očním gelu ze světlíku lékařského a zlepšení není. Stále to jakoby přes den mokvá. Večer mu vytřu vrásky do sucha a pak tam máznu trošku gelu. Nevím, jestli ta mast neštípe, protože se mu to nelíbí. Na ten tekutý pudr nic neříkal a nechal se. Takže ode dneška vyzkouším ten bepanten, tak uvidíme. Řasy jsem kontrolovala a důkladně a nic jsem neviděla. Dole se mi zdá, že řasy nemá žádné. Horní má krásně vidět a do oka nezasahují.

Nechce se mi stále chodit na veterinu

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 28, 2010 2:31 pm

Mariko, právě, že je to slzení tak velký, tak bych spíš začala hledat příčinu, protože pokud se nezjistí a nevyléčí důvod slzení, tak se mu ty vrásky taky nemusí nikdy pořádně zahojit :( Vím, o čem mluvím. Dřív to bylo fakt hrozný a pořád jsem jenom vytírala, sušila, mazala a nic nepomohlo. Až se přišlo na příčinu, která se odstranila, tak se to zlepšilo.
Takže bych to viděla na ještě jednu návštěvu, ale tentokrát fakt specialisty na oči. I kdyby jste si museli projít nějakou léčbou, tak uvidíš, jak budete oba nakonec spokojení :wink:

Jája+Matýsek

Návštěvník

Příspěvekúte čer 15, 2010 12:04 am

Dobrý den, se slzením oka tak moc až se mu udělaly takové krvavé stroupky ve faldíku pod okem známe...strašně to Matýska svědilo, tak jsme došli na vetrinu, doktor řekl, že u těchto pejsků je to normální a hrozně časté...Matýsek dostal protizánětlivou injekci, a do stříkačky nějakou žlutozelenou vodičku...každý den jsme kapali na to zanícené místo dvě kapičky a pak rozetřeli po celé bolístce a za 4 dny to bylo pryč...a teď jsem moc ráda, že už Matýsek celý den nejezdí čumáčkem po koberci :D

Olga

Moderátor

Příspěvekúte čer 15, 2010 1:04 pm

Amálce teď začalo taky téct z očí, nevím proč? Mažeme, čistíme a taky se to nedaří dočista dočista. :)
Ale leší než nic.
Olga a Amálka

Olga

Moderátor

Příspěvekúte čer 15, 2010 3:41 pm

jo to zkusím, máme ho doma od posledně, možná že jsem to s ním i dělala a zapoměla.
Olga a Amálka

Babu

Kolemjdoucí

Oslepnutí, které se podařilo zachránit ! ! !

Příspěvekpát črc 16, 2010 8:35 pm

ahoj,prosím má někdo u buldočka problémy s viděním?Moje fenka je půl roku strará a z ničeho nic oslepla,byla jsem s ní u veterináře a ten nám to potvrdil.Ve čtvrtek jsem objednaná do Pardubic k odborníkovi přes oči.Je mi z toho zle,strašně se bojí,ze schodů nechce chodit ani do schodů,je kolem ní projdeme hned se krčí a brečí.A přitom ještě před měsícem byla ok a strašně hyper.Doufám,že mi doktor řekne,že s tím půjde něco dělat.Jsem z toho úplně psychicky na dně ..... :cry:

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Re: oslepnutí

Příspěvekpát črc 16, 2010 11:33 pm

Ahoj,tak to se nám stalo s Bubunkou před dvěma lety když jí bylo něco přes rok.Bylo to z ničeho nic,hned jsme jeli na veterinu,kde zjistila paní doktorka slabý zánět a nasadila léky a řekla nám ,že není ůplně slepá že vidí stíny,tak nasadila kortikoidy,které hned zabraly a Bubča byla v pohodě,postupně je snižovaly,ale když je vysadily,tak se slepota opět vrátila,tak se nasadila dávka,která jí vyhovuje a bereme to už druhým rokem a držíme se.Bubunka se šíleně bála když neviděla je to pro ně hrozně stresující,nevědí si vysvětlit co se děje,my jsme jí nosili,chodila jen na vodítku,aby s námi byla ve stálém kontaktu a pořád jsme na ní mluvili,aby o nás věděla .Jestli jdete k panu vet. Beránkovi,tak se nebojte on je supr.,my jsme chodili k jeho žákyni a taky skvělá. Myslíme na vás a věřím,že to dobře dopadne

Babu

Kolemjdoucí

Příspěveksob črc 17, 2010 6:48 pm

je tak to jsem ráda,že jí pomohli,jedeme k p. Beránkovi,a už se těším aby byl čtvrtek.A doufám,že jí pomůže stejně tak jako vaší.Vypadá to totiž na úplně stejný problém.Děkuji za odpověd,maličko se mi ulevilo.Tak přeju aby jste byli stále v pohodě a aby se Bubunka vyléčila :wink:

radka

Stálý člen

Příspěvekned črc 18, 2010 1:58 am

tak to teda držíme palce...a napište jak jste dopadli....Alčo ,vy jste taky prošli snad vším.... :(
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Renáta

Stálý člen

Příspěvekpon črc 19, 2010 10:48 am

Mě buldočka náhle oslepla před rokem, byli jsme i v Pardubicích u Dr. Beránka, ale bohužel už se zrak nenavrátil. Kdyby jste potřebovala radu, klidně se na mě obraťte, třeba přes mail: HradilovaR@seznam.cz. Bylo to hodně náročné a stresující období jak pro mě, tak hlavně pro buldočku. Nakonec se vše naučila, jen ne chodit za schodů, ale museli jsme jí pořídit štěňátko, to ji všechno naučilo, orientovat se po bytě, najít misku, chodit venku atd. Než jsme jí ho pořídili, tak byla jak mrtvé zvířátko, bez zájmu o cokoli, ani ven nechtěla chodit, jen seděla a byla hodně, hodně smutná. Držím palce, ať vám vše dobře dopadne, a v případě potřeby se klidně na mě obraťte. Renáta

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekpon črc 19, 2010 7:08 pm

jééé tak to moc zlý,chudinka,no já doufám,že tý mojí pomůžou.Má úplně stejný příznaky jako ta vaše,není hravá,bojí se ze schodu a do schodů,furt sedí v koutě,no prostě to co jste napsala tak na tu mojí přesně sedí.Prosím,můžu se zeptat kolik jste jen tak orientačně u p.Beránka platili?Já totiž vůbec nevím kolik si mám vzít s sebou peněz,abych pak sebou neměla málo.Děkuji za odpověd a taky za rady,ve čtvrtek Vám napíšu jak Babů dopadla. :(

Renáta

Stálý člen

Příspěvekúte črc 20, 2010 9:40 am

Platili jsme kolem 600kč, pan doktor je velice hodný a příjemný na pejsky a opravdu se snaží pomoci. Snad to dopadne dobře, držím palce. Pak dejte určitě vědět jak jste dopadli.
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce