Právě je pon led 22, 2018 11:04 am

Oči a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

bendovkada

Návštěvník

Re: oslepnutí

Příspěvekúte črc 20, 2010 11:49 am

Babu,mám doma také 6 měsíční štěnátko a nedovedu si to představit,že by oslepla. Moc s Vámi cítím a moc na Vás myslím,aby Vám pan doktor pomohl a zachránil zrak. Věřím,že to bude dobré a určitě napište jak jste dopadli. Držíme pěstičky!!!!!!!!!!!!
[pdfview]C:\Documents and Settings\Administrator\Dokumenty\Obrázky\Pečky Cynthia a Danik\cynthia.jpg[/pdfview]

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekúte črc 20, 2010 8:08 pm

Tak ještě dva dny a konečně se dozvíme,jak to s Babunákem bude.Už aby to bylo,to čekání je hrozný.Ještě kdyby bylo počasíčko tak jako dneska,máme to do Perdubic 170 kilometrů,tak doufáme,že nebude takové vedro.No už aby jsme tam byli.

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Příspěvekúte črc 20, 2010 9:43 pm

Ahojky,tak už se to vyšetření blíží,moc na Vás myslíme,akorát to počasí asi bude horší co předpovídají.Jinak si myslím,že asi nezůstane u jedné návštěvy s tím bych raděj počítala,protože zda jí začne léčit,tak jí bude chtít mit pod kontrolou,to je jasný a redukovat léky podle potřeby.My jsme jezdili z počátku každý týden na kontroly až do té doby dokud se stav nestabilizoval.
Držíme palce

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěvekstř črc 21, 2010 10:13 am

Držíme palce!!! Pokud s tím jde něco dělat, tak jste v těch nejlepších rukách!!! Našemu Melíškovi operoval a zachránil obě oči, je fakt nejlepší!!!Je strašně milej a lidskej, hezky to vysvětlí a fakt dělá maximum!
Držíme pěsti a tlapky a dejte vědět, jak jste dopadli :wink:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 22, 2010 10:41 am

Ja mam taku obavu, ze nas Hercul nevidi dobre do dialky, vsimla som si to pri hre, ja viem ze psi mozu mat tiez pekne problemy s videnim ako ludia, ale neviem kde by som sa mala obratit na vysetrenie zraku. U nas mu iba vzdy kontrolovali nejakou vodou,ci nema poskodenu rohovku. Ale inak nic. Skusim asi kliniku v trnave, kde nie, tak sa obratim do Ciech, kde ako vidim su fakt odbornici.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv črc 22, 2010 10:53 am

no my když jsme byli na veterině tady u nas,tak nam doktor řekl,že to v očích v žádným případě nebude,bylo to divný,protože i my jsme poznali,že to v očích určitě bude.Tak jsem pak jela ještě k jednomu veterináři,aby nam řekl i někdo jiny názor.A ten nam řekl,že jedno oko nereaguje a druhé tak na půl.Tak jsme jeli do sosnové na kliniku,a ten doktor jí nemusel ani prohlížet a zjistil,že nevidí,tak nás doporučil právě k p. Beránkovi.Takže radši s pejskem skočte k někomu,kdo tomu opravdu rozumí.Kdyby něco aby jste to podchytil v začátku.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 22, 2010 10:59 am

Dakujem veelmi moc za radu, lebo niektori to beru na lahku vahu mam ten pocit a ked sa s tym da nieco robit, tak je lepsie to chytit v zaciatku. Vidim to na maly vylet za hranice. Dufam, ze je to len nejaky moj pocit, ale vcera sme sa na tom zhodli s priatelom, ktory teda vobec neni ten typ, co by robil paniku a vymyslal diagnozy...
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 22, 2010 12:45 pm

zdravím Babu, tak jak jse dopadli?? Moc jsme na vás mysleli a ani si nedovedu představit, že by můj brouček přestal vidět. Musí to být stresující pro všechny.

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Příspěvekčtv črc 22, 2010 3:16 pm

tak Bubu měla nakonec očíčka krom malého zánětu v pořádku,to se vyléčilo kapičkama,ale zjistilo se,že se stalo něco s nějakýma vláknama za očima co už očaři nemohou vidět jan magnetická rezonance hlavy,tak nasadili kortikoidy a ty Bubunku drží,doufám jen že na hodně dlouho :)
Taky jsme na to přišli při podávání dobrůtek,když otáčela hlavičkou jinam a při házení míčku na zahradě to ho taky neviděla,no hrozný :(

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv črc 22, 2010 9:37 pm

Tak zdravím,právě jsme dorazili z Pardubic.Musím říci,že p.Beránek je opravdu super lékař,Babunce prohlídnul oči,ale bohužel v očích vadu nezjistil :( oči má prý v pořádku.Bude to prý něco za očima,takže se musíme obrátit na doktory z Prahy,prý bud na odebrání mozkomičního moku(ani nevím jak se to vyslovuje),nebo na magnetickou rezonanci,přesně jak píšete v poslední zprávě.Hlavní je to,že vyléčit se dá jen 20 procent tohoto onemocnění,a nevíme jestli se Babů mezi ně vůbec dostane.Takže když odeberou ten mok,je to prý hodně bolestivé a stojí to cca 3000 až 5000 kč a ta rezonance od 10000 do 15000 kč.Tak vůbec nevím co mám dělat. :( :( :( Jestli má někdo nějakou radu,tak prosím poradte.... děkuji moc :(

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv črc 22, 2010 9:41 pm

Alčo Bubu a Nelli,jaký lékař vám ty léky nasadil,já jen ted přemýšlím,že by jsme to mohli zkusit taky,než začneme něco podnikat dál

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Příspěvekčtv črc 22, 2010 10:14 pm

Babu já napíšu soukromou zprávu.

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Příspěvekčtv črc 22, 2010 10:45 pm

Babu poslala jsem ti email :)

Renáta

Stálý člen

Příspěvekpát črc 23, 2010 9:22 am

Zdravím, je mi to líto. Jste úplně stejný případ jako my. Buldočka taky oči měla v pořádku, takže příčina byla centrální(v mozku). Taky nám nabízeli odběr mozkomišního moku, je to bolestivé, to je pravda. Nechtěli jsme ji trápit, odmítli jsme to. A magnetickou rezonanci nám v Brně nabízeli za 20tisíc, což jsou šílené peníze a hlavně to nic neřeší. Jen se zobrazí, kde je ložisko např. zánětu, cystu atd. V podstatě vyhozené peníze, protože pak by Vás lákali na operaci mozku, což mi u psa připadá šílené to provádět. Mám výborného veterináře a několikrát už naší buldočce zachránil život, tak jsem léčbu plně přenechala jemu.Nasadil razantní léčbu kortikoidy, dostávala 3 dny kapačky kortikosteroidů, silné dávky. Hned po první kapačce začaly zorničky reagovat, takže bylo velké nadšení, ale bohužel zrak se nakonec nenavrátil. Naše buldočka totiž před 2 roky prodělala encefalitidu, s těžkým průběhem, ale dostala se z toho. Takže ta slepota byla nejspíš recidiva a následek prodělané mozkové encefalitidy. Podle mých zkušeností, bych Vám doporučila vyhledat lékaře, který nasadí kúru kortikosteroidů, lze tím hodně zachránit. Důležité bylo vyloučit oči, teď už není na co čekat. I kdyby zůstala slepá věřte,že se časem naučí.Ta naše to taky zvládla, ikdyž s pomocí dalšího psího kamaráda. Držte se!

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekpát črc 23, 2010 9:56 pm

taky si říkám,že nejdříve zkusím léčbu jakou máte vy,poradím se se svým veterinářem a uvidíme co bude dál.Třeba jí to pomůže.Je pravda,že moje Babů měla letos už dvě klíštata a také máme podezření na encefalitidu,je to hrozný,ale vzpomínám si,že když začalo být hezké počasí,tak jsem byla na zahradě a ona najednou z ničeho nic začala jako kulhat,podlamovali se jí nohy a jezdila čumákem a hlavou po zemi,pak se zastavila a já myslela že jí kousnul mravenec,protože ho měla pod tlamou,ale tím to určitě nebylo,ona se pak zastavila a koukala,pak přišla,sedla si vedle mě a byla strašně zaražená a pořád se olizovala,tak si říkáme jestli neprodělala nějaký záchvat nebo tak něco.No a nějak od té doby je taková jiná a dá se říct že i ty oči s tím budou mít něco společného.Odebrání toho moku už jsem zavrhla hned,to jí udělat nenechám,a s tou rezonancí je to jak píšete,sice bych třeba zjistila co jí je,ale na další zákroky bych už finance neměla.Hned příští týden s ní zajedu k lékaři a poradím se o té lečbě..... uvidíme.Heký večer přeju

radka

Stálý člen

Příspěvekpát črc 23, 2010 10:14 pm

moc,moc,držíme palce...to může potkat každýho....Šaky měl letos ,i přes kapičku za krk ,asi 6 klíštat....
sleduji váš boj,tak dejte vědět,stejně doufám,že léčba pomůže....
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

maxik09

Kolemjdoucí

Příspěvekned črc 25, 2010 1:17 am

Babu píše:taky si říkám,že nejdříve zkusím léčbu jakou máte vy,poradím se se svým veterinářem a uvidíme co bude dál.Třeba jí to pomůže.Je pravda,že moje Babů měla letos už dvě klíštata a také máme podezření na encefalitidu,je to hrozný,ale vzpomínám si,že když začalo být hezké počasí,tak jsem byla na zahradě a ona najednou z ničeho nic začala jako kulhat,podlamovali se jí nohy a jezdila čumákem a hlavou po zemi,pak se zastavila a já myslela že jí kousnul mravenec,protože ho měla pod tlamou,ale tím to určitě nebylo,ona se pak zastavila a koukala,pak přišla,sedla si vedle mě a byla strašně zaražená a pořád se olizovala,tak si říkáme jestli neprodělala nějaký záchvat nebo tak něco.No a nějak od té doby je taková jiná a dá se říct že i ty oči s tím budou mít něco společného.Odebrání toho moku už jsem zavrhla hned,to jí udělat nenechám,a s tou rezonancí je to jak píšete,sice bych třeba zjistila co jí je,ale na další zákroky bych už finance neměla.Hned příští týden s ní zajedu k lékaři a poradím se o té lečbě..... uvidíme.Heký večer přeju

Ahoj tak taky přidám svoji zkušenost s encefalitidou... Určitě bych se nebála odběru mozkomíšního moku. Bohužel náš max začal jeden den kulhat na přední packu a postupně ztrácel koordinaci a padal, pak začal natáčet hlavičku do prava a kňučel bolestí. tak sme šli nejdřív k veterináři co máme u baráku ten nám řekl že by to mohli být vazy jenže v se to během 2 dnů tak strašně zhoršilo že skoro přestal chodit. Museli sme ho všude nosit. tak sme jeli na kliniku. tam mu okamžitě dali kapačky a to samý následovalo další 3 dny. Nejdřív sme si mysleli že je to od páteře protože max má vrozenou vadu páteře. Ale pan doktor Duchek jen od pohledu řekl že je to od mozku. Tak sme maxovi nechali udělat odběr mozkomíšního moku. Samozřejmě se to dělá v narkoze a maxe to nijak nebolelo a byl naprosto v pořádku i po narkoze. Málem sme o maxe přišli... A diagnoza? Autoimunní encefalitida... není to od klíštěte. Jeho tělo napadá sebe samo a zabíjí ho. Tvoří se mu moc bílých krvinek a ty napadjí mozek. Hrozilo že max bude mít trvalý následky ať už v tý chůzi a nebo oslepnutí. Nakonec sme dostali kortikoidy a každých 14 dní sme chodili na kontrolu a snížovali dávku prášků. Naše hranice je teď půl prášku denně. Bohužel se to nedá nikdy vyléčit a max aby žil je musí brát do konce života. Měli sme ale štěstí a max se zlepšil natolik že nemá žádný trvalý následky a nikdo na něm nic nepozná. Bohužel to nemůže říct Lucka co mám buldočka Karlíka. Ten má stejnej problém ale s tím že on už nikdy nebude v pořádku. sice chodí a zdá se být normální. ale má svůj svět... nechce si hrát, je vážnej jako by duševně zestárl a takovej už zůstane... A závěr měli sme štěstí že sme to hned začali řešit a na nic nečekali kdyby ano už tady max s námi nebyl. na kliniku sme přijeli za 5 minut 12... Doufám že si z toho vezmete nějakou radu a nebudete se bát odběru mozkomíšního moku pokud to bude potřeba nám to zachránilo maxíka...

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekned črc 25, 2010 1:13 pm

Zase jeden další názor a rada,děkuji.Vypadá to,že si asi Babů prochází něčím takovým jak píšete,je taky taková bez života,dřív to byl strašnej divoch,ted jen leží v pelíšku,občas se přijde podívat a pak jde zase pryč.Bratr má štěně mopsíka a spolu se vždy vydováděli a ted je to úplně jiné.Občas když se snažím,tak jí dokážu rozdovádět,ale dá to práci.No každopádně v v tomto týdnu zajedu k veterináři a poradím se co dál.Tuhle rasu mám poprvé v životě a nikdy by mě nenapadlo,že je takových problémů,protože když jsem bydlela doma tak jsme měli taky ´psa a v pohodě,ted je jí jedenáct.Takže by mě ani ve snu nenapadlo,že když jsem si buldočka pořizovala,tak že s ním budu mít takové problémy,ale není to jen to,kokám a čtu co mi píšete,a je mi z toho hrozně.Čím jste si prošli a co asi čeká i mě......

maxik09

Kolemjdoucí

Příspěvekned črc 25, 2010 2:34 pm

Babu píše:Zase jeden další názor a rada,děkuji.Vypadá to,že si asi Babů prochází něčím takovým jak píšete,je taky taková bez života,dřív to byl strašnej divoch,ted jen leží v pelíšku,občas se přijde podívat a pak jde zase pryč.Bratr má štěně mopsíka a spolu se vždy vydováděli a ted je to úplně jiné.Občas když se snažím,tak jí dokážu rozdovádět,ale dá to práci.No každopádně v v tomto týdnu zajedu k veterináři a poradím se co dál.Tuhle rasu mám poprvé v životě a nikdy by mě nenapadlo,že je takových problémů,protože když jsem bydlela doma tak jsme měli taky ´psa a v pohodě,ted je jí jedenáct.Takže by mě ani ve snu nenapadlo,že když jsem si buldočka pořizovala,tak že s ním budu mít takové problémy,ale není to jen to,kokám a čtu co mi píšete,a je mi z toho hrozně.Čím jste si prošli a co asi čeká i mě......

Pokud Vám můžu radit na nic nečekejte a co nejdřív běžte k veterináři! Pokud Babů zjistí encefalitidu tak vám žádný veterinář nezaručí že se plně uzdraví. Pak už je to jen o štěstí. Čím dřív tam půjdete tím máte větší šanci... Bohužel encefalitida se zjistsí na 100% jen odběrem mozkomíšního moku. A ze svý zkušenosti vím že se toho bát nemusíte.

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekstř črc 28, 2010 8:09 pm

ahoj všichni,tak jsem právě přijela s Babů od doktora,dla jsem mu přečíst zpravu os p.Beránka a řekl mi,že kdybych s ní jela do té Prahy,tak za to dám strašně moc peněz a stejně je možné že ani nepřijdou na to co jí je,že ani odebrání moku ani rezonance nemusí nic ukázat.Řekl,že pes se s tímto postižením naučí žít.Ale i tak jí nasadil antibiotika,který prý prolezou celý mozek a také ty kortikoidy,no tak uvidíme co bude dál.Snad jí ty prášky pomůžou tak jako vašim pejskům :)

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Příspěvekstř črc 28, 2010 8:56 pm

zdravím,moc držíme palce,ať to všechno zabere :) a pokud by to mělo být jak u nás,tak by změna měla přijít brzy....
s panem vetem mohu jen souhlasit,aspoň podle toho čím jsme si prošli my.....

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekstř črc 28, 2010 10:29 pm

můžu se zeptat za jak dlouho začnou ty prášky působit?Veterinář říkal že je nasadíme zkušebně jen na 3 týdny a pokud nezaberou,tak už to dál zkoušet nebudeme.

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekstř črc 28, 2010 11:03 pm

Držíme vám všechny palce i psí tlapičky v naší rodině :) Ať je beruška zase veselá, dovádivá...
Dejte vědět, jak se situace vyvijí.

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Příspěvekčtv črc 29, 2010 8:12 am

Babu píše:můžu se zeptat za jak dlouho začnou ty prášky působit?Veterinář říkal že je nasadíme zkušebně jen na 3 týdny a pokud nezaberou,tak už to dál zkoušet nebudeme.

tak kortikoidy zabírají během 1 až 2 dní,ale nesmííí!!!!! se vysadit najednou,jedině postupně snižovat dávku,to by bylo víc škody než užitku s tím bych byla moc opatrná....

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekstř srp 04, 2010 4:32 pm

ahojky,ta bereme antibiotika a kortikoidy už týden a bez úspěchu,dneska jdeme na kontrolu a antibiotika už doufáme,že nám doktor vysadí,protože Babů je strašně snáší.Ale ty kortikoidy budeme brát dál,pořád doufám,že jí pomohou.

radka

Stálý člen

Příspěvekstř srp 04, 2010 11:08 pm

ach jo,tak se držte....pořád vůbec nevidí??? :?

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekčtv srp 05, 2010 12:26 am

Myslíme na vás. Jak to beruška zvládá?? Je pořád tak dezorientovaná???

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv srp 05, 2010 7:43 pm

včera jsem byla s Babů na kontrole a představte si,že její oči začali reagovat na světlo :D panenka se na světle zavře a v šeru otevře,no asi si dovedete představit jakou mám radost :D jedno oko reaguje víc a druhé mín,ale doktor říkal že se to lepší a sám byl strašně rád.Ještě teda nemáme vyhráno,prý zatím asi vidí jen stíny,ale už jen to že je tam mírné zlepšení je úspěch.Tak doufám,že se to už bude jen lepšit.Ikdyž ty prášky jí dávají strašně zabrat,strašně moc pije a taky čůrá,je unavená a je jí pořád horko,ale jestli jí to má pomoci,tak to musíme vydržet,OBĚ ... :P

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekstř srp 11, 2010 10:16 pm

ahojky lidičky,tak vidíme,jupííííí :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Děkuji všem za rady a pomoc,moc si toho s Babů vážíme.DĚKUJEME :D

radka

Stálý člen

Příspěvekstř srp 11, 2010 10:37 pm

no já jsem první gratulant :shock: jupííííííííííí,to je paráda,to je zpráva :lol: :lol: :lol: já to psala,že to dopadne dobře,já měla tůšo!

PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce