Právě je pon led 22, 2018 11:10 am

Oči a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Mafinka01

Stálý člen

Re: oslepnutí

Příspěvekčtv srp 12, 2010 11:06 am

Moc gratulujemééé :) s Duffíkem jsme na vás mysleli!!

Určitě vám spadl balvan ze srdce :) :D
Míša a Duffy (1 rok)

Renáta

Stálý člen

Příspěvekčtv srp 12, 2010 1:10 pm

Taky gratuluju a tiše vám závidím :(

Alča+Bubu+Nelly

Návštěvník

Příspěvekčtv srp 12, 2010 7:17 pm

:D :D :D Babu,mám velikou radost,že to tak dopadlo,držíme palečky ať se držíte :D :D
tohle je jedna moc príma zpráva :) :) :)

Babu

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv srp 12, 2010 10:43 pm

no jo,spadl a že to byla rána :D

Jani a Endy

Návštěvník

Když přijde buldoček o oko?

Příspěveksob zář 11, 2010 10:03 pm

Ahoj, buldočí kluci se mi poprali a Fredík bohužel přišel o očičko. Nemáte někdo zkušenosti, zda je lepší nechat ten oční důlek volně, anebo je lepší nechat sešít oční víčka k sobě? Veterinářka mi řekla, že to mám nechat tak a mazat O-Framykoiem, ale mám strach, zda se tam nemůže dostat zánět? Díky za radu.

Babu

Kolemjdoucí

Re: Oslepnutí, které se podařilo zachránit ! ! !

Příspěvekúte říj 26, 2010 10:47 pm

ahoj,zdravím všechny,tak už je to čtrnáct dní co Babů přestala brát prášky a zatím se držíme,zrak se nijak nezhoršuje.Jen jsem Vam chtěla dát zprávu,aby jste věděli jak se nám daří :D

radka

Stálý člen

Puchýř u vnitřního koutka oka

Příspěvekstř lis 03, 2010 11:56 am

Přesunuto

Re: Puchýř u vnitřního koutka oka
od Mafinka01 » 03 lis 2010, 00:29

Nevím jak moc podoné je tohle s případem, který se stam mému boxerovi (chtělo by to foto)tomu se dělaly vředy za oční panenkou. Bylo to vidět pouze když něco svítilo do oka (slunce) a člověk se přímo podíval. Začlo nás to znepokojovat, tak jsme samozřejmě navšívili vet. Tam nám to bylo potvrzeno s tím, že pes oslepne. To nám řekli další 2 veterináři. Třetí úspěšně (zato velice draze) operoval a náš pejsek viděl do konce života

Byla velmi vysoká pravděpodobnost že se to vrátí Beníček bohužel rok a půl po operac zemřel. V okně mu dnes svití svíčka...

Samozřejmě nechci strašit. Zdá se mi podle popisu, že to má do těchto vředů daleko. Určitě bych dopouila návštěvu veterináře. Pro klid v duši
--------------------------------------------------------------------------------
od Nikki » 02 lis 2010, 23:31

Mám celkem starost. Už je to pár měsíců, co se Charliem u vnitřního koutka udělal poměrně velkej puchýř. na oku jen taková bíla část a větší část jako pod kůží u oka. Vypadalo to, jako když ho něco štíplo. Měla jsem celkem strach, co to je, ale do rána to zmizelo.

Pak jsem se jednou bavila se sousedkou, že měli taky buldočka a nahodou mi pověděla, že měl operaci jakého si nádoru u oka, že se jim to prý často objevuje.

Od té doby to tak velké nikdy neměl. Ale občas třeba když jdeme ven a přijdeme,tak ma u vnitřního koutka takovou jako malou bílou bublinku..jak kdyby mu to vylezlo,když je na vodítku..a pak to zas zmizí.

Teď jsem koukala na net, co by to mohlo být a našla jsem nějaké hrozné melting vredy. popis znel hrozne. nevíte, co by to mohlo byt?doufam,ze ne tohle.
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Manfred

Kolemjdoucí

Příspěvekstř lis 24, 2010 7:48 pm

Ahojte,
chtěla jsem poprosit o kontakt na doktora Beránka, o kterém tu hodně píšete.
Pro shrnutí, máme doma 3 měsíčního buldočka, po odebrání od chovatele jsem jej vzala pro jistotu k veterináři, aby mi ho prohlédl a řekl mi že je Many ok. Bohužel mu na obou očích našli pigmenty v rohovkách, proto jsem absolvovala ještě jednou vyšetření u jiného veterináře, a poté jsem byla přesměrována na oftalomologa Dr. Raušera. Tam jsme podstoupili několik vyšetření, a bohužel bylo potvrzeno, že na rohovkách jsou pigmenty, které brání zraku, takže na pravé oko nevidíme vůbec, a na levé vidíme, ale díky pigmentům špatně. Údajně se s tím nedá nic dělat, věřím doktorovi, ale přece jen mi to hrozně hlodá v hlavě. Chtěla bych udělat maximum pro to, abychom alespoň to jedno očíčko zachránili. Díky tak mladému věku našeho Manyho si doktor netroufá tipovat jestli se stav bude zhoršovat či zůstane stejný. Prý se s tím u takového mimina nesetkal. Příčina je prý traumatického původu, musel se nějak poranit, možná sám, možná při hře se štěňaty... Nejde mi do hlavy že to odnesly obě oči, ale jak se to stalo už nevypátrám.
Manfred a já :)

Noemi

Stálý člen

Příspěvekstř lis 24, 2010 8:05 pm

Stačilo to zadat do seznamu....snad je to ten "pravý" pan veterinář a údaje jsou aktuální...
http://www.veterina-online.cz/mvdr-jiri-beranek/
...přejeme pozitivní info.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Decue

Stálý člen

Re: Oči a problémy s tím spojené

Příspěvekčtv pro 16, 2010 8:44 pm

Poradíte mi prosím nějaké osvědčené kapky nebo způsob na čištění (nejlépe i bělení) očního okolí ? Děkuji

Janča

Návštěvník

Příspěvekpát pro 17, 2010 4:11 pm

Mařenka je bíla tak u ní jdou taky vidět slzavé cestičky.. Ale hrozně malinko,protože jí to každý večer otírám borovou vodou a po zaschnutí natřu lehce vazelínou. Slzy po ní pak stékají a nezanechávají stopy :wink:

Akim

Návštěvník

Příspěveksob led 01, 2011 4:36 pm

Potřebuji poradit ,naše Nelča má v očíčku vřed a má na to kapičky Ciplox,jde vidět ,že to zázračně nepomáhá.Nemáte někdo nějakou dobrou radu.Ta fenečka už si toho užila dost a ráda bych jí od bolesti pomohla co nejdříve.

pepa a ivana

Návštěvník

Příspěvekpon led 03, 2011 1:01 am

Přeji hezký večer. S vředem v očíčku mám zkušenosti a to bohužel velké. Dle mých zkušeností je léčení velmi zdlouhavé a ne vždy se povede. Moje fenka boxera měla tento problém několikrát. 2x léčba nezabrala a ona musela na operaci oka. A pak se stal zázrak. Našli jsme veta, který při dalších vředech nasadil takové masti a kapky, že jsme vředy vyléčili bez operace a teď již asi pět let kapeme každý den oční slzy a problém se neopakuje.
U boxerů je to velice častý problém a tak i od přátel vím, že se musí kapat a mazat a vyléčení vředu trvá asi dva měsíce. Uspěchat se to fakt nedá. Důležité je aby vet byl opravdu odborník a dal ty kapky správné. Nevím odkud jste ale náš vet se jmenuje Jan Čučka a má ordinaci na Kladně.
Mimochodem Ciplox jsme na to také dávali a po té další kapky a masti dle stádia onemocnění. Přeji vaší čubince brzké uzdravení. Ivana
PS: Teď je naší boxerce skoro 12 let a vidí dobře, nebojte se to se vyléčí.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekpon led 03, 2011 1:22 pm

Jsem docela zoufalá. Charlie začal mrkat víc jedním okem, měl ho i zarudlé, tak jsme mu začli doma kapat oční kapky. Vypadalo to na zlepšní,ale dnes ráno oko v křeči přivřené. Došli jsme na veterinu, tam mě nepotěšili - zánět jak spojivek tak i rohovky. Dostali jsme injekci, kapky a mast..Mám strach, že mi oslepne :cry:
Jen mi teď dochází, že jsem se nezeptala, jestli se mu to dostane i na to druhé oko. Nevíte náhodou? Jestli mu nemám kapat i to druhé, ale to je asi blbost, to má zdravé. Mně se tam udělalo úplně mdlo, když mi na větu - že teda neoslepne? když má "jen zánět spojivek" - řekl, že ASI ne, ale že to hrozí :!: :!: :!: - takže jsem nebyla schopná tak dobře reagovat a poptat se víc..

Manfred

Kolemjdoucí

Příspěvekúte led 11, 2011 1:10 pm

Zdravím všechny,
po té co jsme snad vyřešili problém s kvasinkami v uších si náš Many začal škrábat čumák - jestli se tomu tak dá u buldočků vůbec říkat, a pod očima si rozškrábal vrásky do krve. Četla jsem tu různé rady o zásypech a mastích, ale bojím se mu to do "živýho" dávat, abych mu ještě neublížila. Máte někdo nějakou radu na první pomoc? Už se mu to několikrát zahojilo ale vždycky si to rozškrábe znovu.

Manfred

Kolemjdoucí

Příspěvekúte led 11, 2011 1:13 pm

[quote="Nikki"]
Tak tam zavolej, a radši se zeptej. Já si myslím že většinou při zánětu spojivek, jsou "postiženy" obě oči, takže bych asi radši kapala do obou, ale určitě bych zavolala doktorovi a zeptala bych se ho.

Renáta

Stálý člen

Příspěvekúte led 11, 2011 4:13 pm

Já jsem na rozškrábané vrásky dávala heřmánkový čaj, vždy se to trochu zklidnilo. Hlavně to pak tolik nesvědí. Vyluhovat silný čaj a pak namočit tampón a tím to potírat. Pozor, ať se nedostane vlákno z tamponu či vaty do oka, pak by ho to dráždilo a zas by se chtěl škrabat.

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěvekstř led 12, 2011 9:41 pm

To je tím, jak jim tečou oči... prevence je ty vrásky vytírat hadříkem, kapesníkem nebo dětskýma ubrouskama(nejlépe s heřmánkem), ale teď je to potřeba zklidnit... heřmánek vysušuje, takže buď tím odvarem(čajem), nebo koupit heřmánkovou mast v lékárně nebo je výborná na to dětská mastička na opruzeniny Bepanthen, koupíš v lékárně nebo tekutý pudr... a to tam mázni i teď a je potřeba se o ty vrásky trochu starat, když mu víc tečou oči... já Hannymu musím vytírat denně a Melouškovi stačí 2x do týdne... jak komu prostě...ale kup si jednu z těch mastiček a během pár dní to bude ok :wink: já používám ten bepanthen :wink:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř led 12, 2011 10:49 pm

Tak tie vrasky su cez zimu u nas peklo, oci mu viac tecu a tak viac krat za den utieram a mazem, inak sa hned vytvara vraska, taka ta svediva, lepiva..no a este to ma u kazdeho buldocka nejaku inu konzistenciu. Asta chudatko tej sa to lepi po ociach...len utierat a mazat... :roll:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Manfred

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv led 13, 2011 12:41 pm

Díky moc za tipy, já jsem byla včera v lékárně a tam mi doporučili zinkovou mast, vrásky jsem pečlivě vytřela pleťovou vodou (tip od chovatelky), pak je vysušila a s velkým bojem jsem je natřela. Těšila jsem se že se to zatáhne, ale bohužel, Manfred si to přes noc zase rozškrábal do krve. V lékárně mi řekli cosi o tom, že ten pudr udělá strup a ten psa může zase svědit. Asi bychom potřebovali na týden půjčit takovou tu lampičku na hlavu aby se mu to zahojilo. Nevíte jestli se to dá půjčit u Veta?

Noemi

Stálý člen

Příspěvekčtv led 13, 2011 1:26 pm

Manfred píše:Asi bychom potřebovali na týden půjčit takovou tu lampičku na hlavu aby se mu to zahojilo.

Koupit je asi jednodušší....sem tam se hodí ;-) http://www.fordogs.cz/psi-ochranny-limec-c-1_117.html

Zkuste zjistit, z čeho se pejsek škrábe...četla jsem, že - cituji: "jak jim teče z očí"...zdravému psu by se výtok z očí dělat neměl....hodně to ovlivňují granule - nevím, čím krmíte.

Pejskovi přejeme co nejdříve zase krásný "obličejíček" ;-) bez vad na kráse.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Besinka

Stálý člen

Příspěvekčtv led 13, 2011 1:37 pm

Naše Besina sice vrásky neměla rozškrábané do krve , ale zduřelé a vypelichané.Asi ji to strašně svědilo.V akutní m stavu jsem jí to mázla Elocomem, to mám já na atopický ekzém, přestane to svědit a pálit.Jsou to kortikoidy, tak asi 3 dny 1x denně.Další dny se mi osvědčil Bepanthen mast, co tu někdo radil.Od veta jsme měli nějakou vodičku a vůbec to nepomohlo.Jak ji vidím , že si začíná drbat čumák , tak hned Bepanthem.

Manfred

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv led 13, 2011 2:13 pm

Granule máme teď Royal Canin medium Junior, předtím jsme měli RC French buldog a je pravda že čumák si neškrábal, nenapadlo by mě že by to mohly způsobovat granule...chjo, zrovnajsem koupila velký pytel... :( Dá se ten límec koupit i ve zverimexu?

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěvekčtv led 13, 2011 3:33 pm

To nemá s krmením nic společného, je to způsobené deformací nebo ucpáním slzných kanálků. Placatky na to trpí často, protože jak mají krátký čumák, tak je to tam zdeformované a místo, aby to teklo do nosu a do krku a pes to spolknul, stejně jako my, tak jim to teče ven z oka... lze to řešit i operativně, plastikou těch kanálků, ale je to zbytečné...

Zkus ten Bepanthen, ten zklidňuje... chce to mazat aspoň 2x denně, spíš 3x... jeho to svědí, proto si to drbe... já bych to pleťovou vodou nevytírala, to je spíš na čištění, já bych to hlavně vysušila papírovým kapesníkem nebo něčím a namazala!!! Přijít domů, vysušit, namazat a mazlit nebo mu házet míček nebo něco, aby se zabavil a večer znova a ráno zase a během pár dnů to bude ok...

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěvekčtv led 13, 2011 3:35 pm

límec ve zverimexu nekoupíš, jedině na netu nebo u veta...

pepa a ivana

Návštěvník

Příspěvekčtv led 13, 2011 10:25 pm

Tak my jsme také bojovali se zapařenými a vypelichanými vráskami. Zkoušeli jsme různé masti a nic. Zabrala až návštěva veta a celkové léčení. Začali jsme změnou granulí a dietou. Vytíráním vrásek vodičkou Betadine a natíráním mastí připravenou v lékárně. Výsledek je bezvadný. Vrásky se hojí a drbání zmizelo. Já myslím, že každý pejsek je jiný a že by bylo nejlepší navštívit dobrého veterináře a nezkoušet jednu mast přes druhou, protože mnoho buldíků je alergických .A co pomůže jednomu může druhému ublížit. Já si prostě myslím, že léčení by v tomto případě mělo být svěřeno odborníkovi. Ivana

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv úno 03, 2011 9:09 pm

My jsem teď konečně našli mast, která nám pomohla a to na vrásku u očí, dávala jsem i do ucha, se kterým jsme teď týden bojovali a i na zkrvanené mezitlapky. Doporučno vet na tohle všechno a musím říct, že během 2 dní a několikrát denně zrovna nám pomáhá. Takže se snažím mít stále v lékárničce.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Manfred

Kolemjdoucí

Příspěvekpát úno 04, 2011 12:58 pm

My jsme změnili veterináře, a musím konstatovat že jsme udělali chybu že jsme k němu nešli už dřív. Má úplně jiný vztah ke psům než původní vetka, psa nám celého sám od sebe prohlídl, poradil s problémy a navíc je asi o 50% levnější! Dostali jsme na ty vrásky jakousi mast v takové velké stříkačce. Je to žluté jako třeba framykoin, a fakt to pomohlo. Škrábání ustalo a byli jsme vyléčeni. Bohužel i přes pravidelné vytírání se nám ten problém po měsíci objevil znovu, takže to zase přeléčíme, a budeme muset sem tam preventivně čumák natřít. Manfred má bílou tlamičku takže vypadá jakoby zašle, ale tak hlavně že mu to pomůže.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte bře 29, 2011 3:45 pm

Mame problem s jednou vraskou pod ockom, zacala opuchat, dnes s tym ideme na veterinu, sa bojim, ze co to moze byt, lebo oci aj vrasky mu stale cistime, par krat za den hermankovym cajom na tampone plus tekuty detsky puder. tak neviem, ze sa tam mohlo nieco napriek tomu dostat...najvacsiu nocnu moru z toho bude mat Hercul, ten uz veterinarov neznasa.Mate niekto s tymto skusenosti? ze napriek vsetkemu vrasku opuchla?
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Babetta

Stálý člen

Příspěvekúte bře 29, 2011 9:37 pm

Zkušenosti s tím žádné nemám, píšu jen svůj názor......Jestli má tu vrásku bolavou, dětský pudr bych nepoužívala. Zvolila bych nějakou hojivou mast. Protože je to blízko očí, koupila bych opthalmoazulen, nebo opthalmoseptonex.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.
PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce