Právě je ned úno 25, 2018 4:31 am

Anální žlázky, konečník - záněty, vřídky apod.

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Eva+Ebonek

Stálý člen

Anální žlázky, konečník - záněty, vřídky apod.

Příspěvekčtv dub 08, 2010 3:20 pm

Znovu otvírám toto téma, které je tak běžné u naších psích broučků. Zrovna se potýkáme s tímto problémem a tentokrát je to hrůza. Ebonek to už měl dvakrát a projevy jsou u něho těžko rozpoznatelné. Poprvé si pořád škrabal ouško - ucho bylo v pořádku - měl silný zánět análek(před rokem a půl). Starý veterinář se vyjádřil, že to není dobré pravidelně vyprazdňovat,že análky zleniví a už se samy nevyprázdní. Podruhé to bylo docela v pohodě. Tentokrát se Ebonek vůbec neškrabal, zánět ouška měl v polovině února - análky nebyly zkontolované, kůže v pohodě,žádné pupínky ,vození zadečku, lítá jak raketa.. teplotu nemá. ABSOLUTNĚ jsem nic nepoznala. Před 2 dny jsem mu čistila prcku před spaním, když mu vytryskl humus ze zadku a po 30 min jemného tlačení vyšla neuvěřitelná spousta sajrajtu i s krví. Vřera jsme byli samozřejmě na veterině.. Má to totálně zatvrdlé, 3 lidi jsme na něm leželi a doktor mačkal - nic nevymačkal. Aplikoval tam trochu žlut. roztoku na rozmělnění a dnes bude opět vymačkávání. Dali mu antibiotika a prednison. Toto vše bude určitě ještě 3 dny a neví se, jestli se budou i řezat. Ebča řičel. zmítal se a ani jsme ho nemohli udržet. Představa dnešní veteriny mi nahání husí kůži. Chci se ho zeptat, jestli mu nemohou píchnout nějaký umrtvovák do zadku...
Teď už prý budeme muset jezdit pravidelně každé 2-3 měsíce na vyprazdnování, protože se už samy nevyprázdní.
Jaké máte zkušenosti vy...? Nejvíce mne trápí, že jsem prostě nic nepoznala, ačkoliv to už měl 2 krát....

Marika a Timmy

Site Admin

Zánět análních žláz

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:46 am

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarka a Bert Zaslal: po leden 18, 2010 7:03 pm Předmět: zánět análních žláz

Ahoj všem, máme problém a protože mi před rokem umřel Gustávek ( a taky to začalo nevinně), mám docela strach. Bertovi otekl konečník a fakt ze dne na den. Nejezdil po zadku, nesvědilo ho to, ale otok celkem velký.Dneska mi paní doktorka řekla, že má silný zánět análních žláz, vymačkala obsah i s krví, píchla antibiotika, další jsme dostali domů a ve středu jdeme na kontrolu. Protože nemám zkušenost a paní doktorka mi vysvětlila co všechno by se mohlo stát tak mám prostě strach. Šárka
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eva+Ebonek Zaslal: po leden 18, 2010 10:08 pm Předmět:

Ahoj, tak zánět análek už jsme měli 2 krát a žádná sranda. VŮBEC se nevozil po zadečku,jen si drbal ouško a konečník mi připadal trošku jiný. Silný zánět,krev,hrozilo i řezání.... postup stejný jak u vás. Opakovalo se to ještě jednou. Ted je zatím klid. Jeden starý vet se ale vyjádřil.že to není dobré často či pravidelně vymačkávat - že análky zlenivějí a pak se samy nevyprazdňují.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan a Flek Zaslal: út leden 19, 2010 5:54 am Předmět:

Naštěstí nás ještě zánět žlázek nepostih, ani u jednoho pesana, ale na to, abych zase zbytečně často nečistil jsem byl veterinářem také upozorněn, přesně jak píšete. Ono asi platí všeho s mírou. Náš Hugo je alergik a pro vymačkání žlázek mám jako kontrolku jeho uši. Pokud se mu v nich objevi malé pupínky (ani to nejsou pupínky, spíše takové malé hrbolky, tak 1-2 mm), tak jeho konec trávícího traktu opatrně vymačkám a pupínky do týdne zmizí. A když už tuto operaci dělám Hugovi dostane se i na Flíčka.
katkon26 Zaslal: út leden 19, 2010 8:43 am Předmět:

no, s těma žlázkama to je na pováženou.. u naší předchozí fenečky Matyldy se ji to vyprazdňovalo samo a při mytí po procházce sme to vždy projeli vlhčeným kapesníčkem,měla kroucený ocásek tak nám to dalo zabrat, ale ona to měla dokonce ráda a když sme otevírali ty kapesníky ,tak už letěla do koupelny a vždycky si u toho tak pocvakovala zoubkama bylo to takový hnědy nevoňavý .U Žofinky teď to zatím děláme tak, že jak myju zadeček po venčení ,tak ji to "prodrbu" -prostě pod ocáskem pořádně promyju a pak ručníkem vysuším.zatím žádné zahnědlé nemáme.Nevím ,jak bych to měla "vymačkat" takže to protíráme.Na veterině nám to ukazovali u Matyldy, ale ji více vyhovovalo to protírání.
SoVa Zaslal: út leden 19, 2010 9:39 am Předmět:

My jsme zánět přeléčili u Blaženky hned poté co jsme si jí přivezli...ATB měla nasazené celkově i na nachlazení a na análky jsme dostali mast na Hemeroidy pro lidi a 2x denně jí to vymačkávali do kadáku..do týdne jsme měli pokoj...je pravda že to neměla tak rozjety jako popisujete, ale třeba by to zabralo taky
Sarka a Bert Zaslal: út leden 19, 2010 6:14 pm Předmět:

Zdravím všechny, dneska je Bertík už o 100% lepší .Otoky docela ustoupily, tak uvidíme zítra. Je fakt, že pupínky v uších mívá taky a já přemýšlela co to může být. Šárka
Bruno Zaslal: čt leden 21, 2010 11:32 am Předmět:

Já tomu nerozumim.. Jak souvisí pupínky v uších s análními žlázkami?
Milan a Flek Zaslal: čt leden 21, 2010 4:47 pm Předmět:

Na souvislost ucpaných análních žlázek a kožních problémů mě poprvé upozornil veterinář, když se u jednoho z našich dvou buldočků vyskytla alergie. První co udělal bylo vyčištění análních žlázek u psa s alergií a následovala léčba antibiotiky a prendisonem. U druhého našeho pejska, který o alergii naštěstí nic neví jsem si všiml právě těch malých pupínků v ouškách a následovalo rovněž vyčištění análních žlázek a pupínky do týdne opravdu zmizely. Nevím na 100% zda-li to bylo tím, ale takto mi to veterinář řekl a opravdu ty pupínky byly každým dnem menší a do týdne ouška čistá. Když jsem si nyní o čištění žlázek četl různé články, tak se o souvilosti nečištěných žlázek a kožních problémů píše
radka Zaslal: čt leden 21, 2010 5:00 pm Předmět:

tak to je pravda,ted si vzpomínám ,že kdysi měla moje jezevčice hroznou vyrážku na břiše a vet říkala že to může být od těch žlázek ,ale ty neměla nijak zvlášt plné,nakonec to bylo že jsme se odstěhovali do baráku a jak byla častěji venku urousaná a mokrá tak to bylo z toho ,začala jsem jí pořádně vysušovat když přišla domů a od tý doby to neměla, a jednou když potřebovala odčervit si vyhryzávala do živa úplný kolečko nad ocasem...
Olga Bruncková Zaslal: pá leden 22, 2010 8:13 am Předmět:

no to je hezké.....Amálka je osypaná na břiše a ne a ne se toho zbavit. Furt koumám, co kde sežrala a ono to může být ještě navrch jako bonus k alergii. Má pupínky trochu i na zádech, ale takové menší, ne jako po nevhodném jídle. Příští týden jdu k vetovi, tak jí to nechám vymáčknout
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Doruška

Kolemjdoucí

Re: Zánět análních žlázek

Příspěvekned čer 20, 2010 8:27 pm

Naše Doruška potřebuje vymačkávat žlázky tak 2x měsíčně a pak doktor nám říkal, že by možná bylo lepší jí ty žlázky odoperovat. Máte někdo zkušenosti s touto operací?

bendovkada

Návštěvník

Příspěvekúte čer 22, 2010 12:57 pm

Nemám zatím žádnou zkušenost s análními žlázkami a fence je 5.měsíců.Můžete mi někdo říct kdy poprvé bych jí to měla nechat kontrolovat nebo rovnou vymačkat u veterináře? Děkuji za radu.
[pdfview]C:\Documents and Settings\Administrator\Dokumenty\Obrázky\Pečky Cynthia a Danik\cynthia.jpg[/pdfview]

Olga

Moderátor

Příspěvekúte čer 22, 2010 1:17 pm

já to taky nevím, furt se s dcerou dohadujeme. Amálka měla před časem u prdélky takový nahnědlý flek,který nešel umýt, myslím si, že to bylo s an.žlázek.
Teď taky trochu začala jezdit po prdélce, tak umýváme zadeček mýdlem a sprchujeme. Nechci jí to nechat vymačkávat zbytečně, právě aby se nestalo to, že to už samo nepůjde. Na druhou stranu: jak poznat zánět?
Jak psal Milan, že existuje propojení mezi problémem s ušima a an.žlázkama, tak zase mne upozorňoval dermatolog na souvislost alergie se zánětem uší. Takže možná že to zase bude trochu i o krmení, ne?
Olga a Amálka

Doruška

Kolemjdoucí

Příspěvekúte čer 22, 2010 3:29 pm

My jdem vymáčknout, když Dorotka sáňkuje. Ale teď naposledy se doktorka divila, že tam toho měla tak málo. Nechci to, ale podcenit, aby nedošlo k tomu zánětu. Možná to přeháním, nevím.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 24, 2010 11:04 am

No ja co som citala na slovenskom dogfore od vela ludi, tak ti radili, ked uz bol raz problem, tak uz vytlacat preventivne, lebo ked sa zacne sankovat, tak uz moze byt problem. Ale vraj sa da ten zapal dobre poznat na spravani...psik sa moze skriabat pri uskach, okusovat si labky, okolo zadocku take biele vlocky sa vytvoria, pripadne psik inak vonia, tie rozne pupinky sa mozu robit a pod. Nas ked uz viem, ze si ide vyprazdnt tie vacky, tak je taky nervoznejsi a skriabe sa za uskami a lopatkami. Na druhy den vzdy vidim, ze ide aj ta tekutina. A potom zapal sa da lahko rozpoznat podla farby tej tekutiny. Ak je taka bez farby, alebo do zlta, je vsetko v poriadku, ak je vsak tmava, pripadne sfarbena do bordova a cierna je tam uz pekny problem. Nam vet hovoril, ze v ordinacii maju vselijake zazitky s tymto. lebo stalo sa, ze nic nic a nakoniec bol vet cely od toho...no a hlavne ked je to zapalene ma to strasny zapach.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

bendovkada

Návštěvník

Příspěvekčtv čer 24, 2010 11:54 am

Dobrý den,
já mám 5.měsíční fenku a vůbec nevím kdy bych jí měla začít kontrolovat,kdy se to tak pejskům poprvé projeví? Můžete mi někdo poradit? Děkuji :)
[pdfview]C:\Documents and Settings\Administrator\Dokumenty\Obrázky\Pečky Cynthia a Danik\cynthia.jpg[/pdfview]

Adysek

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv čer 24, 2010 2:38 pm

Hodně zajímavé : http://www.cavalierteam.com/page5/page162/page162.html
Hlavně názor na souvislost s pamlskama apod. Každopádně já tomu věřím a stojí to za přečtení.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 24, 2010 4:45 pm

O tych pamlskoch umelych by som tomu verila, lebo zevraj je to vselijaky bordel. A zevraj su aj celkom slusnym spustacom alergii. Takze nieco v tom musi byt, co psom nerobi dobre. A raz som sa pozrela na skatulku tych dento stix v obchode a tam pisali, ze je to len pre dospele psy...co je tam take, co by mohlo mladym milacikom uskodit? Inak vyborny clanok a hlavne velmi zaujimavy. Ja davam na obhryzanie iba tie kosti z tej koze byvolej a nie su ziadne problemy.

radka

Stálý člen

Příspěvekstř čer 30, 2010 6:54 pm

ted jsem četla v " Můj pes" názor vet na vymačkávání anal žlázek,že více míně je proti-jen tak ,pravidelně je vymačkávat.......pouze když se opravdu nahromadí a to se pozná ,že pes si šoupe zadek o zem....jestli někoho zajímá přesná citace,tak časopis najdu a přepíšu to přesně,já taky ,když jdu na vet ,tak mám tendenci mu je jakoby "preventivně" nechat vymačknout......
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 01, 2010 7:29 pm

Tak náš Ebča opět bojuje se silným zánětem žlázek. VŮBEC se nešoupe zadečkem po zemi, je hravý, aportkuje, sežere svoji dávku a najednou zánět. Na vymačkávání análek byl před 12 dny a ted zánět i s prasknutím. Podle veta je to ale v chronickém stavu a ted by se to prý mohlo uklidnit, protože to proplachuje a po tom prsknutí tam zatím zůstává malá dírka. Opět jsou nasazená antibiotika. Zvažuji operaci. On je takový trpělka, ani nemukne. Už si vždy nechávám zavolat konkrétního veterináře, který to umí citlivě ošetřovat.

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekned črc 18, 2010 4:38 pm

Problémy s análkami nás budou zřejmě provázet celý život. Zlobí hlavně jedna ale pořádně. Před 14 dny byl na poslední kontrole a zatím mu zůstává otevřená ranka po prasknutí. Veterinář i doporučoval, aby zůstala průchodnou co nejdéle. Operace by stála asi 3500Kč a vůbec se do toho nehrne. Důvod je úplná absence ocásku u našeho Ebči - prý by se jim to špatně operovalo. Ale na druhou stranu - nechci aby Ebonek měl několikrát do roka antibiotika. Začnu šetřit a ještě uvidíme jak se to bude vyvíjet. Kontrola je po měsíci - začátkem srpna. Stále to má na jednom místě trošku zatvrdlé. :cry:

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekstř črc 28, 2010 6:17 pm

Tak s análkami stále bojujeme. Včera veterinář opět vymačkával i s krví. V pátek se jdeme domlouvat na operaci. Ještě přesně nevím, kolik to bude stát, ale Ebčovi se to zhoršilo a je to jak časovaná bomba. Tvrdé, zarudlé a veterinář nás uklidnoval, že to když tak praskne - žádná hrůza :x :shock:
Antibiotika to zatím vůbec nevyléčily. Má někdo zkušenosti s operací??

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř črc 28, 2010 6:56 pm

Ja co poznam ludi, co to dali operovat vobec nelutovali. U vsetkych sa to zhojilo a situacia sa zlepsila. Akurat u vsetkych uz brali obidve tie analne zliazky. Uz to vybrali cele, aby sa to nemuselo opakovat, lebo to miesto sa torsku zle hoji a nie je dobre viac krat to pokusat, ked sa to raz dbre zhoji. Potom uz by mal byt pokoj.

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekstř črc 28, 2010 11:11 pm

Budou odstraňovat obě dvě análky, i když zlobí hlavně jedna. Veterinář vysvětloval jak to dělají: psa vyvážou na stůl a ocas zvrátí nahoru, aby se análky napnuly. No a náš Ebča ŽÁDNÝ OCAS NEMÁ, takže se jim to bude operovat blbě a moc se jim do toho nechce.Prý je tam i céva, která zlobí a hodně krvácí..

Marika a Timmy

Site Admin

Žluté vřídky na konečníku

Příspěvekpon srp 23, 2010 9:12 am

Přesunuto

--------------------------------------------------------------------------------
od Sarka a Bert » ned srp 22, 2010 6:12 pm

Já se celkem snažím ho utírat, ale ono mu to moc nevoní. Teď ho fouknu do sprchy a na noc namázneme.To bude to horko, potom zase dlouho vlhko a dneska zase horko. Díky za radu a snad to bude OK.
--------------------------------------------------------------------------------
od lat.jiri » ned srp 22, 2010 6:10 pm

Souhlasím se Soňou,je to hodně o hygieně....Když už se nám to také stalo tak jsme to otírali heřmánkovou vodou a nechali tomu už volný průběh....většinou to pak prasklo a postupně se to zacelilo-žádné drama j.g.l.
od SoVa » ned srp 22, 2010 5:03 pm

Šárko,

U nás se to dělá když panička není tak důsledná a fláká čištění.

Opravdu to chce po každém kajdění utřít vlhčeným ubrouskem, ono se to objevuje hlavně v těhlech vedrech...a pokud se mu to dělá hodně, myslím že nepálivou desinfekcí (Betadine) nic nezkazíte, a pokud ho to svědí (u nás teda nesvědí vůbec) možná bych to na noc pořádně vydrhla a mázla slabě tekutým pudrem, ten udajně zklidňuje, ale to možná poradí lidičky od zdravotnictví nějaký fígl...

A když budete u toho čištění mrkněte hluboko pod ocásek(ke kořeni), občas se usazuje bordel i tam a způsobuje svědění a nepěkné opruzeniny...
od Sarka a Bert » pát srp 20, 2010 7:31 pm

Ahoj všem, náš Bert měl na konečníku žlutý podebraný vřídek. Malý, bodobný těm lidským třeba na obličeji. Já mu ho kapesníkem strhla a teď se mu udělal nový. Na netu jsem nic podobného nenašla, tak se chci zeptat, jestli má někdo podobnou zkušenost.Možná to chce nějakou desinfekci, mám pocit, že ho to drobet svědí.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

mhea

Kolemjdoucí

Re: Anální žlázky, konečník - záněty, vřídky apod.

Příspěvekpon srp 23, 2010 9:45 pm

Dobrý den,
uvažujeme s rodinou o koupi FB a tak si pročítám fóra, vše studuji atd., abych byla kdyžtak připravena.
Chtěla jsem se zeptat.
Tady to vymačkávání an.ž., vytírání apod. se dělá každému buldočkovi? Je to prevence? Každý trpí těmito problémy?
Děkuji :wink:
Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.

katkon26

Stálý člen

Příspěvekúte srp 24, 2010 11:56 am

ahoj, tak my po každem venčení máme naučený psy, že jdou hned do koupelny ( i když příjdem k babi) a ve vaně se myjou tlapky a zadky a pusiny, přeci jen pak skáčou po posteli a gauči...
a zatím sme nikdy problemy neměli .
vlhčené ubrouskx vozíme s sebou v autě a když sme venku utíráme ....
Žofka je už v poho, ale to m imino si občas obkadí prdýlku...

jo a napadlo mě, když už sem tu.. máme poprvý pejska, a jestli stačí hygiena stejně jako u fenky -mytí- .... aby se mu nezanítil piňďa :oops: , nebo je to " nějak složitější ? díky.
Katka =Žofie + Boris

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte zář 21, 2010 6:03 pm

tak sa pridavame do klubu problemov s analkami.Dnes sme boli s Herculom na veterine,lebo sa skrabal, dokonca mal vypadane miesto na hrudi, vykusoval tlapky.Bala som sa,ze po steroch vyjde demodex, alebo nejaky iny parazit a cuduj sa svete pani doktorka skusila vymackat analky a tie boli uplne plne, hercul rical jak blazen, ja som ho drzala, za chvilu bolo vsetko vonku. Leva analka bola vraj aj ucpata, ta ho bolela viac. Ale dostal na to este aj specialny roztok na omyvanie na par dni a hadam bude pokoj. Hlavne ze demodex to neni. Predtym si ich vytlacal vzdy sam a teraz uz sme odkazani asi na veterinu. :?
Hygienu dodrzujem, tiez umyvam, utieram, ale to asi nespravi vsetko :(

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte zář 21, 2010 6:25 pm

mhea píše:Dobrý den,
uvažujeme s rodinou o koupi FB a tak si pročítám fóra, vše studuji atd., abych byla kdyžtak připravena.
Chtěla jsem se zeptat.
Tady to vymačkávání an.ž., vytírání apod. se dělá každému buldočkovi? Je to prevence? Každý trpí těmito problémy?
Děkuji :wink:

Ne každý FB (ani jakékoliv jiné plemeno) trpí na ucpávání análních žlázek. Preventivně je vymačkávat je víc škody než užitku. Většinou je prvním příznakem "sáňkování". Pokud je pes pravidelně odčervován, tak to sáňkování je právě důkaz ucpaných análních žlázek a pak je dobré navštívit veterináře a nechat mu to udělat odborníkem. Některým pejskům totiž musí tuto proceduru dělat konečníkem a to laik neumí.
http://www.muj-pes.cz/pece/osetreni-ana ... k-469.html
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Olga

Moderátor

Příspěvekstř zář 22, 2010 9:14 am

Kim,

je to jenom taková maličkost, ale análky se můžou plnit i když má pejsek trvale řidší stolici.
Když jsme prvních 6 týdnů eliminační diety nepodávali zeleninu, prakticky nebyli bobky a nemělo co masírovat konec konečníku tak, aby maz ze žlázek odtékal. Ale to je asi spíše výjimka.
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř zář 22, 2010 11:56 am

Olga píše:Kim,

je to jenom taková maličkost, ale análky se můžou plnit i když má pejsek trvale řidší stolici.
Když jsme prvních 6 týdnů eliminační diety nepodávali zeleninu, prakticky nebyli bobky a nemělo co masírovat konec konečníku tak, aby maz ze žlázek odtékal. Ale to je asi spíše výjimka.

Prave to ma prekvapilo, lebo on ma take tie spravne akurat tuhe bobky, take ukazkove a doteraz si to vytlacal sam, sa to dalo vidiet, vobec sa nesankoval, takze iba to skriabanie sedelo a trasenie hlavou, muselo to svrbiet jak cert. To skor Astuska ma teraz problem s bobkami, ale tak antibiotika robia svoje :? No odteraz budeme s tym chodit na kontroly, lebo je to zradne veru.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát říj 08, 2010 5:56 pm

No tak aby nebolo dost s Herculom, vcera sa mi Asta zacala sankovat po zadocku a skriabat za uskami, co pretym nerobila. Tak samozrejme som isla vytlacat analky, skoro mi to splechlo do xichtu, ale fakt sa poviedlo a cele sme to vytlacili von, chuda Astus drzala, ani nepipla, tak neviem ci ju to bolelo. A teraz neviem, ci tam je zapal, lebo vysledok bol sedohnedy a v tom dost velke vlocky. Tak neviem ci jej treba aj cipky. :?

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekpon říj 11, 2010 2:29 pm

Tekutina ze zadečku má být žlutá. Pokuď je to hnědé nebo dokonce i s krví , je to zánět a my na to dostáváme antibiotika. Jestli se Vám to podařilo všechno vymáčknout a není oblast konečníku (nebo hned vedle)zatvrdlá,počkala bych, ale kontrolovat. Sice to ukazuje na zánět, ale může se to zklidnit.

Náš Ebča vypadal na operaci a nakonec se to pomalu zklidnuje a ta zatvrdlina téměř zmizela. Jdeme v nejbližší době na očkování a doufám, že nás veterinář pochválí. Minule nám říkal, že buď přestanou fungovat a nic se tam nebude tvořit(kéž by), nebo fungovat budou a bude to časovaná bomba....a to zatím bylo. Ted je měsíc a půl KLID!! :D

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon říj 11, 2010 3:20 pm

Uz som to konzultovala aj s veterinarom, ci je treba dat ATB alebo nieco ine, on povedal, ze ak tam neni ta zatvrdlina, co nastastie neni, neni tam citit nic, uz sa nesankuje po zadku, tak treba uz len odcervit, v jej pripade to moze byt tiez pricina. Predsalen zivot bez starostlivosti na nej nechal stopy, do toho sme brali teraz velmi dlho ATB, takze tam boli aj hnacky. Uvidime. Som rada, ze Ebca ma chudatko pokoj, dufam, ze natrvalo od tych vackov :wink:

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěvekpon říj 11, 2010 6:12 pm

Ty žlázky jsou strašně individuální. Hannymu se neplní téměř vůbec, 1x ročně při očkování mu je nechávám mačkat a Meldovi se plní dost, už 2x v nich měl zánět. Dokonce jsem mu je nechávala vyplachovat, když byl v narkóze kvůli operaci oka... prý je to i známka přecitlivělosti nebo potravní alergie, což je případ Melouška. Kdykoli změním značku granulí a experimentuji, vždy je problém se žlázkama... Já je teda nechávám mačkat na veterině, sama se neodvažuji :roll:

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon úno 07, 2011 12:07 pm

Zajímalo by mě jakým stylem ty žlázky vymačkáváte? Nemám s tím zkušenosti, akorát vím, že vet. sahal kdysi naší kokřičce do prdky a nějak ty žlázky vymačkával do buničiny... :roll:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

katkon26

Stálý člen

Příspěvekpon úno 07, 2011 6:24 pm

holky mám dotaz....

nemáme zatím žádný problém s žlázkama, ale Boris nemá absolutně žádný ocas a tak mu kapesníčkem vlhčeným pod ním "ničím" vytírám a je to to "hnědý ,někdy i kousky", a zatím si na to zvykl, ale stejně mu to barví celý zadek to hnědý (je totiž bílý :) )
takže dotaz - co funguje na odstranění hnědého nádechu- vypada furt jak pokaděnej a mydlo ,šampon nepomaha...
Katka =Žofie + Boris

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpon úno 07, 2011 7:23 pm

Babetta píše:Zajímalo by mě jakým stylem ty žlázky vymačkáváte?

Neodborným zásahem bych to tedy moc nehrotila...osobně přenechávám veterině.
Navíc - nadměrnou aktivitou může nastat stav, kdy začnou análky zlobit. V podstatě by se měly vyprazdňovat přirozenou cestou při tužší stolici (jinak je to záležitost čistě individuální). Někdo chodí každý měsíc, jiný s nimi nemá problém vůbec.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce