Právě je ned úno 25, 2018 4:29 am

Atopická dermatitida a potravní alergie, kožní problémy

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Atopická dermatitida a potravní alergie, kožní problémy

Příspěvekčtv dub 08, 2010 5:22 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olga Bruncková Zaslal: čt červenec 30, 2009 11:12 am Předmět: Atopická dermatitida +potravní alergie
slíbila jsem popsat výsledky léčby naší Amálky poté, co budou první výsledky z kliniky JAGGY. Máme za sebou 10 týdnů diety krůtí maso+ pohanka, první dva týdny jsme stříkali vyrážku sprayem: Cortavance.
Po dvou týdnech se vyrážka na stříkaných místech úplně ztratila a objevila se malinko na jiných částech těla, což bylo docela v pohodě.
Když jsme po osmi týdnech byly u Mvdr. Rybníčka, tak konstatoval. že pokud se alergie touto dietou zlepšila o cca 50% i když jsme přestali stříkat, tak je prokázána potravní alergie. Pokud chci vědět na co, mám dvě možnosti:
testovat postupně a zkoušet, po čem se osype, anebo jít na testy na potravinovou alergii, které ale nemusí prokázat taky přesně kde je problém.
My jsme udělaly jeden test aniž jsme chtěly, protože Amálka u bratra vyštrachala a snědla nějaké granule nevalné kvality a kdoví z čeho a osypala se do původního stavu.
Takže budeme postupně testovat další možnosti, ale začneme až za týden, s instrukcemi pana doktora.
Pak je tam ještě možnost, že má kromě potravinové alergie taky atopickou dermatitidu, což znamená alergeny z prostředí (roztoče, prach, pyly atd.)Těmto se zvíře nevyhne, takže tam je možnost pouze léčení, což je dost drahá věc.
Ceny za rok se pohybují v těchto mezích:
cyklosporin 2000-15000/za měsíc
imunoterapie 800/za měsíc
steroidy 100-500/měsíc
je to opsáno z tabulky od pana doktora. Podklady které mi dal jsou velice dobře zpracované a pan doktor Rybníček je opravdu špička v dermatologii u nás. První návštěva byla za 2400 korun+2100 kč Cortavance, ušní kapky, bakt.rozbor v ouškách.
Druhá návštěva za 500 korun a teď budou konzultace po telefonu.
Zeptám se, jestli bych mohla ty jeho podklady dát na frbul, protože jsou fakt to nejpřehlednější a nejvýstižnější, co jsem četla.
Na testy na vnější alergeny půjdeme po čase, až uvidíme jak pořešíme ty potraviny. K dnešnímu dni je alergie na snesitelné hodnotě až na to, že jak jí dlouho tu dietu, tak je pořád těžší jí uhlídat venku. Sežere všechno co potká, takže chodí s košíkem, což stresuje nás i jí. Taky začala v roce a týdnu konečně prvně hárat, ale to prý nebude mít na alergii vliv.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olga Bruncková Zaslal: čt červenec 30, 2009 11:22 am Předmět: dodatek
tak jsem mluvila s vetem a ten ještě dopíšu zážitek z víkendu, který jsem nechtěla míchat s alergií, ale který s tím souvisí.
Amálka se o víkendu na chalupě dostala k sudu, kde mám jíchu. Jsou to namíchané koňské koblihy s plevelem, zalité vodou a zkvašené. Používám to jako přírodní hnojivo. Sežrala ty koblihy a udělalo se jí špatně. Zvracela nevídaně, později průjem. Tak jsme hledali nějakou veterinu poblíž.
V jedenáct večer jsme dorazili na veterinu, kde nás paní doktorka uvítala upozorněním, aby jsme zavírali dveře, že jí tam lezou potkani. Pak zkoukla Amálku, dala nám nějaké léky a instrukce o dietě. Když jsem jí řekla, že dietu drží stejně, protože má alergii, tak mi řekla, že bych měla zvážit, jestli jí nedat pryč, protože celoživotní dieta bude drahá. Na to jsme jenom řekla: Ježíšmarjá... a utíkali jsme domů. Amálka je už v pohodě, kvalitu exkrementů sledujeme víc než stav konta a už zase šilhá po koblížku. Dlužno říct, že když sežrala čerstvou koblihu na koňským poli za zahradou, tak se nic nedělo. Ale k sudu už nepůjde a při zalejvání to asi budu muset zakopávat do hloubky
------------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: čt červenec 30, 2009 2:14 pm Předmět: To zvracení spojenés podchlazením teď pozoruju Koukám že Amálka je pořád stejný nezmar

no tou hnojící směsí si teda musela dát holčička...
a reakce paní dokrotky? nějak mě neudivuje, žijeme ve světe kde dají klidně utratit štěně boxera kvůli zlomené noze (což se díky vetům nestalo a už má nový domov).

Jsem ráda že Amálce se to po dietce zlepšilo a držím palce aby jste nakonec zjistili ten spouštěcí faktor a dalo se to odstranit!

My teď máme snahu Bohouška naučit koupat se v bazénku, zatím to vypadá že si myslím že ho budeme chtít v těch 10cm utopit nebo co...velkým uspěchem je že se tam alespoň chodí napít
Péťa a Máňa Zaslal: čt červenec 30, 2009 6:07 pm Předmět:
Ahoj Soni, tak to my máme opačný problém Máňa se jde schladit i do louže ale takové té vyschlé jak už je to jen tekuté blátíčko jediné co měla čisté byla hlava . Na zahradě už má bazének kam se chodí válet, když jsme u známejch, tak jde do misky kde mají psi vodu a tam se naloží a normálně se v tom točí aby si asi namočila i záda, párkrát už se i překlopila . Když se pustí na zahradě hadice s vodou, tak z toho chce pít, jiní psi před hadicí utíkaj. Možná tam Bohoušek vleze když uvidí, že se tam koupá i jiný pejsek - ve vašem případě tedy raději fenečka . Tak tady posílám odkaz pro pobavení, jak si to Máňa užívá v provizorním bazénku http://princezna-maruska.rajce.idnes.cz/maru_na_chate_-_lazen/
Novakes Zaslal: pá červenec 31, 2009 1:11 pm Předmět:
tak zdravotní problémy vůbec nezávidím. Ale plně to chápu,můj Monty má pro změnu intoleranci stravy projevující se průjmyřidkou stolicí.Takže jsme taky zkoušeli různá krmiva přes proplan,royal,brit,eukanubu....a všechno stálo za prd...nyní jsem na EN purina,což je již přímo dietní krmivo.Z konzerv mám vyzkoušenou RENSKE-německá značka.a jako přílohu jedině rýži.Ovoce a zeleninu mu dám normálně-banán,jabko,mrkev,meloun bez potíží.A jelikož mu taky moc nemůžu dopřát ničeho navíc,tak mi monťásek taky venku všechno sbírá a papá.A čím více smradlavé,tím lépe.
CHci ještě vyzkoušet nějaké holistické krmiva,jelikož se od těch normálních v určitých složkách liší a uvidíme....
A co se týče vody,tak tu máme taky rádi,byli jsme i zkoušet plavat a celkem nám to šlo...
Olga Bruncková Zaslal: pá srpen 07, 2009 11:06 am Předmět:
ahoj,
Prokázání potravinové alergie (8 týdnů dieta - pupínky zmizeli na 80%), pak test vyštrachala na návštěvě nevhodné granule a do druhého dne se osypala. Po dvou týdnech znovu na dietě pupínky znovu ustoupili.
Teď máme do diety začít přidávat lžíci granulí nejlépe Eukanuba dermatosis fp (ryba , brambory). Pokud se do týdne neosype, tak můžeme přejít na tyhle dietní granule a pak testovat další typy potravy.

tak to je pokračování léčby naší Amálky, jsem ráda, že se věčně nedrbe a snad to vydrží. Od začátku diety jsme nepoužívali žádné speciální šampony ani mastičky na postižená místa. Vše se upravilo pouze vhodnou stravou.
SoVa Zaslal: so srpen 08, 2009 2:21 pm Předmět:
Ahoj Olgo,
tak to je super, že konečně víte na čem jste
No nevím jestli se trefím, ale já dávám Bohouškovi ardengrange sensitive, je to taky ryba a brambory a co se mi líbí tváří se že do toho nepřidávají rostlinné oleje, a píší že jsou hypoalergenní:

http://www.ardengrange.cz/ek1-granule-pro-psy-&-es24-bez-obilovin.html

tak mě napadlo, nechystáte se udělat si výlet na Sucháč (koncem srpna)? já že bych tam přivezla vzorek na ochutnání a vidělo by se co Amálka na to
Kvido a Matylda Zaslal: so srpen 08, 2009 4:43 pm Předmět:
Dobrý den, Péťo ...
Maruška je jak naše Matylda pěkně vyrostla je z ní slečna No u nás koupání nic moc maj malý bazének a nechtěj se koupat prej je to nuda:-)
Olga Bruncková Zaslal: po srpen 10, 2009 7:17 am Předmět:
ahoj Soňo,
děkuji moc za přání k možnému zlepšení u Amálky.Je to hrozná úleva, neslyšet pořád v noci ten zvuk drbání a nechat jí chodit bez trička. Ještě to není finále, bylo by dobré najít alergen postupným testováním, anebo alespoň jak řekl pan doktor najít si pár možností na pamlsky. O víkendu dostala v horku pár malinkatých kousků melónu a ty vděčné očička mne dostaly. Na Sucháč bohužel nejdeme, tohle léto je pro nás dost hektické, mám víc než měsíc nemocnou kolegyni za kterou to táhnu a budu táhnout ješte cca měsíc, takže ani dovolená se nekoná. Kdyby byl sraz tak do 100 km, třeba by jsme ti zvládly, ale takhle se snažím o víkendu hlavně se prospat abych mohla fungovat v týdnu za dvě. Sice mi dají brigádnici na pomocné kopáčské, ale ta může fungovat tak na 20% a nějak mi dochází baterky.
Děkuji za nabídku granulek, třebas někdy jindy. Určitě budeme testovat další čady, protože už vím, jak na to.
Pozdravuju Bohouška a doufám, že bazének používá, naše drnda měla napuštěný veliký litinový pekáč po předchozích majitelích, coby brouzdaliště, ale zatím do něj akorát spadl kocour když řádil na armovací mříži vedle.
Darvin a Huxley Zaslal: út srpen 11, 2009 5:37 pm Předmět: Atopická dermatitida +potravní alergie
Ahoj, tak já bych se chtěla taky pochlubit s našima zkušenostma .
Náš Darvinek, už kdysi jsem se tady o tom zmiňovala, má (měl) hooodně olezlé bříško a pod pažema vyrážkou. Zkoušeli jsme dietu 9týdnů Hill's d/d, ale nic se nezlepšilo. Pořád se drbal a měl to do krve. Po přečtení minulé diskuze jsme doma zavedli tričko, to pomáhalo, ale venku, když ho neměl tak se pořád plazil a drbal se kde to šlo - tráva, asfalt, jeu to bylo jedno. Dnes už třetí týden baští v papání gel Aloe vera (2lžíce ráno) a vyrážka už pěkně ustupuje, drbání sice je pořád, ale už ne v tak velké míře. Myslím, že to stojí za vyzkoušení.
http://aloeverashop.cz/
Nika a Barča Zaslal: po září 14, 2009 12:50 pm Předmět: kožní problémy
Ahoj, ráda bych se zeptala ohledně těch kožních problémů. Naše Baruška poslední dobou hrozně pouští. Zatim teda nikde žádné holé fleky nemá, ale mam z toho docela strach. U veta jsem s ní zatim nebyla, jinak jsme tam pečený vařený. říká se, že na zdravou srst se dává pejskum syrové vajíčko. Neni to blbost ? Co salmonela ?
Kačka s Meldou a Hannym Zaslal: po září 14, 2009 7:20 pm Předmět:
To je normální, naši kluci taky začínají děsně línat
Nedává se celé vajíčko, pouze žloutek, já jim ho dávám do tvarohu a trošku vanilkovýho cukru na ovonění a mlaskají si blahem

Jinak mám vyzkoušený pupalkový olej, to je na srst perfektní!!! Prodává se buď rozlévaný nebo v kapslích, podle toho, jak komu vyhovuje... normálně v lékárně ho mají
SoVa Zaslal: pá září 18, 2009 12:31 pm Předmět:
Ahoj,
potřebovala bych poradit...
Vzali jsme si fenečku z útulku a má ne bříšku dermatitidu (= neurčitou vyrážku ) co jsme jí vykoupali a přestalo jí svědit všechno ostatní, začala se tam drbat, první dny to byl děs a teď mi přijde že to ustupuje....zatím léčíme dost jiných věcí okolo a tak čekám jestli se to postupně nezklidní samo, přeci jen nevíme co má za sebou a čím jí krmili (v útulku například párky )

...nějaký typ na zklidnění té pokožky na hojení?
Olga Bruncková Zaslal: pá září 18, 2009 2:24 pm Předmět:
já mám ráda zinkovou mast anebo aloe vera gel. V Lidlu byl dokonce v akci aloe gel a panhenolová mast za 55 korun. Dcera si s tím maže jizvičky na očích po zbrušování nějakých (podle mne neviditelných) flíčků.
Amálce to pomáhalo i když to neléčilo alergii.
SoVa Zaslal: po září 21, 2009 6:07 am Předmět:
No nám na to doporučil vet gel Cevaderm (nebo tak nějak), ale nakonec jí to tím moc nemažu zjistitla jsem že si to skoro vůbec nedrbe, a jak to něčím namažu tak začne, akorát že to má na omak hrozně suchý,...asi jí na to vadí vlhkost, protože dneska ráno dobrý dokud nebyla venku a jak přišla tak začala, usuzuju že si urousala břicho
zkusila jsem to vyfotit odpoledne to sem hodím, není to totiž to samé jako jsem viděla u buldočků alergiků
ta zinková mast to je ta bílá? někdo mi říkal že by se to nemělo používat často že se to dostává do krve? tak nevím....
Mini a Indy Zaslal: po září 21, 2009 7:20 am Předmět: Re: Atopická dermatitida +potravní alergie
Ahoj, to tričko je u nás taky hit! ) Ale Mini ho nosí i venku. Díky za radu s Aloe, hned objednávám. Máme úplně stejný problém... Taky nám chtějí vrazit Hills na několik týdnů, ale to už by bylo týrání zvířat, kdyby sme nechali Mini na granulích.
Olga Bruncková Zaslal: út září 22, 2009 12:16 pm Předmět:
Ahoj,
pokud by vyrážka neustupovala a vet. radil nasadit dietní granule, doporučuji raději zkusit to vařené jídlo. Pomohlo to více pejskům, posledně i Milan psal, že ten jejich nový mrňous přestal brát prednison poté,co začal u nich s vařenou stravou. Na osm týdnů nasadit jeden typ masa a jeden typ přílohy. Amálce to fakt zabírá, akorát že luxuje po venku a pak se drbe. Ještě to nemáme ověřené, ale jedním z alergenů může být pšenice, protože nějaký kus housky najde vždy a než jí ho vyrvu, tak kus sní a pak se trošku drbe. Už jsme zkusili i zakysanou smetanu, melón - jako pamlsky a taky dobrý. Nic z pamlsků pro pejsky jí totiž nemám podle pana doktora dávat, ani psí vitamíny.
SoVa Zaslal: út září 22, 2009 1:39 pm Předmět:
Ahoj,
no náš vet granule nanabízí vůbec, snaží se spíš jít přírodní cestou...dneska za ním zase frčíme tak jsem zvědavá co nám řekne mě příjde že se Bláža celkově lepší, ale asi to bude spíš takovej můj výmysl...no já si stanovuji prijority léčení, nejdříve oči a dýchání a pak se půstíme do vyrážek...no zázraky se za týden opravdu nedějí
jinak mrška už pochopila že drbat před paničkou je špatně a tak jsem jí tuhle nachytala jak si šubruje bříško venku o schod, hlavou dolů, vážně uvažuji o nějakém bodíčku, kterému vystihnu kajdící a čůrací díru, bude chladněji tak v tom klidně může pobíhat...
Mini a Indy Zaslal: út září 22, 2009 2:29 pm Předmět:
A co se má vařit k tomu jídlu?
Olga Bruncková Zaslal: út září 22, 2009 2:58 pm Předmět:
nám bylo k jídlu navrženo veterinářem něco, co běžně nejedla do té doby, než jsme u něj byly.
Vyšlo nám z toho krůtí maso (krky a spodní stehna kupuji v Praze za 45 kč kilogram) a k tomu pohanku, protože rýži už jedla předtím.
Nedoporučoval hovězí ani vepřové jako testovací maso, ale jinak říkal že i divočina může být, ryby taky. Po cca 4 týdnech jsme začaly vidět první zlepšení v tom, že nové pupínky se přestali tvořit. Teď je už proti původnímu stavu úplně skvělá i když se drbe, ale únosně.

Ted máme postupně přidávat další typy: začala jsem mrkví jako přílohou, když se po týdnu nezhoršila, zaměnila jsem pohanku za mrkev.
Na jídlo denně 1 lžíci slunečnicového oleje kvůli nenas. mast. kyselinám.

Protože už to moc nechtěla jíst, namrazila jsem teď mleté maso s vařenou rýží a mrkví a ohřívám jí to v mikrovlnce tak, že to skoro není krvavé, to jí tak chutná, že nemusím mýt misku!
Milan a Flek Zaslal: út září 22, 2009 5:53 pm Předmět:
Zdravím milovníky buldočků a obvzlášť ty co mají starosti s alergiemi navíc. Pro paní Olgu už je to jinak. Myslel jsem, že měse diskuse o alergiích netýká, ale bohužel. Omlouvám se, že budu motat věci dohromady jsem v této oblasti naprostý laik. Chtěl jsem psát až budu vědět víc, ale musím reagovat. Před čtyřmi dny, když jsem se mazlil s Hugem ( pro nezasvěcené to je můj druhý buldoček, ne přítel) jsem zjistil to o čem se tu píše, že má břicho mezi předními packami úplněrudé a v kloubních jamkách až krvavé, přitom se vůbec nedrbal a je stále naprosto stejněvitální. Na návštěvu veterináře bylo ten den již pozděproto jsem postižená místa potřel framykoinem a když Hugo usnul četl jsem si o psích alergiích na internetu. To co jsem obecnězjistil mědocela otrávilo. Strašněširoká a složitá problematika. Druhý den jsme navštívili veterináře (pejskař duší), který mi potvrdil, že se skutečnějedná o alergickou reakci. Vzhledem k tomu, že jsem v této době Hugíčka společně s Flíčkem krmil již více než měsíc jen vařenou stravou hovězím, kuřecím a občas krůtím masem vždy s mrkví, brokolicí s přílohou rýže, nebo těstovinami, tak první co mě napadlo, že by mohl mít Hugíček bříško podrážděné spíše od trávy z procházek poté co jsme začali chodit na louku, kde je sice tráva posečená, ale taková tvrdá a ostrá. Pan doktor mě, ale ujistil, že od toho to určitěnení. Proto po vyšetření a opětovném vyčištění análních žlázek dostal Hugoušek injekci antibiotik a dále ECZEKAN. Po dohodě jsem vysadil u Huga vařené maso a přešli jsme zkušebně na hypoalergenní granule s jehněčím masem a rýží. Za týden se máme přijít ukázat. Já sice moc nevěřím, že jde o alergii na některou složku z vařené stravy, ale bohužel jsem se dočetl, že příčinou alergie může být i hovězí maso. Také jsem zkoumal zda-li nebylo nějaké pole vedle louky, kam jsme chodili stříkané nějakou chemií,ale nebylo. O Hugíčkovi jsem věděl, že původní majitelé jej vrátili z důvodu, že prý měl být údajnějak krvavá koule a v doběkdy jej vraceli, tak bral více léků a nakonec zůstal jen na hormonálním Prendisonu, který byl již při mém převzetí vysazen. Jaká však byla přesná příčina podávání léků nevím. Myslím si, že jeho alergická reakce bude spíše na něco zvenčí. Také mě napadlo, že na uvedené louce, kam jsme začali chodit a následněse to u Huga projevilo jsou menší hromádky sena do kterých kluci rádi lítali, jestli mu tento problém nezpůsobil prach z toho sena, protože se to objevilo krátce poté co jsme tam začali chodit. Když to shrnu, tak vyrážka sice pěkně ustupuje, ale já nevím co ji způsobilo a nevím na co si dát pozor. Začal jsem Huga krmit hypoalergenními granulemi a přestali jsme chodit na procházky na jednu konkrétní louku. Je příčinou krmení, když měsíc se nic neprojevilo? Nebo něco zvenčí? Určitě by bylo jednodušší uzpůsobit stravu. Dost mě nyní také trápí krmení kluků, když Flíček se může pěkně nabaštit a Hugíček teď dostává jen granule, které sice první den hltal, ale dnes po dvou, nebo třech dnech už bude docela problém, aby snědl alespoň dávku blížící se stanovenému množství k jeho hmotnosti. Je mi z toho docela smutno, ale věřím, že se k nějakému zjištění dopracujeme. Hugouše bych už nevrátil za žádnou cenu.
Milan, Flíček a Hugíček
LenkaV Zaslal: út září 22, 2009 6:48 pm Předmět:
Ahoj Milane,
chtěla jsem se jen zeptat, jestli je lék ECZEKAN ještě možno sehnat volně, nebo třeba u Tvého veterináře (popř. prosím o jeho tel. číslo). Dříve nám jej veterinář dával a teď to již není tady k sehnání. Můžeš nám s tím pomoct? Díky moc
Milan a Flek Zaslal: út září 22, 2009 7:18 pm Předmět:
Nám ho dal veterinář ze svých zásob. Můžu se jej zeptat a pak dát vědět.
Pošli mi svůj e-mail na [url]Milan1964@seznam.cz[/url]
Milan
SoVa Zaslal: st září 23, 2009 8:47 am Předmět:
tak tady je fotečka toho co má naše Bláža na bříšku, třeba se najde někdo kdo měl či viděl něco podobného:

http://sovasko.rajce.idnes.cz/Blaza/#nase_dermatitida.JPG
OndraGonga Zaslal: st září 23, 2009 9:44 am Předmět:
ECZEKAN volně k dostání není, jde o silný kortikoid v injekční formě naprosto nevhodný k laickému použití.
SoVa Zaslal: st září 23, 2009 10:17 am Předmět:
Ahoj Milane, já bych nevěšela hlavu, zkuste to s vařením jako to tady psala Olga, vařte nejěkou dobu např. rýži s kuřetem, pokud dobrý, zkuste krůtí, hovězí atd...podle mě postupně příjdete na co to je, jestli se mu vyrážka zklidní, zkusmo bych zkusila se vrátit na tu louku pokud se osype budete doma
Olga Bruncková Zaslal: st září 23, 2009 11:33 am Předmět:
pokud by jste chtěli jít do testu na alergii, bylo mi doporučeno začít krůtím. Kuřecí a hovězí bývají často problém. Posílám link na fotky alergie v prvním stádiu. Musím doplnit fotkami z této doby, kdy už alergie ustoupila.
http://krmes.rajce.idnes.cz/alergie/
eliminační dietou nic pokazit nemůžete, zlepšení se projeví po pár týdnech. Ale pokud bere granule a vyrážka ustoupila, tak to není vnější vliv, ne?
Já jsem měla taky takové momenty, že jsme přišly z procházky a druhý den byla osypaná. Ten den pršelo a Amálka courala mokrou trávou. Tak jsem si říkala, co když je to vnější vliv? Pyly atd? Ale taky mohla trefit na nějaký pamlsek, na který může být alergická....
Obecně říkal pan doktor, že potravinová alegie není to nejhorší. Když by to byli roztoče, tak jak to udělat, aby s nimi zvíře nepřišlo do styku?
V podstatě nejhorší fáze je ta, kdy víte že to je od potravy, ale nevíte od které složky konkrétně. Já děkuji bohu, že vím alespoň to, že to krůtí je v pohodě a je od čeho se odrážet v dalších pokusech. Zatím ani netestuji jiný typ masa, spíše to kolem, protože je natěšesená na smetanu, ovoce, housky a žere kdeco po venku, když to nedostane doma a je pořád trošičku zarudlá, ale nevím od čeho.
Doufám že v zimě nebude tolik zbytků po ulici a že to bude snažší.
Pokud by jste chtěl, pošlu Vám nějaké podklady k alergii na email.
Milan a Flek Zaslal: st září 23, 2009 1:24 pm Předmět:
Dobrý den Olgo.
Díval jsem se na ty fotky a vizuelně to alespoň na těch, kde to není u Amálky v tom největším rozsahu vypadá dost podobně jako to co jsem objevil před pár dny u Huga na bříšku a v kloubních jamkách. Chudák malá. Já, ale zatím nemohu vyloučit , zda-li to nemůže být z venkovního vlivu. Je pravda, že jsem přešel na granule a zlepšuje se jeho stav, ale také je pravda, že jsme nebyli na louce odkud si to možná přinesl. Vyrážka třeba ustupuje po lécích. Byl bych rád, pokud mi pošlete nějaké podklady k alergiím na můj e-mail. Mám teda takovou představu, že až Hugouš dobere léky a bude mít bříško zase čisté, tak přejdu zpět na vařenou stravu a zkusím, jak říkáte třeba to krůtí jen s mrkví. Teď už před ním ani sám nejím, protože, on bohužel nechápe, že to vše děláme pro jeho dobro. Když vidím jak na mě kouká a dal by si něco jiného, než granule, tak mi to vadí. I když včera jsem je začal smáčet, ale pouze vodou, ne vývarem, tak už to do sebe docela dostává. Pokud by bylo vše nějakou dobu vpořádku, tak zkusím opět procházku po uvedené louce i když to nějakou dobu potrvá a pak už tam nemusí být to co Hugovu alergii spustilo, nebo se osype znovu a já budu muset řešit problém dál.
Pokud bude trvat nějaké zjištění a dobrání se něčeho dlouho, tak také spoléhám na zimu.
Mini a Indy Zaslal: st září 23, 2009 2:43 pm Předmět:
Ahoj, my máme to samý, ale v mnohem menší míře, navíc teď se mi to podařilo vyléčit úplně, Mini je bílá a jenom občas zrůžoví v podpaží. A víte čim? Dětskej krém na zadek. Je hrozně hutnej a hned podrážděnou pleť uklidní a do rána vybledne. Jmenuje se Penaten créme. Link dávám dole. S tímhle krémem nemáme vyrážku žádnou, jenom se Mini drbe. Ale mažu každej večer a má tričko. Teď zkusíme ten gel aloe vera. Fakt doporučuju. Jedinej krém, kterej zabírá a strašně rychle hojí.
Krém:
http://www.lekarna-doma.cz/johnsons-baby-penaten-krem-pro-troji-ochranu-50ml/
Teď ještěto drbání...
SoVa Zaslal: čt září 24, 2009 7:47 am Předmět:
Tak mi včera u veta dostali na to Bláži bříško roztok Sol. castellani, protože mám pocit že Bláže na to vadí právě vlhkost a drbe se nám i po tom gelu co dostala...kastelánka vysušuje a hlavně má "umrtvující" učinek takže se po tom snad nebude drbat...my tím polívali Bohouškovi ránu kterou si vydrbal po alergické reakci na spot a už druhý den nevěděl že to na zádech má a krásně se to zahojilo...zdokumentuju jak nám to pomohlo u Bláži (teda jestli) a možná by se to dalo použít na ty drbací alergie i u vás
jinak u nás je tričko na nic my bychom potřebovali krunýč
Mini a Indy Zaslal: čt září 24, 2009 9:13 am Předmět:
Tak to napiš, jak to dopadlo, zní to zajímavě.
Já čekam, až dorazí krém, včera jsem ho objednala, protože došel. Ten funguje perfektně, ale na svědění je krátkej.
U nás ještě hrozí, že se Mini drbe kvůli psychice. Indíka bere jako vetřelce a dodnes, když ho hladíme, odchází a dělá, že potřebuje ven, abysme toho nechali a věnovali se jí. Já sama na Indíka alergii mam. Když ho chovam, osypou se mi předloktí a když k němu dam obličej, objeví se skvrny. A samo, od tý doby, co ho máme, mam rýmu. Ale na Mini ne. Tak jestli to Miník nemá podobně jako já. Bůh ví. Teď vyzkoušíme tu potravinovou alergii a pak uvidíme.
OndraGonga Zaslal: čt září 24, 2009 11:19 am Předmět:
Tahle zmínka o alergii je zajímavá. Sám jsem zažil, že jsem měl alergii na buldočka mých rodičů (osypané ruce po hlazení, rýma, slzení očí, kýchání). Přitom na jejich fenku ne, na naše psy ne, vlastně nikdy na žádného psa, jen na toho jednoho. Jsou na tom světě záhady.
Mini a Indy Zaslal: pá září 25, 2009 7:18 am Předmět:
Viď říkala sem to vetovi a ten, že to bych měla alergii na oba. Tak mu říkam, že nejsem blbá a vidim ty vosypky po chování Indíka a s Mini můžu dělat co chci a nic. Tak na to už mi nic neřek. Ty fleky mi jsou šumák, ale ta rýma je děs... Už ste měli rok rýmu? Hnus!
SoVa Zaslal: po říjen 05, 2009 6:32 am Předmět:
Ahoj,
tak kastelánka, funguje i nefunguje
ona tím že to umrtví tak se Bláža chvíli nedrbe což je super, ale problém nám to neřeší...

K naší dermě se totiž přidal problém rozdrbaných podpaždíček, drbání tlamičky a šoupání zadečku (máme vyléčené análky, odčervíno a stejněto dělá ). Je to hrozné koukat se jak se má snahu všude odrbávat a třít

Jsem odhodlaná po dokrmení granulí (máme jich asi na týden) přejít Bláže na Olgy dietu krůtí s pohankou (Bohoušek bude mít radost granule stejně nežere ) a řešit problém takto, nechci aby náš doktor došel k názoru že nasadíme kortikoidy a podobné...

Doufám že na něco příjdeme, ale už mám tušení že nám to bude dělat kuřecí, protože jim občas přilepším do granulek a drbání je intenzivnější!
Olga Bruncková Zaslal: po říjen 05, 2009 11:32 am Předmět:
ahoj,
ta pohanka není podmínkou (není zrovna levná), doktor nám navrhoval i brambory, ale my jsme předtím měli granule s bramborami, takže říkal, že nejlepší je zkusit něco, co ještě neměla delší dobu, takže brambory padli, ale jinak jí je teď dávám a jí je bez problému. Já jsem teď po druhé testla RC Hyppoalerg. a už jsme zase osypaní.... sice ne masivně, ale zřejmě ten jejich způsom zpracování nestačí na to, aby to pomohlo v našem případě. Ale každý pejsek je jiný....
SoVa Zaslal: po říjen 05, 2009 12:32 pm Předmět:
No my máme granule AG sensitive brambora a ryby, a to se drbala na tý dermě tak normál, ale jinak bylo vše poměrně v poho, teď jsem se dočetla že do toho dávají kuřecí tuk, jinak fakt jenom ryby, to je možné proč se tak nedrbala asi to bylo v nějakém min. množství a rozjelo se to po tom přidaném kuřecím mase?

asi zkusím teda rýži s krůtou a uvidíme jestli nastane nějaké zlepšení, může být i králík? tady na vesnici bych možná měla šanci sehnat nějakého levně...

Olgo a když jí teda jenom vaříte přidáváte tam nějaké vitamíny? A ty brambory normálně vařené? já myslela že se to psům dávat nemá, kvůli tomu škrobu, Bohoušek jako malý jednu sežral a v noci mi jí vrátil nestrávenou

Můžu poprosit o přeposlání tech informací o alergiích co jsi nastřádala?

Díky

Milane jak to vypadá u Vás? co Hugo?
Olga Bruncková Zaslal: po říjen 05, 2009 2:05 pm Předmět:
ahoj Soňo,

brambory vařené by vadit neměly.Jinak mi bylo doporučeno dávat vitamíny Centrum pro lidi, protože ty různé preparáty pro zviřata obsahují masokostní moučku nedefinovatelného původu, takže pro alergiky nevhodné. Králík je samozřejmě super, akorát pro nás z města je to drahá legrace. Na testování nejsou vhodné tři základní druhy masa: kuře, hovězí a vepřové. Protože s tím se před testem pes nejspíš už potkal a tedy to může být důvodem k alergii. A taky jsou mezi častými alergeny.
Podklady od pana doktora zašlu na email.
SoVa Zaslal: út říjen 27, 2009 10:50 am Předmět:
Ahoj,
tak špatné zprávy...nová ACANA pacifika zklamala...asi tam budou nějaké stopové prvky kuřeciho protože Bláže už vyskakují pupínky, není to tak drastický jako kdybych jí dala sežrat kuře, ale jsou, dávám jí to už 4 dny, říkala jsem si že mi třeba něco sežrala (hovna to je její doslova ), ale příjde mi, že se to stupňuje, pořád nějaký pupínek přibude a taky si víc drbe dermu...dále mi příjde že jí toho tělo moc nepříjme protože pořád bobkuje, snad i víc než co příjme..takže se vracíme zpátky na vařené, tam jsem zkoušela už i hovězí a v pohodě, takže jsme si rozšířili jídelníček
Péťa a Máňa Zaslal: út říjen 27, 2009 12:13 pm Předmět:
Ahoj Soni, já měla taky hovnožrouta, doma máme stoletou kočku a jakmile jsem Máňu nehlídala, tak šla do kočkolitu pro nějaké zapomenuté H. Nešlo to odnaučit, číhala jsem na ni a pak hrooozně moc křičela a zlobila se na ni..ccsss měla to na háku, ty hovna za to stály . Ale co jsem přestala s granulema a začala tím masem, tak to úplně vymyzelo. Dnes jí to ani nenapadne. Ono se říka, že když je pes žere, tak mu něco chybí zkoušela jsem i uleželé syrečky ale žádné osvědčené triky nepomohly. Tak snad se to holka odnaučí a dá přednost vařenému
OndraGonga Zaslal: út říjen 27, 2009 12:55 pm Předmět:
A proč vařit, nejlepší je stejně syrová strava, vařením se to jídlo jen znehodnotí.
Když ne granule, tak BARF.
SoVa Zaslal: út říjen 27, 2009 1:14 pm Předmět:
Peti, tohle se mi potvrdilo s Bohouškem co vařím, tak si venku ničeho nevšimne jak mile dám i na pár dní granule tak sežere co může...
u Blaženky je to zase trochu jiná, ona to má v sobě ze špatných podmínek prostě sežere co může, ale párkrát jsem jí pleskla po zadku a když vidí že na ní kokám tak jí to nezajímá...

Já jim tedy vařím, ještě o Barfu nejsem přesvědčená, ale jak jsem četla, tak většina lidí k tomu z vaření stejně brzy přejde, takže neříkám nikdy...akorát Blažence bych to musela asi mlít, neboť nemá vetšinu předních zubů a o barfování bezzubých psů jsem se teda fakt nikde nedočetla ...takže když už vařím tak pro oba

No osobně si myslím, se maso znehodnotí i v granulích
Péťa a Máňa Zaslal: út říjen 27, 2009 2:43 pm Předmět:
Je to komplikované, barfovala jsem a měla z toho dobrý pocit ale jelikož jsme celé léto někam jezdili, šlo velmi těžce (alespoň pro mě to někde uskladňovat zmrzlí a pak rozmrazovat, Máňa zeleninu ani ovoce nejí to fakt výjmečně, tak i z toho jsem měla špatný pocit, že jí může něco chybět. Hold jsem si řekla dost a šla do granulí Canadie. Jo žrala je ale opravdu jen takové množství aby neumřela hlady. Mluvila jsem s jedním známím, který na veterině pracuje, chcem Máňu vykastrovat, tak byl pod palbou otázek všeho druhu a došlo i na žrádlo. říkal, že nikdy nebylo tolik onemocnění a nádorů jako je teď po granulých a že nejlepší je a byla vesnická strava. A s tím souhlasím. Snažím se s tím nepárat, dostává i starý chleba se sádlem a škvarkama, které jsem vypekla (snažím se jí připravit na zimu ), někdy dostane maso jen povařené ale jak psala Soňa i Káťa, buldočci moc kosti kousat neumí a kdybych se měla řídit barfem, tak to moc fungovat bez kostí nebude. Bylo mi dokonce řečeno, že kuřecí kosti by neměli a ty jediné uměla Máň rozkousat, samozřejmě mluvím o syrových. A u krájení masa, je u nás vždy veselo..kočka vylejzá z úkrytu a jde do kuchynň kde ji nenápadně vystrnaďuje Máňa, která si žrádlo velice hlídá, takže když pak dojde k souboji vypadá to tu jako Kung-fu Panda , stará kočka je naštvaná ale Máňa má pocit vítěztsví, že si večeři vybojovala, to s granuleme nebývalo, kočka mohla i k její misce bylo jí to ukradené a určitě by se s kočkou o granule podělila
SoVa Zaslal: út říjen 27, 2009 5:42 pm Předmět:
Péti,
tak s tímhle názorem už jsem se setkala, kolega v práci má pitbula, krmí vařeným, granule vyjímečně a k vetovi chodí na injekci jednou ročně. Vet mu taky říkal že je na něm vidět že je krmený klasikou že tolik nemocí jako co jsou granule neměl
No ruku na srdce, já vařím 3 týdny, někdy se mi fakt nechce a hodila bych ráda granule, ale zase na druhou stranu ty dvěvrtící se prdelky mi to bohatě vynahradí...když hodím granule, kouká na mě Bohoušek s otazníky v očích jestli to myslím vážně

jinak to vystrnaďování mi tady předvádí Blaženka, vždycky vyhání Bohouška kdyby něco odpadlo aby u toho byla první, ale to opravdu v případě masa, protože když sypu granule tak Bohoušek leží na gauči a ani k misce nejde...

na jednu stranu říkám si že ti psy taky poznají co je pro ně dobrý, proto si pes vždycky mezi granulema a vařeným, vybere vařený a mezi syrovým a vařeným, typuji že nejdřív padne syrové

nám už chovatelka říkala jak Bohouškovi budeme dávat vařený, tak že nám granule bude odmítat, měla pravdu...ale kdo by se divil já si taky neumím představit že bych celý život žrala šrot

Myslím že když se jídelníček střídá (tím myslím nebudu vařit pořád jenom kuře s rýží) dá se psovi taky při troše fantazie postarat o vyváženou stravu
SoVa Zaslal: pá říjen 30, 2009 12:20 pm Předmět:
Tak jsem zase zpátky pár dní vaříme a zase se u nás vše uklidnilo, Blaženka pěkně papká vařené a taky pěkně prdí...měli jsme návštěvu a bylo to tak děsný že jsem musela se psama odejít, přímo na plynové masky...doufám že se jí to taky časem srovná

takže alergii máme asi vyřešenou,zůstaneme na vařeném a za celou dobu neměla ani jeden lék na alergii, musím říct že patříme k těm šťastnějším a objevili jsme brzy po čem se drbe

tu a tam zkouším co jí můžu dopřát a náš jídelníček se rozrůstá, můžeme už i jakékoliv mléčné výrobky, což je super

Co se nám teda pořád nedačí vyléčit, je ta derma, zjevně to nebude alergického původu, protože když se začne opupínkovávat, tahle část těla jediná zůstává stejná...ikdyž si přestane drbat vše ostatní tohle stejnědrbe dál, tak chodí celý den v tričku aby se na to nedostala...no ale jsem s tím docela v krátkých nevím co jiného bych jí na to měla dát, doufám že se jí to časem začne zlepšovat samo už jenom tou změnou prostředí
Linda Pavlasová Zaslal: po listopad 02, 2009 5:58 pm Předmět:
ahoj!!
taky máme trápení..a už nevim co s tim!! na veteriněsem byla..tam nám řekly ,že má ňaky demodex..což je roztoč v chlupech..dostala na to antibiotika..ty jen trochu zabraly..teď máme antibiotickou mast Bactroban!! ale příjde mi to horší a horší..pořád si to drbe chudinka !! má to jen na pravém boku a trochu i v pod páždí ..juknete na fotečky !! http://lindicka82.rajce.idnes.cz/to_nase_trapeni/

už si s tim nevim rady a je mi Barunky moc líto ..dneska dostala i dietu..jak tady píšete,že to může byt jídlem ..sem ji před tim dávala jen granulky..ale to holce moc nejede!!
SoVa Zaslal: po listopad 02, 2009 6:46 pm Předmět:
Ahoj Lindo,
dělali vám stěry?

jestli máte demodex tak pozor na antibiotika! viděla jsem pejska kterému přeléčili demodex antiboitiky a místo flíčku to měl po celém těle!!! ono totiž těmi antibiotiky dojde k oslabení imunity psa a tím se ty mršky množí rychleji, doporučuju navštívit nějakou pořádnou kliniku!!! Ono když se to zanedbá to taky může skončit dost špatně....

dej si demodex do googlu a myslím že se dovíš víc, co já vím dalo by se to v počátečním stádiu zaléčit kapkou za krk advocade myslím a koupele v nějakým smradu...

Výborně popsané je to tady:
http://www.daffodilyellow.com/cz/sbt_info/demodex.html

http://www.mscoursing.com/veterina/demodex/demodex.htm

http://faldici.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=70

http://www.vetcentrum.cz/stodulky/poradna/699/?pid=11986

ADVOCATE SPOT-ON roztok pro střední psy:
Léčba demodikózy (Demodex canis) Aplikace dvou až čtyř jednorázových dávek přípravku (druhá a další aplikace vždy po 4 týdnech) je účinná proti Demodex canis a vede k znatelnému zlepšení klinických příznaků. Protože je demodikóza multifaktoriální onemocnění, doporučuje se, pokud možno, také léčit související onemocnění.
Linda Pavlasová Zaslal: po listopad 02, 2009 6:53 pm Předmět:
delali nam dvakrat stěry!!! poprvé řekl ,že toho tam bylo mnoho a teďv pátek po 14ti dnech léčení o něco míň !!
ten Advocate sem dostala už dvakrat a za dalších 14dni si mám přijet pro další !!!
to mi prave rikal, že se to zhoršuje když pejsek má slabši imunitu..tak doufam ,že na to bral ohledy s antibiotikama..
Chodim k doktorovi ,ktery se přímo zabýva na dermatidu..
ale moc děkuji..hned si to jdu studovat !!!
SoVa Zaslal: po listopad 02, 2009 7:01 pm Předmět:
No tak jestli to léčí normálnětak jste v dobrých rukách, já když jsem tenkrát toho pejska viděla měl to fakt chudinka po celým těle...byl od chovatelky přeléčen a měl tam jen mrtvý a lidi co si ho vzali uvěřili svému vetovi, ten dal ty ATB a jak pejsek dopadl, nakonec ho chytráci chovatelce vrátili a nazdar!

Já bych jí nechala jídlo co měla doposud pokud na něj prospívá, jenom dobře!!!

Budeme držet palce aby byla Baruška brzy fit!!!
Hector Zaslal: st prosinec 09, 2009 9:11 pm Předmět:
Zdravím, tak nás můžete uvítat v klubu alergiků. Dnes jsme Hectorovi nechali dělat alergické testy. Tušíme už od jeho 4. měsíce, že je alergik a dnes se potvrdila alergie na pyly (klasika: pelyněk a bříza) a hlavně roztoči. Takže až zase uslyším, že jaký pán takový pes, budu souhlasit. Mám taky alergii na roztoče, kočku a psa.
Kortikoidy jsme zatím zavrhli, takže máme léky: Atoplus a Phytopica-bylinný lék, po dobu 3 týdnů budme střídat jeden den to a druhý den to druhé, pak denní pauza a zase znovu. To je základ na zklidnění alergie a pak se uvidí.
Buďto zabere a můžeme pokračovat vakcínou za cca 7000,- Kč, aplikuje se 3/4 roku injekčně a výsledek 30% úspěšnost.
Stále nás trápí pravé ucho, nevyhneme se operaci, pravidelně čistíme vyplachováním bylinným šampónem a balzámem - můžu všem jen doporučit. Ikdyž se to zdá drastické, čistit uši výplachem, ale Hectorovi to pomáhá a žádná jiná cesta k úplnému vyčištění a udržení kvasinek v uchu na minimu, pro nás není.
I po operaci (odstranění květáku, který nikdo dosud nepojmenoval) budeme muset zvýšeně čistit, pokračuje výplaších a dávat lokální antibiotika jako udržovací kúru.
Dobrá zpráva je, že Hector je veselý pes, který si nic z našich obav nepřipouští.
Takže až budeme mít nějaké další výsledky nebo pokroky, ozvu se.
mayka61 Zaslal: st prosinec 09, 2009 10:04 pm Předmět:
Náš Baltazar měl uši tak nemocné, že nesnesl ani pohlazení po hlavěa kvičel od bolesti a v uších měl jakési útvary, které uplněucpaly zvukovod. Pomohlo kapání Surolanu do uší a užívání antibiotik, které měl i kvůli zánětu kůže. Teďuž má ty uši uplně zdravé.
SoVa Zaslal: čt prosinec 10, 2009 9:04 am Předmět:
Lucko, tak to je naprd tomu se nikde nevyhnete, myslím ty pyly a roztoče tak pak dej vědět jaká je úspěšnost těch léků...no my s Blážou máme "naštěstí" potravinovou...tak se poměrně úspěšně vyhýbáme alergenům
Ježiš já už myslela že máte od květáku klid!!! tak snad mu operace definitivně pomůže...je dobře že mu to nekazí veselou náladu a že si i tak užívá života, evidentně to víc trápí páníčky než jeho...no to je mazec když ani specialista nezjistí co to ten pes má

No nám vet po tom co ho tu vychvaluju nabídl Prednison když jsem to zamítla tak argumentoval tím že Bláža už je starší pes a tam by se toho tolik nebál...no to me teda naštval...ona se drbe ale jenom na tý dermě na bříšku a i to mi příjde že se to zlepšuje...nosí tričko tak se na to nedostane
Kiki Zaslal: čt prosinec 10, 2009 9:31 am Předmět:
Ahoj Lucko,
vůbec Vám to nezávidím, my jsme si tím prošli také. Máme alergii na roztoče, plísněa kvasinky a to je prostěvšude. Jak většina z vás ví vyzkoušeli jsme kde co a už jsme se nehodlali koukat na Kikču jak sedí v pelišku se smutnýma očima a nekonečným drbáním. A tak jsme zkončili takto:

Dáváne půl pilulky kortikoidů denně (přes zimu chceme půlku obden) a jednou za měsíc chodíme do Vetcentra Stodůlky na bahenní koupele a musím říci že tato metoda velmi zabírá. Už opět máme tu naší magor buldočku, která neví co s roupama .

Po kortíkách se nedrbe a po bahnu se kůže tak úžasnězregenerovala že jsme tomu nemohli uvěřit! Pokud chceš vědět více o tom bahnějukni na Vetcenrtu na stránky .

PS: lepší veselý než hromádka neštěstí.

Přeji mnoho zdaru.
Hector Zaslal: čt prosinec 10, 2009 3:04 pm Předmět:
Ahoj,
no tak co už naděláme. Právě, že nejvíc mědrtí když tady v dizkuzích čtu, že naštestí jen potravinová alergie a hlavněnemít alergii na roztoče.
Ještějsem zapomněla dodat, že se léčíme u MVDr. Fábikové, kdo byl na srazu v Samopších tak ví.
Hector byl na bylinné kúže, tahle paní doktorka používá kosmetiku Iv San Bernard. Když jsem si pročítala info na Vetcentru, tak v zásaděje to podobný přístup, jen jiný přípravek. Postup:šampon, pak kondicionér a pak ještě kúra, která se nechá delší dobu působit a měsíc byl od drbání pokoj a kvasinky ustoupily - můžu všem jen doporučit. A není to ani tak drahé-1 kúra cca 500 Kč.
Rozhodli jsme se tyhle propriety koupit a budeme doma koupat jednou za měsíc sami. Za Kikině ukových tip na bahýnko děkuju, taky časem vyzkoušíme.
Současněse právětenhle šampón a kondicionér s Ginkgem používá v jiném ředění na čištění uší. Je to vynikající pro psy, kteří trpí záněty, kvasinkami a jinými neřády. Takže vyplachujeme jednou týdněa kvasinky jsou stabilizované. Dělám to i Dannymu a má uši jako z alabastru, už si i zvykl.
No a nakonec stejněmusíme Hectorovi ucho nechat operovat, protože květák už mu úplnězaplnil zvukovod, který se skoro nedá vyčistit. Já se pořád operaci bránila, ale teď už není jiné řešení, aby Hector vůbec slyšel a dařilo se nám ucho čistit a zbavit kvasinek. Ale je to spíš jen odstranění důsledku, budeme muset nadále o to ucho víc pečovat. Zvláštní je, že Hector si ho nikdy moc nedrbal, takže pro něj ten květák začal být problém až teď když už je poměrněvelký.
Jo a chystám se ještěvyzkoušet čínskou medicínu. Kdyby jen pomohla s léčením po operaci a celkově mu podpořila imunitu tak to stojí za to.

A ten Atoplus je cyklosporin, druhý lék je na bylinné bázi (Phytopica) a má působit podpůrně.

No a až budu mít tohle všechno vyzkoušené a uvidím výsledky, pak se rozhodneme jestli kortikoidy ano či ne. Nechci je dávat když existuje ještějiná možnost, ale je mi jasné, že za každou cenu se jim vyhýbat taky není řešení.
Hlavní aby se Hectorovi vrátila radost a neřešil furt kde ho co svědí. Naštěstí agility ho pořád baví a jak jsem psala minule, je to sice takový klidný, ale veselý a prdlý pes.
SoVa Zaslal: čt prosinec 10, 2009 5:17 pm Předmět:
Luci promiňtohle nebylo myšleno zle ale právěže hodněkdo se tady o alergie zajímal moc dobře ví, že to prostěnení prdel a tenhle typ ho prostěděsí
já když mám doma Blážu, musím říct - až teďvšechny co s tím bojujete obdivuju - protože ikdyž vařím a vyhýbám se alergenům mám stále udrbaného psa a pořád si říkám jak odvážný jste že pořád bojujete, snažíte se jít přírodní cestou a kortikoidy jsou pro Vás poslední možnost v tak závažné alergii, právěproto že se tomu prostěnejde vyhnout

Nebudeme si namlouvat takových lidí moc není, je strašné že většina veterinářů nasadí kortikoidy natvrdo bez boje, kolikrát i právěna ony "jenom" potravinové alergie bez testů a pes to dostává do sebe dál protože příznaky se potlačí a vyřešeno
Mini a Indy Zaslal: pá prosinec 11, 2009 11:10 am Předmět:
My čekáme na kompletní vyšetření krve a objednáváme druhý bahno. Největší problém se u nás objeví při sežrání pamlsků koupených v obchodě. Ty všelijaký kostičky a válečky jsou pohroma. Jsme na hypoalergeních granulích s občasným vařením masa s rejží. Ale jsou chudáci hladoví a maj depku.
OndraGonga Zaslal: pá prosinec 11, 2009 11:22 am Předmět:
Můžu poprosit, jaké jim dáváte hypoalergenní granule? Ony velmi často ty hypoallergenní obsahují tolik potenciálních alergenů, že by se Vám z toho hlava zatočila. Označení "hypollergenní" je jen jeden z dalších marketingových útoků na naše kapsy. Všimněte si, že kvalitní značky nic "hypoallergenního" nevyrábějí, protože jejich granule jsou hypo... z podstaty.
Nebo ještějinak-jde o to, že většinu potravních alergií způsobují složky potravy obsažené v granulích, které psovi nejsou vlastní (obiloviny, soja, kukuřice...), jenže do granulí se jako nekvalitní a LEVNĚ výplň přidávají.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Kiki Zaslal: pá prosinec 11, 2009 11:26 am Předmět:
Vyprdni se na granulky a dávej syrové masíčko (Barfík). Víš co Mini a Indimu dáváš. U nás to mělo velmi pozitivní změny
OndraGonga Zaslal: pá prosinec 11, 2009 11:36 am Předmět:
BARF, BARF, BARF!
Mini a Indy Zaslal: pá prosinec 11, 2009 2:51 pm Předmět:
Hele, teď mi volali z vetcentra. Výsledky jsou v pořádku, Mini na nic alergická neni. Ani na uších podezření na plíseňse nepotvrdilo. Ptala jsem se, co to teda je??? říkala mi veterinářka, že je to asi zanícení těch chlupů pod kůží nebo co - napíšu vám to přesnějš v pondělí, páč v momentě položení telefonu jsem věděla jenom to, že by to měly spravit antibiotika. Každopádně máme široko daleko nealergického buldočka. Což je příjemné zjištění.
Jinak máme granule Brit Care nějaký ty úplněnejvíc sensitive - losos s bramborem.
No jak je to teda s tim vepřovym???
OndraGonga Zaslal: pá prosinec 11, 2009 3:18 pm Předmět:
Viz diskuse BARF.
Mini a Indy Zaslal: pá prosinec 11, 2009 3:24 pm Předmět:
Jóó jóó, už jsem se koukla...
Olga Bruncková Zaslal: st prosinec 16, 2009 10:00 am Předmět:
ahoj,
mluvila jsem s panem doktorem Rybníčkem (alergie Jaggy) a ten říkal, že zvýšená hladina jaterních testů může být způsobena kapkami do uší,
protože ve všech jsou steroidy! Amálka se mi už třetí noc po soběv yčurala ve čtyři ráno na chodbě, což jsem si říkala, že by mohlo být tím, že léky které na játra bere jsou močopudné - to mi pan doktor nepotvrdil.
Každopádněpotvrdil to, že osýpání které začalo poté co začala brát léky může být, protože v želatiněmůžou být alergeny. Je to docela hlavolam
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Kožní problémy

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:54 am

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jana a Jazz Zaslal: po září 07, 2009 9:55 am Předmět: kožní problémy buldočků
Zdravím všechny, chtěla bych vás poprosit o radu ohledně kožního onemocnění našeho buldočka. Na zadní noze a boku má takové lysinky o velikosti asi půl centimetu a menší. Má jich asi pět. Zblízka jde vidět, že se kolem kůže odlupuje a s ní vypadává i srst. Nejhorší je, že ho to dost svědí a při dotyku i bolí. Byli jsme s tím u soukromého veterináře i na veterinř, vyzkoušeli jsme tři druhy antibiotik i sérum proti parazitům ale nic nepomáhá. Odčervený je taky. Vzorek na mikropické vyšetřetí mu nevzali protože se mu to nelíbilo a kousal - to už by byla asi jediná možnost něco zjistit. Můžete, prosím, poradit pokud s tím máte zkušenosti nebo doporučit nějakého schopného veterináře v Brně a okolí? Hlavně už do něj nechci cpát další antibiotika. Děkujeme všem za případné rady
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
OndraGonga Zaslal: po září 07, 2009 10:19 am Předmět:
Já se obávám, že Vám nezbyde nic jiného, než odebrat ten stěr pro mikrobiologickou kultivaci. Abych se přiznal, moc si neumím představit, že bych v takové situaci psa nezvládl a na odběr rezignoval. Může to být lecos, kultivace by Vám měla ušetřit další trápení a možná i další antibiotika či jiné léky naslepo. Držím palce a určitě ten stěr udělejte.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olga Bruncková Zaslal: čt září 17, 2009 7:33 am Předmět:
pokud ještě pořád bojujete s kožními problémy, tak v Brně je pan doktor Rybníček (telefon:546 425 008). Nám moc pomohl a opravdu se vyzná.
Jana a Jazz Zaslal: pá září 18, 2009 11:05 am Předmět:
Už se lepšíme ale děkuju za tip, myslím, že ho jistě v budoucnu využijeme. Najít schopného veterináře je někdy těžší, než by si člověk myslel.
Ivana & Miky&Ája Zaslal: pá září 18, 2009 1:54 pm Předmět:
my měli něco podobného s Vendíkem (naším druhým buldočkem). Měl na těle místa, kde měl strupy a pořád se škrábal. Nakonec se z toho vyklubala potravní alergie na nějakou složku granulí. Tehdy ještě nebyly ty analergení, takže sme musely přestoupit na vařenou stravu. Nevím, je to jedna z možností, ale samozřejmě přeji, aby to byla jen nějaká maličkost
simona Zaslal: so září 26, 2009 4:02 pm Předmět: stroupky?
Přišli jsme se ,,pochlubit". Na začátku týdne jsme našli Jimmynkovi nad ocáskem několik stroupků vedle sebe nalepených na srti. dost často se tam snaží dostat čumákem a kouše si to. Celkově se dost drbe. Další den jsme jeli k veterináři, který nám sdělil, že jde zřejměo potrevní alergii nebo alergii na bleší kousnutí. Doporučil nám změnit granule. Už jsem objednala od Proplanu granule s lososem a měsíc mu nesmíme krom těch granulí nic dát. Dala jsem mu tu kapku proti blechám a uvidíme. Hrozněmoc v poslední době líná a na zádech k ocásku má takový jako by trojúhelník kde má nekvalitní srst, neleskne se. Doufám, že po těch ana-alergeních granulích se to spraví. Nemáte někdo zkušenosti s těmito granulemi od proplanu? Doteď jsme měli gr. kuře s rýží.
Jana a Jazz Zaslal: čt říjen 01, 2009 6:48 am Předmět:
Tak jsme také nakonec našli dobrého veterináře (na doporučení známé) a konečně se to začalo řešit pořádně. Hned při první návštěvě mu udělali seškrab na podkožní parazity ale nic se nanašlo. Tak mu vzali pár stroupků a poslali to na kultivaci. Zítra si máme volat pro výsledky. Ale hlavněnám dali anitalergení granule a myslím si, že se to dost zlepšilo. Poslední dobou už to bylo sice lepší ale teď, po návštěvě veterináře, jsou vidět pokroky. Tak snad to bude "jen" tím. Granule nejsou tak drahé (cca 99Kč za kilo) a hlavně mu hrozně chutnají takže je z něj pěknej cvalík . A když občas dostane nějaký ten psí pamlsek nebo vařené maso tak jsme spokojení všichni. Asi je to taková první pomoc-zkusit změnit stravu. Koukám, že víc buldočků na ni může být alergická. Tam všem přejeme brzské uzdravení!Naposledy upravil Jana a Jazz dne čt říjen 01, 2009 7:08 am, celkově upraveno 1 krát.

Marika a Timmy

Site Admin

Alergie

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:58 am

batman Zaslal: út leden 19, 2010 10:09 pm Předmět: Alergie
Ahoj,
chtela jsem poprosit o radu. Mame 15ti mesicni fenku francouzskeho buldocka Betty. Asi ve 4 mesicich se u ni objevily první priznaky alergie. Zkouseli jsme ruzne diety-granule, pak vareni - ryze, brambory jelen, kun,ovce. Dietu nebylo snadne dodrzet, ta potvurka kdyz najde venku nejake to Ho..., tak ho slupne jak malinu. Ted uz se ji to ale dlouho nepovedlo Veterinar nam rekl, ze hacek nebude jen v jidle, ale ze Betty trpi podminenym koznim onemocnenim, atopickou dermatitidou. Pak, kdyz se cela osypala, nam veterinar rekl, ze neni jina moznost nez prednisol a antibiotika. Ty bere od rijna 2009, s antibiotiky jsme prestali v prosinci. To prokladame koupely na veterine od firmy Iv San Bernard, bere taky Dermanorm a vitamin H. Jeji stav je striave oblacny. Ted se to opet zhorsilo. Jsme uz temer zoufali. Delali jsme ji i testy na demodex, byli nastesti negativni, pro jistotu jsme ale aplikovali 4xADVOCATE. Za 14 dni ji budou delat alerg. testy. Kdyz jsem se ptala chovatelky, jak to resi s jejimi psy, rekla mi, ze zadny z jejich psu alergiemi netrpi. Pokud mate nekdo podobny problem a dobrali jste se k nejakemu reseni, prosim o radu. Je mi naseho bobika moc lito.
Diky.
Olga Bruncková Zaslal: st leden 20, 2010 8:20 am Předmět:
http://www.francouzsky-buldocek.cz/diskusni-forum/viewtopic.php?t=33
podívejte se sem
batman Zaslal: st leden 20, 2010 10:23 am Předmět: Alergie
Ahoj,
diky za odkaz. Ja uz jsem si celou diskuzi procetla tak pred mesicem. Jenomze nikdo z tech co maji nejen potravni alergii bohuzel nenapsali, ze se jim podarila najit nejaka lecba, ktera by zabrala. Ja vim, ze se to neda vylecit, ale chtela bych dosahnout aspon toho, ze nebude cely rok na praskach. Ono cyklosporin a prednisol je temer to same - proste hormonalni lecba, ktera nici organy a steroidy je taky humus. Neco o imunoterapii nam minule rikal doktor, ale uspesnost je mozna tak 30% a stoji to asi 10tis. a pak se to opakuje kazde 3 roky. Kdyby ta sance na uspech byla trochu vyssi, tak bych do toho sla. Takhle je to jako sazka do loterie. Jinak dietu dodrzujeme prisne, pamlsky dostava jen susene maso. Doma se snazime udrzovat bezprasne prostredi, ze uz mam pocit, ze to nekdy s tim uklidem prehanime. Za 14 dni jdeme na testy, tak uvidime, co nam ukazi. Chudacka nam vyholi a to uz ma tak malo chlupu
Olga Bruncková Zaslal: st leden 20, 2010 11:01 am Předmět:
pokud to není potravní alergie, tak je opravdu nejlepší nechat udělat testy a pak se snažit pejska držet dál od alergenů, i když většinou to nejde. Ale pokud jsou to např.roztoče, tak antialergenní pelíšek atd. Přesně jako u lidí.
batman Zaslal: st leden 20, 2010 11:16 am Předmět: Alergie
No jsem zvedava, jak dopadnou testy. Ted jsem cetla ruzne diskuze a psali tam o podobnych problemech a jak se pejsek dozil 5 let... no to nas doufam neceka. jinak uz jsme ji nechali udelat pelisek, i kdyz se ta potvurka vzdycky propasuje do postele a spi s nami. Na postel jsem jiz take koupila protialergickou podlozku...jinak se snazime vsimat, kdyz mame neco noveho, jak na to reaguje. na vanoce dostala od znamych novou hracku a do 2 hodin byla osypana, takze sla hned do kose. Jako ta hracka, ne betty
diky, ja jsem rada za kazdou radu, protoze uz jsme fakt bezradni
Kiki Zaslal: st leden 20, 2010 2:13 pm Předmět: Re: Alergie
Ahoj,
U nás propukla alergie kolem půli roka.....vyzkoušeli jsme kde co, testy jsme dělali a pořád jsme byli bezradní. Kiki celé dny prodrbala a její srst pomalu ale jistě slézala. Až jsme jednoho dne (tak půl roku zpět) řekli dost! Nyní bereme půl prednisonu denně a jednou za měsíc jezdíme na bahení koupel a je to naprostá paráda. Kiki je nový PES, takový kožich snad nikdy neměla a drbání úplně zmizelo. Ano prednison je humus ale raději budeme koukat na šťastného buldočka plného energie a radosti ze života než na drbající se trosku v koutě místnosti. Tak to je náš příběh
Olga Bruncková Zaslal: st leden 20, 2010 3:34 pm Předmět:
dermatolog mi říkal, že v některých případech nemá Prednison žádné vedlejší účinky. Že neví čím to je, ale je to tak. Amálka má špatné krevní testy i bez kortikoidů, takže smůla. Kiki je teď fakt moc hezká.
Kolik stojí bahenní koupel?
batman Zaslal: st leden 20, 2010 5:08 pm Předmět: Alegie
Ahoj,
kolikatku Prednisol berete? My ted davame ctvrtku 5mg silneho prasku, ale bobule ma na sobe porad, driv brala pulku. Chceme to jeste chvilku vydrzet, kdyz se to nezlepsi, tak zvysime opet na pulku. Chtela jsem se zeptat taky na ty bahenni koupele. Co to presne je? My chodime na koupele od IV San Berndard, to nabizi u veterinare, ktereho navstevujeme. Je to koupel s relaxacni tabletou, pak do toho davaji chvilku ozon, pak nejaky sampon a kondicioner. Ale ted nevim jaky, protoze jsem s ni minule na koupeli nebyla a muj mily si to nepamatuje. Predtim mela zazvor a citron, ale to ji nesedlo. A jeste dostala do koupele oligoelementy.
Kiki Zaslal: čt leden 21, 2010 7:14 am Předmět:
Také bereme 5mg. Bahno stojí 437,- a jak to probíhá je zde http://www.vetcentrum.cz/stodulky/prirodni-medicina/940/thalassoterapie-bahenni-koupele-pro-psy-
Zrovna včera jsme se byli opět bahnit....Kiki pak nádherně voní a to dlouho.
PS: na fotkách je přímo naše Kiki
Adysek Zaslal: čt leden 21, 2010 12:29 pm Předmět:
Chtěla bych se zeptat jak užíváte Prednison-denně, neustále bez jakýchkoliv přestávek?A zajímalo by měza jak dlouho bylo viditelné zlepšení.A ještě jestli je nutné chodit na nějaké pravidelné testy,odběry,...Díky moc Adéla.
batman Zaslal: čt leden 21, 2010 1:08 pm Předmět: Alergie
Diky moc za odkaz. Ty bahenni koupele vypadaji perfektne. Ja platim za koupel 700, chodime jenou mesicne. Betty ma znatelne lepsi srst, kuze vypada taky lepe. Ale pupinky ma porad a sem tam si to rozskrabe. Ale o proti rijnu lonskeho roku je na ni videt velke zlepseni. Ted je zase vesela. Hledala jsem salony v blizkosti, co nabizeji Thalassoterapie od Pet Esthe a vsechny jsou pro nas moc daleko. Premyslela jsem, ze bych si to koupila na netu a aplikovala doma, ale zjistila jsem, ze to volne koupit nejde. Jinak kdyz jsem videla Kiki na vasich www strankach, mela jsem pocit, ze ma nase betty dvojce
Jinak jestli byl dotaz od Adysek na mne, tak betty bere Prednison nepretrzite od rijna 2009. Pred 3 tydny jsem ho zkusili vysadit, ale stav se hned rapidne zhorsil, takze sme ho zase nasadili. Vet nam rekl, ze jednou za rok udelame testy a zkontrolujem, jake to ma vedlejsi ucinky.
Kiki Zaslal: čt leden 21, 2010 1:23 pm Předmět:
My bereme také nepřetržitě půl pilulky....zkoušeli jsme vysadit alespoň na půlku obden ale nějak jí to celou rozházelo...hold je už na tom závislá Náš vet říkal, že na její váhu (16kg) může brát až 3 a půl prášku denně….takže když bere půl denně nemyslíme si že by to byla nějaká velká dávka. U nás byl rozdíl vidět hnedka jak po prednisonu tak bahně.... Kikče zmizely veškeré fleky, boláky a začla zarůstat(hlavně po bahně)...

Batnam: a co se domluvit s vetem že by to bahno vzal přes něj a vy ho jen odkoupili? No tak to musíte mít doma také pořádnou lumpici
batman Zaslal: čt leden 21, 2010 1:49 pm Předmět: Alergie
No zkusim to. Akorat nevim, jestli bude vet nadsen, kdyz propaguje jinou kosmetiku a taky nevim, jestli to neprodavaji jen ''zaskolenym'' salonum. Ale za zkousku nic nedam, ze jo.
Olga Bruncková Zaslal: pá leden 22, 2010 2:28 pm Předmět:
http://www.ahava.cz/index.php?p=productsMore&iProduct=77&sName=Ahava-Mineralni-bahno-250-g
a co koupit si bahno a udělat bahenní koupel doma?
batman Zaslal: ne leden 24, 2010 10:55 am Předmět: Alergie
Diky za link. Ja jsem objednala bahno z mrtveho more, ale od jine firmy a vyzkousim to. Kdyz to nebude Betty delat dobre, tak budu mit bahenni zabaly sama To bahno od Petesthe prodaji jen zaskolenemu salonu... Podle slozeni mineralu a vseho mozneho je to prirovnatelne k bahnu z cerneho more. To od Petesthe obsahuje navic vytazek z ras ze dvou mori, to co se prodava na netu pouze z vytazku raz z cerneho more. Tak uvidim. Aplikovat to budu az po testech popristi tyden. Pak dam vedet jak Betty dopadla a jake mame uspechy s bahnem.
batman Zaslal: ne leden 24, 2010 8:03 pm Předmět: Alergie
no chtela jsem se jeste opravit, ty rasy jsou z mrtveho more, ne cerneho.
radka Zaslal: ne leden 24, 2010 8:17 pm Předmět:
AHAVA je dobrá ,já jí znám, kdysi to používala moje mamka..byla moc spokojená (úplně bych na na to už zapomněla)
Olga Bruncková Zaslal: po leden 25, 2010 11:41 am Předmět:
http://www.24hod.sk/clanok-55758-hydina-mozno-ukryva-tajomstvo-alergie.html
zajímavé.......
batman Zaslal: út únor 02, 2010 8:01 pm Předmět: Alergie
Ahoj,
tak jsem jen chtela informovat, pro ty, kdo maji take problem s alergiemi...
Nechali jsme delat betty testy. Bobek dostala slabou narkozu, pekne u toho chrapala a vychazeli ji bzucaky ze zadku Vet. byli hodni, mohli jsme byt u betty celou dobu.
Dostala 25 vpichu, alergicka je na kocici chlupy, roztoce a prach. Ted ji davame na radu vet. stridave 1/2 prednison, 1 atoplus a treti den nic. Pak budeme zvysovat vyluky. Ale prasky bude muset brat pry porad. Nabidli nam i injekce - podle testu na miru udelane betty - rocne stoji 7000 s testy, pak bez testu 5000. Vyleceni je temer nemozne, ale injekcemi se da dosahnout, ze bude brat prasky "mozna" jednou za 8 nebo 10 dni. Ale je to nejiste. Budem muset zvazit lecbu, protoze 1 atoplus stoji asi 80 Kc a plus koupel jednou za mesic 700, popr. injekce 7000 za rok.Takze hodne draha zalezitost. Jinak delame ted doma betty protialergeni prostredi.
Jo a diky za link uzivateli Olga Brunckova. Akorat nez na neco prijdou... tak to nevim, jestli to bude u betty aktualni. Ale vyzkum je dulezity, treba neco vymysli.
macik Zaslal: čt únor 04, 2010 5:08 pm Předmět:
zdravím,
jak koukám, tak snad každý buldoček užívá prednison. Naše roční Nelda ho užívá 1/4 5g denně a docela se to lepší. byl nám doporučen 100% lososový olej Brit Care Salmon Oil. Na netu jsem našla 1l za 290,- což je za darmo a řekla bych, že je hodně účinný. Přidávám ho denně do granulek a je fakt, že srst je jemnější. Tak třeba by to za zkoušku stálo
Adysek Zaslal: pá únor 05, 2010 3:05 pm Předmět:
Ahoj všem,
zajímalo by mě, vy kteří dáváte kortikoidy,co vám doporučil vet na lokální ošetření těch rozdrbaných míst.Jestli nějaké antibiotické masti nebo co?
Moc děkuji za odpověď Adéla
Olga Bruncková Zaslal: pá únor 05, 2010 3:27 pm Předmět:
http://www.lekarna.cz/bepanthen-1x30gm-mast/
já na doporučení od Soni tady na emailu používám BEPANTHEN a jsem s ní spokojena. Neléčí alergii, ale zklidní rozdrbané místa a podporuje hojení.
OndraGonga Zaslal: pá únor 05, 2010 4:54 pm Předmět:
Taky bych doporučil Bepanthen, případně, pokud by ta místa byla infikována, Betadine mast.
Adysek Zaslal: pá únor 05, 2010 5:47 pm Předmět:
Děkuji moc!!!
batman Zaslal: pá únor 05, 2010 6:50 pm Předmět: Alegie
Tak mi jsme si koupili od veterinare Purivet - vodicka -antibiotika s kortikoidy. Kdyz ma neco moc rozskrabane, tak na postizene misto dame jen kapku a na druhy den je to temer zahojene. Stalo to asi 80 Kc /25 ml.
SoVa Zaslal: pá únor 05, 2010 9:12 pm Předmět:
Já bych opět poopravila že by to měl být Bepanthen Plus
já s tím mažu sebe i ušáky a komplet všechno co se mi zdá u nich minimálně zarudlé

maciku a vy jste zjišťovali na co je Nela alergická? zkoušeli jste změnu stravy včetně vyčení jednoho druhu?
Já nevím ale příjde mi že si hned každý nechá nasadit Prednison protože mu to vet poradí...ale to je i u nich jen nejlehčí cesta s velkými výsledky co do vzhledu psa

Líbí se mi třeba přístup batmana...testy něco stáli a myslím že u takového typu alergie opravdu nemáte možnost to zjistit sami a i prednison je tu poměrně nutný..roztoči jsou prostě všude, to můžu říct i za sebe mám totiž stejný typ
Ale třeba potravinovka se dá fakt zjistit doma když má člověk snahu!

A nakonec...příznám se že když jsem se poprvé setkala s buldočkem alergickým na kočky přišlo mi to vtipný už jenom ze vztahu kočka-pes
batman Zaslal: ne únor 07, 2010 11:27 am Předmět: Alergie
Ja muzu taky z vlastni zkusenosti doporucit vyhnout se na zacatku zjisteni alergie Prednisonu. Protoze kdyz uz ma pejsek v tele prednison, je pak tezke zjistit alergeny. Ale kdyz nema clovek zadne zkusenosti, tak veri vetovi, co mu rekne. Myslim, ze treba potravinova alergie se da urcite zvladnout bez prasku. Dulezite je nepolevit tem smutnym ocicikam a nedavat pamlsky, ktere vyvolavaji alerg. reakci a dusledne dodrzovat dietu. Ale pokud jde o alergii na prach, roztoce, plisne, tak to je horsi. My se presto porad zajimame o zkusenosti druhych a doufam, ze jednou se Prednisonu zbavime....
Adysek Zaslal: ne únor 07, 2010 5:26 pm Předmět:
copak smutný oči a nedání pamlsku,ale uzavřený apatický pes schoulený celý den v křesle,drbe se,je plný strupů a krvavých fleků....na to se moc dlouho koukat nedá a doufat,že na to "snad brzy přijdu"...myslím že je to sporný
NECHCI TĚMTO VYVOLAT ŽÁDNOU ROZZLOBENOU DISKUZI !!!!!Děkuji
SoVa Zaslal: ne únor 07, 2010 7:48 pm Předmět:
No já mám samo zkušenost jenom s potravinovkou...a musím říct že na začátku jsme měli přesně jak píše Adýsek - drbajícího se, apatického smutného pejska... ale za nás musím říct, že co jsem zjistila na co je alergická ( a věřte že náhodou, dala jsem jí na přilepšení kuře a byla reakce bum prásk a pak jsem časem zjistila i obiloviny) a začala vařit...mám veselého, občas se drbajícího a přesto spokojeného pejska

a hlavně jak je na správné stravě, tak nehody typu jako včera - ukáplo mi těsto na bublaninu na zem, fakt dost velké "lejno", vejce a mouka, a nebyla jsem dost rychlá... a nenadělá to takovou neplechu jako když byla na špatné stravě - nosí tričko, sice má pupínků plný břicho ale nedostane se na to a nerozškrábe a za pár dní bude fit!

Ale jak říkám, když se vyloučí potravinovka a je to fakt takovej mazec jako ty roztoči, ani já bych se nebránila prednisonu...škoda že u nich nezabírájí antihistaminika jako u nás!
Olga Bruncková Zaslal: po únor 08, 2010 8:56 am Předmět:
Adysku,
je tady ještě možnost :Cortavance spray. Nám to dal pan doktor na překlenovací období, když sní něco co neměla a vyrážka je fakt úporná.
Obsahuje kortikoidy, ale nevstřebává se do těla, jediné co způsobí je, že při dlouhodobějším používání se začne kůže ztenčovat. Ale my to stříkáme tak tři čtyři dny po sobě Maximálně. A naposledy jsem stříkala po novém roce, když vyluxovala bráchovi dvorek.
Jeden spray stojí 1000 korun a my máme od května pořád ten první.
Není to trvalé východisko z alergie, ale když se chcete vyhnout pravidelnému užívání kortikoidů formou tablet je to ulehčení pro nervy páníčka i psa.
Adysek Zaslal: po únor 08, 2010 6:29 pm Předmět:
Dobrý večer Olgo,moc vám děkuji,kouknu se po něm,dá-li se běžně sehnat,popřípadě se poptám na veterině.
Dávala jsem pupalkový olej a supr kožich,jen to vyjde docela draho (260,-/10dní),tak zkusím ten lososový od Brit care..Adysek
SoVa Zaslal: po únor 08, 2010 8:19 pm Předmět:
Adýsku, taky mě napadlo že si tu hodně lidi vychvylovali aloe vera, že se přidává do jídla a taky je to prý lepší

http://www.francouzsky-buldocek.cz/diskusni-forum/viewtopic.php?t=33&start=0

tady a mělo by to být:
http://aloeverashop.cz/
Hector Zaslal: čt únor 11, 2010 6:15 pm Předmět:
Tak máme za sebou 2 měsíce léčby a další kontrolu u vet Fábikové.
Nechali jsme Hectorovi po 3/4 roce různých řešení a spekulací vyoperovat ucho, hlavně tedy kvůli uvolnční zvukovodu, abychom mohli čistit a pečovat a aby to samo líp větralo. Operace byla úspěšná, ouško zůstalo krásně stát, žádný otvor vedle a podobné hrůzy jak mě původně strašili, rychle se zahojilo a pokračujeme v přeléčení kvasinek-1x týdně výplach šamponem a kondicionérem Iv st. Bernard a každý den 1x mast Panalog proti kvasinkám. Skvělá zpráva, že si ho Hector vůbec nedrbe.
No a s alergií na roztoče pokračujeme každý 2. den prášek Atoplus. Po každodenním braní se přestal trochu drbat, ale zase žádný radikální zázrak nenastal, takže nejspíš budeme dávat Atoplus už napořád, ale obden nebo ještě v delších intervalech, jestli se to osvědčí.
A hlavně se chci podělit o zkušenost s čínskými bylinami. Byli jsme za paní, která zkusmo léčí i Zuzčiny psy a hlavně lidi (akupunktura, čínská medicína..). Máme rozepsanou léčbu tak, že dáváme 2x denně do žrádla lžičku práškové směsi - základní. Při zhoršení kůže-mokvání přidáme ještě 2. lžičku jiné směsi a když se udělají strupy tak k základní směsi dáme 3. typ směsi. No a pro případ, že by něco potřebovalo akutně lokálně potřít máme celé bylinky svařit s vodou a potírat.
Zatím dáváme jen základní směs a na strupy, nic jiného se neděje. Na nějaké výsledky nebo závěry je ještě brzo, protože to není ani 2 měsíce, co jsme s tím začali.
Každopádně čínské bylinky dost smrdí, takže krmení granulemi nepřichází v úvahu. Hector je zkrátka odmítá žrát a nepomůže ani veleoblíbený tvaroh, jogurt a další úplatky, takže jsem konečně sebrala odvahu a budeme krmit syrovým. Nejen že bude radost poslouchat to chrochtání u misek, ale podaří se mi tak propašovat do Hectora celou dávku čínských bylinek.
Celkově bych řekla, že se Hector přestal tolik drbat, srst má vydrbanou jen na bocích, kam si dosáhne zadníma nohama, ale žádné strupy nebo mokvavé záněty kůže, což měl předtím hlavně v létě při kombinaci pylové a roztočové alergie. Prednison tedy zatím odkládáme do budoucna, uvidíme jak zvládne léto a hlavně jestli se dál nebude něco dít s tím nemocných uchem. Je jasné, že o ucho už budeme muset vždycky zvýšeně pečovat, ale když se nám podaří udržet kvasinky na minimu, tak vyplachování 1 týdně je sranda.
Takže vlastně dobré zprávy, ještě není úplně jisté jaká léčba bude dlouhodobě optimální, ale zatím mám radost, že to zvládáme celkem přírodně a bez hormonů a pořád platí, že Hector je veselý pes a ne žádná hromádka udrbaného a ulízaného neštěstí.
batman Zaslal: pá únor 12, 2010 8:37 pm Předmět: Alergie
Ahoj,

mohla bych se prosim zeptat za kolik kupujete Atoplus? My davame ve tridennim intervalu 1/2 Prednisonu, 1 Atoplus a treti den nic. Predtim jsme davali 1/4 Prednisonu denne a meli jsme vetsi uspechy. Ted se nam docela drbe. Ale davame ji to teprve 14 dni, takze musime jeste chvilku vydrzet, jak se to bude vyvijet.
Hector Zaslal: po únor 15, 2010 3:13 pm Předmět:
Ahoj,
krabice Atoplusu nás stála 1900,-Kč, obsahuje 6 plat po 5 tabletách, takže 30 tablet, což je pro nás zatím dávka na 2 měsíce. Vet ho vozí z ciziny a kupujeme ho přímo od ní.

Marika a Timmy

Site Admin

Problém kůže

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:08 am

Vlaďka Zaslal: čt říjen 15, 2009 4:00 pm Předmět: Problém kůže
Ahoj všichni, potřebuju poradit s problémem který nás momentálně moc trápí. Náš malý kluk jak má na čumáčku záhyby a faldíky tak se mu tam udělalo nějaký místečko který pořád mokvá a nechce se mu to zahojit. Měli jsme antibiotika, taky prášky na nějaký roztoče, mažeme olejíčkem v takové zelené kapsle ale pořád nic moc úspěch. Myslím že by to mohlo být tím že mu víc slzí očíčka a jak se to tam zapaří tak to asi zlobí. Měli jsme 12let čubinu, ale tento problém jsme nikdy řešit nemuseli. Co se týká nemocí byla naprosto bez problémů. Tak bych prosila ty kteří řešily stejný problém o radu. Moc děkuju Vlaďa a Athos
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Darvin a Huxley Zaslal: čt říjen 15, 2009 5:31 pm Předmět:
Ahoj, taky jsem u našeho Darvinka řešili koždí problémy a mimo jiné kvasinky v obličeji. Taky jsme měli antibiotika (několikrát), pak jsme zkoušeli vet. dietu, abychom vyloučili potravinovou alergii, ale nic. Tak jsem dala na radu jedné chovatelky a ta mi doporučila ať zkusím koupit Aloe vera gel a dávám mu jednu až dvě lžíce každý den do jídla. Ze začátku to nevypadalo (spíš se to trošku zhoršilo), ale baští to už tak třetí měsíc a po kvasinkách ani památka (to už do 14 dní). Měl teda fakt hodně velkej exzém na bříšku, který mu taky pořád mokval a ten už je taky dávno ten tam a už vše zarůstá srstí . Takže fakt doporučuju vyzkoušet. Je to urřeno pro lidi. Náš Darv váží 14,5kg a tak ta lžíce stačila, dost po tom chodí kakat, protože se tím krásně čistí střeva. Snad tímto pomůžu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: pá říjen 16, 2009 6:08 am Předmět:
NO my na zpruzený vrásky používáme Bepanthen nebo Bepanthen plus, je to mastička na opruzeniny, když máme problém večer před spaním máznu (přes den si to setře) a ráno viditelné zlepšení po pár dnech máme vyhráno...stojí 70 Kč, poptejte se v lékarně
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mini a Indy Zaslal: pá říjen 16, 2009 7:27 am Předmět:
Já jsem ten Bepanthen zkoušela, ale zůstávám u Penaten créme od Johnson´s. Nad ten nic neni. Do rána jsou pryč jak mokvací vrásky na obličeji, tak opruzeniny v podpaždí a na bříšku. Je to luxus. Fakt doporučuju.
Olga Bruncková Zaslal: pá říjen 16, 2009 7:34 am Předmět:
ahoj, my jsme řešili nejdříve tu alergii, kterou jsme z větší části odstranili dietou, ale včera nám taky zjistili hodně kvasinek v oušku. Já jsem dříve hodně do všeho přidávala ocet (aviváž, voda na vytírání podlahy, prolévala jsem jím odpady ve vaně) a teď jsem polevila. Takže znovu začnu, protože i když to nevyléčí, sníží to počet kvasinek v prostředí ve kterém se pes pohybuje. Kromě toho si půjdeme taky pro nějaké kapky do ouška a šampon . Ten Aloe Vera gel zkusím, uvidíme. Ovšem Amálka papá tak špatně, že polovinu toho co uvařím, opět vyhodím. Evidentně dělám někde chybu, asi jí budu muset dávat hodně malé porce a přidat pouze když dojí. Jinak se v tom hrabe jako bába v koksu. A taky se podívám po těch granulkách, co psala Soňa : Acana pacifica. Byla by to úleva mít v misce něco, co se nekazí. Dnes jsem vyhodila půlku velké kočičí konzervy. Ten pacholek kocour už nechce ani čisté vařené kuře , žere jenom psí hyppoalergenní granule , kočičí mu nejedou.
SoVa Zaslal: pá říjen 16, 2009 10:01 am Předmět:
Olgo, to se mi stává u Bláži taky, že nedojídá...do jídla je teda hrr a pak čtvrtku nechá...u nás máme výhodu že pokud se nejedná o granule máme Bohouška dojíž´dáka ...a dneska ráno mi nechali zbytky teda oba, zjistila jsem že po ránu fakt porce menší a u večeře zase neví kdy mají dost a vytloukají
Vlaďka Zaslal: so říjen 17, 2009 11:22 am Předmět:
Moc vám všem děkuju za rady a určitě něco vyzkouším. Ten Bepanten znám ale nějak jsem na něj zapoměla. Ještě jednou díky a pak napíšu jak jsme uspěli.
Adysek Zaslal: so říjen 17, 2009 6:53 pm Předmět:
Ahoj, chtěla bych reagovat na ten Aloe vera gel.Určitě je výborný,ale taky ta cena.Samozřejmě zdravý nerozškrábaný buldoček za to stojí!!! Ale taky bych chtěla doporučit,kupte si pravou rostlinu aloe vera (v lepším květinářství není problém)-střední rostlinka stojí 100-200,- a na jakékoliv vyrážky,škrábance,oděrky,... (psi,dospělí lidé,děti,...) uříznout kousek listu,pod slupkou je gel,kterým místo pomažeme dle potřeby (my v akutní fázi mažeme 2-3xdenně+triko aby se neškrábal nebo si to neslízal) a je to nad kdejaký lék!!!!!!!List se dá uříznout celý a vždycky odříznout kousek a zbytek do sáčku a do lednice,vydrží dlouho.Nesmrdí,neštípe,nešpiní! Z vlastní zkušenosti můžu jen a jen doporučit!!! Adéla
Vlaďka Zaslal: ne říjen 18, 2009 1:16 pm Předmět:
Moc děkuju za radu to bych mohla vyzkoušet snad má moje kamarádku tuto kytičku.Díky
Mini a Indy Zaslal: po říjen 19, 2009 7:18 am Předmět:
Copak cena. Ještě bych to přežila, ale jak to mam do toho hajzlíka narvat? Mini stačí, když to ve žrádle cejtí a jde od toho.
Vlaďka Zaslal: út říjen 20, 2009 7:59 pm Předmět:
Kde kupuješ ten Penaten crém? nikde jsem ho neviděla a kdy si zopakujeme procházku v Šárce? Až na jaře? v červnu se nám to moc líbilo. Ahoj
Jaromira Zaslal: út říjen 20, 2009 8:45 pm Předmět:
http://www.zbozi.cz/items?r=hint&itemTy ... naten+krem

Marika a Timmy

Site Admin

Kožní problémy 1

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:18 am

Fabinka Zaslal: so prosinec 26, 2009 8:07 pm Předmět: problémy s kůží...
Ahojky lidičky,jsem tu nová a potřebovala bych poradit s naší fenečkou,budou jí v únoru 2 roky a trpí asi nějakou alergií.Je bílá a neustále se drbe na břiše,v podpaží se jí dělají fleky a a navíc k tomu má zánět v uchu tečka-ach jo.Máme to s ní trápení,ale je to naše zlatíčko.u doktorů se toho moc nedozvíme...jen že to asi bude ještě horší že bílý jsou k tomu náchylní....buď jí dáváme tabletky a nebo chodíme na injekce,ale to zabere jen na chvíli....nemáte někdo s tímto zkušenost?Moc bych chtěla poradit,děkuji vám a přeji pěkný den,papa
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mayka61 Zaslal: so prosinec 26, 2009 8:18 pm Předmět:
Ahoj, náš Baltazar má také problémy s kůží a to tak velké, že už to musíme řešit užíváním Prednisonu. Na toto téma je třeba tato diskuse, kde je hodně rad od lidí s podobnými problémy
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marika a Timmy

Site Admin

Kožní problémy 2

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:20 am

Fabinka Zaslal: čt leden 07, 2010 7:18 pm Předmět: Problémy s kůží...prosím poradíte?
Ahojky lidičky,jak už jsem tu psala jednou máme 2 letou fenečku Sárinku a má problémy s kůží v podpaží a na bříšku neustále je tam červená a pak si to rozdrábe.Je bílá a kastrovaná.Vyzkoušeli jsme i vařené jídlo,mastičky a nic nepomohlo.3 vetrináře jsem tady vyzkoušeli ale jeden bral jen nehorázné peníze a další nic moc,jem trochu na pár dní nám vždycky zabrali injekce nebo léky,ale to taky nejde do nekonečna...proto bych se chtěla zeptat jestli nevíte o někom opravvdu dobrém,né drahém ale někom kdo tomu opravdu rozumí a pomohl by.Děkuji vám moc už za Sárinku.Jinak jsme z Jablonce nad Nisou.Papa
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
marcelasrubarova Zaslal: čt únor 11, 2010 4:08 pm Předmět:
Dobrý den, maše Maxí má 1, 5 roku a má kožní problémy už dlouho, alergického původu, zkoušeli jsme všechno co nám doporučil veterinář, antibiotika, speciální granule atd., ale nic nepomáhalo, tak jsem, sedla k literatuře a internetu a nakonec jsme si pomohli sami, Maxí koupeme v šamponu Lactaderm, k jídlu dáváme lososové granule Pro Plan pro malé psy a každý den do nich přidáváme lososový olej. Nastalo 100% zlepšení, pes se neškrábe, je mnohem veselejší, baští s chutí, kožní potíže zmizely a to už byla taky skoto bez srsti, pořád jenom samá vyrážka.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olga Bruncková Zaslal: čt únor 11, 2010 4:34 pm Předmět:
podívejte se do Alergie, tam toho je.... vítejte do klubu alergiků
Noemi Zaslal: so únor 20, 2010 12:39 pm Předmět:
Někde jste mi tady doporučovali Roboran...je to jedno, který? Našla jsem tohle:

http://www.e-zvire.cz/pes/roboran-pes-500g/
http://dobra-krmiva.cz/?p=p_143&iPage=2
http://dobra-krmiva.cz/?p=productsMore& ... el-100-tbl.

Který z nich je ten pravý?
Noemi Zaslal: so únor 20, 2010 12:40 pm Předmět:
A dáváte někdo lososový olej od Kronchu?..všichni na něj pějí ody...nebo Fitmin srst nebo máte zkušenosti ještě s něčím jiným?
Eva+Ebonek Zaslal: ne únor 21, 2010 6:23 pm Předmět:
Ten olej je super! Dávala jsem mu to na granule a srst krásná. Teď má granule Brit Care Salmon a v nich už je tento olej - srst lesklá.
Olga Bruncková Zaslal: po únor 22, 2010 8:23 am Předmět:
myslím že po testování granulí Orijen (s lososem) můžu říct, že jsou první, po kterých se Amálka neosypala. Hyppoalergenní Eukanuba , RC, Exclusion, ty všechny v podstatě nezabrali. Takže na těch hvězdičkách v Dog Food Analys. něco bude! Sice po nich prdí, což po vařeným ne, ale na druhou stranu na cesty budou dobrý. Jo koupila jsem jí ještě čisté sušené hovězí maso (pojivo bramb.škrob) a to vůbec nechtěla, ještě že kocour to jistí, ten po něm skáče metr do výšky a cpe se jako o život.

Marika a Timmy

Site Admin

Stroupky na hlavičce

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:27 am

Rozárka Zaslal: čt únor 18, 2010 11:04 pm Předmět: Stroupky na hlavičce u bílé Buldočky
Poradíte mi někdo? Rozárka má na hlavičce růžový stroupečky a za uchem taky něco, furt si to drbe a mazání měsíčkem nepomáhá. Krmíme Acanou a občas dostane rohlík, jinak nic. Bůh ví, čím byla krmená od štěněte, jelikož je z množírny. Snad to nebude nějaká alergie..?! Taky se chci zeptat, jak moc Vám bulďoši línají? Z ní to padá o 100 6. Mám porovnání s našim Thajcem, kterej je sameťák a líná jen tak lehce před zimou, kdy vyměšuje srst, jinak ani chloupek....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: pá únor 19, 2010 7:11 am Předmět:
Anež...když jsme přivezli Blážu tak nám taky děsně línala, bílý chlupy byli úplně všude...taky bylo vidět jak docela trpí když se začalo topit...taky podle všeho z kotce...a tím jsem si to vysvětlovala...přišla do prostředí kde už takový kožuch nepotřebuje tak ho sundavala...v podstatě klid máme až teď po půl roce, kdy se jí skoro celej vyměnil a trošku prořídl a už jí vedro na gauči takový problém nedělá Jinak ty stroupky nevím...u nás alergie...vyskáčou červený pupínky a ty si teprve rozdrbe do stroupků... a nemůže to být spojený s těma kvasinkama co měla v uších?
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: pá únor 19, 2010 12:40 pm Předmět:
Tak naše Nellynka líná takovým způsobem,že je to síla,asi přijde brzy jaro ona měla šíleně hustej kožich na zimu jako medvídě a to než teď sundá tak si užijeme pořád vysávám a válečkuji všechno,ale stejně se toho jen tak nezbavíme ,chlupy jsou všude i Bubča je má pořád na sobě jak se perou.....
katkon26 Zaslal: pá únor 19, 2010 2:47 pm Předmět:
ale takové línání jsem ještě nezažila.fakt je to v obrovským množství. už aby ta zima zkončila
Noemi Zaslal: pá únor 19, 2010 7:27 pm Předmět:
... snad se už naše Nelča (původnč Peggy) zlepší stejně hezky jako náš Bax, který je jí míchané s jehněčími pro velká plemena

Nikki

Stálý člen

Re: Atopická dermatitida a potravní alergie, kožní problémy

Příspěveksob dub 10, 2010 11:33 am

my měli před pár měsící s vypadávající srstí a s lysinkami na uších, menším kolečkem na hlavě...řekli nám, že máme parazita, dali nám pár kapek na ty záda (jak proti klíšťatům) a antibiotika, stálo to fakt hodně. pes se zhoršil - parazit to nebyl. uši mu začli červenat, nastoupilo drbání, mezi prstíčkama červená kůže. dostali jsme nové granule, ač jsme si mysleli, že proplan bude fajn, dali nám hills pro alergiky 2kg 440kč, ty jsme měli tak tři měsíce plus nějaký tabletky..už se to zlepšilo, kolečko na hlavě nemá, prostěradlo měnit nemusíme každý den a ani vytírat:) Ouška jsou u hlavičky ještě trošku bílá, pže prosvítá kůže, ale zbytek už je zarostlej pěkně. problém je akorát ten, že před asi dvěma týdny jsme začli jíst nové krmení - pro alergiky,ale levnější - calibru (hills mu teda jelo lépe) a také jsme přestali brát ty léky a charlie se nám trošku víc drbe..tak těď doufám, že ho nekrmíme granulema, které by mu to mohly způsobovat a že to je jen těma lékama..než si zvykne, že je nemá. navíc já jsem neodolala a dala mu kousíček sýra a šunky, takže možná i moje chyba..každopádně piškoty jsme zrušily, stejně tak i psí odměny, až na sušené kuře.Doufáme, že se to nevrátí a nezhorší. S veterináři jsme moc spokojeni nebyly. Pokaždé, ač jsme byli objednaní, nás vyšetřoval jiný lékař, takže jsme mu museli povídat všecko znova. Krmení nám prodávali po dvou kilech, levněji by nás vyšlo to 15kg a to o hodně. A i když bylo vidět jasné zlepšení, zas mu dali tu vodičku na záda, jen aby z nás vytáhli peníze (ona ji ani původně dát nechtěla, ale koukla do pc, že ji tam ten minulej lékař napsal, tak ji tam dala - ale potřeba to nebyla).

Olga

Moderátor

Příspěvekpon dub 12, 2010 9:10 am

ahoj,
krmení pro alergiky se dá koupit i na eshopech a vyjde to levněji.
Zdá se mi, že z vás opravdu tahají peníze. Doporučovala bych Vám, pokud se to bude opakovat a budete chtít mít jistotu, najít se v okolí dobrého psího dermatologa a chodit jenom k němu. To střídání doktorů je u kožních problémů opravdu špatné.
Taky pojem :nějaký tabletky! Pokud to byly kortikoidy, tak jasně že se zlepšil. Ale přečtěte si něco o jejich vedlejších účincích.
Já jsem měla přesně ten pocit co Vy, že na Amálce testují, co zabere a já jenom financuji nákladnou a neúčinnou léčbu. A ještě jí tím trápím.
Olga a Amálka

Nikki

Stálý člen

Příspěveksob dub 17, 2010 7:45 pm

Tak se nam to vratilo, charlie zacina zase poustet strst z hlavicky, uz se mu tam opet rysuji svetlejsi mista. K veterinari se mi absolutne nechce. Jdu zjistit, kolik stoji ty testy, na co je vlastne alergicky. Myslim si, ze mu nesedi ani ta Calibra, nejradsi bych se vratila k Hills, ale to se da koupit jen u veterinare - 15kg za 2000kč, bohužel máme doma ještě asi 11kg Calibry

Noemi

Stálý člen

Příspěvekned dub 18, 2010 12:21 pm

Nikki píše:Hills, ale to se da koupit jen u veterinare - 15kg za 2000kč

Je nesmysl tvrdit, že Hills se dá koupit pouze u veta, pokud nejde o nějakou velmi speciální verzi

Nikki píše:bohužel máme doma ještě asi 11kg Calibry

Pokud psovi nesedí, tak mu to necpi - někoho obdaruj...kamarádka, útulek - ještě budou mít radost :wink: .

Osobně jsem včera dala Nelči hovězí srdce, i když mám doma taky zásobu Acany jehněčí i Grassland. Zkouším, co to s ní bude dělat, protože se stále drbe. Podmínky pro BARF absolutně nemám - bydlím na vesnici, v malém bytě, bez auta...ale si říkám, že toho zase tolik nesežere a zásoby na týden by se nám do mražáku vejít mohly. Každopádně když už nic, tak tolik nepije, protože to granulích to byly litry a ráno pak loužička na koberci.

Zatím nevím - žádnou alchymii z toho dělat nemíním, masíčko, kosti ne-e, ty zvrací (max chrupavky), budu přídávat rýži a zeleninu, nebo spíše ovocko (protože to jí jede)....k tomu losovový olejík a koupím práškový Roboran...uvidíme, jestli bude líp nebo hůř... :wink:

Mimochodem - není lítavá střela, ale vytrvalec...včera s námi dala v pohodě 26 kilásků, a kdyby to šlo, ráno je opět připravena s batohem u dveří....takže si dobré masové krmeníčko zaslouží.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Nikki

Stálý člen

Příspěvekned dub 18, 2010 4:57 pm

Hills pro alergiky je specialni krmivo, ve trech velkym zverimexech mi rekli, ze to sezenu jen u veterinare na predpis, stejne tak i veterinar.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekned dub 18, 2010 5:35 pm

Nikki píše:Hills pro alergiky je specialni krmivo, ve trech velkym zverimexech mi rekli, ze to sezenu jen u veterinare na predpis, stejne tak i veterinar.

Myslíš něco takového?
http://www.veterinarnipece.cz/hills-diety-psi/
nehledala jsem nižší cenu, ale jen, jestli jde koupit na netu ;-).
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Nikki

Stálý člen

Příspěvekned dub 18, 2010 8:24 pm

jo, ja to zkousela uz objednat na dvou strankach a tam mi to pak taky psalo, ze to nejde, ze je to na predpis, takze nevim no. ale zkusim to jeste jinde, jsem je videla za 1800

Olga

Moderátor

Příspěvekpon dub 19, 2010 9:22 am

Nikky,
já jsem testovala několikatery vet.granule a pořád se osýpala. Nakonec jedinné granule, které jí nedělají problém jsou ORIJEN 6 Fresh Fish , ve kterých není ani stopa po přesně nedefinovaném masu.
Pak jsem zkusila ORIJEN Regional Red 400 g (s masem divočáků, jehňat, bizonů), kde jsou vejce a už byla osypaná.
Pozor i v Roboranu je prý masokostní moučka, která obsahuje zbytky kuřecího masa a může taky dělat neplechu. Chce to otestovat. Nejdříve je ale dobré, najít něco, co ušounkovi sedne.

http://www.obchod-pro-psy.cz/produkt.ph ... 9&bal=1356

Nejdříve jsem u nás v obchodě koupila 400g pytlík na testování, protože přesně jak píšete, mám doma sbírku granulí, něco jsem darovala, a jde to do peněz.
Maso pro Amálku kupuji na adrese: www.masopropsy.cz
a vozí mi ho až domů. Je pravda, že bydlím v Praze, ale teď začali zavážet i Brno.
Kvalita zatím OK.
Olga a Amálka

Janei

Návštěvník

Příspěvekúte čer 01, 2010 5:40 pm

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli se někomu z Vás podařilo úplně eliminovat alergické reakce bez kortikoidů.

Já už jsem totiž bezradná. Vyzkoušela jsem ledasco. Eliminační dieta problémy sice trošku sklidnila, ale hafina se mi škrábe a plazí se po koberci stále. Je možné, že je alergická i na roztoče, ale všechno 2 x týdně vyvařuju, používám spreje proti roztočům a má protiroztočový pelíšek.

Řeším tyto problémy už skoro rok a proto bych potřebovala nějakou světlou naději, že se to dá vyřešit, abych obnovila své síly v boji proti svědění.

Děkuji

Olga

Moderátor

Příspěvekstř čer 02, 2010 9:16 am

jak mi řekl MvDr Rybníček, bez kortikoidů se NIKDY nedá eliminovat na 100%. Úspěch je 80%.
Je to taky proto, že pejskovi vadí jednostranná strava a požírá exkrementy, ve kterých jsou zbytkové alergeny z nealerg.granulí.
Já teď ochucuji mdlé krůtí maso konzervami ve kterých není kuřecí, jeětě jsem nevychytala to, které vadí a které skoro ne. Ale nejde tak po psích bobcích, jako když měla jenom krůtí.
Pokud je alergická i na roztoče, tak to je průšvih daleko větší, než potravní alergie, protože tam se eliminovat dost dobře na 100% nedá.
Potkali jsme před týdnem manž. pár s buldočkou, mimochodem z dobrého chovu s papírama, přičemž říkali, že je léčba vyšla zatím na 100 000, testy, imunoterapie atd.
Prý je malá (jsou jí tři roky) alergická na deset vnějších vlivů : roztoče, pyly, blechy, prach atd.
Tak jsem poděkovala Bohu za to že máme JENOM alergii na kuřecí a pšenici :) , i když možná to, že se pořád trochu drbe i když nemá vyrážku může být taky mírná alergie na něco vnějšího, testy jsme nedělali, tak nevím.
Taky v letáku který jsme dostali od pana doktora se píše:
U psů s atopickou dermatitidou je zcela běžné, že občas dojde k zhoršení a to i přes veškerou léčbu.
Olga a Amálka

Janei

Návštěvník

Příspěvekčtv čer 03, 2010 11:45 pm

Děkuji Olgo,

jste tady takovou "průkopnicí" :) Četla jsem Vaše příspěvky a jestli se to nebude zlepšovat, asi si uděláme výlet do Prahy k MVDr. Rybníčkovi, i když jsme z Ostravy.

Obešla jsem u nás kdejakého veterináře a neslyším nic jiného, než nasaďtě hypoalergenní granule a když to nepomůže, dáme kortikoidy. Ani nemluvím o tom, kolik jsem za tyto informace u veterinářů zaplatila...

Od včerejška se mi zdá, že je to zase lepší :) Mám doma téměř sterilní prostředí, krmím jen kachním, králičím a rybím masem se salátovou okurkou, jablkem a cuketou :) . Jen hafina je taková hubenější...

Měsíc už granulema nekrmím, protože když mě zklamaly už i granule Firs Mate, tak jsem na granule obecně rezignovala.

Ale protože mi přijde, že při stravě skládající se z masa a kostí má Bety prostě hlad, i když sežere za den cca 400 gramů na svou váhu 11 kg, tak jsem objednala granule Orijen 6 fish a vyzkouším, co to bude dělat.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát čer 04, 2010 9:09 am

no, Amálka je hubená jako koza taky. Ale na druhou stranu, co je to proti tomu, že nemá ty hrozné vyřážky co měla předtím.
Zkuste jí občas do jídla dát lžičku oleje (já dávám co mám, olivový, slunečnicový), ale buclatý buldoček z ní asi nikdy nebude.
Granule Orijen 6 fisch jí opravdu vyrážku nezpůsobují a teď je dokonce začala jíst poránu, když pochopila, že ráno se nekuchtí. Když jí dám vařený jednou denně, tak to sní s větší chutí. Předtím se v tom ponimrala ráno, ponimrala večer, pak jsem to vyhodila a bylo.
Kdyby Betynka měla hlad, tak by si řekla o víc, ne? Amálka když chce přidat, tak stojí u misky jako špalek. Taky nepohrdne smetanovým jogurtem a zakysanou smetanou.
A do masa nějakou zeleninu, co podporuje trávení, já na zahradě přidávám mladé pampelišky a jemnou trávu. Výhoda je, že se alespoň nemusím tahat na chalupu s mrkví . Jako přílohu vařím dost často brambory ve slupce a nastrouhám na struhadle na kaši. Jsou trochu výživnější než rýže a vařené ve slupce i chutnější.
Pan doktor Rybníček ordinuje hlavně v Brně, ale řeknu Vám to takhle: on sám mi řekl:
pokud zabere striktní vařená eliminační dieta, tak je to alergie na potraviny. Pokud nezabere, jsou to nějaké vnější vlivy a tak pak je opravdu jedinné řešení kortikoidy, na to nemusíte platit drahé testy, protože je jedno, jestli jsou to pyly, nebo roztoče, ani jedno se nedá odstranit z prostředí, ve kterém se pohybuje. Tam je výhodou to, že např.u pylů se jedná o sezónní záležitost a nemusí se brát kortikoidy celoročně.
Takže bych doporučila, nejdřívě otestovat to co krmíte teď po dobu cca tří měsíců, než se rozhodnete vrazit 4000 korun do vstupní kontroly na Jaggy. Je mi jasné, že vás stála alergie víc než dost a za ty peníze může mít Bettynka hromadu dobrého jídla.
Pošlete mi email.adresu a já vám pošlu podklady od pana doktora.

hezký víkend
Olga a Amálka

Olga

Moderátor

Příspěvekstř čer 09, 2010 3:56 pm

asi je to tak, že se občas osypou i při dietě, jaro dělá své. Jak jsem už psala, vláčit jí po testech kde mi řeknou, že je alergická ještě např.na akáty - co s tím? Kortikoidy jí nedám, ty ani nemůže, takže jenom vydržet, pokud to jde.
Amálka je momentálně taky trochu osypaná, ale opravdu decentně, drbe se taky hlavně když se nic neděje.
Já to poslední dobou trošku flákám, zkusila jsem jí dát více druhů psích konzerv a i když jsem pečlivě kontrolovala co v nich je, asi nějaké minimum alergenu v nich bude. Je to těžké, protože krůtí ani syrové, ani vařené jí nejede, nad zelenýma držkama se tváří taky otráveně, takže zkouším další možnosti. A konzervy to je pro ni lahůdka (aspoň se tak zatím tváří).
Ty krůtí hrtany by mohli zabrat, hlavně nakrájené na kousky, aby mi ho neměla choutky zahrabávat v posteli.
Minulý týden mi vykopala už druhou tykev na zahradě, jak zahrabávala kost se kterou jsem jí vyhodila z ložnice.
Olga a Amálka

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv čer 10, 2010 4:29 pm

jo. Rinti nám taky jedou, už jsme měli psí i kocouří a teď jsem si objednala další u Lueru, akorát se pro ně u nich zítra stavím.
Olga a Amálka

Janei

Návštěvník

Příspěvekúte čer 22, 2010 11:19 am

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli jste někdo zkoušeli u alergiků granule ACANA Lamb Apple dog. Trošku mi tam vadí ta oves.

Z Orijen 6 fish problémy nenastaly, ale mám problém to do Betynky nacpat :) Běžně BARFujeme, ale někdy jsou ty granule "pohodlnější". Např. při návštěvách, v horku na zahradě, na dovolené.

Můžete mi prosím sdělit své zkušenosti?

Děkuji

Olga

Moderátor

Příspěvekúte čer 22, 2010 1:29 pm

já Acanu nezkoušela, ale vypadá podle složení, že tam není kuřecí maso, takže jí určitě vyzkouším.
Máme zatím ale pytel Orijenu, kocour dojídá dietní RC (může se po nich naštěstí utlouct), takže asi zkusím malý pytlíček. Amálka jí Orijen taky jenom v nouzi největší, má je v mističce pořád a občas si zobne. Já jí stejně taky krmím doma připraveným jídlem, ale ty vitamíny do ní dostanu nejsnáze přes granule. Na cesty a dovolenou jsou granule prostě nejjednodušší řešení.
Olga a Amálka

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpát čer 25, 2010 6:41 pm

Janei píše:Dobrý den,

chci se zeptat, jestli jste někdo zkoušeli u alergiků granule ACANA Lamb Apple dog. Trošku mi tam vadí ta oves.

Angelka je alergička na pšenici, ale nemůžu vyloučit, že není i na oves, takže ten mi tam taky vadil. Proto jsme koupili Acanu Grasslands, tam není (a ani myslím v Acaně Pacifika dašlích z téhle speciální řady). měla zatím jen pár kousků a chutná jí to, víc prozatím řict nemůžu, protože s přecházením na nové žrádlo áme docela problémy a na začátku července se chystáme na tábor, takže budeme měnit až potom...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Marika a Timmy

Site Admin

Neustálé drbání

Příspěvekúte srp 17, 2010 9:57 am

Přesunuto

--------------------------------------------------------------------------------
od Nikki » úte čer 29, 2010 6:59 pm

souhlasím s alergií
--------------------------------------------------------------------------------
od Janei » čtv čer 24, 2010 7:10 pm

Přesně takto se u nás začala projevovat potravinová alergie.
-------------------------------------------------------------------------------
od Olga » čtv čer 24, 2010 11:51 am

nejspíš vás uvítáme v klubu alergiků
čím krmíte?
od Miska » čtv čer 24, 2010 10:49 am

Dobrý den,
mám dotaz, jestli jste se s tim setkali někdo tak za každý názor budu vděčná.Povšech problémech co nás potkali jsem si říkala že na chvíli klid ale asi ne.Denis se pořád strašně drbe na bříšku.. Jakože sedí,dívá se na mě,já na něj zavolám,on by přijít chtěl,vstane,zůstane stát na třech a zadní nožkou si drbe bříško.po probuzení když ho pozdravím,první co-škrábe se..bříško mu neustále pozoruju-žádný pupínky, žádný potničky,nic..

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát srp 27, 2010 6:48 pm

Tak skoncili sme tiez v klube alergikov, ale nastastie sa nam to podarilo dostat pod kontrolu.
Nas ma alergiu na lieky, cele mu to spustili antibiotika a teraz sa mu k tomu pridruzila aj potravinova alergia, takze je mu tazko vysvetlit preco uz ziadna mlska len tak nebude.
Nakolko u nas nie su psie kupele a to som z BA, alebo o nich vobec neviem tak som tu citala taky navrh, ze skusit bahno z mrtveho mora doma aplikovat na kozu a srst na tele. Ja som objednala bahno z AHAVA a aplikovala som mu to na prednu cast tela, hlavne labky a krk a hlasim prve pozitivne vysledky. Nechala som to posobit 15 minut, vobec mu to nevadilo, nelizal to z labiek, spokojne sa hral. :) Dve male scervenale miesta odcervenali. Takze daju sa robit aj domace kupele :D
Tolko moje nove kupelne poznatky :wink:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

spajkynek23

Nováček

Příspěveksob srp 28, 2010 4:41 pm

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat . ? Mám fr. buldočka pejska jménem spajk a nemůžu zjistit na co má alergii pokavaď to vůbec alergie je. U paní veterinářky jsme byli , ale ta nám řekla že na toto potřebujeme alergologický vyšetření a skoro vždy se stejně neurčí na co alergie je . Na těle jse mu dělaji pupínky vždy buď v pod předními nožičkami a nebo na stehnech vypadá to jako štípnutí od komára. Pupínků není víc , vždy jsou max dva-tri o velikosti 1 cm , ale vůbec si to neškrábe nevykousává nic tak už nevím co mám dělat. Krmení jsme taky měnily a vůbec se to nezměnilo nejhorší že už mu to trvá, asi půl roku a nikdo neví co se dějě :( Nemáte stím někdo zkušenost a poradit?? Předem vám moc děkuji a přeju hezký den :|

Marika a Timmy

Site Admin

Zánět kůže - prosím poraďte

Příspěvekned srp 29, 2010 8:14 pm

Přesunuto
Zánět kůže - prosím poraďte

Nový příspěvek od Chipatos » sob srp 28, 2010 11:51 am
Všechny Vás moc zdravím,

před 3 měsíci jsem zdědila po dědovi buldočka. Nikdy jsem se u totu rasu nezajímala, ale mile mě můj Knoflíček (oficiálně Emir) překvapil. Je moc milý, hravý, vymýšlí samé legrácky..Prostě super :)
Bohužel má neustále problém se zánětem kůže. Už dvakrát byl na antibioticích, ale zánět se
pořád vrací.
Knoflíček je 2 roky starý. Bohužel jsem nikde nenašla jeho rodokmen, takže se nemůžu obrátit ani na chovnou stanici :(
Může mi,prosím, někdo poradit, jak bych mu mohla účinně pomoci od toho zánětu?
Děkuji všem.

Janei

Návštěvník

Re: Zánět kůže - prosím poraďte

Příspěvekpon srp 30, 2010 4:26 pm

Dobrý den,

mně se na zánět kůže u buldinky osvědčilo potírat postižená místa propolisovou tinkturou, nebo vnitřně užívat čistý propolis. Dá se to koupit v bylináři nebo na internetu.

Alienor

Návštěvník

Příspěvekstř zář 01, 2010 8:22 pm

Tak dneska jsem byla u VET a Huganek má zánět kůže na faldících kolem frnáčku... VET mi vysvetlila, ze na to ti naše placatky dost trpí, tak mi dala clorexyderm, tak doufam, že nam bude fajn, je vhodny i jako prevence
Evča s bulíkem Hugo
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce