Právě je ned úno 25, 2018 4:53 am

Atopická dermatitida a potravní alergie, kožní problémy

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

ALENA

Návštěvník

Re: Atopická dermatitida a potravní alergie, kožní problémy

Příspěvekčtv říj 20, 2011 7:06 pm

No vidiš,a já jsem si myslela,že jí dávám dobré,tak děkuji,zkusim ty které tady doporučovali,děkuji snad bude náká změna

Nikki

Stálý člen

Příspěvekčtv říj 20, 2011 9:02 pm

Prosím vás, poraďte mi jakým alergenům se vyhnout kromě: mléčných výrobků, vajec, hovězího, kuřecího, kukuřice, soji a přenice?

Je častá alergie třeba na jablka? Čemu ještě dalšímu bych se hlavně vyhnout? Díky za rady

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv říj 20, 2011 9:14 pm

nám například hovězí nevadí. Vadí kuřecí a obiloviny. Myslím že všeobecně by se dalo říct, že je dobré se vyhnout všemu, co obsahuje chemii - konzervanty, modifikované potraviny, barviva. I u kuřecího masa prý nevadí samotné maso, ale to, čím kuřata krmí, aby za dvacet dnů vyrostla do prodejní hmotnosti.
Olga a Amálka

Nikki

Stálý člen

Příspěvekčtv říj 20, 2011 9:43 pm

Jo takhle,tak to je zajímavý. Takže kuřata od dědy zkusit, chápu:) a ještě by mě zajímalo, kdyby třeba nemohl hovězí maso, tak jak je to s vnitřnostma.Jestli tedai hovězí vnitřnosti jsou jako alergen. Hrůza. Na netu, co koukám na prodej masa, samý hovězí a kuřecí. Králíka seženu z vesnice, ale chtělo by to nějakou kachničku:)

selmach

Nováček

Příspěvekpát říj 21, 2011 7:45 pm

Dobrý den všem,
chtěla bych Vás poprosit o radu. Naše fenečka cca 1 roček, má problém se svědivostí uší a očí.
Uší i oči si vždy škrábe a samozřejmě má pak uši i okolí očí rozdrásané se strupy.
Byli jsme již u více veterinářů. Jeden nám naordinoval antibiotika-ty na chvíli pomohli, ale
vše se opět vrátilo, tak nám naordinoval kortikoidy-ty také pomohli jen na chvíli.... Jeho verdikt zněl alergie na pyl. Jenže již nic nekvete a fenečka má opět stejné problémy.
Jiný veterinář nám rovnou naordinoval antibiotika s kortikoidy s verdiktem potravinová alergie??? A ať přejdeme na hypoaler. granule...
Jenže my nikdy psům nepodávali granule průmyslově vyráběné, s přídavkem umělých vitamínu a tucty konzervantů atd... Tak se mi toto nezdá???
Pejsek nemá žádné jiné problémy. Nikde na srsti nemá vyrážku ani se nikde nedrbe...
Ptali jsme se na možnost testování alergenů z krve, a bylo nám řečeno, že je to zbytečné, že se stejně dovíme tucet alergenů, na které je pejsek pozitivní???
Máte někdo podobný problém nebo zkušenost s testováním na alergie?
Nechci pejskovi do konce jeho života podávat antibiotika z kortikoidy-to myslím, že by byl ten živo kráký :cry: .... Prosím poraďte

benditko

Stálý člen

Příspěvekpát říj 21, 2011 8:44 pm

Náš Max se škrábe taky, ale spíš tělo. Začaly se mu dělat boláky pod přední tlapou a na hrudníku. Navštívili jsme veterinu a tam nám dali prednisol, s tím, že to bude jednodušší než testy a pak se uvidí. Jenže boláky se zhoršily a tak jsme jeli znova. Veterinář tentokrát našel Maxovi blechu a řekl nám, že to je reakce na bleší kousnutí, píchnul mu silnou jednorázovou injekci kortikoidů a dal mu spot, s tím, že ten předešlý byl úplně na nic. Maxe denně kartáčuji a prohlížím a žádné blechy jsem na něm neviděla, ale může se stát. Kolem paneláku máme hrozně ježků, prý je mám odnést (rada nad zlato). To, co se dělo po ošetření, byla hrůza. Max byl totálně apatický, jen čůral a měl hrozný průjem. To trvalo 2 dny, nasadila jsem mu jen vařenou rýži s mrkví a 3. den už to bylo o něco lepší. Když začal být v pohodě, tak jsem ho po práci našla opět bez zájmu o svět a v horečce. Prý byl oslabený, takže teď máme antibiotika a doufám, že už to bude dobrý. Ale bohužel se opět začíná drbat, je to šílený. A to jsem doma vyprala úplně všechno, co jsem našla, postele, pelíšky i koberec nastříkala Difusilem, tak už fakt nevím :cry:

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob říj 22, 2011 11:27 am

Selmach: Dobrý den, někteří veterináři by vážně zasloužili nakopat někam. Odkud jste? Nevím u jakých vet jste byli, ale zajela bych opravdu na nějakou kliniku k veterináři, který se specializuje na kožní problémy - v Brně na klinice Jaggy je to např. pan MVDr. Rybníček (kdyžtak mě prosím někdo opravte/doplňte =)) v Praze Vetcentrum...Podle mě testy určitě nejsou zbytečný, jen bych za sebe spíš doporučila kožní testy, jsou spolehlivější než ty krevní. Jinak hypoallergení krmivo se nemusí dávat jen při potravinových alergií, jsou krmiva i na kožní problémy, takže by to možná taky nemuselo být marné, ale každopádně zjistit příčinu by to určitě chtělo.
Benditko: Prednisol přotože je to jednodušší? Silná dávka kortikoidů? Na takového veta bych se z vysoka taky...To, že měl jednu blechu neznamená, že je zablešený, kor když žádné další nemůžete najít. Osobně bych asi taky zkusila zajít za někým jiným, tenhle očividně nic nevyřešil...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

benditko

Stálý člen

Příspěveksob říj 22, 2011 2:24 pm

To máte pravdu, veterináře jsme už změnili, sice je dost daleko, ale vypadá to, že to bude takhle lepší. Antibiotika Maxíkovi nasadili až když zjistili z krve, že má opravdu zánět a ne jen tak. Neměla jsem ani u dětí ráda, když se hned nasazovala ATB, někdy jde o virózu pak je to zbytečná zátěž. No a kortikoidy už jen tak nedovolím. Jsem ráda, že už si Max zase hraje, tak snad už bude jen líp. Jo a jeden z doktorů, co teď jezdíme má buldočka :D , tak to kromě kladných recenzí, které jsem si přečetla mluví za vše :D :D

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob říj 22, 2011 4:42 pm

To je super =) Tak ať je Maxík brzo co nejvíc to půjde fit! =)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon říj 24, 2011 7:59 pm

My mame Capramilk bio adult active dog,davame 4 tablety denne do jedla.
Marika ked si uz nevies inak rady skus ist od svojich zdrav. problemov.Co Teba nejak trapi a nejak sa to pri Tiimym zlepsilo a pod.Mozno na nieco tiez prides.Moj vet hovori,ze pocas asi 15rokov praxe ma taku skusenost,ze psa trapi to co jeho pana.Ze casto je aj panickovi lepsie a pes to stiahne na seba ten problem.Uvbediem svoj priklad.Hercul casto zvracaval.Nevedeli sme preco aj napriek vysetreniam.Ja som tiez casto zvracavala.Tiez som netusila preco,ale pri Herculovi sa to trosku lepsilo.Nakoniec som sa ja vybrala k doktorovi,vyriesila svoj zaludok a ked prestal moj problem prestal aj problem psovi.Nieco na tom asi bude.
Drzim palce,budem na Vas mysliet.
Este ma napadla taka vec, my sme sa teraz prestahovali do Viedne a alergia sa zda byt pekne pod kontrolou.Ovsem jak prideme do stareho bytu v BA je problem.Neviem co tam vadilo.ale tu to neni.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Olga

Moderátor

Příspěvekúte říj 25, 2011 11:11 am

Kimi,
tak to nám můžeš hledat nové páníčky ve Vídni :D .
Olga a Amálka

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 12:08 pm

No Kimi, tak teď si mě dostala. Tohle já jsem již před nedávnem taky slyšela. O tom, že si pejsci na sebe berou trápení svého páníčka. Slyšela jsem o kulhání, že třeba pejsek kulhal, když panička kulhala a pak někde byli se smečkou pohromadě a pejsek byl v pohodě. Možná to bylo i tady na foru, nevím.

Popřemýšlím o tom :-)

Tak se měj ve Vídni krásně, hnedka bych se taky stěhovala :-). Do Rakouska kamkoliv :-)
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Olga

Moderátor

Příspěvekúte říj 25, 2011 1:13 pm

no ale toto! A jak to že Amálka je hubená jako koza, když já se pomalu nevejdu do dveří ???
Olga a Amálka

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 1:33 pm

Olgo, vy jste šik paní :-). To co si o sobě myslíte s vámi absolutně nesdílím :-)

Takže bych si typla, že jste na tom s Amčou stejně.

Chichi

Olga

Moderátor

Příspěvekúte říj 25, 2011 2:06 pm

Mariko,
kdyby jste viděla ty hromady šatstva, které je mi malé a které jsem měla tak ráda. :(
Už si můžu kupovat jenom kabelky a boty. :? Zbytek je navrhován pro postavy typu: teploměr.
Olga a Amálka

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 2:10 pm

Olgo, ale nakonec, mě se líbíte tak jak jste.

Ty jo a že byste měla vypadat jako teploměr, no to fakt nevypadáte.

Věkově vás řadím do kategorie moje maminka, takže u mě je vše OK :-)

Celá Amálka, taky fešanda.

A ještě, je důležité (pro mě), že co máte uloženo jinde a ne zrovna na těle. Po těch letech na člověku hledám jinde. V očích, na srdci a na dušičce. Tam jsou ty pravé poklady.

Ně v teploměru, chichi :-)

Noemi

Stálý člen

Příspěvekúte říj 25, 2011 2:48 pm

Olga píše:Už si můžu kupovat jenom kabelky a boty.

Mám to úplně stejně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte říj 25, 2011 4:41 pm

No prave to psickarcenie vo Viedni je zatial take nijake.Sa ten nas este so ziadnym psom nehral a ani sa mu nechce,lebo je zima a odmieta chodit na dlhsie von.Radsej cuci v byte a robi neplechu vnutri.Ale urcite sa budem snazit nachadzat novych panickov pre buldikov v nudzi:)
No ja zas musim povedat,ze jak je Hercul akurat tak ja ho tazko dobieham,ale aspon ked na zimu naberiem par kil necitim sa nejaka velka ked je pri mne:)
Neviem nam sa tu vo Viedni fakt ta alergia polepsila.Fakt je,ze v Bratislave mohlo byt nieco,co mu vadilo,nejaka rastlina, netusim.Ale co je fajn,mozeme zase kuracie maso,ovsem tu sa preda a vsetko iba bio,tak moze to byt aj tym,ze tie kurata tu nestopu kadecim.
Pozdravujeme z Viedne a kto budete mat cestu okolo zastavte sa u nas na sachera:)

jaryna

Kolemjdoucí

Příspěvekpon lis 14, 2011 11:00 pm

Ahoj všem, chtěla sem se optat, pejskové mohou i lidské léky, proto jsem zkoušela nějaká antihistaminika ( zodak) a nepomohlo nám to, nemáte prosím někdo zkušenost s lékem Ketotifen AL u hafíků? konzultovala sem to se známým primářem int. odd. bylo mi to doporučeno, i pan vet. byl nadšený výběrem léku, ale začne to působit až tak za 6-8 týdnů... děkuju :)

Olga

Moderátor

Příspěvekúte lis 15, 2011 12:10 am

Ketotifen neznám, ale na Jaggy mi bylo řečeno, že antihistaminika na psy neúčinkují, anebo velmi slabě.
Taky jsem zkusila Zodac a nic.
Olga a Amálka

jaryna

Kolemjdoucí

Příspěvekúte lis 15, 2011 7:26 pm

tak my to zkusíme a dáme za pár týdnů vědět:)

Janei

Návštěvník

Příspěvekúte lis 15, 2011 9:22 pm

Jaryno, kdo Vám Ketotifen předepsal? Na veterině, nebo jste si to nechala napsat u lékaře? Díky za odpověď :) Osobně jsem ho scháněla loni, ale nějak nebyl k dostání u nás v žádné lékárně.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte lis 15, 2011 11:45 pm

vykoupáno a našla jsem ošklivé krvavé fleky po těle. .Na předních tlapkách mapovité, pokožka je zarudlá. Pod krkem rozšrábané. Pod jednou přední tlapkou má větší krvané ložisko velikosti 2 cm kruhovité. Již jsem se objednala na kontrolu. Potřela jsem kortikoidy a poptám se, zda tím něco nemaskuju. Chci opravdu vědět, proč to má. Má to i na zadních tlapkách, také mapovitě.

Nemám foťák, pokusím se ale najít na netu a poslala bych, jak asi to vypadá.

benditko

Stálý člen

Příspěvekstř lis 16, 2011 12:28 am

[quote="Marika a Timmy"]vykoupáno a našla jsem ošklivé krvavé fleky po těle. .Na předních tlapkách mapovité, pokožka je zarudlá. Pod krkem rozšrábané. Pod jednou přední tlapkou má větší krvané ložisko velikosti 2 cm kruhovité. Již jsem se objednala na kontrolu. Potřela jsem kortikoidy a poptám se, zda tím něco nemaskuju. Chci opravdu vědět, proč to má. Má to i na zadních tlapkách, také mapovitě.

Je to jako byste popisovala našeho Maxe. Téměř od malička s ním jezdíme na veterinu kvůli kožním problémům. Pořád se škrábe a udělají se mu krvavé skvrny, pod krkem a nahoře na předních končetinách. Já mu to potřu Bactrobanem, který jsme dostali u Vet., za dva dny fleky mizí a objeví se jinde. Už jsem z toho docela zoufalá. Na veterině mu píchnou kortikoidy, nyní jen slabou dávku, protože po silnější měl problémy. 2 dny je v poho a začne to znova. Naposledy jsme byli včera, dostal opět 2 denní dávku kortikoidů, Dermanorm olej a Zyrtec, ani nechci líčit, kolik už to všechno stálo, jen bych dala na modlení, aby už měl konečně pokoj :cry:

Olga

Moderátor

Příspěvekstř lis 16, 2011 4:59 pm

Benditko,
všechny tyto postupy jsou jenom zmírněním vnějších příznaků alergie, které nemají trvalý účinek.
Trvalé odstranění příznaku u alergie není možné (Jaggy, MVDr.Rybníček), ale omezení ano. Amálka chodí z větší části v triku a mažeme taky, ale jenom občas. Chtělo by to vyčistit organismus, je mnoho způsobů, ale který je ten pravý? Já teď dávám Amálce kapky z ostropestřce marjánského, tváří se znechuceně, protože je to v lihu a já jí to stříkám do krku :? Možná že to pomáhá nejvíce mému pocitu, že něco dělám, ale pokud za pokusy neplatím tisíce, tak mi to nevadí.

z webu kočkařek:
zkoušel dát někdo kocourkovi Legaphyton (veterinární ostropestřec mariánský)? U Píďulky docela dost zabíral, a to v kombinaci s dobromyslem (oregáno) - působí jako přírodní ATB a dělá se čaj a dále v kombinaci s chlorellou (detoxikace organismu) - tablety. Játra se mu úplně spravila a i pitevně bylo vidět, že to hodně pomohlo. Nicméně nad FIP jsme nezvítězili v okamžiku, kdy se granulomy vrhly na ledviny - játra mají obrovskou schopnost regenerace, věřte a zkuste hnějakou detoxikační kůru v kombinaci s ostropestřcem (legaphyton je nejsilnější, ale dá se i normálně v lékárně koupit čaj a podávat stříkačkou, záleží jak kocour spolupracuje).
Olga a Amálka

Janei

Návštěvník

Příspěvekned lis 20, 2011 7:38 pm

Dobrý den,

máte, prosím, někdo vyzkoušený sprej Vetriderm proti svědění? Pokud ano, s jakým výsledkem? Opravdu uleví od svědění?

Děkuji

jaryna

Kolemjdoucí

Příspěvekúte lis 22, 2011 4:34 pm

janei : ahoj:) radila jsem se s interním lekarem a pak sem se tazala na veterine a tam mi to napsal, ale nama s tim zkusenosti, tak nevi, jak to bude pusobit, ale zkuste to na veterine:) jen je horsi to podani , ptz jsou to kapsle...

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekned lis 27, 2011 11:12 pm

Janei píše:Dobrý den,

máte, prosím, někdo vyzkoušený sprej Vetriderm proti svědění? Pokud ano, s jakým výsledkem? Opravdu uleví od svědění?

Děkuji

mam skusenost, mali sme ten sprej, moc to nepomohlo, iba trosku, ale on to neznasal, ze mutam nieco striekam na neho na packy. potom to oblizal a skoro sa poblinkal chudatko male. Ale to sme mali alergiu v plnom prude vtedy.

Sanny

Kolemjdoucí

Příspěvekpát úno 10, 2012 2:04 pm

Dobrý den,
jelikož jsou buldoččci známí svými problémy s kůží a srstí začíná mě znepokojovat drbání našeho pejska. Zhruba před 4 měsíci se začal několikrát denně drbat na dolní části žeber. Dlouho tam nic neměl, ale nedávno jsem si po rozhrnutí srsti všimla, že tam má několik malinkatých stroupků po pupínkách. Nachvíli mu to zmizelo a drbal se méně, ale te´d drbání opět začíná a začínám opět pozorovat sem tam malé stroupky. Není to nic hrozného, jen mám strach aby to nebyl začátek nějakých vážnějších kožních problémů. Jelikož je to můj první buldoček i první pejsek nemám příliš mnoho zkušeností.
Navíc jsem si všimla, že přesné uprostřed hrudníku má kůži malinko narůžovelou a u kořínku chlupů má v těchto místech tmavé tečky, vypadá to také jako stroupky. Na tomto místě se však nedrbe.
Jelikož tohle drbání začalo s dobou nošení oblečku není možné, že může mít kůži podrážděnou právě z nošení oblečků? Předem děkuji za odpověd a budu velice ráda za poskytnutí rad a zkušeností.

Simona

Olga

Moderátor

Příspěvekpát úno 10, 2012 3:48 pm

kolik je Sannymu? Potíže se začínají většinou projevovat kolem věku 6 měsíců, ale není to samozřejmě pravidlo. Ty černé tečky můžou být kvasinky a je docela možné, že mu nesvědčí kabátek, ale to uvidíte v létě, když ho nebude potřeba.

http://www.ifauna.cz/clanek/psi/problem ... -psu/1762/

Kvasinky jsou obtížně zničitelné. Z přírodních přípravků je to jogurt, citrónová a octová voda, které jim ztěžují životní podmínky a kvasinky postupně mizí.
Olga a Amálka
PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce