Právě je čtv dub 19, 2018 3:03 pm

Zacpaný krk, špatně se nadechuje, chrochtá, frká

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Fanynkovci

Stálý člen

problémy s dýcháním

Příspěvekpát dub 02, 2010 11:06 am

Zdravím všechny,
už víc jak měsíc máme doma naši novou dcérku Rozárku útulkáčku. Od počátku má problém s dýcháním. Na radu veterináře jsme tři týdny dávali antibiotika a po nich se to výrazně zlepšilo. Byla taky hodně podvyživená a podchlazená, možná i to k tomu přispělo, plus ještě ten stres z nového prostředí a přechod z mrazu do tepla.... Nicméně i když "za provozu" už teď funguje v pohodě, stejně když si lehne, celá se vzdouvá při nádechu a musí dodýchávat tlamičkou a bříško se jí vtahuje dovnitř. Tímto nám usíná v sedě a nechce ležet, protože pak nemůže dýchat. Možná k tomu přispívá i fakt, že má ve vráskách nad nosem kvasinky a celý to má zduřelý, nevím, snažíme se najít nějaké jiné řešení, než případnou operaci měkkého patra, která ani tak nemusí být úspěšná.
Prosím, pokud někdo má podobný problém, napište vaše zkušenosti, čím více informací, tím lépe.... možná, že se to zlepší, ale až budou v létě vedra, nevím nevím...
díky za rady.

Gabča+Fany&Rozi
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

vichrovka

Kolemjdoucí

Re: problémy s dýcháním

Příspěvekned dub 04, 2010 11:59 am

My máme podobný problém, máme útulkáře buldočka Gastonka. Při chůzi se zastavoval, pořád se mi zdálo že je nachlazený. Objednala jsem se na vet. kliniku k veterináři, který se specializuje na interní nemoci. Museli ho uspat, provedli vyšetření srdce a plic a tam byl problém.Prohlédli ho videobronchoskopem a zjistili že má zúžené nozdry a trubice vedoucí do plic a prodloužené měkké patro a chronický zánět průdušek. Když už byl v narkoze, doporučili mi hned zkrácení patra, což je jediná věc, která může v současném stavu trochu pomoci. Dnes jsme po zákroku, nějaké velké zlepšení zatím není, ale prý se to bude upravovat postupně, než se mu rána zhojí a stav by se měl zlepšit tak max o 50 %.
Zákrok byl 2.4. tak pak napíši, jak to vypadá.

Hanka
PS nejste nádohou někde od Olomouce_

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekúte dub 06, 2010 10:30 am

Bezva, díky moc za info... jo, jsme z Olomouce :wink: Ještě by mě zajímala cena za operaci, kolik vás to stálo i s doléčením, popř. jestli v léčbě pokračujete.
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

vichrovka

Kolemjdoucí

Příspěvekúte dub 06, 2010 10:32 pm

Zakrok byl v patek. Uz prechazime na pevnou stravu a byli jsme na delsi prochazce. Pred zakrokem tuto vzdalenost za priblizne stejneho pocasi proste neusel, musela jsem ho dvakrat poponest, aby si trochu odpocinul, strasne rychle dychal a mel trosku modry jazyk..... Dneska to bylo ok, doslova nabity energii vsechno ho venku zajima vice nezli predtim, obcas i sam popobehne, poskoci (coz predtim vubec nebylo). Chodime vsak jeho tempem, zadny velky spech, az si vse prohledne. Takova normalni chuze.....Ma jeste chronicky zanet prudusek a dychacich cest, ktery lecime antibiotiky. Takze obcas trochu pochrochtava.
Uz tolik nesipe, nepiska, tak rychle v klidovem stavu nedycha. Ale trosku vic chrape:-), s Denikem to maji tedka jako dou-chrup:-).
Jeste to muze mit vyvoj, ale zatim pozorujeme postupne zlepseni. Vice vzhledem k jeho fyziologicke stavbe, mu nijak jinak ani pomoct neslo. Toto byla prakticky jedina moznost.
Po doleceni antibiotiky, pokud bude vse OK, by zadna dalsi lecba nemela byt.
Cena zakroku nepresahla 2000 Kc (vysetreni v narkoze, zakrok, medikace).
Ja pochazim take od Olomouce, kousek od Litovle:-) (proto muj dotaz....)...... srdecne zdravime na Hanou

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekstř dub 07, 2010 10:41 am

Hanko, tak to jsou příznivé zprávy, myslím, že Rozárka je na tom podstatně líp, jak to tak čtu. Je ovšem dobrý vědět, jak to ti pejsci snáší. Říkáte 2000? už jsem slyšela i cenu 12 tis. tak to je markantní rozdíl. museli bychom o tom popřípadě zjistit víc, pokud bychom do toho chtěli jít. zatím to není akutní. Díky moc a zdravíme do Rokycan :-)
g.
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

matyseksl

Kolemjdoucí

Zacpaný krk, špatně se nadechuje, chrochtá, frká

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:21 am

Ahoj chtel bych se zeptat jestli nekdo nemate zkusenost s buldikem kdyz chropti.Vypada to tak jako kdyz cloveka neco simra v krku a snazi se to posunout aby to slo vykaslat.Chvilku se o to malej snazi a pak zase ho to prejde,ale bojim se jestli to neni treba nejaka alergie,ale nez pujdu na veterinu tak jsem se chtel nejdrive zeptat tady.

Gábina+Žolda

Stálý člen

RE: divne asi zacpany krk

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:38 am

Mám dojem, že to bude tento problém. U buldočků naprosto běžný.
http://www.frbul.tym.cz/diskusni-forum/ ... 77a24ea929
Diskuse je zatím na starém fóru a je hůř čitelná :?

Martina67

Návštěvník

Re: divne asi zacpany krk

Příspěvekpát dub 09, 2010 9:49 am

Toto nebude alergie, pravděpodobně se jedná o prodloužené měkké patro, které spadlo na hrtanovou záklopku a tím zakrylo vchod do hrtanu a následkem je dušení. Onemocnění se projevuje náhlými dusivými záchvaty s výrazným chrčením při vdechu a zatahováním. Stav bývá někdy dosti děsivý, ale většinou se sám upraví. Jestliže se tak nestane a dušení se stupňuje, doporučuje se např. psovi zaklonit hlavu, nebo zacpat obě nosní dírky a tak pejska donutit k nádechu přes tlamičku. Patro by se mělo vrátit do původní polohy.
Toto je docela častý problém plemen se zkráceným čumáčkem, ale není to pravidlem, sama jsem tyto stavy pozorovala i u jezevčíka. Pokud k těmto stavům dochází extrémě často, dá se chirurgicky měkké patro zkrátit, s tím ale osobní zkušenost nemám. Určitě doporučuji zkusit naštudovat i odkaz od Gabči na staré forum, tam se to rozebíralo docela dost.

Marika a Timmy

Site Admin

Zadrhávání

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:41 am

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Azza Zaslal: pá listopad 27, 2009 3:23 pm Předmět: "Zadrhávání"

Stává se vašim placatkám, že se "zadrháváji"? Ainince se stává, že se, já ani nevím, jak to popsat. No prostě se zadrhne, jak když se nemůže pořádně nadechnout. Chodí, vybulený oči a chrochtá, přirovnala bych to k tomu, jak když někdo tahá soply, hodně inzenzivně. Nevím, jestli jsem to popsala dost pochopitelně. Občas se jí to stane, ale za chvilku je to pryě, ovšem dneska v noci ji to ne a ne přejit, trvalo to dost dlouho, tak jsem se lekla, jestli není něco v nepořádku. Nevíte, čím to může být způsobeno? Děkuju
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
radka Zaslal: pá listopad 27, 2009 3:35 pm Předmět:

tak tohle znám od svý jezevčice,ta to dělá celý život(12 let) třeba půl roku nic a pak se to stane, blbě se popisuje jak často,už jsme pak byli zvyklí, ale vypadá to dost hrůzostrašně,ptali jsme se vet a nemohl se nějak k tomu vyjádřit, ŽE BY TO MUSEL VIDĚT A TAK, JENŽE TO ASI DOST TĚŽKO, vždycky to ale trvalo tak 3 minuty, ale je fakt že přitom vypadá, že se musí udusit, ale jakmile to přejde je úplně v pohodě ,jo a je to asi to samé, protože přirovnání "jako když tahá soply" je úplně přesný
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Adysek Zaslal: pá listopad 27, 2009 8:02 pm Předmět:

Přirovnání je naprosto přesné,důvod nevím,ale Hugouš nám to dělá taky.Tak nějak jsem to pořád pozorovala kdy a tak a přijde mi,že se mu prostě něco dostane do nozder a tak se to tam snaží "profouknout".Jako kdyby si vdechl tu hlínu do nosu .Protože to hodně dělá třeba v létě, když se rochní v suchý hlíně nebo tak,tak pak začne.Jo, dělá nám to samozřejmě i doma,tak myslím třeba nějaký prach,smetí nebo tak.Takhle si to vysvětluju já,ale určitě to nepovažuju za nemoc.Adéla
Jaromira Zaslal: pá listopad 27, 2009 9:35 pm Předmět:

Naše Betty a Fíbina taky vyluzuje tyto zvuky.Já si myslím,že to dělají,když si potřebují vyčistit nosohrtan od rýmičky a hlenu.
SoVa Zaslal: pá listopad 27, 2009 10:18 pm Předmět:

a já si myslím že to má co dělat s patrem :
Prodloužení měkkého patra
Rovněž toto onemocnění má dědičný základ.
Prodloužené měkké patro může kolabovat a padat na hrtanovou záklopku a tím zakrývat vchod do hrtanu. Následkem je dušení. Onemocnění se projevuje náhlými dusivými záchvaty s výrazným chrčením při vdechu a zatahováním. Stav bývá někdy dosti děsivý, ale většinou se sám upraví. Jestliže se tak nestane a dušení se stupňuje, je nutno jako první pomoc psovi zaklonit hlavu, nedojde-li ani potom k úpravě, je možno se pokusit uvolnit vchod do hrtanu zatlačením na měkké patro prstem. Tyto záchvaty velmi zatěžují srdeční činnost a mohou být nebezpečné i pro mozek v důsledku poklesu hladiny kyslíku v krvi.
Chirurgické řešení je velmi obtížné, o to důležitější je prevence, jejíž podstatou je snaha o potlačení této nepříjemné poruchy v chovu.

A další článek:
Choroby měkkého patra Krátkohlavá ( brachycephalní) plemena jsou náchylná k dýchacím obtížím vyvolaným dědičnými vadami měkkého patra, buď příliš dlouhého nebo ohebného, blokujícího přístup do hrtanu, kde vyvolává dýchavičnost, eventuelně chronické záněty a angínu.

Léčení
U psů, kteří mají těžké problémy, doporučí veterinář operaci. Psu to určitě ulehčí život, ale úplná náprava není vždy možná.

Zapadnutí měkkého patra do hrtanu
Stává se, že měkké patro ucpe průchod hrtanu. Pes ztratí vědomí, zmodrá, a pokud mu není poskytnuta okamžitá pomoc uhyne. Do široka rozevřete psu tlamu a vytáhněte zapadlý jazyk ( pozor na pokousání). Pomáhá také napnout psu krk, mírně zatčást hlavou a několikrát stlačit hrudník na podporu dýchání.

No jinak Bohoušek to má taky...
myslím že tím prostě tyto plemena trpí a pokud se to objeví občas je to v poho ale při častějším výskytu to chce asi nějaký řešení Jinak u nás mám vypozorováno že se tak děje, když Bohoušek rovnou vyskočí ze spaní

A pomáhá mu zakrýt nosní dírky aby ho to donutilo otevřít tlamu a přežvýknout si
SoVa Zaslal: pá listopad 27, 2009 10:19 pm Předmět:

jj, i tak - na zimu mi příjde že je to častejší jak se mu k tomu ještě začne ucpávat nos rýmou
Daf Zaslal: pá listopad 27, 2009 10:23 pm Předmět: Re: "Zadrhávání"

Mě to dělala fenka jednou,měla jsem děsný strach a pak vylezlo že měla rýmu:)Vet mi tedy říkala že pejsci rýmu nemají-tak že je to alergie,ale normálně jí teklo z nosu,hned jak začala být zima-a my měli doma také rýmu.byla to rýma:)
Ivana & Miky&Ája Zaslal: pá listopad 27, 2009 11:44 pm Předmět:

jo, našim holkám se toto taky stává, ale dá se to velice rychle spravit. Stačí když vezmete pejska a zatlačíte mu ze spodu do míst kde jakoby pusa přechází v krk, popř. až jakoby na kořen jazyka (nevím jak to popsat no) - je to to měkké patro. Jakože ze spodu hlavy (to ste doufám pochopili, že mu nemáte strkat ruce do pusy ). Chvilku přidržítě, ale musíte samozřejmě s citem, aby ste mu neublížili. Tohole to sparví, praktikujem to běžně
Gábina+Žolda Zaslal: po listopad 30, 2009 1:54 pm Předmět:

No určitě je to měkký patro. Žolda to občas dělá taky. Já mu vždycky dám prst na nosní dírky (jako zacpu nos) a tím tlakem co vznikne, když se chce nadechnout, se to patro vrátí zpátky. Nemyslím samozřejmě aby se dusil Stačí podržet pár vteřin. Nám to tak aspoň funguje A co vím, tak se to občas stane skoro každýmu buldočkovi.
Mini a Indy Zaslal: po listopad 30, 2009 4:06 pm Předmět:

Známých mopsík to dělal taky a zjistili mu rentgenem vodu na plicích. Tak mě to trochu vyděsilo, Mini to dělá taky.
Oskarek Zaslal: út prosinec 01, 2009 4:40 pm Předmět:

nám to dělá Oskar taky tu a tam,nepravidelně, tak díky za rady a vyzkouším vaše postupy
Kačka s Meldou a Hannym Zaslal: út prosinec 01, 2009 6:20 pm Předmět:

jo, jo,je to to měkké patro Naši kluci to dělají jen, když jsou hodněnastydnutí a mají rýmu, což se stalo jednou...teda Melouškovi, Hannymu zatím nikdy... Prevence je předcházet nastydnutí, prochladnutí... jakmile mu začne téct z nosu nebo tak něco, tak dát jitrocelový sirup nebo nějaký jiný sirup nebo zajít k vetovi... Jak píše Sova, je to dědičné...
Kvido a Matylda Zaslal: čt prosinec 03, 2009 4:11 pm Předmět:

mě to obcas dělá i pejsem jiného plemene poulicní směs ,ale vzdycky jim to prejde vsem nic s tím nedelám , taky jsem přemýšlela od čeho to je
SoVa Zaslal: st prosinec 23, 2009 9:23 am Předmět:

Ahoj všichni, pokud se váš pes zadrhává hodně...doporučuju jít na nějakou dobrou kliniku na bronchoskopické vyšetření Placatý čumáky na to dost trpí a v počáteční fázi se problémy dají vyřešit banální operací měkkého patra či zvětšením nosních direk My jsme se dozvěděli že naše Blaženka má kolaps hrtanu, což je způsobené právě tím měkkým patrem a hlavně tím že to v jejím mládí nikdo neřešil....tím jak musí víc natahovat vzduch se ji zůžila průdušnice a nastali nevratné deformace hrtanu....většinou to má ještě další dopady na srdce a plíce v tomto stádiu jaké to máme my už se s tím nedá nic dělat....nikdo nám nezaručí jak dlouho s tím Blaženka bude žít...jednoho dne se krk uzavře úplně a ona se udusí jedna možnost a nebo zůstane hrtan otevřen a všechno co projde krkem sliny jídlo voda, půjde až do plic, nastane zápal plic a konec....a to je jí asi jenom 5 let Mám v sobě tolik vzteku na toho kdo jí v takovém stavu na tu ulici pohodil...
katkon26 Zaslal: st prosinec 23, 2009 1:00 pm Předmět:

já když to občas Žofku chytne ji vezmu a mluvím na ni tiše a masiruju ji bříško krouživými pohyby a hned je to pryč
SoVa Zaslal: st prosinec 23, 2009 5:37 pm Předmět:

Kati, promiň ale mám pocit jako by jsi ten můj příspěvek nečetla...masírování bříška je ti jaksi na nic když je to problém krku ale jde taky o to jak moc to buldík má a jestli se to nehorší...
katkon26 Zaslal: čt prosinec 24, 2009 3:30 pm Předmět:

já to spíš dělám proto , že ji to uklidňuje... ne , že by ji to pomohlo... občas- fakt jednou za uherskej rok- jakoby ji vletlo chmýří do nosu a začne nasávat vzduch a chroptět- to sem pochopila jako to zadrhávání- a když ji takhle hladím, tak je z toho jakoby méně zmatená.... takže tak..--jinak je fakt, že má asi totálně zůžený dýchání, protože (ne že by neudýchala a neuběhala třeba venku jak lítá - to naopak - je to ďábel ) ale začala straštně chrochtat když je normálně vzhůru, ale to co se děje v noci myslím že i sousedi nemůžou spát... tak ty "moje praktiky" sou spíše "citové " než účinné....
OndraGonga Zaslal: čt prosinec 24, 2009 5:21 pm Předmět:

Jen pro zajímavost, náš minulý buldoček Montík nás jednou strašně vyděsil-zadrhával, natahoval, najednou začal úplně divně pískat nosem, tekla mu z nosu trochu krev, byli jsme hrozně vyplašený a najednou se podívám a koukám, že mu něco kouká z nosu a ona to byla tráva ostčice-asi ji žral a když ji chtěl vyzvrátit, zvrátil ji nosem a ona tam uvízla a jak ji chtěl dostat ven, tak vibrovala a Montík vydával podivný zvuk. Trávu jsme vytáhli a byl zase pašák. My ale byli vykulení ještě chvíli.
Ewule Zaslal: pá prosinec 25, 2009 10:15 am Předmět:

Ahoj i naši buldočci mají občas tento problém,Matýsek jen občas,ale Barunka častěji,také nám bylo řečeno veterinářem,že by pomohla operace,ale na stopro to není.E+M+B
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Betty

Nováček

Možná alergie x frkání

Příspěvekpát kvě 07, 2010 10:49 am

Poslední 3 týdny, když jdeme ven, tak Betty začne vždycky frkat, jako by měla něco v nose...nebo to může být alergie....nemáte s tím někdo zkušenosti? Je to normální?

Olga

Moderátor

Re: možná alergie x frkání

Příspěvekpát kvě 07, 2010 10:56 am

náš Maxík frkal celý život. Myslela jsem, že to je takové to vyvětřování, on furt stopoval a potřeboval mít vyluftováno v čumáčku. :)
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: možná alergie x frkání

Příspěvekpát kvě 07, 2010 11:43 am

Nas tiez frka odkedy vsetko kvitne a je vysoka trava vsade, takze to bude mozno nieco ako senna nadcha...no alergia podla mna. lebo ked to chropti v krku, to zas vydava iny zvuk a to je to dusenie sa...
frkanie je v poho...najprijemnejsie to asi neni,ale tak nasmu aj tecie z nosa niekedy ked moc frka vonku....ale cumak bude pchat do vsetkeho....no co uz s nim...
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Leny

Kolemjdoucí

Re: Zacpaný krk, špatně se nadechuje, chrochtá

Příspěvekčtv zář 30, 2010 8:30 pm

takže pokud jsem to pochopila správně, buldoček chrochtá,jen když má problémy s dýcháním je tak??? ptám se,neboť si teprve buldočka pořizovat budu

Mirka

Stálý člen

Re: Zacpaný krk, špatně se nadechuje, chrochtá

Příspěvekpát říj 01, 2010 8:48 pm

:D naša Mijka chrochtá jak blázen a Bruníček menej. Sú to naše chrochty :D a bez toho zvuku už snáď nemožem ani byt :D

katerina.kato

Kolemjdoucí

Nadměrné funění

Příspěvekčtv dub 28, 2011 6:52 pm

Zdravím, máme kamarádku buldočku Amálku... Amálka je veselá společenská fenečka, akorád se strašně rychle zadýchává a to téměř bez námahy... chvilku si třeba hraje a je okamžitě ufuněná a to i když neni teplo a nebo je doma... nemůže mít třeba astma i když to mě přijde divný... naše Berta tímhle netrpí jako taky se zadýchá, ale jen v horku nebo po dlouhé vycházce... tak pokud s tím máte někdo zkušenost dík za radu...
Katka a Berta

Marla

Stálý člen

Re: Nadměrné funění

Příspěvekčtv dub 28, 2011 9:42 pm

Dala bych vyšetřit srdce,plíce.Jinak se příčina nenajde.Hodně úspěchu...Marla :)
buldoček je láska na celý život

Miguelka

Stálý člen

Buldočí chrochtání

Příspěvekčtv dub 28, 2011 10:00 pm

Ahojky,
chtěla bych se zeptat na reakce na chrochtání frbulků. O lidech nemluvě, to je vždycky pozdvižení, když někam přijdeme a např. na celej krám chrochtá to něco v mém náručí, ale zajímalo by mne, jak to máte s ostatníma pejskama, co potkáte na procházce nebo je vídáte u známých.
Naše Ola chrochtá poměrně hodně, soudě podle buldočků, s kterými jsme se kdy potkali, a setkáváme se s tím, že většina psů Olu nemá rádo. Ona si chce hrát, kamádit se, ale hodně psů na ní vrčí a nechtějí si hrát. Babička fenka, se kterou se zná od úplného miminka, jí už nemůže ani vidět. Došla jsem k teorii, že by to mohlo být tim, že by si ostaní psi mysleli, že jak chrochtá, že na ně vrčí. Tak jsem se chtěla zeptat, zda jste s tím také někdo bojoval. Nechci si prostě připustit, že by byla Ola někomu nesympatická :D
Máte to také tak, setkáváte se s tím? Anebo je moje teorie naprosto marná a Ola je prostě jen dotěrný ošklivec? :D

petraplzen

Návštěvník

Re: Buldočí chrochtání

Příspěvekčtv dub 28, 2011 10:04 pm

Náš Mailo chrochtá taky docela dost, kdežto Hugo vůbec a řekla bych, že ostatní pejsci na ně reagují stejně. Takže těžko říct. Ale u lidí už jsem se setkala s tím, že chrochtání považovali za vrčení. Většinou ale vydává takový zvuky, že rozesměje úplně všechny:-)

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekčtv dub 28, 2011 10:11 pm

Tak jsme asi protivná jednotka :) S lidma je to sranda, my s Olou chodíme všude, i do krámu, a když je to takhle v neděli ráno pro noviny a pro rohlíky, poloprázdno, jenom chrochtá pes, tak je to fakt sranda :D

evisek68

Moderátor

Příspěvekčtv dub 28, 2011 10:24 pm

Nebo možná prodloužené měkké patro, to pak pejsci funí i při malinké námaze. Dá se to operovat.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

MílaK

Stálý člen

Příspěvekčtv dub 28, 2011 10:29 pm

naše Bětka chrochtá pořád, když potká nového psa tak někdy ten pes neví co bude, ale protože Bětka je uplně pohodová tak asi ten pes vytuši,že je vše dobré a nic se neděje.Když se potom potkájí znovu tak už si jeden druhého nevšímají.Jinak se taky se setkávám s lidmi,kteří si myslí,že snad vrčí ale povětšinou se lidé na ní usmívají.Ona je ten typ buldočka rátké nožičky a pevně stavěna. Takže spíš každému vysvětluji,že není tlustá. :D

Marla

Stálý člen

Příspěvekčtv dub 28, 2011 10:32 pm

katerina.kato ale píše o zadýchávání,ne o chrčení,tatže opravdu tipuji hlavně to srdíčko a možná plíce.Tam to spolu hodně souvisí :roll:
buldoček je láska na celý život

lat.jiri

Stálý člen

Příspěvekpát dub 29, 2011 1:02 am

:D Miguelko,
buldoččí chrochtání,chroptění ,frkání,prskání ,popřípadě ještě prdění v soukromí i ve společnosti je přímo charakteristické pro naše "buldozery".A když se k tomu ještě přidá pořádné noční chrápání ,pak se teprv dosáhne toho neopakovatelného souladu mezi příslušníky dvou živočišných světů,jo ale chce to někdy silné povahy :P
S buldočky za lepší zítřky a nikdy jinak !!!

radka

Stálý člen

Příspěvekpát dub 29, 2011 7:47 am

:D :D v tom případě jsem ta nejsilnější povaha :wink:
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

HUGO - Gangster

Návštěvník

Příspěvekpát dub 29, 2011 9:47 am

Nám se posmívali už i v čekárně u veterináře....... :)
Jinak mi připadá, že psi se chovají podle toho jak se chovají pánečci...nesympatickej vůl má divnýho naježenýho psa s dlooouhým čumákem, co nemá naše prasátko rád.... A sympaťák má anglickýho bula, vždycky si k Hugovi téměř lehne na zem, nechá se olízat a naši psi se milujou.....
Ale třeba to tak není :roll:
Klára a HUGO z Brna :-)

HUGO - Gangster

Návštěvník

Příspěvekpát dub 29, 2011 9:48 am

radka píše::D :D v tom případě jsem ta nejsilnější povaha :wink:

:mrgreen: Přesně!! I já....
Klára a HUGO z Brna :-)

MaxFrBul

Návštěvník

Proč chrochtá?

Příspěvekúte říj 11, 2011 5:46 pm

FrBulové chrochtají proto protože mají krátký čumák. Jak mají krátký čumák tak se tam vydávají takové zvuky a většin lidí si myslí že jsme to nahráli od nějakého prasete.
Já a Max

MagdaK

Kolemjdoucí

Problemy s dychanim!

Příspěvekned úno 24, 2013 9:56 pm

Dobry den,obracim se na vas s prosbou o radu.Vlastnim 2leteho Buldocka Lennyho,a resime velky problem. Od jara do podzimu ma pri sebemensim pohybu velke problemy s dychanim.Projevuje se to VELMI hlucnym dychanim,sipanim,zvracenim.V lete nemuzeme jit ani na prochazku,jen rychle vycurat a do chladku.Jsme sportovne zalozena rodina,lakaji me vylety,agility a vsechny ostatni veci,ktere si uzivate se svymi Buldocky vy :D Ale to s Lennym absolutne neprichazi v uvahu,mozna jen v zime,kdyz je -20,a to neni zrovna idealni pro me,litat cely den venku :D
Podle veterinare je to krasny,zdravy pes,ale ja jsem z toho nestastna. Resili jste nekdy neco podobneho?? Existuje zakrok,po kterem by nastalo zlepseni?? nebo aspon,co delat,aby vydrzel v pohybu o trosku dele?
Moc diky za kazdou radu.

Olga

Moderátor

Re: Problemy s dychanim!

Příspěvekned úno 24, 2013 10:11 pm

jak je na tom s měkkým patrem?
Olga a Amálka

evisek68

Moderátor

Re: Problemy s dychanim!

Příspěvekned úno 24, 2013 10:13 pm

Buldoček je brachycefalické plemeno, takže na agility a dlouhé výlety předurčen určitě není. V létě tím spíš, aby nenastal kolaps a pejsek třeba nezemřel.
Problémy s dýcháním mohou být způsobeny prodlouženým měkkým patrem, dá se to i operativně odstranit, ale nepočítejte s tím, že se z buldočka stane teriér, co bude neúnavně skákat a běhat hodiny a hodiny i v horku.

viewtopic.php?f=15&t=2180&p=38914&hilit=m%C4%9Bkk%C3%A9+patro#p38914

viewtopic.php?f=15&t=1051&p=40173&hilit=m%C4%9Bkk%C3%A9+patro#p40173
Zmuchlaní a slintací jsou nej.
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce