Právě je pon led 22, 2018 11:04 am

Zacpaný krk, špatně se nadechuje, chrochtá, frká

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

lat.jiri

Stálý člen

Re: Buldočí chrochtání

Příspěvekpát dub 29, 2011 1:02 am

:D Miguelko,
buldoččí chrochtání,chroptění ,frkání,prskání ,popřípadě ještě prdění v soukromí i ve společnosti je přímo charakteristické pro naše "buldozery".A když se k tomu ještě přidá pořádné noční chrápání ,pak se teprv dosáhne toho neopakovatelného souladu mezi příslušníky dvou živočišných světů,jo ale chce to někdy silné povahy :P
S buldočky za lepší zítřky a nikdy jinak !!!

radka

Stálý člen

Příspěvekpát dub 29, 2011 7:47 am

:D :D v tom případě jsem ta nejsilnější povaha :wink:
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

HUGO - Gangster

Návštěvník

Příspěvekpát dub 29, 2011 9:47 am

Nám se posmívali už i v čekárně u veterináře....... :)
Jinak mi připadá, že psi se chovají podle toho jak se chovají pánečci...nesympatickej vůl má divnýho naježenýho psa s dlooouhým čumákem, co nemá naše prasátko rád.... A sympaťák má anglickýho bula, vždycky si k Hugovi téměř lehne na zem, nechá se olízat a naši psi se milujou.....
Ale třeba to tak není :roll:
Klára a HUGO z Brna :-)

HUGO - Gangster

Návštěvník

Příspěvekpát dub 29, 2011 9:48 am

radka píše::D :D v tom případě jsem ta nejsilnější povaha :wink:

:mrgreen: Přesně!! I já....
Klára a HUGO z Brna :-)

MaxFrBul

Návštěvník

Proč chrochtá?

Příspěvekúte říj 11, 2011 5:46 pm

FrBulové chrochtají proto protože mají krátký čumák. Jak mají krátký čumák tak se tam vydávají takové zvuky a většin lidí si myslí že jsme to nahráli od nějakého prasete.
Já a Max

MagdaK

Kolemjdoucí

Problemy s dychanim!

Příspěvekned úno 24, 2013 9:56 pm

Dobry den,obracim se na vas s prosbou o radu.Vlastnim 2leteho Buldocka Lennyho,a resime velky problem. Od jara do podzimu ma pri sebemensim pohybu velke problemy s dychanim.Projevuje se to VELMI hlucnym dychanim,sipanim,zvracenim.V lete nemuzeme jit ani na prochazku,jen rychle vycurat a do chladku.Jsme sportovne zalozena rodina,lakaji me vylety,agility a vsechny ostatni veci,ktere si uzivate se svymi Buldocky vy :D Ale to s Lennym absolutne neprichazi v uvahu,mozna jen v zime,kdyz je -20,a to neni zrovna idealni pro me,litat cely den venku :D
Podle veterinare je to krasny,zdravy pes,ale ja jsem z toho nestastna. Resili jste nekdy neco podobneho?? Existuje zakrok,po kterem by nastalo zlepseni?? nebo aspon,co delat,aby vydrzel v pohybu o trosku dele?
Moc diky za kazdou radu.

Olga

Moderátor

Re: Problemy s dychanim!

Příspěvekned úno 24, 2013 10:11 pm

jak je na tom s měkkým patrem?
Olga a Amálka

evisek68

Moderátor

Příspěvekned úno 24, 2013 10:13 pm

Buldoček je brachycefalické plemeno, takže na agility a dlouhé výlety předurčen určitě není. V létě tím spíš, aby nenastal kolaps a pejsek třeba nezemřel.
Problémy s dýcháním mohou být způsobeny prodlouženým měkkým patrem, dá se to i operativně odstranit, ale nepočítejte s tím, že se z buldočka stane teriér, co bude neúnavně skákat a běhat hodiny a hodiny i v horku.

viewtopic.php?f=15&t=2180&p=38914&hilit=m%C4%9Bkk%C3%A9+patro#p38914

viewtopic.php?f=15&t=1051&p=40173&hilit=m%C4%9Bkk%C3%A9+patro#p40173
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

MagdaK

Kolemjdoucí

Příspěvekned úno 24, 2013 10:21 pm

Na RTG jsme nebyli,veterinar rikal,rekl,ze je to problem techto plemen a ze pokud nekolabuje,tak staci ho v lete nepretezovat :roll: ,ja ho ale nezatezuji vubec a stejne je to zle.mam si vyzadat RTG,nebo zkusit jineho veta?

Olga

Moderátor

Příspěvekned úno 24, 2013 11:38 pm

Já bych začala tím měkkým patrem. Pokud s tím Váš veterinář nemá zkušenost, tak jít jinam. Je to něco, co se nezjistí přes RTG.
http://www.veterina-lanskroun.cz/Resekc ... patra.html

O Vánocích šel do adopce mopsobuldoček Kubko z útulku v Partizánskom. Paní Míla , která si ho adoptovala, říkala že Kubko je miláček, ale chrápe tak, že ona nemůže spát i když Kuba spí na chodbě. :lol:
Teď mi psala, že Kubíček má po operaci měkkého patra, chrápání je v tak únosné míře, že Kubik už může do postele. :lol:
Olga a Amálka

MagdaK

Kolemjdoucí

Příspěvekned úno 24, 2013 11:56 pm

Dekuji za info a odkaz,myslela jsem,ze se to da zjistit jen pres RTG..Ozvu se jinemu vetovi,chtela bych,aby to mel,co nejdriv za sebou.
A necekam,ze z nej po operaci z nej bude terirer,bude mi stacit,kdyz si budeme moct v klidu vyjit na vychazku,co bude trvat dyl nez 2 minuty :D

Olga

Moderátor

Příspěvekpon úno 25, 2013 11:59 am

přes RTG se zjistí pouze problémy kostí, kloubů - tvrdých tkání.
Problémy měkkých tkání se zjišťují jiným způsobem (mi bylo řečeno ve Vetcentru).
Navíc do krku je vidět, doktor který má zkušenosti s tímto problémem to zvládne.
Olga a Amálka

Olga

Moderátor

Příspěvekpon úno 25, 2013 12:02 pm

Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon úno 25, 2013 4:27 pm

To,co popisujete sa vola brachycefalicky syndrom,su nim casto postihnute kratkolebecne cize brachycefalicke plemena, po nasom povedane placate tlamy :)

Vas buldocek bude mat tento problem tiez, moze to zasahovat nielen makke patro,ale aj oblast celeho nosohltana,kde sa mozu vytvarat rozne anomalie. Je to nieco,co by sa malo dat uplne vylucit geneticky bezchybnych chovom,kde sa to proste dosleduje. Nasmu buldockovi uz raz pred rokom makke patro operovali a skracovali,ale nebolo to dostatocne,celkovo je tam pridruzeny aj dalsi problem,kde tkanivo rpesahuje aj zospodu, pod jazykom,tym padom moze hrubnut jazyk a otekat. Takto sa buldocek zacne hned pri mensej namahe dusit,zvracat, pripadne zvracia po jedle,ci piti vacsieho mnozstva vody.
Na pohlad sa zda byt jedno kto operaciu prevedie,ale urcite to nie je take jednoduche. Najvacsiu kapacitu co mame v Europe na tento brachycefalicky syndrom je pan doktor Vlašín (pracuje na Jaggy v Brne) studuje tento syndrom uz 10 rokov a teda ma velke skusenosti z moznou upravou stavu. Na presnu diagnostiku sa pouziva endoskopia,ktora vyzaduje narkozu, ide sa tak kamerou do vsetkych tych priestorov,kde treba a nasledne sa vykona zakrok. RTG je iba take pomocne voditko,pretoze nezobrazuje 3D,teda neda sa zmapovat cely problem.

Odporucam cim skro dat buldocka odborne vysetrit a problem riesit. Cim je vyssi vek psa,tym je to tkanivo,ktore sa musi davat prec zatvrdlejsie a teda hrozi aj prepad na priedusnicu,pokial by sa stav neriesil.

Niekde tu v problemoch s makkym patrom a dychanim najdete aj ukazky,ako zakrok vyzera a co sa pri nom vlastne robi.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Babetta

Stálý člen

Příspěvekstř úno 27, 2013 11:08 am

Problémy s dýcháním také mohou způsobovat zúžené nosní dírky.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

MagdaK

Kolemjdoucí

Příspěvekstř bře 13, 2013 11:27 am

Diky za reakce,
Obvolala jsem par mensich veterin,co znam z Brna a okoli a zatim bez uspechu,zdalo se mi,ze se jim do toho moc nechce,pritom to neni zase tak kompikovany zakrok,aspon se mi to tak zda,podle toho,co mam vycteno na internetu.
Neni tu nekdo z Brna,nebo okoli,co tento zkrok podstoupili?? Potrebovala bych nejaky tip,kam se obratit,a jaka je zhruba cena,at vim,na co se mam pripravit :)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř bře 13, 2013 9:11 pm

V Brne chodte na kliniku Jaggy, tam toto operuje a vysetruje pan doktor Vlašín, je to najvacsia europska kapacita na brachycefalicky syndrom,dokaze robit celkovu plastiku,nielen makke patro,ale aj ine anomalie.
Zavolajte na kliniku Jaggy,povedzte aky mate problem a objednajte sa tam. Operacia nie je taka draha,ale musi ju robit skutocny odbornik,toto na mensie veteriny ani nepatri,treba na to vybavenie a naozaj odbornu kvalifikaciu. Cize radsej to dat cloveku,co to uz peknych par rokov skuma a vie co a ako. Ono sa da buldinek do narkozy,spravi sa endoskopia a potom sa robi pripadna plastika patra a ostatnych makkych tkaniv v tej oblasti podla potreby.
Urcite to nenechavajte tak,asi to nebude na sportovanie ani potom,ale urcite to bude bezpecnejsie z hladiska predidenia kolapsu priedusnice vo vyssom veku. Pokial je mlady su este tkaniva pruzne,ale cim bude buldocek starsi,tym je vacsie riziko udusenia sa v spanku.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Betynka

Nováček

Příspěvekúte dub 23, 2013 7:58 pm

Zdravím, k problému s dýcháním. Mám zkušenost s operací měkkého patra. Vet nám jí doporučoval několik let, protože naše Baruška měla problémy s dýcháním a také s průchodností nosních dírek. Měli jsme obavy, tak jsme operaci odkládali. Když bylo Báře 8 let, tak jsme se rozhodli, protože problémy se stupňovaly a v létě opravdu trpěla. Je to velmi jednoduchý zákrok, při kterém se odstraní část měkkého patra a u naší Báry pan doktor zároveň rozšířil nosní dírky. Ráno jsme jí odvezli na veterinu, odpoledne jsme si vezli domů a ještě večer byla zcela v pohodě. A musím říci, že to pomohlo. Dnes lituji, že jsme to odkládali. Operaci nám dělal dr. Hnízdo v pražské klinice na Bílé Hoře. Možná by Vám v Brně někoho poradil, podívejte se na jejich web www.animalclinic.cz
Přeji hodně štěstí. MŠ
Předchozí

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce