Právě je ned úno 25, 2018 12:57 am

Tlapky a problémy s tím spojené

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Tlapky a problémy s tím spojené

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:28 am

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lana Zaslal: út prosinec 22, 2009 12:11 am Předmět: Tlapky - praskliny
Ahoj,Jazzovi se udělaly z mrazu a soli praskliny na polštářcích.Máte někdo zkušenosti s prevencí a rychlou léčbou?Kamarádka poradila Bactroban,mažeme i indulonou před procházkou.Děkujeme za tipy a rady.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: út prosinec 22, 2009 7:11 am Předmět:
Ahoj,tlapinky před vycházkou pokaždé mažeme a to přímo balzámem na tlapky,kterýjsme koupili u vetky asi za 90 korun a já jsem zjistila,že je u výbornej na ruce ,takže spokojenost na více stranách
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jana a Jazz Zaslal: út prosinec 22, 2009 8:10 am Předmět:
Ahoj, zrovna jsem se chtěla zeptat na to samé - Jazz nesnáší nasolené chodníky a i když jdeme někam na louku nebo do parku, bohužel přes tu sůl alespoň kousek musíme. I když ho přes silnice přenáším a snažím se s ním chodit jen po sněhu, často zvedne nožku a třepe s ní. Ale ťapky rozpraskané nemá, alespoň ne viditelně. Slyšela jsem, že by se měly mazat něčím mastným ale zase se říkám, že se ta sůl musí na mastičku nalepit a je to ještě horší. Prosím tedy o nějakou radu.
SoVa Zaslal: út prosinec 22, 2009 10:33 am Předmět:
Připojuju se k Alče, taky používáme balzám na tlapky a velká spokojenost!!! jak to vypadá jsem našla na netu třeba tady: http://www.psikralovstvi.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=351 Akorát Bohouškovi děsně chutná tak musím u nanášení chránit tubu i ty tlapky co už jsou hotový A ty ruce taky potvrzuju, je to super promaštění!!!!
Ruda a Kápo Zaslal: út prosinec 22, 2009 4:43 pm Předmět:
Naši kluci strašně plakali při každé procházce, jak je sůl štípala do už hodně rozežraných pacek. Vazelina ani včelí vosk nám nepomáhal. Tak jsem dnes koupila úžasný boty!!! Klukům vůbec nevadí. Naopak, mají konečně z procházek radost. Můžou v nich i běhat a nepadají jim!!!
http://www.facebook.com/photo.php?pid=203255&id=1839650061#/photo.php?pid=203250&id=1839650061 Doporučuju!!!!
Jaromira Zaslal: út prosinec 22, 2009 6:34 pm Předmět:
Ahojky.Já chci vidět botičky a nic se nezobrazuje
Ruda a Kápo Zaslal: út prosinec 22, 2009 7:04 pm Předmět:
Jak to? Mě to jde. Mám je v profilu na facebooku. Jestli tam chodíš, tak můj email je zuzic.z@seznam.cz. Mám je na zdi. A jestli tam nechodíš, tak mě pisni email a já ti ty fotky pošlu emailem Zuzka
katkon26 Zaslal: st prosinec 23, 2009 8:23 am Předmět:
nešlo by to hodit na jinou str než facebook? ja o těch botách uvažuju totiž taky!
Ruda a Kápo Zaslal: st prosinec 23, 2009 11:36 am Předmět:
Kdybych věděla, jak na to, tak to udělám Včera mi to nešlo poslat ani emailem
Marika a Timmy Zaslal: pá únor 12, 2010 1:04 pm Předmět:
Náš minulý pejsek si vylizoval tlapky a měl úplně rudé i chloupky mezi tlapkami, ale žádné stroupky a ani prasklinky jsem neviděla. Nic nepomáhalo, žádné masti, žádné kapky, žádná abt. Kamarádky buldočka to má taky a taky na to nic nepomáhá. Timmy se tam začíná taky olizovat. Máte někdo zkušenost co dělat proto, aby tím Timmy netrpěl? Zdá se mi, že jsem někde četla, že vám to miláčci děají v noci, olizují si tlapky a různě u toho "spokojeně" chrochtají ? U nás se nesmí solit, takže od soli to nebylo.

Díky za tip néé typ :P
OndraGonga Zaslal: pá únor 12, 2010 1:22 pm Předmět:
Zuzi a kde si koupila ty botky, hoď sem prosím odkaz.
Gábina+Žolda Zaslal: pá únor 12, 2010 1:40 pm Předmět:
Zuzko, udělala jsem teď narychlo klukům jednu stránku u Žoldy na stránkách. Až bude chvilka času, tak to vylepším a doplním i všechny tvoje modely kabátků a bundiček
http://www.jollyjoker.estranky.cz/clanky/modelove/kapo-a-rudolf-v-botickach
OndraGonga Zaslal: pá únor 12, 2010 1:48 pm Předmět:
No tak to je masakr!
Marika a Timmy Zaslal: pá únor 12, 2010 2:45 pm Předmět:
jo a není pak mastná dlažba nebo tak něco z toho krémíčku na tlapkách???
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: pá únor 12, 2010 2:57 pm Předmět:
ne ne není holky mažu a podlaha je v pohodě, ono se to rychle vstřebává
Marika a Timmy Zaslal: pá únor 12, 2010 3:26 pm Předmět:
tak jsem mazala, když spinkal, samo jsem ho vzbudila. Furt čuchal, co to mám. Rozmázlo se to pěkně no a aby vydržel v pelechu, tak jsem mu dala buvolí kostičku, co jsme dostali jako dárek od spokojenýho psa. Nicméně po chvilce jsem mu to raději vzala. Mám s těmi kostmi tuze špané zkušenosti. No a dostal žízeňa štrádoval si to k misce a začly se mu rozjíždět ťapky od sebe. Srandovní pohled shora, nicméně pro něj to asi moc sranda není si to uhlídat. Dcera akorát přišla ze školy, tak jsme se najedly, Timmča okoukával a teď se skulil do pelíšku a bude asi zase spinkat se sloníkem. Má ale ty polštářky hrubší, než když k nám přišel. Furt chce ven, vobejda jeden. Za půl hodiny mu stihnu otevřít i 15x. Ufff
Gábina+Žolda Zaslal: pá únor 12, 2010 3:50 pm Předmět:
K té buvolí kosti. My kupujeme jenom ty veliký. min. 20 cm a když byl Žolda malej, tak do těch 15 cm. Vím co je všechno schopnej si narvat do krku, takže bych si nedovolila dát mu menší. Navíc jsme jednu takovou dostali hned do začátku od chovatelky s upozorněním, že menší uričtě nee. Ale stejně mu ji nenechávám, když je sám doma. Pro jistotu
Marika a Timmy Zaslal: pá únor 12, 2010 4:02 pm Předmět:
no právě, Monty se s nima dávil, pak problil půl hodiny, měl vždycky ty větší a ne vždy se ho podařilo ohlídat, takže jsme se s manželem zařekli, že tuhle srandu ne e. Není nic horšího, když to nejde ven a máte dojem, že je to jeho poslední hodinka, ještě k tomu kvůli takový jedný kostičce
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Tlapky

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:30 am

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Johnnypetka Zaslal: st březen 03, 2010 5:33 pm Předmět: Tlapky
Mažete někdo buldíkovi tlapky? Náš Albert je má teď takový nějaký drsný. Že by sůl?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Novakes Zaslal: st březen 03, 2010 10:58 pm Předmět:
my používáme klasickou vazelinu nebo infadolan, akorát upozorňuji,že náš pes má tendence si to lízat a jelikož je to mastná mast,tak se snažím ho udržet nějakou dobu v klidu ,jelikož pak podlaha pěkně klouže...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marika a Timmy

Site Admin

Zarudlá kůže mezi drápky

Příspěvekpát dub 09, 2010 10:47 am

Johnnypetka Zaslal: st únor 24, 2010 12:15 am Předmět: Zarudlá kůže mezi drápky. Máte s tím někdo zkušenost
Bertík si pořád kouše a líže tlapky - hlavně místa mezi drápkama. Má to tam zarudlý. Máte s tím někdo zkušenost? Nemůže to být třeba od soli? Předem všem díky za radu...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ruda a Kápo Zaslal: st únor 24, 2010 6:53 am Předmět: Re: Zarudlá kůže mezi drápky. Máte s tím někdo zkuše
Ahoj, náš Kápo má úplněto stejné, trpí tím od malička a celoročně. Dokud býval sám, tak si to lízal pokaždé, když byl sám doma, asi z nudy a vylízal si to do ruda, někdy i krvava a pak mu to hnisalo. Co máme Rudíka, je to lepší, protože se nenudí na nevylizuje, ale stejně se to někdy objeví. Takže důležité je, po každé procházce pořádně vytřít packy mezi prstama, aby tam nebylo mokro a tím pádem se to nezapařovalo, protože to potom svědí a oni si to škrábou jazykem. Když se to povede rozlízat do hnisava, pak je nejlepší Novikov-zelená vodička na rozbitá kolena. Natřít, nechat zaschnout a další den natřít znova. Nechutná jim to, tak to nelížou a hlavně se to vysuší. Po 2 -3 dnech začít dávat Bactroban (mastička na předpis, ale úžasnej lék!!!) Když je to jen zarudlé, tak stačí rovnou dát ten Bactroban. Zkusili jsme taky tekutý pudr, volně dostupný v lékárně Tanno-Herbal Lotio a je taky dobrej, akorát pak má bílé packy a vzhledem k tomu, že náš Kápo si dře i vrásky na obličeji, tak s tím pudrem vypadá jak náčelník Apačů. TAkže na obličejové vrásky je nejlepší ten Bactroban. Ale nikdy na obličej nepoužívat Novikov!!!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Johnnypetka Zaslal: st únor 24, 2010 2:03 pm Předmět:
Ahoj, díky za komentář. My jsme si nakonec dneska skočili k doktorovi. Má to samozřejmě od těch posypů a vlhka. Dostali jsme Triamcinolon a Framykoin. Mažeme 3x denně a musíme koupat ťapky v heřmánku. A Bertík dostal za odměnu vepřový ucho

Verisek2010

Kolemjdoucí

Re: Tlapky a problémy s tím spojené

Příspěvekpon kvě 31, 2010 10:03 am

Ahojky, mám malý problém, budu ráda za jakoukkoliv radu, mam roční buldočku,a pořád si doslova "ožírá" všechny tlapky, má to uplně červené až hnědé, bála jsem se že je to plísen a to říkal doktor, že není, snažila jsem se ji vykoupat,mazat krémem a nepomohlo to, nvíte někdo co stím? Moc děkuju Veru a Nelly

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon kvě 31, 2010 9:08 pm

Ja pouzivam na tlapky od L`occitane to bambucke maslo, je to vhodne aj na atopicke ekzemy a uplne suchu popraskanu kozu a neni v tom ziadny konzervant ani stabilizator. Stoji to u nas taka mini okruhla nadobka okolo 6 EUR, ale je to parada. Mne to zahojilo uplne dopraskane cervene ruky a nasmu buldikovi s tym mazem tlapky a nema ich vobec drsne ani zacervenale.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 03, 2010 3:27 pm

Já na to používám ten tekutý pudr, který jsem už tady několikrát doporučovala :D
http://www.zdravmat.cz/tanno-hermal-lot ... l/p/30366/
A Zuzka od Kápa a Rudolfa říká, že Kápo si přestal vylizovat packy, až když mu pořídili Rudolfa a přestal se doma nudit. Takže možná pomůže tohle řešení :wink: :D

Jája+Matýsek

Návštěvník

Příspěvekúte čer 15, 2010 12:08 am

Ahoj...našemu Matýskovi je rok a dělal to taky...pak nám jedna paní poradila namazat to sádlem...tak jsme to skusili a od té doby je to taková navyková pochoutka, protože když Matýskovi namažeme pacičky tak je jen olíže, ale už nekouše...Dřív je míval ošklivě popraskané a takové hrubé a od naší "sádlový léčby" má moc krásný pacičky :D

Ewule

Návštěvník

Příspěveksob srp 07, 2010 12:44 pm

Ahoj!tak jsem tady hledala rady na ''soustavné olizování tlapek'' a vyzkouším postupně všechno a začnu tím tekutým pudrem.Snad to Barunce pomůže-já bych taky něco potřebovala-na uklidnění :lol: ,protože někdy se to nedá vydržet,jak si ty tlapičky drhne-a to nemá žádné pupínky ani praskliny ani zapařeniny :roll: .Sama taky není-máme i Matýska,ale problém s tlapkama se tím neřeší :!: .Jestli jste někdo v poslední době vyzkoušel něco nového,dejte prosím vědět.Zatím čauky a užívejte léta.E+M+B

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekned srp 08, 2010 10:06 am

Tak já zkušenost mám čerstvou. Zkoušela jsem všechny doporučení počínaje pudrem, ale nakonec nám pomohl až vet. Dostali jsme šampon "Allercalm" do stříkačky. Maximálně na 5 dny a 1x denně do mokré ťapky vetřít šampon, nechat působit 2 - 5 minut. Pak opláchnout, vysušit. A nakápnout "Surolan". Ten surolan dávat na suchou a čistou tlapku max. 2x denně po dobu 5 dní.

Podobně nám zmizeli i krvavo-mokvavé stoupky pod očima, jen s jiným postupem a jinými přípravky. Opravdu, od té doby (a to jsem šamponkovala jen 2 dny, pak jsem už nicnepoužívala) má Timmy klid s tlapkama a i s vráskou u očí.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon srp 09, 2010 10:00 am

Nam dali na tieto veci na veterine nejaky skingel a celkom dobre to ucinkuje.

Ewule

Návštěvník

Příspěvekpon srp 09, 2010 10:24 am

Ahoj!Děkuji za radu,Surolan máme doma,používáme na ouška a záhyby pod očima-na tlapky jsem neměla odvahu-aby nebylo Barunce špatně kdyby olizovala.Ale zkusím i ten šampon :wink: .

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěveksob led 15, 2011 10:02 pm

Tak jsme opět nemocní. Ačkoliv jsem před každou vycházkou mazala pečlivě packy spešl krémem, přes solenou silnicí přenášela v náručí, po vycházce koupala nožky.... Ebča má hoodně bolavé packy. Na veterině jsme vyfasovali mastičku a budeme kupovat botičky. Mimoto máme ještě zánět oušek, takže antibiotika. :(

Naše malá BlackBerry

Příspěvekčtv bře 17, 2011 10:28 pm

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, máme doma 2 dny dvouměsíční fenku. Je úžasná, krásně si hraje, papá a vypadá velmi spokojeně. Věnujeme jí maximální množství času. Ale i tak, jezdí nám po zadečku, odráží se předníma nožkama a ty zadní si "štipká" zoubkama.
Nevíte někdo co s tím? U vet. jsme byly, blešky a ani jiné breberky nemá, už 4x odčervená.
Moc díky za info,
Mira a Blackberry:-)

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát bře 18, 2011 12:06 am

Jestli jste vyloučili parazity jako možný problém, změnila bych stravu. Může v ní být něco co dráždivého..
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát bře 18, 2011 12:12 am

To si nemyslím, spíš bych sázela na žlázky :)
Míša a Duffy (1 rok)

Naše malá BlackBerry

Příspěvekpát bře 18, 2011 10:39 am

To už může mít problém se žlázkami ve dvou měsících? Asi zajdeme zase k vet.
Díky moc za typy...
Mira a Blackberry:-)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát bře 18, 2011 11:13 am

No moze byt problem uz aj v dvoch mesiacoch, treba skusit u veta vymackat, ked toho bude vela, tak aspon viete, kde je problem.

Naše malá BlackBerry

Příspěvekpát bře 18, 2011 12:11 pm

Tak jsme byly u vet. a ten rikal, ze je to typicka alerg. reakce na zradlo. Krmine(krmili jsme) Royalkou spec. pro buliky, po precteni slozeni granulek jsem prisla na to, ze obsahuji psenici!!!(hajzlici jedni!!!).
I kdyz Acanu puppy moc nemusi, tak na ni prejdeme.
Zlazky kontroloval taky, neco malo vymackal a pak je i proplachnul, ale v tom pry problem neni.
Uvidime za par dni:-)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát bře 18, 2011 1:07 pm

Tak zkuste něco jiného, když Acana moc nesedí :) je toho mnoho :)
Míša a Duffy (1 rok)

Naše malá BlackBerry

Příspěvekpát bře 18, 2011 2:33 pm

Ne ze by ji Acana nesedla, jen nad ni trosku ohrnuje "cumacek"(jestli se tomu tak da vubec rikat) :D

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát bře 25, 2011 7:47 pm

Tak jsem se přidala do klubu "nemocných paciček". Duffy má přesně ty mokvavé boláčky mezi "bříšky" paciček.

Zatím zasypávám Septomexem, hodněkrát mi pomohl a mažu Framykoinem. Napadlo mě ještě natřít TeaTreem. Nevím, jestli máte někdo zkušenosti, já si to mažu na všechno - na opary, oděrky, odřeniny...je to antiseptické a antibakteriální. Také velice vysouší...co myslíte? Jestli to neustoupí, v PO mažeme na veterinu. Duffyho to ale evidentně vůbec netrápí :)
Míša a Duffy (1 rok)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěveksob bře 26, 2011 12:11 pm

Mafinko, já jsem už taky někde psala nějaký postřehy. Já mám s Timmčou taky problémy. Jednou za čas se objeví a má mezi prstama a i mezi bříškama ze spodu úplně krvané a i chloupky červené, stále si olizuje. Nebo jestli někdo v tvém okolí nemá SUROLAN a nemůže ti půjčit na vyzkoušení. Stačí mainká kapka na jedno postižené místo, trošku rozetřít. Já bych ti klidně kousíček mohla dát na vyzkoušení. Ale já přes pudry, krémíky a kdeco, skončila u tohohle a do 2 nebo 3 dní je Timmy čistý. Přestane se lízat a máme po problému.

No jo, ale je fakt, že každému pomůže něco jiného, ale u nás je tohle fakt super přípravek a mám ho stále k dispozici. Nám pomáhá i na vrásku pod očima, jelikož je venku sluníčko, Timmysovi "tečou" slzy.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob bře 26, 2011 12:58 pm

Nam na toto zacervenanie v packach zabera canesten krem. Davam ho ako prevenciu. Framykoin sa velmi neosvedcil, neviem preco. Surolan som neskusala, tak nabuduce vyskusame. Ja len neviem jak sa to vobec stane, ked sa mu o tie packy tak staram...

evisek68

Moderátor

Příspěveksob bře 26, 2011 5:20 pm

Jenže je asi nejdřív potřeba poznat původce svědění, Canesten je na plísně a Surolan především na kvasinky.
http://www.canesten.cz/canesten/index.asp
http://www.lekarna.cz/surolan-a-u-v-sus-30ml/
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Hana Vylegalová

Stálý člen

Příspěvekned bře 27, 2011 10:43 am

My jsme taky dostali na Jennynku canesten crem, ale ona měla na pacičkách a mezi prstama plíseň z nedostačující hygiény u bývalých páníčků, kterou si vykousávála k vůli svědění. To co vykousala se změnilo na hnusné boláky a bulky. Mažu jí to od pondělka a nasazuju mimiponožky a pacičky má mnohem lepší.

katkon26

Stálý člen

Příspěvekned bře 27, 2011 11:19 am

jelikož si Boris kousal mezi prstama , tak mu to mokvalo.. nejdříve sem to zkoušela vysoušet penicilinovým práškem, pak mazala sadlem,
ale teď 4 dny vysuším kapesnikum a namažu mezi mastičkou na oči. framikojinem
- a za 4 dny je všechno pryč , nic nkouše, ma to krásné a žádné stroupky :))
Katka =Žofie + Boris

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř bře 30, 2011 12:13 pm

Mariko, děkuji za nabídku vyzkoušení Surolanu a také všem ostatním za odpovědi.
V podstatě mě nejvíc zarazilo, že skutečně 3x denně mažu regenerační a ochranou mastí (lehce antibakteriální a protizánětlivá) masíruju ty tlapičky a najednu tohle. Mastí mažu, protože Duffy měl už od začátku zimy na polštářcích díry jak "do pekel". Opravdu rýhy a hluboké - absolutně nebolestivé - dlouho to nemizelo, už jsem panikařila, ale po 6 týdnech pravidelného mazání a masírování se začaly zavírat :)

Jinak zpátky k pacičce. Přes víkend se maličko zlepšila, tak jsem léčila dál o "106" :lol: Takže - ráno jsem zakápla TeaTreem, nechala zaschnout a než jsem šla do práce, posypala antibakteriálním pudrem. Večer jsem namazala Framykoinem - zasypala pudrem, před spaním vyčistila tamponkem s Peroxidem a zasypala pudrem.
Pacička je už k nepoznámí - z mokvavých puchýřů se přes víkend staly strupy, ty během pondělka-úterka odpadaly a teď už jen lehce doléčit :)
Míša a Duffy (1 rok)

Naše malá BlackBerry

Příspěvekpon dub 25, 2011 12:19 pm

Tak, po delsi dobe se s vami podelim o nove zpravy. Nase Berry na nic alergicka neni!!!!!! :D Vsimli jsme si, ze serfuje po zadku tehdy, kdyz se ji chce ven-vykakat :D .
Mejte se krasne :D
Mira a Blackberry.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon čer 27, 2011 5:09 pm

No my sme dnes skoncili na veterine s odlomenym pazurom, drzal mu na vlasku, krvacalo to, tak uz to len potiahli a bolo, ani ho to nebolelo, len mu to vadilo. No netusim ako sa to stalo, pazuriky opilovavam a teda manikuru ma poriadnu....Takze par dni po dovolenke hned na veterinu.... :roll:

filipendula

Návštěvník

Příspěvekpon črc 11, 2011 10:41 pm

Velmi by som poprosila o radu. Moj buldocek ma uz asi 3 mesiace medzi prstikmi take akoby "vriedky", najprv mal len jeden, ale momentalne uz ma 4... Najprv sa to vytvori ako navreta bulvicka, casto aj taka fialova, leskla, praskne (vytecie krvava vodicka), potom to trocha zaschne, zmensi sa a po case sa znova spravi navrenina a takto stale dookola. Samozrejme som bola i u vet, bral na dezinfekciu Betadine, mast Panolog, antibiotika (vraj je to zapal koze)-nepomohli. Zmenila som vet (odporucaneho) a ten mi povedal, ze to su len zapalene chlpky. No neviem, podla mna to je nieco vaznejsie...uz som z toho na nervy, bojim sa, aby sa z toho nieco nevyvinulo :( . Za kazdu odpoved dakujem
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce