Právě je pát led 19, 2018 10:22 pm

Páteř a plotýnky

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

katkon26

Stálý člen

Re: Páteř a plotýnky

Příspěvekúte dub 12, 2011 12:05 pm

Tak rentgenu sme se vyhnuli.
Pan dr. Nejez -neurochirurg si ji zkontroloval a tak rentgen s kontrastní látkou zatím posunul .
Zjistil, že má zadní pravou nohufakt ne ok, protože jě méně osvalená a více ji nadlehčuje - toho sme si už všimli dávněji :twisted: ale nějak sme tomu nepřikládali váhu :twisted:
Dneska jelikož už capká a chtěla ho i poskakat , tak je to oproti včerejšku pokrok a já jsem za něj ráda.
Teď musí mít 14 dní absolutní klid ! Nesmí nikdy coursing, skákat a tak... což neivím jak teda uděláme.... ale uděláme.
Zatím to vypadá .....
Katka =Žofie + Boris

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte dub 12, 2011 12:56 pm

Katkon drzte sa!Ja viem, co to je za nervy, ja nasho tiez brzdim pri skakani, tiez mame tieto veci preventivne zakazane. Hadam to bude len prechladnutie a iba Vas poriadne vystrasila :wink:
Drzime palce!
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Babetta

Stálý člen

Příspěvekstř dub 13, 2011 10:42 pm

Držím pěsti taky, aby vše dobře dopadlo. Ani my by jsme to nechtěli prožívat znova. :cry:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekstř dub 13, 2011 11:15 pm

Katko, moc na vás myslíme a držíme všechny tlapičky. Žofinka je malý ďáblík a určitě je problém ji zklidnit.

katkon26

Stálý člen

Příspěvekčtv dub 14, 2011 1:31 pm

Tak ona moc nelítá, spíš "divně" sedí , ale venku chce poběhat a dokonce mi doma skočila na postel , když sem myla Borise. :twisted:
Díky za podporu :)
V pátek jdem na rentgen nohy a koubu a když se nic nedozvím, uvažuju o Brně...
Katka =Žofie + Boris

Cookie

Kolemjdoucí

Příspěvekpát dub 29, 2011 10:25 pm

Chtěla jsem se zeptat, zda jste se někdo nesetkal se zde uvedenými problémy s nehybností zadních nožiček, ale už u 4 měsíčního buldíka. Máme totiž 4 měsíčního Teddíka a dneska najednou přestal ovládat zadní nožičku, tahá ji za sebou. Byli jsme u vet, ten nám dal B12 a zítra máme opět přijít pro prášky. Do dneška byl velice aktivní, skákal a lítal jak utržený. Je to hrůza. Děkuji za odpověď.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon kvě 02, 2011 11:14 am

Cookie píše:Chtěla jsem se zeptat, zda jste se někdo nesetkal se zde uvedenými problémy s nehybností zadních nožiček, ale už u 4 měsíčního buldíka. Máme totiž 4 měsíčního Teddíka a dneska najednou přestal ovládat zadní nožičku, tahá ji za sebou. Byli jsme u vet, ten nám dal B12 a zítra máme opět přijít pro prášky. Do dneška byl velice aktivní, skákal a lítal jak utržený. Je to hrůza. Děkuji za odpověď.

Asi najlepsie bude, ake nezaberu injekcie na nejaku podporu ist na RTG, ci neukaze nejaku vyvinovu vadu, alebo nieco ine. Skryty uraz, aj to moze byt. Ked to nic neukaze, tak potom je to skor v makkom tkanive. No tazko u akeho prcka posudit. Mne veterinar hovoril, ked som konzultovala Herculov stav, ze prave v tom stenacom veku sa mnohe veci nejak zle vyvinu a potom sa to objavi az neskor.A je to psik s PP, ci bez? Lebo ak je s PP obratila by som sa aj na chovatela, ze co s tym a ci nema predoslu skusenost. Mohlo by to byt cenne. Mozete sa skusit obratit aj na toho, kto psika predaval, aj ked je bez PP, ale tam je sanca dosledovania niecoho v chove ovela mensia.Drzim palce a rychlo to rieste. :wink:

Cookie

Kolemjdoucí

Příspěvekpát kvě 06, 2011 8:10 pm

Děkuji za odpověď. Naštěstí B12 a 4 prášky zabraly. Vypadalo to na přiskřípnutý sval či šlachu. Tedík už je ve svím živlu. Ještě nepatrně kulhá, ale odeznívá to. Pejsek je bez PP, ale chovatelé mají oba rodiče, takže také jsem uvažovala o dotazu. Doufám, že již budeme v pořádku, 8)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob kvě 07, 2011 10:30 pm

Na priskripnute svaly a pod. je este veelmi maly, ale mozno stacil iba neopatrny pohyb, ale chovatelov by som urcite kontaktovala, nech su dobre informovani, ze co sa prihodilo.

Nikki

Stálý člen

Prosim o pomoc, co mu je???

Příspěvekned srp 14, 2011 10:03 am

Prosím myslíte si,že buldoček může být fyzicky vyčerpaný, že by jen ležel a hýbaal jen hlavou a nemohl si sednout? Bydlíme v bytě,ale byly sme u rodiču na návštěvě a dva dny tam pořád lítal po zahradě.včera,když jsme přijelidomů,tak vše ok,jen šel spát a večer už nemohl sejít schody,nakonec je vyšel nahoru a šel spát. a teď hýbe jen hlavou a leží ve stejný pozici.kdž ho dám do sedu tak se klepe a nožku má třea v křeči.co to může být?

kaliiv

Návštěvník

Re: prosim o pomoc, co mu je???

Příspěvekned srp 14, 2011 12:18 pm

Dobry den to asi nebude vycerpanosti ted jsme byli tri dny na dovci a taky nam tam lital jak splaseny a chodil snami i tury tak si myslim ze to asi tim nebude. Sice spal dele protoze je to stendo jeste ale jinak nic..Zkuste jit na veterinu..
Rocky

Silvie OK

Návštěvník

Příspěvekned srp 14, 2011 1:37 pm

Rozhodně na nic nečekejte a jeďte na veterinu.

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěvekned srp 14, 2011 1:50 pm

Utíkejte na veterinu!To bude něco neurologického bych řekla... šup šup a dejte vědět! :wink:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekned srp 14, 2011 3:40 pm

No vezmite kreditku a bezte na veterinu!Bud to bude prechladnuty nerv, alebo nieco podobneho, mozno horsieho. Uz mu niekedy robili RTG chrbtice?Ak nie moze byt na rade neprijemne prekvapenie. Toto treba okamzite riesit, ked sa nevie ani posadit, ide tam uz o dost vela. Mozno sa to bude dat riesit injekciami a cakat na vysledok. ved aj tuto Radke takto ochrnul psik na par hodin. Treba okamzity zasah odbornika, urcite so psom nehybat na silu.Ani Vam nikto nebude hybat s krkom, ked s nim mozete mat nieco vazne. Toto je to iste.

Meloun

Návštěvník

Příspěvekúte srp 16, 2011 4:38 pm

Tak coo? Jak to dopadlo? :shock:
Bulldo(g)zer!!

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekúte srp 16, 2011 5:34 pm

Tak jak to dopadlo?? Obávala bych se vyhřezlé ploténky, s tím teď máme bohaté zkušenosti :? :cry: ale nechci strašit! Snad to bylo "jen" vyčerpání. Ale jako Katka, taky bych řekla, že to může být neurologický problém :?

VendysaH

Návštěvník

Re: Prosim o pomoc, co mu je???

Příspěvekpát srp 19, 2011 12:19 pm

Doufám že jste dopadli dobře....Držíme pěsti pro štěstí...

Nikki

Stálý člen

K veterináři?

Příspěvekúte lis 08, 2011 7:48 pm

Ahoj,

prosím vás všechny o radu. V pátek jsem přišla domů a neproběhlo žádné poblázněné vítání jako obvykle, kdy to vypadá, že klepne pepka. Připisovala jsem to ale tomu,že jsem přišla dřív než obvykle a on se čerstvě vzbudil. Pak zase něco našel v koupelně na zemi a zdrhal se s tím schovat pod stůl v obýváků. Přítel ho pak obvykle nahání po bytě, aby to nesežral. Všiml si ho, čapnul ho za nohy,aby ho zastavil,samozřejmě ne nijak brutálně,ale jako obvykle,když se takhle nahání i ze srandy doma. A v tu dobu jsme Charlieho slyšeli poprvé za dobu co ho máme zakňučet. S přítelem jsme se akroát pohádali,protože vím,že Charlie jen tak nekňučí, i když kolikrát spolu fakt zápasí,tak jsem ho akorát obviňovala,že po něm šel hrubě.Jenže on věděl že ne.

Charlie byl pak dost vyděšenej. Nakonec bylo na chodbě na zemi i pár průjmových kapek. Další věc - nemohl jít ze schodů ani do schodů,ale venku a doma chodí normálně,jen neskáče na postel. Předpokládala jsem,že je jen nastydlej a oslabenej i kvůli alergii,plus změně granulí,to většinou neskáče na postel,protože nemá sílu. O víkendu dostal jitrocelovej sirup, med,ven jsme ho tahali v náručí - venku chodil ok.V pondělí ráno zvládl schody. Večer už zase ne.

Dnes jsem ho vzala na test do parku.Když ho pustím bez vodítka,tak chvíli líta a hlavně,když ho zavolám na odměnu. Moc neběhal jen tak trochu,ale žádný mety jako obvykle. Chodí ok, značkuje na obě strany,že se skoro vyrátí,tak si říkám, že by ho to nemohlo zas tak bolet,když zvládne zvednout jednu nohu a udržet se na té druhé a i obráceně. Jen na povel sedni mi přijde,že jednu nohu polevuje. Chuť k jídlu má. Myslíte, že ho mám vzít k veterináři? Myslím, že bude těžké něco zjistit, furt ho pozoruju a nějak velké ulevování nevidím. Nebo když něco malinko vidím, tak nepoznám, která ta noha je ta špatná a která dobrá. Případně nevím,jestli si to vsugerovávám,že něco vidím. Nevím,jestli by doktor něco poznal. Na druhou stranu,nechci,aby ho to bolelo. Předpokládám,že po víkendu se to zlepšilo tím,že jsme ho tahali ze schodů. Možná by stačilo mu jen dát pár dní klid. Nechci ho zbytečně stresovat u veterináře, protože mi posledních pár dnů přijde zvláštně vyděšenej ze všeho. Samozřejmě není tak živej,jak obvykle,protože to jinak líta po bytě,skáče z postele na postel, z gauče na gauč a teď mu to asi nejde. Myslela jsem,že jen slabej z nastydnutí,ale když je nastydlej tak samozřejmě chrhlá a nemůže dýchat a to teď nemá.

Omlouvám se za tento román. Já jen že jsme u veterináře poměrně často, i když teď už dlouho ne..a mám vždycky hroznej strach,co mu je a trpím možná víc než pes. Nemohla bych mu něco dát jen jako domácí léčbu? Nemůže ho to snad zas tak bolet,to by venku nechodil, neobčůrával každej patník..

Marika a Timmy

Site Admin

Re: K veterináři?

Příspěvekúte lis 08, 2011 10:04 pm

Ahoj Nikki,

no já bych zašla určo na vet, alespoň pro klid duše. Vše popsat. Zkus se nejdřív u tvého vet telefonicky poradit a pak přímo objednat. Sama uvidíš, co ti vet řekne, držím pěsti, aby bylo v pohodě. No třeba se lekl a hnul si zádama, nevím, nejsem odborník.

Teď něco od nás doma, manžel si jednou tak kýchl, že upadl na zem a nemohl se pak několik dní pohnout :-)
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Nikki

Stálý člen

Příspěvekúte lis 08, 2011 10:11 pm

Vidíte, záda mě nenapadly. Došlo mi to až po přečtení diskuze o tom, jak buldočci odmítali chodit. Zítra ještě musím do praáce, ale ve čtvrtek radši zajdu.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte lis 08, 2011 10:24 pm

Nikki, dlouho si nebyla a přesunu tento článek pod záda, ju ?

Ale nikčo, záda to být nemusí, to mě jen napadlo. Raději prosím tě konzultuj alespoň telefonicky, ju??

Nikki

Stálý člen

Příspěvekstř lis 09, 2011 10:40 pm

Tak Charlie se zdá vždycky lepší, když ho tahám do schodů a ze schodů. Dneska se už snažil i skočit na postel,ale nenechala jsem ho, aby se moc nenamáhal. A v tom, dkyž si člověk už říká, že se to snad lepší, tak přítel ho hladil po zádech, když mu stál u židle a najednou Charlie hrozně vyjekl. Přítel ho jen hladil na konci zad. Hrozně jsme se lekli,stejně tak i Charlie, kterej se hned běžel schovat. Byl z toho hrozně vyděšenej. Zítra konečně veterinář. Jen mám hrůzu z toho, jak bude vyvádět, až to tam bude veterinářka hledat.Modlím se, aby to nebylo nic vážného. :cry:

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř lis 09, 2011 10:55 pm

držím palce, určitě to bude v pořádku, neboj. Je dobře, že jste se odhodlali.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekstř lis 09, 2011 11:00 pm

Jen jsem z toho teď na nervy, ani nebudu spát. Četla jsem o tom na internetu, že by mohl ochrnout, apod. Je mi z toho akorát do breku. Modlím se, aby to nebylo nic vážnýho,ale jak jde o záda.. :cry:

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř lis 09, 2011 11:14 pm

neboj, to bude dobrý, hlavně nebul před ním, on to na tobě pozná. Dělej prostě jakoby nic. Nemá tam třeba modřinu, bouli, něco odřenýho ? Koukali jste ?

Určitě to bude v pohodě, uvidíš

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 10, 2011 12:13 am

Niki, mohl mít jen skřípnutý nerv...naše Aira tak přestala úplně chodit na zadní, tahala nožky skoro za sebou, nemohla se na ně postavit. Já jsem tehdy jen brečela a brečela, nevěděli jsme, co se děje. Bylo to ze dne na den. Jeli jsme s ní na veterinu, na rengen, kde se nezjistilo skoro nic. Moje mamka rovná páteř, pánve, nohy atd. atd. různými metodami a dokonce si udělala tehdy kurz i na psy. Takže Aira šla na 14 dní k našim a mamka ji každý den "drtila"..měla zapadnutý a posunutý obratel, který ji přiskřípnul nerv a proto nemohla chodit. Aira tehda strašně kvičela, nemohla jsem u toho být..ale pomohlo to, zase začala běhat a od té doby se to (ťuk, ťuk) nevrátilo..tím jsem Tě jen chtěla uklidnit, že to vždycky nemusí být tak vážné, jak to vypadá. Já jsem se tehdy taky bála toho nejhoršího..tak držím pěsti...ať je to cokoliv, tak ať to brzy přestane !!!!!

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 10, 2011 1:07 pm

My mame taky podobny problem s krkom, sekne sa mu sval a nemoze sa velmi hybat. Riesime to podanim tabletky, nakolko sme boli uz 2X na RTG takze sme to konzultovali uz s viacerymi vetmi a ten nas, ktory nam pomohol uz hadam so vsetkym dosiel na napad necpat do neho lieky ale kupit odbornu literaturu a venovat sa masazam, shiatsu a psej joge. Tak knihy su sice iba v anglictine, ale mne to problem nerobi. Ak to pomoze tomu nasmu zlaticku, tak nad tym budem sediet den noc. Ono u buldockov mi bolo vysvetlene, ze nie je problematicke iba to s platnickami a obratlami, ale aj tie nervy a svaly. Vie to strnut nejak, zaseknut sa. Jedine riesenie kde moze byt cosi vidiet je rezonancia. Ale je to dost drahe a prebieha v narkoze. Psia neurologia podobne ako ludska je este pomerne osekana v moznostiach napravy.Diagnostika je, len ako potom dalej. Ak vie niekto napravovat a masirovat psikov prosim o kontakt, urcite sa to zide nielen mne. Rovnako je v Brne dostupna akupunktura. da sa ist aj touto alternativnou cestou.
vsetkym, co maju podobne problemy drzim palce! :wink:

Nikki

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 10, 2011 7:45 pm

Tak opravdu je to něco od páteře. Dostal tři injekce a tablety a prej se uvidí. Jen nevím,co se uvidí..jestli ochrne?Má to prý vzadu a spíš na pravé straně. Protože,jak sem ho nesla ze schodů,tak jsem ho trubka blbě položila a zakňučel a chvíli kulhal na pravou zadní nohu. Jen teď sháním tašku na buldočka. Čtvrté patro s 11kg mě fakt zabíjí, mám natáhlý sval na ruce a navíc ho i blbě držím. Pak jestě problém s postelí a gaučem, přeci jen na nich traví hodně času a te%d ho musím hlídat, aby ani neseskakoval,takže se asi přesunem na zem na matraci nebo nevím,jak to řešit. Nemůže být furt v kleci..

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 10, 2011 9:16 pm

Niki, odkud jste?? Kdyby někde od Ostravy, tak jestli byste měla zájem, tak bych vám domluvila návštěvu u mamky, ať se na tu páteř podívá. Rovnala už několik koček i třicetikilového psa..pokud to máte daleko, zkuste pohledat na netu. Někteří fyzioterapeuti tyto kurzy taky mají..taky ta akupunktura by mohla pomoci. Podle mě lepší zkusit všechno ostatní a pak až léky..ale je samozřejmé, že veterinář je dá ihned, jako první, protože on psa určitě masírovat nebude. Aiře taky dali injekce za několik stovek a nic z toho ji nepomohlo..
Přeju hodně štěstí

Nikki

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 10, 2011 9:41 pm

Bohužel jsme až od Pardubic.Bojím se, ale aby mu to neublížilo. Já když měla nedávno problémy s bederní páteří, tak mi doktorka říkala, hlavně nenechávat si někde rovnat záda,tak nevím.
PředchozíDalší

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce