Právě je čtv dub 19, 2018 3:03 pm

Srst a problémy s tím spojené - línání, použití šamponu

Má Váš buldoček zdravotní problemy? Nebo měl a už je zdravý? Napište Vaše zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Srst a problémy s tím spojené - línání, použití šamponu

Příspěvekpon dub 12, 2010 1:17 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LuciqueLand Zaslal: so leden 09, 2010 7:42 pm Předmět: Chlupy
Chtěla bych se zeptat,nikde jsem to tu nenašla,na padání chlupů u vašich placatek. Naše Bessi hrozně líná,ale strašně. Nevím,jak moc je to u Vás,ale já už nevím co s tím,koupila jsem si na to rukavici a tak 3xdenně vyčesáváme,ale nějak to nepomáhá. Všude samý chlupy,vysáváme,vyčesáváme,ale dostanou se všude.Jak si člověk sedne,hned jí má na klíně a pak to oblečení hrůza děs!Pak zase karáčem sundávám chlupy z oblečení a moc to teda nejde,se toho zbavit. Taťka už nadává,všude samý chlupy. Ještě je světlá,takže světlí a tvrdý,no pěkná hromada. Snad je to teď a pak se to trochu zklidní. Měli jsme před Bessi pudlici a kníračku a to nebylo nic,to je ale asi u buldíků normální.Nebo spíš,jak je doma a je tu teplo,tak to padá a kdyby byla venku,tak tam by to tolik nebylo.Ale to bych nemohla,postelovýho mazlíka!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nikki Zaslal: so leden 09, 2010 7:53 pm Předmět:
no nas takhle poustel chlupy jen na pozdim, bylo toho dost..ale ted je to zas ok
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: so leden 09, 2010 8:38 pm Předmět:
naše Nellynka líná taky hrozně,ale bílý a fauníci línají všeobecně víc než černoušci aspoň co se stýkáme s kamarády FB,tak to tak mají a jak říká naše vetka domácnost s musí s chlupama sžít jinak taky stále válečkujeme a klepeme to se jinak nedá
Novakes Zaslal: so leden 09, 2010 11:07 pm Předmět:
jojo,chlupy hrůza........taky to z nás padá jak o duši....jsme taky béžoví,takže nejlepší jsou tmavé ponožky...zkoušela jsem do pračky dávat houbičku na nádobí,prý to chlupy nabodá do sebe a oblečení by mělo být čisté,ale bez efektu...drží a drží...no člověk se s tím musí naučit žít...
Milan a Flek Zaslal: ne leden 10, 2010 9:47 am Předmět:
Bílí, jak píše Alča, alespoň z mé zkušenosti v porovnání Flek černoušek) a Hugouš (strakoš) opravdu línají o dost více. Přesto, že kluky také často vyčesáváme, tak jsou chloupky samozřejmě všude. Podlahy máme naštěstí bez koberců, čili vysavač to zvládá bez problémů a z oblečení, ložního prádla a ostatních textilií zůstanou chloupky nejvíce na sítu sušičky, kterou jsem musel koupit kvůli plísni ze sušení prádla v koupelně. Poprvé jsem na to opravdu čučel, co chloupků může ještě zůstat v prádle po jeho vyprání. Co by ovšem člověk pro ty čumáky neudělal a nestrpěl za jedinej jejich kukuč.
LuciqueLand Zaslal: ne leden 10, 2010 12:08 pm Předmět:
Tak vidím,že je to opravdu normální. Někdy je to ale síla! A je pravda,že co by pro ně člověk neudělal!
Jaromira Zaslal: ne leden 10, 2010 12:18 pm Předmět:
Ahojky.Chlupy to je u nás taky stálé téma.Včera jsem prala manžela černý kalhoty přihodila jsem k nim synovo nová vánoční tričkaříkám manželovi aby si prošacoval kalhoty a jdu na to.Závěr vytáhla jsem prádlo vobalený tabákem,zapoměl tam cigára jsem na mrtvici ještě teď......kam se hrabou chlupy
radka Zaslal: ne leden 10, 2010 7:07 pm Předmět:
no a zapomenutý papírový kapesníky,nááádhera...jinak my jsme černoušci a je to taky peklo..lux,lux...a žádné bílé doplnky
Petra a Peggynka Zaslal: ne leden 10, 2010 9:07 pm Předmět:
Jo jo, my jsme bílý s černými fleky, bílý taky všude, od ponožek, přes slipy, povlečení, prostěeradla, takže to pelíchání je asi normální.
Jediná rada na to je zrušit koberce a ob den luxovat a zametat.
Nejhorší je, že se mi to kolikrát zabodne do nohy a docela to bolí, tak to pak lovíme pinzetou.
Ale za naháře bych placatku určitě kvůli "pár chloupkům" nevyměnila.
Bruno Zaslal: po leden 11, 2010 11:10 am Předmět:
To je zvláštní. Bruno (černý) zas tolik nelíná. Má jen občas takový línací období, ale jinak to není žádná hrůza. Určitě toho nemám plné oblečení, jak tu popisujete.

Každý večer ho vykartáčuji kartáčem na krátkou hladkou srst a občas (když se mi zdá, že "opadává" nějak víc) použijem trimovací pilku - to je bezvadná věc, nemůžu si jí vynachválit. Najdete na netu, mi ji koupili ve Spokojeném psovi. Můžu jen doporučit.
pavla Zaslal: út leden 19, 2010 7:16 pm Předmět: chlupy
Ahoj,pročetla jsem si toto téma,ale chtěla jsem se zeptat,jaký druh kartáče používáte.Mám 11-ti týdenní štěně a chystám se ho zvykat na kartáčování.
Díky za radu.
Novakes Zaslal: út leden 19, 2010 9:01 pm Předmět:
používám gumový oválný kartáč na konci jsou bodlinky gumove a jde navléct na ruku.jsem s nim strašně spokojená...
LuciqueLand Zaslal: út leden 19, 2010 9:03 pm Předmět:
My máme ten samý.
katkon26 Zaslal: st leden 20, 2010 9:32 am Předmět:
my máme rukavici na ruku a ta má na dlani gumový výstupky, teď je asi období nějakého přesrstění nebo co, protože Žofie začala línat straštně. jinak jsme v pohodě.
Bruno Zaslal: čt leden 21, 2010 11:29 am Předmět:
http://www.spokojenypes.cz/hrebeny-kart ... m?id=13325

http://www.spokojenypes.cz/hrebeny-kart ... a?id=18734

My používáme tyhle dva nástroje. Tu pilku jen občas když více líná.
Břéťa a Barča Zaslal: čt leden 21, 2010 12:36 pm Předmět:
Jako doplněk stravy podáváme našim línajícím buldočkům Roboran H pro barevné a černobílé psy (fawnka a strakoš). Přes to bílý Břéťa dost "sněží" a jeho chlupy mám často zabodnuté v chodidle. Barčiny hnědé chloupky jsou jemnější a líná méně, spíše se změnou ročního období. říká se, že nejméně línají žíhaní buldočci, ale to nemohu posoudit. Zřejmě není jiné řešení, než se s chlupy smířit.
OndraGonga Zaslal: čt leden 21, 2010 12:45 pm Předmět:
Chlupy Montíka, který umřel před dvěma lety, nacházím v jídle, prádle apod., dodnes. A to jsme prošli celkovou rekonstrukcí bytu, výměnou všech krytin atd.. Beru to, jako že je Montík pořád trochu s námi .
Gábina+Žolda Zaslal: čt leden 21, 2010 1:36 pm Předmět:
Jů, to je hezký. Taky mě potěší, když najdu v práci Žolíčkův chlup a co teprve, když jsem na pár dnů pracovně pryč, sedím v cizím městě u cizího stolu a najednou na papíru před sebou uvidím ten známej černej chlup. To se hned líp pracuje
A jak říká jedna moje buldočí kamarádka, u nás se najdou chlupy i v zavřeným jogurtu
albi Zaslal: pá leden 22, 2010 7:39 am Předmět: Trimovací pilka
Prosím jak se používá? řeše se s ní po srsti, proti, cikcak ,...?
Jinak ty chlupy v zavřeném jogurtu byly přesné. My měli dřív dalmatinku, bílé a černé chlupy všude, teď strakošku FB , už ani nepoznám, jestli je to chlup ještě po Dele , nebo už Albi.
Olga Bruncková Zaslal: pá leden 22, 2010 8:14 am Předmět:
proti srsti ne! Mohlo by to způsobit zánět v lůžku chlupů.
Nikki Zaslal: ne leden 24, 2010 12:12 pm Předmět:
nam Charlie poustel chlupy,tak nejak na podzim a doted zase nic, vse bylo ok a ted zase a navic jak je cernej,tak mu levy ucho docela prosvita na bilou kuzi a na hlave se mu udela malinka lysinka,je to v poradku?da se tomu nejak zabranit.nechybi mu neco?priznavam,ze ho teda moc pravidelne nevycesavame, je to opravdu tak dulezite?diky
radka Zaslal: ne leden 24, 2010 7:51 pm Předmět:
já kupuju zásadně tmavě modrý prostěradla !!!!!!!a najednou je po chlupech
Jája+Matýsek Zaslal: ne leden 24, 2010 7:56 pm Předmět:
Taky jsem si kvůli Matýskovi koupila tmavé ložní prádlo a i tmavé kalhoty a jakoby už chlupy nepadaly,funguje to na 100%
Olga Bruncková Zaslal: po leden 25, 2010 8:07 am Předmět:
tak já kvůli Amálce přecházím na světlé barvy v interiéru i šatníku.
Moje oblíbená je vínová a tmavěmodrá, ve kterých jsem měla vybavenou kuchyň na chalupě i obývák doma a bylo to šílené ; a vínová prostěradla a povlečení budou pro návštěvy a my s Amálkou jedeme ve světle modré
LuciqueLand Zaslal: po leden 25, 2010 9:15 am Předmět:
Tak to my taky přecházíme na světlé barvy,jinak to nejde!!!
SoVa Zaslal: po leden 25, 2010 9:32 am Předmět:
tak my taky přecházíme na střední barvy nejlépe podzimního typu se šmrncem bílé a černé...
musím se smát...dneska mám v práci modrý svetr a od rána se obírám to je tak když se někdo musí před odchodem do práce pomuchlat s trojbarevnou kombinací
nějak jsem si na to zvykla...dokud to nemám v jídle, tak to jde..jinak my máme taky chlupy všude...dost často slýchám od rodiny narážky a říkám jim: buď choďte v něčem na čem chlupy nevadí nebo nechoďte!

tak to prostěje všichni víme že kdo má psa nad chlupy nevítězí!
Petra a Brutík Zaslal: po leden 25, 2010 6:47 pm Předmět: Chlupy
Ahoj,
Brutíkovi jsou dneska teprve tři měsíce,tak zatím nelíná,je černý. Ale máme perského kocoura a ten je bílý a chlupy jsou fakt všude. Houbička na nádobí v pračce vážněnepomáhá,tak všechno obcházím s mokrým hadrem.Ještěnemám vymyšlený na jakou barvu oblečení se přikloníme - na bílou nebo černou?
pepa a ivana Zaslal: po leden 25, 2010 9:05 pm Předmět:
Ahoj všichni,
no jo vy to máte jednoduchý, nevím na co si stěžujete? Vy si prostě změníte
šatník do barvy svého drobečka a je to.Ale co já chudák, když musím chodit v modrý dopravácký uniformě. A ty chlupy na ní drží a drží a drží
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Vypadávání chlupů ve velkém

Příspěvekpon dub 12, 2010 1:31 pm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikki Zaslal: pá leden 29, 2010 7:40 pm Předmět: vypadávání chlupů ve velkém!!!prosím o info
prosim o info, jestli je vypadavani chlupu opravdu ve velkem,ze charlieho pohladim a mam ruku od chlupu a na prosteradle chuchvalce chlupu normalni. myslim tim,treba v tomto obdobi apod. opravdu s tim nemam zkusenosti. i kdyz mi prijde,ze ma i svetlejsi ouska, jako ze mu prosvita bila kuze a malinkate kolecko na hlave.prosim poradte, jestli s tim k veterinari.dekuju
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: pá leden 29, 2010 7:43 pm Předmět:
já bych navštívila veta..za to nic nedáš!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nikki Zaslal: pá leden 29, 2010 8:19 pm Předmět:
asi mas pravdu,zitra radsi zajdem..
Nikki Zaslal: so leden 30, 2010 7:31 pm Předmět:
tak je to zrejme parazit.teda nasla jen jeden, takze se nevi jiste..ale dosdtal antibiotika a jeste nejakou vodicku na zada.no snad to pomuze..stalo to 1200
d.e.n.d.y Zaslal: so leden 30, 2010 8:24 pm Předmět:
kolik??Teda ja nevím,možná máte n�?co jiného,ale mi platili 400 dohromady a i za stěry a vodičku za krk...,ale Vám dal ješte antib.tak možná proto to bylo tak drahé...a řekl Vám vet.co to máte???
SoVa Zaslal: ne leden 31, 2010 8:10 am Předmět:
Nikki...jakýho parazita víte? oni ty kapky za krk jsou poměrně učinný myslím si...tak ať jste brzo fit!
SoVa Zaslal: ne leden 31, 2010 8:24 am Předmět:
Dendy,
tak to mězase tvoje cena příjde docela nízká...jenom kvalitní spot-on proti širokému spektru parazitů stojí 300-400 Kč...levnější přípravky jsou třeba proti trudíkovi neúčinné
Kvalitní ATB mi třebas taky za 4 tabetky (děleno na16 dní) dali necelý 400 kč a to v tom nejsou ty stěry a cena prohlídky
OndraGonga Zaslal: ne leden 31, 2010 12:25 pm Předmět:
No mě by docela zajímalo, co pejskovi tedy skutečně je, protože ze sdělení Nikki to při nejlepší vůli nejde pořádně poznat. A 400,- za ošetření? To byli opravdu z hodně laciného kraje.
d.e.n.d.y Zaslal: ne leden 31, 2010 12:32 pm Předmět:
..no mě to sice laciné nepřipadá,ale když vydím že tu někteří dávají za vet. přes 1000,- a více tak podle toho to asik laciné vypadá,ale taky to možná každý bereme jinak.
Určitě jsou jiné ceny když se řekne Praha a třeba Přerov,takže tak to bude i z vet.ordinacemi u Nás a jinde.
My platili za jednu návštěvu 400 a dostali jsme za krk kapičku Avdokate.
Nikki Zaslal: ne leden 31, 2010 12:46 pm Předmět:
No prej ma asi demodikozu. Bylo to hrozny, v tom kolecku na hlave,kde ma vypadany chlupy mu to ryla skalpelem do krve,aby neco nabrala pod mikroskop, i kolem oka mu to takhle seskrabovala. Jesteze ho drzel pritel. A charlie byl statecnej, jen se klepal..No ta vodicka nevim kolik stala, docela me stve,ze ani nerekne, co to je, jen mu to da. Priste se budu ptat..Ale pak jeste ty antibiotika na 14 dni injekce - to stalo 500 kc, pze rikala,ze jinak jeste levnejsi verze (ackoliv nevim za kolik), ale chodit kazdy dva dny do ordinace, coz bysme fakt nestihali..Takze jsme radsi dali 500 za tu jednorazovou..rekla ze to je 500 za 1milineco...ale ani nevim,jestli dostal vic nebo jen tolik..na potvrzeni o zaplaceni je taky jen konecna castka,takze prakticky nevim,kolik to stalo zvlast..hlavne,aby to zabralo..
Navic rikala,ze to ani ten parazit byt nemusi,ze pod mikroskopem byl jen jeden,takze to jeste neznamena,ze je to ono..ale alergii pak na 90%vyloucila,pze ho krmime proplanem..tak jsem rada,ze jsme teda tu zmenu z pedigree opravdu udelali.no snad bude fit - chlupy jsou fakt vsude
d.e.n.d.y Zaslal: ne leden 31, 2010 12:52 pm Předmět:
..tak vy máte asi demodex v horší formě než mi proto jste asi dostali ty atb. a bylo to dražší ,nám udělali jen stěry a tento týden jdeme na kontrolu.Po třech týdnech co jsme dostali kapičku nám krásně kolečko na hlavě zarůstá a už i za oušky mu začíná růst nová srst,takže my snad budeme už v pořádku.
pme2d Zaslal: ne leden 31, 2010 3:15 pm Předmět:
Tak my taky zápasíme s demodexem. Ze začátku šíleně smradlavé koupele, nějaké injekce ...... výsledek 0. Teď jsme dobrali jednu dávku Ecomectinu ( perorální pasta pro koně - obsahuje Ivermectinum), po týdnu kontrola a zlepšení po kontrolních stěrech asi o 70%. Jedna pasta nás stála 420,- a dávkuje se podle váhy psa. Muf se přestala kousat, drbat, škrábat, nemusím několikrát denně mazat roškrábané místa dezinfekcí. Ještě jednu dávku Ecomectinu a snad bude klid. K tomu dostává jenom Giom (na srst).
OndraGonga Zaslal: ne leden 31, 2010 3:27 pm Předmět:
cit.: ...ale alergii pak na 90%vyloucila,pze ho krmime proplanem..tak jsem rada,ze jsme teda tu zmenu z pedigree opravdu udelali.no snad bude fit - chlupy jsou fakt vsude... To nevím jak přišla veterinářka na to, že nemůže mít alergii, když krmíte Proplanem. To je, s prominutím, úplná pitomost. Demodexikozu ale na těch stěrech pozná stroprocentně, takže uvidíte.
pme2d Zaslal: ne leden 31, 2010 3:45 pm Předmět:
Jj, na alergiji by měla udělat odběry a potom rozbory. U naší vet. jsem se na ně ptal a cena je +/- 2500,- a výsledek 50/50. Ono je asi nejlepší jenom jeden druh granulí, žádné dobroty....... a čekat jestli je to pravé ořechové nebo ne. A časem to určitě každý zjistí co placatce sedne a co ne.
Nikki Zaslal: ne leden 31, 2010 4:50 pm Předmět:
no ted jsme si vsimli,ze mu z toho plesatyho kolecka dneska tece krev.chudackovi...
pme2d Zaslal: ne leden 31, 2010 4:54 pm Předmět:
Tak pokud jsou zaschlé strupy tak odmočit dubovou kůrou uvařenou podle návodu (sama o sobě dezinfikuje) a potom betadine ( nebo jakákoli dezinfekce) klidně 5x denně.
SoVa Zaslal: ne leden 31, 2010 8:05 pm Předmět:
a řekl vám vet jestli ten demodex byl živý nebo mrtvý?
já jsem viděla stěně kterému našel vet mrtvý demodex nasadil antibiotika a tím to celý posral (omlouvám se a doslova)...protože psovi oslabil imunitu a tím se mu to rozjelo naplno a byl celý vypelichaný a černý takže to hlídejte a jestli se to bude spíš rozjíždět tak snad volte pořádnou kliniku nebo specialistu!

A pokud vám vet neřekne co vám dává a na co tak od něj utíkejte mílovými kroky aby jste nenarazili na nějakýho mastičkáře typu pokus omyl!
Náš vet není nějaká extra třída co do vybavení...ale u všeho nám dá půlhodinový výklad o možnostech...a každý přípravek popíše na co je a jak by se to mělo projevovat!
pme2d Zaslal: po únor 01, 2010 9:58 am Předmět:
Když jdeme na stěry tak nás potom vetka posadí za mikroskop a sami vidíme jestli těch potvor ubylo nebo ne a jestli se hýbou. A pokud začíná léčba zabírat, tak škrábání nemá konce, protože mrtví trudníci podle vetky svědí snad ještě víc než ti živí.
pme2d Zaslal: po únor 01, 2010 10:01 am Předmět:
Nějaké další věci o demodexu si můžete přečíst tadyhttp://www.vetcentrum.cz/stodulky/p ... rmatologie
Nikki Zaslal: po únor 01, 2010 12:01 pm Předmět:
diky za info..nevim,jestli to mam vsugerovane,nebo jestli tomu je opravdu tak,ale mame s pritelem pocit,ze uz tolik chlupy nepousti..nevim,jestli je mozne videt vysledky uz treti den,ale podle vseho to vypada,ze to snad zabira,protoze prosteradlo je prakticky ciste..a po pohlazeni mam taky ruku bez chlupu a ne obalenou celou ruku jak driv.
samozrejme se na hlave furt drbe,pze ocka jsou jeste stejna i kolecko na hlave,ale ot chce jeste cas.
d.e.n.d.y Zaslal: st únor 03, 2010 1:41 pm Předmět:

..včera jsem Benžíčka ve vaně česala a pěknou hromadu chlupu jsem vyčesala,tolik nelíná ani na jaře... a to je zima... taky máme teť chlupy všude..
Nikki Zaslal: st únor 03, 2010 3:43 pm Předmět:
no tady to preslo na par dni,ale dneska zas prosteradlo v silenym stavu,tak uvidime no
Nikki Zaslal: st únor 10, 2010 6:36 pm Předmět:
tak to nakonec parazit neni, antibiotika ani ta vodicka nezabrala, ted mame nejaky specialni krmeni pro alergiky na tyden a dostal dalsi injekci,tak uvidime..ma prej i cerveny flicky po tele a zacervenalou kuzi..

Renca a Lily

Návštěvník

Re: Srst a problémy s tím spojené

Příspěvekčtv čer 24, 2010 5:01 pm

Lily straslive lina,treba dneska jsem ji jen tak hladila na ocasku a snad behem ani ne peti minut jsem mela hrst chlupu. Taky jsem si vsimla, ze ji pritom padaji i lupy...veterinar mi trvrdil, ze pry je to tim, ze v granulich co ji davam je moc masa (akana pacifica nebo grassland), tak jsem ji koupila pro plan, ale ty mi prijdou pekne hnusny, jsou cely mastny a a slozeni 22% maso 22% ryze a zbytek s***cky. A navic zadny zlepseni. Kazdej den ju kartacuju, koupu tak jednou za dva mesice... Nemate nekdo nejakou zkusenost? Srst ma jinak dobrou, nikde neni videt kuze, ale takovy hromady co z ni padaji...

Noemi

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 24, 2010 8:50 pm

Renca a Lily píše:Lily straslive lina, krmime acana pacifica a grassland

Segra krmí psy tady grasslandem...a Rozinka líná celoročně naprosto nepředstavitelně...nicméně, kožíšek má jako nový :mrgreen: :wink: :mrgreen:
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Akim

Návštěvník

Příspěvekpát čer 25, 2010 1:20 pm

Akimek líná hodně po koupání to je šílené,ale naučila jsem se ho přelejt octovou vodou ,pomáhá to opravdu dobře.Nepřestane úplně ,ale je to znatelné.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát čer 25, 2010 2:57 pm

My sme mali rovnaky problem pred par mesiacmi, ked sme ho zobrali ako stena, tak sa mu z granul, ktore davala chovatelka a nemohli sme prejst hned na nieco ine zo dna na den zacali robit lupiny a strasne plzol. Vet nam odporucil na tie lupiny a srst panensky slnecnicovy olej, lanove semienka, lososovy olej, alebo lososa, podla moznosti a vajicko sem tam. Ze by mali byt do mesiaca viditelne vysledky. A boli. Po lupinach ani stopy, srst ma nadhernu, hustu a lesklu. Ja viem znie to jak reklama na sampon, ale to jedlo fakt robi vela. Teraz davam aj olivovy olej a v pohode stale.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Renca a Lily

Návštěvník

Příspěvekpát čer 25, 2010 8:01 pm

Ki+M a Hercules píše:My sme mali rovnaky problem pred par mesiacmi, ked sme ho zobrali ako stena, tak sa mu z granul, ktore davala chovatelka a nemohli sme prejst hned na nieco ine zo dna na den zacali robit lupiny a strasne plzol. Vet nam odporucil na tie lupiny a srst panensky slnecnicovy olej, lanove semienka, lososovy olej, alebo lososa, podla moznosti a vajicko sem tam. Ze by mali byt do mesiaca viditelne vysledky. A boli. Po lupinach ani stopy, srst ma nadhernu, hustu a lesklu. Ja viem znie to jak reklama na sampon, ale to jedlo fakt robi vela. Teraz davam aj olivovy olej a v pohode stale.

Ten olej davate na granule, nebo jen tak?

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát čer 25, 2010 9:29 pm

Povodne sme davali na granule, potom sme presli na surovu/varenu stravu a tam sa to uz zamiesa do celej zmesi :wink: A najlahsie stravitelny je slnecnicovy. Teda aspon tak som citala.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát čer 25, 2010 9:38 pm

Akim píše:Po koupání to je šílené

A nemůže za to špatný šampon?
Akim píše:přelejt octovou vodou ,pomáhá to opravdu dobře

Přesně tohle nám radil veterinář.
Renca a Lily píše:Ten olej davate na granule, nebo jen tak?

My dáváme lososový olej z Britu Care na granule a pak to v misce protřepu :wink: ...navíc to Nelči pak víc jede.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Marika a Timmy

Site Admin

Línání

Příspěvekstř srp 18, 2010 11:07 am

Přesunuto

--------------------------------------------------------------------------------
od Ki+M a Hercules » pon kvě 31, 2010 8:03 pm

ked stale pada,ale iba malo, tak je to podla man v pohode. Horsie je, ak to ide dole stale a vo velkom. Ale skuste pridat aspon vajicko a ten olej. Nam to poradil veterinar, ked sme tam prisli okrem ineho s tym, ze z neho strasne pada srst. Nas vet nejak nepcha do psickov tie pripravky vitaminove, skor sa to snazi riesit takto. Ale ak zaberu, tak to bude fajn.
--------------------------------------------------------------------------------
od Babu » pon kvě 31, 2010 7:03 pm

tak děkuji všem za odpovědi,no já kupuju Prplan s lososem,koupila jsem i vitamíny na zlepšení kvality kůže a srsti,na taky jsem slyšela o lososovém oleji.No ale asi jak píše většina,musíme si vyknout na vyčesávání používám obyč gumovou rukavici,s ní to jde nejlíp,a to můžu vyčesávat a vyčesávat a pořád to padá.
od Ki+M a Hercules » ned kvě 30, 2010 7:55 pm

Ja teda nasmu Herculovi varim, ale co mne zabralo na plznutie srsti a lupiny bol olivovy olej, vajicko a kacacia mast pridavana do jedla. Davame aj lososa a ine ryby..co da metro a najde sa v chladnicke a lupin aj plznutia sme sa po kratsom case zbavili. Teraz ma srst jak kacica perie...proste jak keby premastenu dobre. S lupinami a plznutim sme sa vsak borili po tom, co sme ho brali od chovatelky, ktora udajne davala royal canin...A potom sa doma nesmieme hadat, lebo vtedy tiez pusti srst
od LuciqueLand » sob kvě 29, 2010 5:45 pm

Ahojky,tak na to si budete muset zvyknout. Bessi je rok a hrozně líná,chlupy jsou všude a to můžeme vyčásávat,vysávat pořád,ale chlupy se objevují stále.Teď má horší období,že líná hodně,je to fawnička,takže jsme museli přejet na světlé oblečení,povlečení,všechno,jelikož na tmavý barvě je to strašně vidět. A už jsme si zvykli a přijde nám to normální...
od Novakes » sob kvě 29, 2010 7:51 am

ahoj,obávám se,že línání bude stále..mám doma dva pejsky a chlupy stále všude.nejhorší je to na jaře a podzimu,ale to k nim patří.radu mám vyčesávat,vyčesávat,vyčesávat...koupelí taky celkem hodně chlupů spadne,ale nedoporučuje se koupat moc často...
od Babu » pát kvě 28, 2010 8:52 pm

Kdo mi poradí?Mojí Babů je rok a pět měsíců,a nevím si rady s tím že strašně pelichá,krmím jí Proplanem s lososem,ten jí hodně pomohl,no a ted je to tu zase.Jde o to že jí mám v bytě a to se opravdu nedá.Jestli s tím má někdo zkušenosti a ví jak na to,prosím poradte.Děkuji

Marika a Timmy

Site Admin

Vyčesávání

Příspěvekstř srp 18, 2010 11:11 am

Přesunuto

od Martina67 » pát kvě 21, 2010 2:38 pm

Jj, taky jsme používali pilku, ta funguje také skvěle. Ale na furminátoru oceňuji to, že kolem mně při vyčesávání nelítají všude chlupy, vše zůstává hezky v hřebenu. A navíc je tu menší riziko zranění (třeba páníčka )
od OndraGonga » pát kvě 21, 2010 2:20 pm

List pilky na železo je vynikající a nic jiného v podstatě ani nepotřebujete.
od Adysek » čtv kvě 20, 2010 10:39 pm

My někde vyčetli,že jde furminator lehce nahradit obyč pilkou na železo a tak to také používáme.A rozhodně to svůj účel splní skvěle.Samozřejmě,že mu nedřu až na kůži,jen prostě češu pilou jako by to byl hřebínek.A třeba pod krkem je to pro Hugouška úplné blaho
od Ki+M a Hercules » stř kvě 19, 2010 2:26 pm

Ja som dnes vycesavala, nakolko sa Hercul rano vyvalal v niecom hnedom biologickeho povodu a masiroval najprv do vane a potom preschnuty pod kefu. Vycesavala som gumenou rukavicou z pet shopu a prvy krat mi isiel krasne vycesat. Akurat tak krasne, ze som hned po tom musela vziat na pomoc vysavac Inak ako su na tom vasi buldici s cesanim, lebo ten nas sa necha iba ak ho prekabatim nejako..drzim jednou rukou nejaku kusaciu hracku a druhou cesem...priatel sa na mne strasne smeje.
od Martina67 » stř kvě 19, 2010 11:13 am

Furminátor je opravdu fajn, koupila jsem ho na Aukru zhruba za 340Kč
od Věrka a Monty Jack » pát dub 23, 2010 9:02 pm

Ahoj, nám se nejvíce osvědčila obyčejná gumová rukavice na mytí nádobí nebo zahrádku. Nejprve ho silnějším tlakem jakoby hladím po celém těle, až je moc chlupů ruce oklepu. A uvolněné chlupy stáhnu silonovým kartáčem. Něco takového jak nás za komunistů s tím česaly maminky, takový malý hřebínek ale my ho máme ve větším. Kupovala jsem ho myslím ve Zvěrokruhu, neco kolem 100,- A pak až nepouští chlupy moc začnu je třema prstama jakoby štípat a lehce vytrhávat, musí se to s citem ať je to nebolí. Pomohlo to Montymu, Aronkovi taky s úspěchem, sestřině Rufíčkovi a to je faunek a ten pořádně pelichá. A teď naposledy i přítelově fenečce Jack Russela. Takže osvědčené a levné.... Jednou buldoček, navždy buldoček!
od Gábina+Žolda » čtv dub 22, 2010 12:32 pm

Jé, teď jsem si teprve všimla, že o tom furminátoru psala už Olga
od Gábina+Žolda » čtv dub 22, 2010 12:31 pm

My máme gumovou rukavici, ale vlastně ji ani moc nepoužíváme. Žolda sice docela dost líná, ale vyčesáváme ho jenom po koupání, kdy to z něho teda lítá strašně. A jenom, když je teplo a můžeme ho vyčesat venku.
Ale nedávno mně kámoška dávala odkaz na tohle

http://www.e-prodej.com/p473-furminator-large/

Že je to super a ze svýho buldočka vyčesala dalšího psa. Ale spíš bych to viděla tak, že bych přemluvila někoho známýho s dlouhosrstým psem, aby si to koupil a občas mně to půjčil , protože pro jednoho buldočka a vyčesání párkrát do roka se to teda asi nevyplatí
Tady jsou ještě nějaký videa

http://www.furminator.com/
od Olga » čtv dub 22, 2010 8:34 am

taky vyčesáváme rukavicí na zahradě, ale holky na Mija stránkách spomínali nějaký "furminátor"
http://pet-food.cz/hrebeny-kartace/5935 ... ozem-.html

http://zvirata.hyperinzerce.cz/potreby- ... u-nabidka/

není zrovna levný, ale co dnes je levné? 8¨Olga a Amálka
od LuciqueLand » stř dub 21, 2010 9:48 pm

My máme něco jako rukavici,dá se to na ruku a je to takový oválný kartáč s malými gumovými výstupky a taky vyčesáváme,jelikož my dost chlupatíme...
od Miska » stř dub 21, 2010 6:49 pm

díky za rady,odzkoušíme:)
od katkon26 » stř dub 21, 2010 6:29 pm

my máme rukavici na ruku a ta má gumové kartáčky...dlaň z malinkých gumových výstupečků - a tím hladíme po celým těle ve směru srsti a je to Katka a Žofinka a malý Borísek
od Oilily » stř dub 21, 2010 6:04 pm

Nám se osvědčil celogumový kartáč s kratičkými ostny - takový ten oválný, ale musí být ten, co je tenký, ohýbá se a perfektně se přizpůsobí konturám buldíka, většinou se prodávají takové hodně tuhé, to není ono...
od Miska » stř dub 21, 2010 5:22 pm

Zdravím,ja teda moc neporadím,spíš bych se přidala k prosbe o radu..Kdyz jsme si Denďu pořídili,byl malinkej,vše ok.Pak začal strašným způsobem pouštět chlupy..říkala jsem si to je jarem,pak že mění mimi srst za dospěláckou atd. no prostě, chloupky padají strašně moc dál,když jsme venku,vždycky ho cvhci hooodně podrbat alítá to kolem nás jak babí léto,až mám strach že z něj budu mít vypelichanou myš:) je to normální?případně teda čím vyčesáváte nebo jak toto minimalizujete..taky děkuji za rady:))--------------------------------------------------------------------------------
od Vladi » stř dub 21, 2010 1:34 pm

Zajímalo by mě, čím nelépe vyčesávat, aby jsme se zbavili co nejvíce chlupů venku a ne v bytě. Za vaše rady děkuji předem.Srdečně zdraví Vladi

Marika a Timmy

Site Admin

Jaký používat šampon

Příspěvekstř srp 18, 2010 11:20 am

Přesunuto

Fabinka Zaslal: čt leden 21, 2010 10:54 am Předmět: Jaký šampon?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jaký používáte šampon ana vaše miláčky.My trpíme pravděpodobně dermatitidou,tak bych chtěla koupit nějaký dobrý šampon ale jaký?Poradíte?Děkuji moc a pěkný den.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gábina+Žolda Zaslal: čt leden 21, 2010 11:30 am Předmět:

Dobrý den, my používáme tento

http://spokojenypes.cz/ostatni-sampony- ... l?id=14014

i když teda koupeme minimálně. Je sice hypoalergenní, ale pokud máte větší kožní problémy, tak by to asi chtělo něco speciálního a s tím bohužel neporadím.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pepa a ivana Zaslal: pá leden 22, 2010 11:50 pm Předmět:

Dobrý den, my používáme DERMILEN. Je na něm napsáno: používá se jako doplňková terapie alergických kožních onemocnění ... Používám jej mnoho let a mám s ním ty nejlepší zkušenosti. Používám ho nejenom, když je potřeba psa vykoupat ale hlavně v době, kdy se naše Vendulka začne silněji odrbávat. To jí vždy namydlím, nechám co nejdéle působit, opláchnu a po oschnutí má klidnou světlou kůži, přestane se drbat a drobné pupínky a rozdrápaná místečka zmizí. Kupuji ho přímo u veterináře. Mám zkušenost, že ho mají skoro všechny veteriny. 250ml stojí asi 250 Kč. Výhodněji vyjde půllitrové balení. Vydrží dost dlouho, protože ho stačí na vykoupání maličko a opravu nejenom myje ale i podporuje léčbu kožních onemocnění. Ivana
marie Zaslal: so leden 23, 2010 7:26 am Předmět:

Naprosto souhlasím,mám stejnou zkušenost, pomohl i když jsem si přivezla psy plné pupínků z vlhka a jiných nepěkností. Dnes jsou hlaďoučcí a šampon jim nijak nevadil. Dnes používám i speciální šampon od fa.Iv.San Bernard, na krátkou srst, psi méně línají a pro ty, kdo mají bílé pejsky stahuje tento šampon nažloutlou či narezlou barvu, takže psi jsou pak, jako sněhulky...mají i kondicioner. Psi krásně voní a velmi mě udivilo, že jim vůně vůbec nevadí, protože se nikde nemají tendenci vyválet..jen je to dražší.
d.e.n.d.y Zaslal: so leden 23, 2010 1:53 pm Předmět:

..taky sháním nějaký šampon,doma máme nějakej,ale šíleně smrdí...ale přidávám ocet s vodou takže to přebyje ten smrad,neznáte někdo nějakej dobrej a hlavně voňavej
Brina Zaslal: út leden 26, 2010 2:29 pm Předmět:

Vážení přátelé, nejlepším šamponem na frbulky je obyčejné dětské mýdlo (mám zakoupené Nella batole) a holky se po něm lesknou krásně. Není to můj výmysl, ale vererináče, starého praktika, který, když jsem se ho ptala na nejlepší šampón, doporučil temto. Koupu v něm frbulky již 30 let bez ztráty kytičky, srsti, lupů apod. Brita
Noemi Zaslal: po březen 01, 2010 4:49 pm Předmět:

Děkujeme za radu - zkusíme, jestli budeme mít i my stejný úspěch.
Kačka s Meldou a Hannym Zaslal: po březen 08, 2010 1:35 pm Předmět:

ahoj, já taky koupu psy dětským šamponem, heřmánkovým Neštípe do očí a myslím si, že pro ty děti jsou ještě kvalitní věci, tam se to aspoń trochu hlídá a kožich mají krásný bez problémů psí šampon jsem nikdy neměla, jen jsme jednou koupili na veterinř Nolvasan, ale nic moc, nebo teda nemáme problémy, tak asi spíš nemůžu soudit... Jakmile jsou nějaké kožní problémy, poradila bych se s vetem

Kvido a Matylda

Kolemjdoucí

Re: Srst a problémy s tím spojené - línání, použití šamponu

Příspěvekstř srp 25, 2010 6:04 am

Ahoj máme ten samý problém, myslela jsem , že je to krmením . Kupuji u vet granule pro citlivé psi Eminent. Chlupy z nich padají neustále, luxujeme každý den(děti mají služby :D )) jelikož máme tři pejsky tak je to nutnost. Jeden čas jsem dávala takové vitamíny na srst a situace byla stejná, takže jsme je vysadili a vyčesáváme. Je to jedno jestli je světlý nebo tmavý pejsek, chlupů máme dostatek tak jsme se s tím naučili žít :D
Akorát co nemám ještě dořešené, jsou pelechy mám ty dalmatinské z IKEI a tam chlupy prostě nejdou vyprat takže :D scháním něco jiného poradíte někdo jaký pelíšek je dobrý a hlavně dobře udržovatelný ?
díky KAtka , Besinka, Kvido a Matylda

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř srp 25, 2010 9:34 am

Nam sa osvedcilo dat do pelisku deku a do tej deky idu tie chlpy z neho a tu periem kazdych par dni. Tak trochu odlahcim ten pelisek. My uz mame druhu vypln do neho a stale sa tam chytaju chlpy jak dive. A doporucujem norkovy olej, bezne sa to predava v pet shopoch. Celkom to zabera. :)

Olga

Moderátor

Příspěvekstř srp 25, 2010 2:25 pm

já už jsem chlupy vzdala a nakoupila deky v barvách , na kterých nejsou bílé chlupy tak vidět. Amálka má asi čtyři deky a teď se chystám na pokrývku na postel patchworkovou s motivem drobných kytiček, protože tam se válí pořád.
Olga a Amálka

Alienor

Návštěvník

Příspěvekstř srp 25, 2010 10:19 pm

Nevím, zda to patri do správné sekce, ale nyni jsem si vsimla, jak ma kolem frňáčku volnou kuzi tak v záhybech co buldíčkové mají na pravé části jsem si všimla, že to má dost zarudlé a oteklé, nechci hned volat nebo jet k VEt poradili byste co mi to mohlo být nebo nečím zaléčit, řekla bych, te alergie to nebude jinde zarudla místa po těle nemá... :?:
Evča s bulíkem Hugo

Marika a Timmy

Site Admin

Srst

Příspěvekčtv pro 16, 2010 3:17 pm

Přesunuto

od Olga » 16 pro 2010, 12:56

taky to máme tak, všude chlupy, vyčesávám Amálku rukavicí i furminátorem, ale chlupy vítězí.
od pavla.nej » 16 pro 2010, 12:50

Děkuji,syn má kamaráda a ten má brášku od Sida a říkal mě,že u nich je to taky tak.Ale jak říkáte,jsou to zlatíčka
od Noemi » 16 pro 2010, 12:22

Myslím, že nejen tato rasa...my si s kámoškou děláme legraci, že i když otevřeme ledničku, tak tam stopro bude chloupek....včera jsem pekla cukroví, no, i tam ze mne někde něco spadlo, jak si je hladím...my se to snažíme eliminovat vyčesáváním, ale prostě jsme to postupem času přestaly řešit.... . Jsme rády, že jsou zlatíčka s námi....
od pavla.nej » 16 pro 2010, 11:35

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,náš Sideček neustále líňá,celoročně,i když ho vyčesáváme,pořád jsou doma jeho chloupky,veterinář mě říkal,že tato rasa to tak prostě má.Jen by mě zajímalo,jak toto řeší ostatní majitelé pejsků.Děkuji

Nikkee

Návštěvník

Suchý šampon - znáte? používáte?

Příspěvekpát kvě 06, 2011 10:02 pm

Ahoj všichni, ráda bych se zeptala na suchý šampon pro pejsky, četla jsem o něm na různých webech, jaký máte názor na suché šampony a naše milované placatky??? http://www.spokojenypes.cz/ostatni-samp ... l?id=32523 tady jsem ho viděla, vypadá slibně... A opravdu by se pro našeho smraďouška hodil.... :lol: Co Vy na to???
Nikkee a Maxík

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Suchý šampon - znáte? používáte?

Příspěvekčtv kvě 12, 2011 10:20 am

Ja neodporucam, videla som ho pouzity na buldocke, mala po nom strasne lupiny, srst vobec umyta nebola, skor to bolo take, ze iba to vonalo, ale inak nic moc. Neni nad klasicky sampon, najlepsie taky, co ma norkovy olej a pod. Takze odomna jednoznacne nie. Rovnako som videla pouzity suchy sampon na velkych psoch, no tiez nic moc.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv kvě 12, 2011 10:55 am

Nikkee píše:Ahoj všichni, ráda bych se zeptala na suchý šampon pro pejsky, četla jsem o něm na různých webech, jaký máte názor na suché šampony a naše milované placatky??? http://www.spokojenypes.cz/ostatni-samp ... l?id=32523 tady jsem ho viděla, vypadá slibně... A opravdu by se pro našeho smraďouška hodil.... :lol: Co Vy na to???

Spojila jsem do jednoho již otevřeného tématu, tady je další spousta informací, děkuji za pochopení :-)

Nikkee

Návštěvník

Příspěvekčtv kvě 12, 2011 10:55 am

Ki+M a Hercules píše:Ja neodporucam, videla som ho pouzity na buldocke, mala po nom strasne lupiny, srst vobec umyta nebola, skor to bolo take, ze iba to vonalo, ale inak nic moc. Neni nad klasicky sampon, najlepsie taky, co ma norkovy olej a pod. Takze odomna jednoznacne nie. Rovnako som videla pouzity suchy sampon na velkych psoch, no tiez nic moc.

No já mám jednoznačně problém s lupy a Maxík moc nevoní, asi přirozene :D Krom toho, nechci ho koupat každý týden nebo dva, to bych mu mohla zbytečně ublížit, no malý smraďoušek prostě fakt nějak nejde navonět :D Nějaké tipy na toto?
Nikkee a Maxík

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv kvě 12, 2011 11:14 am

mě můj pes voní, ale záleží na jednotlivci :-)

Nejsem odborník, ale pokud pes ani po vykoupání nevoní, tak bych se poradila s vet. Je možné, že trpí na nějakou alergii. Je možné, že "může" alergii vyvolat i strava. Asi bych volila poradit se na vet. Myslím, že je tu ještě jedno vlákno, kam se kouknout do příspěvků :-). Já kouknu a pak to sem dám, ju?

Tak třeba tady : viewtopic.php?f=15&t=774

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv kvě 12, 2011 11:21 am

Nikkee píše:Ahoj všichni, ráda bych se zeptala na suchý šampon pro pejsky, četla jsem o něm na různých webech, jaký máte názor na suché šampony a naše milované placatky??? http://www.spokojenypes.cz/ostatni-samp ... l?id=32523 tady jsem ho viděla, vypadá slibně... A opravdu by se pro našeho smraďouška hodil.... :lol: Co Vy na to???

Já ten odkaz mám smazaný, ale hledala jsem a našla tento :

http://www.spokojenypes.cz/dlouha-srst/ ... s?id=26041

To by mělo být to, co jste mysleli?

Nikkee

Návštěvník

Příspěvekčtv kvě 12, 2011 12:11 pm

Já ten odkaz mám smazaný, ale hledala jsem a našla tento :

http://www.spokojenypes.cz/dlouha-srst/ ... s?id=26041

To by mělo být to, co jste mysleli?

Ano, něco takového jsem měla na mysli :)
Nikkee a Maxík

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv kvě 12, 2011 1:16 pm

tedy konkrétně tento šampon je na dlouhou srst, na krátkou nevím.

Podobný produkt jsem prvně viděla před pár lety u rodičů, ale na lidské vlasy, které se často mastí, tak to byl takový jakoby pudr do vlasů. U nás v Česku jsem se s tím ale ještě nesetkala.

ALENA

Návštěvník

MASTNÁ KŮŽE,SRST

Příspěvekpon srp 01, 2011 4:13 pm

Ahoj, naše Nelinka má již několik dní po vykoupání hrozně mastnou srst,takže když si jí pak někdo pohladí,tak to vypadá že jsme jí leta nekoupali,nemáte s tim někdo zkušenost?

Marla

Stálý člen

Re: MASTNÁ KŮŽE,SRST

Příspěvekpon srp 01, 2011 10:20 pm

A proč jste Nelinku koupali a čím :?:
buldoček je láska na celý život

ALENA

Návštěvník

Příspěvekúte srp 02, 2011 9:25 am

protože právě smrděla takovým divným smradem,a přítel řikal že to je u nás jak v psí boudě,a taky jak byla mastná,tak jsem jí vykoupala v dermilenu,což je veterinární šampon a stejně pár dní po vykopání zase zapáchá a je mastná,tak nevim jestli má náký vnitřní problém protože tohle se nám už objevilo na jaře,pak jsme brali antibiotika kvůli srsti,tak nezapáchala,ale tedka už je to tu zase,tak asi tam musí být náký vnitřní problém,když bere antibiotika tak se to neobjevuje,a potom zase
tak jen jestli s tim někdo nemáze zkušenost,zbytečně psa nekoupu,ale když pak opravdu zapáchá,tak musim,žlázky vymačkané máme

Marla

Stálý člen

Příspěvekúte srp 02, 2011 10:40 pm

http://www.celysvet.cz/ketlin-a-tyna?me ... ustu+srsti :roll: na téhle stránce skoro na konci,je zmínka o mastné srsti,která páchne,je to ale v souvislosti se stříháním dlouhosrstých psů.
buldoček je láska na celý život

Leny

Kolemjdoucí

srst a problémy s tím spojené

Příspěvekstř pro 14, 2011 9:26 pm

Zdravím,
nemáte někdo zkušenosti s vypadáváním chlupů na hlavě. přijde mi,že Annie (1,3) má kolem uší lysá místa...ne úplně ,ale hodně jí tam prosvítá kůže......přitom problémy s ušima,že by se škrábala, nemá. Srt má jinde krásnou a lesklou. Nevíte někdo,čím by to mohlo být? :?:
Další

Zpět na Zdravotní problémy a nemoce