Právě je pát led 19, 2018 12:24 pm

Granule

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde

S jakými granulemi jste byli dosud spokojeni?

Acana
19
13%
Agil
1
1%
AlmoNature
1
1%
ANF
1
1%
AniVital
0
Žádná hlasování
Anka
0
Žádná hlasování
Aport
0
Žádná hlasování
ArdenGrange
4
3%
Arion
0
Žádná hlasování
Artemis
2
1%
Astor
0
Žádná hlasování
Avoderm
0
Žádná hlasování
Belcando
1
1%
Beneful
0
Žádná hlasování
BentoKronen
0
Žádná hlasování
BestChoice
0
Žádná hlasování
BewiDog
0
Žádná hlasování
BilJac
0
Žádná hlasování
Biomill
0
Žádná hlasování
BLUEBuffalo
1
1%
Bono
0
Žádná hlasování
Bosch
0
Žádná hlasování
Brasa
0
Žádná hlasování
Brit
4
3%
BritCare
12
8%
Calibra
5
3%
CaliforniaNatural
0
Žádná hlasování
Canidae
2
1%
CanineCaviar
1
1%
Canutra
0
Žádná hlasování
Cibau
0
Žádná hlasování
Cotecan
0
Žádná hlasování
Crunchy
0
Žádná hlasování
Darling
0
Žádná hlasování
Delikan
0
Žádná hlasování
Dibaq
0
Žádná hlasování
DOGCHOW
0
Žádná hlasování
DogLovers
0
Žádná hlasování
EaglePack
0
Žádná hlasování
Earthborn
0
Žádná hlasování
Eddy
0
Žádná hlasování
Eminent
2
1%
Eukanuba
6
4%
Evangers
0
Žádná hlasování
Evo
0
Žádná hlasování
Exclusive
1
1%
featured
0
Žádná hlasování
Feelwell's
0
Žádná hlasování
FirstMate
3
2%
Fish4Dogs
2
1%
Fitmin
4
3%
FlintRiverRanch
0
Žádná hlasování
Friskies
0
Žádná hlasování
Frolic
1
1%
Fromm
0
Žádná hlasování
FrommFamily
0
Žádná hlasování
Genesis
0
Žádná hlasování
Gilpa
0
Žádná hlasování
GO
0
Žádná hlasování
GOLDENDOG
0
Žádná hlasování
Guabi
0
Žádná hlasování
H–Allergen
0
Žádná hlasování
Halo
0
Žádná hlasování
Happydog
1
1%
Hill´s
5
3%
HorizonLegacy
0
Žádná hlasování
Hubert
0
Žádná hlasování
Chappi
1
1%
Chicopee
0
Žádná hlasování
Chivas
0
Žádná hlasování
Iams
0
Žádná hlasování
Imagine
1
1%
Innova
0
Žádná hlasování
Instinct
0
Žádná hlasování
Josera
0
Žádná hlasování
K9
1
1%
K-9
1
1%
Kibblesn'Bits
0
Žádná hlasování
Kira
0
Žádná hlasování
Kirkland
0
Žádná hlasování
Kronch
0
Žádná hlasování
MAGNUSSON
0
Žádná hlasování
Mastery
0
Žádná hlasování
Merrick
0
Žádná hlasování
NaturalBalance
0
Žádná hlasování
NaturalChoice
0
Žádná hlasování
Nature'sRecipe
0
Žádná hlasování
Nature'sVariety
0
Žádná hlasování
Now
1
1%
NuovaFattoria
0
Žádná hlasování
NUTRAGOLD
0
Žádná hlasování
Nutram
0
Žádná hlasování
NutraNuggets
1
1%
NutriCan
0
Žádná hlasování
Nutro
0
Žádná hlasování
OLIVERS
1
1%
OmniPro
0
Žádná hlasování
Ontario
0
Žádná hlasování
Orijen
14
10%
Pedigree
0
Žádná hlasování
PLATINUM
6
4%
Powerofnature
0
Žádná hlasování
Precise
0
Žádná hlasování
PrimaFood
0
Žádná hlasování
Profilum
0
Žádná hlasování
Profine
0
Žádná hlasování
Proformance
0
Žádná hlasování
ProPac
2
1%
Puffins
0
Žádná hlasování
Purina
7
5%
Rasco
0
Žádná hlasování
Ricco
0
Žádná hlasování
Rollo
0
Žádná hlasování
RoyalCanin
14
10%
ScienceDiet
1
1%
Shur-gain
1
1%
SolidGold
1
1%
Specific
0
Žádná hlasování
SportMix
0
Žádná hlasování
TasteOfTheWild
9
6%
TechniCal
0
Žádná hlasování
TheHonestKitchen
0
Žádná hlasování
Timberwolf
0
Žádná hlasování
Trainer
2
1%
VafoAstor
0
Žádná hlasování
Visán
1
1%
Wellness
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 144

• Autor
  • Zpráva

Babetta

Stálý člen

Re: Granule

Příspěvekpát říj 19, 2012 11:57 pm

Náš pes zase chodí krást kočkám jakékoliv žrádlo, jak kdyby on, pacholek nedostával to lepší. Svou misku si ale chrání i prázdnou. Dnes jsem mu nabídla poprvé syrové kravské vemeno. Otrčil ten svůj krátký nos a čekal si na mňamku od páníčka(sušené maso). Vemeno jsem uvařila,kočky projevily zájem a Mates se šel přetrhnout aby byl první v řadě. :lol:
Nacpal se, vyčural a teď už tři hodiny řeže..granule má v paži..
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Kettysharp

Návštěvník

Příspěveksob říj 20, 2012 11:20 am

Já svoje psy již 20 let krmím takto - přes celý den mají v miskách granule a berou si jak chtějí. Po příchodu z práce dostanou syrové kuřecí krky nakrájené na kousky. Jeden den do nic přimíchám vajíčko, druhý den sýr, třetí den olejovky ve vl.šťávě,čtvrtý den psí nebo kočičí konzervu,zbylé 3 dny mají krky samotné. Chovám Lhasa apso, které potřebuje na výstavy kvalitní a dlouhou srst a tímto jí získám. V krcích je vyvážený poměr fosforu a vápníku dobrý pro stavbu kostry,při přezubování a vůbec. Granule - před 20 lety jsem krmila Shurgein, potom Bosh, zkoušela jsem i K9, posledních 5 let krmím Sportmix a jsem spokojená já i smečka. Na výstavách dostáváme různé vzorky od různých značek-Pedigree,Brit, Purina, Propeska dle toho, která firma zrovna výstavu sponzoruje a moji psy s tím nemají problém. Psy chovám na profesionílní úrovni již 22 let , mám již 3. generaci Limaho, v současnosti 12 jedinců / venčím 3 x denně, z toho 1 x od 3 - 5 hodin ráno,kdy se pořádně vylítají a pak spokojeně chrupkají v pelíšcích nebo na gaučích,mohou všude ,bydlím v bytě / a nikdy ani jeden z nich neměl alergii na krmení či jiné zdravotní problémy. Dožívají se vysokého věku, v současnosti nejstarší je narozena duben 1997 a krom toho,že je slepá a už se počůrává, je v pohodě a veselá.Od r.1998 jsem vždy měla alespoň 1 bula,bohužel již rok po úmrtí Zuzi z Jimlína placatku nemám.Milena a parta Limaho

Babetta

Stálý člen

Příspěveksob říj 20, 2012 1:35 pm

Kuřecí krky jsem z počátku raději roztloukala nerezovou paličkou na maso. Stalo se mi, že se pes z nenažranosti pokoušel celý krk spolknout a hrozilo, že se udusí. V poslední chvíli se mi podařilo na krk v jeho krku dosáhnout a vytáhnout ven. Byl z toho, chudák, vyděšený víc jak já.
Teď už jen posekám na dílky. Má to moc rád a vůbec.... kuřecímu masu dává přednost. Granule moc nemusí, ale přišla jsem na to, že když ráno dám syrové maso, večer je větší hlad a ochota granule sežrat. Nejsme ve stravování akurátní. Nedržíme se toho jestli jen maso krmit a nebo jen granule. Dostane i něco od stolu pokud je to rozumné a ne nějaké ostré, solené...atd. Občas sežere nějakou myš co kočka donese k domku. To mě štve. Myši nosí všelijaké nemoci. :evil: Pak mi příjde dát hubana, fůůůůj!

Pokud se mnou Mates spí v ložnici, obyčejně chce taky venčit mezi 3 a 5 ranní. Ovšem mít doma dvanáct! pejsků, to už je nářez. Potřebovali by jste domeček se zahrádkou.
Lhasu jsem měla taky v kandidátech na dalšího pejska po předchozí kokřičce. Líbí se mi na nich to, že nelínají, je to malý psík, teda tolik nespotřebuje, ale zase mě odrazovala starost o srst. Možná si to maluji černě, ale po zkušenostech s peršankama nic dlouhosrstého raději ne.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Olga

Moderátor

Příspěveksob říj 20, 2012 4:07 pm

jsem ráda že slyším, že i další lidi venčí v tuto nekřesťanskou dobu. :oops: Amálka v Praze nemá problém, ale tady v domku nemá ten pravidelný režim venčení, říká si sama a i když ji vyvenčím v 11 večer, stane se, že chce ven v pět. Teď co mám doma dva dočaskáře ( v neděli jedna fenka odešla do nového domova), tak jak se vzbudím, ženu je ven, protože oni nevidí rozdíl mezi venčením tady a venku. Takže co nejčastěji ven.....
Krmím syrovým masem ze 70 %, zbytek granule. Jedí je přes den, když jsou doma a večer dostanou maso a přílohu. Všem to svědčí, nemají průjem ani nezvracejí. Taky jsme po Snu zvířat krmily kde čím (dostala jsem různé granule a mlsky) a nikomu nic, akorát Amálka lehce osypaná. Ale opravdu jenom lehce.
Olga a Amálka

Kettysharp

Návštěvník

Příspěveksob říj 20, 2012 5:28 pm

Babet,já bych ani domeček nechtěla,ty výstavníky stejně musím udržovat v srsti a trošku je krotit v lítání. Venčím na 3 etapy,přes den je na vodítku převedu přes silnici a pak vypustím,posbírám bobany a jde se domů. V noci mezi 3. a 5. ráno je úplný klid / kromě víkendu, kdy se vracejí ochmelkové z hospod /,psi se vylítají a pak si jdu ještě na hoďku lehnout. Dělám na hygienické stanici, kde mám klouzavou pracovní dobu, takže v poledne si je skočím vyvenčit a tím, že mám všude dlažbu, odpadá složité otírání pacek. V chodbě je nechám oklepat, pak je vpustím do pokojů a chodbu vytřu.Lhasy nepelichají,oproti bulinkám je to úplně super.
Kdo chce vidět moje výstavníky, může mrknout na www.limaho.estranky.cz.
Milena a parta Limaho

Babetta

Stálý člen

Příspěveksob říj 20, 2012 9:14 pm

Olgo, spát chodím tak po 23.00h, to ještě venčím Matese. Taky jako kdyby měl v hlavě nějaký budík, stejně pravidelně chce ven. Kolikrát ho přemlouvám, nechce se mi vylézt, nakonec musím. Jen mi vadí, že potom dlouho nemůžu usnout. :evil:
S těma pejskama co u vás dočasně přebývají to taky není asi lehké, jestli si každý uleví kdy chce. :roll:

Babetta

Stálý člen

Příspěveksob říj 20, 2012 9:24 pm

Kettysharp píše:Babet,já bych ani domeček nechtěla,ty výstavníky stejně musím udržovat v srsti a trošku je krotit v lítání. Venčím na 3 etapy,přes den je na vodítku převedu přes silnici a pak vypustím,posbírám bobany a jde se domů. V noci mezi 3. a 5. ráno je úplný klid / kromě víkendu, kdy se vracejí ochmelkové z hospod /,psi se vylítají a pak si jdu ještě na hoďku lehnout. Dělám na hygienické stanici, kde mám klouzavou pracovní dobu, takže v poledne si je skočím vyvenčit a tím, že mám všude dlažbu, odpadá složité otírání pacek. V chodbě je nechám oklepat, pak je vpustím do pokojů a chodbu vytřu.Lhasy nepelichají,oproti bulinkám je to úplně super.
Kdo chce vidět moje výstavníky, může mrknout na http://www.limaho.estranky.cz.
Milena a parta Limaho

Prohlídla jsem si Vaše stránky a musím říct, že máte moje uznání. Nádherně pěstěná zvířata! To musí dát práci udržet je v takové kondici.. Jak to česání, pudrování, koupání, snášejí?
Skoro každý měsíc jste na nějaké výstavě. Úspěchů nepočítaně.
Samozřejmě jsem se prvně vrhla na prohlídku vrhů. Štěňata jsou jak plyšáčci, nádhera! Líbí se mi na jejich čumáčcích takový ten deštníček. Na fotografiích z výstav jsem zahlédla pravděpodobně Vás ? :)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěveksob říj 20, 2012 10:36 pm

Jééé tak to mi asi budete závidět. Já Duffa vyvenčím o víkendu okolo 12h večerní a ven chodíme až kolem půl 11 ráno a to ho na 90% musím tahat z pelíšku. Jednou jsem ho nechala dokonce co půl jedný....ale už mi to přišlo dlouhý, tak jsem ho radši vzbudila :lol:

Ale v týdnu chodíme okolo 8h :)
Míša a Duffy (1 rok)

Kettysharp

Návštěvník

Příspěveksob říj 20, 2012 11:18 pm

Babet, díky za pochvalu,ale není to náročné. Ti, kteří již nechodí na výstavy, mají sestřih nakrátko. Je pravda, že dříve jsem vystavovala i 4 hafany v jeden den, teď vzhledem k pokročilému věku už vystavuji jen 2, Ketty Sharp a Rudyho. Zbytek , co zůstává doma, je při odjezdu pěkně načuřenej a po příjezdu je musím uplácet mňamkama nakoupenýma na výstavě. Z Litoměřic jsem dovezla nové pelechy, tak to byli spokojený.
S tím venčením není problém, mám sice nařízeného budíka na 3 ráno, ale většinou už vstávám sama. Pesani jsou naučený, že dokud spím já, chrnějí také, takže bych klidně mohla vstávat až v 9 ráno. Ale v noci je super klid a mohou se vylítat dle libosti. Před pátou končíme venčení a jdem si ještě na hodinku lehnout.Děti už mám dospělé, všechny už bydlí samostatně, tudíž mám velký 80 m2 byt jen sama pro sebe a pesany. Čtyři jsou v obýváku, 4 v jednom a 4 ve druhém pokoji, když přijdu z práce, jsou pohromadě v obýváku.
Milena a parta Limaho

Babetta

Stálý člen

Příspěvekned říj 21, 2012 12:00 am

Mileno, máte vlastně plný byt chlupatých dětí. :lol: Už se chovu věnujete tolik let, musí Vás to ohromě bavit. :wink:

Kettysharp

Návštěvník

Příspěvekned říj 21, 2012 10:15 am

No my jsme cáklá celá rodina,starší dcera má am. buldoka z Maršovic Rockyho,to je strašný mazel a je za všechno vděčný. Dokud byla Zuzi, chodili spolu na venčení.Dcera bydlí hned v domě vedle mně a Zuzi byla naučená po večerním venčení zajít za Rockym.Několikrát udělala to, že než jsem uvázala Lhasy, sebrala se a šla sama. Poprvé jsem málem zkolabovala,metelila to přes silnici a mohla jsem na ní volat jak chtěla,nezastavila.Já rvala Lhasáky na vodítku, div jsem je neuškrtila a když jsem doběhla, Zuzana seděla v klidu u dcery před barákem jakoby nic. A já jsem tiše pracovala k infarktu.Rocky byl v útulku pod jménem Dorian a dostal se tam tak, že ho před 2 lety na podzim uspali a v noci spícího přehodili přes plot útulku.Dobytek. Je samá jizva, asi ho uvazovali za zadní nohu,protože po celém obvodu má jizvu jako od řetízku nebo provazu.
Milena a parta Limaho

Babetta

Stálý člen

Příspěvekned říj 21, 2012 10:50 am

Aby nás někdo nesprdl, že se nedržíme tématu. Přesunula jsem se s odpovědí do žvanícího koutku. :wink:

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekned říj 21, 2012 4:27 pm

KingArtur píše:tak Miro a ted se ze me pos... nedavno jsem narychlo potreboval granule a ze zoufalstvi v jednom zapadlym zveraci koupil "BRIT Care Adult Small Breed Lamb & Rice" a hele, ty dve nase paka na to stoji kazdy vecer frontu :D nevim co do toho davaji za fet, ale uz jsem koupil dalsi pytel a porad to zerou s nadsenim... a ja do nich cpal horem dolem acanu atp. a pritom jim staci brit :D

Tak ten můj blb by se taky utlouk po rohlíku se salámem co mám k večeři...
A když jím třeba gulášek se šesti...hlavně, že to voní masem a když to jím já- tak to je pro něj záruka kvality.... :mrgreen:
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Babetta

Stálý člen

Příspěvekned říj 21, 2012 4:34 pm

Bude to v tom" když to jím JÁ". Ještě že to neplatí i odráceně. Představa, že žvýkám myš a nebo mi strááášně chutná kuřinec je nechutná.. :mrgreen:

eto

Kolemjdoucí

Příspěvekpon úno 18, 2013 11:28 am

Dobrý den,

mnohokrát děkuji za veškeré užitečné informace, které jsem tu našla. Vše jsem si tedy pečlivě prostudovala a rozhodla jsem se přejít na Orijen nebo na Taste of the Wild. Teď jsem ale ještě narazila na granule First Mate, které jsou také založené na mase a jsou bez obilovin. K těmto jsem tady ale nic nenašla. Nesetkali jste se s nimi? Doporučili byste je?

Děkuji MOC!

Olga

Moderátor

Příspěvekpon úno 18, 2013 11:43 am

my jsme zkoušeli First Mate, protože Amálka byla zkraje dost vybíravá a protože je alergik, nešlo dávat jí jednoduše cokoli i když kvalitné. Chutnaly.

Já mám asi 5 značek granulí, které střídáme podle nabídky (akce atd.) a možností.
Olga a Amálka

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon úno 18, 2013 11:47 am

http://www.dogdog.cz/5_FirstMate?utm_so ... ign=DogDOG

V horním řádku na pravé straně je okénko - krmivo na míru, kde po rozkliknutí si můžete zdarma požádá o radu jakým krmivem krmit pejska podle rasy.
First Mate je mezi vybranými pro buldočky. Myslím, že je cenově tak nejlepší z nabídky pro naše pejsany. Vyzkoušené ho nemám, ale asi objednáme. :wink:
Hodně buldočkářů krmí Brit Care. Ty granulky jsem měla, moc nechutnaly a taky jsem měla Taste of the Wild, bohužel taky o ně nestál. Podle mě nekvalitní mu chutnají nejvíc..

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon úno 18, 2013 2:07 pm

Olgo, jestli se můžu ptát? Kterých 5 značek granulek dáváte ? Máte je osvědčené :?:

Olga

Moderátor

Příspěvekpon úno 18, 2013 4:03 pm

http://www.barkingheads.cz Good Hair Day
Trovet DPD Duck and Potato Diet for Dogs
http://www.trainerland.cz TRAINER Fitness
http://www.topkrmiva.cz olivers-lamb-mini-4kg/d-70975/Olivers Lamb
http://www.zoohit.cz Exclusion Duck and Potato

u nás nejedou rybí.....
Exclusion jsme teď měli 4 x 15 kg, když jsme měla kopec psů v dočasce, všem chutnali, jsou hyppoalergenní, za slušnou cenu a ve vícero příchutích. Kupuji hlavně kachnu, jehněčí, divinu.
Olga a Amálka

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon úno 18, 2013 4:24 pm

Díky, mrknu na to. Právě nám granule docházejí, musím něco sehnat a chci vyzkoušet jiné než měl.

eto

Kolemjdoucí

Příspěvekpon úno 18, 2013 7:04 pm

Děkuji moc za rady! Asi to tedy vyzkoušíme :). Já myslím, že Skála sežere naprosto cokoliv, vybíravý není vůbec :D , ale ráda bych mu dávala přecijenom co nejkvalitnější krmení ...

Olga

Moderátor

Příspěvekúte úno 19, 2013 10:10 am

máte pravdu - kvalitní krmení se vyplatí. Paradoxně psům ty levné granule opravdu chutnají, protože výrobce do nich přidává sůl a různá Éčka. Ale co to dělá s organismem při dlouhodobém užívání....

I útulky prosí, aby jim lidi nevozili granule ze supermarketů, že to nestojí za ty problémy.
Olga a Amálka

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekúte úno 19, 2013 7:45 pm

My baštíme Taste of the Wild, na střídačku různé příchutě. Pro případ, že bych hledala změnu jsem se dívala na ten Exlusion, ale tam jsou ve složení hlavní složkou brambory: brambory 68%, sušené kachní maso 21%, rostlinný olej, olej z lněných semínek, uhličitan vápenatý, chlorid sodný, Aloe Vera 0,03%, rozmarýn Pro alergiky je to asi dobré, ale pro zdravé psy bych volila spíš větší podíl masa. Také cenově mi proti TOTW nepřijdou zrovna levnější :? V poslední době jsem se doslechla o značce Canin Caviar, prý jsou také dobré, bezobilné, asi někdy vyzkoušíme.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

carlos

Nováček

Příspěvekpát lis 15, 2013 7:21 pm

Dobrý den, chtela jsem se s Vámi poradit mam stenatko 3 mesicniho buldocka a poradne nevim co cim ho muzu krmit...jako stenatko mel Royal Canin a veterinar mi doporucil Ontario jenomze tedka zacal blbnout s tim ze si ji bobky ,kdyz je doma sam a pak nam je zvraci tak mi veterinar rekl at zmenim granulky tak jsem se chtela poradit co doporucujete? a taky cim prikrmujete ja obcas testovinkama s mrkvickou ale zda muzu i ryzi ci tvaroh vejce to nevim....moc moc dekuji za radu je to pro me dulezite :?: :oops:

evisek68

Moderátor

Příspěvekpát lis 15, 2013 10:42 pm

carlos, přidejte se na facebook Frbul, je tam 3.000 členů a oni Vám rádi poradí své zkušenosti.

Jinak granule značky Acaca, Arden Grange, Taste of the wild, Orijen, First Mate.
Nebo maso(krůta, králík, hovězí) a přílohy(rýže, kolínka, ovesné vločky), tvaroh s vajíčkem se taky může dávat.

https://www.facebook.com/groups/frbul/
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

muj Hugo

Nováček

Příspěveksob led 11, 2014 4:20 pm

Jsme spokojeny s Brit a Fitmin puppy, nemenime

johanka

Nováček

Příspěvekúte úno 18, 2014 5:26 pm

Prosím o radu krmí někdo francouzského buldočka CABADU CAN ENERGY? Můj pejsek má 1 rok a změnila jsem krmivo - před tím jsme krmila FUN DOG ENERGY. Nejraději má ale maso samostatně a granulky jen málo. Poraďte čím krmit, váhu má dobrou 11 kg, potíže se stolicí nemá. Je dosti vybíravý, ale zdravý, nemá žádné potíže s kůži, nechrochtá, neprdí, je super. Děkuji za radu, zda někdo výše uvedenými granulkami krmí.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekčtv úno 20, 2014 2:29 pm

johanka píše:Prosím o radu krmí někdo francouzského buldočka CABADU CAN ENERGY? Můj pejsek má 1 rok a změnila jsem krmivo - před tím jsme krmila FUN DOG ENERGY. Nejraději má ale maso samostatně a granulky jen málo. Poraďte čím krmit, váhu má dobrou 11 kg, potíže se stolicí nemá. Je dosti vybíravý, ale zdravý, nemá žádné potíže s kůži, nechrochtá, neprdí, je super. Děkuji za radu, zda někdo výše uvedenými granulkami krmí.

Musím přiznat, že uvedené značky granulí mi nic neříkaly, tak jsem si je dohledala na internetu. Po pravdě řečeno - ani jedny mě vůbec nenachly, mají hodně špatné složení, spoustu obilovin, které bývají často zdrojem alergií.
U Cobadu jsou ve složení na prvním místě nespecifikované cereálie, u Fun dog je to kukuřice a pšeničná moučka, což je vůbec to nejhorší z obilovin :(
Radím vám vybrat si jiné, kvalitní granule, které ani nemusí patřit mezi nejdražší. je třeba číst hlavně složení a na prvních místech hledat maso a masovou moučku. Ne FB je několik skupin, kde vám ochotně poradí co a jak :P .

Tady posílám návod na to, jak vybírat správné granule.

http://www.granule-konzervy.cz/page_3.html
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát úno 21, 2014 11:16 pm

johanka píše:Prosím o radu krmí někdo francouzského buldočka CABADU CAN ENERGY? Můj pejsek má 1 rok a změnila jsem krmivo - před tím jsme krmila FUN DOG ENERGY. Nejraději má ale maso samostatně a granulky jen málo. Poraďte čím krmit, váhu má dobrou 11 kg, potíže se stolicí nemá. Je dosti vybíravý, ale zdravý, nemá žádné potíže s kůži, nechrochtá, neprdí, je super. Děkuji za radu, zda někdo výše uvedenými granulkami krmí.

Pokud chcete opravdu kvalitní granule, tak se naučte alespoň laicky číst složení - ve složení bývají jednotlivé suroviny zapsány podle od největšího objemu.
Pokud chcete být trošku v "obraze", doporučuji přečíst tyto články:

http://www.granule.cz/clanky/jak-casto- ... sveho-psa/

http://www.granule.cz/clanky/jake-granu ... -meho-psa/

http://www.granule.cz/clanky/top-dry-foods-2012/

Za nás doporučujeme střídat značky - samozřejmě kvalitní. Od doby, co jsme se začali touto radou řídit, pes přestal mít trávicí problémy a zcela přestaly průjmy při jakékoli změně.
Držíme palečky při volbě a výběru :wink: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

baratom

Nováček

Příspěvekčtv kvě 01, 2014 12:31 pm

Moje zkušenosti.
Můj buldoček se jmenuje Spajk a od mala jsem ho krmila RC.Vždy byla celá miska pryč ale pořád zvracel říkala jsem si že to granulemi nebude všichni říkali i veterinář jak je to nejlepší a nejkvalitnější krmivo pak když se člověk více zajímal o to co v nich je tak samé obiloviny tak jsem přešla na Eukanubu a zvracení přestalo ale hovínka jsme měli spíš tekutý a to prdění bylo taky poměrně časté.Teď jsem přešla na Taste of the wild a zatím vše v pořádku.
PředchozíDalší

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy