Právě je pát led 19, 2018 12:34 pm

Granule a jaké?

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Franceska & spol.

Stálý člen

Re: Granule a jaké?

Příspěvekstř črc 11, 2012 11:05 pm

Ifčo, objevila jsem tento obchod http://www.granule.cz/. Mají tam myslím to nejkvalitnější krmivo (i pro štěňata), pročtěte si jejich články a hodnocení těchto krmiv na seznamu TOP DRY FOOD 2012, i reakce spotřebitelů. Pokud si nevíte rady, jsou velmi ochotní a poradí e-mailem nebo po telefonu, navíc zboží odesílají okamžitě, druhý den ho máte mít doma. Vybrané granule jsou s dovozem zzdarma, u těch je to přímo uvedené. Vím, nejsou úplně nejlevnější, ale také ne nejdražší. Zkuste, posuďte, uvidíte :)
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Mikhal18

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv črc 26, 2012 11:36 pm

Dobry den, chtel bych zkusit Royal Canin, ale nevim jaky druh. Jimbovi je 5 mesicu. :) bud tyhle http://www.granuleexpres.cz/products/ro ... unior-4kg/ , nebo tyhle http://www.ezoocentrum.cz/royal-canin-m ... ior-15-kg/ dekuji za radu.. :)

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát črc 27, 2012 10:15 am

Mikhal18 píše:Dobry den, chtel bych zkusit Royal Canin, ale nevim jaky druh. Jimbovi je 5 mesicu. :) bud tyhle http://www.granuleexpres.cz/products/ro ... unior-4kg/ , nebo tyhle http://www.ezoocentrum.cz/royal-canin-m ... ior-15-kg/ dekuji za radu.. :)

My krmíme převážně syrovým masem, ale pro zpestření a nebo když maso zrovna není k mání, kupujeme granule Acana a nebo Orijen, taky Brit není špatný. Přečti si diskuse o krmivech. Každému pejskovi nechutná to co tomu druhému. Hodně lidí pro svého psa preferuje granule s vyšším podílem masa a bez obilovin. Složitější to mají lidi co má jejich pejsek alergii na nějakou složku v krmivech. Ti potom musí vylučovací metodou hledat to co jejich pejsek snese bez toho, aby netrpěl průjmy či svěděním..atd
Není třeba hned kupovat nějaké velké balení granulí. Lepší je koupit menší a vyzkoušet co na to pejsek.
Dát za 4kg granulí 800kč to se mi zdá přehnané.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpát črc 27, 2012 11:32 pm

Mikhal18, nechci Vás nijak zrazovat od krmiva Royal Canin, ale pročtěte si diskuze a komentáře o krmivech, podívejte se na hodnocení krmiv a zjistíte, že zrovna RC není to pravé ořechové. Souhlasím s Babettou, že krmivo je značně drahé, navíc, když se podíváte na složení granulí (ve Vašem odkazu), zjistíte, že pejska budete krmit za velké peníze hlavně rýží, pšenicí, blíže nedefinovatelnými tuky a konzervanty. Myslím, že je možné za stejné peníze najít mnohem kvalitnější granule, viz můj příspěvek před Vámi z 11.července. Přeju hodně štěstí, abyste našla ty pravé pro Vašeho pejska, protože téměř všichni tady jsme nějakou dobu hledali, než jsme našli ty správné :D .

Ivana, Franceska & spol.

gregorek

Kolemjdoucí

Příspěvekpát říj 26, 2012 8:32 pm

Mafinka01 píše:Prosím poradtě.
Ráda bych dvému štěňátku kupovala granule Orijen, ale už několikrát jsem četla, že má v sobě příliš mnoho bílkovin....
Krmitě někd své štěndo a co si o tom myslíte? :D

Ahoj My jsme je požili ale dostal takovou sracku ze nám vet predepsal hills id na dietku,tak jsme po 14 dmech namicháváni přešli na hills a je to ok.. musíš zkusit co sedne a co ne

Arnie

Kolemjdoucí

Příspěvekpát pro 28, 2012 6:21 pm

Tak nas Arnie zral po dobu 2 mesicu nez jsem si ho vzal jen varene od panicky prvni granule jsem koupil PRO PLAN Puppy Sensitive s lososem. Ty doslova vysal a pak jsem zkusil royal a ty sice snedl ale nejak je nepotravil co vysral tak to bylo hovinko plne celych granuli.Nejak se k nam v obchode dostaly friskies rikal jsem si taky od puriny tak to vezmu nejak zral nezral,ale osypal se na brichu ve zveraci rekla pani pry je to plne chemikalii pry se ani nedivi,ze je osypany tak jsem zpatky na proplanu a uvidime jestli se da dohromady to bricho.Jsou fakt jedine co ma po nich pevne hovinka a vysava misku do dna.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát led 04, 2013 10:59 am

Jo, každému psovi sedne něco jiného :) :)
Olga a Amálka

Arnie

Kolemjdoucí

Příspěvekned led 06, 2013 8:41 pm

Ahoj,chci se zeptat jaky je rozdil pro buldocka granule http://www.proplan.cz/www/cz/pro-plan-p ... s-lososem/ a granule http://www.proplan.cz/www/cz/pro-plan-s ... puppy-s-2/ pani ve zveraci mi na to nebyla schopna odpovedet na tech do 10 kil je na obrazku buldocek,ale davame mu ty prvni protoze si myslim ze bude mit kolem 15 kil je hodne robustni vcera mel 3 mesice a ma 6,3 kilo

Olga

Moderátor

Příspěvekpon led 07, 2013 12:32 pm

vzhledem k tomu, že granule jsou od jednoho výrobce a vůbec jsou si tak podobné, nedivím se, že paní nevěděla říct, jaký je v nich rozdíl.
Podle mne je to jenom nutná inovace, kterou musí vykazovat každý výrobce, aby se udržel na trhu a rozdíl pro psa v nich nebude žádný. Pokud pejskovi vyhovují oboje, já bych mu je zkusila dávat na střídačku. :)
Olga a Amálka

Arnie

Kolemjdoucí

Příspěvekpát bře 08, 2013 6:13 pm

Tak proplanu jsem koupil velky pytel a vubec to nechtel zrat vzdy jsem to musel necim ovonet aby misku snedl treba trosku kureciho na kosticky,ale samotne to se ani nedotknul nevim proc tak jsem koupil na doporuceni sousedu co maji buldocka Orijen puppy a ted mu to tri dny micham at si zvyka miska vylizana a on sedi u toho pytle tech granuli a ceka,ze dostane jeste. No neveril jsem,ze mu to tak pojede. Sice ma ridsi hovisa,ale to bude asi tim prechodem. Asi ten pes pozna rozdil mesi 20 a 80% masa:-)

Arnie

Kolemjdoucí

Příspěvekned bře 10, 2013 10:38 pm

ahoj chtel bych vedet prechod na orijen trval 4 dny a ma porad zlute a mazlave hovisa a strasne porad prdi asi ho to nadyma...Muze to byt tou zmenou ted chvilku nebo mu to nesedi?

Noemi

Stálý člen

Příspěvekned bře 10, 2013 11:56 pm

Arnie píše:ahoj, chtel bych vedet prechod na orijen trval 4 dny a ma porad zlute a mazlave hovisa a strasne porad prdi asi ho to nadyma...Muze to byt tou zmenou ted chvilku nebo mu to nesedi?

Přešli jste z granulí plných pšenice a kukuřice na granule "narvané" masem. I při pomalém přechodu - zhruba 14 dnů (Vy jste to vzali docela hopem) a smíchání obou značek může být problém.
Acana a Orijen jsou granule, které nesednout úplně každému psu. Pokud sednou, je to fajn, ale pokud ne - není třeba to hrotit a trápit psa. Kvalitních značek je spousta.
Většinou je lepší zvolit na přechod ne hned úplně to nej, žaludek postupně zvykat. Žádné větší změny doposud neměl. Pokud pejsek prdí, nadýmá ho a to jistě není nic příjemného. Uvidíte, jak se to bude celkově vyvíjet. Je varianta koupený Orijen zatím schovat a koupit něco méně nabušeného (Canidae, Dog Lovers Gold - ten bývá psy docela dobře snášen) a teprve zkusit znovu Orijen, jestli už to bude lepší.
My třeba granule záměrně střídáme po pytli nebo po dvou - u druhého psa, nás "Nelušák" žere maso. Žaludek si tak zvykne a pak jej nějaká změna jen tak nerozhodí...navíc pes obstřídá v granulích látky, které v jednostranné stravě být nemusí.
Krmit stále stejnými granulemi je spíše komerční tah výrobců, jak udělat z majitele závisláka je jejich značce :wink: než ověřené doporučení.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Arnie

Kolemjdoucí

Příspěvekned bře 17, 2013 12:14 am

Tak dopadlo to tak,ze jsem mu to jeste trosku davalo s tema proplanama uz 4 den pul na pul a prijde k misce cuchne a odejde...Naji se opravdu az kdyz musi jake mu mam koupit ty granule chtel bych aby kdyz mu dam misku tak ji snedl a ne kolem toho chodil cely den...dostaval i maso se zeleninou a tak mozna je rozezrany a ceka ze dostane neco lepsiho vzdy jde od misky a diva se na nas...tak jsem si rikal treba jednodenni hladovka aby fakt vedel,ze to musi jits nevim co vy na to?

Arnie

Kolemjdoucí

Příspěvekstř bře 27, 2013 5:51 pm

Tak ja uz nevim znovu se mu najelo na granule jako mix se staryma a zvedalo se to kazdy den o 10 gramu na davku prechod trval asi tyden a zral jen kdyz musel pri tom cca 10 ti dennim prechodu vubec nejedl krucelo mu v brise prdel cely den a ted opravdu nechapu uz je jen na Orijenu a dam mu do misky 100g granuli pride vysaje odpoledne to same vecer taky uz druhy den..Bourka v brise uz neni a prdy dvakrat za den proste normalka nekdy vic nekdy cely den nic. Asi ten prechod byl na nej sila...Ale jsem rad,ze uz ji fakt s chuti a ne ze musi...Uz bych opravdu nevedel co koupit.

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv bře 28, 2013 2:02 pm

trpělivost přinesla růže..... :lol: nejste sám, co má tyto problémy. U nás to bylo po objevení potravinové alergie jako ve fabrice na granule. Všude se povalovali pokusné typy (ještě jsem vždy koupila nějaká výhodný 12kg pytel) a Amálka se ksichtila a nejedla. To postupné přidávání je dobrý způsob, taky se mi osvědčil.
Olga a Amálka

Arnie

Kolemjdoucí

Příspěvekned kvě 12, 2013 8:23 pm

Tak Orijen dojezeny akorat jsem ho nestihnul objednat. Ted jsem si rikal,ze zkusime acanu puppy akorat z orijenu mi zbylo tak kilecko ani ne bude problem kdyz se tyhle granule michat nebudou? Tam by takovy rozdil byt nemel. :roll:

Olga

Moderátor

Příspěvekpon kvě 13, 2013 5:23 pm

já míchám... když mám zbytek, sesypu dohromady.... :D
Olga a Amálka

myushkha

Návštěvník

Příspěvekúte zář 03, 2013 10:55 am

Ja se teda pochlubim. :-) dva a pul roku byl porad problem, neco nesedlo, neco prujmovalo, jine zvracelo... v unoru jsem privezla stene ang.bulteriera a hledala, co by jim sedlo obema, kvuli financim. Narazila jsem na Taste of the wild (southwest canyon) a nemuzu si je vynachvalit. Buldockovi chutnaji, prdi minimalne, srst nadherna, dokonce i pupinky co mel, zmizely. Od te doby zadne problemy s kuzi nemame a pes je ve vyborne kondici!
[u]Krmime Taste of the wild southwest canyon
O francouzském buldockovi: neroztrha-li vas na kousky, nauci vas libat francouzsky :-)
[/u]

Frantiska

Nováček

Příspěvekned bře 23, 2014 1:12 pm

Ahoj jsou nám 3 měsíce a vážíme 3,6 kg . Rádi bychom pro naší Fanynku vybrali to nejlepší krmivo, po kterém by nepřerostla až tak moc :D. Děkujeme za rady :D

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpon bře 31, 2014 12:31 pm

Frantiska píše:Ahoj jsou nám 3 měsíce a vážíme 3,6 kg . Rádi bychom pro naší Fanynku vybrali to nejlepší krmivo, po kterém by nepřerostla až tak moc :D. Děkujeme za rady :D

Nevěřte tomu, že by vám Fanynka po nějakém krmivu přerostla. Naroste tak, jak to má v genech po rodičích :lol: .

Ivana, Franceska & spol.
Předchozí

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy