Právě je pát led 19, 2018 12:29 pm

Granule a jaké?

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Re: Granule a jaké?

Příspěvekúte říj 25, 2011 8:49 pm

no přesně. A tu dobu, co nám řekli, že máme po očkování podat, tak tu jsme určitě dodrželi, ne-li že doba byla o něco delší.

A přesně, babo raď. Spoustu věcí se mi honí hlavou a ani z jedné nejsem moudrá.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte říj 25, 2011 9:21 pm

Marika ta vakcina co sa normalne podava na 1 rok u nas vydrzi tri eoky, viem to lebo v rakusku sa picha to iste raz za tri roky, je to iba odlisna legislativa.Ani nechcem vediet co mu ake silne museli pichnut.Nam vet spot nakazal az o mesiac po vakcinacii,ze u buldocka istota.
No nic uz sa stalo, treba to riesit.Ved ja neviem keby aj docasne skoncite na prednisone alebo tak,zas tak moc sa neudeje.My sme mali Hercula na prednisone nejaku dobu a v pohode.
Skus mu dat nejaky cas fakt iba nejaku varenu dietu.Granule maju vzdy nieco cim su konzervovane.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 9:31 pm

no ale to je o tom, že jsem se teď svěřila do péče vet, tak bych fakt nerada podruhé ho "převezla". Takže jdeme koncem týdne na kontrolu a chci se s ním domluvit, jak dál postupovat. Nechci mít Timmyho na kortikoidech, prostě nechci. Chci ho zase mít zdravýho. A na syrové stravě :-(. Copak toho chci tolik ?? Chci aby byl v pohodě.

Kdybych nemusela, tak ho nenechám ani očkovat ani dávat spoty :-(. Vzteklinase tu nevyskytuje, spoustu let tu nebyla a pejskové se musí přesto očkovat. Vakcíny vylepšují a bůhví, co v nich vlastně všechno je. Já mám na to názor, že je to zájem výrobců lečiv. Nikoho jiného.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte říj 25, 2011 10:16 pm

Ved ja Ta chapem, viem dobre co prezivas, o to viac to boli,ze alergik uz bude vlastne stale,len to budes udrzovat tak,aby sa to nevratilo vo forme zarudlych miest a pupakov a pod.Ja som si tym presla, tiez som nadavala.Ale zase ten veterinar co mu daval silne penicilove ATB nemohol tusit co to narobi za paseku.
Ci Ti bude fungovat syrove maso uvidis,ale hadam bude.Granule proste nikdy nebudu to prave orechove asi.Nas ich prestal jest a mozem sa aj poondiat a nebude jest ziadne.Tak varim, lebo sak nieco z toho aj treba varit.
Timmy bude urcite zdravy a musis byt velmi silna,aby si nemala nervy,jemu to vobec nepomoze, on dobre vie,ze ide o neho.Vakciny aj granule aj lieky su vo velkom cisto ziskova vec.Ako dobre ved nech sa to naockuje,ale odtial potial.Mne to teraz hovoril nas vet cele,ze ho ide z toho porazit ako sa stracaju dobre lieky vyrabane dlhe roky a tlacia sa sem na trh drahsie nahrady.Vies a to je doktor co to nerobi pre nove auta luxusne tu veterinu.On nam vlastne jediny dokazal dat Hercula dokopy z tej alergie.Dal mu dokopy imunitu a to bude podla mna aj Timmyho pripad.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekstř říj 26, 2011 9:34 am

to s tou imunitou si taky myslím, již podporuji, asi je to už na 5 týdnů, ale výsledek se ještě nedostavil. Je mi jasný, že jsou v háji střeva, návazně na to játra a pak ledviny. A tohle než dám do kupy, tak to chce čas. Ale se obávám, když jednou stranou podporuji imunitu a druhou mu cpu zase humus, tak to půjde furt dokola. Mám "asi" ve čtvrtek termín. Ještě mi to nepotvrdili na veterině. Ale tam se chci domluvit a vlastně zjistit, zda doktor chce mi pomoct kopat zdraví do cíle nebo ho podkopat. Snad je jeden z těhc, co mi pomůžou.

Tak si držím pěsti. :-))

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř říj 26, 2011 10:49 am

No to uvidis podla toho ako bude chciet postupovat.Ale ja by som asi islaza panom Rybnickom,je to spoluziak nasho veterinara a teda tito chlapxi su fakt kapacity.Stacilo mi to,ze mi necpal dake granule eukanuba s tym,ze to urcite pomoze.Boli sme na tej rybacine a teda miesali sme to s kvalitnym tuniakom aby nam pekne priberal.Potom nam nasadil plerasan sirup, ten zabral,ale co zabera najviac su tie tablety capramilk.U nas boli testy zbytocne,nakolko bolo zjavne,ze ma rozkopanu imunitu.Kvoli tomu sme pol roka cakali s vakcinaciou.Totiz on este chytil aj demodexa isty cas,sice v malom rozsahu,sme to hned zastavili,ale bol to dalsi dokaz o tom)e je imunita v haji.Teraz musim zaklopat,ze konecne sme v nejakom normali.Kazdy mesiac chodime na kontrolu.
A toto cele co Ti popisujem trvalo vyse roka,iba liecba u veterinara,ktory konecne pomohol a nasiel problem.
Napr. My nemozeme v granulacih kuraci tuk sme zistili.Ale kura doma ako maso moze.No potom sa v tom vyznaj..:)

ALENA

Návštěvník

Příspěvekstř říj 26, 2011 11:59 am

Prosím tě ty tablety Capramilk kupujete v ČR?já jsem našla tyto pro zvířata jen na Slovenku a do ČR asi neposílají,

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř říj 26, 2011 12:34 pm

Nam tie tablety objednava veterinar,ale neni problem objednat aj pre Vas a poslem ich postou.
Uz som tu tak posielala par ludom na fore granulky ci nejake lieky.Staci ked mi napisete adresu,kde to mam poslat, na korunkach sa uz nejak domluvime.Ved to zase neni nejaka obrovska suma:)
Treba skusit ci to u Vasho pejska zaberie,ale nas vet s tym ma viac nez vyborne skusenosti.
Ono ta firma co to robi a predava sa nejak nepretlacila na ten velky trh.Ze ti zahranicni ich trosku udupali.

ALENA

Návštěvník

Příspěvekstř říj 26, 2011 1:44 pm

tak budeš hodná,poslala jsem ti SZ,děkuji moc

valkyra

Kolemjdoucí

Granule Pro Pac-poradíte?

Příspěvekúte lis 01, 2011 2:22 pm

Ahoj,
krmím moje štěně krmivem Pro Pac, žádné problémy s trávením po něm nemá, ale chtěla bych mu dát to nejlepší. Myslíte, že bych u něj měla zůstat? Žádné hodnocení jsem o něm nenašla, asi špatně čtu, ale ptám se zkušenějších, zda přejít na něco jiného.
Dík Jana
Jana a Muf

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Re: Granule Pro Pac-poradíte?

Příspěvekúte lis 01, 2011 4:04 pm

valkyra píše:Žádné hodnocení jsem o něm nenašla, asi špatně čtu, ale ptám se zkušenějších, zda přejít na něco jiného.Dík Jana

Hodnocení se najít dá:
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... /pro%20pac
Vesměs se z tohohle krmení dá doporučit jedině řada Holistic, ty ostatní jsou podle obsahu masa, obilí a dalších nechtěných ingrediencí nic moc (cca na úrovni Pedigree). :wink:
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

valkyra

Kolemjdoucí

Re: Granule Pro Pac-poradíte?

Příspěvekúte lis 01, 2011 4:40 pm

Tak díky moc, zkusím přejít na jinou firmu, snad to s ním moc nezacloumá :lol:
Jana a Muf

Noemi

Stálý člen

Příspěveksob lis 12, 2011 10:26 pm

Kdyby měl někdo zájem o granule bez kuřecího tuku...ale naopak s obsahem tuku jehněčího, tak můžu doporučit značku Barking Heads - máme vyzkoušeno a opravdu naší alergičce nezpůsobují drbání ....my jsme objednávali tady http://www.tvujpes.cz/krmiva-pro-psy/barking-heads/ , protože jsem brala jen 2 kila...takže jsem zvolila osobní odběr
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob lis 12, 2011 11:10 pm

Jejich bezobilovinová receptura (losos s bramborem) kde je ve složení napsaný oves nemá chybu :D
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon lis 14, 2011 5:46 pm

oves je ve všech granulích.

No jo, ale co když zrovna po tomhle se Timmy drbat nebude? Jedeme již druhou várku Arden Grange Adult rich in lamb & rice a neřekla bych, že se to lepší :-(

A ještě musím říct, že jsme měli Acanu Lamb and Apple a po tom tedy měl hovínek jak nasr..o a smděl a prděl jako o závod a tyhle granule co na smrad a výrobu bobků docela dobrý. Co pan pes, to originál, já to furt říkám.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon lis 14, 2011 5:57 pm

jo a asi jsem neporeferovala :-(. Zákaz syrového masa, granule pouze jehněčí. Žádné pochutiny. Kortikoidní mast a to 2x denně, pak jednou a teď mažu tak za 3 - 4 dny, kdy se mi zdá, že se více drbe. Kruhy kolem očí a na čumáku přetrvávají. Tedy ne kruhy jako barevné, ale nemá tam srst. Asi roste pomalu. A mazat se na těch místech taky zdrovna nedá :-(

Řekla bych ale celkově, že drbání se zlepšilo tak o 90 %. Kadění asi v normě, ale lepší než na granulích acana. Horší ale než při barfu. Vodu zase pije na litry. Hravý a prdlý je furt stejně, možná i víc. Furt na nás vrčo-kňučí. Tlapy přední a hlavu na zem, prdku do vzduchu, občas sebou flákne na bok a vrčí tak divně. Nebo zívá a zpívá zároveň. Nebo leží na zemi a vrčí a při tom háže hlavu dozadu. Takže co já když to vidím, hned k němu na čtyři na zem a ty můj ňuňu ťuťu a Timmy mě kouše a cuchá vlasy. Skáče na mě, si asi myslí, že jsem taky buldoček. Zkrátka prdlouš můj malej. A že ho to furt baví ! Nejvíc si ale chce hrát, když jsem já na počítači nebo vařím.

To asi máte taky tak, ne ??

Olga

Moderátor

Příspěvekpon lis 14, 2011 6:28 pm

Jakubíková Jitka píše:Jejich bezobilovinová receptura (losos s bramborem) kde je ve složení napsaný oves nemá chybu :D

zrovna u
Hypoalergení krmivo pro dospělé psi s lososem a bramborem. Bezobilovinová – jednoduchá receptura.
oves není v receptuře.
Jinak je ve všech. Já zvolila ty s ovsem, protože Amálka ryby moc nemusí.
Po těchto se momentálně taky zrovna netluče, ale sní je, když je nejhůř.
Olga a Amálka

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte lis 15, 2011 11:08 am

At sjem to hledala kde jsem chtěla, vždycky bylo uváděno jako bezobilné a vždycky byl ve složení oves =) Netvrdím, že je špatné, jen může v člověku, který má psa alergického na obilí, vzbuzovat plané naděje...=))
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 01, 2011 12:35 am

Tak já po dlouhém uvažování a mnoha doporučeních přešla na Brit Care....ale tý mojí placatý hubičce vůůůbec nejedou :roll:

Miska zůstane plná i kdyby se stalo kdoví co.....děkuju bohu za lososový olej, jakmile jdu k misce s olejem, už se tetelí....blbík můj.

Hovínka už jsou ale ukázková. To jsme u Acany bohužel neměli.... :(
Míša a Duffy (1 rok)

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 01, 2011 7:10 pm

Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s převáděním bulíků na nové granule. Tedy ne úplně neznámé, ale na ty, kterými už jste s úspěchem krmili. Např. krmíte, bez problému, půl roku Acanou(třeba Grasslands), pak Orijenem a chcete přejít znovu na A.Grasslands. Převádíte pejska tak, jakoby dostával úplně nové granule, nebo stačí kratší doba, anebo je dáte rovmou bez převádění? Také by mě zajímalo, jak často střídáte granule - jestli je lepší krmit delší dobu stejnými granulemi nebo zkrmit pytel jedněch a přejít na jiné, tak aby se pejskům nepřejedly? Nemyslím tím střídat pořád nové a nové druhy, ale jen několik těch osvědčených. :)
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpát pro 02, 2011 6:22 pm

Já bych převáděla uplně stejně jako byl měl nové. Granule nestřídám, není důvod, když vyhovujou...

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěveksob pro 03, 2011 11:59 pm

Děkuji za odpověď. Ale krmit třeba 10 a více let pořád stejnými granulemi? :shock: Já jsem právě četla názor, že i pro psy je dobré občas změnit značku granulí, aby se nepřejedly. Tady, na frbulu, pokud vím, krmí někteří také několika značkami, (Acana, Orijen), nebo alespoň mění příchutě (Acana Grasslands, Prairie Harvest, Pacifica atp.)

Ivana, Franceska & spol.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekned pro 04, 2011 10:42 pm

Francesco, pokud si všimneš, že granule nejedou tak jako dřív, tak klidně změň příchuť...nebo i jen tak...pokud není nějaká alergie. Vždycky je trošku riziko, že granule nesednou, pejsek se osype a bla bla bla....ale pokud máte doma kachní žaludek (my ano :lol: ) můžete měnit ve vlastní režii - nejlépe v rámci jedné osvědčené značky :D
Míša a Duffy (1 rok)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon pro 05, 2011 6:18 pm

Ano je to samozřejmě individuální a na vás. Naši psi nemají s tím co teď žerou žádný problém, ani že by na něj neměli chuť, takže mi přijde "zbytečné" jim to měnit. Navíc buldočka má při každé změně dost velký trávicí problémy, takže nad tím ani neuvažuju.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekúte pro 06, 2011 2:07 pm

Mohli byste mi prosím poradit..už jsem zoufalá ze zkoušek různých granulí. Nakonec vždycky dopadneme tak, že máme načnutý pytel granulí, který následně prodáváme - teď máme doma 3 různé druhy a stále hledáme. Momentálně jsme pár týdnů na Orijenu Regional Red, ale asi jsem udělala chybu, že jsem alergikovi nabídla granule s různými druhy bílkovin. Přemýšlím teď, jestli změnit na Fisch anebo koupit Barking Heads Bad Hair Day, tam se mi nelíbí akorát ten oves. Můžete mi prosím dát tip?

Olga

Moderátor

Příspěvekúte pro 06, 2011 2:27 pm

ten oves mi tam taky nesedí, ale Amálce nedělá problém.
Chtěla bych zkusit taky tyhle:
http://www.dogdog.cz/463-firstmate-aust ... EMIUM.html
Na těchto stránkách píšou taky o hodnocení granulí a tom, že některé druhy granulí se už nemíchají v zemi původu, ale kde kade po světě a pak ta kvalita není nic moc. Zaujalo mne to proto, že mi to říkal pán z Hořovic - v Hořovicích sídlí dovozce ACANA , která se prý taky míchá v ČR.

http://www.dogdog.cz/content/27-jak-vybirat-krmivo
Olga a Amálka

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekúte pro 06, 2011 5:35 pm

Krmivo je zajímavé, jen se mi moc nezdá ta bramborová moučka - je ve složení na prvním místě, tzn. že je tam víc brambor než masa, jesli logicky uvažuju :?
Já zase přemýšlím o granulích lisovaných zastudena, prodávají je i na baronu, ale v zoohitu mají jiné a levnější.
např. http://www.zoohit.cz/shop/psi/granule/lukullus/157602 nebo http://www.zoohit.cz/shop/psi/granule/m ... hle/122450
Doporučují je jako doplněk stravy při barfování a hodnocení lidí jsou vesměs kladná. :lol: O tom míchání granulí jsem také slyšela, asi na tom bude něco pravdy :evil:

Ivana, Franceska & spol.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekúte pro 06, 2011 5:44 pm

taky mě zarazilo maso až na druhém místě.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekpon pro 12, 2011 10:00 pm

Kdybyste měl někdo zájem o Orijen REgional RED tak tadyhttp://aukro.cz/granule-orijen-regional-red-11kg-i1980482301.html Nesedí nám.

Ifčo

Kolemjdoucí

Příspěvekpon črc 09, 2012 7:41 pm

Ahoj :-)
Nedávno do rodinky pribudlo šteniatko FB, ešte len 6-mesačné (ja viem, strašne mladunké...), a chovateľ nám odporučil ho do 8.týždňa kŕmiť RC Starterom. Nakoniec som tu na fóre zistil, že spomínané krmivo nemá pre havka vhodné ingrediencie, čiže po 8.týždni hodlám zmeniť výrobcu. Acana sa mi zdá ako najlepší výber vzhľadom na kvalitu i cenu. Len rozmýšľam, aký druh. Asi jasnou voľbou by malo byť Puppy & Junior, avšak dočítal som sa, že novšie produkty majú lepšiu receptúru (Grasslands,...). Bojím sa však, že to nie je vhodné pre šteniatka a ani tak pre dospievajúcich psíkov, nakoľko granuly môže byť či už veľké, alebo tá receptúra pre mladých psíkov ešte nevhodná.

Prípadne ďalšie rady, ako a s čím kŕmiť mladého buldočeka, veľmi ocením :-)
Vopred ďakujem za rýchlu odpoveď.
PředchozíDalší

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy