Právě je pát led 19, 2018 12:27 pm

BARF

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Cr4sty_CZ

Kolemjdoucí

Re: BARF

Příspěvekčtv úno 17, 2011 7:00 pm

Hector

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv dub 07, 2011 3:29 pm

Můžu sem přidat zkušenost s Barfem: Hectora jsme kvůli alergii na roztoče a pyly krmili barfem. Potřebovala jsem do něj dostat čínské bylinky, které mají zvláštní vůni a v granulích by je nežral. Po 3/4 roce krmení barfem nám Hector zhubl z francouzského na somálského buldočka, naopak náš druhý buldoček Danny po barfu krásně prospíval. Takže jsme se vrátili pokorně ke granulím a maso dáváme jen občas jako ozvláštnění jídelníčku. Píšu to hlavně proto, aby nikdo nečekal, že Barf bude fungovat jako všelék. Je to stejné jako s granulemi, některému čoklíkovi může vyhovovat a jinému ne. Nedá se to zjistit jinak než že to zkusíte.
Hector a Danny a jejich sme

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv dub 07, 2011 3:56 pm

jasne barf neni vseliek na vsetko a nie kazdemu psovi sadne. Nas to ma na striedacku a je v pohode. Ono kazdy tvor je individualny, takze ak mate z maleho somalcana naspat francuza, tak je to aj tak vyhra :wink: Naseho by som napriklad tazko ukratila o vajicka. Ja neviem preco, ale to on doslova miluje. No co uz s nimi :)
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Nikki

Stálý člen

Příspěvekpát dub 08, 2011 1:11 pm

co za vnitřnosti a maso můžu dát alergikovi, když nevím, na co je alergický? Vylučujeme kuřecí. Měl králíka. Mohli byste poradit, jaký třeba koupit vnitřnosti?

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát dub 08, 2011 2:32 pm

No treba zistit na co je alergik, ci je to na druh masa, alebo to moze byt aj nieco ako konzervant. To v pripade, ze ste predtym podavali granule, tam sa to tazko urcuje. No takze takto: najprv si dajte dokopy priznaky alergie, potom budete vediet kedy je aka reakcia. Testujte postupne. Moze to byt jahnacie, hovadzie, morcacie, kacica atd. S kralikom bola reakcia? Dost v pohode su aj ryby, tam byva reakcia malokedy. Vnutornosti su v pohode, testujte rovnako, najlepsie ked budete testovat bud samotne, alebo iba s tou istou prilohou.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekpát dub 08, 2011 2:46 pm

No nedokážu si moc představit, jak bych měla testovat určitý vnitřnosti, než se dostaví reakce, protože to trvá většinou dýl, než se začne drbat a ztrácet strst. To bych ho musela krmit tak týden jen těma vnitřnostma a třeba bramborama.

Jsme samozřejmě na granulích a jen tak občas se snažím sehnat třeba toho králíka - ten byl ok. Jen nevím, co dál. Myslím, že vnitřnosti by měli být v pohodě. Má spíš alergii na něco z granulí a asi na kuřecí, protože byl krmen hlavně granulema a občas dostal šunku atd a pak se to projevilo. Ryby jsou taky ok, jen nevím, co všechno z nich můžu dát a jestli můžu dát jakékoliv ryby. Spíš by mě zajímalo to hovězí a vepřové..

Ještě nevím, jak to kombinovat, jestli když už mu teda přilepším, tak mu dát celý den ( ráno i večer) jen maso se zeleninou anebo jednou granuel a večer třeba maso. Každý trvdí něco jiného. Škoda, že není nějaký knížka k sehnání o Barfu u nás.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát dub 08, 2011 3:11 pm

Knizka moc nepomoze, lebo kazdy pes reaguje inak, hlavne alergici, to kazdemu sadne nieco ine a tam treba fakt skusat.
No ano tak ze minimalne tyzden a optimalne aj viac sa krmi eliminacnou dietou, tak sa zistuje na co je pes alergicky a co je v pohode, postupne sa pridava aj ine. To odporucaju myslim aj doktori.
Nas ma alergiu na kuracie a kachnu, prejavuje sa to rychlo, do hodiny je to vidno.
Takze testovat treba postupne, najlepsie je testovat to, co este nikdy nejedol, tam by nemala vzniknut reakcia. Nas jedava hovadzie, bez problemov vsetko co kupim v masne,kralik je pre alergikov priam odporucany, veprove je zaznavane niektorymi kvoli moznosti sekundarnej besnoty, aj ked je tam mala sanca, ale tak chapem clovek je opatrny, dalej je tu divina, tam je to dost narocne kupit divinu. A z tych ryb je vhodne vsetko mozne, najlepsie su biele ryby, tam su reakcie prakticky minimalne, cize najlepsie treskovite, potom tuniak, z cervenych ryb je losos, tam treba skusit, ci nebude reakcia. My kupime normalne lososa v metre a naporcujeme. Maso je najlepsie pred podavanim premrazit, kvoli potencialnym parazitom. Ako prilohy su pre alergikov vhodne zaliate ovsenne vlocky vriacov vodou, scedene, brambory varene, ryza. Zo zeleniny sa odporuca zacinat cervenou repou/ cviklou, mrkvou, jablkom. Postupne priadavat take ako povadly salat, hruska, karfiol, brokolica atd. Vyvarovat sa treba rajcinam a paprike. treba vsak doplnat aj vapnik, pokial sa takto krmi.
Barf mozete zapojit do jedalnicku kde su granule, ale nikdy nemiesat s granulami spolu. takze najlepsie tak, ze dva dni do tyzdna napr. barf, ostatne granule.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekpát dub 08, 2011 5:18 pm

děkuji za vyčerpávající odpověď.

Taky si myslím, že měl alergii hlavně na to, co jsme mu dávali, než byla zjištěna a klasické maso a vnitřnosti by mohly být bez problému. Je ale teda možné, že by mohl mít alergii na lososa, krmili jsme ho totiž původně lososem s rýží od proplanu, plus piškoty a občas nějaká ta šunka.

Docela mě překvapily ty ovesné vločky. Radši se vyhýbýve obilovinám, takže mě vločky ani nenapadly. Taky mě překvapilo,že se nedoporučuje paprika a rajče, protože ty dostává asi nejvíc, protože ty my často připravujem sobě do salátů. Řepu určitě zkusím, ani by mě to nenapadlo:)Mrkev a brokolici miluje.No on miluje vlastně všechno, co dostane navíc a není to podobné granulím:)Zkusím teda to hovězí.

Ještě by mě zajímala tak jedna dávka toho masa se zeleninou? Krmím dvakrát denně. Granulí dáváme poměrně málo, protože jsou nějaký kvalitnější a i veterinář říkál, že mu musí stačit ta předepsaná dávka. Teď mu ale sypu víc a co nechá, to zas vrátím a nechám na večer. Věřím ale, že když mu tam hodím kus masa, tak nebude vědět, kdy přestat:)

Noemi

Stálý člen

Příspěveksob dub 09, 2011 11:07 pm

Nikki píše:Ještě by mě zajímala tak jedna dávka toho masa se zeleninou? Krmím dvakrát denně. Granulí dáváme poměrně málo, protože jsou nějaký kvalitnější a i veterinář říkál, že mu musí stačit ta předepsaná dávka. Teď mu ale sypu víc a co nechá, to zas vrátím a nechám na večer. Věřím ale, že když mu tam hodím kus masa, tak nebude vědět, kdy přestat:)

Vše, včetně "kalkulačky" - výpočtu krmné dávky, je pěkně názorně na stránkách www.manwe.eu . Ta slečna (nebo paní - netuším), která info na stránkách má, chodí i na server www.mujpes.cz a tam ve vláknu krmení syrovým masem normálně radí, takže aspoň pro nás je to super.
Ničeho se nebojte - právě včera kámoška prohlásila, že by se asi lidé divili, kdyby viděli Nelku s celým kuřecím křídlem :mrgreen: .
K červené řepě - ani jednomu z našich psů nejede ani namixovaná...ten větší z ní dokonce zvracel, a to bych řekla, že je všežravec největší...takže jako u všeho - každému sedne něco jiného...a nezapomeňte vyzkoušet pampeliškové listí a čerstvé kopřivy - samozřejmě nasekané :wink: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Nikki

Stálý člen

Příspěvekned dub 10, 2011 10:11 am

děkuji za info. Teda ty pameliškový listy a kopřivy mě opravdu překvapily:))

Olga

Moderátor

Příspěvekpon dub 11, 2011 9:14 am

mladé pampeliškové listy jsou určitě dobré, nám předepsala paní doktorka Mullerová svého času pampeliškový extrakt, jenomže Amálka půlku vody vycamrá, druhou půlku vylije kocour (jeho záliba v noci hraje hokej s miskou na vodu, která má asi polovinu jeho váhy ). Tak jsem si řekla, že čerstvé je čerstvé a dávám pampelišky, občas přihodím i sušené měsíčkové květy atd. Všeobecně by nejmíň problémů měla dělat zelenina tmavězelené barvy, ale není to zákon :) . Z masa, zkuste krůtu -mne vychází cenově nejlevněji. Anebo zkuste:http://www.masopropsy.cz/.
Nám se osvědčilo hlavně to, že objednávám různé druhy a střídám. Jedinné co nemůže z masa je kuře.
Ale obiloviny hlídejte, protože Vám to bude dělat čurbes ve vychytání problému. To je tu piškotek, tam kousek suchého rohlíku a nedopátráte se ničeho.
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 11, 2011 1:29 pm

Uz tu bolo asi vsetko povedane, takze ja sa len pripojim k tej paprike, ze paprika vo vacsom mnozstve je pre psov toxicka. Aby mu z toho nebolo spatne. A zrniecka z rajcin su tiez toxicke.
Ta pampeliska je super, aj ten extrakt, moja mama to doma robi, takze mame bio a este aj zdarma :)
Kopriva nam rastie na zahrade, vyzera ako krasny krik, tak to pridam :)

Nikki

Stálý člen

Příspěveksob dub 16, 2011 3:37 pm

To my rozhodně žádný kousky rohlíku ani piškoty nepodporujeme ani netolerujeme. má i speciální odměny z jehněčího pro alergiky, takže se obilovinám vyhýbáme. Na tu zeleninu si tedy dáme pozor.

Nikki

Stálý člen

Příspěvekúte kvě 03, 2011 11:59 am

Vím, že většina zastánců Barfu bude proti granulím a spousta lidí doporučuje nemíchat z granulemi. Mohl by mi ale napsat někdo, kdo kombinuje - ráno granule, večer barf - jak to buldoček snáší? Tohle by mi vyhovovalo. Otázka, jestli i pejskovi. Díky

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte kvě 03, 2011 12:18 pm

Ja tak kombinujem, suseda, co ma mopsa tak kombinuje a uplne v pohode. Chuti mu aj jedno aj druhe.
Granule mame hypoalergenne, miesame mu do nich trosku ryby ako sardinky, alebo kapneme lososovy olej. Barfom krmime tak raz za den, niekedy aj za dva, ked napr. dojde maso. Ked tak na neho pozeram, lebo sa tu vedla vyvaluje na gauci, vyzera byt spokojny, aktivny. Treba vyskusat, ci bude znasat zmeny. Ale ak sa to nemiesa vylozene dokopy nemal by byt hadam problem. Ja som ostala pri granulach, lebo som si nebola ista ci vyvazim vapnik. :wink:

Nikki

Stálý člen

Příspěvekúte kvě 03, 2011 1:42 pm

Díky. Máme taky hypoalergenní granule. Teď jsme byli u rodičů a tam dostal jen barf, granule jsme omylem nechali doma, tak se skočilo do masny. Dva dny měl 2x denně barf a teď jsme přijeli dom a dostal k snídani granule s lososovým olejem a snědl je v pohodě. Zkusíme to tento týden a když to bude ok, tak u toho asi zůstaneme. díky za info.

Olga

Moderátor

Příspěvekúte kvě 03, 2011 2:22 pm

:D :D :D taky se vyhýbáme obilovinám, akorát že například včera Amálka proběhla dětským hřištěm a vyběhla s houskou v tlamě. :oops: :oops: U nás na sídlišti je po koutech takových dobrot, že to není možné.
(nechápu proč když je hřiště oplocené nedokážou maminky zavírat vrátka a akorát nadávají na nezodpovědné pejskaře)
Olga a Amálka

Nikki

Stálý člen

Příspěvekúte kvě 03, 2011 2:54 pm

u nás zase ve vchodu jsou asi tři kočárk a kolem nich na zemi taky vždycky nějakej kus rohlíku..

jen se mi nelíbí, že dva dny charlie na mase v pohodě a při příjezdu domů se začal drbat. si říkám, že má snad alergii tady na něco doma a ne na jídlo. měl jen mrkev, banán, hovězí a vnitřnosti. tak nevím, z čeho by se mohl drbat.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 06, 2011 5:27 pm

Tak nějak postupně bych ke granulím chtěla přidávat i nějakou tu "barf" stravu. Spíše na přilepšení a dobrý pocit. U nás je ale problém, že Duffy NEKOUŠE.

Je zvyklý granule pouze polykat a to platí i u všecho jiného. Dneska jsem mu zkusila dát kuřecí krk. Chvilku divně koukal......tak jsem se slitovala a s dloooooouhými prupovídkami na téma "Duffíčku, musíš kousat" krk rozlomila na dvě půlky. Ty doslova vdechnul..... :(

Dá se nějak naučit, aby kousal? Docela se toho totiž bojím :(
Míša a Duffy (1 rok)

Nikki

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 06, 2011 9:31 pm

no já mu třeba dala nějakou kost z králíka. docela velkou a myslela jsem, že to jen ohryže a za chvíli ji neměl. ale tím, že to bylo velký,tak to nemohl celý spolknout,tak to nejdřív žužlal a po kousíčkách jí do sebe dostal. musí si zvyknout no

Jitka

Návštěvník

Příspěvekned čer 12, 2011 10:10 pm

Ahoj buldočkáři, připojuji svoji zkušenost s barfováním. Bettynka dobře zvládá syrové maso ve večerním krmení se zeleninkou, a ráno vařené maso, nebo granule.S kostmi zatím žádné problémy nemá.
Touto kombinovanou potravou krmím i druhou fenku, boxerku Nessi, která je alergička. Také jí tato kombinace velmi vyhovuje. Do krmení přidávám Lososový olej, střídám s olivovým olejem lisovaným za studena a jednou až 2x za týden Mikrominerál - vitamíny. V letním období přidávám sušené pivovarské kvasnice - osvědčily se mi proti obtížnému hmyzu.
Barf po našem - http://www.hafici.cz/profily/fotografie ... -detail-h1

Irča

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 16, 2011 8:20 am

Dobrý den,
po 14 denním studování na netu,jsem dnes dala naší psychopatce první dávku syrového masa se zeleninou.Nejdříve nedůvěřivě chodila kolem misky,později opatrně ochutnala a za chvilku spokojeně mlaskala.Kolem misky zůstal úžasný bordel,protože z masa vypreparovala každý,byť sebemenší kousek zeleniny,ale podstatné je,že novou stravu vzala na vědomí. :D

Noemi

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 16, 2011 9:08 pm

Irča píše:masa vypreparovala každý,byť sebemenší kousek zeleniny,ale podstatné je,že novou stravu vzala na vědomí. :D

Tak to je super, Nelka včera taky vyfrfňala vše zelené, ale hlavní je, že pejsanům chutná...zkuste zelené dršťky...ty by měly zeleninu nahradit....prý "úžasně" voní, ale pejsani se po nich můžou utlouct :mrgreen: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Irča

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 16, 2011 9:15 pm

Noemi píše:
Irča píše:masa vypreparovala každý,byť sebemenší kousek zeleniny,ale podstatné je,že novou stravu vzala na vědomí. :D

Tak to je super, Nelka včera taky vyfrfňala vše zelené, ale hlavní je, že pejsanům chutná...zkuste zelené dršťky...ty by měly zeleninu nahradit....prý "úžasně" voní, ale pejsani se po nich můžou utlouct :mrgreen: .

Tu dnešní dávku jsem jí rozdělila na půl,do večerní dávky jsem jí nastrouhala mrkev a slupla to bez problémů. :lol:

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv čer 16, 2011 10:29 pm

separování zeleniny (u nás i rýže), bude asi buldočí specialita. Proto ráda dávám brambory, které uvařím ve slupce a najemno nastrouhám, udělám z toho kejdičku, kde se ztratí i nadrobno nakrájená zelenina.
Všeobecně je ale lepší strouhat, dokonce jsem už i mixovala - vařenou brokolici. Člověk jí to kupuje v zimě za drahý prachy a zpratek to vyhazuje. :D
Olga a Amálka

Irča

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 16, 2011 10:34 pm

Olga píše:separování zeleniny (u nás i rýže), bude asi buldočí specialita. Proto ráda dávám brambory, které uvařím ve slupce a najemno nastrouhám, udělám z toho kejdičku, kde se ztratí i nadrobno nakrájená zelenina.
Všeobecně je ale lepší strouhat, dokonce jsem už i mixovala - vařenou brokolici. Člověk jí to kupuje v zimě za drahý prachy a zpratek to vyhazuje. :D

Ale jsem ráda,že jsem našla tuto rubriku a na netu spoustu dalších informací.S granulemi byl u nás velký problém,naše psychopatka je nechtěla.Připadala jsem si jako blázen,když jsem kupovala granule po 20-30 dkg na zkoušku.
Rýže taky byla mimo misku :lol: .

Besinka

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 16, 2011 10:55 pm

Jé Irčo , nepíšete o naší Besince? Granule naprosto odmítá, zrovna včera jsem koupila na zkoušku pěkně drahý 0,5 kg a koukali na mně jako na blázna, že jí určo budou chutnat.Výsledek ? Natlačila do sebe trošku a to můj taťka dělal, že jí je chce sníst, dnes naprostý nezájem.Syrový maso jsem jí zkoušela dát jen na ochutnávku.Kolik dáváte a nemá po něm průjem? A jaké?Vařím kuř.křídla s rýží a těstovinami.Když to jde tak vybere maso a nechá kolínka.Já jí taky říkám psychopatka :mrgreen:

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv čer 16, 2011 11:55 pm

pokud by byla řidší stolice, přidejte více zeleniny. Tak mi to řekl pan doktor.
Olga a Amálka

Irča

Stálý člen

Příspěvekpát čer 17, 2011 8:06 pm

Besinka píše:Jé Irčo , nepíšete o naší Besince? Granule naprosto odmítá, zrovna včera jsem koupila na zkoušku pěkně drahý 0,5 kg a koukali na mně jako na blázna, že jí určo budou chutnat.Výsledek ? Natlačila do sebe trošku a to můj taťka dělal, že jí je chce sníst, dnes naprostý nezájem.Syrový maso jsem jí zkoušela dát jen na ochutnávku.Kolik dáváte a nemá po něm průjem? A jaké?Vařím kuř.křídla s rýží a těstovinami.Když to jde tak vybere maso a nechá kolínka.Já jí taky říkám psychopatka :mrgreen:

Ta naše je opravdu psychopatka,tvrdí to i veterinářka.S fenkou mám dost velké problémy,je agresivní vůči druhým psům,začátkem června potrhala krysaříka tak,že mne léčba stála i s pokutou 5 720 kč.Šla jsem koupit rohlíky,nechala jsem ji uvázanou u značky a v momentě,kdy uviděla krysaříka,tak urvala vodítko. :twisted: Bohužel nevím,co má za sebou,loni v létě jsem si ji vzala od Petry z Bully.
Vzpomínám na prvního buldočka,kterého jsem měla deset let,pak mu zjistili rakovinu jater a musela jsem ho nechat uspat.To byl klidný pan pes,nikoho si nevšímal.

Irča

Stálý člen

Příspěveksob čer 18, 2011 9:50 am

Všem přeji hezkou sobotu :P ,
dnes jsem psychopatce dala hovězí s droby,rýži,nasekala jsem rajče,zamíchala a miska je vymetená.
PředchozíDalší

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy