Právě je čtv bře 22, 2018 11:10 am


Kdo jsou DFA a jak hodnotí krmiva

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Mirek a Hugo

Admin granulátor

  • Příspěvky: 298
  • Registrován: pát lis 27, 2009 9:35 pm
  • Bydliště: Praha - Radotín

Kdo jsou DFA a jak hodnotí krmiva

Příspěvekpát úno 05, 2010 12:57 pm

Nejsem profesionální překladatel proto bych uvítal návrhy co opravit,poslat upozornění pokud některé věty nedávají smysl atd.

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/
Dogfoodanalysis
Proč tyto stránky existují?

Protože komerční krmivo pro domácí zvířata, je v průměru historicky, neuvěřitelně nekvalitní. Opravdu, to je realita komerčního krmiva pro domácí zvířata. Jsme bombardováni reklamou, která vyvolává představu baculatých šťavnatých kuřat a zahradou plnou čerstvé zeleniny, říkají, že potraviny jsou vědecky vyvíjeny, aby naším miláčkům poskytli všechny živiny co potřebují. Současně, mnoho z nás cítí, že potřebuje vysokou školu aby pochopila co znamenají složení na obalech. Ale realita je zcela jiná. "Vědecky vyvijené" je termín, co nemá žádný význam. Vyvíjíte vědecky svou večeři?? Myslíte si, že je to potřeba? Zní to pěkně směšně, že ano? Ne, vy (snad) konzumujete řadu čerstvých potravin.To je to, co by vaše domácí zvířata měla dělat také.

Je smutné, že to není to, co jde do většiny krmiv pro domácí zvířata. Mnoho krmiv pro domácí zvířata jsou tvořeny převážně častmi obilí (zbytky z lidského potravinářského průmyslu), s malým množstvím masa a potažený recyklovaným tukem na povrchu (a často karcinogenním), aby byla přijatelnější pro naše zvířata . Ve většině případů se jedná o věci, kterými bychom odmítli krmit naše miláčky když bychom je viděli v jejich syrovém stavu. Tak proč jimi krmíme, když jsou transformována do suché extrudované pelety? Proč tedy stále krmíme masožravce zrním ? Nezkoušíme krmit krávu rybama tak proč se snažit krmit obilovinama naše masožravé kočky a psy? Odpověď je jednoduchá - je to mnohem levnější než maso ze zvířat, a v žádném případě nemůžeme udělat granule bez nich (nebude to držet pohromadě). Ale to nemá nic společného s dobrou nebo druhově-přiměřenou výživou pro naše domácí mazlíčky. Žádný pes ani kočka nepotřebují v jejich stravě nějaké sacharidy, které se snadno přemění na tuk.

Není smyslem tohoto webu vysvětlit, co je špatného na mnoha komerčních krmivech pro domácí zvířata, nebo vystavit mnoho skandálů a nepříjemných praktik, které se udály v tomto odvětví. Máte-li zájem, je snadné najít tyto informace. Právě teď jste na internetu: zkuste hledání informací jako "4-D mas", "phenobarbitol v zájmovém chovu", "potraviny pro domácí zvířata zabíjejí" a "co je opravdu v zájmovém chovu". Budete pravděpodobně nalezenými výsledky nemile překvapení.

Skutečným smyslem těchto stránek je poskytnout k dispozici srovnání různých komerčních krmiv, na základě informace o složkách dané výrobcem. Žádné krmení nemůže být lepší než magické přísady používané při výrobě, a informace na těchto stránkách představuje náš názor na tyto složky a celkově odpovídající kvalitu potravin.
Hodnocení a připomínky ke krmivům posuzovaných na této stránce a uvedeným látkám jsou stanoviska editorů, kteří mají malý tým dobrovolníků, z nichž každý má dlouhodobě zájem v oblasti psí výživy. Pokud nesouhlasíte s jejich stanoviskem, můžete ji ignorovat (nepište do emailu, protože jste naštvaní, že si vyberete produkt, který byl kritizován nebo špatně hodnocen - neovlivníme, co výrobce uvádí ve složení krmiv)

Pokaždé jsme se snažili, aby se zajistilo, že složky uvedené u každého krmiva jsou správné v době publikace. Výrobci někdy udělají změny složení krmiv nicméně, měli byste si zkontrolovat, zda údaje uvedené na stránce recenzí jsou ty , které v současné době prodává výrobce potravin, než se spoléhat za každou cenu na naše hodnocení. Pokud zpozorujete jakékoliv nesrovnalosti, byli bychom rádi, aby jste nás na ně upozornili.

Není zde krmivo o které máte zájem? Pokud bychom přehlédli produkt na který byste chtěli znát náš názor, můžete požádat o recenzi. Prosím, nezapomeňte uvést zdroj, kde jsou on-line informace o produktu - a to především seznam ingrediencí (nemůžeme hodnotit produkt, aniž bychom věděli, co je v něm obsaženo).
DogFoodAnalysis je součástí BoxerWorld.com, jedné z největších a nejdéle běžící komunity psích fórum na internetu. S mnoha tisíci otázek a dotazů týkajících se zdraví při krmení a výživy na fóru BoxerWorld během posledních deseti let, z nichž mnohé se týkají otázky jak rozluštit složky krmení pro vaše miláčky a reklamu - jak odlišit dobré od špatného - uvědomili jsme si, že je třeba stránek věnované na pomoc našich členů vybírat kvalitní potraviny pro své domácí mazlíčky.

ZMĚNA KRMIVA

Jak můžeme posuzovat potraviny?

Vybrat dobré suché krmivo pro domácí zvířata, není tak jednoduché. Pokud jste si někdy přečetli složky na etiketě krmiva pro domácí zvířata, zjistíte, že tam jedna zásadní část informace chybí: kolik z každé složky je v potravinách. To je skutečně důležitá informace. Jak již bylo řečeno, většina suchých krmiv pro domácí zvířata, jsou založena na obilí nebo jiných rostlinných materiálech. Ale zvířata , která krmíme jsou masožravci a měly by se jíst stravu, která je převážně složené z masa ...

Uvidíte obsah hrubého tuku a obsah dusíkatých látek v potravinách jsou uvedeny na etiketě, ale to samo o sobě neříká moc. Zrna obsahují bílkovinu taky, ale je to mnohem méně biologicky dostupný protein pro masožravce, kteří postrádají trávicí enzymy potřebné k trávení rostlin. Proteinů z masa představuje daleko vyšší kvalitu a je druhově vhodná strava pro masožravce, než rostlinné bílkoviny. Jaký má smysl bílkovina, pokud nemůže být řádně strávená?

Naštěstí je možné provést odborný odhad, pokud jde o kvalitu krmiva pro domácí zvířata. Dokud procentuální množství složek nemusí být uvedeny v seznamu složek nebo výrobci nezveřejňují tyto informace dobrovolně, je to jenom odborné posouzení nebo hodnocení, založené na znalostech, které máme. Ale to je mnohem lepší než se spoléhat na reklamní humbuk.

Co hledáme v krmivech pro miláčky

Maso, maso a další masné výrobky. Kočky a psi jsou masožravci, a vhodná strava pro tato zvířata musí být založena na masu. Nemají žádnou potřebu sacharidů v jejich stravě. Obilí je v krmivech, protože jsou levnější než jsou masné výrobky, a je zapotřebí, aby spojilo všechno dohromady. Ne proto, že jsou vhodné pro výživu masožravých savců.

Maso a mléčné výrobky, které jsou označeny podle jednotlivých druhů. Pokud nelze určit druh, nelze určit ani kvalitu. Doporučujeme vyhnout se jakémukoliv produktu, které používají neidentifikovatelné "maso", "zvíře" nebo "drůbeží" produkty v krmivech.

Kde se používá obilí, hledáme kvalitní celá zrna. Vyhněte se těm produktům, které mají velký obsah částí zrn(moučky?) (myslíme, zbytky z obilí) uvnitř krmiva je to nehodnotný obsah.

Celé ovoce a zelenina jsou oceňovány, a to zejména v případech, kdy nahradí zrna v potravinách.

Organické látky jsou oceňovány - ale viz poznámka výše o nutnosti vysokého obsahu masa v krmivu.

Čemu bychom se měli vyhnout:

Potraviny, které obsahují jakoukoli formu odpadních/zbytkových složek a to především těch, neurčitého původu ( "zvíře", "drůbež", atd.).

Umělá barviva, příchutě, sladidla nebo konzervační látky - zejména ty, u kterých věříme, že jsou karcinogenní, nebo že mají zakázáno používat se v lidském potravinovém průmyslu. V krmivu pro psy, hlavně se jedná o BHT, BHA, Etoxychin, Propylgallát.
POZNÁMKA: Některé složky, obvykle výrobky z ryb, mohou obsahovat umělé konzervační látky, které nejsou uvedeny v seznamu složek, pokud nejsou přidány výrobcem, které nemusejí být uvedeny. Proto se hledají ujištění výrobce používající mořské ryby, že jejich potraviny neobsahují žádné umělé konzervační látky.

Masa a tuky, které nejsou označeny podle jednotlivých druhů. Tyto by mohly být doslova cokoliv a jsou téměř jistě velmi nízké kvality.

Postupy a přísady, o kterých by jsme měli vědět:

Dělení

Dělení je běžná praxe na etiketách krmiva pro psy a vyplatí se být pozorný.
Přísady do krmení pro psy, jsou uváděny v pořadí podle jejich hmotnosti - ty nejtěžší složky, které tvoří největší část potravin, jsou uvedeny jako první.

Rozdělení je, když výrobce uvádí jednotlivé části stejné potraviny jako samostatné položky. Například, kuře a kuřecí maso jsou oba kuřecí výrobky. Hnědá rýže, bílá rýže, rýže, rýžové otruby, rýžový lepek a rýžové mouky jsou všechny části stejné složky - rýže. Ano, je tu rozdíl v nutriční hodnotě různých forem rýže - hnědá rýže je výživnější než bílá rýže, obilí a jeho části jsou mnohem nižší kvality a méně výživné, než celá zrna. Ale problém při dělení je určování množství.

Důvodem "dělení přísad" je v podstatě, aby seznam složek vypadal lépe. Jako příklad, když tam jsou velké množství rýže v potravinách, může výrobce vybrat se seznamu složek zvlášť. Ačkoli celkově rýže může tvořit až, řekněme, 55% potraviny a maso jen 25%, je možné vložit maso na první místo a pak tři nebo čtyři jednotlivé produkty z rýže, které každý zvlášť váží méně než maso v produktu. Dohromady však rýže představuje více než dvojnásobek masa z kuřete.

Ačkoliv výrobci nesdělují množství složek na etiketě. Takže si musíte udělat nejlepší obrázek z ostatních uvedených informací. Když vidíte součásti rýže (nebo jiné složky) jsou užitečné pro určování kvality použitých složek, když se snažíte zhodnotit množství, vždy byste měli sečíst tyto součásti dohromady.

Rozepisování složek může sloužit i ke zvýšení úrovně důvěry, které má člověk v množství jednotlivých použitých složek. Když vidíte, dvě složky stejného druhu masa, například kuřecí maso, na začátku seznamu složek, z toho rozumně usoudíte, že skutečně existuje dostatečné množství kuřat v krmivu.

Složka "kuře" se myslí čerstvé kuřecí maso, které je včetně obsahu vody. Dále je obsah vody samozřejmě odstraněn v procesu tvorby suchého krmiva pro psy. Je tedy pravděpodobné, že skutečná pozice, kuřete (bez vody) by měla být mnohem níže než je v seznamu uvedeno. Pokud by to byla první položka v seznamu, a další složka by byla "kuřecí moučka", pak metoda rozdělení složek nám napoví, že existují dostatečné množství kuřecího produktu v krmivu, aby mohla být dohromady postavena nad obilí. To posílí naší důvěru, že je první složka s názvem kuřecí produkt (masová složka).


Buďte opatrní, pokud;
Obiloviny za ním byly také rozděleny do více položek, nebo jestliže krmení obsahuje mnoho různých druhů obilí.

Nějaké příklady:

Příklad 1:
Kuřecí maso, kuřecí moučka, krůtí maso, krůtí moučka, hnědá rýže, kuřecí tuk ....

Vypadá to jako vynikající. Jsou tam "čtyři" masité složky v čele seznamu. A pouze jedno obilí. Jakmile vezmeme faktor odstranění obsahu vody (což je asi 80%) ze složky "kuře" a "krocan", pak je pravděpodobné, že by to bylo umístěno poněkud dále v seznamu ingrediencí. Pravdivější seznam složek je tedy: kuřecí moučka, krůtí moučka, hnědá rýže, kuřecí tuk, kuřecí maso (bez vody), krůtí (bez vody).

Tak jak to vypadá teď? Vlastně stále velmi dobře. První dvě složky jsou stále z masných výrobků, a jsou tam také dvě další masité složky v obsahu krmiva. Je zde jen jedno obilí před obsahem tuku. Můžeme mít velmi vysokou míru důvěry, v skutečně slušné množství masných výrobků v krmivu.

Příklad 2:
Kuřecí moučka, hnědá rýže, bílá rýže, rýžové otruby, rýžový lepek, ječmen, kuřecí tuk ...

Na první pohled vypadá i tohle poměrně dobře. První složka potravin je masný výrobek ve formě moučky, takže jsme nemuseli počítat s faktorem odstranění vody. Ale je to opravdu první složka? Vlastně si nemůžeme být jisti, že to tak je. Jakmile spojíme všechny různé druhy rýže dohromady, mohou převážit kuřecí maso jako celek. A ve skutečnosti to pravděpodobně tak bude. Všimněte si, že tu máme i další obilí hned za rýží v seznamu složek. Podtrženo sečteno, nemůžeme mít jistotu, že krmivo obsahuje dostatečné množství masa.

Pokud se v popisku přísady nerozdělují,ale je použito mnoho různých přísad obilí, představte si je všechny pohromadě a zamyslete se jestli nepřeváží váhu masa když je dáte dohromady.
Například:
Kuřecí moučka, hnědá rýže, ječmen, oves krupice, mletá kukuřice, kuřecí tuk, pšeničná mouka, kukuřičný lepek, rybí moučka, jáhly ...

Tady se ingredience nerozdělují, a tak ho můžeme číst tak jak je. Ale měli bychom pozorně dívat na celkový poměr masa versus obilí. První složka může být maso, ale v tomto případě je to nepodstatné následují čtyři různé druhy obilí před obsahem tuku, a další tři druhy obilí po tom. Existuje jedna další masová složka (moučka), ale je to na 9. místě v seznamu složek.. Je pravděpodobné, že kombinovaná obilné složky převažují celkové masové složky s velkou převahou. Toto je těžce stravitelná obilná strava.

Výrobci nám nesdělí přesný poměr složek, které jsou v krmivu, takže v tomto případě je opravdu hodnocení založeno na tom co si můžete přečíst na polepce.. A pokud jde o naše psy, je rozumnější být skeptický než slepě důvěřovat.

Co DFA nedělá:

Hodnocení a recenze na této stránce jsou založeny výhradně na složkách, které používají výrobci v potravinách a dalších dostupných informací. Neděláme žádné posuzování etiky výrobce,jestli dělají pokusy na zvířatech, phenobarbitol 'aféry' nebo podobných praktik, domníváme se , že je to záležitost na posouzení jednotlivými spotřebiteli. Pokud si přejete zahrnout takové aspekty do rozhodování nákupu krmiv, doporučujeme si informace najít před nákupem.
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron