Právě je úte bře 20, 2018 10:47 pm


!!! Testy kvality granulí !!! - DogFoodAnalysis -

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Mirek a Hugo

Admin granulátor

  • Příspěvky: 298
  • Registrován: pát lis 27, 2009 9:35 pm
  • Bydliště: Praha - Radotín

!!! Testy kvality granulí !!! - DogFoodAnalysis -

Příspěvekpát úno 05, 2010 3:08 pm

Toto téma vzniklo v podstatě jen pro potřebu překladu pro lidičky, kteří neovládají angličtinu.Pokud jí ovládáte přeskočte vše co tu je a přejděte rovnou na >>>DOGFOODANALYSIS<<<
Občas někde objeví zmínka o AAFCO:
...což je Asociace amerických pracovníků kontroly potravin. Tyto standardy byly vytvořeny na počátku devadesátých letech skupinami odborníků na výživu psů a koček. Krmivo může být certifikováno dvěma způsoby: (1) splněním publikovaných standardů AAFCO pro obsah ("nutriční profily"), nebo (2) absolvováním testů nebo zkoušek.

>>>Kdo jsou DFA a jak hodnotí<<<

Tabulka nejznámějších krmiv a hodnocení k nim podle DFA:
DFA hodnotí stupnicí 1-6 hvězdiček.6*=nejlepší kvalita

Bude doplňováno a upravováno!
(včetně komentů ke konkrétním krmivům- tedy pokud na to budu mít čas :lol: )
Diskuze již probíhá >>>zde:<<<

Osobně bych nic pod 4* svému psovi nedal :wink:
Nemůžu překládat komenty ke každému krmivu, které výrobce vyrábí proto se vždy koukněte na originální stránku a najděte konkrétní typ krmiva o, které máte zájem!

Acana -Grassland,Prarie Harvest,Pacifica: 5*
(starší receptůry mají hodnocení slabší)

Arden Grange,více druhů 3*
Nízký obsah masa,obsahuje řepnou dřeň,obsahuje kukuřici,obsahuje vaječnou moučka (preferují se celá vejce), výrobce neuvádí na stránkách, že maso z mořských ryb neobsahuje Ethoxyquin- byl zakázán v lidských potravinách jelikož je karcinogenní.

Royal Canine 1-2*
nízký obsah masa,obsahuje kukuřičný lepek,řepnou dření,sójový olej,obsahuje kyselinu citrónovou jako konzervant -přepokládá se, že zvyšuje riziko nadýmání u velkých plemen psů
Pedigree 1*
Produkt dostal jednu hvězdičku jednoduše proto, že níž už dát nelze!Obsahuje kukuřici,obsahuje maso a maso od kosti což je maso nevalné kvality a nelze přesně určit jeho původ,kukuřičný lepek což je odpad bez nutričních hodnot,obsahuje vedlejší produkty - je nemožné přesně určit odkud a jaké kvality tato složka je každopádně ale tak nízké, že se nedal použít v lidké stravě - části uhynulých zvířat krky,vnitřnosti,pařáty atd.Další složkou je zvířecí tuk další neidentifikovatelná složka pravděpodobně nevalné kvality.Krmivo obsahuje BHA a BHT o kterých se věří že jsou karcinogenní a byli zakázány v lidské stravě dále jsou použity umělá barviva.Také jsou použity části pšenice- další nevhodný produkt pro psí žrádlo.
First mate 1-4*
Chicopee 1*
Nedostatky:
Obsahuje maso a tuk neurčitého původu,tuk je přítomen mezi prvními ingrediencemi=zvyšuje se riziko nadýmání,obsahuje hydrolizovaný protein (ze syrovátky) je nízké kvality a navyšuje celkovou hodnotu.Obsahuje pšenici a kukuřici - způsobují alergie,obsahuje řepnou dřeň. Byly přidány glucosamine a chondroitin, ale v tak nízkých množstvích, že je to jen reklamní chyták!
Platinum 2-3*
obsahuje:
syntetický vitamin K,řepnou dřeň, obsahuje kukuřici, nedostatečný obsah masa, dále výzkumy Purdue univerzity prokázali, že pokud je tuk v jedné z prvních 4 pozicích ve složení krmiva zvyšuje to riziko nadýmání u velkých plemen psů- malá nebyla testována.
Bozita Robur 1-3*
K9 1-2*
Hills 1-2*
Nedostatky např(výběr z jednoho druhu):
Nulový obsah masa,použity ingredience nizké kvality,obsahuje Ethoxyquin karcinogení konzervant
Eagle 3-4*
Purina 1-2*
Nedostatky např.:
Obsahuje pivovarskou rýži,kukuřičný lepek,nedostatečný obsah masa,neobsahuje celá vejce,obsahuje tuk neupřesněného původu,obsahuje syntetický vitamin K,výrobce na svých stránkách neuvádí, že nepoužívá Ethoxyquin, který je v lidském potravinářství zakázán jelikož je karcinogenní.
Dále obsahuje zbytky z drůbeže- je nemožné přesně určit kvalitu odpadu jsou to, ale zbytky tak nízké kvality které se nedali použít v lidské stravě.AAFCO definuje "zbytky z drůbeže jako maso smíchané se zemí a upravené, vyčištěné části zdechlin poražené drůbeže jako: krky,nohy,nevyvinutá vejce a střeva(vnitřnosti),vylučuje se peří!
Eukanuba 1-2*
Nedostatky:
nízký obsah masa, obsahuje obiloviny nízké kvality,obsahuje maso a tuky neznámého původu, obsahuje kontroverzní výplň?Výrobce také pravděpodobně testuje svá krmiva laboratorně na zvířatech viz:
http://www.youtube.com/watch?v=Iz8XBndiwzw
Orijen 6*
Brit care 2*
1st Choice 2*
Obsahuje pivovarskou rýži(brewers rice netušim co to je, ale má to být obilovina nízké kvality),kukuřici,řepnou dřeň, obsahuje vitaminy a minerály bez jakýchkoliv dalších informací což není zrovna věrohodné
ANF 1-3*
Nedostatečný obsah masa,obsahuje rýžový lepek- zbytky rýže ve kterých už nezbyly žádné živiny,řepná dřeň- taky odpad :) ,obsahuje málo ovoce a probiotic,preferují se celá vejce před vaječnou moučkou.
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron