Právě je stř dub 25, 2018 2:08 am

Kolikrát za den krmit a co ?

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Olga

Moderátor

Kolikrát za den krmit a co ?

Příspěvekčtv dub 01, 2010 3:54 pm

ahoj, opět zahajuji starou diskusi, ale volala mi totálně načuřená dcera, že prý dnes opět na chodbě hromada! Včera taky.
Není to pravidlo, ale je fakt, že já když vidím, že KONEČNĚ NĚCO SNÍ, tak jí přidávám dokud chce :cry:
Ale stejně si myslím, že krmit jednou denně je málo.
Dcera tvrdí, že jedno krmení = 1x bobek.
Já si myslím, že minimálně 2x denně. Někdy jí dám 3x po trošce.
Olga a Amálka

d.e.n.d.y

Stálý člen

Re: kolikrát za den krmit ?

Příspěvekčtv dub 01, 2010 11:50 pm

Olga píše:ahoj, opět zahajuji starou diskusi, ale volala mi totálně načuřená dcera, že prý dnes opět na chodbě hromada! Včera taky.
Není to pravidlo, ale je fakt, že já když vidím, že KONEČNĚ NĚCO SNÍ, tak jí přidávám dokud chce :cry:
Ale stejně si myslím, že krmit jednou denně je málo.
Dcera tvrdí, že jedno krmení = 1x bobek.
Já si myslím, že minimálně 2x denně. Někdy jí dám 3x po trošce.

..já krmím třikrát deně a bobek je jen jeden... :D ...ráno granulky,odpoledne něco na zub(krémák,nebo hrst granulí a večer vařené maso s rýží a mrkvičkou..)
**Deniska @ Benjamínek**

Olga

Moderátor

BARF - úsměvný pohled na alternativní způsob krmení

Příspěvekpát dub 02, 2010 12:23 pm

Mému miláčkovi přestaly chutnat granule, a to jakékoliv! A že jsem jich vyzkoušela opravdu dost! Obyčejné, prémiové, super extra stohvězdičkové, s kuřetem, rybou nebo jehněčím -

- ať už jsem nasypala cokoliv, u misky mě čekal pořád ten stejný ksichtík: "To mám jako žrát? Mě chceš otrávit,ne?" Ano, vážení, přesně tohohle se mi dostávalo místo vděku a díků, které jsem očekávala alespoň za snahu, nehledě na vynaložené prostředky. Dívala jsem se na to týden, čtrnáct dní, měsíc, dva a tím moje trpělivost končila.

Můj psí mazlíček mě porazil na hlavu a já začala přemýšlet o jiném způsobu krmení. V tu dobu mě potkal BARF - syrová strava. První moje reakce byla - cože??? kostmi se mi udáví a z masa chytne parazity! Tím já krmit nebudu, nejsem hazardér! Jenomže ono mi to nedalo. Kolem mě se začali objevovat spokojené barfářky a barfáři a ti mě zkrátka naladili na BARF vlnu. Začala jsem se zajímat, shánět informace, studovat a poznávat a výsledek už znáte. Jsme BARF :-)

Hafák už se neplouží k misce jako na popravu, nýbrž zvědavě očumuje, co že mu to mixuju a připravuju. Nutno říct, že mě se sbíhají sliny taktéž a nezřídka si z jeho porce něco ukradnu. Ano, přátelé, až tak daleko to zašlo! Místo psích očí upřených na naše jídlo, sleduje člověčí část rodinky psí misku a tiše závidí. Kosti jsou největší zážitek dne! Dopadlo to následovně:

1. Miláčkovo krmení zabralo polovinu mrazáku a neustále se rozšiřuje

2. Zatímco v naší půlce se nachází maso kuřecí a vepřové, v psíkově se rozvalují takové pochoutky jako je králík, hovězí, krůta atd. manžel uvažuju o tajné výměně přihrádek :-)

3. Když si lidská část domácnosti chce vzít kousek zeleniny nebo ovoce, se smutným pohledem se nejprve zeptá: "Není to pro psa?"

4. Kupujeme hlavně suroviny, které dobře snáší psí žaludek

5. V marketech nejdřív opatřujeme jídlo pro hafáka, pak až pro nás

6. Pejsek začal okupovat zahrádku a sám si sklízí svoje oblíbené mňamky

7. U krmení máme všichni včetně psa přihlouplý, šťastný úsměv :-)

Šťastný úsměv vám a vašim mazlíčkům!

převzato z mopsího webu
Olga a Amálka

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát dub 02, 2010 4:10 pm

Olga píše:Není to pravidlo, ale je fakt, že já když vidím, že KONEČNĚ NĚCO SNÍ, tak jí přidávám dokud chce :cry:

Pokud vím, tak nadbytečné množství granulí, které není schopno tělo spotřebovat, se můžu projevit větší hromadou...zásady, které nejsou nikdy na škodu (i když někdo může mít úplně jiné zkušenosti :D ):
...pokud 3x denně, tak rozdělit denní dávku na 3 porce (večerní může být největší, protože má tělo nejdelší čas k trávení)
...vzít pokud nesní - aby neměl pejsan pocit, že má něco "obvyklého" :)
...dochutit ...třeba lososovým olejem
...krmit BARF
...pořídit si druhého psa - všežravce...není nad zářný příklad (a opravdu to funguje :wink: )

P.S. - počet bobků, barva i složení je individuální - stejně jako u lidí :oops: :lol: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Olga

Moderátor

Příspěvekpát dub 09, 2010 12:36 pm

já Amálce misku odebírám, protože jak je v bytě pořád horko, tak jídlo dokáže od rána do odpoledne zasmrádnout. Někdy ho pak už nechce i když venku pucuje bobky ostošest. Taky se bojím, aby se k nám nenatáhla stupačkama nějaká havěť, protože miska je metr od nich a Amálka to vždy rozmetá kolem, takže furt vytírám. Když bydlel v baráku takovej ten týpek "hodnej ale smrdutej", co vloni umřel, tak nás deratizovali proti švábům a rusákům v jednom kuse! Naštěstí bydlím na jiných stupačkách, ale i tak jsem z toho měla děs.
No a naše konečně vychytané Orijen granule má v misce pořád, protože ty odmítá žrát a užívá je jako tabletky, tak dva ks před spaním. Asi nám dlouho vydrží :)
BARF jí jede opravdu hodně a bez problémů.
Olga a Amálka

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob dub 10, 2010 11:19 am

My krmíme ještě 3x denně, ale až bude Angie starší, přejdeme na 2x...A kadí většinou 3x za den.Akorát mi přišlo, že když má dávku pro normálního psa, tak má hlad, tak jí dáváme dávku pro hubenýho a je spokojená a všechno to vylítá :) Je pravda, že má 11 kilo v sedmi měsících, ale tlustá není, tak nemáme důvod dávku snižovat =)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Marika a Timmy

Site Admin

Změna příchutě

Příspěvekpon dub 12, 2010 3:18 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikki Zaslal: ne únor 07, 2010 3:07 pm Předmět: Zmena prichute
Chtela bych se zeptat, jestli mohu jednou zacas obmenovat prichute u puriny proplanu, nebojestli by mel jist furt tu samou.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
OndraGonga Zaslal: ne únor 07, 2010 4:48 pm Předmět:
Jasně, že změnit. Taky byste nechtěla jíst pořád to samé, natož granule.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Mirek a Hugo Zaslal: po únor 08, 2010 10:19 am Předmět:
Měla by ste změnit i značku
Mirek a Hugo Zaslal: po únor 08, 2010 10:53 am Předmět:
Tak teda kdo i potom co jsem doplnil Purynu do seznamu granulí(úplně jsem na ní zapoměl) bude krmit tím svinstvem tak nemá svého psa ani trochu rád.
citace:
Dále obsahuje zbytky z drůbeže- je nemožné přesně určit kvalitu odpadu jsou to, ale zbytky tak nízké kvality které se nedali použít v lidské stravě. AAFCO definuje "zbytky z drůbeže jako maso smíchané se zemí a upravené, vyčištěné části zdechlin poražené drůbeže jako: krky,nohy,nevyvinutá vejce a střeva(vnitřnosti),vylučuje se peří!

O Puryně už jenom ve zlym!
diskusni-forum/viewtopic.php?p=7045#7045
OndraGonga Zaslal: po únor 08, 2010 10:56 am Předmět:
Souhlas. Zrovna Purina proplan je typickým příkladem,kdy platí, že "reklama je navoněná zdechlina". No a Purina taky.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Dobroty navíc ke granulím

Příspěvekpon dub 12, 2010 3:19 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikki Zaslal: pá leden 29, 2010 7:46 pm Předmět: Dobroty navíc ke granulím..
Prosim o info, co vsecko muzeme dat nasemu buldockovi navic ke granulim,jako dobrutku. miluje banany a jablka a taky vareny brambory, ale bojim se,abych mu ndala neco, co nesmi. diky
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: pá leden 29, 2010 7:53 pm Předmět:
My teda nekrmíme granulema:

ale ovoce a zeleninu skoro všechno co si vezme...kyselé jenom v malém množství...Bohoušek třeba rád ředkvičky a kedlubnu

a taky dětský piškoty...děti jednou plánujeme tak ať jsou zvyklý

Já myslím že kromě vařených kostí a hodně kořeněného z tvého talíře, můžou všechno..pokud mu dáš něco "nezdravého" (známe je loudily ) tak je dobrý fakt na ochutnání kousíček aby jim to s granulema nedělalo neplechu

Já jim teda hodně kupuju to psí sušený maso, po tom se můžou utlouct a nepotřebují to co mám já (teda někdy)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Nikki Zaslal: pá leden 29, 2010 8:17 pm Předmět:
diky za info. ja jen prave malinko treba mu chci dat,kdyz jim banan,tak mu dam taky kousek.ma ho fakt rad..jen jsem nevedela,jak to s tim ovocem je, pze jsem cetla,ze treba nekdo nedoporucuje brambory,ze je blbe travi atd.piskoty taky davame a obcas bobika:)po tom se muze umlatit.susene masotaky teda zkusime
OndraGonga Zaslal: so leden 30, 2010 4:01 pm Předmět:
Ovoce a zeleninu v pohodě v takřka jakémkoliv množství, pozor na tu nadýmavou, tu méně.
SoVa Zaslal: ne leden 31, 2010 8:28 am Předmět:
U toho sušenýho se snaž vyhnout vepřovému to už jsme tu probírali...ve dobrým obchdě ti jistě rádi poradí!
No třeba banán mi sežere Blaženka třeba půlku sama to jí taky šmakuje
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Miguelka

Stálý člen

Re: Kolikrát za den krmit a co ?

Příspěvekúte kvě 11, 2010 8:54 pm

Ahojky!
My máme teda malé štěňátko, ale krmíme třikrát denně stejným dílem dle návodu na krmení, ve stejnou dobu pravidelně po několika hodinách, večer trochu větší díl, aby neměla do rána hlad :) Namáčím jí to a nevypadá, že by jí to nechutnalo 8) Kupuju Trainer Natural pro štěnátka malých plemen, jsou to malinký kuličky který se jí i zřejmě dobře papají.
BTW máte někdo s Trainer zkušenosti? Nenašla jsem na to nikde hodnocení, jen od známých, který tím krmí psi po celý život a jsou o.k. Bylo to jediné z lepších krmiv které u nás ve zverimexu měli tak jsem to vzala na doporučení paní prodavačky. Olinka teda moc hezky prdí a ještě hezčeji smrdí, ale třeba to může být ještě horší... :) Hovínka jsou fajn a misku vymete během chvíle s chrochtáním a mlaskáním, tak dle jejího gusta je to asi super :)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte kvě 11, 2010 9:26 pm

Miguelka píše:Ahojky!

BTW máte někdo s Trainer zkušenosti? Nenašla jsem na to nikde hodnocení, jen od známých, který tím krmí psi po celý život a jsou o.k. Bylo to jediné z lepších krmiv které u nás ve zverimexu měli tak jsem to vzala na doporučení paní prodavačky. Olinka teda moc hezky prdí a ještě hezčeji smrdí, ale třeba to může být ještě horší... :) Hovínka jsou fajn a misku vymete během chvíle s chrochtáním a mlaskáním, tak dle jejího gusta je to asi super :)

Taky by mě zajímalo jestli tu není někdo takový. Paní ve zveráči mi totiž dala letáčky a půl kila samých vzorků :D docela se mi to krmivo líbí ale mám strach jí to dát, v dnešní době člvoěk aby se bál co v tom je a jak to zakamuflovali...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Miguelka

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 14, 2010 4:55 pm

Jakubíková Jitka píše:
Miguelka píše:Ahojky!

Taky by mě zajímalo jestli tu není někdo takový. Paní ve zveráči mi totiž dala letáčky a půl kila samých vzorků :D docela se mi to krmivo líbí ale mám strach jí to dát, v dnešní době člvoěk aby se bál co v tom je a jak to zakamuflovali...

Třeba se někdo objeví, já ani na netu nic moc nevypátrala, tak to kupuju dál a Olinka dál mlaská, tak tím to asi skončilo... :)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 14, 2010 5:33 pm

Tu som nasla nieco podrobnejsie o Trainer, jeho zlozenie a podobne. Hadam to pomoze pri rozhodovani.
Informácie o tovare

Krmivo je veľmi chutné a vynikajúco prijímané psíkmi malých dospelých plemien do 10kg živej váhy, obsahuje vysoký podiel čerstvého kuracieho a morčacieho mäsa. Vďaka malému a vhodnému tvaru granúl, je jednoduché pre malých psíkov ich spracovať. Vysoká žravosť a strávitelnosť vďaka vysokému percentuálnemu zastúpeniu čerstvého kuracieho a morčacieho mäsa. Vyšší obsah vitamínov skupiny B preventívne "čistia" pečienku.
Bioflavonoidy: sú látky rastlinného pôvodu, ktoré sú obsiahnuté prakticky vo všetkých rastlinných bunkách. Tu najčastejšie doprevádzajú vitamín C. V súčasnosti je známe viacej než 7000 druhov, pričom k najznámejším patrí rutín, kvercetín, citrín a hesperidín. V prírode majú funkciu farbív a dodávajú ovociu a zelenine typické sfarbenie. Často sa zaraďujú do skupiny vitamínov P. Táto terminológia vychádza z ich hlavného účinku, ktorým je pozitívne ovplyvňovať tzv. permeability, tj. priepustnosť a pružnosť krvných kapilár. Táto vlastnosť vychádza z aktivácie tvorby látky bielkovinovej povahy – pružného kolagénu.

SUROVINY:
kukurica, čerstvé kuracie a morčacie mäso (kura a morka min. 25%), dehydrované kuracie mäso, ryža, upravená bravčová masť, bezlepková pšenica, dehydrované rybacie mäso, čistý kurací priteín, odrezky z cukrovej repy (4%),minerálne látky, pivovarské kvasnice, kyselina linolenovú 3,2% a bioflavonoidy.

VITAMÍNY:
Vit. A 16200 m.j., Vit. D3 1215 m.j., Vit. E ( alfa-tokoferol) 265mg,
ANALÝZA:
Proteíny 26,5%, vlhkosť 8%, tuky 15,5%, vláknina 2,5%, popol 5,7%, Vápnik 1,10%, fosfor 0,95%.

KONZERVÁCIA:
Výlučne vitamínom E (alfa-tokoferol) a rozmarínom. Pri výrobe neboli použité žiadne chemické látky ( hormonálne prípravky, antibiotiká) a žiadne farbivá.

Ku cti tomu sluzi ta konzervacia bez BHA, takze celkom v poho, viac o Trainer a aj jeho druhoch, odporucaniach od chovatelov a podobne najdete na http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=4&t=265&start=30
Ja chodim na tu stranku a prv nez kupim, tak citam co v tom je. Lebo clovek nikdy nevie,co v tom vsetko moze byt. Ja som vcera kupila na skusku puffins, normalne krmim varenym a surovym,ale tak som chcela skusit, ze ked je clovek v pripade nudze, ze ci to bude jest. Granule sice kvalitne, aj to vsetko zmlsol,ale potom to zvracanie celu noc nebolo bohvieco.
Tak hadam som trosku pomohla :)
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Miguelka

Stálý člen

Příspěveksob kvě 15, 2010 11:21 am

Ki+M a Hercules píše:Tu som nasla nieco podrobnejsie o Trainer, jeho zlozenie a podobne. Hadam to pomoze pri rozhodovani.
Informácie o tovare

Krmivo je veľmi chutné a vynikajúco prijímané psíkmi malých dospelých plemien do 10kg živej váhy, obsahuje vysoký podiel čerstvého kuracieho a morčacieho mäsa. Vďaka malému a vhodnému tvaru granúl, je jednoduché pre malých psíkov ich spracovať. Vysoká žravosť a strávitelnosť vďaka vysokému percentuálnemu zastúpeniu čerstvého kuracieho a morčacieho mäsa. Vyšší obsah vitamínov skupiny B preventívne "čistia" pečienku.
Bioflavonoidy: sú látky rastlinného pôvodu, ktoré sú obsiahnuté prakticky vo všetkých rastlinných bunkách. Tu najčastejšie doprevádzajú vitamín C. V súčasnosti je známe viacej než 7000 druhov, pričom k najznámejším patrí rutín, kvercetín, citrín a hesperidín. V prírode majú funkciu farbív a dodávajú ovociu a zelenine typické sfarbenie. Často sa zaraďujú do skupiny vitamínov P. Táto terminológia vychádza z ich hlavného účinku, ktorým je pozitívne ovplyvňovať tzv. permeability, tj. priepustnosť a pružnosť krvných kapilár. Táto vlastnosť vychádza z aktivácie tvorby látky bielkovinovej povahy – pružného kolagénu.

SUROVINY:
kukurica, čerstvé kuracie a morčacie mäso (kura a morka min. 25%), dehydrované kuracie mäso, ryža, upravená bravčová masť, bezlepková pšenica, dehydrované rybacie mäso, čistý kurací priteín, odrezky z cukrovej repy (4%),minerálne látky, pivovarské kvasnice, kyselina linolenovú 3,2% a bioflavonoidy.

VITAMÍNY:
Vit. A 16200 m.j., Vit. D3 1215 m.j., Vit. E ( alfa-tokoferol) 265mg,
ANALÝZA:
Proteíny 26,5%, vlhkosť 8%, tuky 15,5%, vláknina 2,5%, popol 5,7%, Vápnik 1,10%, fosfor 0,95%.

KONZERVÁCIA:
Výlučne vitamínom E (alfa-tokoferol) a rozmarínom. Pri výrobe neboli použité žiadne chemické látky ( hormonálne prípravky, antibiotiká) a žiadne farbivá.

Ku cti tomu sluzi ta konzervacia bez BHA, takze celkom v poho, viac o Trainer a aj jeho druhoch, odporucaniach od chovatelov a podobne najdete na http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=4&t=265&start=30
Ja chodim na tu stranku a prv nez kupim, tak citam co v tom je. Lebo clovek nikdy nevie,co v tom vsetko moze byt. Ja som vcera kupila na skusku puffins, normalne krmim varenym a surovym,ale tak som chcela skusit, ze ked je clovek v pripade nudze, ze ci to bude jest. Granule sice kvalitne, aj to vsetko zmlsol,ale potom to zvracanie celu noc nebolo bohvieco.
Tak hadam som trosku pomohla :)

Ahojky,
děkuju za nalezení, taky se v tom zrovna šťourám, bohužel tomu moc nerozumim, takže vlastně nevim proč jsem to hledala, když mi to stejně nic neřekne :-) Včera jsem koupila nový 2 kg pytel a pokračujeme v tom, tak zatim to měnit nebudu, když jí to chutná, tak ať papá.

Noemi

Stálý člen

Příspěveksob kvě 15, 2010 1:58 pm

Ki+M a Hercules píše:SUROVINY:

Miguelka píše:taky se v tom zrovna šťourám, bohužel tomu moc nerozumim, takže vlastně nevim proč jsem to hledala, když mi to stejně nic neřekne :-)

Kukuřice je ve složení na prvním místě znamená, že je jí tam nejvíce ze všeho...čili určo celkově nic moc...pokud je tam masa min, 25%, kukuřice je tam ještě víc.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekned kvě 16, 2010 4:20 pm

My krmime 3 krat denne,ale ma 6 mesiacov, tak asi je to akurat. Samozrejme dostava popritom vsetky mozne mlsky. Zaujimave je, ze z toho vareneho/suroveho vobec nepribera, on sice mohutnie, ale tak normalne. Vobec neriesim to, co poznam ludi, co maju bud buldikov alebo mopsov, ze im skoro nic nedavaju, lebo po granulach naberaju do tucnoty. Nas je jak kyselina, akurat som to vzdala s granulami. Moj posledny pokus skoncil seredne, tak som si povedala, ze do coho nevidim, to mu nedam a tie zlozenia, boh sa v tom vyzna a ono papier vela znesie, jak sa u nas hovori :wink: Tiez som myslela, ze varit a pripravovat bude uplna mordovacka,ale mam tiez ten system uz namixovanych sackov v mrazaku. Jedine s cim je problem, je kapacita mrazaku...tak to vyzera na novy velky mrazak, ale inak si to nevieme vynachvalit. Maso je asi 250g, potom rozne zelenina, ovocie, jogurty,syry...no vsetko mozne...co dom da... :)

katkon26

Stálý člen

Příspěvekned kvě 23, 2010 4:09 pm

ahoj, my se taky přidáváme s troškou do mlýna.
krmíme 2x denně. ráno vstanem, než se ja vychystám, Žofie dospí a pak venčení, po příchodu domů dám granulky , pokud je hnedka nesní, má je tam přez den (někdy příjdem z práce a jsou tam stále) , pokud je sní hnedka -miska putuje do dřezu.pak dáváme večer kolem 7 hod. a opětovně tak samo jako ráno.
kakance ok (množství i kvalita :oops: )
přez royalky jsme se dopracovali k acaně, teď sme gransland po 3 měsicich vyměnili za pacificu (ať má holka změnu)a opětovně to jede jak po másle :D já jsem spokojená s tím, jak Žofie vypadá a má se k světu a ona taky jak ji to chutná.
mimo to dostává vařené vejce, křupky z kuřete,sýry, zeleninu , ovoce, a má ráda heřmánkový čaj :shock: :D tak ten ji občas uvařím na pitivo 8)

k vařenému se doufám nikdy nedostaneme, za prvé z mé pohodlnosti a času :oops: a taky to pak hnije v zoubkách (zkušenost mamka - ta jen vařila po 13 let)

jo a s Miguelkou sme probrali ty trainery a našly sme že to asi nebude ono .. . má to 1*
Katka =Žofie + Boris

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned kvě 23, 2010 7:23 pm

Já taky zkoušela pátrat po tom traineru a nic moc teda, paní ze zveráče zklamu =) nelíbí se mi tam množství těch obilnin, sůl a moc ani vlhkost (čím vyšší vlhkost, tím míň granule bobtnají prckům v bříšku), my teď máme Eukanubu Lamb/Rice, ta má vlhkost stejnou jako Trainer a bobtná dost, až jsem se divila. Docela mě to zarazilo a tak jsem začla pátrat po lepší granulích a při tom jsem probrala i ten Trainer...

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte čer 08, 2010 12:24 pm

Neviem kde tento dotaz zaradit, ale mozu buldici mineralnu vodu? lebo ten nas sa obycajnej vody napije len v sprche, kde tecie zo sprchy a najnovsie pije mineralku, lebo sak to pijem aj ja, tak si chlapec mysli, ze to je asi ono. A teraz zacal pit strik s jablkovym dzusom...boze co to je len za zviera... :roll: :mrgreen:

Olga

Moderátor

Příspěvekúte čer 08, 2010 2:32 pm

mne přijde, že minerálka nemůže být nezdravá ani pro zvíře, když jí pije s mírou. Amálka taky popíjela heřmánek s chutí - něco jsem jí v něm dříve myla a zbytek vždy vyluskla na jeden lok.
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte čer 08, 2010 3:09 pm

To som rada, ze niesom sama, co ma buldinka s takymito maniermi. No ten nas si dava sem tam aj za par lyziciek caju... :) Ja len cakam kedy to dopracujeme tak, ze budem za nim chodit s falskou evian.... :D

Nikki

Stálý člen

Příspěvekpon črc 05, 2010 5:55 pm

Tak jsem dneska zjistila, že krmím úplně něčím jiným, než jsem si myslela. Chtěla jsem po paní Brit Care a dostala jsem Brit. Přišlo mi divný, že to má jinej obal,ale nijak jsem to neřešila. Teď jsem to chtěla objednat přes net a koukám, že modrý balení nikdde, všude to bílý a o něco dražší.

Charliemu to sedělo, doufám, že brit care bude ještě lepší, má to být superpremiovka, na kterou jsem slyšla samou chválu. Snad těch bobků bude míň, než u britu.

Jen mě děsí ta představa mu dát 2x 70g denně. To je takový prdnutí do mističky. Mám hlad jen to vidím. Myslíte, že to fakt stačí???

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon črc 05, 2010 6:09 pm

Nikki píše:má to být superpremiovka, na kterou jsem slyšla samou chválu.

A víš, že takovýhle označení nemá vůbec žádný pravidla?Výrobce si tam může napsat třeba Ultra premium the best of world a je to stejně svinstvo!Lepší být pesimista než se nechat unášet hezkýma slovíčkama
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Nikki

Stálý člen

Příspěvekpon črc 05, 2010 6:44 pm

Takovou reakci jsem čekala, proto jsem tam i psala, že jsem na to krmení slyšela chválu, a to myslím od pejskařů a ne prodejců..

Třeba na Hills pro alergiky mi to krásně sedí a nejen mně.

Každopádně díky za upozornění, ale na tohle už jsem připravená.

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon črc 05, 2010 7:23 pm

Brit Care Salmon All Breed je jedinečné, dokonale vyvážené superprémiové vysoce stravitelné krmivo vyvinuté pro hypoalergenní výživu psů všech plemen. Chrání zdraví, zabezpečuje bohatou a lesklou srst a podporuje vitalitu dospělých psů.

SLOŽENÍ:

losos, bramborová moučka, rýže, dehydrovaný losos, drůbeží tuk, lososový olej, přírodní chuť, rýžové otruby, sušené cukrovkové řízky, pivovarské kvasnice, sušená vejce, extrakt z juky, sušená jablka, minerální látky, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, DL-methionin, L-lysin, mannan- oligosacharidy, frukto- oligosacharidy, síran měďnatý pentahydrát, niacin, pantotenan vápenatý, kyselina listová, cholinchlorid, biotin, vitamín A, vitamín D3, vitamín E (alfa-tokoferol).

Očima laika mi tam vadí drůbeží tuk,přírodní chuť :mrgreen: ,vejce v prášku - místo celých vajec, sušené cukrovkové řízky, minerální látky - to je docela širokej pojem a těžko říct co si pod tím představit je tam toho moc nebo naopak málo :?: slušný výrobce se to nebojí rozepsat
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Nikki

Stálý člen

Příspěvekpon črc 05, 2010 8:29 pm

upřímně, nechápu o co vám jde..

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon črc 05, 2010 9:23 pm

Nikki píše:upřímně, nechápu o co vám jde..

Jde mi jen o drobnost aby se lidi nerozhodovali podle toho co jim kdo doporučí jako spíš podle složení krmení.Samozřejmě ty firmy a obchodníci co vyrábějí/prodavají ty horší krmiva si zaplatí slušnou reklamu, která může hodně lidí přesvědčit a tak se snažim nabídnout alternativu k výběru jen podle reklamy a dobrých rad z doslechu.Myslím, že vybrat složky z krmiva, která tam nemají být je nejlepší argument pro lidičky, kteří chtějí pro svoje buldíky to nej :wink:
Obrázek

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon črc 05, 2010 9:52 pm

Nikki píše:Jen mě děsí ta představa mu dát 2x 70g denně. To je takový prdnutí do mističky. Mám hlad jen to vidím. Myslíte, že to fakt stačí???

Stačit by to klidně mohlo, ale pokud má hlad, nebála bych se to zvednout. Angie taky měla dávku pro hubenýho psa, i když je normální pes a byla v pohodě, všechno to vylítala...Jinak si myslím, že chvála nechvála, testy netesty, na něm samotným se projeví nejlíp jestli mu to sedí nebo ne :wink: smz je dobré koukat na složení, ale žádné granule nejsou dokonalé. Třeba si dost lidí chválí Acanu, já se teď nedávno setkala s dalším člověkem, který mi řekl, že jeho psovi Acana absolutně nesedla. (a to pomíjím složení kdy ona zrovna taky nemá vše ideální...)Já nemůžu posoudit, teprve se chystám ji zkusit a taky se budu řídit podle psiska...Naopak jsem krmila Royal caninem, spousta lidí na něj nadává, v testu vyšel taky někde absolutně dole a naše Angie při krmením s ním přestala mít veškeré problémy a to pro mě osobně bylo rozhodující...Takže pokud psisku Brit care sednou, nevidím důvod proč jimi nekrmit, zas takové "šunty" to nejsou a osobně bych je taky zařadila mezi ty, které bych psovi byla ochotná dát (ale do starých Brit bych nešla)... :wink:

Lucie

Kolemjdoucí

Příspěvekúte črc 06, 2010 9:31 pm

Ahoj frbuláci hlasí se hrdá majitelka štěňátka Maggie.
Chtěla bych se zeptat na podávání tvarohu a mléčných výrobků,je jí teprve 6 týdnů,díky za odpovědi.
Lucka

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 06, 2010 9:50 pm

Lucie píše:Ahoj frbuláci hlasí se hrdá majitelka štěňátka Maggie.
Chtěla bych se zeptat na podávání tvarohu a mléčných výrobků,je jí teprve 6 týdnů,díky za odpovědi.
Lucka

V tomhle se tu názory určitě taky budou rozcházet. Jsou ti co tohle dávají a bez problémů, já jsem spíš zastáncem toho, že jiné mléko než štěněcí nemá v psisku co dělat. Každopádně při připadným podávání hlavně všeho s mírou, aby pak nenastali problémy s převápněním a následným růstem.

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěvekstř črc 07, 2010 1:06 pm

Zrovna minulý týden jsem četla článek v psím časáku o mléčných výrobcích pro psa. Psovi jsou ku prospěchu, ale jen když mu nezpůsobují průjem! A zásadně z tučného mléka, žádné light, ty pro ně nemají žádnou hodnotu.
Já jsem psům dávala a dávám tvarohy, jogurty, pribiňáky, sýry, pudink, ale až po jídle jako mňamku. Mají dohromady jeden velký pribiňák nebo tvaroh se žloutkem a já jim tam dávám trošku vanilkového cukru, aby jim to vonělo :lol: Mléko jim nedávám, to by je prohnalo, ale mléčné výrobky jsou u nás oblíbené :lol: Chce to zkusit, jak to zvládne, jestli nebude mít průjem...
To jsou pomluvy s tím, že přeroste, to je genetika... to by pak naši psi museli být žirafy :lol: :lol:
Další

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy