Právě je stř dub 25, 2018 2:09 am

Krmení pro alergika

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Nikki

Stálý člen

Krmení pro alergika

Příspěvekpon dub 19, 2010 9:18 pm

Prosím vás, jestli máte zkušenosti s nějakým krmením pro alergiky, dejte mi vědět, budu moc vděčná. Sedělo nám Hills, Calibra ne. Máte něco vyzkoušeno?

Olga

Moderátor

Re: Krmení pro alergika

Příspěvekúte dub 20, 2010 9:01 am

nám sedli Orijen adult 6 Fish.
Olga a Amálka

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpát dub 30, 2010 9:24 pm

Nám sedí Royal Canin hypoallergenic =)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Věrka a Monty Jack

Kolemjdoucí

Příspěveksob kvě 01, 2010 3:21 pm

Royal Canine Hypoallergenic jsou super. My momentálně krmíme Eukanuba Intestinal. Je levnější než Royal a změnu jsme skoro nepoznali. Hovínka pěkný, nezvracíme a srst taky pěkná. Doporučujeme :wink:
Jednou buldoček, navždy buldoček!

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob kvě 01, 2010 6:12 pm

Věrka a Monty Jack píše:Royal Canine Hypoallergenic jsou super. My momentálně krmíme Eukanuba Intestinal. Je levnější než Royal a změnu jsme skoro nepoznali. Hovínka pěkný, nezvracíme a srst taky pěkná. Doporučujeme :wink:

Že by jsme taky zkusili tyhle Eukanuby? Angie totiž najednou začla ty RC odmítat, vůbec nevím proč, jestli je to prostě na ni moc dlouho, že to má furt stejný nebo já nevím...Tak ted přecházíme na Eukanubu jehněčí s rýží, jestli ji to bude sedět (zatím jo), ale třeba zrovna dneska opět s jídlem stávkuje :( :(
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Barka14

Kolemjdoucí

Příspěvekúte črc 27, 2010 1:17 am

Ahoj krmíme naší Lotynku Royal Kenin-sensitivity control,docela drahá dieta,nemá sice už rudá očka,ale neustále se stejně drbe někdy dost intenzivně,pan doktor to pak řeší injekcí a tabletkama,nevíte někdo o opravdovém odborníkovi který by zjistil na co je fakt alergická? Potravinová alergie by se přece už měla srovnat,bereme to už půl roku,děkuji Bára. :roll:

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 27, 2010 7:36 pm

Barka14 píše:Ahoj krmíme naší Lotynku Royal Kenin-sensitivity control,docela drahá dieta,nemá sice už rudá očka,ale neustále se stejně drbe někdy dost intenzivně,pan doktor to pak řeší injekcí a tabletkama,nevíte někdo o opravdovém odborníkovi který by zjistil na co je fakt alergická? Potravinová alergie by se přece už měla srovnat,bereme to už půl roku,děkuji Bára. :roll:

Ahoj my měli taky Royal caninky, ale měli jsme přímo RC Hypoallergenic a to nám řekl veterinář, že ty málo kterýmu psovi nesednou. Takže by možná nebylo na škodu zkusit tyhle. My před nimi měli taky nějaký "sensitive" nevím, jestli přímo tyhle, ale ty nepomohli vůbec. Takže je třeba možné, že je to i tím....Ale samozřejmě to může být i jiná alergie než potravinová...Nějaká veterina co to provádí by se určitě našla, vím třeba o jedné v Praze, kde mají takové vybavení, že bych se divila,kdyby to tam nedělali, ale nevím odkud jste...

Barka14

Kolemjdoucí

Příspěvekúte črc 27, 2010 10:52 pm

Ahoj jsme z Mnichova Hradiště,do Prahy jezdíme docela často,tahle dieta je prý hypoalergenní,jsou dvě řady zlatá a stříbrná,na tu zlatou(údajně ještě kvalitnější) měla šílenou reakci že jsme museli na injekci,zvracela měla průjem ,šla dolu s váhou atd.My jsme prakticky každý měsíc u doktora,nechtěla bych do ní pořád cpát nějaký léky s kortikoidama.Už jsme měli veterinární diety od HILLS,EUKANUBA,PROPLAN a nyní ROYAL CANINE ten zatím snáší nejlíp,ale jak jsem psala stejně se stále drbe,máme i šampon pro alergické pejsky od veterináře,bojím se jí dát i nějaký pamlsek.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř črc 28, 2010 11:37 am

No ty co jsme měli my jsou tyhle http://www.veterina1.cz/veterina1/eshop ... rgenic-2kg . S tou vaší jsem se asi vůbec teda nesetkala a to co nám nepomohlo bylo asi uplně něco jiného, protože mi to nic neříká... Ta klinika v Praze, kterou jsem myslela je tahle http://www.vetcentrum.cz/ jsou tam vážně dobří, tak snad by jí pomohli. Ani se nedivím, že to do ní nechcete rvát, kortikoidy jsou mrchy...Pokud žádná ta dieta nezabírá, kdo ví jestli je to ta potravinová, při tom množství alergií které u psa můžou být. Takže by fakt asi nebylo na škodu nechat udělat kožní testy, případně serologický, aby se jí ulevilo.

Barka14

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv črc 29, 2010 12:22 am

Děkuji tu naší dietu jsem tam našla,ale koukala jsem že tam jsou od RC i jiné diety tak řeknu veterináři o vyzkoušení jiné ona to už nechce baštit.Problém je že se to nedá normálně koupit jen přes doktora,ještě jednou dík,dnes jsme dostaly opět injekci jak se šíleně rozdrápala.Bára :|

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv črc 29, 2010 11:04 am

Není za co =) Já vím no, my je taky brali přes veta, naštěstí ho máme kousek od baráku, takže tam objednáváme i teď, když už ty hypoal.nemáme. Tak snad to přinese nějakou pozitivní změnu, držíme palce ať je jí líp

Cruelka

Kolemjdoucí

Příspěvekpát dub 15, 2011 1:33 pm

Zdravím,

naše Šmrdlinka je alergická kompletně na všechny druhy bílkovin, 2,5 roku byla na Prednisodu, tak jsme změnili doktora a ten nám nejprve poradil Eukanubu, po té se ale stále drbala a olizovala si tlapky, tak jsme přešli na Roya Cannin Hypoallergenic, po měsíci už nemusela brát Prednison vůbec. Takže u nás vyhrál Royal Cannin Hypoallergenic v kombinaci se speciálním šamponem. V současné době jsem bulinkám dokoupila jako spestření lososový olej Brit Care, kterým granulky trošku pokapu jako spestření.

Nikki

Stálý člen

Co přidat, aby alergik přibral?

Příspěvekčtv črc 21, 2011 10:59 pm

Můžete mi doporučit něco,co bych mohla dát našemu alergikovi, aby trochu přibral. Je docela pohublej. Je na jehněčím od Brit Caru. Řekla bych, že se drbe snad po všem. Fakt těžko říct. Kéž by to šlo lehce zjistit na co je alergik. :(

Olga

Moderátor

Re: Co přidat, aby alergik přibral?

Příspěvekčtv črc 21, 2011 11:07 pm

těžké uvažovat co mu dát,když nevíte, na co je alergický.Zkuste brambory jako přílohu s masem. To je jediné co mne napadá, že mi doporučili při alergii jako přílohu kromě rýže, která je hladová. Taky pohanka se může. Zakysaná smetana u nás taky bez alergické reakce. Krůtí maso by mělo být OK.
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Co přidat, aby alergik přibral?

Příspěvekpát črc 22, 2011 11:39 am

Ja neviem skuste kupit lososa, ak neni alergicka reakcia na cervene rybacie maso. Normalne v obchode vykostene filety, to uvarte a od toho sa pekne pribera a je krasna srst.
A je vobec alergicky iba na jedlo?Nas je totiz aj na ine veci, nielen jedlo.
Este s nizkou pravdepodobnostou by mohlo byt kacacie maso, ale to nie v granuliach, ale tiez kupit kacicu nejaku madarsku vyrkmenu a tu skusit.Ja striedam varene a granule a v pohode, na to, ze je alergik, tak vaha je uspokojiva, teda vcera som borila ledva prsty aby som hmatala rebra. :)
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

danielveg1

Kolemjdoucí

Příspěvekned úno 26, 2012 1:58 am

Ahoj,řešíte tu granule pro Vaše pejsky tak hlavně vynechte tyto firmy a jejich výrobky,jsou to firmy co testují granule přímo na psech...

Procter&Gamble – Iams, Eukanuba
Mars – Pedigree, Cesar, Whiskas, Sheba, Kitekat, Pal, Chappie
Colgate-Palmolive – Hill´s
Nestlé – Friskies, Felix, Alpo
Ralston-Purina – Purina (tato společnost je navíc jedním z největších dodavatelů krmiva pro pokusné laboratoře).
PS:jinak co se týká společnosti procter gamble tak to je bestie mezi všemi firmami,koukněte na net a přečtěte pár info co vše vyrábějí a proč to bojkotovat.
díky.
A.L.F.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekned úno 26, 2012 11:04 am

Děkuji za informaci. Určitě prostuduji. :wink:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekned úno 26, 2012 5:39 pm

Nevim jestli testuji, ale spis jejich opadni produkty pri vyrobe jejich produktu se pouzivaji do granuli
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon úno 27, 2012 1:34 am

Huh tak toto je fakt spatne,ale tie firmy maju beztak zle meno.
Pre alergikov su Tieto znacky povedala by som nevhodne.My sme radi ak si nemusime vsetko. Pre nasich milacikov alergickych vyrabat doma.Ja uz som zacala uvazovat,ze zacnem chovat kvoli nasmu kraliky.Len pri jeho spotrebe by sa nestihali mnozit :mrgreen: Druha vec je,to by mi to zabil..lebo na to by som vedomie ani svedomie nemala.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpon úno 27, 2012 2:15 pm

Ki+M a Hercules píše:Druha vec je, kto by mi to zabil..lebo na to by som vedomie ani svedomie nemala.

Taťkovi postupně umírají králící na stáří...už zůstal jen jeden...chudáček..ale postupně jsme taky dospěli do stavu, kdy je nikdo nechce zabít...ani jíst ... ušáci jsou tak milí :lol: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon úno 27, 2012 3:17 pm

Noemi píše:
Ki+M a Hercules píše:Druha vec je, kto by mi to zabil..lebo na to by som vedomie ani svedomie nemala.

Taťkovi postupně umírají králící na stáří...už zůstal jen jeden...chudáček..ale postupně jsme taky dospěli do stavu, kdy je nikdo nechce zabít...ani jíst ... ušáci jsou tak milí :lol: .

Podobně to dopadlo u nás. Já bych je nezabíjela ani nááhodou, dělat to nechtěl ani manžel a pořád někoho otravovat? Přestali jsme je chovat. Stejně mi králičí maso alergoložka kvůli alergií, zakázala. :|
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon úno 27, 2012 3:36 pm

No ja kraliky zboznujem, hlavne pecene :)
ale asi by to musel dat dole Hercules.Myslim, ze ten co sa tyka hlodavcov ma otazku vyhrady svedomia vyriesenu do bodky :mrgreen: V minule sme boli vo zverimexe skusat bundicku na neho,ale vac nez cela obliekacia maskarada ho zaujimali kraliky co tam mali na zemi v kleciach. Keby sa ta klicka otvori tak je po vsetkych kralikoch naraz.Museli sme ho odtial vyviest, lebo sa to nedalo zniest :)
Inak nasa znama zabila a upiekla kralicka,co bol domaci maznacik. Ze sa detom zunoval, tak dala kralika dole. To ma hned presla chut na kralicie..... :roll:

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon úno 27, 2012 4:19 pm

Vyprldla jsem se na alergie a králíka jím pořád. Jsem už 2,5 roku doma a alergické rekce nemám skoro vůbec. Pravděpodobně to dělalo prostředí v kterém jsem pracovala a teď co máme Matýska mě akorát svědí oči. To se dá snášet. Léky jsem dávno úplně vysadila.
Králíčka mám moc ráda na česneku, to je mňamka! :wink:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon úno 27, 2012 5:21 pm

to moja mamka vie tiez piect vyborneho kralika na cesnaku, to je fakt mnam!Hercul papa aj surove kralicie, ten by to zakusol jak bonbonik :mrgreen:
Inak ja som mala tiez velky problem s alergiou a bolo to tiez sposobene prostredim. Jak sme tu vo Viedni tak zrazu nemam osypane ruky. To v Bratislave som mavala celorocne ruky take, ze som nemohla nost kratkorukavne tricka. Stale sa mi tvorili cervene pupaky. Aj Herculovi sa tu lepsi alergia. tak neviem co v tej blave je....

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon úno 27, 2012 8:29 pm

Kimi, nedělalo ti to sluníčko? Měla jsem ošklivou kopřivku ze sluníčka. Nesmím se opalovat .

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte úno 28, 2012 2:05 pm

Slniecko tomu vzdy na dovolenkach iba pomohlo,takze tam problem nebude,to skor my sme mali v bratislave zlu vodu a na to som ja citliva. nechceli tam s tym nic robit, ze naco, isli do tej vody stale nejake usadeniny z potrubia,hlavne do tej teplej. Nad nami bola nadstavba baraku, ako podkrovne byty a ti mali boilery, lebo ten tlak nebol dost silny,aby mali teplu vodu poriadne. A teda stale tam niekomu tie usadeniny odpalili ten boiler. No tak asi to bolo hlavne tym, mozno aj ovzdusie k tomu prispelo,ale ja som rada, ze tu to nemam, ved to bolo hrozne, v lete si nedat ani saty bez zahalenia ramien a ruk.
Hercules sa nam tiez zlepsil, co sa tyka tej alergie, tak to musim zaklopat na drevo, lebo clovek nikdy nevie :wink:

danielveg1

Kolemjdoucí

Příspěvekúte úno 28, 2012 11:17 pm

A co takhle už v roce 2012 přestat zvířata jíst?Co Vy na to?není to trochu neandrtálský?
A.L.F.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř úno 29, 2012 12:36 am

je mi luto,skusala som, ale telo to nedovoluje, nastupovala anemia a celkovo som sa citila zle. Neni to pre kazdeho,mne to zakazali lekari, ze to nesmiem, lebo su zle vysledky. Nemam skoro ziadny cholesterol,ale ani ten dobry, hladinu cukru mam pod normalom.U mna sa to neda. Skusala som aj vegetarianstvo aj makrobiotiku,jedno horsie ako zle a to som isla podla pravidiel toho, cize nie tak, ze sak dam si iba salat a nejak prezijem.
Clovek je vsezravec, zial je tomu tak. Rovnako ako pes je masozravec, takze asi tazko psovi budem vysvetlovat,ze zabijat zvierata je nejake zle.V prirode to tak funguje, ze je korist a predator a to je nekompromisne.To,ze nemam svedomie zabit kralika by skoncilo vo chvili keby som sa dostala do situacie, ze sa neda inak.

majki

Kolemjdoucí

Příspěvekpát led 11, 2013 5:35 pm

Zkus vybrat granule tady http://www.spokojenypes.cz/alergie-na-krmivo/. Nám se osvědčilo Arden Grange.

Sia

Kolemjdoucí

Příspěvekpon dub 08, 2013 3:50 pm

Tak my máme doma alergika jak vyšitého. Vyzkoušeli jsme hromady hypalergenních granulí a většina neseděla a navíc mu nechutnají a nechce je ani za nic baštit. Jediné, které nám sedí po všech stránkách a myslím, že jsou také kvalitní, jsou polosuché granule Platinum Natural Adult Lamb & Rice. Krásná srst bez pelichání, žádné lysinky, boule a podobně. Přestaly i hrůzostrašné prdíky.:-) Maxíkovi navíc hrozně chutnají, byli jsme na tom s váhou špatně a díky těmto granulím si konečně drží také váhu. Musí se ale dodržovat dávkování, granule jsou pro psy chutné (někdo je dává psům jako pamlsky) a hrozí obezita.:-)
Někde tady na webu je hodnocení značek krmiva...je tam uvedeno Platinum a má úplně bídné hodnocení, tak nevím...kdo máte zájem, zkuste kouknout. Tady ho kupujeme, s dopravou zdarma výjdou celkem slušně. Mají třeba i 5kg balení s dopravou zadarmo.
http://www.svetzviratek.cz/index.php?ro ... t_id=28646
Další

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy