Právě je pát úno 23, 2018 9:56 am

Kňourání, kňučení a štěkání

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Samísek

Kolemjdoucí

Příspěvekstř črc 28, 2010 2:33 pm

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s takovým otravováním.
Přestěhovali jsme se s přítelem do nového bytu a v minulém bytě jsme Samíka nechávali spinkat v pelíšku v kuchyni. Tak stejně to děláme v novém bytě, ale Samík začal otravovat. Kňourá, štěká a packou drápe po dveřích. nejdřív jsme se snažili to ignorovat, ale když už to trvalo 2 hodiny, dostal na zadek, ale otravování neskončilo. Přitom byl vyvenčený a napapaný, i vodička mu nechyběla. Trvalo to až do ranních hodin, než se unavil a přestal a takhle už je to asi týden. Co s tím? Máte s tím také zkušenosti?
Když ho pustíme do pokojů, tak otravuje a nevyspíme se. Dejte vědět. Děkuji! pěkný den

Samísek

Kolemjdoucí

Re: Kňourání, kňučení a štěkání

Příspěvekstř črc 28, 2010 11:51 pm

Děkuji za odpověď.
Rozhodně to nebylo myšleno, že bychom ho neměli rádi, naopak, je to naše zlatíčko.
Jsou mu 3,5 roku. Jak otravuje? No hloavně tím bušením packou do dveří a jeho kvílením,
moc mě to trápí a je mi ho vždycky líto. Mě prdění a chrápání rozhodně nevadí, ale přítel to už nezkousne.
když mu byl rok, tak s náma i spával v postýlce a bylo to úžasný, až na ty chlupy.
Takže jsme mu pořídili pelíšek a nejdřív spinkal v ložnici, ale teď už je asi půl roku v kuchyni a zvykl si, až na poslední týden. :(

LuciqueLand

Návštěvník

Příspěvekčtv črc 29, 2010 4:53 pm

Myslím,že se mu stýská po domově.Byl tam zvyklí...Ale zvykne si,když tam bude mít Vás a nebude tam sám.Budete to muset vydržet než ho to přejde...Dejte vědět,jak jste dopadli...

Bessie spí semnou v posteli a nedokážu si představit,že by byla v jiné místnosti a sama a myslím,že ona taky ne,je to takovej mazel,ona spí v pelíšku,ale jak zalehnu do postele už jí tam mám až do rána.Ale jak jdu do práce,tak si vleze zase do pelíšku. :D
A na chlupy jsme si zvykli.Ze začátku to byl byl šok,ale teď už to neřeším.Sice se pořád vysává a vyčesává,ale chlupy jsou.Zžili jsme se s tím,hold jinak to nejde... :)
Lucík + Bessi

Marika a Timmy

Site Admin

Kňučení o samotě

Příspěvekstř srp 18, 2010 1:44 pm

Přesunuto

--------------------------------------------------------------------------------
od Marketa29 » čtv čer 17, 2010 10:50 am

Dekuju moc za rady!!!!
--------------------------------------------------------------------------------
od Olga » čtv čer 17, 2010 10:10 am

taky si myslím, že ve třech měsících není pozdě na socializaci štěňátka, spíše budete mít problém, jak ho od psů dostat, aby neprudil, ale když u venčení poznáte pár psích týpků, budete vědět který co snese a s těmi je dobré to pak učit. Amálka měla tři výmarské ohaře, kteří spolu lítaljí a s těmi milovala venčení jako štěně. Teď už tolik nelítá a otravuje psí důchodce.
od Marika a Timmy » čtv čer 17, 2010 8:18 am

Úplně přesně, po očkování směle do toho.
Náš Timmy vystrašený z prvního setkání s pejsky nebyl, naopak, je takový hrrrpes. Ale je to stejné, jako u dětí. Některé se bojí, některé ne. Musíte odzkoušet. Určitě ho tedy nepustit do chumlu NO, ikdyž Timmy se s jednou takovou ovčicí skvěle kamarádí. Je to kamarádů pes. Zpočátku když jsme chodili na procházku kolem jejich domu, tak mohla strhat plot, jak ho vyštěkávala a byla vyloženě naštvaná. Zato teď když se jen přiblížíme a jsme u nich v ulici, asi ho cítí nebo co a už z dálky radostně povykuje a kvíká a asi se na něj těší. Přes plot se olizujou a když je pustíme k sobě, tak máme co dělat, aby tu vlčici neuhnal. Furt se kolem ní točí, skáče po ní a ona si všechno nechá líbit, oňuchává mu pysky a olizuje ho. No sranda. Chce to ale začínat s tím kamaráděním pomalu, nikdy člověk neví, co ten jiný pejsek udělá. A hlavně, nikdy 100% nevíte, jak ten váš prcek a v čem vyrůstal.
od Marketa29 » stř čer 16, 2010 8:51 pm

Dekuji za radu! Takze ven jen primerene, na nejake misto, treba nekde na zahradu (moji rodice maji zahradu) at si pomalinku zvyka..A pak po 3. ockovani rozsirit rajony A kdyz prvni setkani s jinym pejskem probehlo az po 3 mesicich, nebyl ten Vas vystraseny moc z toho setkeni?
od Ki+M a Hercules » stř čer 16, 2010 8:45 pm

Ja som chodila von, ale najprv sme boli doma u nasich na rodinnom dome, pomahali nam, lebo ja som bola vo velmi zlom zdravotnom stave nahle a bola zima, nas maly si nasiel miestecko pri takom kricku a bolo. Mamin kocur tade ani nechodi, takze sa nebolo coho bat. Ked sme potom prisli ku nam do bytu, tak bol vsade sneh, tak som videla kde psy co robili a nemala som velmi strach...postupne sme to miestecko na ktore chodil rozsirovali a potom uz mal vsetky ockovania a bolo. Kontakt so psami do tretieho ockovania nejak nebol. V lete to musi byt horsie, lebo clovek nevidi co na zemi je kde a treba davat pozor, ale ked to vysledujete tak sa da ist von na nejake miestecko.
A k tym posteliam..nas sa chodi do postele rano vyvalovat a je tam dobre dve hodiny. V noci spava v obyvacke a nejak mu to nevadi..on sa ulozi a padla. Rano docupita. Priatel ma tiez lahky spanok, tak nezvykli sme ho na celu noc v posteli. To iba niekedy. Ale zo zaciatku bol pri nas v posteli, alebo vedla postele v pelisku..proste ako mimi
od Marketa29 » stř čer 16, 2010 7:18 pm

Prosim, muze nekdo poradit, jak to chodi s ockovanim stenatek? Nase ma prvni ockovani za sebou a v patek se chystame na druhe. Muzu s ni jit ven pokud se vyhnu psum?? Neni to riskantni? Dekuji!!
od radka » pon čer 14, 2010 11:26 am

to spaní pod dekou praktikuje jen s manželem,já se na něj moc vrtím a obtěžuji ho,ale se mnou zase děláme (manžel jezdí z práce ve 3 h ráno) ,že si lehne na manželům polštář dostane ještě polštářek SLAVIA a přikreji ho dekou a takhle spí do té doby ,než manžel přijede,on se snad ani neobrátí,jak ho uložím tak vydrží...je kouzelnej
od Milan a Flek » pon čer 14, 2010 10:18 am

U nás ty kolečka probíhají mezi čtyřmi postelemi, třemi místnostmi, podlahou i pelíškem celou noc. Až ráno, když jsme ponejvíce v kuchyni a kluci se vrátí z ranní potřeby, dospávají výhradně v pelechu. Jednou jsem přijel dopoledne domů a čumáky jsem nikde neviděl. Žádná reakce na to, že se páníček vrátil domů, až to ve mě hrklo, do doby než se pomlel ubrus u stolu v místech židle zastrčné pod stolem. Oba na ni společně dospávali.
od Olga » pon čer 14, 2010 8:13 am

taky zvedám Amálce peřinu a když se neuplacíruje na první pokus, vyleze a jdeme nové kolečko.
od Melda s Hannym » ned čer 13, 2010 11:08 pm

U nás se se psema usíná, to jsou oba natulení, nejlépe pod peřinou, pak zdrhnou, asi je jim teplo, tak si zalezou buď na křeslo nebo do pelíšků a k ránu se zase přijdou zahřát pod peřinu I když Hanny se naučil si vlézt do nohou a tam spí většinu noci, jen když bylo teď teplo a nebyla puštěná klima, tak odešel, bylo mu v posteli teplo, jinak je to pes postelový
Oba tam spí od začátku a je klid... Prostě tam můžou a kolikrát o to nestojí, hlavně Melda, ten je radši v klidu rozvalený na křesle, než aby se nechal okopávat páníčkama
A Hanny se taky dožaduje nadzvednutí deky, ten mi zase dá ten svůj ledový čumák na nos a šokem mě probudí, zvednu peřinu, natulí se a ve vteřině usíná... nechápu, jak může dýchat pod tou peřinou, ale dýchá... Já bych teda asi velkýho psa v posteli nesnesla, ale buldočky tam miluju a bez nich se nevyspím...
od Marketa29 » ned čer 13, 2010 10:12 pm

no to u nas je postel vysoka a Veri je jeste malicka a nevyskoci tam a pritel ji tam uz dal schudek )))))
od Miska » ned čer 13, 2010 7:31 pm

gratuluju k vyhre:) pritel taky nechtel o nasem mladym v posteli ani slyset..hned prvni noc sem se na nic neptala,soupla ho mezi nas..te je to rok a pul a kdyz tak bobek nahodou neni tak pritel hleda pod dekama,kolem postel protoze mu v te posteli nekdo chybi..a ja to teda nejsem
od Marketa29 » sob čer 12, 2010 11:24 pm

ne uz neknuci bobek maly
od OndraGonga » sob čer 12, 2010 10:19 pm

A už určitě nekňučí
od Marketa29 » sob čer 12, 2010 7:56 pm

tak od ctvrtku spi s nama v posteli )))))))
od SoVa » čtv čer 10, 2010 10:01 pm

No tak u nás jsou posteloví oba...zásadně nalepený na mě...vždycky si vlezou oba pod deku, nejdřív to vzdá Blaženka, vyhrabe se celá ven jen zadkem pořád na mě abych jí náhodou nevzala roha pak vyleze Bohoušek a natáhne se přes celou přítelovu postel...takže ho každý večer musí odsouvat...pak si zase během noci vzpomene že chce pod deku a vzhledem k tomu že to nemá čím nadzvednout, má svojí metodu...přesune se mi k obličeji a začne funět a prskat
ale nemít je u sebe tak se nevyspím a oni už tuplem ne.

Jo a jako štěně spal Bohoušek u postele v pelíšku, za měsíc mě ukecal a propracoval se pod deku...No ale kdyby tomu spokojenýmu koblížkovi odolal
od LuciqueLand » čtv čer 10, 2010 8:29 pm

Tak my jsme taky postelový a zatím nám to nevadí. Než jdu spat,tak si spí v pelíšku nebo na gauči,ale jak zhasnu,tak jí mám hned v posteli... A normálně jí musím nadzvednou peřinu a musí spat pod peřinou jen hlava jí kouká a když jí peřinu nezvednu,tak hned začne rejdit sama a snaží se jí nadzvednout,než mi nezbyde jí zvednout,aby zalezla a byl klid...
od OndraGonga » čtv čer 10, 2010 11:46 am

Já naprosto chápu, že někdo nechce psa v posteli, já bych chtěl, ale nejde to, prostě se nevyspím, ale první rok jsme museli nějak vydržet, bál jsem se, že si zvykne a pak bude vyvádět, ale opak je pravdou, je spíš samostatnější a i když jsme zkoušel mu zavřít dveře, tak nevyváděl, akorát pořád slídil po bytě, tak jsme ho stejně do postele pustili-teď je to tak, že spí na střídačku v obýváku, u postele, v posteli (k ránu), ale žádný násilí. Ale zase to není tak, že by si dělal co chce, když mi leze na nervy, tak ho z postele vyženu na sedačku.
od radka » čtv čer 10, 2010 11:11 am

vymazlený jsou asi dost,protože když odcházím ráno do práce (5 h) tak se s ním chci pomazlit/rozloučit a jeho to tak obtěžuje.....jen tak to strpí,rozchrápaný....,ale prý už tak půl hodiny před mým příjezdem z práce čeká u dveří a nic do něj není

P.S. jo a včera se koupal a definitivně jsem zjistila,že neumí plavat!!!
od Marketa29 » čtv čer 10, 2010 11:07 am

No taky bych rada, aby spala s nama, ale asi to nepujde..Pritel ma rad psy a z buldocky je hotovy, ale proste by se nevyspal. I kdyz co jsme meli psy, tak taky nikdy nespali v posteli s mymi rodici, kdyz jsem jeste bydlela u nich.
No tak ja se prestehuju k ni zatim a snad bude spokojeny bobek
od Marika a Timmy » čtv čer 10, 2010 11:03 am

je fakt, že se snad náš Timmy taky dostatečně vymazlil, takže teď už spí sám a je v pohodě. Ráno na křesle, vyvaluje se tam jak baron
od radka » čtv čer 10, 2010 11:02 am

jo ahááá,já myslela,že spí s vámi....já než to napsala tak mě Ondra přepsal frbul je nejlepší a buldo
od radka » čtv čer 10, 2010 11:00 am

já jsem tak ráda,že je můj muž jako Ondra,oba psi spí s námi v posteli (takže tvrdí,že se 13 let nevyspal,přitom chrápe ,že praskají zdi) a to ještě ten buldoček spí více méně s ním ,protože já se furt mrskám ze strany na stranu a to ho zřejmě obtěžuje,manžel jak lehne tak se nepohne až do rána.....akorát nechápu proč se ještě nenaučili chrápat stejně,oni se střídají,takže se u nás chrápe bez přestávky,což mě může zabít!!!!!!
od OndraGonga » čtv čer 10, 2010 10:56 am

Já už taky Brunečka nechci v posteli, ani manželka ne, ale on se tak postupně naučil spát sám v obýváku na gauči, jen k ránu se vždycky přišmajdá . Ale bylo to všechno postupem času, vysvětluju si to tím, že když byl malý, tak se dostatečně vymazlil a teď je z něj sebevědomý a klidný pes, kterému to nevadí. Já mám taky nic moc spaní, pořád se převaluju a to mladýmu pánovi moc nevoní, takže se stejně nakonec přesune pryč sám od sebe.
od Marika a Timmy » čtv čer 10, 2010 10:45 am

Jojo, tohle taky máme za sebou. Spala jsem taky v obýváku, pak byl s náma v posteli, teď už v pohodě dole v obýváku. Tam si chrápe a prdí o stošet. Manžel ho taky nechce v posteli. Hlavně kvůli chrápání, smrádku a manévrům. Nedávno jsem v noci potřebovala kamsisi a na chodbě jsem se zastavila, jestli fakt slyším Timmyho chrápat před chodbu až k nám nahoru. A jo jo , Timmy řezal pěkný dřívka. Milan má lehký spaní a vzbudí ho kdeco. Ale kdyby bylo na mě, tak je Timmy zaručeně u mě v posteli.
od Marika a Timmy » čtv čer 10, 2010 10:42 am

Ondro, ty bubáku. Proč hnedka tak zhurta. Jsem zvědavá, co budeš dělat, až ti dětičky 100x za den budou klást slovíčko "proč". To je asi umlátíš salámem
od Marketa29 » čtv čer 10, 2010 10:37 am

No zkusim mu navrhnout obyvak
Behem noci za ni vzdycky jdu se podivat, o pulnoci, kolem 3 a pak v 6 rano.
Po tom co knucela, jsem s ni byla dokud neusla a pak spala az do tech 6.
No tak kdyz nepochodim s obyvakem, tak se prestehu ja za ni
od OndraGonga » čtv čer 10, 2010 9:45 am

P.S. cit.: "at nezazije sok, az pujdu v pondeli do prace a vratim se za 4 hodiny..." to zažívá větší šoky, když ji v noci šoupnete do předsíně a zmizíte na pár hodin v ložnici...
od OndraGonga » čtv čer 10, 2010 9:41 am

Tak to se přítel bude muset odstěhovat do obýváku , chudák....
od Marketa29 » čtv čer 10, 2010 9:34 am

v pohode..ja jen chci pro obe strany to nejlepsi, tak stresuju
Meli jsme totiz labradora pred Verunkou a toho nam dali uz v 6 tydnech a ten spal uz prvni noc sam na zahrade v boude..Knucel, ze jsme ho s mamkou slysely az do baraku.Jednou za noc jsme za nim sly dolu a za tyden byl ticho..Asi je to i individualni.
Ale Vas nazor i nazory ostatnich me tedy uklidnuji. Asi jen stresuju, uvidime teda jak to pujde dal.
Jinak ja bych s ni nejradsi v te posteli spala, ale pritel tedy ne:-(((
od OndraGonga » čtv čer 10, 2010 9:23 am

Omlouvám se za příkrý tón předchozího příspěvku, ale... U nás to bylo tak, že jsem měl týden dovolenou, občas jsem přes den odešel, postupně prodlužoval intervaly a Bruneček spal v posteli. Je jasné, že na to jsou různé názory, ale ten můj je, že štěně je v lecčems jako mimino a čím víc jistoty načerpá v dětství, tím spokojenější je v dospělosti. Fakt si přečtěte thread "mazlivé štěňátko", na který jsem odkazoval. Tam je to dosti zevrubně probráno, minimálněz mého (a dalších podobně smýšlejících lidí) úhlu pohledu.
od Marketa29 » čtv čer 10, 2010 9:05 am

Dekuju, ja vim..ale diskusi mam prectenou dokonale, 2 mesice jsem cetla ruzne knizky a tak nez jsem si ji poridila..
Jen mam strach, aby pak nebyla zvykla na me az moc a nestekala kdyz tu nebudu, hlavne kvuli sousedum.
Nekde totiz ctu, ze si musi zvyknout hned od zacatku jinde zas neco jineho..
Vim , ze je jeste mala..ale myslim ze je lepsi ji zvykat na samotu tak nejak postupne, at nezazije sok, az pujdu v pondeli do prace a vratim se za 4 hodiny..
Jak to bylo s Vama?
od OndraGonga » čtv čer 10, 2010 9:00 am

Já poradím přečíst si tuto celou diskusi a rozloučit se s stupidními představami, že devítitýdenní štěně má být v noci samo. Vždyť je, chuděrka malá, pár dní bez mámy. Bože lidi, pořídíte si štěně a nic nevíte! A přitom by stačilo si tu pořádně přečíst diskusi, toto se tu mockrát probíralo. Čím víc jí budete takhle deptat, tím víc se pak bude doma cítit blbě sama-ona teď potřebuje nejvíc získat jistotu, že věci jsou v pořádku. Zvykat na samotu je třeba postupně a nelámat nic přes koleno. Nebudu tu nikomu vnucovat, že pes má spát v posteli (i když si to myslím), ale aspoň u postele byste ji nechat ležet mohli, ne?
od Marketa29 » čtv čer 10, 2010 8:56 am

Dobry den,

doufam, ze mi nekdo poradite..
Od uterniho rana mame s pritelen novou buldocku, bude mit 9 tydnu, jmenuje se Verunka
Vzala jsem si tyden dovolenou, abych mohla byt s ni a pomoct ji si zvyknout na nove prostredi.
Pelisek ma v predsini, kde muze volne pobihat, za nama do loznice a na postel ji nechci zvykat..
Prvni noc vubec neknucela, byla jsem prekvapena, ze spala od 12-6 a vubec jsem o ni nevedela..
druha noc horror knucela, plakala, musela jsem za ni jednou jit a pockat az usne..Snazim se ji zvyknout na samotu, po chvilkam odchazim do jineho pokoje.Nekdy je ticho, nekdy knuci.Kdyz knuci, tak za ni nejdu.Jen kdyz je ticho, tak jdu a pochvalim.
Mam vsak strach co bude, az pujdu v pondeli do prace.Nastesti to mam kousek, takze o pauze muzu za ni prijit.
Poradite nekdo nejaky dobry tip, jak ji zvyknout ze bude sama kazdy den?
A taky se bojim s ni jit ven, nez bude mit vsechna ockovani..Je lepsi pockat nebo jit i tak ven, jen se vyhybat psum?
Dekuji moc za jakoukoliv radu
Marika + Timmy a R2 (Artur)

LenkaT

Kolemjdoucí

Příspěveksob lis 26, 2011 10:05 pm

Ahoj,
mám problém se svojí půlroční buldočkou - štěká na všechny, koho nezná. Jsem ráda, že se hned nehrne radostně ke každému cizinci, ale štěká na každou návštěvu u nás, na kohokoli, kdo si jí chce pohladit, na lidi, ke kterým přijdeme na návštěvu my, nebo prostě i na někoho, kdo se jí venku nějak nezdá.
Když jí byly 4 měsíce, zlomila si nožičku a měla víc než měsíc klidový režim, nechodila ven, takže asi se tím asi trošku zanedbala socializace. Na pejsky neštěká, ani na děti - ty má ráda. Nejdřív se lidí vyloženě bála, teď se už netváří bázlivě, ale prostě je chce postrašit a v jednom kuse na ně štěká.
Moc si s tím nevím rady, nedá se utišit, skáče na lidi a hystericky vyštěkává, vypadá, že je chce napadnout - ale samozřejmě nekousne. Zkouším jí uklidňovat, napomínat..ti, koho nezná, na ní nesahají, maximálně jí podají piškotek..ale nepomáhá to. Je to dost nesnesitelné, když štěká půl hodiny v kuse, než si na někoho nového zvykne.
Moc děkuji za každou radu

Olga

Moderátor

Příspěvekúte lis 29, 2011 5:34 pm

tohle mi začala Amálka dělat před rokem a to měla dva roky. Taky mne to štve a nevím co s tím. Snažím se jí dohonit a vypeskovat, co ovšem většinou nestihnu takže občas čekám, že mi někdo jednu ubalí, když se vyleká.
Olga a Amálka

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob pro 03, 2011 11:41 pm

Hlavně neutěšovat! Co se týče návštěv, osobně bych to udělala tak, že pokud na ně bude štěkat - nebude prostě ve stejné místnosti. Normálně bych ji odvedla a až by se uklidnila tak ji přivedla zpět. Pokud by začala znova (což určitě ze začátku začne), tak odvést znova atd. pokud byste ji pak přivedli zpět a byla potichu, tak obrovská pochvala, mlsíček, hlavně od vás, když to bdue dobře snášet tak i od návštěvy. Nevím jak rychle, ale měla by to pochopit. Venku bych to řešila podobně, jakmile by po někom "vyjela" otočila bych se pryč od člověka a šla s ní na opačnou stranu, měla bych ji nakrátko, ale nijak ji netrestala, i emočně bych se snažila zůstat neutrální. Pokud by se chovala slušně, mohla by ji ta osoba dát mlsku nebo ze začátku ještě líp jen projít a mlsku od vás pohodit na zem. Oni si psi milerádi zvyknou, že z okolních lidí něco padá a že když budou štěkat tak se k nim rozhodně nedostanou =) Je třeba si ale uvědomit, že ten nácvik bude trvat dýl a že není jednoduchý - jak co se týče času, trpělivosti, tak venkovních "figurantů"...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

LenkaT

Kolemjdoucí

Příspěvekned pro 11, 2011 3:03 pm

Děkuju :)

Pavel10

Návštěvník

Příspěvekúte dub 03, 2012 11:43 am

Můžu s vámi souhlasit, jenom se hrozím toho, že z ostatních lidí něco padá. Odměňování pamlsky od ostatních lidí a hlazení psa cizími lidmi rozhodně nedoporučuji. Jednak to může být pro psa stresující (představte si, že na vás pořád někdo sahá a samí cizí lidé) a jednak se pes může vzdát kontaktu se svým pánem a v přítomnosti cizích lidí raději následovat je. Potom můžete mít problémy s ovládáním psa na veřejnosti nebo v přítomnosti někoho druhého. Pokud zakážete tento vztah s cizími lidmi, tak odpadne i kňučení a dožadování se pozornosti během návštěvy.
Miluji celou přírodu, mé buldočky, ale také výrobky z konopí, a protože chci jíst jen to nejlepší, pustil jsem se do vitariánství a vám to doporučuji také, protože se cítím skvěle.

Evele1

Návštěvník

Pláč, naříkání, když je buldoček sám....stýskání

Příspěvekpon čer 18, 2012 1:06 am

Prosím o radu, nejedná se tedy o nic závažného,ale trápí mě to.
Mám hluchou Meggii z množírny, už jsme spolu víc jak půl roku.
Když odejdu do práce,nebo prostě z domu,tak pláče za dveřmi. Podle sousedů tak dvě tři hodiny po mém odchodu,pak se asi unaví a přestane.
Říkám si - nic špatného se jí neděje,má tam veškeré pohodlí celého bytu,jen je mi jí prostě moc líto.
Nevím,jestli je na to nějaká rada, ale třeba máte někdo nějaký tip......
...podotýkám,že dalšího pejska mít bohužel nemůžu, to jen tak,že to je docela častá rada. Vím že asi nejlepší,ale opravdu to nejde....
Díky za případné tipy!

Eva a hluchoňka Meggie :)

Brina

Návštěvník

Re: Pláč, naříkání, když je buldoček sám....stýskání

Příspěvekpon čer 18, 2012 2:24 pm

Milá paní Evele:
dělám to tak, že jim pod ruličky od záchodpapíru, různých krabiček (cca 2 - 3 a do hračky dávám pamlsky a ty ony si během dne loví a ani je nenapadne, že jsou sami. Dělá mi to hlavně ta malá. Té dám i celou mrkev a tu ona si hryže.
Ale v první řadě bych se jí snažila učit samostatnosti.
Jeden víkend bych tomu věnovala:
Obléknu se, udělám normální rituál, když odcházím do práce, pohladím, ukážu čekej a zkuste vymyslet nějaký posunek - já se vrátím, odejdu, zamknu, na dvě minuty odejdu, pak se vrátím. Když je klid, veliká pochvala, když není čas zkrátím.
Postupně čas prodloužím a uvidíte, že si zvykne.
Zkuste to i s různýma kousadlama, prostě s něčím, s čím se zabaví.
Zdravím a přeji hezký den
Brita, Arka, Bessy a kamarádka Péťa

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpon čer 18, 2012 3:02 pm

Brino, vaše rady jsou jistě výborné, ale v tomto případě asi nebudou moc platné, pokud vím, Evele má fenečku z množírny, tedy není to tzv."normální " případ. Její Meginka se potřebuje zklidnit, až zjistí, že ji panička neoupstí, že se vrací, snad se vše upraví.

Evele, zrovna dnes jsem byla na veterině a viděla tam letáček s přípravkem proti stresu - Alavis Calming.
http://www.docsimon.cz/zbozi/alavis-cal ... ite-tbl-30.

Moje známá zase použila pro pejska, který také nechce být doma sám, bylinkové tabletky, prý pomáhaly.
http://www.svetkrmiv.cz/jine-doplnky/an ... sy-do-10kg.
V tomto e-shopu mají také výše zmíněný Alavis Calming dokonce levnější, ale nejsou u něj bližší informace, z toho důvodu jsem vám sem dala i 1.odkaz.

Také existují Bachovy esence v kapkách, i ty jsou prý úspěšné proti stresu, možná tady s nimi bude mít někdo zkušenost.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Brina

Návštěvník

Příspěvekpon čer 18, 2012 3:27 pm

Franceska & spol. píše:Brino, vaše rady jsou jistě výborné, ale v tomto případě asi nebudou moc platné, pokud vím, Evele má fenečku z množírny, tedy není to tzv."normální " případ. Její Meginka se potřebuje zklidnit, až zjistí, že ji panička neoupstí, že se vrací, snad se vše upraví.

Evele, zrovna dnes jsem byla na veterině a viděla tam letáček s přípravkem proti stresu - Alavis Calming.
http://www.docsimon.cz/zbozi/alavis-cal ... ite-tbl-30.

Moje známá zase použila pro pejska, který také nechce být doma sám, bylinkové tabletky, prý pomáhaly.
http://www.svetkrmiv.cz/jine-doplnky/an ... sy-do-10kg.
V tomto e-shopu mají také výše zmíněný Alavis Calming dokonce levnější, ale nejsou u něj bližší informace, z toho důvodu jsem vám sem dala i 1.odkaz.

Také existují Bachovy esence v kapkách, i ty jsou prý úspěšné proti stresu, možná tady s nimi bude mít někdo zkušenost.

Paní Francezko,
i to je možné, uklidnit pejska tabletama, u Arunky, kterou mám sice od štěňátka, ale velkou závislačku, pomohly Bachovy esence dělané od paní řpřímo na míru. Ale Bessy je odchyt a dělala doma hrozná alotria i s tím, že mi lezla po stole, kousala do dveří a ještě vymyslela spoustu jiných nekalostí.
Megginku znám z výcvikového tábora a vím, že je totálně nesamostatná. Než kupovat uklidňující léky, zkusila bych to napřed takhle a šla od menšího zla k tomu většímu.
To jen na okraj.
Uvidíme, co zabere na Meginku.
Zdravím a přeji klidný den

Evele1

Návštěvník

Příspěvekpon čer 18, 2012 11:00 pm

......že je Meggie totálně nesamostatná - myslíte tím to,jak naříká,kdykoliv se od ní vzdálím?

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpon čer 18, 2012 11:15 pm

Než kupovat uklidňující léky, zkusila bych to napřed takhle a šla od menšího zla k tomu většímu.

Přípravky, na které jsem dávala odkazy nejsou léky, ale pouze bylinkové, popř. vitamínové praparáty, které dokáží pejska přirozeně zklidnit, podívejte se na složení. Sama nejsem příznivcem zbytečného cpaní léků do pejsků (i do lidí).

Evele, možná tím Brina myslí, že je na vás Meggi moc fixovaná a závislá, že se od vás nehne, neudělá bez vás krok. Nevím, ale pokud to tak je, ani se jí nedivím, po tom všem co prožila.

Ivana, Franceska & spol.

Brina

Návštěvník

Příspěvekúte čer 19, 2012 8:52 am

Evele1 píše:......že je Meggie totálně nesamostatná - myslíte tím to,jak naříká,kdykoliv se od ní vzdálím?

Milá paní Evele,
je to přesně tak, po tom, co si prožila se prostě bojí, abyste jí neopustila.
Zkuste tak, jak mě radila etoložka. Někdy si jí prostě nevšímat. Radila mi, že když přijdu domů, napřed se mám převlíknout do domácího a nevítat se hned jak přijdu z práce ještě ve dveřích. Veškeré aktivity mám řídit já, nikoli Arka, tzn. že já určuji, kdy si budeme hrát, kdy se budeme mazlit, kdy odejdu z domu atd. Event. jí odkázat na pelíšek do jiného pokoje než se zdržuji já, když potřebuji uklidit, vařit aj. U mne to bylo dost obtížné, protože mám jednu místnost. Vyřešila jsem to přepažením.
Pravdou je, že na Arku to zabralo.
Ale napřed bych to skutečně zkoušela s tím odcházením a přicházením domů. Skutečně by měl stačit jeden nebo dva víkendy a měla by to pochopit.
Zdravím a přeji hezký den

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekúte čer 19, 2012 12:24 pm

Jéje Brino, udělala jste mi svým příspěvkem velkou radost :lol:

Několikrát jsem tady četla, jak je buldoček strašně vítací pejsek, jenže Franceska mě při příchodu domů sama od sebe nevítá :( Vždycky jen zveden hlavičku ze svého oblíbeného křesla a čeká co já. Když na ni promluvím, vrtí ocáskem, začne se protahovat a teprve, když k ní přijdu nastane velké vítání, olizování a prostě projevuje svou radost. Přitom jako malá mě vítala a vítá vyskakováním každou návštěvu, miluje, když k nám někdo přijde. Už několikrát jsem se tady chtěla zeptat, proč to tak je a vy jste mi dala odpověď. Já jsem se totiž chovala tak trochu jak popisujete.
Dříve jsem chodila na PC do patra, občas si něco zapomněla dole a tak, když jsem se vracela, jen jsem popadla zapomenutou věc, aniž bych si buldočky všímala. Ona si tak zvykla, že teď jen čeká, jestli hned zase odejdu nebo už jsem přišla a bude vítání :D :D :D

A vůbe by mě zajímalo, jestli má tady ještě někdo NEVÍTACÍHO buldočka :roll: :P :wink:

Ivana, Franceska & spol.

Evele1

Návštěvník

Příspěvekstř čer 20, 2012 9:13 am

Hezký den,
moc Vám děkuji, Brino, za rady. Hned jdu na to, snad to zabere :-)
Přeji Vám a Vašim placatým kamarádkám krásné léto!
Eva a Meggie

javal

Kolemjdoucí

Příspěvekstř čer 20, 2012 12:00 pm

Dobrý den, jakmile jsem zde narazila na termín "nevítací buldoček" - hned jsem měla pocit, že někdo píše o mojí Emičce. Budou jí 3 roky a už od malička mě dost trápilo, že mě po příchodu domů nevítá. Před ní jsem měla dva psi a ti se vždy po mém návratu domů mohli radostí zbláznit. U Emy bylo navíc zvláštní, že cizí lidi a nejrůznější návštěvy vítala radostně, skákala metr vysoko atd., jak též píšete...
Situace se změnila, když jsem si vloni v srpnu adoptovala buldočku Žofku z množírny /zde přes buld.v nouzi/. S Žofkou bylo milion problémů, ale vítat uměla ! Velice bouřlivě a nadšeně , a představte si, že Emča se to od ní naučila, protože asi ze žárlivosti, že se muchluju s Žofkou, přiběhla vždycky taky. Stejně ale vítá zdrženlivěji, Žofka je proti ní jak tornádo. Jinak jsou obě holky na mě dost závislé - a já na nich taky. Takže dovolená už jedině s nimi, neumím si představit, že by je třeba hlídal někdo cizí...

Olga

Moderátor

Příspěvekstř čer 20, 2012 2:06 pm

Amálka vítá jako divá a ještě u toho učurává blahy :oops: Někdy vyskočí tak vysoko, že hodí záda...což mi radost nedělá.....ale když vítá na letišti, nebo u autobusu.....to je divadýlko pro okolí....
Olga a Amálka

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekstř čer 20, 2012 7:01 pm

javal píše:Dobrý den, jakmile jsem zde narazila na termín "nevítací buldoček" - hned jsem měla pocit, že někdo píše o mojí Emičce.....

To jsem moc ráda, že v tom nejsem sama :D Taky mě to dost mrzí, že Franceska není vítací, ale co nadělám. Ono zase, když člověk přitáhne tašky s nákupem a buldina mi je "nerve" z ruky, má tak něco do sebe :wink:

Olgo moc vám přeju vítací a učurávací Amálku :P. Franceska taky hází záda, ale při vycházkách a při hře, v tom je přebornice. To ji pak musím krotit a sebe taky, abych jí hračku(klacíky) nedávala moc vysoko :roll: :lol: :wink:

Ivana, Franceska & spol.

m.l.lacka

Kolemjdoucí

Jak odnaučit psa výt v nepřítomnosti?

Příspěvekčtv lis 29, 2012 12:05 am

Dobrý den. Dnes tady byl majitel bytu od kterého máme pronajmutý byt a bohužel si sousedi hrozně stežují na to že náš pes za naší epřítomnosti hrozně moc vyje, pejsek je z útulku takže chápu že se teď prostě bojí, ale musí to jít ho nějak odnaučit :( Někteří z Vás mi radí naučit ho na klec, jenže se bojím že pro něj je to moc drastické když v kleci byl zavřený v útulku a hlavně mám na to jen 1 měsíc abych ho to odnaučila :( Já jsem úplně nešťastná nevím co mám dělat, myslíte že pomáha oboje proti štěkání? Děkuji všem za radu :)

evisek68

Moderátor

Re: Jak odnaučit psa výt v nepřítomnosti?

Příspěvekčtv lis 29, 2012 11:41 am

Jak může klec zabránit vytí?, ničení možná, ale stejně mi přijde, že pes na 3m čtverečních je docela chudák, když by tam měl být 8 nebo víc hodin.
S obojky zkušenosti nemám, ale elektriku bych na psa nedala ani kdyby nevím co. Do nedávné doby elektrické obojky nebyly a psi existovali a lidi si se štěkáním nebo poslušností poradili i bez toho.
Zkuste ho po krátkých intervalech zvykat, odejít na pár minut a vrátit se a pak dobu prodlužovat. Možnái odměna za dobré chování. Nějaké zábavné věci, když nejste doma, syrové kosti na žužlání(pozor ne buvolí, aby pes kousek neukousnul a bez dozoru se neudusil), jsou i plnitelné hračky(kong) do těch se nacpe paštika, kousky masa nebo jiné dobrůtky a pes to kutálí, snaží se vydolovat to jídlo a na vytí snad nebude mít čas. Pak se někdy pouští psům rádio nebo televize aby si nepřipadali sami.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

LaFi

Moderátor

Příspěvekčtv lis 29, 2012 5:32 pm

Tak jak píše Eva , klec ne ! elektrika ne ! , ale věci které pejska zabaví , plnící hračky , velké kosti , kus dřeva apod.
A nerozmazlovat , aby nebyl závislák :-)

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 29, 2012 6:51 pm

A ještě mě napadá - před odchodem pejska pořádně vyvenčit, čímž myslím vylítat, unavit a utahat, aby pak byl rád, že může konečně odpočívat :mrgreen:

Ivana, Franceska & spol.

plytvani

Nováček

Příspěvekčtv lis 21, 2013 3:46 pm

Prosím o radu ohledně kňourání apod.... Naše Matylda poslední půlrok často kňourá a brečí, přestože jsme s ní doma... třeba jsme jen otočení zády k ní a hned začne. Přijde mi, že je z ní trochu histerka. V dubnu jí budou dva roky, docela poslouchá, věnujeme se jí každý den, chodíme do lesa, manžel si s ní hraje, večer se po nás válí na gauči, ale vždycky aspoň chvíli bulí... Nevíte, proč to dělá nebo jak jí to odnaučit? Dle mého jí nic nechybí.

Zpět na Výchova a výcvik