Právě je sob úno 24, 2018 4:48 pm

Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

KatkaS

Kolemjdoucí

Re: moc přátelský buldoček

Příspěvekčtv říj 13, 2011 7:18 pm

Takže nie som sama, čo mám doma takého malého tešivého psicha. No ano, aj ta moja malá kozenka sa tesi z kazdej psej prdelky, pokial nie je vacsia ako ona, potom je pruser. Miluje vsetko, co je mensie od nej. Ma kamosku bostonku, ked sa tie dve stretnu, to je hotove peklo na zemi...ani dostat ich od seba nedokazem. Tiez rada oblizovala detickam ruky a motkala sa okolo nich. No vysvetlite to hysterickým matkam, ze moj pes je normalny, len je trocha tesivejsi. Mam doma 5 rocneho syna, takze ma trening a druhe je na ceste, som zvedava, ako bude na to reagovat. Prvy rok bola hotovy cvok....konecna, jak keby jej vsetkych 1200 certov vliezlo do hlavy. Ale po roku sa ukludnila a uz je OK, takze asi len trpezlivo preckat to sialenstvo zvane - psia puberta a hadam sa ukludni kazdy pes. Len ho treba k tomu viest. Teraz je uz rozvazna a pokojna, len pri tej bostonke je ako utrhnuta z retaze, no su to super kamosky, tam niet co dodat.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát říj 14, 2011 9:10 am

Katko,
trochu pomůže i čas. Já to mám taky tak a teď jsou Amálce tři roky a řeším zase to, že NE KE KAŽDÉMU, ale jenom ktomu, kdo si jí nevšímá. Toho prudí, kdo jde a chce se s ní družit, toho se začala bát.
Ale i těchto případů je všeobecně o 50% méně, než když byla štěně.
Olga a Amálka

KatkaS

Kolemjdoucí

Příspěvekpát říj 14, 2011 11:04 am

Olga....uz je to o 80% lepsie...konecne mi prestala behat za vsetkym a za kazdym...zacala si vyberat. No a taktiez ju dost korigujem...ak sa chce s niekym hrat, musi to dovolit majitel, najme, ak ide o psa. A napokon to musim samozrejme povolit aj ja. No este jedna vec ma trocha trapi. Rada skace po svojich oblubencoch. Ma svoju oblubenu pani, velka milovnicka psov. Uzasna zenska. Keby mohla, ma doma hotovy utulok. Mayden ked ju vidi, ide sa utrhnut z retaze, co by nebolo az take vadne, az na to, ze po nej skace...ako besna. A chudatenko teta nie je jedina, po kom rada skace. Jednoducho, ked vidi svojich oblubenych psickarov, ktory vencia jej kamosov, tak prve co je, ze sa privíta s majitelmi trocha dost nevhodnym sposobom a to, ze ich obskace. No ked na nu cuknem, ( vydam pri tom vysoky ton, na ktory pekne reaguje ), tak sa spamata, no skocit si musi. HOLD - ked musis, tak musis.

MaxFrBul

Návštěvník

5 let - dá se?

Příspěvekpon říj 17, 2011 2:59 pm

Dá se v 5ti letech vycvičit francouzský buldoček tak aby uměl hlavně základní povely?
Takže: sedni, lehni, ke mě, k noze.
Já a Max

Brina

Návštěvník

Re: 5 let - dá se?

Příspěvekpon říj 17, 2011 4:22 pm

Ano, dá se, ale chce to trpělivost a zacházení jako se štěnětem. Vše za ňamky, hodně chválit. Dlouho se Vám bude zdát, že vůbec nic nechápe, ale jednoho dne překvapí, rozleží se mu to v hlavičce a budete mít toho nejhodnějšího pejska.
Zdraví Brita, Arka, Bessy a kamarádka Péťa

MaxFrBul

Návštěvník

Re: Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Příspěvekpon říj 17, 2011 4:49 pm

Tak díky. Doufám že to pomůže. On je tak nevychovanej a nevycvičenej. Umí jenom sedni. A to na miliontátej pokus. Ale i tak ho mám hrooozně moooc ráda
Já a Max

Chipatos

Návštěvník

Re: Jak na staršího buldočka?

Příspěvekpon lis 07, 2011 5:58 pm

Tak se musím pochválit. Zvládli jsme to. Maxovi sice trvalo rok než si u nás zvykl, ale ted už je to fajn.
Poslouchá. I když někdy jen s krajním odporem :-).
Moc děkuji za rady :-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Jak na staršího buldočka?

Nový příspěvekod Jakubíková Jitka » 19 zář 2010, 12:31
Zdravím, nemyslím, že by dospělý buldoček potřeboval jiný přístup než štěňátko. V jakémkoliv věku potřebuje pejsek pozitivní motivaci, což mlsíky jako pochvalu dostává, jak píšete, to je dobře. Pokud se vám podařilo ho už něco naučit, očividně na to nejdete nějak špatně, akorát podle toho co píšete, že váš štípnul je spíš pejsek dominantnější a jak sama píšete, nebere vás. Mě Angie nebrala asi třičtvrtě roku, poslechla, ale bylo vidět že jinak si ze mě nic nedělá. Ted už je to mnohem lepší a dosáhla jsem toho právě různým cvičením poslušnosti a hlavně důsledností. S vaším pejskem bych dál cvičila, nevzdávala to, i třeba nějaké "kravinky" z tance se psem apod. každý jeho splnění cvik posiluje vaši pozici.

S tou postelí bych to řešila dvěma způsoby bud ho na mlsíka nalákat dolů+odměnit nebo ho prostě nekompromisně z tama vypakovat a v případě nějakého toho štípnutí mu dát rázně najevo, že to teda ne - hlavně hlasově. Psiskům taky v pochopení líp pomáhá pokud páneček správně hlas používá. Mě to bylo vysvětleno letos na táboře a musím uznat že od té doby Angie poslouchá s radostí. Na pokárání je nejlepší použít slovo fuj nebo něco kde je právě to hluboké u apod. a říct to hodně ostře a hlubokým hlasem. Pochvala je nelepší s í (šikovný,výborný, hodný psík...) a jak když to zapištět, prostě vysokým tónem. Člověk si u toho chvíli připadá jako idiot, ale pro ty psy je to jasné.
S dětma nevím jestli něco dělat, pokud to vyloženě nevyžaduje situace, že by se s něma musel hodně setkávat apod. Se psy bych ho ale určitě seznamovala, pokud na ně utočí zkoušela bych nejdřív větší vzdálenost - dát mu nějaký povel, jeho pozornost vzít na sebe at už hračkou nebo mlskou, chválit když si nevšímá.Pokud vyjede rázným fuj zasáhnout, jinak chválit, postupně přibližovat atd.
No snad aspon něco z toho co jsem napsala bude užitečné =)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nový příspěvekod Chipatos » 18 zář 2010, 21:07

Před 5 měsíci jsem zdědila 3letého buldočka. Je strašně nevychovaný, neuměl ani základní povely :( . Ty se mi tedy podařilo ho naučit (příjde na zavolání,sedne si a netahá při venčení), ale mám pocit, že mě tak nějak nebere. Chápu, že mu je možná ještě smutno a navíc já ho vlastně jen týrám nějakými povely, ale nechce se naučit povel místo - prostě si lehne do postele a nejde dolů. Někdy bývá i tak rozdivočený, že mě i kousne, no teda spíš jen štípne. Nesnáší děti a na ostatní psy je taky zlý. Chválabohu pochopil, že prostě musí žít s větším psem a kočkami a nechá je už i na pokoji.
Můžete mi někdo poradit, jak mám jednat se starším tvrdohlavým pejskem? Samozřejmě se s ním mazlím a když se mu něco povede dostane pamlsek.
Moc děkuji.[/quote]
Chipatos

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon lis 07, 2011 6:27 pm

Tak to je super, asi to chce oslavit a hlavně pogratulovat, že jste to nevzdali :-)
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon lis 07, 2011 11:09 pm

No to teda! Moc lidí co by to nevzdalo neznám, gratulace!
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Chipatos

Návštěvník

Příspěvekúte lis 08, 2011 1:13 pm

Děkuji moc :-)
Chipatos

linda78

Kolemjdoucí

prosím o radu

Příspěvekúte lis 08, 2011 1:43 pm

Dobrý den, dívala jsem se na Vaše stránky Frbul a chtěla bych Vás poprosit o
> nějaké informace ohledně francouzského buldočka?
> Máme doma Bordeauxskou dogu psa bude mít 24 měs. s PP a je kamarád s každým,
> nyní bydlíme ve 2+1 ve Znojmě, ale příští rok se budeme stěhovat
> do domečku a chtěli bychom Foxíkovi pořídit kamarádku, aby nebyl sám.
> Tím to Vás žádáme, jako zkušené majitelé a chovatelé přes buldočky o Váš názor na zdraví buldočků,
> na co si dávat pozor, jaké má vlastnosti a jaký chov by jste nedoporučovali ?
> Nejde nám o fenečku na chov, ale o zdraví tak s PP. Jakáý je cena s PP
> Děkuji s pozdravem Hradilovi Znojmo
>

Marika a Timmy

Site Admin

Re: prosím o radu

Příspěvekúte lis 08, 2011 2:46 pm

Zdravím do Znojma :-).

To je ale hodně pestrý dotaz. Prolítněte si zdravotní sekci, ale :

dle naší osobní zkušenosti s buldočky: pozor na léto a přehřátí. Alergie a problémy se srstí. Jinak je to "kus od kusu" :-).
Vlastnosti ? Tak to mají asi všichni stejné. Všichni řádně prdlí, milí, nebojácní, mazlíci, miláčkové a nejlepší plemeno na světě k dětem a do rodiny. POZOR, ať vás nemate jeho vzhled. Opravdu líný a v posteli se válící buldoček je zřejmě výjimka. Večer by asi všichni nejraději zalezli do postele k páníkovi, to jo, ale jinak jsou to i zdatní sportovci a jen tak něco je neodradí. Náš běhání miluje.

CO je myšleno tím jaký chov nedoporučovat ?

A jestli PP nebo nePP ? Tak já mám nePP, ale opravdu asi záleží na vás. Zda chcete poskytnout pomoc bulďovi v nouzi, nebo chcete štěně s PP. Cenu já neznám. Prvního jsme měli před 12 lety a druhý byl dárek od kamarádů. Chovné stanice máme i na našich stránkách, nejsou tu zřejmě všechny v ČR, ale určitě se můžete kouknout po internetu.

Marika a Timmy

Site Admin

Re: prosím o radu

Příspěvekúte lis 08, 2011 2:47 pm

Já ještě s dovolením Váš dotaz přesunu do správného vlákna, ju??

Ale odpovědi se Vám dostane všude. Asi vítejte do klubu :-) ?

linda78

Kolemjdoucí

Příspěvekúte lis 08, 2011 6:29 pm

Děkuji za odpověď, myslela jsem to tak, jestli je nějaká Chovná stanice, kterou by jste nedoporučovali?
A ozve se někdo, kdo má nyní štěňátko nejlépe fenečku , děkuji a zdravíme všechny

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte lis 08, 2011 6:45 pm

není štěně, ale vypadá úplně skvěle, bude mít i základní hygienické návyky

viewtopic.php?f=3&t=1949

linda78

Kolemjdoucí

Příspěvekúte lis 08, 2011 10:16 pm

děkuji je krásná, ale raději bychom štěňátko

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte lis 08, 2011 10:25 pm

jsem se trefila. Tak uvidíte, třeba vás tu časem něco "cvrknkne" do čumáku :-)

Marla

Stálý člen

Příspěvekstř lis 09, 2011 1:58 am

linda78 píše:Děkuji za odpověď, myslela jsem to tak, jestli je nějaká Chovná stanice, kterou by jste nedoporučovali?
A ozve se někdo, kdo má nyní štěňátko nejlépe fenečku , děkuji a zdravíme všechny

Já jsem si opatřila před měsícem fenečku :) ,16.11.jí budou 4 měsíce a je s pp.Ceny se pohybují zhruba od 10-15 tis.,ale viděla jsem někde i za 8 tis.Fenky bývají obvykle dražší.Jestli chcete víc podrobností,napište soukromou zprávu.Hodně štěstí ve výběru štěňátka :) :)
buldoček je láska na celý život

koela

Kolemjdoucí

buldoček a soužití s jinými zvířaty

Příspěvekned pro 04, 2011 6:44 pm

Ahojte :). Plánujeme si pořídit francouzského buldočka, máme doma zakrslého králíčka. Myslíte si, že v tom bude nějaký problém. Doufám, že když budu mít pejska od štěněte, že si na králíka zvykne. Králíček je totiž puštěný volně v bytě. Samozřejmě když nebudeme doma, tak má klec ve které je. Máte někdo zkušenosti, jak si buldoček zvyká na jiná zvířata? Králíčka bychom se neradi vzdávali, je to naše zlatíčko :)

benditko

Stálý člen

Příspěvekned pro 04, 2011 10:51 pm

Budete muset dávat velký pozor. My máme k Maxovi ještě 2 andulky, které jsou ochočené. Když jsme si pořídili Maxíka, myslela jsem si, že se ho budou bát, ale to se nestalo a už mu dokonce jeden přistál i na zádech. Teď už mu je půl roku a myslím, že už by jim neublížil (i když ruku do ohně za něho nedám), ale jako mimísek si myslel, že jsou na hraní a ty jeho hrátky nebyly právě z nejjemnějších :D , takže když mi oba anduláci přiletěli na rameno, tak Max se škrabal na ně a já se mu snažila vtloukat do buldočí kebule, že nesmí (sežrat andulky po večeři :lol: ) Tak zatím to vypadá nadějně, králíčka jsme zatím nezkoušeli, tak držím palce :wink:

koela

Kolemjdoucí

Příspěvekpon pro 05, 2011 12:03 am

Máme králíčka skoro jako pejska, všude za náma běhá, chce se mazlit :). Ale přece jenom to není to pravé jako pejsek. Konečně mám doufám stabilní zaměstnání, zázemí a práci kousek od domu, takže jsem si říkala, že je nejvyšší čas štěňátko si pořídit...takže doufám, že budou holky kamarádky :)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon pro 05, 2011 6:20 pm

U každého pejska to může být jinak...Angelka v pohodě vychází s našimi potkany i morčetem, Bastien by je zabil. Ale ani tak s něma nikdy Angie nenechávám samotnou...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

martinstransky

Kolemjdoucí

Vyplašený Buldoček

Příspěvekúte úno 07, 2012 12:35 am

Dobrý večer,

před 5dnama jsme si pořídili 2měsíční štěně ( černý s bílou náprsenkou ) první den byl zalezlej,druhej den začínal řádit,třetí den už řádil a nakoupili se hračky,čtvrtej den ( včera ) začal už chodit a producírovat po bytě,byli jsme moc rádi,dnes už je to dobrý,pejsánek nám řádí,pravidelně pije,čůrá a kaká.. Občas k nám i zajde,jdeme spíš mi za nim,připadá mi,že na 2 členy v rodině už si celkem zvykl .. na mě možná také,ale je to normální,že když ho chceme nebo chci pohladit že vždy popoběhne jako by se pořád trošku bál ? Omlouvám se,zřejmě to přehánim ale toto je můj první pejsek a já zrovna nevím,kdy by si měl asi naprosto zvyknout,pořád jen doufám,že to bude dobrý a že už nebude popobíhat a nechat se hladit a tulit :)
Jak to bylo u vás ? Snad to bude dobrý,já myslim že určitě,nemáme ho ani celej týden :)

Předem děkuji za odpovědi a přeji krásný zbytek dne 8)

Marla

Stálý člen

Re: Vyplašený Buldoček

Příspěvekúte úno 07, 2012 1:21 am

Socializované štěně je velmi důvěřivé,naopak,běhá za každým člověkem,který na něj promluví.Nepíšete,z jakých podmínek jste štěně brali,pokud matka s malými byli někde izolováni,je možné že je štěňátko nedůvěřivé.Napište,jak to vypadalo u chovatele :!:
buldoček je láska na celý život

Babetta

Stálý člen

Příspěvekúte úno 07, 2012 8:39 am

Když jsme se přijeli podívat na štěňátka ze kterých jsme si měli vybrat jedno, celá ta kupa šťeňátek se na nás valila a chtěla si hrát. Bylo úžasné.Bylo vidět, že opravdu vyrostli s rodinou majitele. :wink:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

martinstransky

Kolemjdoucí

Příspěvekúte úno 07, 2012 2:02 pm

Štěnátko je hravé,ale mam občas pocit,že opravdu popobíhá .. Majitelka byla skvělá,ale zjistili jsme,že ona s jejíma buldočkama chodila na výstavy a tento buldoček nesplňoval podmínky .. jak to vypadalo u bývalé majitelky psa nevím,jelikož jsme se sešli v chomutově a ona psa přivezla ..ale vypadala starostlivě,zřejmě o něj dobře pečovala :wink:

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte úno 07, 2012 2:13 pm

štěňátko má PP?

Jinak Duffík, dokud na nás nebyl přilepený, byl nešťastný... :lol:
Míša a Duffy (1 rok)

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte úno 07, 2012 2:42 pm

martinstransky píše:Štěnátko je hravé,ale mam občas pocit,že opravdu popobíhá .. Majitelka byla skvělá,ale zjistili jsme,že ona s jejíma buldočkama chodila na výstavy a tento buldoček nesplňoval podmínky .. jak to vypadalo u bývalé majitelky psa nevím,jelikož jsme se sešli v chomutově a ona psa přivezla ..ale vypadala starostlivě,zřejmě o něj dobře pečovala :wink:

Jak může 2 měsíční buldoček nesplňovat podmínky výstav? Věkově ještě štěně jde na výstavu do kategorie štěňat a i tak musí mít všechna očkování a ta ve 2 měsících ani nemá. Je to docela divné, a už jen to, že jste se setkali někde jinde, než je v místě bydliště chovatelky, tak to je podezřelé.

Vystavovaní psi jsou rozdělení do tříd. Již na přihlášce je nutno uvést, do které třídy svého psa hlásíte, jinak je zařazen podle uvážení vystavovatele, což ale pro vás nemusí být vždy výhodné. Jednotlivé třídy jsou rozděleny podle věku a případných titulů, které již pes za svou kariéru získal.
tř. štěňat - 4-6 měsíců
tř. dorostu - 6-9 měsíců
tř. mladých - 9-18 měsíců
mezitřída - 15-24 měsíců
tř. otevřená - od 15 měsíců bez omezení
tř. pracovní - od 15 měsíců, pouze pro psy a feny s uznanou zkouškou z výkonu (otevírá se jen u některých plemen - služebních, loveckých...)
tř. vítězů - od 15 měsíců, pro psy a feny s přiznaným šampionátem, příp. titulem národní, klubový vítěz, vítěz speciální výstavy (otevírá se na národních výstavách)
tř. šampionů - od 15 měsíců, pro psy a feny s přiznaným šampionátem
tř. veteránů - od 8 let neomezeně

Má Vaše štěně průkaz původu?, pokud ne, tak klidně může pocházet ze špatných podmínek, z klece a bez socializace, kontaktu s lidmi a dalšími běžnými činnostmi.....každopádně ho musíte socializovat, brát mezi lidi, mezi zvířata, dopřávat mu mnoho podnětů, a chválit a chválit a nabízet pamlsky za činnost, která je žádoucí.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte úno 07, 2012 4:30 pm

My sice mame psa bez PP,ale boli sme doma u tej pani,co mala steniatka.Videli sme mamu steniatok a mam pocit,ze Hercul si vybral nas.Teda boli traja kandidati,ale ten nas bol jediny co mi zaspal na stehne jak sa ku mne tulil:) Doma bol hned zvedavy,kontatkny,ani raz nezaknucal za mamou.Do takeho roku isiel fakt za kazdym az moc kamaratsky,ci to bol clovek ci pes.Nicoho a nikoho sa nebal.Teraz si uz vybera,ale stale je nadmieru priatelsky.Takze neviem co to bolo za chovatelku,ale pravdu o stenati Vam urcite nepovedala.A na vystavy je v 2 mesiacoch este skoro. Ono sesternica ma papierovu fenku a ta je tiez taky introvert,ale zase ked si k nej clovek sadne a robi na nu ksichtiky hned sa necha pohladit a paci sa jej to.
Urcite steniatko socializujte,budete musiet vela veci dobehnut:)
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

martinstransky

Kolemjdoucí

Příspěvekúte úno 07, 2012 5:10 pm

Opravdu teď nevím,říkala něco o nesplněných podmínkách ..
Ano,peksek má PP :)

Jde o to,že jsme z Karlových Varů ale ta paní byla z prahy,a pro nás,naše auto a nepřízeň počasí by bylo těžší se tam dostat,náhoda ale byla,že paní jela na jednání do Chomutova,tak jsme se zeptali,zda by jsme se tam mohli sejít,říkala že ano,tak pejska vzala ssebou,dala nám k tomu i papír na co je zvyklý,na co zase ne,co máme pořádně dělat ..šlo vidět že se na to připravovala a že měla zájem :)
PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik