Právě je ned úno 18, 2018 7:40 am

Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Noemi

Stálý člen

Re: Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Příspěveksob bře 09, 2013 12:17 pm

Skippy píše:Ahoj,
včera jsem si zakoupila frbulka a je to můj úplně první pejsek, tak jsem z něj lehce nesvá, snažím se mu max věnovat. První noc v novém bytě a já Skippy...to byl očistec

Přiznávám bez mučení, že jako první reakce na Váš příspěvek mě nenapadlo nic jiného než doporučení, ať si zajdete do hračkářství pro plyšové zvířátko, případně si pořídíte nějaký stroj, který má naprogramovatelné Vaše představy.
Ježíši, vždyť jste si dovezli psí miminko. Bobušáka malého, kterého jste vzali od mámy a odvezli do úplně nového prostředí...myslíte, že od chápe, že má spát v pelíšku?...ne, ne - to všechno ho musíte Vy naučite...a je to běh na dlouhou trať.
Vy máte doma malé psí mimino...a vše je na Vás - nicméně, tím, že si k němu lehnete nebo ho vezmete do postele, když má strach, určitě nic nezkazíte. Ono se to mrně totiž bálo, a vůbec nevědělo, co má dělat - i lidské mládě se učí, tak nemůžete chtít, aby pes (který je jasně hloupější než člověk, co se intelektu, ovšem nikoli empatie týče) věděl, jaké máte představy.
Bohužel zklamu - ani cvičák není od toho, že Vám vycvičí psa - tak se v podstatě učí páníčci u odborníků, jak psa ovládat - ovšem pokud nebudou důslední (což v žádném případě neznamená tvrdí!!!), pak si jen stěžují, že je pes neposlouchá.
Víte, i já jsem si psa pořídila, aniž bych něco pořádně věděla - a to ještě dospěláka z útulku...a pak k němu ještě psí holku. Za tu dobu, co je mám, už dokážeme odhadnout, kdy jim něco je - a vyžadují naši pozornost, a kdy jde o jejich rozmar, a můžu je odkázat na místo...ale ani tady nemůžu napsat, že bych byla psí odborník...jen jsme se s dcerou naučily rozpoznat potřeby našich psích miláčků. A bacha - každý z nich je jiný - čili jsou věci, které jdou zevšeobecnit, jiné jsou "krutě" individuální.
Dostali jste nějaké rady do začátku od chovatele?...kolik týdnů je mrněti?...krmíte 5x denně malé dávky?...běháte s mrňousem ven, aby se naučil vyprazdňovat?....všude platí - chválit, chválit a chválit - pejsek se to samozřejmě naučí - řekněme za 3 měsíce, ale ne do hodiny od přivezení.
Jestli potřebujete rady, ptejte se - určitě Vám lidi rádi poradí. Zjistěte si dobrou knížku, která si vyčtete, co s psím mrnětem, čtěte na netu a zjišťujte se informace od pejskařů v okolí - i když tam se většínou najde větší množství zaručených brouků Pytlíků, najděte si dobrý cvičák v okolí, kde Vás, až mimušák trošku povyroste, naučí, jak mít ve psu super parťáka....jednoduše - představte si, že je v Vás psí máma a holt se musíte posnažit, aby z Vašeho nového rodinného příslušníka byl pejsek k světu :wink: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

evisek68

Moderátor

Příspěveksob bře 09, 2013 9:12 pm

Máte malé psí miminko, takže musíte počítat s tím, že je to zlobidlo a že rozhodně nebude spát v noci a přes den pouze hodinu akčnit. Štěně je prostě štěně. Bude řádit kdykoliv se vzbudí, bude si chtít hrát, běhat a kousat. Musíte to prostě pár měsíců vydržet. Za pár týdnů by si štěně mělo trochu zvyknout na režim domácnosti.
Venčit na 100% venku se naučí spíš až za několik měsíců. Učit doma na podložky je naprostý nesmysl a vymstí se to do budoucna. Po každém probuzení a najedení musíte psa popadnout nebo nechat vyjít ven a když začně kadit nebo čůrat, tak říkat něco jako čůůůráme a nebo udělěj bobek, to je jedno, pes si to spojí s tím slovem a chválícím výrazem. Když udělá potřebu tak chválíme, a dáme i odměnu. Štěně čůrá klidně 15 x denně a kadí jen o něco méně. Rozhodně ho za to doma netrestejte a jen prostě nehodu ukliďte a maximálně káravým hlasem říct, fuj je to, jsi ošklivý pes.
Já mám v posteli i dogu a šarpeje, ale někdo to tak nechce. Proto dejte třeba pelíšek k posteli a držte u štěňátka ruku, aby Vás cítilo a nemělo pocit, že je samo opuštěné.
A být tvrdý na štěně, to asi dokáže jen člověk, co nemá moc citu. Snad přítel změkne a nebude mu vadit, že je takové malé štěně v posteli.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

tereza.novackova92

Kolemjdoucí

Příspěveksob lis 09, 2013 2:26 pm

Dobrý den, měla bych otázečku. Včera jsem si domů přivezla 8mi měsíčního chlapečka frbulka. Chtěla jsem se jen zeptat, páč mi chlapeček nepapá granulky, po piškotku skočí jako drak...vím, že na granule není zvyklý. Známá tvrdila, že až bude mít hlad tak zdlabe i to, ale nějak se mi to nezdá, tak jsem mu raději uvařila kuř. maso. Co si o tom myslíte? A kdy s tak malým psíkem ven? Dnes jsme zkoušeli a jen kňučel a postával na místě..Díky za zkušenosti, názory atp. :-)

tereza.novackova92

Kolemjdoucí

Marla

Stálý člen

Příspěveksob lis 09, 2013 3:55 pm

tereza.novackova92 píše:Dobrý den, měla bych otázečku. Včera jsem si domů přivezla 8mi měsíčního chlapečka frbulka. Chtěla jsem se jen zeptat, páč mi chlapeček nepapá granulky, po piškotku skočí jako drak...vím, že na granule není zvyklý. Známá tvrdila, že až bude mít hlad tak zdlabe i to, ale nějak se mi to nezdá, tak jsem mu raději uvařila kuř. maso. Co si o tom myslíte? A kdy s tak malým psíkem ven? Dnes jsme zkoušeli a jen kňučel a postával na místě..Díky za zkušenosti, názory atp. :-)

Pejsek pravděpodobně nikdy nebyl venku.Ale musí si zvykat.Jen ať neprochladne......a k tomu jídlu,chovatelka Vás nepoučila,co pejsek papá? Asi ne,sama by se měla poučit,jak se odchovávají štěňátka.A klidně mu vařte,pokud granule nechce.Já třeba nevařím,fenky jsou na syrovém mase.
buldoček je láska na celý život

evisek68

Moderátor

Příspěveksob lis 09, 2013 6:12 pm

8mi týdenní štěně by se mělo brát ven, kvůli naučení se vyčůrat a vakakat venku. Po každém jídle a když se vzbudí ho popadněte a bežte ven, tam ať si chvilku počuchá, pochodí a hlavně aby udělal potřebu, pak hned velmi chválíme a můžeme dát i jako odměnu nědo dobrého(piškot). Asi fakt nezná venkovní prostředí a tak se bojí, ale to chce čas a měl by se otrkat. Když je velká zima nebo prší, tak nějaký svetýrek, bundičku a nebo fakt jen nezbynou dobu na vyčůrání a hned domů, kdyby byl moký, tak do sucha vytřít. Štěně, co nemá všechny očkování by se mělo brát spíš na místa, kde není velká koncentrace psů, nejlepší je vlastní zahrada.
Jestli žere maso, tak ho převeďte na maso(kuře, krůta, králík, hovězí)uvařit a s rýží nebo kolínky, štěně by mělo dostat 4-5x denně. Jak krmil chovatel? to byste měli chvíli zachovávat a pak postupně třeba převést na ty granule, kvvalitní je značka Acana, Arden Grange, First Mate, Orijen, Tase of the wild. Ale maso je maso, to je pro psa nej.

Pokud chcete víc rad, tak se přihlastě na Facebook Frbul, tam je asi 3.000 lidí a určitě Vám také poradí.
https://www.facebook.com/groups/frbul/
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

tereza.novackova92

Kolemjdoucí

Příspěveksob lis 09, 2013 11:54 pm

Díky moc za rady :-) Pejsek naočkován je, takže venku by neměl mít problém, i svetříček máme. I tak venku kňouká a choulí se mi k nohám. Asi i ze strachu venku nic neudělal a čekal domů, kam šel poslušně na plínku (to celkem zvládáme). Tedy co se čůrání týče. Kakat chce vždy zásadně mimo i když ho přenesu, chce jít kakat jinam, nebo už se ani nevykaká. Jinak bydlím v 7. patře (s výtahem) tam snad to stihnu s nóm vyběhnout. Čůrame skoro vžd kdyz
se vzbudíme, nekaká bwzpeostřwdně po jídle. Granulky mi nakonec spořádal avšak namočené. Zítra zkusím na sucho, granule jako takové měl prvně, chovatelka krmila masem s kolínky či rýži, kašičkou nebo ještě prý fenka trochu kojila. Také je navyklý na piškoty, sýr, pribiňáka apod. Jinak skoro pořád spinká a váží 2,60 :-) Nelíbí se mu však moc když ho beru na ruku, obojem dávám jen na ven a docela mu vadí. Přemýšlím jak mu venčení venku zpříjemnit, aby se nebál, ale naopak těšil ven, byť tam nevykoná potřebu.

tereza.novackova92

Kolemjdoucí

Příspěvekned lis 10, 2013 9:29 am

Dobrý den,
dnes mě u Elieho překvapila ještě jedna věc. Jedná se mi o "ojíždění" rukou,nohou, pelíšku... Jsem z toho vyjukaná, že už tak malý kluk má tyto pudy. U našich mám tedy 7 letou fenku jorkšíra a s bývalým jsme měli kluka border colie, který tohle nedělal, takže to neznám. Známá mi ale říkala, že její štěně to také dělalo. Je vůbec správné mu to zakazovat?

Sabieee

Nováček

Příspěvekpát čer 23, 2017 9:10 pm

Dobry den,
Chtela bych se zeptat, v kolika mesicich je vhodne zacit s nejakym vycvikem frbulika. Nasemu jsou necele tri mesice a zatim umi jen na pamlsek sedni. Zatim ho zadnym vetsim trenovanim nezatezujeme, uzivame si ten jeho roztomilej kukuc :)

weisi

Nováček

Příspěvekpon črc 03, 2017 9:55 pm

I mě by velice zajimalo jak na našeho mazla. Mame 5 mesicni fenecku a zatim jedine co umi tak spat v posteli :D
Rada bych ji naučila aspon nějake zakladni poslusnosti ale nejak se nam nedari
Předchozí

Zpět na Výchova a výcvik