Právě je ned úno 25, 2018 4:44 am

Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Příspěvekstř srp 18, 2010 12:41 pm

Přesunuto

--------------------------------------------------------------------------------
od Jakubíková Jitka » pát srp 13, 2010 10:02 am

Chtěla jsem se rozepisovat, ale zjistila jsem, že to nemá cenu =) Psala bych prakticky to samý co Katkon26...Jen bych chtěla doplnit, že pokud vážně chcete štěndo pomalu začít učit zůstaň, lépe se to učí až už umí sedni kdy pak prtě posadíte, řeknete povel a couvnete tak o dva-tři kroky maximálně.Taky k tomu bud hned od začátku nebo později přidáte posunkový povel= dlaní ukážete proti ní.Pokud zůstane sedět, hnedka se vrátite, pochválite a dáte mlsíka. Pokud nezůstane, posadíte ji zpátky na to místo a zase...až tohle zvládne, přidáte počet kroků, pak třeba přidáte čas čekání - uděláte pár kroků ale hned se nevrátite zpět ale chvíli počkáte. Postupně se takhle přidává vzdálenost a doba čekání, pak se neustupuje čelem ke psu ale zády, jde se třeba za roh atd.ale hlavně to chce přejít k dalšímu kroku až zvládne ten který zrovna dělá.
--------------------------------------------------------------------------------
od Renca a Lily » pát srp 06, 2010 12:02 pm

Ono je rozmazlovat a rozmazlovat...Lily teda se mnou v posteli nespi, chrapanim budi pritele a pritel budi me tim jak na ni mlaska takze spi sama vedle v obyvaku, ale nemyslim si, ze tim, ze pes spi v posteli si pak mysli, ze muze vsechno. Obojek nebo ksiry...to je kazdeho vec, ja mam na Lily ksiry uz od malicka a na voditku chodi v pohode... O koupani nic nevim...ja jsem ji teda koupala uz od zacatku (3 mesice) a nic ji nebylo a neni. Dulezite je si stanovit pravidla a ty proste dodrzovat. Treba Lily muze na gauc jenom kdyz ji reknu, ale sama od sebe ne (ze zacatku na nem spala a pocuravala nam ho), povely muzete zacit zkouset a nejlepsi je zacit se "sedni" to je nejjednodussi, ale necekejte zazraky. Hlavne si s pejskem musite co nejvic hrat, tim si strasne moc upevnite vztah. Dobre je kdyz si kleknete, zvedate ruce do vysky a stekate...to delaji psy kdyz si chteji hrat a pak se s pejskem ruzne pretahujete, obcas ho povalite na zada...nejlepsi je videt 2 psi jak si hraji. Taky se podivejte na stranky pana Dostala, tam jsem ja se dozvedela hodne... Lily je moje "miminko" co mi spava na kline, ale kdyz reknu lehni a zustan tak se ani nehne, kdyz zavelim ke me tak proste poslechne. Chce to najit tu zlatou stredni cestu...
od OndraGonga » čtv srp 05, 2010 3:34 pm

Ačkoliv se to tu mockrát probíralo,přidám pár zkušeností s Brunečkem. Nechtěl jsem rozmazlovat, rozmazlili jsme, teď máme "rozmazleného spratečka", pro kterého je každý povel výzvou ke hře a který neposlouchá když nechce, pořád zlobí, věčně na nás zkouší nějaké kousky, leze do postele atd... ALE, je to hrozný mazel, vydrží sám kdekoliv, ničeho se nebojí (bouřky, cizích lidí, mhd), absolutně nenapadá žádné psy (snad to vydrží, je má teprve 15 měsíců) a hlavně je pro nás člen rodiny. Navíc většinou jde o projevy psí puberty, vím, že se to tak do roka srovná. Jak to napsat, je rozmazlenost a VYmazlenost-psa nerozmazlujete, když mu umožníte naplnit jeho potřeby - štěně prostě bude vždycky chtít být v posteli s vámi, je to jeho přirozená potřeba kontaktu se smečkou a pocitu jistoty a bezpečí - když ji dostatečně naplníte v ranném věku, pak ji už takovou nepociťuje-Bruneček dnes sice do postele může, ale klidně taky spí sám v pelíšku a o to jde-když mě obtěžuje v posteli, jde do pelechu a nevadí mu to. My mu docela dost tolerujeme z naší vlastní vůle, tolerujeme to, co :neohrožuje jeho či naší bezpečnost, co nás výrazně neobtěžuje, co neobtěžuje lidi a psy v okolí. Tyto tolerované příznaky rozmazlenosti nás nechávají chladnými a jsou pro nás spíše zdrojem pobavení. Vždyť co je lepšího než když se ráno probudím vedle svého psa, který mi slastně funí do ucha nebo se mi lepí pod peřinou na záda.
A úplně na závěr- přiměřeně "rozmazlený" buldoček je přece jen něco jiného než rozmazlený třeba rotvajler.
A na sedmitýdenní štěně nespěchejte, všechno se naučí, ale není stroj, nemůžete čekat, že v tomto věku bude hned zvládat zůstaň a potřebu. A čtěte fórum, všechno tu je, a mockrát.
od katkon26 » čtv srp 05, 2010 3:26 pm

1) chodit na trávu a chválit je v pořádku , doma bude konat potřebu, neboť je malá a s tím musíte počítat. my sme přestali ve 3.5-4 měsících.
Někdo to řeší plínkami pro psy u dveří , my to řešili jen venčením a domluvou slovní, když se ji to doma podařilo neudržet, ovšem je to naprosto normální !!!!!!!!!!! máte jen 7 týdenní miminko !!!!!!!
buďte na ní hodná a moc se s ní mazlete !!!!!!

2)mimina spí pořád !!!!! a my už mimino nemáme a taky spí pořád...když sme v práci cca 8 hodin ( i když tak dlouho sama není ) a pak i odpoledne, a tak.... každopádně jsou velmi aktivní a uspokojí vás i po stránce aktivní.
ovšem v teplých dnech nokdy nechtít výkon , a vždy nosit flaškou s vodou pro polití a napití !!!!

3)obojek pro štěnda určitě (aspoň za mě)- ať si zvykne, že na krku něco má, klidně ji ho chvilkama nechte i doma, my me nikdy kšíry nepoužívali , a někdo ano, je to vaše volba a nikdy netahat a netrhat pokud se žene kupředu , ať ji nezničíte páteř .....ovšem teď sem už kšíry pořídili-Žofie má 16 měsíců a táhne kupředu, když chce kolemdoucího někdy obšťastnit svou nákloností...

4)v 7 týdnech ji nemůžete peskovat, že za váme chodí- jste její mamina a ona vás miluje a zvyká si !!! za všechno chválit a furt pusinkovat ať je to šťastný dospělý jedinec !!!!
povely říkat průběžně a tak od času na nich trvat .až důsledně dodržovat
(já jsem u Žofky polevila,protože sme přišli o buldíka a ona byla "náhrada" a teď je částečně rozmazlená ) takže to teď doháním.....

5) štěkne, protože se jí třeba něco zdá nebo se lekne nebo jen na sebe upozorní.... buldík do postele patří )
my to třeba máme tak, že od mala spí Žofie sama v pelechu v kuchyni (straštně chrápe ) , jen když má přítel noční tak spí celou noc se mnnou a ráno si ke mě hupsne ,když je víkend nebo přítel dřív stává do práce....

6) nejde nerozmazlovat !!!!!!!!! ovšem i při rozmazlování jde určit mantinely a naučit poslušnost , nikdy ne trestem ale mluvou !!!!

7)o pojištění je tu celý odstavec- diskuze

´8) nesmí, pokud se pamatuju tak do půl roku?? ale to bych kecala, my sme okoupali i tak, když se někde vyválela, ale pak hned ručníkem vysušit, zabalit a hýčkat , pak už nikdy ven !!! jako po koupání )

9) 3x denně je na štěně málo !!! o stravě tu jsou také celé diskuze a velmi horlivé

10) podle m=ho správně, od stolu se pes nemá přikrmovat , jinak si dovolí , Žofie dostane oběd svůj před naším a ak musí být na místě.
od Ki+M a Hercules » čtv srp 05, 2010 1:28 pm

Myslim, ze by Ste si mala precitat viac sekcii na tomto fore, treba sa tu trosku rozhliadnut, na vsetky Vase otazky sa tu viedli a nadalej vedu diskusie, nakolko nazory su odlisne. Ale je na Vas, co konkretne Vam bude vyhovovat a ako budete buldocka usmernovat. Jedno vsak poradim hned. Krmivo nemiesajte s varenym a pod. Predidete tym traviacim problemom, ktore buldiky maju velmi casto. Ak krmivo dobre znasa, nie je dovod ho menit. Podrobne do detailu su krmiva rozobrane nielen tu, ale treba pozriet aj na dogforum.sk, kde su krmiva rozobrane este viac do detailov. Chapem Vase otazky, ja som mala tie iste, ked sme ho doniesli domov, ale ked si tu veci precitate a vyberiete podla seba vhodnu cestu, tak by to malo byt v pohode. A zostan ho hned nenaucite, lebo teraz ste Vy mama toho maleho,jeho smecka, treba davat proste pozor. Vela veci pride samo. Ale urcite steniatko maznajte, ved je to buldocek...
od Miri » čtv srp 05, 2010 1:14 pm

Dobrý den, mám už tři dny 7týdenní štěně FB, jsem začátečník, Messi je mým prvním psem, mám dotazy, můžete mi je zodpovědět?
1. Každou hodinu fenečku vynáším na trávu, kde vykoná potřebu, samozřejmě dostane pochvalu a pamlsek, někdy ale vykoná potřebu v bytě, můžete mi poradit? Řeším to tak, že ji popadnu a vezmu ji na trávník, myslíte, že je to správný?
2. Jak dlouho frbulíci spí? Moje Messi spí furt (20hodin denně)...
3. Když je tak malá, může chodit na procházky? A obojek? Prý štěnata nesmí mít obojek...
4. Jak ji naučit povel "zůstaň", pořád za mnou leze... Ne, že mi to vadí, ale nechci, aby došlo ke zranění (šlápnutí).
5. Spí v pelíšku, nejdřív štěkala, teď štěká jednou-dvakrát za noc, než ji uklidním, nebo vyvenčím, má pelíšek u postele, myslíte že to má špatný vliv na její psychiku Nechci si ji brát do postele, protože nechci, aby z ní vyrostl rozmazlený pes, který si myslí, že může všechno...
6. Nehodlám ji rozmazlovat, myslíte, že jednám správně?
7. Mám si ji nechat pojistit? A u které pojišťovny?
8. Je to pravda, že štěnata se nesmí koupat?
9. Krmím ji 3x denně krmivem Brit Care Puppy? Myslíte, že je to dobré krmivo? Messi chutná, rychle to sní, dokonce mě ignoruje , myslíte, že by jí měla přimíchávat normální stravu a jakou?
10. když jím, tak jí nic nedám a ostatní členové rodiny jí taky nic nesmí dát k jídlu, myslíte, že je to správný?
Děkuji za odpovědi!
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Špatná výchova

Příspěvekstř srp 18, 2010 1:00 pm

Přesunuto

od radka » úte srp 03, 2010 11:39 am

to mi příjde dost logický a dobrý....prostě ho naučíš upoutat pozornost jen a jen na sebe...ještě jsme to nezkoušeli,ale začneme s tím,já už jsem se tolikrát na něco ptala,vždy si myslím,že někdo poradí...ale není to tak,každej kdo tomu rozumí ti poradí,to jo,ale poradí ti postup jak ho cvičit ! prostě bez cvičení a trpělivosti to nejde!!!!! my musíme začít a vydržet !!!!
od radka » úte srp 03, 2010 11:33 am

Takhle mi radila známá!!!!!!!!!! (zkopírováno)

co se týče výcviku, na cvičák chodím sedmým rokem, čtvrtým rokem výcvikařím, druhým rokem vedu samostatné kurzy pro začátečníky a štěňata, můj Dante má tři zkoušky z poslušnosti a Sonetka dvě. To víš, jsou týraní, musí chudáci poslouchat

To co popisuješ je dost špatně řešitelná situace, hodně taky záleží jestli bydlíš na vesnici anebo ve městě, čili jaké množství psů na procházkách potkáváte, neviděla jsem jeho reakce, tvé reakce na vzniklý situace, způsob jakým do těch psů jde, aby mohla zkusit posoudit zda útočí ze strachu ve stylu nejlepší obrana je útok anebo zda se u něj rozvinula nesnášenlivost vůči jiným psům.

Jak reaguje na hračky, na pamlsky?? Co ho zkusit naučit fixaci na určitý slovo a předmět, případně gesto? Nejprve v klidném domácím prostředí, poté v klidném venkovním prostředí, postupně přidávat na podmětech a rušivých elementech - okolojdoucích lidech, pak do toho zakomponovávat i právě ostatní psy....

Pokud třeba miluje pískací balonek a rád si s ním hraje tak ho naučit na povel, aby se na tvůj jednoduchý povel naučil soustředit veškerou pozornost na tebe. Například - budete doma, manžel na něj bude mluvit, aby od tebe odvedl pozornost, ty budeš mít (nenápadně, tak aby to zatím neviděl) u sebe jeho oblíbenou zamilovanou hračku (nebo případně mega oblíbený pamlsek), oslovíš jej, ukážeš tu hračku (zapískáš s ní) anebo ten pamlsek a řekneš "Šaky, míček" anebo "Šaky, pamlsek" a když na tebe upne svou veškerou pozornost tak velikánská pochvala, odměna formou toho pamlsku anebo započetí hry s oblíbenou hračkou.... Ve chvíli kdy se v domácím prostředí naučí, že na takto naučený povel "Šaky míček (pamlsek)" se má veškerá pozornost soustředit na něj s tím můžeš začít venku v klidném prostředí bez lidí a psů, pak přidávat na obtížnosti......

Je to dost náročný na čas, trpělivost a důslednost, ale dá se tak dosáhnout toho, že pes se tak nafixuje, že při spatření psa bude stačit říct dostatečně s předstihem - tedy ne až ve chvíli kdy na toho psa poletí - tu kouzelnou formulku a veškerá pozornost Šakyho bude věnována tobě a ne likvidování procházejících psů.
Jana+barzojíci reaguje:
23.7.2010 (21:40)X

šmarja, já zase perlím.... oprava:

Ve chvíli kdy se v domácím prostředí naučí, že na takto naučený povel "Šaky míček (pamlsek)" se má veškerá pozornost soustředit jen a jen na TEBE a ten pamlsek či míček v ruce s tím můžeš začít venku v klidném prostředí bez lidí a psů, pak přidávat na obtížnosti......

samozřejmostí je, že takto oblíbený (a v tomto spojení používaný) pamlsek anebo hračku by dostával k sežrání anebo k hraní pouze za odměnu, nesmí to být pro něj naprosto fádní a nudná věc, která omrzí anebo pamlsek, kterých dostane denně nepočítaně.
od Ki+M a Hercules » úte srp 03, 2010 11:33 am

Ja osobne by som kontaktovala pana Dostala, psi skolu Falco, on takych psikov uz asi poriesil vela a uspesne. Urcite treba vyhladat takuto odbornu pomoc a nenie cvicak ako cvicak. Vy nechcete cvicenu opicu na povely, ale chcete riesit problem. Ja to vidim v tom, ze psik sa bal uz predtym a ten strach dostal inu formu. On mozno to karanie pochopil tak, ze si to radsej bude riesit sam za seba, ked ho vy nechapete. Tazko mu vysvetlite, ze to tak nie je, lebo nerozumie nasej zlozitej reci az tak dobre. Treba pracovat na jeho sebavedomi, aby citil u Vas ochranu a pochopil, ze Vz ste tam na to, aby ste si s tymi detmi poradili, nie on. Urcite sa obratte na takuto odbornu pomoc.
od Nikki » úte srp 03, 2010 11:05 am

Ahoj,

teď jsme poprvé strávili s naším buldočkem dvě noci ve stanu u přehrady. První věc, co mě štvala byla, že musel být buď na vodítku, nebo přivázaný u stromu - aby nežral, co nemá a aby neběhal k ccizím lidem vyštěkat je z území (strašně hlídá).

První den celkem šel. Druhý byl přímo strašný. Když byl přivázanej u nás u stromu, tak měl dlouhý vodítko na několik metrů. Jenže jak někdo chtěl projít okolo našich stanů, na té odlehlejší straně od nás, vystartoval a strašně vyváděl. Nejhorší byli samozřejmě děti (má špatnou zkušenost s dětmi z místa, odkud jsme si ho brali a od té doby se jch bojí).
Když jsme ho venčili u baráku, nikdy si dětí nevšímal a když oni přišli, že si ho chtěj pohladit, tak se schovával. Jenže včera jsme se z dovči vrátli a šla jsem ho venčit a kolem nás jen prošel malej kluk a Charlie chtěl hned vystartovat.

Snažili jsme se ho důsledně kárat, že to nesmí, ale přítel říkal, že jak jednou fakt hodně vyletěl na děcko u toho stanu,takže ho pořádně vykáral a on vyjel i na něj.

Mám docela strach, co by z toho časem mohlo být. Nechci,aby si tady na nás ukazovali, že my máme toho zlýho psa. Žili jsme celou dobu v domění, že by mouše neublížil. Komukoliv, kdo tam byl s námi - naši přátelé, nikdy nic nedělá. Ale jak je to někdo cizí, tak strašně vyvádí a hlídá. Pomohl by nám na cvičáku?

Marika a Timmy

Site Admin

8 týdenní štěně

Příspěvekstř srp 18, 2010 1:06 pm

Přesunuto
od Gábina+Žolda » úte srp 17, 2010 12:50 pm

Osmitýdenní štěně má 1,4 kg??? To je snad nějaký překlep, ne? V tomto věku by štěně mělo mít aspoň 2,5 kg. No minimálně ty dvě kila. Ani si nedovedu představit, jak takový štěně může v osmi týdnech vypadat. To se jí nedivím, že nechce chodit.
Žolda měl 2,9 kg a Lotrando 3,8 kg (v jeho vrhu byli cvalíci )
To kulatý bříško opravdu vypadá na červi, protože při takové váze tam nic jinýho nemůže mít. Zkuste se poradit s veterinářem. Chce to odčervovat častěji. Pokud to chovatelé nedělali, tak tam červi být můžou.
Jíst by měla třikrát denně, na granulích je tabulka s dávkováním. Když je tak malinká, tak bych jí klidně přidala sem tam trošku pribiňáčku, tvarohu. Ale zase pozor na průjem. Takový prcky všechno rozhodí. Pokud ti jí granule a chutnají jí, tak bych nezačínala s vařeným.
A to čůraní do pelíšku je blbý. Máte ji naučenou na určitý místo doma? Na plínku? Je to dobrá věc. Když se nestihne jít ven a štěně se někde vyčůrá, tak jí rychle přeneseš s nějakým povelem na plínku a ona to časem pochopí. Jak bude starší a nebude čůrat milionkrát denně, tak nebude potřeba ani plínka a máte vyhráno. S tím běháním za cizíma je to těžký. My teď máme malýho a myslela jsem si, že když má staršího bráchu, tak se ho bude držet, ale stejně se vždycky vydá s někým cizím. To je ta štěněcí zvědavost a časem to přejde. Pokud má ráda jídlo, tak zkus venku chodit s pytlíkem piškotů (prodávají se psí piškoty, jsou to normální piškoty, ale jsou bez cukru - mně chutnají víc, než opavia ) A když někdo půjde, tak si čupni, zašusti sáčkem a zkus ji přivolat. U Žoldy to bylo na prd, ten se jídlu vyhýbá, jak čert kříži, ale malej je kyselina
Ach jo, už jsem sama zapomněla, jak je to náročný vychovat štěně. Pořád Žolíčka (staršího) chválím a říkám mu, že on nebyl tak hloupej a neschopnej Ale asi jsem to spíš zapomněla. A to nás ještě čeká puberta a nezvladatelný amoky a lítání a vysmívání se paničce. Bože, co na těch štěňatech všichni mají Už aby byl dospělej a rozumnej
Přeju hodně štěstí a pevný nervy s miminem. A tu váhu bych si fakt ohlídala
od Mafinka01 » ned srp 15, 2010 9:57 am

Ahojky, 8 týdenní miminko je na procházky malinké - tím nechci říct aby jste nechodili, ale pokud už nebude chtít jít, normálně jí vezmi. Během měsíce se ti rozchodí a bude pořád před tebou.

Táhnout jí časem přestane bavit, lidi štěňata mazlí, někteří se dokonce snaží dávat pamlsky. Proto za nimi chtějí štěňata chodit. Dříve jsem to nechávala být, teď už jsem nekompromisní a Duffy jde tam kam chci já (řeším jemným zatáhnutím)

Ty kg nevím, já mám pejska a měl 3,6kg

Zatím pelíšek nebere jako "pelíšek", alespoň u nás to tak bylo. Duffy se do něj také párkrát vyčůral, teď už je "velký kluk", ví že je to jeho místěčko a nečůrá si tam. Přišlo to ale samo. Myslím si že by bylo lepší ho začít učit čůrat doma na nějaké vyhrazené místo - noviny a pod.

Jíst doteď dávám 4x denně, dávkami - co sní to sní. Nevím, co myslíš tou normální stravou - zbytky od oběda URČITĚ né. Pokud chceš vařit, záleží na tobě. Pomalu bych z granulí přešla na vařenou stravu. Já ale třeba míchám rýži, granule - to vše zalité kuř. vývarem s mrkví a natrhaným kuřátkem...

Se štěnetem si hraj, věnuj se mu!

Přivezla jsi si domů miminko. A to v pravém slova smyslu. Důležité je teď často mazlit, chodně chválit, ukazovat mu svět z té hezké stránky. Je to opravdu malý ťutínek
Vím o čem mluvím, Duffíkovi jsou 3 měsíce
od Gabča » ned srp 15, 2010 9:16 am

Dobrý den,
mám dotaz ohledně venčení 8 týdenní fenečky na obojku, na obojku umí chodit, ale když se jí nechce tak ji beru na ruky... má to tak být?
Venku si všímá lidi a táhne mě opačným směrem, jak ji to odnaučit?
8 týdnů a 1,4kg.... je to normální? Bříško má jak kuličku. Odčervená je, takže tím to asi nebude...
Jak ji odnaučit v noci čůrat do pelíšku?
Kolikrát denně má jíst? Krmím ji granulemi 3x denně. Může dostat i normální stravu, bojím se, že by mohla mít z normální stravy střevní problémy.
Jak zabavit štěně, zdá se mi moc hyperaktivní, pokud nespí...

lenule572

Kolemjdoucí

Re: Výchova nejen štěněte

Příspěvekčtv srp 19, 2010 11:52 pm

Tak jsem už ze zofalství také zaregistrovaná na těchto stránkách a prosím o radu. Mám osmiměsíčního buldočka a za dobu půl roku, co ho mám se mi z něj podařilo vychovat rozmazlenýho, nevychovanýho spratečka, který absolutně neposlouchá a dělá si co chce. Teď to vyvrcholilo tím, že si vybral postel dcery, prostě si ji určil za svůj pelech a běda, když si dcera jde večer lehnout. Kouše ji, tahá za vlasy, rozvaluje se, prostě ji nechce pustit do svého pelechu.Když ho zavřu do kuchyně, kde má svůj pelíšek, tak následuje škrabání na dveře, kňučení a nepomáhá vůbec nic. Navíc mi strašně dlouho trvalo, než jsme ho odnaučili dělat potřebu doma. Ovšem i v tomto věku tuto svou potřebu prostě udělá, třeba i za 2 hodiny, kdy zůstane sám. Z toho to klidně 4 hodiny vydrží. Mám pocit, že to dělá naschvál, prostě ho necháme samotného a to máme zato. A když jsme doma, tak nedá vůbec najevo, že by chtěl ven, pokud neodhadnu dobu a nejdu s ním, tak mám bez varování v lepším případě louži, v horším i něco jiného. Poraďte, prosím, jak na takového rozmazlence. Děkuji.
Lenka a Carpe Diem
krmíme Royal Canin, junior 33

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát srp 20, 2010 10:05 am

No....tak tohle raději nechám zkušenějším... :(
Míša a Duffy (1 rok)

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpát srp 20, 2010 10:35 am

Našla jsem, co jsem potřebovala:

http://www.francouzsky-buldocek.cz/viewtopic.php?f=17&t=724

http://www.francouzsky-buldocek.cz/viewtopic.php?f=17&t=763

http://www.psycholog-psu.com/poradna/index.php

Ale určitě někdo přidá ještě svou radu, vlastní poznatky. S naším prvním to bylo něco málo podobné, ale netolerovala bych mu ani náhodou, aby mi jakkoliv omezoval moji dceru nebo nás. Nemusí to vždy dobře dopadnout. Z něčeho takového - myslím tím chování - se může nakonec vychovat opravdu ne zrovna milý sprateček :-)). Omlouvám se :-). A asi je dobře, že s tím něco chcete udělat. Horší by to bylo, až by byl starší. On se asi u vás považuje za vůdce smečky a dcera mu prostě leze do jeho teritoria. Což pro vás v této chvíli není moc dobré. Vy ho do vaší smečky můžete přijmout, ale jako člena. Vůdce musíte být vy, nebo manžel. A lepší teď, když je štěně, než nikdy. Je dobře, že jste dala vědět, že je problém, myslím, že spousta lidí poradí a pomůže, že jo holky ? A kluci, pardon :-)

Dejte určitě info, jak postupuje "převýchova". Je pak dobré vědět, že i takto vedený pejsek je schopen se vyvinout v prima parťáka. Moc vám držím palce a nevzdávejte to :-))

Jooo a hlavně, až začnete s převýchovou, tak pak musíte všichni táhnout za jeden provaz a nepovolovat. Nikdo. To pak má v kebulce guláš totální. Chce to pevné nervy a ruku. Ne na bití samozřejmě. Hodně ho zabavit, chodit na procházky, aby se na něco těšil. Hračky za odměnu. A hodně lásky, s rozumem. Uvidíte, ten druhý buldoček se bude defacto vychovávat snáz. :lol: :lol: :lol:

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát srp 20, 2010 12:32 pm

Jak psala Marika, myslím že by bylo dobré si teď sednout do "rodinného kruhu" a promluvit si co buldík smí a co ne. Určit jasné mantinely. Prostě "odsaď pocaď" :D (to se mělo bohužel udělat před přivezením štěňátka) jakmile bude VŠEM členům jasné, co pes může a co zase ne, můžete začít s převýchovou. Všichni - jednomyslně. Ne že mu zakážete chodit do dceřiny postele a ta si ho tam "na tajňačku" v noci vezme (příklad)

Přeji pevné nervy....určitě to půjde. Pomalu, ale jistě.
Míša a Duffy (1 rok)

lenule572

Kolemjdoucí

Příspěvekpát srp 27, 2010 3:14 pm

Zatím děkuji za rady. Zkoušíme (zatím ještě po dobrém) naučit ho na jiný pelech, který jsme mu zbudovali společně s námi v pokoji, zatím se nám to moc nedaří ale věřím, že pomocí jeho milovaných piškotů něčeho docílíme.Když ne, dívala jsem se na odkaz na stránky pana Desenského, v nejnutnějším případě se budu snažit obrátit na něj o pomoc.Jo a mimochodem, už zvedáme nohu při čůrání :lol: To jsme ale šikulky (no.....jak na co :cry: )
Lenka a Carpe Diem

lenule572

Kolemjdoucí

Příspěvekpon zář 06, 2010 2:41 pm

Tak jsem zase tady. Lepšíme se v každým směru. Jsem teď na neschopence, takže mám víc času si ho pohlídat. Chodím po bytě s piškotkama v kapsách a jakmile se mu zachce opět navštívit postel dcery, odlákám ho piškotama na jeho nové místečko, dám mu je tam, pochválím a je vidět, že už chápe, o co tu jde, protože někdy ho načapu,že si tam míří , jen zvýším hlas a ukážu, kam má jít a už jde :lol: Měla jsem dřív pekinéza,pak baseta a když to srovnám, opravdu je buldoček chytrý pejsek,jak se všude píše.Ještě kdyby se nám podařilo odbourat tahání na vodítku,bylo by to dobré :roll: . Četla jsem stránky pana Desenskýho, popisuje tam vodítko, které se dá kolem tlamičky ale vůbec nevím, jestli by to buldočkům na tlamičce drželo a navíc se mi takové vodítko nelíbí ani za mák. Máme od malička kšandičky, možná by byl lepší klasický obojek.Máte někdo zkušenosti, co je lepší? takhle mám obavy, že budu mít ruku za chvíli o pár cenťáků delší :P :P
Lenka a Carpe Diem

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon zář 06, 2010 2:53 pm

tak asi náměty bych "nezávaně" čerpala tady:

viewtopic.php?f=17&t=739

a tady:

viewtopic.php?f=17&t=740

lenule572

Kolemjdoucí

Příspěvekpon zář 06, 2010 4:01 pm

Děkuji, početla jsem si :shock: . Zkusím koupit i obojek, vyzkoušíme a pak zvážím, co je pro Carpa lepší :roll: .
Lenka a Carpe Diem

Marika a Timmy

Site Admin

Jak na staršího buldočka?

Příspěvekned zář 19, 2010 6:02 pm

Přesunuto
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Jak na staršího buldočka?

Nový příspěvekod Jakubíková Jitka » 19 zář 2010, 12:31
Zdravím, nemyslím, že by dospělý buldoček potřeboval jiný přístup než štěňátko. V jakémkoliv věku potřebuje pejsek pozitivní motivaci, což mlsíky jako pochvalu dostává, jak píšete, to je dobře. Pokud se vám podařilo ho už něco naučit, očividně na to nejdete nějak špatně, akorát podle toho co píšete, že váš štípnul je spíš pejsek dominantnější a jak sama píšete, nebere vás. Mě Angie nebrala asi třičtvrtě roku, poslechla, ale bylo vidět že jinak si ze mě nic nedělá. Ted už je to mnohem lepší a dosáhla jsem toho právě různým cvičením poslušnosti a hlavně důsledností. S vaším pejskem bych dál cvičila, nevzdávala to, i třeba nějaké "kravinky" z tance se psem apod. každý jeho splnění cvik posiluje vaši pozici.

S tou postelí bych to řešila dvěma způsoby bud ho na mlsíka nalákat dolů+odměnit nebo ho prostě nekompromisně z tama vypakovat a v případě nějakého toho štípnutí mu dát rázně najevo, že to teda ne - hlavně hlasově. Psiskům taky v pochopení líp pomáhá pokud páneček správně hlas používá. Mě to bylo vysvětleno letos na táboře a musím uznat že od té doby Angie poslouchá s radostí. Na pokárání je nejlepší použít slovo fuj nebo něco kde je právě to hluboké u apod. a říct to hodně ostře a hlubokým hlasem. Pochvala je nelepší s í (šikovný,výborný, hodný psík...) a jak když to zapištět, prostě vysokým tónem. Člověk si u toho chvíli připadá jako idiot, ale pro ty psy je to jasné.
S dětma nevím jestli něco dělat, pokud to vyloženě nevyžaduje situace, že by se s něma musel hodně setkávat apod. Se psy bych ho ale určitě seznamovala, pokud na ně utočí zkoušela bych nejdřív větší vzdálenost - dát mu nějaký povel, jeho pozornost vzít na sebe at už hračkou nebo mlskou, chválit když si nevšímá.Pokud vyjede rázným fuj zasáhnout, jinak chválit, postupně přibližovat atd.
No snad aspon něco z toho co jsem napsala bude užitečné =)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nový příspěvekod Chipatos » 18 zář 2010, 21:07

Před 5 měsíci jsem zdědila 3letého buldočka. Je strašně nevychovaný, neuměl ani základní povely :( . Ty se mi tedy podařilo ho naučit (příjde na zavolání,sedne si a netahá při venčení), ale mám pocit, že mě tak nějak nebere. Chápu, že mu je možná ještě smutno a navíc já ho vlastně jen týrám nějakými povely, ale nechce se naučit povel místo - prostě si lehne do postele a nejde dolů. Někdy bývá i tak rozdivočený, že mě i kousne, no teda spíš jen štípne. Nesnáší děti a na ostatní psy je taky zlý. Chválabohu pochopil, že prostě musí žít s větším psem a kočkami a nechá je už i na pokoji.
Můžete mi někdo poradit, jak mám jednat se starším tvrdohlavým pejskem? Samozřejmě se s ním mazlím a když se mu něco povede dostane pamlsek.
Moc děkuji.

Marika a Timmy

Site Admin

Rady pro nové majitele

Příspěvekned lis 21, 2010 1:00 pm

Přesunuto

Re: rady pro nove majitele

Nový příspěvek od Wertscha » 21 lis 2010, 10:53
Dobrý den,
s kočkami nebude problém, malé štěně si na ně zvykne a bude je mít za kamarády, ale je otázka, co na to budou říkat kočky. Doporučuji hlídat, aby ho třeba kočka nesekla drápkem přes oko.
Plovoucí podlaha není problém, taky ji máme, sice trochu klouže, ale pejsek si na ni rychle zvykne a naučí se po ní pohybovat. Loužička ji nezničí, jen je potřeba včas utírat (při delším stání tekutiny by se mohla podlaha lehce vyboulit). Pokud bude muset zůstávat doma sám, když bude malý a nevydrží to, tak ho naučte konat potřebu na savou podložku nebo ho nechávejte v místnosti kde je dlažba (my máme dlažbu na chodbě, místa má dost a dlažbě se nic nestane ikdyž tam bude loužička delší dobu).
Když jste v patře dávejte pozor na schody, mohl by z nich spadnout, buldočci jsou divočáci, tak bych dala třeba nějakou branku ať nelítá po schodech jak neřízená střela, mohl by si ublížit.
Škrábání je individuální, některý pejsek škrábe pořád všechno, jiný minimálně. Ale jde to odnaučit :)
S výběrem štěněte třeba pomůže někdo zkušenější přes výstavy, já mám psisko jen na mazlíka, takže jsem řešila jen aby se líbil mě a ne aby byl naprosto dokonalý:D
Gratuluji k volbě buldočka :lol:
Wertscha + Archibald

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
rady pro nove majitele

Nový příspěvek od tomek » 21 lis 2010, 10:21
Dobrý den, uvažujeme o koupi fr. buldočka. Chtěli jsme se zeptat na nějaké podrobnosti ohledně frbulu a jejich žití v domácnosti. Máme rodinný domek, bydlíme v druhém patře. Pod námi bydlí rodiče, kteří mají výstavní kočky konkrétně Majnské Mývalí.
- nebude problém s kočkami a frbulem? dolé máme zatahovací dveře
- máme plovoucí podlahu - bude to vhodné pro frbula ?
- nebude mít tendenci poškrábat ?
- jaké to bude s čůráním myslíme si že pokud se vyčůrá na podlahu tak ji zničí?

bylo by možno se s někým domluvit aby nám poradil při koupi, popřípadě jel s námi vybrat štěně. Jsme začátečnícy a chtěly by jsme chodit i na výstavy.
Děkujem za jakoukoliv odpověď

tomek

Nováček

Re: Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Příspěvekned lis 21, 2010 1:18 pm

takže bude lepší si zaít na výstavu a tam se pobavit s lidmi kteří to provozují a popřípadě se domluvit i na štěňátku. Zdá se vám cena 20 000,- veliká nebo to je akorát na frbula s PP

Mafinka01

Stálý člen

Re: Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Příspěvekned lis 21, 2010 2:51 pm

To, jestli je cena veliká, záleží čistě na vás a vašich finančních možnostech. Cena se navyšuje spolu s kvalitou a předky psa.
Míša a Duffy (1 rok)

TishDecay

Kolemjdoucí

Kúpa prvého psa + starostlivosť

Příspěvekúte led 25, 2011 7:08 pm

Ahojte, chystám sa kúpiť si svôjho úplne prvého buldočeka, no mám na vás pár otázok ohľadne ktorých som si neni istá. Pred pár rokmi som mala slabú alergiu na psov, no lekárka mi nasadila Staloral a po prečítaní témy, ako niektorí z vás majú rovnaký problém a aj tak to zvládajú so psom som sa trocha upokojila a nenechala sa odbiť od svôjho sna mať fr. buldočeka a dokonca mi dnes lekárka robila testy a alergia na psíkov akosi zmizla, juhuu :D
Takže moje otázky na vás sú

1) Stačilo by, ak by som bola so šťeňaťom non stop týždeň a potom by doobeda býval maximálne tých 8 hodín sám, alebo mám počkať, kým budem mať prázdniny a budem s ním môcť byť celé dva mesiace non stop doma? Nebude to pre neho šok, ak zrazu po dvoch mesiacoch budem dennodenne chodiť preč? :shock:

2) V akom cenovom rozmedzí sa pohybujú psíkovia v CHS? Resp. ak by som brala psíka z inzerátu (na výstavy sa určite nechystám, takže PP by nám ani veľmi netrebalo), čo všetko si mám všímať? Na čo všetko si dať pozor?

3) Akú výbavu, čo všetko si mám zadovážiť? :) Je to môj prvý pes, tak to prosím berte s rezervou:D

+nejake tie "začiatočnícke" rady by potešili ;)

Ďakujem

Mafinka01

Stálý člen

Re: Kúpa prvého psa + starostlivosť

Příspěvekúte led 25, 2011 7:31 pm

Za prvé - já osobně si myslím, že psa by si měl pořizovat člověk už s jistým zázemím. S nějakým příjmem v případě nenadálých událostí. A ne v druhém ročníku střední školy, jako momentální rozmar....... pokud tedy nebydlíš sama a neživíš se...
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte led 25, 2011 7:57 pm

Já spíše myslela, aby jsi i zapřemýšlela do budoucnosti. Budeš se chtít stěhovat...ne všude můžeš se psem, také další studium...

Já chtěla svého psa už tak od 10 let. Také jsem si počkala na vlastní byt a nezávislost na tom, co mi rodiče dají. Mnoho psů takhel končí po útulcích a nebo je tu lidi nabízejí.....najednou už prostě není čas....
Snad tvá maminka ví co dělá.

Jinak za 1) štěněti stačí týden a tím, že ho budeš postupně nechávat doma. Hned od prvního dne. Aby to potom po "neděli" nebyl šok..

za 2) podívej se po inzerátech. Psi bez PP jsou zpravidla levnější. Ale každé má své pro i proti. Já jsem pro psy bez PP, ale názor na tuhle problematiku si už musíš uděat sama - popř. ti mohou pomoci některá z témat na toto téma. Je jich tu mnoho

za 3) musíš nakoupit pelíšek, mističky, obojek, vodítko, "hovnosáčky", hračky....nás výbava štěněte stála cca 5000,-

:)
Míša a Duffy (1 rok)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte led 25, 2011 8:01 pm

Ja som chcela mat buldocka od prvaku na strednej, ale splnilo sa mi to az teraz. Rodicia to vtedy brali ako rozmar, ale mozno byt to zachranilo veelmi vela veci keby mi ho vtedy dovolili. Tiez tam ekonomicka stranka nebola prekazkou. Ale naspat k buldikovi snov. V prvom rade je dolezite investovat do psa s PP, bez ohladu na chodenie po vystavach. Napriklad na Slovensku su chovne stanice, co predavaju steniatka s PP a velmi neprevysuju cenu tych bez PP. Stena bez PP je vsak bez akejkolvek zaruky, v pripade problemov sa neni kam obratit, nakolko neexistuje kupna zmluva a vacsinou pochadza od mnozitelov. V SR sa cena stenata s PP pohybuje od 300EUR vyssie. Bez PP od 150-250 EUR vacsinou, nedajte sa zlakat ze ma otca s PP a mamu bez a pod. Je to hnusny trik. Ked uz toto prejdete tak treba zadovazit vybavicku a vterinara, proste ako ked je na svete miminko. Treba pripocitat povinne ockovanie, bude urcite minimalne jedno, plus este dalsie proti besnote. Dokopy to vyjde asi na 40EUR. Dalej su to domace veci, ako hracky, misky na krmenie, teplomer detsky, pelisok a krmenie. K tomu kedy ho poriadit to bude vhodne prave pocas tych prazdnin, lebo preve dma mesiace budete mat matersku dovolenku. Bude sa ucit vencit, hrat, krmit, spinkat....atd. Takze tolko a co sa tyka CHS c SR mozete mi napisat sukromnu spravu, poradim kde sa da steniatko kupit. Dalsia moznost je vybrat z CHS z Ciech, maju inzerciu aj tu na frbule. To zase poradia ini ludia z fora.Len prosim nebrowsovat bazos. :wink:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

TishDecay

Kolemjdoucí

Příspěvekúte led 25, 2011 8:05 pm

Mafinka,
tak stahovanie ešte tak svetlo nevidím :D ale zamýšľala som sa aj nad tým, aj nad štúdiom, keďže som chcela vyskúšať UK, takže toto mám všetko ako tak premyslené, dlho som si schvalovala pre a proti ohľadne psa..

Uistujem ťa, že môj havino by urcčite neskončil na ulici alebo niekde v zlých rukách, to by som určite nedopustila, neh by sa dialo čokoľvek.. Viem, že si teraz možno povieš, že to hovorím teraz, nič neviem o živote atď., ale určite by som nedokazala také niečo urobiť

Už mesiac pozerám každý druhý deň inzeráty a často sa tam našli naozaj krásni psíci (ale to su oni väčšinou všetci:D) a práve preto som sa pýtala, na čo všetko by som si mala dávať pozor ak by som brala práve od niekoho z inzerátu:)

Ďakujem inak za odpoveď;)

Noemi

Stálý člen

Příspěvekstř led 26, 2011 7:16 pm

A chcete vyloženě pejska od štěněte?...přiznávám, že máme oba psy od dospělého věku...prvního z útulku a drunou buldočku v nouzi...oba jsou super :wink: ...a možná bych pro začátečníka klidně nějakého bezproblémového pejska, jehož majetel má trable a nemůže s ním zůstat, vzít...

...ale vše je samozřejmě Vaše rozhodnutí...
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

TishDecay

Kolemjdoucí

Příspěvekstř led 26, 2011 9:27 pm

Tak mne by nevadil ani "dospelák" :)

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv led 27, 2011 4:55 pm

něco k alergii:
alergii má už dnes každý druhý člověk na kde co. Mojí dceři taky zjistili alergii na více alergení, mezi jiným roztoče a psí srst. Protože jsme zrovna měli půl roku pejska, přišlo to jako pěstí do oka a řekli jsme si, že se ho nevzdáme a dobře jsme udělaly.
Dcera na hladkosrstého Maxe alergická nebyla, zato u mámy kde byl kokr, měla věčně nudli u nosu.
Takže s tou alergií: není pes jako pes a taky na každý alergen může být různě veliká alergie.
Chtělo by to zkusit (nejlépe si vzít do postele buldíka na zkoušku :) )

Pokud to bude Váš první pejsek, asi by jste chtěla štěňátko, ale dají se sehnat i docela mladí buldíci k darování na webu. Výhodou je, že by jste pomohla jednomu buldíčkovi v nouzi a taky jednomu člověku vytrhla trn z paty tím, že by věděl, že o jeho pejska bude postaráno.

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/635857 ... ldocek.php
tady jedna dobrá duše z Nových Zámků daruje fenku a ještě inzeruje, že je vhodná na chov, takže kotec a betonová podlaha.....
a další v Námestove:
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/639536 ... ldocek.php
a Považská Bystrica:
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/582780 ... adarmo.php

Jde o to, že když si koupíte pejska bez papírů, budete nepřímo podporovat lidi, kteří je mají jenom na vyrození a pak šup do bazaru, nebo do útulku. Pokud se rozhodnete pro štěňátko, vybírejte dobře a přečtěte si tady něco o alergii buldočků, protože ta je skoro jistotou, pokud si koupíte nepapírové štěně.
Olga a Amálka

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekčtv led 27, 2011 5:11 pm

Olgo alergie žádná jistota není - sakra proč jí nenecháte udělat si názor na PP a nePP samotnou?? Já jí taky nezahlcuji tím, že můj pes s PP, jehož cena byla 4x vyšší než bez PP měl nesestouplé varle a zlomené žebro. Celková léčba byla přes 10000,- pěkné že. Proto nemám psa s PP (alergii nemá - asi zázrak). Ale, že bych ji tu "plácala" takové nesmysly a VNUCOVALA svůj názor.......To už je vážně vážně vrchol tohle!! :roll:
Míša a Duffy (1 rok)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv led 27, 2011 6:47 pm

Ale ale, niekto sa sem prisiel poradit a hned sa tu zacneme hadat. PP a bez PP je vec nazoru, ale zaroven je to vacsia istota, ze clovek neberie od mnozitela. Poviem to tak, ze kde sa bude kto stazovat ak tam nejaka vada bude, ze na ktorom dvore toho psa kupil. Tu na Slovensku pre bezpapierakov neexistuju ziadne kupne zmluvy, lebo nechcem vediet kolko by bolo reklamacii po prvej navsteve veterinara. Nehovoriac o tom, ze veterinari v SR beru bez PP psov ako nieco druhotriedne. Pri kazdej veci to bude splechnute majitelovi do tvare, viem o com hovorim. A Mafinka niekedy si urobte exkurzie za cielom vyberu stenata bez PP na Slovensko. Spominane Nove Zamky tu v jednom inzerate su zrovna taka lokalita, ze mi tu vsetci veterinari povedali, ze len odtial nekupujte stena. Asi tiez vedia o com hovoria. Stena je vzdy risk, ale s PP je trosku vacsia istota, tiez treba vidiet rodicov steniatka, co vacsinou bez PP chovatelia neumoznuju, lebo nakryvaju hocicim.Mozno keby bezpapieraka tak z Bratislavy, alebo tak, tu ludia nejak nemnozia, lebo by sa nedoplatili na veterine a je to tu o niecom inom. Na dedinach sa mnozi ostosest.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekčtv led 27, 2011 7:40 pm

Já jsem pro psa s PP. Ať z etické a morální stránky, či díky kupní smlouvě a předpokládané vstřícnosti chovatele v případě problému.

Ale prosím, nedělejte na foru z bezpapíráku nemocné chudinky. Jako majitele bezpapírového psa mě to dost mrzí.....
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekčtv led 27, 2011 7:52 pm

Ki+M a Hercules píše:Ale ale, niekto sa sem prisiel poradit a hned sa tu zacneme hadat. PP a bez PP je vec nazoru, ale zaroven je to vacsia istota, ze clovek neberie od mnozitela. Poviem to tak, ze kde sa bude kto stazovat ak tam nejaka vada bude, ze na ktorom dvore toho psa kupil. Tu na Slovensku pre bezpapierakov neexistuju ziadne kupne zmluvy, lebo nechcem vediet kolko by bolo reklamacii po prvej navsteve veterinara. Nehovoriac o tom, ze veterinari v SR beru bez PP psov ako nieco druhotriedne. Pri kazdej veci to bude splechnute majitelovi do tvare, viem o com hovorim. A Mafinka niekedy si urobte exkurzie za cielom vyberu stenata bez PP na Slovensko. Spominane Nove Zamky tu v jednom inzerate su zrovna taka lokalita, ze mi tu vsetci veterinari povedali, ze len odtial nekupujte stena. Asi tiez vedia o com hovoria. Stena je vzdy risk, ale s PP je trosku vacsia istota, tiez treba vidiet rodicov steniatka, co vacsinou bez PP chovatelia neumoznuju, lebo nakryvaju hocicim.Mozno keby bezpapieraka tak z Bratislavy, alebo tak, tu ludia nejak nemnozia, lebo by sa nedoplatili na veterine a je to tu o niecom inom. Na dedinach sa mnozi ostosest.

Já to moc dobře vím. Těch "hodných" je málo :( já jsem měla s Duffíkem štěstí. Poprvé jsem ho viděla jako 20denního (jeli jsme se podívat 200km) skoukla maminku, tatínka a všechna štěňátka. Fakt super. Byla dokonce vyhřívaná "lampou" :) a maminka se štěňátky měla svou vlastní místnost. Potom jsme jeli až v Duffyho 8 týdnech. Štěňátka (1 bylo pryč - pro ostatní si zájemci přijeli až po nás) se batolila venku na trávníku. Kolem přetahovací uzlíky a pískací hračky. Všichni baculatí. Maminka se vyhřívala na prahu u dveří a tatínek nás šťastně vítal u branky :) Dostali jsme dokonce s sebou i hračku na památku :)

Ale tohle je opravdu VÝJIMKA a jsem ráda, že jsem si takhle vybrala :)
Míša a Duffy (1 rok)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv led 27, 2011 8:10 pm

Co dodat, mala Ste obrovske stastie, ja nepochybujem, ze existuje aj chovatel hodny toho slova, ktori ma psiky bez PP, len je ich strasne malo a medove motuzy tahaju vsetci. Zrovna teraz maju steniatka tri CHS na Slovensku, treba si fakt dobre vybrat. Ono bodaj by vsetci chovali tak, ze steniatka maju svoje hracky a spokojneho tatinka a maminku. To by sa tak nadherne zilo... :roll:

Noemi

Stálý člen

Příspěvekčtv led 27, 2011 8:50 pm

A já za sebe můžu říct, že jsem ráda, že se u nás mají dva opuštění pejsci dobře - dokonce i lump a "introvert" Bax se chodí přitulit, což moc nedělal, ale vidí to u Nelky, tak si nás taky občas už snaží zabrat pro sebe :wink: .

Jestli tedy nejste vyloženě rozhodnutí, jestli mrně, nebo dospěláka, tak se mrkejte na buldočky v nouzi, třeba některý padne do oka...oni jsou pak vážně šíleně vděční...
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Olga

Moderátor

Příspěvekpát led 28, 2011 10:17 am

Mafinka01 píše:Olgo alergie žádná jistota není - sakra proč jí nenecháte udělat si názor na PP a nePP samotnou?? Já jí taky nezahlcuji tím, že můj pes s PP, jehož cena byla 4x vyšší než bez PP měl nesestouplé varle a zlomené žebro. Celková léčba byla přes 10000,- pěkné že. Proto nemám psa s PP (alergii nemá - asi zázrak). Ale, že bych ji tu "plácala" takové nesmysly a VNUCOVALA svůj názor.......To už je vážně vážně vrchol tohle!! :roll:

Mafinko, to nebylo vnucování, pouze moje reakce na to, že sem napsal člověk, který o problémech s alergií nic neví. Tím jsem jí nechtěla zrazovat ani navádět na koupi toho, či onoho, ale upozornit jí na to, aby si dala pozor na chybu, kterou jsem v nevědomosti udělala já. Nemám nic proti bezpapírovým buldočkům, ale vybrat si takové štěňátko, chce hledat a hodnotit, anebo mít doporučení od někoho kdo dotyčného prodejce zná. Jinak se nikdy nezmění situace s množiteli. Kdybych šla do štěněte já, šla bych buď do bezpapíráka od někoho známého, anebo do papíráka z frbulu. Jezdit podle inzerátů po republice a pokoušet se odhadnout, zda je to, nebo není množitel, na to bych neměla žaludek.
Ale s tou jistotou máte pravdu, to jsem přehnala :)
Olga a Amálka
Další

Zpět na Výchova a výcvik