Právě je pát úno 23, 2018 9:45 am

Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Vyplašený Buldoček

Příspěvekúte úno 07, 2012 5:19 pm

A z akej je psik chovnej stanice?
Ako neviem ake mozu byt v 2 mesiacoch nesplnene podmienky,ked tam este ani neni vidiet aky to stena bude mat realny potencial.Da sa odhadnut tak mozno ci bude mat typovu hlavu,pripadne nejakych par dalsich veci,ale inak je to otazka dalsich par mesiacov dokym sa da nieco konkretne povedat.
Este mozete mat fakt nestastie na povahu psa,ze to bude buldocek introvert.Ale cim lepsie prebehne socializacia tym su lepsie sance pre psa na maximalne vytazenie z tych dobrych vlastnosti.
Skuste steniatko prilakat na mlsky,napr. kusky syra,ci inej dobroty.Buldocek je uplatne plemeno a mlsne:)
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

martinstransky

Kolemjdoucí

Příspěvekúte úno 07, 2012 8:33 pm

Začínám si myslet,že pes popobíhá opravdu z důvodu rozdovádění,dnes už prozkoumal všechny kouty našeho bytu,položil na mě hlavičku a nechal se škrábat,hladit ..takže si myslím,že to byla jen otázka času než si zvykne :) Ještě to není uplně,ale začíná si rychle zvykat,jde to na něm poznat den ode dne :)

Babetta

Stálý člen

Příspěvekúte úno 07, 2012 11:03 pm

Asi potřebuje ještě čas, aby si štěně zvyklo. Máte ho přece jen pár dní. :wink:
Potřebuje hodně kontaktu. Naše štěně spávalo s námi a když bylo nutné, aby zůstalo samo, dala jsem mu své triko. Mělo větší pocit, že není samo.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Marika a Timmy

Site Admin

Re: Pořízení buldočka a výchova nejen štěněte

Příspěvekúte úno 07, 2012 11:15 pm

Nove vlakno jsem presunula, jelikoz to ted uz bude v pohode. Chce to cas, nas Timmy se i ted po vice jak dvou letech po kebulce pohladit moc nenecha, stahuje se. Bereme to, proste je takovy. Tak hodne zdaru :-)
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte úno 07, 2012 11:43 pm

Mari,to fakt? Nas je hotovy zavislak a pokial ho prave nehladkam po hlave ani nezaspi:) On je taky,len skrabkat za uskami,pod bradickou a najradsej ma prechadzat mu po cele po tom bielom pasiku srsti v strede,tym ho zvykneme ukludnit ak ma zly sen chudatko:)
Ono to chce asi cas,kym sa stena prisposobi.Ale fakt je,ze kym su mali,tak za hladkanim moc nechodia,to az ked su dospelaci zacnu byt gaucaci.Nas ked bol maly sa stale len hral a potom spal a maznal.a toto dokola:)

Olga

Moderátor

Příspěvekstř úno 08, 2012 10:09 am

Amálka dokud byla v pubertě, tak na nějaký veliký vymazlování taky neměla trpělivost. To akorát tak skákat člověku po hlavě. :D Teď drží a vydrží. Máte štěstí, štěňátko je malinké a i kdyby bylo vystrašené, tak - řekneme si za měsíc. :) Uvidíte, že bude všechno jinak. To lítání ode zdi ke zdi, to budete muset akceptovat minimálně rok a půl. Prostě přetlak páry pod pokličkou a ten musí ven. Chodila jsem za bráchou na penzion, když byla malá a tam se všichni moc divili, jakou že má buldoček páru. Teď už máme raplíky jenom venku a ne tak často.
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř úno 08, 2012 11:19 am

No to fakt,mna z tych jeho raplov malem kleplo sem tam:D Si pamatam jak som raz zaciatkom leta vecer vonku vybehavala,bolo takych akurat 20 stupnov,tak som po dobrej vyse hodine skoro znicila seba,ale pes prisiel domov,na chvilu si lahol jak medved a aso po par minutach chytil taky rapel,ze som len pozerala kde je:D Skakal po polke bytu,odrazal sa od stien,lebo neodhadol vysku gauca:D Potom zas lahol a bol pokoj.Fakt pretlak energie u nich:) Aj mi tie steniatkovske casy chybaju:)

Babetta

Stálý člen

Příspěvekstř úno 08, 2012 7:19 pm

Ki+M a Hercules píše:No to fakt,mna z tych jeho raplov malem kleplo sem tam:D Si pamatam jak som raz zaciatkom leta vecer vonku vybehavala,bolo takych akurat 20 stupnov,tak som po dobrej vyse hodine skoro znicila seba,ale pes prisiel domov,na chvilu si lahol jak medved a aso po par minutach chytil taky rapel,ze som len pozerala kde je:D Skakal po polke bytu,odrazal sa od stien,lebo neodhadol vysku gauca:D Potom zas lahol a bol pokoj.Fakt pretlak energie u nich:) Aj mi tie steniatkovske casy chybaju:)

Přesně tohle mi udělal Mates. Měla jsem z toho šok. Myslela jsem,že mu něco je... pošuk jeden.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Pavel10

Návštěvník

Příspěvekúte úno 14, 2012 6:29 pm

Řekl bych, že to není typické chování jen pro frbuly. Každý pes si potřebuje vybít nahromaděnou energii v těle za nějaký čas a nejlepší metoda je lítat v kruzích a vrčet na páníčka. Psi to někdy můžou dělat i tehdy, když mají radost (např. po dlouhé době jdou ven nebo se z venku vracejí), ale toto lítání zná podle mě každý majitel psa a mě se to naopak líbí.
Miluji celou přírodu, mé buldočky, ale také výrobky z konopí, a protože chci jíst jen to nejlepší, pustil jsem se do vitariánství a vám to doporučuji také, protože se cítím skvěle.

benditko

Stálý člen

Příspěvekúte úno 14, 2012 7:42 pm

Max s míčkem v hubě chce aby jsme ho honili, v sobotu jsem se s ním začala přetahovat o míček a to tele hodilo hlavou a nabořilo mi nos, fakt jsem myslela, že mi ho zlomil, ale naštěstí jsem vyvázla jen s modřinou. Opravdu hrát si s tím naším pakem je nebezpečné :D , to radši ať lítá a vrčí. Jenže on se chce pořád o něco přetahovat :evil:

Olga

Moderátor

Příspěvekúte úno 14, 2012 8:34 pm

tak to je přesný, kolik my schytali pecek čenichovek do ksichtu, nechci ani počítat. :) A chudáci děti z baráku, měli jsme štěstí, že žádnému nevyrazila zuby. :)
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte úno 14, 2012 9:52 pm

No tak kolko krat uz mne nas Hercul napravil cifernik ani neratam :mrgreen:
Sa cudujem ze este nemam nos jak on,jak narazeny trabant:) Na to si clovek zvykne,ze treba v spravnu chvilu uhnut inak schyta:)Nas tu akurat chyta rapel lebo na stoliku je plysova ovca a ta nechce zist dobrovolne dole kl mlademu panovi:)Tak jej dava najavo co bude ak nebude po jeho voli:)
Ja zboznujem Herculovich imaginarnych nepriatelov:)

benditko

Stálý člen

Příspěvekúte úno 14, 2012 11:43 pm

U nás ve vchodu bydlí ještě buldoček Ben a ten svému páníčkovi zub opravdu ulomil. Oni mají tu palici jako beranidlo, on mě praští, já vidím hvězdičky a on dělá, že vůbec nic-je to vůbec možné :lol: . Jinak plyšáky měl dlouho v pohodě si s nima hrál a pak zjistil, že by je mohl rozcupovat a teď nám zbyla jen Babetka - obrovský plyšový pes, tu si prý nechá, tu potřebuje :D :oops:

Babetta

Stálý člen

Příspěvekúte úno 14, 2012 11:57 pm

No jasněěě! Babeta je důležitá ke skopičinám. :lol: :lol: :lol:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř úno 15, 2012 3:13 am

No teda:) Tak mate doma takeho buldinka trhaca.
No ono ja mam asi pevnejsiu sanku,nakolko som pred rokom omdlela a padla som plnou vahou s velkych rachotom tvarou na drevenu stolicku.Prerazila som sankou masivne drevo:) Sanka ostala cela,az na mensiu modrinu,stolicka zlomena:)
Buldocek je ako gladiator,oni proste nebudu brat nejaky velky ohlad na to,ci budu vsetky zuby a nos na povodnom mieste u ich panicka:) Ale ja si tieto gladiatorske maniere dost uzivam:) Ved existuje porcelan aj plasticka chirurgia leby nieco:)

benditko

Stálý člen

Příspěvekstř úno 15, 2012 10:54 am

Já taky ty hrátky s ním miluju, od té doby, co ho máme se hrozně těším z práce domů, on je vždy tak nadšený, že mě vidí. Já měla taky kliku. Když byl ještě menší, tak jsem ho nosila ze schodů a jak jsem ho měla před sebou, tak jsem neviděla a slítla jsem přes dva schody. Maxíka jsem naštěstí položila, ale já se majzla do loktu a přes celé stehno jsem měla obří modřinu, ale kosti drží :D . To, že se s ním válím po zemi doma je zvyklý, ale v baráku to ještě nezažil a než jsem si uvědomila čí jsem, tak mě hezky celou umyl :shock:

Ivanka+Bak

Kolemjdoucí

Všežravec

Příspěvekčtv dub 19, 2012 5:43 pm

Dobrý den, máme doma prvního budločka, dnes je to druhý týden, jsou mu dva měsíce. Jsme strašně rádi, že ho máme, ale poslední dobou, co se otrkal, žere venku všechno co mu přijde pod čumák, je jako vysavač. Nechce si hrát, nechce se nic učit, dá věcem ze země přednost i před pamlskem. Jí všechno možné od hlíny až po.... Někde jsem našla jako možnost řešení náhubek, což moc nechci, je opravdu těžké ho dostat na něco jiného, nemáte někdo zkušenosti?

benditko

Stálý člen

Re: Všežravec

Příspěvekpát dub 20, 2012 8:17 am

Myslím, že je to u buldočků úplně normální, že slupnou, co najdou. Max když byl prtě, tak venčení bylo kdo z koho. Co si našel, to si chtěl i sežrat, moc mu chutnaly žížalky, dokonce i mrtvá myš na poli je laskomina a o bobkách ani nemluvím. Teď je mu 11 měsíců a doma granulky už mu moc nejedou, ale venku by sežral stále všechno, ale přece jen má trochu respekt, takže se mu to povede jen když si nevšimnu jako první, co má v úmyslu. Když na něj houknu, tak jde znechuceně pryč s tím, že si to zbaští příště :D . Momentálně mu asi nejvíc chutná mladá tráva na poli a to zas není takový průšvih.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát dub 20, 2012 2:12 pm

zkuste mu přidávat do jídla Roboran, prý to pomáhá....
Olga a Amálka

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekpon dub 23, 2012 11:04 am

Navíc doporučuji i důslednou a pokud to bude třeba i nekompromisní výchovu!!! Co se týče žraní hov... apod., to by ho mělo přejít...já si tím prošla u některých psů taky :-)) Průšvih je sežrat cokoli jiného zvlášť, když je všude dostatek kreténů, kteří jsou schopni rozhazovat otrávené návnady. Mně osobně se osvědčilo, že když jsme kdysi na vycházce našli drůbeží kosti a Omar se po nich nadšeně vrhl, tak jsem zařvala důrazné "fuj" (nebo "nesmíš" nebo např. "ne"....prostě jakýkoli obdobný povel)...samozřejmě bez reakce...takže trhnutí vodítkem...bez reakce - jen se dál sápal po té dobrotě. Takže přišlo na řadu plácnutí po zadku, popř. vykrákání za kůži - prostě fyzický trest. Když konečně zaváhal a kouknul na mě, místo na ty kosti - následovala obrovská pochvala a pamlsek. Pak jsme odešli a obloukem po pár minutách jsme se vrátili zpět - opět se sápal, opět dostal na zadek, opět povel "fuj"...a takhle, s delšími adelšími intervaly, jsem to udělala asi 3x (už si to moc nepamatuju), až konečně prošel okolo bez povšimnutí. Pak v průběhu několika dalších týdnů jsem na něj občas něco obdobného - nějakou dobrotku narafičila a stačilo důrazné "fuj" a šel pryč. Je fakt, že fyzický trest udělal své a od té doby, a to už je víc jak 8 let, venku nic nesežral a většinou si k těmto "dobrotám" ani nečuchne. Holt, je to jak s dětma - někdy to plácnutí přes ruku nebo po zadku je účinější než nějaká sáhodlouhá domluva :-))

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekpon dub 23, 2012 11:06 am

Ještě takhle.....opravdu doporučuji maximální důslednost....i za cenu toho fyzického trestu (samozřejmě s mírou). Buldočci jsou většinou strašně žraví a jedno takové ochutnání nějakého dryjáku může být taky to poslední.

Ivanka+Bak

Kolemjdoucí

Příspěvekpon dub 23, 2012 3:44 pm

Díky za ohlasy, celkem na tom pracujeme, je to ještě takový malý třeštiprdlo:) ale celkem se nám to daří.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 23, 2012 4:04 pm

to je super,ze sa dari,len tak dalej.
My sme to tiez riesili ked bol maly a strasne som sa bala,ze zmlsne nejaku blbinu,co mu ublizi.Tak som nakoniec vzala dobroty so sebou ja a potom asi nadobudol sam dojem,ze co je vonku sa maximalne onucha,ale nepapa sa to.No a nejak sam dosiel k tomu,ze to asi moze byt otrava.
Ono fakt je dolezite psa odnaucit jest veci vonku kdesi pohodene,lebo su fakt blbci,co davaju otravu kde si len zmyslia.U nas takto davaju napriek zakazu vselijake odpadky pre holubov,pokial to sluzba vyzbiera tak to tam je. No a kde vezmem istotu,ze sa predtym tym kuskom nekrmil aj nejaky potakn...

ToFa

Kolemjdoucí

Koupě buldočka

Příspěvekpon črc 16, 2012 1:04 am

Dobrý den,
už delší dobu uvažuji o koupi francouzského buldočka,na které mi Doufám odpovíte...
1.Jaká je výhoda psa s PP?
2.Čeho se při koupi vyvarovat?
3.Jaké jsou výhody feny a jaké psa?
4.Nevíte někdo o chovateli,který prodává tkzv.játrové buldočky?
Děkuji

evisek68

Moderátor

Re: Koupě buldočka

Příspěvekpon črc 16, 2012 10:00 am

Když koupit psa, tak jedině s pp, máte záruku že je to opravdu plemeno Francouzský buldoček. Bez pp nikdy nevíte jestli je to čistokrevný pes(pak se lidi diví že buldoček má nějak dlouhý čumák a nebo vysoké nohy). Štěně s pp má uchovněné rodiče, kterí prošli výstavou a bonitcí, pokud někdo tvrdí, že je po rodičích s pp, tak rozhodně nebrat, ti psi určitě nebyli uchovněni kvůli nějakému problému. Chovatelé psů s pp většinou nechávají buldočkům dělt zdravotní testy na herpes, nepouštějí do chovu alergické psy nebo psy co mají problémy s páteří a pod. Fenky jsou asi méně tvrdohlavé a lépe ovladatelné(ale není to pravidlem) ale zase 2x ročně hárají. taky máte vypálené plohy na trávníku na zahradě od čůrání. Psi bývají sebevědomější a taky zvedají nožičky na stromečky a kytičky. Játrový buldoček není standardem povolená barva, takže toho s pp asi neseženete. A i kdyby ano, tak nebude chovný a ani na výstavu s ním nebudete moct jít. Většina lidí co prodává buldočky bez pp, jsou množitelé a ti psi tam žijí v hrozných podmínkách, zhuntované feny, co po 4 letech vyhodí, nemocná štěňata, když přežijí, tak za veterinu mnohdy dáte víc jak za štěně s pp.
http://tyrana-zvirata.blogspot.cz/2011/ ... latka.html
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Hics

Návštěvník

Pořízení kamaráda k fence

Příspěvekúte zář 18, 2012 5:01 pm

Dobrý den,
Obracím na Vás - zkušenější chovatele s prosbou o radu. letmo popíšu situaci. Do nedávna jsme měli dva buldočky. Lojzika, kterému bylo 8 let a Terku, které jsou tři. Terka pochopitelně přišla později, poměrně rychle se otrkala a ve vztahu Já - Tereza - Lojza se postavila do role "mé pravé ruky" a na Lojzinu poměrně zhusta žárlila až jsem ji musel někdy zásadně krotit. byla ostražitá a nepouštěla jej ke mě. Pokud jsem nebyl doma, tak byly bezva kámoši a rozuměli si. Klika byla, že byl Lojzík opravdu pohodář a Terce to trpěl. Bohužel nedávno Lojzík odešel a na Terce je vidět, že ji kontak s dalším pesanem chybí. Rozhodně ji hodlám pořídit buldočího kámoše - pejska, ale neumím se rozhodnout, zda staršího pejska z útulku, či "z buldočka v nouzi", nebo štěně. Jde mi o to, aby štěně nedostávalo od Terky sodu v situacích, kdy by se mohl vzrostlejší pejsek bránit a nedošlo by k deformaci osobnosti. Páč je Terka vykastrovaná, tak uvažuji i tak, že by se v ní mohli probudit nějaké bližší mateřské pudy a štěně vzít trochu za vlastní. Nevím... nemám pražádné zkušenosti a proto se ptám Vás - zkušenějších chovatelů, zda lze alespoň částečně predikovat vývoj obou variant.
Děkuji a mějte se fajn.
Nejvíc nejlepčí čoklík
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Pořízení kamaráda k fence

Příspěvekstř zář 19, 2012 4:24 pm

U psov to funguje vacsinou tak,co som vypozorovala,ze bud je tam sympatia zo strany tej dominantnej fenky,ci psa,alebo nie je.Niekedy je vsak prvotna asympatia iba kratkodoba zalezitost a po par tyzdnoch je vsetko v normale a funguju spolu a su jedna packa. Ak je vsak fenka dost dominantna na poriadenie steniatka a jej materinske pudy by som sa vobec nespoliehala.Moze to byt pre nu iba votrelec,ktory jej bude brat panickov.Keby poriadite steniatko,ale aj dospeleho psa z utulku,ci buldocka v nudzi,tak urcite psa,nie fenku. Niektore ziarlive feny totiz vedia prejavit ziarlivost az ked ta druha,co bola stena dovrsi pohlavnu zrelost a teda stratia sa stenacie pachy,ktore to brzdili. Kombinacia fenka-pes byva vacsinou menej problemova, najma ak ide o riziko konfliktu,su tam podstatne mensie zranenia,nez keby je to rovnake pohlavie.Dalsia vec je,ze vacsinou pes,aj ked je chlap tak ustupi a prenecha jej dominanciu ako Lojzik. Mozno by som skusila aj buldocka,co je v nudzi,z utulku,ci z mnoziarne,najlepsie ked sa naprikald v utulku uz opytate aka je pes povaha.Mozno najdete druheho Lojzika a tym padom mu to vadit nebude,ze je ona dominantnejsia. Treba vsak davat pozor aj na nu a potrestat ju za nejake nevhodne spravanie. Aby sa rpilis nepovysovala a neprerastla vo vyssom veku panickom cez hlavu.Cim byvaju taketo typy starsie,tym myslim uz ked maju takych 6 rokov a viac tym byvaju vrtosivejsie a menej tolerantne.Niektori su kludnejsi,ale to skor ti,co boli kludni aj predtym. Vsetko bude zalezat na kombinacii povah,sympatii,Vasom vedeni ako ich pana. Doporucujem zoznamit fenku s novym clenom na neutralnom uzemi,takze zobrat oddelene von do nejakeho parku a pod. a zoznamit,najlepsie bez voditok.Ale davat pozor a pri naznakoch utoku,ze sa jeden zacne sponovat a nahodi taky ten vyraz zmizni,lebo bude zle tak zakrocit. Nemaju si vyriadovat ucty ked je tam ja ich panicek. Tiez ked uz bude zoznamenie uspesne,tak treba vsetko delit rovnakym dielom,ale fenke dat mlsku ako prvej,aby bola zachovana hierarchia. Nesmie vsak v jedeni mlsiek obmedzovat toho druheho psa a branit mu v kontakte a mlsani. Ona sama si povie,kedy toho druheho pusti k sebe do pelisku,je to individualne. Najlepsie ako ju za zle spravanie vytrestate bude ignoracia.To vacsinou zabera. U dospeleho psa mate istotu najma co sa tyka povahy,stena moze vyrast do dalsieho dominantneho jedinca,ale aj nemusi.
drzim palce pri rozhodovani.

frajicek

Kolemjdoucí

prosim o radu

Příspěveksob lis 10, 2012 1:55 am

dobry den, mam doma rocniho francouzskeho buldocka a rada bych si poridila dalsiho. mela jsem jednoho na zkousku, ale ten muj malej lump mu nedovolil jit ani do obyvaku a napit se. Buldik je docela rozmazleny tak se domnivam jestli to neni tim ze u sebe nechce jineo psa, ale doufam, ze to je necim jinym. Proto bych chtela poradit. Co mam udelat, aby si zvyknul na druheho pejska a nechtel ho pokousat. Predem dekuji sarka :D

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: prosim o radu

Příspěveksob lis 10, 2012 1:13 pm

Prestat ho hlavne dalej rozmazlovat ako male dieta. Tam vacsinou zacina problem a oni si potom myslia,ze su taki pomaly nadludia, vela tychto rozmazlencov nie je potom ochotnych akceptovat ani noveho clena rodiny v ludskej podobe,ci uz miminko,alebo partnera. je tam vacsinou nespravne nastavena ich hierarchia,tak si casto myslai,ze maju na svojho panicka ci panicku vyhradne prava. To bude asi aj Vas problem.

Ak chcete poriadit dalsieho buldocka,tak ak je to pes,tak doporucujem fenku,vdy opacne pohlavie, nakolko to samo o sebe znizuje riziko konfliktu na zaklade pohlavia a stym suvisiacich veci. Niektori neakceptuju to iste pohlavie,ked pride k panicke iny pes ani vonku pri venceni. Navyse treba im potom urcit rovnake pravidla, ked sa odmenuje tak jeden aj druhy a nechat ich pekne cakat, nie tak,ze sa tam ten jeden bude nastrkovat a chnapat div nie po ruke. Idem tam o to,vytvorit im taku hierarchiu v smecke,aby nemali dovod na konflikt a nezacali si vyjasnovat dost ostro poziciu. Oni si to mozno vybavia beztak casom,ale nesmie to byt tak,ze ten jeden bude dominovat a ten druhy iba trpiet. Keby malo ist o vaznejsie pokusanie,tak im do toho zasiahnut. Dokonca niektori musia pouzivat v pripade noveho clena aj klec. Ale to hadam nebude potrebne.Ked sa vezme k dominantnemu psovi taka normal priemer fenka,tak to vacsinou nie je problem.
Musi sa to vzdy skusit a dat tomu par tyzdnov,nebyva to vacsinou ukazkove zo zaciatku, nie sme v americkych serialoch o dokonalych rodinkach :)

Skippy

Nováček

Příspěveksob bře 09, 2013 10:25 am

Ahoj,
včera jsem si zakoupila frbulka a je to můj úplně první pejsek, tak jsem z něj lehce nesvá, snažím se mu max věnovat. První noc v novém bytě a já Skippy...
To byl očistec, né zas tak hrozný to nebylo, ale od chvíle co jsem ho převzala do půl 11 než jsme šli spát, prospal max 3 hodiny, tak jsem si najivně myslela, že bude spát v noci, to ani omylem. Skippýk lítal po bytě, kňoural, pak mi přišlo, že až brečí, ale říkali jsme s přítelem, že musíme být tvrdý, že má svůj pelíšek ve kterém má spinkat, že nesmíme povolit a vzít si ho sebou do postele. Když kňoural už okolo hodiny od ulehnutí, tak jsem to nevydržela a šla jsem si s ním lehnout na gauč, kde jsme pomalu 2 hodiny spali, hodně se převaloval, jednou se začal strašně klepat, ale zima mu být nemohla... No v půl 3 se vzbudil přítel a vynadal mi, že mám jít okamžitě do postele a Skippyho tu nechat, že se to naučit prostě musí a první noci musíme být neoblomní. V tu chvíli začal zase pořádný virvál, Skippy kňučel, lítal po bytě, dvakrát se mi vykadil na koberec-asi si to plete s podložkou, protože mám jen kusový koberec pod konf. stolečkem. No a v 6 hodin ráno už jsem to nevydržela a vstala jsem k němu a co on teď dělá, krom toho, že si nacpal bříško a dělali jsme chvilku vylomeniny? No teď už pomalu hodinu spí, ale to měl přeci dělat v noci No myslím, že si s ním ještě užijeme.
Ráda bych ho naučila zatím aspoň na plenku, ale ani to nám nejde, jednou na plenku, dvakrát na koberec a čůrá mi po bytě, kde se mu zlíbí, pokaždé na jiné místo... jakákoliv rada, dobrá rada

Děkuji
PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik