Právě je ned úno 25, 2018 4:43 am

Vycvikovy tabor a"la Dostal

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Fanda

Návštěvník

Vycvikovy tabor a"la Dostal

Příspěvekpát lis 19, 2010 1:26 am

Zverejnim tady pribeh sveho ani ne pulrocniho buldocka Fandy a zaroven jako pripominku k chystanemu vycviku v kvetnu r.2011. Komentare a zavery ponecham na vas.
Predem musim rict, ze s prichodem Fandy do nase domacnosti prisli i komplikace, ale verte i prijemne. Zijeme s pritelem, deti nemame a pes pro mne byla predem tak trochu vylevka materskych citu. A vzhledem k tomu, ze mi neni uz ani 30...
Byla jsem se divat na stenata v nasem okoli s PP - kotec pod barakem, rovnou dva vrhy jedna fena mlada, ktera se ani nestarala o vlastni vrh, druha fena jako tovarna na stenata, a ta cena na psa byla snad nejvyssi v Zapadnich Cechach. Pak jsem se jela podivat na stenata bez PP, jen aby mne to pak nemrzelo, ze jsem zadna nevidela. Byla jsem presvedcena ze pes musi mit PP, kvuli zdravi. A tak jsem prijela do rodinneho domku, a jejda ! - stenata byla vevnitr a lampicky jako nad rostlinkami, oba dva rodice v baraku,- pry stenata nechteli, omylem, neplanovane deti z lasky. No jo, rikala jsem si, jen povidejte. Zbyvali 2 volne zihace, celou dobu jsem chtela cernaska zihaneho [ za to muze Jeremi z Civanova dvora , jak se mu asi vede ?] Jenze ty potvurky najezeny na mne kaslali a sli spat, akorat jeden jediny fawnek, nejmrnavejsi, pres celo cara [ chci myset ze to opravdu ti mladi a prijemni majitele nevedeli,ze to je cista, pry se narodil jako prvni kdy este nikdo u toho nebyl a asi ho mlada fena drapla ], tak ten drzoun celou dobu mne bral na roha, protoze ani poradne nevidel tenkrat, bylo jim asi 3-4. tydne. No a po nekolika minutach jsem mela jasno. Byl to on. A protoze jediny z vrhu byl fawn, tatinek poradny macek a zrzavy faun, Frantisek, tak ten muj prdik byl taky jasny Fanda.
Nacasovani, myslim, bylo dobre, v pulce cervence jsem mela 7.-tydenni stene doma.
Dovolena, pro mne ale materska jako hrom se vsim vsudy. Jednou prujem, veterina, dieta -- predcasna a rychla zmena krmeni, uz jsem si zacala myslet, ze je Fanousek alergicky, po mesici prisel k normalu. Po-druhe zas absence venkovniho venceni do trech mesicu kvuli ockovani, nemame totiz vlastni zahradku, a tak bala jsem se ze chytime nejakou nemoc, este k tem prujmum, takze furt hledani nejakeho mista na aspon malou prochajdu lesem. Po-treti stipla ho vosa a Fanda predved takovy divadlo [ jasne, ze se polekal, ale ze je herecka to uz rekne kde jaky veterinar ], ja myslela ze mi umira pred ocima. Pak zase spadl s vysky na mordu tak, ze mel na brade bolaky, zral kaminky, ale jake ! . .a tak bych mohla pokracovat dal, ale prec to vy musite vedet, proste maly buldocek jak ma byt.
Porad jsem studovala stranky frbula, co se tyce vychovy a zdravotnich problemu, pochopeni psa a maleho stendy. Narazila jsem na soustredeni frbula s akci Zertova vs. Desensky, ze ktereho se vykloubal p. Dostal, a nakonec jsem propadla poradne na i-netove adrese p. Dostala. Cetla jsem otazky-odpovedi a brala ty jeho slova za svoje i pres obcasnou primocarost a detinskost. Prave proto se mi zdal este vetsi podivin, co nerad lidi ale psum rozumi. A to bylo podstatne, ja potrebovala jeho znalosti ohledne komunikace ze psy.
No, a proto ze jsem si vsimla ze Fanda pri setkani s jinymi psy si nepripousti, ze je jeste stene a mel by byt podrizenejsi, taky sousedka si vsimla ze na jejiho dospeleho psa zveda tlapu , - jsem zaslala prihlasku p.Dostalovi, ze se chci zucastnit jeho soustredeni v zari. Ten termin, nahoda ?, taky byl vyhovyjici, jednak v praci v divadle jsme meli zrovna tyden volna, druhak Fandovi zrovna v tu dobu bylo 3,5 mes. - to p.Dostal uvadi jako nejnizsi vekova hranice dle prijeti na vycvikovy tabor. Nez bylo rozhodnuto zda budeme prijati do smecky na zari , jsem posilala jeste jeden e-mail p. Dostalovi, o tom ze to soustredeni nutne potrebujem, je maly, se nepodrizuje a ja duveruji a doufam v pomoc. Odpovedel, ze este neni smeckou jisty, a mam vyckavat. A tak po trose napinani si nas preci vybral.
Porad si rikam jak clovek muze byt tak stary ale pritom tak blbej. Moje chyba a tu jedinou uznavam - bezmezna duvera cloveku, ktery se prezentuje tak nebo jinak. Zkratka jsem si myslela ze skutecne prijde kouzelnik a ja najednou tomu svymu psovi porozumim a zmizi veskere problemy. Jeste nez se jelo do Dubu, jsem koupila za hrisne penize, to myslim ja, druhou knihu p. Dostala a - nic,.. furt jsem si myslela ze na vlastni oci je to nejlepsi, ze to odkoukam az tam budu.
A tak se jelo do Ceskeho Dubu. Ti, kdo nevi jak to chodi. Mate se dostavit mezi patou a sedmou odpoledne, driv ne!, ve stedu, tot je 1.den soustredeni, pozdeji nez 7.hod odpoledne - taky spatny, sejde se smecka dle seznameni a po 20.min je konec. Ja jsem to seznameni prosvihla, tech 250. km z Plzne do neznama byli o neco delsi. Spolu s nami pozde dorazili este 2.psy s majitelkami, ti meli este horsi - po ceste se vybourali a tak jsem se seznamila ze sousedkami jak se ukazalo pozdeji, jedna z nich mela taky stejne stary stene jako Fanda.
Ubytovani diskutabilni, ne kvuli tomu ze to jsou jakesi chatky, s tim se pocitalo, ale treba to, ze nekdo z nas 4. majitelek mel vylezt po strmych schodech do patra a este i se psem.
Rano ctvrtek jsme sli na vycvik, ktery probihal jako obycejny cvicak - sednout, otocit se a to spravne, anebo majitelka [ vetsina z nas 40 prihlasenych a vyvolenych byli damy] se stavala okamzite debilem, ktery neumi ani poradne chodit a t.d. natoz chovat psa... Stenata, a nejen stenata, samo sebou byli rozevlata, pri tom p. Dostal ani nevedel ! a na to se nas, pritomnych, ptal kdo ze to ma stene, ukazalo se ze byli ctyri. No, rikala jsem si, to vydrzim, delam to kvuli psovi, musim se naucit vecem co neznam. Jen to tajemstvi komunikace se psy mi porad unikalo...
Po hodine a pul byl konec a mezi prvnimi jsme odchazeli do chatky, psy se meli pustit z voditka. Fanda sel za mnou, pobihal uz vecer po prijezdu , ve tme, mezi chatkami a psami, a tak jsem sla a videla, ze jde taky mezi ostatnima. A v tom se to stalo. Najednou jsem slysela jak kvici, to jsem poznala hned, ze to je on, otocim se a vidim, jak tri velke psy ho 'vychovavaji' - litali doslova peri, Fanda se valel v blate[ prselo celou noc] , oci z dulku, rval a ty psy nad nim, stekot. Moc si nepamatuji, jen ze jsem odhodila dvakrat nejakou borderkolie, druhy pes toho ani nevybavuji, ale dobre si pamatuji, ze pes pana Dostala Sedy, ktery byl mezi temi trema odhazuje Fandu jako hadrovou panenku. Ja se snazim jeho vzit na ruce, Fanda este v soku cvaka ve vzduchu tema svyma mlecnyma zubama, mne taky. Nakonec ho drzim v naruci a ptam se vedle stojiciho a pozorujiciho p. Dostala " proc to udelal ten Sedy?" a dostava se mne odpovedi " Kdyby jste nejancila " .. ????
Odchazime do sve chatky, nejdriv zkousim aby Fanda sel po svych, ten v soku se boji, ten stekot je tam porad, nehne se z mista, pak si vsimnu, ze se nemuze postavit na jednu tlapu. Odnasim ho. Po tom, co jsem ho umyla, je porad v soku a ta tlapa nevypada dobre. Zadam p. Dostala aby se na to podival, prijde do chatky, take vidi ze to je spatny " Radsi zajedte na veterinu ".
Nejdriv zkousim sousedici vesnice, nic, nakonec jedu do Liberce, je to asi 17.km, nevim nic, neznam tam nikoho, ptam se lidi po ceste, nakonec jedna pani se psem mne posle do nejblizsi veteriny. Rentgen ukazuje to nejhorsi - je to zlomenina. Doktor rika, ze by tu operaci udelal, ale jelikoz je to 250.km z Plzne a museli by jsme dojizdet po operaci za nim, na tom trva, odjizdim s tim, ze bud si tu operaci u nej rozmyslim, nebo odjedu do Plzne.
Po prijezdu do tabora licim p.Dostalovi jak se veci maji, chce videt to doporuceni k operaci od doktora. A opet je to nahoda jako hrom, toho doktora pan D. zna a po tom co sdeluji ze musim odjet a jestli se chysta mne vratit penize [ ??? vidim v jeho ocich, " nezlobte se, ale jsem vas vybral, je to jedno cely misto, to ne. Mohu ale pro vas udelat soukromou hodinu zadarmo az se pes srovna"] nasazuje se jako obetavec, - vola doktorovi ze at nas vezme na operaci, ten mu vsak rika totez co i mne.
Zkratka, po uvazeni, ze cesta domu je dlouha, doma totiz mame taky z Plzne este 38.km,navic kdyz jsem volala na kliniku v Plzni mne bylo receno ze na dalsi den nemaji ani volny termin, domlouvam se s doktorem z Liberce a v patek se operuje. Napred sdeluji p.Dostalovi ze po operaci odjedu rovnou domu, aby si nemyslel ze utikam, nebot par lidi se sbalilo a odjelo z vycviku bez rozlouceni. Premlouva mne at zustanu, hlavne "kvuli psovi. Dovolim vam kdyz bude odpoledni pozorovani psu drzet ho na rukou a nemusi behat". Stejne jsem nemohla odject, v sobotu jsme museli sundavat obvaz a na injekci. Patek rano pri vycviku dalsi lide neunesli to tajemstvi komunikace se psy, mezi nimi i me dve sousedky, a odjeli. Celkem ze 40 lidi odeslo driv 7 lidi. Ja , co jsem z vycviku mela tu prvni "lekci" , jako osma v sobotu tez odesla. Pri louceni jsem p.Dostalovi rekla ze akorat ted se bojim velkych psu a povazuji za vlastni chybu to vkladani nadeji v nej, on porad trval na tom abych zustala [ do vecera ?, v nedeli dopoledne se odjizdelo bez jakehokoli vycviku ] sedet mezi psy a vystavovat Fandu po operaci dalsi "sokove terapi".
Ty dve noci stravene v taboru s brecicim psem, v zime, spine ... Ted o tom ani nechci vzpominat. Ta bezmoc, to sebeobvinovani, ta odmitavost a nadrazena lhostejnost skalnich priznivcu[ priznivkyn ] mistra...
Tak skoncilo nase cviceni u mistra Dostala. Kdyby mne nekdo rikal, ze on to umi se psami, ze je akorat svuj, tak mu odpovim takto. Clovek ktery bere na sebe zodpovednost za provoz vlastniho podniku, viz. tabora, zodpovida za chovani sve a sveho vlastniho psa. Toto nebylo naplneno. Kdyz muj pes i nevedomky [ Sedy odhodil Fandu a pravdepodobne tim mu zpusobil zlomeninu, to rikali i svedci teto prihody ] zpusobi skodu, odpovidam za to ja. A kdyz jsem provozovatel ?!
Pisu to az ted proto ze s tou Fandovou tlapou je porad starost, nesmel behat, musite davat bacha aby vam neskakal s [ na ] postel, gauc tak aby si ne ublizil, schody, sousedsky pes aby na nej neskocil a t.d. Problemy krom toho vychovatelskeho razu, asi pochopil, ze jako hendikepovany ma nas v hrsti. Rustove problemy - neni to zadny prdoula, v 5,5 mes vazime 12.kg. Prasky, vyndavani stehu, pak zacal behat venku. Krotit a pritom tu energii musi vybit. Pak vyndavani dratu, ten se ulomil, kus tam zustal, boule este vetsi na lokti nez po operaci, zase nesmel behat, pak krize, veterina i injekce proti bolesti, masticky, prasky. Zkratka ted trochu mohu oddechnout, trochu myslenky napravit jinym smerem. Zda se ze je to na dobre ceste, ranka se hoji, boule mizi. Ale ! Ten drat muze kdykoli vylezt ven, anebo taky ne. A pes bude dozivotne kulhat, nekdy vice, nekdy mene, ale ten drat tam bude vadit. S Bohem! coursing a agility s buldockami, s Bohem! vsechny plany.

Noemi

Stálý člen

Re: Vycvikovy tabor a"la Dostal

Příspěvekpát lis 19, 2010 12:23 pm

Pana Dostála neznám, "seznámila"jen jsem s ním prostřednictvím těchhle frbulích stránek, kde jsem na něj četla jen samou chválu. Čirou náhodou, když jsem mrkla na diskuzi cz-pes.cz , jsem zahlídla jeho jméno, tak jsem si říkala, kouknu....a lezly mi oči z důlku...spousta kritiky, právě na šílené poměry při jeho lekcích, napadání jeho psem apod.
Jenže - pokud někdo podniká a ti další se nechají nachytat, dotyčný se může jen smát a penízky se mu sypou ... doufám, že Vám dotyčný pán platí nějaké odškodné...že má svého psa jistě pojištěného proti škodám apod.
Začíná mi být velmi nesympatický...asi jsem lehce ovlivnitelná diskuzí...nebo nemám ráda lidi, kteří si začnou hrát na bohy....kdo ví?
Každopádně naše umazlená, ale nevychovaná Nelka zůstane jeho teoriemi nepolíbená....máme ji teprve 3/4 roku, vyspravily jsme strupaná ouška, následky svrabu apod....a asi z ní dělám spíš mimino než psa...ale když vidím, jak se spokojená v teploučku v dece, tak mi je důslednost celkem fuk...ostatně - buldočci přeci nejsou normálni psi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Brina

Návštěvník

Příspěvekpát lis 19, 2010 12:44 pm

A bohužel, lidé se dají nachytat a někteří mu i fandí.
Jsem jedním z těch, kteří jeho výcvikové metody neuznávají (a to dělám kynologii nejen s buldočkama přes c40 let) a u buldočků je třeba opravdu individuální přístup, protože jsou to zkrátka individuality a podle toho se s nimi musí zacházet.
Je mi moc líto Vašeho miláčka, na druhou stranu je to snad poučením pro všechny, že není všechno zlato, co se třpytí. Přijeďte na frbulí tábor a uvidíte.
Sama mám s budočky bohaté zkušenosti a dokonce i kynologické zkošky, ke kterým jsme došly nikoli násilím a drilem, ale hrou, protože to je jediná funkční metoda na všechny psy.
Je pravdou, že s některými majiteli jsem měla také problémy, protože zrovna neznali ty správné obraty, ale všechno se dá naučit a nikoli sprostými slovy, ale vysvětlením. On každý začátek je těžký a když mám u nohy ještě roztěkané štěně, je to o to horší a štěně NESMÍM trénovat více jak 30 minut, protože pak ho to zákonitě přestane bavit a to s ním dělám jeden povel, pak si s ním 10 minut pohraji, pak opakuji.
Přeji Vašemu drobečkovi hlavně zdraví, ať ho nožička moc nebolí a těšíme se na Vás na frbulím výcvikáči.
Zdravím Brita, Arka, Bessy a kamarádka Péťa

Limaho

Stálý člen

Příspěvekpát lis 19, 2010 3:46 pm

Psy jsou v mém životě již přes 30 let,z toho 20 let Lhasa apso a 12 let buldočci,ale nikdy bych ani jednoho ze svých miláčků nesvěřila do péče p.Dostála nebo Desenského,jejich metody jsou pro normálního milovníka psů nepřípustné.Desenský je agresivní člověk bez jakéhokoliv vztahu ke psům a žádný slušný výcvikář ho neuznává.Buldočci potřebují citlivou výchovu,laskavé slovo a pak s nimi není problém.Milena,směčka Limaho a Zuzi z útulku

Fanda

Návštěvník

Příspěvekpát lis 19, 2010 5:28 pm

Dekujeme vam za vzkazy . Jsem rada ze to neni jen muj "pocit". Rikam si porad kdyby, kdyby... Samozrejme kdybych narazila na ty kritiky driv, samozrejme bych nikdy nejela za p. Dostalem. Ale ten clovek ma soustredeni jiz 10 let a dvakrat do roka! Mimochodem, zadne odskodne [ i doktor co nas operoval a zna pana D., zminil, ze s tim nemam pocitat ], ani omluva od nej. Dokonce kdyz jsem odjizdela, se snazil mne vnutit takovy ten pocit viny ze ja muzu za vsecho, ze spatna vychova [3,5 mesicni stene, jaka vychova? ] a t.d.
Treba pana Desenskeho taky neznam, cetla jsem pak i jeho stranky. Ale ted uz vim, ze jakmile v poradne na konkretni otazku misto odpovedi vam zacne psat " prijedte, vyresime ten problem osobne", tak okamzite mam stopku a neni o cem mluvit dal. Od ceho pak jsou poradny?
Zatim mame se cim zaobirat, je to preci maly lumpik, pres zimu snad se nam nic neprihodi a tlapa bude v nejlepsim moznem poradku. A pak mozna i ukazeme se osobne u nejake te prilezitosti.
Je to veru ponauceni..

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát lis 19, 2010 6:31 pm

Myslím si, že p. Desenský s p. Dostálem nemá nic společného. A kvůli Vaší špatné zkušenosti s p. Dostálem házet do pytle všechny ostatní? Trošku ukvapené :?

Myslím si, že buldočci a Desenský nejdou určitě dohromady. Desenský pracuje s agresivními psy, a nevím jak to máte vy doma, ale když se podívám na toho trumberu, co mám doma, slovo agrese mi nejde akoro ani vyslovit :)

Za to ale vím, že to p. Desenský s agresory umí. Mě pomohl.

Jsem ráda, že jsi napsala svůj příběh a zkušenost. Ale házet špínu na někoho, koho ani neznám (Desenský) mi už příjde trošku nefér :)

Samozřejmě Fandovi přejeme s Duffíkem brzké uzdravení ťapičky :)
Míša a Duffy (1 rok)

Fanda

Návštěvník

Příspěveksob lis 20, 2010 12:27 pm

No to jsem si zase nabehla ! Pokud jste cetla prispevky, tak jeden uzivatel se zminoval[a] o p. Desenskem, a na to jsem navazala a jenom zminila ze v jeho poradne najdu podobne jako u p.Dostala misto odpovedi na konkretni otazku pozvani na soukromou hodinu, a to je pro mne , jsem napsala , spatny znak, kdyz srovnavam, a tak se veci vetsinou poznavaji,ne ?, metodou porovnavani. Neslo o zadne hazeni spiny, to musim podotknout. A uz vubec nikomu neberu ze pomohl s agresivnim psem.
Pro ostatni, jestli to este nekdo nepochopil, jedine o co mi jde - upozornit na pristup i praktiky pana Dostala co nejvic lidi. Jednak bych nerada na nejake akci frbulu se s nim setkala, druhak prijde stejne trdlo jako ja, novacek, zacte se do sekce Zertova vs. Desensky a treba je zadelano na dalsi maler.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob lis 20, 2010 10:26 pm

Musím říct, že naprosto souhlasím s Milenou. Těmhle "odborníkům" bych strčila tak psa plyšového, ale chápu, že jste to víceméně nemohla tušit, je pravda, že na určitých místech je na něj hodně chvály. O p. Dostálovi vím jen co jsem četla u p. Desenského byla přímo moje kamarádka a jeho chování bylo asi takové, že jakmile zjistil, že ona ví víc než on, nevšímal si jí a přitom po tu dobu co tam byla se svým psem problém měla. Myslím, že on moc dobře ví koho může "natáhnout" a u koho se mu to nepovede. Bohužel i buldoček, tak jako každý jiný pes může být agresivní a dostat se mu do ruk a moc radši nedomýšlím jak by to dopadlo (nebo i u jiných plemen který potřebujou podobný přístup jako buldíci)...
Na druhou stranu si myslím, že ve Fandově věku to, že se nepodřizoval nebylo nijak závažné, podle mě by se dostatečnou socializací s okolím a hlavně spousty cizích psů časem srovnal nebo spíš oni by si ho srovnali =) To ale samozřejmě p. Dostála neomlouvá.
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekned lis 21, 2010 4:06 am

Paní Fando, jen jsem vyjádřila svůj názor na to, jak věci vidím já ;) nemusíte tu hned šermovat slovy "to jsem si naběhla". Porovnávat samozřejmě můžete, ale na porovnání musíte mít i zkušenosti s oběma/více subjekty/objekty. Pokud máte zkušenot se subjektem jedním, není podle mě fér odsuzovat na základě toho ty další. Není to nic proti vám a už vůbec proti vašemu příspěvku. Pokud by se mi stala podobná věc, jsem naštvaná ve stejné míře - a to opravdu neskutečně.

Jinak to, že si štěňata dovolují na ostatní psy je naprosto přírozené a normální. Duffy nezvedal na dospělé psy tlapičky, ten po nich vyloženě skákal ;) tyto "výstřelky" štěněte jsou dospělýmy psy respektováný. Moc dobře vědí, že je to štěně a tolerují mu to. Problém začíná v pubertě - psovi to není tolerováno a on pořád žije v domění, že si to může dovolit.

P. Jakubíková: Desenský si peníze za rady nebere :)
Míša a Duffy (1 rok)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned lis 21, 2010 1:33 pm

Mafinka01 píše:P. Jakubíková: Desenský si peníze za rady nebere :)

Já nemyslela "natáhnout" finančně, ale jinak...nevím jak to jinak říct :D Prostě, že ví, kdo mu ty rady sežere i s navijákem a kdo ne.
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

MílaK

Stálý člen

Příspěvekned lis 21, 2010 10:34 pm

pro paničku buldíka Fandy :wink:
uplně Vás chápu,pěkně jste to napsala.Velcí psi by štěni rohodně neměli ublížit a to,že u toho / napadnutí/byl pes pana Dostála je dost divný. Jeho pes by měl být zvyklý na psy a na štěnata.Vždyť provozuje jak jsem vyrozuměla výcviky,kde má při výcviku svého svého psa?
Ono najít člověka,který se psy umí je kumšt.My jsme měli už 5 psů a prošli jsme taky různé cvičáky ty první byli dost ostré cvičili se tam tehdy psi pro Policii a tak cvičitelé to prezentovali i na našich psech.Nezapomenu jak nám bylo řečeno,že když pes neposlechne tak je ho potřeba vyzdvihnout a hodit na zem taky jsem to z nezanalosti udělala ne s buldočkem ale boxerem ale pak jsem zjistila,že v tomto ta výchova není.
Přeji Vašemu Fandovi,aby na to zapomněl a nožka byla v pořádku. Jinak s tou váhou. Naše Bětka /stáří 8 let/má 11,5kg a skoro každý mně říká,že je tlustá tak nevím. Má sice kratší nožky a je taková podsaditá. :wink:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon lis 22, 2010 2:33 pm

No ja som si tiez myslela, ze pan Dostal bude asi kuzelnik, ono to tak proste vyzera, ale davat rady je asi jedna vec, realita vec druha. Ja som ta chcela ist az zo Slovenska, no tiez som chcela pochopit tu mimozmyslovu komunikaciu zo psom, ale po tomto sa bojim, aby neprisiel k urazu, ved vychovne problemy s nim nemame, tak asi to take horuce nebude. Mame v plane chodit na jeden cvicak tu, co vedie starsi pan, co ma mastina, je to krasny velky kludny pes, Hercul sa s nim hrava od stenata, nikdy mu ten obrovsky pes neublizil, pana poslucha, konfliktny nie je, ani on, ani Hercul. No pan mi dal dobre rady, ze ako vychovavat stena, ono to zabralo, Hercul je v pohode aj bez bitky, hadzani o zem, kopania a pod. praktik, ktore viem, ze sa na niektorych cvicakoch robia. On mi toto vsetko vyslovene zakazal, ze mam pouzivat hlas, mozno tak odtiahnut za traky, ale ze inak je to pri buldockovi zbytocne a bola by z toho velka skoda. Pan tu ma mensi cvicak, za kuzelnika sa nevydava, takze mozno si tam zajdeme, aby sme nieco vyskusali. Ale aby sa stalo to, ze za takychto podmienok prijde steniatko k zlomenine, to je nepripustne, to by pes nemal tak malemu stenatu spravit, ved 3,5 mesacne stena neni este v puberte, teda je to male, mali by to dospeli psi citit, u nas to tak aj bolo, teraz ma rok, uz ho beru inak, stale v pohode. Na par vynimiek. Je mi velmi luto, ze Fanda bude mat dozivotne nasledky z niecoho takehoto.
Ale aspon viem, ze nemusim merat daleku cestu a tu istu sluzbu mi poskytne cvicak, co tu mam asi 10minut pesi od domu. Ale jedno mi stale vrta v hlave, ze tych psov od toho stenata nikto neodvolal, ked pan Dostal tolko pise o tom, ako vyzera mimika a cele pohyby pred utokom....ako keby to boli nevychovani psy, tak nepoviem, ale toto sa mi prirodzena metoda vychovy ozaj nezda...
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon lis 22, 2010 3:25 pm

Jedno velké plus je v tom, že vše bylo napsáno ne v emoci, ale s odstupem času. Tak myslím je to dobře. A to co jsem četla, jsem četla s velkým napětím až do konce. A musím říct, že je mi z toho smutno. Smutno, že František bude a má takové následky. Pak je mi líto pana Dostála, že se k věci neumí postavit čelem a zodpovědně si přiznat, že chyboval. Je pravda, že nikdo z nás tam nebyl. Nikdo z nás nemá patent na rozum. Ale pro mě je jedno jediné ponaučení. Nevrhat se do všeho s nadšením, které já předvádím. Stále víc se o tom přesvědčuju, že být stranou a v pozdaí se občas vyplácí.

Fando, ale netřeba házet flintu do žita. Já myslím, že ty naše budločí srazy občas vydají za deset takových panů Dostálů :-). A pokud se jeden buldoček jeví jako agresivní, tak pak si ho majitel dá na vodítko, vyhubuje a je to. Byla jsem na více akcích, vlastně skoro na všech v letošním roce, ale nic takového jsem si nevšimla. Většinou jsou buldíci v pohodě a asi to fakt chce postavit se se stejným plemenem k sobě.

Ale samozřejmě záleží pouze na vás.

Tak ať jste brzy v pohodě, fit a nemáte žádné vážné následky po takové škole pro pejska.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon lis 22, 2010 5:12 pm

Taky přihodím svojí trošku do mlýna :mrgreen:
Zase sem píše samá ženská, která má psa jako malý dítě, proč ne když má to štěstí a ze psa vyroste pohodový společník není žádný problém.Pokud však ze psa vyroste rozmazelený usurpátor nebo agresor, uštěkaný ňafálek je něco špatně.Já vím u malých psů se to dá tolerovat přecijenom malý pes nikomu ruku neutrhne.
U velkých psů je to, ale o něčem jiném platí pravidlo na hrubý pytel hrubá záplata.V lidském světe si taky nenecháte líbit když vám někdo dá facku a nenastavíte mu druhou tvář (pokud nejste Ježíš).U velkých psů může smečkové chování opravdu pomoci ovšem nenechám psa potrhat jako králíka to je špatně!
Pokud jde o Dostála nemůžu hodnotit na fotce vypadá jako Hipízák, ale Desenskýho bych se rád zastal.Někde jsem tu viděl hystericky podanou informaci jaký je to agresor, že kouše psi do čumáku apod.Možná bude pro dotyčnou velkým překvapením, že u mnoha psů je snížená citlivost na bolest a museli byste ho seřezat doslova jak psa aby to mělo účinek kdežto jedno lehký kousnutí do nosu splní svůj účel a pes je potrestán aniž by tekla krev nebo něco podobného.Nejpodstatnější, ale je že Desenský je ideální volba pro opravdové psí zabíjáky, pro psi co zabili člověka a mají i ten potenciál.Je asi nesmysl chodit k němu s buldočkem co vrčí na psi okolo sebe nebo tak něco.

Pokud máte malého psa jako společníka nežěňte se na cvičákové tábory pro vlčáky apod. a pak nebudete zklamání cvičákovými cvičiteli.

Našel jsem odkaz na video z Falco tábora:
http://www.youtube.com/watch?v=my1ZLuHSZa4

P.S. jen by mě zajímalo jak taková Lajka cvičí např. Neapolského Mastina místo štěněte buldočka - vím docela přesně jak by to dopadlo...
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpon lis 22, 2010 5:26 pm

No, už jsem se bála že v tom budu sama.

Nechtěla jsem se tu p. Desenského zastávat a "bránit" ho před někým, kdo mi odepisuje s notebookem v posteli a buldočkem pod peřinou (pro rýpaly - obrazně řečeno). Něměla bych šanci.

Mám s ním OSOBNÍ (né kamarádka říkala) zkušenost. Kousla mě v té době "moje" rtw fenka. S ohledem na její sílu, mě spíše upozornila, že tady velí ona. Nelehká situace a velice dlouhý příběh. Vyřešilo se to. Šlo to ale jen s odbornou pomocí....
Míša a Duffy (1 rok)

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon lis 22, 2010 5:42 pm

Mafinka01 píše:No, už jsem se bála že v tom budu sama.

Nechtěla jsem se tu p. Desenského zastávat a "bránit" ho před někým, kdo mi odepisuje s notebookem v posteli a buldočkem pod peřinou (pro rýpaly - obrazně řečeno). Něměla bych šanci.

Mám s ním OSOBNÍ (né kamarádka říkala) zkušenost. Kousla mě v té době "moje" rtw fenka. S ohledem na její sílu, mě spíše upozornila, že tady velí ona. Nelehká situace a velice dlouhý příběh. Vyřešilo se to. Šlo to ale jen s odbornou pomocí....

Ono se chce vyvarovat nějaké hysterie často sem píšou maminy,babiny a nebo prostě ženské co mají jenom toho psa je to pro ně všechno, já taky kdyby mi někdo šáhnul na dceru jenom při té představě vidím černě.
Problém je, že oni ani nemají tu představu co to je např. 50kg rozzuřená Rotvajler kdyby je pokousal tak by jeli k Desenskému hned!A neřešili by jestli je náhodou Desenský nehodí do smečky a děj se vůle boží - leckdy to prostě ani jinak nejde.
Měl jsem jak velkého psa tak teď toho buldočka je to velký rozdíl po všech stránkách nejde to házet do jednoho pytle včetně cvičáků metod výchovy, péče atd.
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Olga

Moderátor

Příspěvekpon lis 22, 2010 5:48 pm

souhlasím s Mirkem. Pana Dostála jsem viděla na buldočím táboře. Není to spasitel, ani člověk bez chyb, ale rozumí psí řeči a určitě umí pomoct. Že má trochu hrubší vyjádřování, to patří asi k věci.
Majitelé rotvajlerů, pitů a pod. to tak neberou. Já bych k němu s Amálkou určitě nešla řešit pojídání exkrementů, ale kdybych měla na krku agresivního vlčáka, tak bych tam určitě zkusila jít i za cenu, že ze mne udělá idiota, pokud by to pomohlo psovi.
Olga a Amálka

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpon lis 22, 2010 6:02 pm

Opravdu, nedá se to rovnat.

Při mé snaze jí učit povely mě kousla do nohy. Je to cca 2 roky, jizvy mám dotěď. Noha hrála od žluté, přes fialovou po černou.

Nešlo to se na ní jen provinile podívat a říct ty ty ty. Skoro jsem ji nedokázala pohladit. Obcházela jsem jí obloukem. Ale tak to nešlo. Buď útulek (mít doma psa, kvůli kterému 10 minut sedíte v autě a přemýšlíte jestli vystoupit, nebo ne není jednoduché) a nebo to urovnat.

Na hrubý pytel, hrubá záplata :)
Fenka nebyla zlá, jen jsme si mezi sebou nerozuměly :)
Míša a Duffy (1 rok)

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon lis 22, 2010 6:15 pm

Mafinka01 píše:Opravdu, nedá se to rovnat.

Při mé snaze jí učit povely mě kousla do nohy. Je to cca 2 roky, jizvy mám dotěď. Noha hrála od žluté, přes fialovou po černou.

Nešlo to se na ní jen provinile podívat a říct ty ty ty. Skoro jsem ji nedokázala pohladit. Obcházela jsem jí obloukem. Ale tak to nešlo. Buď útulek (mít doma psa, kvůli kterému 10 minut sedíte v autě a přemýšlíte jestli vystoupit, nebo ne není jednoduché) a nebo to urovnat.

Na hrubý pytel, hrubá záplata :)
Fenka nebyla zlá, jen jsme si mezi sebou nerozuměly :)

:D Tak to byl teda pes za všechny prachy!
Každopádně jste někde musela zaspat, musely tam být indicie agrese, které jste přehlédla už v pubertě.Sám si dodneška pamatuju na jedno zavrčení bylo první a taky poslední, moje reakce byla nekompromisní čím tvrději zareaguje člověk na začátku tím už pak nemusí přeučovat psa měsíce/roky v dospělosti.
Mám takovou babičku mám pro to pochopení vím , že ona přemýšlí jenom srdcem na psa bych nemohl zakřičet, trhnout vodítkem nebo ho jakkoliv potrestat.Musel jsem si tenkrát velmi tuze hájit svoje metody výcviku a zkončilo to tak, že pes poslouchal jen mě a na babičku z vysoka prděl a zase to byla moje vina jelikož správně vychovaný pes poslouchá přece všechny ne? :lol: 8)

Napadá mě i takové srovnání:
Asi budou jinné metody výchovy ve školce a jinné ve vězení.Dokážeme si představit jak by dopadly učitelky ve vězení a naopak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon lis 22, 2010 7:19 pm

ono to s tym prirovnanim k ucitelkam v skolke je uplna pravda, urcite je potrebny iny pristup u psa, co je velky a agresivny a iny je k buldinovi, co mozno nepride hned na prve pisknutie, alebo co si zacina so psami. Ale zase mam rada to, ked mi niekto povie rady, ktore sa tykaju vychovy neagresivneho stenata maleho plemena, coz buldocek je. Keby mam napriklad NO, tak by som mozno dostala ine rady, ja neviem, ale jedno je iste, treba dat psa do laty, ci je maly alebo velky. Treba ale posudit, ci vobec je to spravanie uz za nejakou hranicou toho, co je v pohode. Male stena, co vyskakuje na psov...no to neni problem...to je normalka. Ale urcite nech je pan Dostal akykolvek nie je pripustne aby tam traja psy na cvicaku mlatili male stena...ved to je jak keby som teda ked to prirovnam ucitelka a maleho rpvacika predomnou na mojej hodine povedzme anglictiny hadzu o tabulu traja deviataci s trojkami zo spravania...no asi by som sla kvoli tomu, co sa stane do basy, lebo som tam zodpovedna, ked sa stane hocico a urcite by som mala vyhadzov zo zamestnania. Dalsia vec je, ze by sa ta kombinacia nemohla na hodine stat. Ale cvicit psov je rovnako ako ucit/ co poznam lepsie a med lizat to veru neni ale strasna zodpovednost...ci si ublizi jeden pes druhemu alebo jedno decko druhemu, v oboch pripadoch ma zodpovednost tretia osoba...
A male stenata by mali chodit do psej skolky...rovnako ako deti chodia najprv do skolky, potom do skoly atd. Ved na to tie psie skolky asi aj su...podla mna je to lepsie riesenie.

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon lis 22, 2010 8:14 pm

Ve 3.5 měsících tam bylo i vůbec zbytečné jezdit pes je ještě štěně mohl se srovnat sám nebo ho mohl srovnat pes od vedle aniž by mu zlomil nohu.Hugo si taky na psy vyskakuje, hlavně na hřbet což je taky postoj nadřazenosti a taky už ho pár psů srovnalo, nějak se to ale naučit musí takový jsou holt pravidla psí smečky.Každopádně je lepší když takové srovnání provádí alespoň stejně velký pes.A ne že ratlíka bude rovnat doga.
Obrázek

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon lis 22, 2010 10:19 pm

Nasho zrovnala fenka, zhodou okolnosti nasa buldocka Asta...to si to chlapec rychlo rozmyslel...
ale keby ho ma zrovnavat nejaka doga...no to by uz taka sranda nebola..uz hento vyzeralo vselijako...
Astu som zrovnala zas ja...no proste poriadok musi byt :mrgreen:
Ja osobne by som na normalny cvicak isla az ked ma takych 8 mesiacov, to uz ma fyzicky silu ale da sa podla mna este dost pracovat. Do tch dvoch rokov je to tvarnejsie, potom je to vacsia namaha. Ale u buldockov sa asi jedna skor o korigovanie neziaduceho spravania ako papanie veci vonku atd.

Fanda

Návštěvník

Příspěvekpon lis 22, 2010 10:46 pm

Mirek a Hugo píše:Ve 3.5 měsících tam bylo i vůbec zbytečné jezdit pes je ještě štěně mohl se srovnat sám nebo ho mohl srovnat pes od vedle aniž by mu zlomil nohu.Hugo si taky na psy vyskakuje, hlavně na hřbet což je taky postoj nadřazenosti a taky už ho pár psů srovnalo, nějak se to ale naučit musí takový jsou holt pravidla psí smečky.Každopádně je lepší když takové srovnání provádí alespoň stejně velký pes.A ne že ratlíka bude rovnat doga.

Ted uz to vim take, ale po teto zle zkusenosti. Proto ze jsem si uvedomovala ze se budu chovat ke psovi jako milujici matka ke sprateckovi, jsem chtela to resit co nejdrive a aby tim "vychovatelem", vzhledem k neuprosnym zakonum smecky, byl prave ten Dostavuv "zazracny, chytry, zkuseny" .. pes. A navic pod dohledem cloveka ktery rozumi reci psu. [To video, jedine na youtube , jsem prave videla jiz davno pred tim a furt mi nebylo jasno co ze to za mnoho komunikacnych znaku? jak je cist? naucim se tomu? ]
A prave ze pan Dostal pise mnohokrat, ze psi skolka je blbost a stene musi co nejdrive do sveta velkych psu, proto bere " ze vsi zodpodednosti" i stenata 3,5 mes, toto je nejnizsi hranice.
Ki+M a Hercules píše:od Ki+M a Hercules » pon lis 22, 2010 1:33 pm

Ki+M a Hercules píše:jedno mi stale vrta v hlave, ze tych psov od toho stenata nikto neodvolal, ked pan Dostal tolko pise o tom, ako vyzera mimika a cele pohyby pred utokom....ako keby to boli nevychovani psy, tak nepoviem, ale toto sa mi prirodzena metoda vychovy ozaj nezda...

Prave ze vsichni stali a koukali jak to dopadne, asi jim to prislo primerene, a ja " kdybych nejancila" tak odnesu stene s tim zlomenym loktem uplne napadrt.
Ale ten pristup! Hlavu do pisku co se tyce vlastniho psa a obvinovani majitele ze spatne vychovy 3,5 mes. mimina.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpon lis 22, 2010 11:02 pm

No o neúprosných zákonech smečky jsme si bohužel moc nenačetla a nezjistila. Ve všechn smečkách (vlci, kočkovité šelmy) mají mláďata výsadní místo. První žerou, otravují dospělé a je jim to normálně tolerováno. Je to v každém druhém dokumentu na Animal Planet :D stačilo si něco maličkato zjistit....nic se stát nemuselo.....bohužel tahle věc je pasé....

Mimochodem můj názor je ten, že na štěně zaútočí jen silně psychicky narušený pes.
Míša a Duffy (1 rok)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon lis 22, 2010 11:23 pm

Mirek a Hugo píše:
Mafinka01 píše:No, už jsem se bála že v tom budu sama.

Ono se chce vyvarovat nějaké hysterie často sem píšou maminy,babiny a nebo prostě ženské co mají jenom toho psa je to pro ně všechno, já taky kdyby mi někdo šáhnul na dceru jenom při té představě vidím černě.
Problém je, že oni ani nemají tu představu co to je např. 50kg rozzuřená Rotvajler kdyby je pokousal tak by jeli k Desenskému hned!A neřešili by jestli je náhodou Desenský nehodí do smečky a děj se vůle boží - leckdy to prostě ani jinak nejde.
Měl jsem jak velkého psa tak teď toho buldočka je to velký rozdíl po všech stránkách nejde to házet do jednoho pytle včetně cvičáků metod výchovy, péče atd.

Jestli to chápu správně, nebyla to jen reakce na mě, ale obecně, aspoň doufám....Jen bych chtěla říct, že já rozhodně mezi takové "maminy" nepatřím a moc dobře vím, co takový rozzuřený pes dokáže, ostatně jednoho 50ti kilového co se dokáže pěkně naštvat mám doma...Ale ani problémy s ním by mě nedonutili k němu jezdit, myslím, že by se v ČR našli daleko lepší lidi...Ai když jsem neměla osobní zkušenost, pro mě prostě mluví za vše, že se kamarádce nevěnoval a za celou dobu ji nedokázal říct žádnou tu svou slavnou radu...

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon lis 22, 2010 11:45 pm

Mafinka01 píše:No o neúprosných zákonech smečky jsme si bohužel moc nenačetla a nezjistila. Ve všechn smečkách (vlci, kočkovité šelmy) mají mláďata výsadní místo. První žerou, otravují dospělé a je jim to normálně tolerováno. Je to v každém druhém dokumentu na Animal Planet :D stačilo si něco maličkato zjistit....nic se stát nemuselo.....bohužel tahle věc je pasé....

Mimochodem můj názor je ten, že na štěně zaútočí jen silně psychicky narušený pes.

Jako co člověk to originál to platí i u psů.Je pravda, že v naprosté většině dospělý pes neútočí na úplně malé štěně (pokud není neurotik).U starších už jsem, ale viděl jak to nazvat výchovný pohlavky např. starší pes chytí mladýho za krk a přitlačí ho k zemi nebo ho štípne, vyjede po něm apod.To už se dá pokládat za psí výchovu.Zajímavý je třeba, že hodně psů kteří si právě neprojdou takovou socializací v mládí jsou v dospělosti problémoví jelikož nevědí jak se k ostatním psům chovat a z toho vznikají problémy.
Obrázek

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon lis 22, 2010 11:56 pm

Jakubíková Jitka píše:Jestli to chápu správně, nebyla to jen reakce na mě, ale obecně, aspoň doufám....Jen bych chtěla říct, že já rozhodně mezi takové "maminy" nepatřím a moc dobře vím, co takový rozzuřený pes dokáže, ostatně jednoho 50ti kilového co se dokáže pěkně naštvat mám doma...Ale ani problémy s ním by mě nedonutili k němu jezdit, myslím, že by se v ČR našli daleko lepší lidi...Ai když jsem neměla osobní zkušenost, pro mě prostě mluví za vše, že se kamarádce nevěnoval a za celou dobu ji nedokázal říct žádnou tu svou slavnou radu...

Ne, nereagoval jsem na nikoho konkrétního jen jsem zhrnul místní babinec :wink:
Z toho jak to píšete si nemůžu pomoct, ale zřejmě jste nezažila opravdu agresivního psa.Dám jednoduchý příklad kdybi pes ohrožoval vaše dítě věřím, že by jste se už Desenského tak neštítila je to jen o prioritách.Sám jsem kdysi měl jen psa a pral bych se za něj jako za vlastního potomka.Teď už vím, že dcera je zase o malinko výše.Co člověk to originál vy nemusíte Desenského a já zase třeba Žertovou když jsem jí viděl v tom díle s Brazilskou Filou a viděl jí jako cvičitelku jak se vyloženě bojí psa tak to je ostuda nejvetšího kalibru!
Obrázek

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekúte lis 23, 2010 12:04 am

Fanda píše:
Ki+M a Hercules píše:jedno mi stale vrta v hlave, ze tych psov od toho stenata nikto neodvolal, ked pan Dostal tolko pise o tom, ako vyzera mimika a cele pohyby pred utokom....ako keby to boli nevychovani psy, tak nepoviem, ale toto sa mi prirodzena metoda vychovy ozaj nezda...

Prave ze vsichni stali a koukali jak to dopadne, asi jim to prislo primerene, a ja " kdybych nejancila" tak odnesu stene s tim zlomenym loktem uplne napadrt.
Ale ten pristup! Hlavu do pisku co se tyce vlastniho psa a obvinovani majitele ze spatne vychovy 3,5 mes. mimina.

Já tam nebyl těžko soudit každopádně Alfasamec si určitě umí sjednat pořádek sám a nepotřebuje k tomu asistenci to může být spíš na škodu.Nejspíš tam hrálo roli, že byla tma a tudíž to špatně vyhodnotil.
V čem se ho, ale vůbec nezastávám je že nezaplatil ošetření nebo nevrátil penize, neomluvil se atd.
Psí tábory asi nejsou o lámání nohám štěňatům že?
Měl bych ještě otázku když jste mezi ně skočila nebyl ten Šedý o to víc agresivní vůči vašemu štěněti?
Obrázek

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekúte lis 23, 2010 12:18 am

http://www.youtube.com/watch?v=D11Cg2U_47Y
Tady je třeba vidět jak Alfa samec rovná podřízené.
Zkusím někde najít i rovnání mladších - problém je, že co je pro nás štěně už pro psi může být puberťák jako u lidí taky by jsme si nenechali líbít drzosti od 13 letých spratků- já teda ne.

Hezkej štouchanec byť o kost
http://www.youtube.com/watch?v=SpJGPIfRxBY

Moc hezká ukázka:
http://www.youtube.com/watch?v=bFHSoZQeUcY

Další zajímavá ukázka už dospělců:
http://www.youtube.com/watch?v=cKNSo24rXG4
Obrázek

Fanda

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 12:43 am

Mirek a Hugo píše:Já tam nebyl těžko soudit každopádně Alfasamec si určitě umí sjednat pořádek sám a nepotřebuje k tomu asistenci to může být spíš na škodu.Nejspíš tam hrálo roli, že byla tma a tudíž to špatně vyhodnotil.

Tam nebyla tma, prave ze kdyz jsme vecer dorazili se zpozdenim jiz byla tma a psy po seznameni behali a Fanda tez mezi nima. Ta mela se stala dalsi den po vycviku, bylo 11.30 kdyz jsme odchazeli po hodine a pul ze cviciste a meli pusteny psy.
Mirek a Hugo píše:Měl bych ještě otázku když jste mezi ně skočila nebyl ten Šedý o to víc agresivní vůči vašemu štěněti?

Prave kdyz jsem dvakrat odhazovala borderkolie a porad tam byli ty psy, Sedyho jsem netroufala nejak "holyma rukama" ale prave periferijne jsem videla ze p.Dostal je uz blizko mne, tak jsem Sedyho telem odsouvala a snazila se vzit toho svyho na ruce [to uz vubec nemluvim o tom jak jsem po tomto zakroku klesla v ocich obecenstva ]. A kdyz uz jsem ho mela u sebe, Sedy se porad k nemu " mel ", nevim na kolikate zavolani p.Dostala toho nechal. Po asi pul hodine kdyz jsme sli k autu porad strkal cumak k Fandovi, ze jsem ho musela odhanet jako " nech toho! ". Ale agresse to nebyla.
Musim rict krom zlomeniny Fanousek mel jen na prdelce takove dve dirky od zubu, a to prave po tom odhazovani " z kola ven", jinak jen blato v kozise a sok. Nechci rozebirat chovani Sedyho, ja te psi reci nerozumim, to jsem se nenaucila, myslim si ze chtel opravdu "jen" srovnat Fandu, otazka je zas o te primerenosti s ohledem ze to bylo mimino. Ale nejde vubec o Sedyho. Jde o pana.
Další

Zpět na Výchova a výcvik