Právě je stř úno 21, 2018 4:35 am

Vycvikovy tabor a"la Dostal

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Fanda

Návštěvník

Re: Vycvikovy tabor a"la Dostal

Příspěvekúte lis 23, 2010 12:52 am

Jo, a to este jsem nikde nenapsala, ze po celou dobu toho utoku-vychovy se Fanda valel na zadech!

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekúte lis 23, 2010 12:58 am

Asi to celé bylo jen souhra hloupých náhod.Abych řekl pravdu ta Lajka nepůsobí jako nějaký neurotik nebo agresor on asi opravdu dělal jenom svojí práci vůdce smečky.Na tu agresivitu jsem se ptal jen proto jestli právě vaše přítomnost nesehrála roli a pes neměl nějakou potřebu přitvrdit kvůli vám.Ovšem tím nechci říct, že za to můžete asi nikdo normální si nenechá trhat štěně ve smečce více psů.Koukněte se na ta videa nahoře vypadá to občas drasticky.
Dostál se měl omluvit a vysvětlit co pes dělal a proč a taky, že není normální lámat štěňatům nohy.
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte lis 23, 2010 12:14 pm

Mirek a Hugo píše:Ne, nereagoval jsem na nikoho konkrétního jen jsem zhrnul místní babinec :wink:
Z toho jak to píšete si nemůžu pomoct, ale zřejmě jste nezažila opravdu agresivního psa.Dám jednoduchý příklad kdybi pes ohrožoval vaše dítě věřím, že by jste se už Desenského tak neštítila je to jen o prioritách.Sám jsem kdysi měl jen psa a pral bych se za něj jako za vlastního potomka.Teď už vím, že dcera je zase o malinko výše.Co člověk to originál vy nemusíte Desenského a já zase třeba Žertovou když jsem jí viděl v tom díle s Brazilskou Filou a viděl jí jako cvičitelku jak se vyloženě bojí psa tak to je ostuda nejvetšího kalibru!

Myslím, že ani tak bych za ním nešla, protože to prostě pro mě není odborník, kterému bych svěřila psa. Hledala bych v takovém případě jinde. Chyba je vždycky hlavně ve člověku a takových míst kde dokážou poradit člověku jak se psem pracovat aby to bylo lepší je podle mě víc, málokdy je chyba ve psovi, to je podle mě už patologické a vyjímečné a budiž, to věřím, že si s tím p. Desenský dokáže poradit, ale myslím, že z těch psů které měl v rukách to byla jen hrstka, jinak chyby člověka = jiný odborník (pro mě).
Já po zjištění více info už bych za Žertovou také nešla, i když dřív jsem ji obhajovala, ale poznala jsem jiné odborníky, u kterých bych neváhala. Ale přesně tak, co člověk to jiný názor a asi to tu nemá ani cenu řešit, hlavní problém se tu stejně původně týká p. Dostála =)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte lis 23, 2010 1:42 pm

P. Jakubíková, věřím a doufám, že vy takové problémy nikdy nešit nebudete. Vídíte všechno jako hurvínek válku :D
I ve mě byla s mojí rtw chyba. Viděla jsem v ní krvelačnou besti. Jinak to vidět nešlo. Potřebovaly jsme pomoct obě. Je sice fajn, že vám "někdo" (celkem by mě zajímalo kam by jste s problémem šla) řekne co a jak dělat, ale když je to se psem špatné, tyhle rady jsou vám na velké......nic. Rtw vás může okamžitě zabít ;) takže nejde pracovat jen s člověkem. Musí se zapojit i pes. Logicky.

Pes musí být v prokazování dominance pod "dohledem". Nejde si říct: "Tak, a teď tě zalehnu ty můj 50ti kilový medvídku a budeš zase ňuňánek" (mimochodem já vážím 45,8kg) :D Ňuňánek vás může zabít, nebo velmi pokousat. A nebo jak by jste si to představovala?? "Táááák a teď si seberu mističku při jídle, v ruce mám proutek....snad to postačí"
Míša a Duffy (1 rok)

Olga

Moderátor

Příspěvekúte lis 23, 2010 1:54 pm

ale děvčata :) každá máte kus pravdy! Hlavně to že někdo rozumí psům, neznamená, že rozumí lidem.
Takže ne s každým páníčkem si dotyčný sedne. Myslím že ani p.Dostál ani p.Desenský moc lidi neřeší :(
Je to problém, ale nikdo není dokonalý.
Olga a Amálka

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte lis 23, 2010 2:01 pm

Jo, to je pravda :)
Míša a Duffy (1 rok)

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 3:08 pm

Zdravím všechny zúčastněné, já bych si taky dovolila přispět.....jelikož jsem se loni zúčastnila FB výcvikového tábora, kde byl jako host p. Dostál (původně tam měl být p. Desenský) a MVDr. Žertová. Jelikož jsem na p. Dostála četla velké množství kritik, nejen na internetu, ale i v časopisech, byla jsem na něj obzvlášť zvědavá. Bohužel, fakt je ten, že on prostě nedokáže žádné své metody nějak rozumně popsat či vysvětlit a stále jen opakuje, že on má ten „dar“ komunikace se psy. Každopádně zajímavá byla jeho názorná ukázka zkrocení dvou buldočků, kteří se chystali ke rvačce....prostě jeden chvat, chvíle soustředění a bojovníci kolem sebe jen v klidu prošli. Vlastním očím nevěřili ani jejich majitelé. Nicméně jasné bylo ihned také to, že on má prostě své vlastní názory a v podstatě nesnese názor někoho jiného zvlášť, když je v rozporu s tím jeho. To nám ostatně dokázal i tím, že šel do otevřeného konfliktu nejen s MVDr. Žertovou (za přítomnosti nás posluchačů), ale i s některými buldočkáři, kteří si holt dovolili mu oponovat. Každopádně to, co se stalo Fandovi je vrchol nezodpovědnosti výcvikáře, což v té chvíli p. Dostál byl. Prostě neexistuje, aby výcvikář nezasáhl v případě, že dojde v jeho přítomnosti ke konfliktu psů, nedej bože se štěnětem. Svým způsobem je vina i na ostatních majitelích psů, kteří mají vědět jak jejich pes reaguje na štěňata a jiné psy. Agresivní nebo labilní pes by do styku se štěnětem vůbec neměl přijít. Ano, je pravda, že vyrovnaný pes štěně nenapadne, maximálně mu udělí výchovnou lekci, která někdy může vypadat pro nezkušeného majitele dost hrůzostrašně, ale pak zjistíte, že kromě „výchovné facky“ (např. oslintaného krku nebo hřbetu) mlaďochovi nic není. Ale to, co se stalo Fandovi, dle popisu 100% nebyla výchovná lekce. Možná to tak mohlo původně začít, ale přimotalo se tam více psů a zvrtlo se to. Každopádně selhání p. Dostála, jakožto toho „nejvýše postaveného v žebříčku hierarchie – alfa samce“ (to také často zdůrazňoval) tam prostě bylo a to nemluvím o nějaké aspoň morální (když už ne finanční) odpovědnosti za vzniklou událost. Proto bych tu nenapadala majitelku Fandy, neboť se jen snažila osvětlit si problematiku výchovy svého psa a holt šlápla vedle. Jakožto laik prostě jen věřila někomu, kdo by měl být odborník....on možná i je, ale tahle příhoda jeho „dar“ dost znehodnocuje.

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 3:13 pm

Pro Fandu
Ta zlomená noha je obzvlášť v tomhle věku opravdu tragická událost, ale zase – tohle zranění se může stát i v běžném životě (samozřejmě to nehodlám nějak zlehčovat), nicméně horší věc se mu stala tzv. „na duši“. Po téhle zkušenosti z něj může hrozně lehce vyrůst neurotik, který bude ze strachu napadat všechno co uvidí. Nyní je třeba ho znovu co nejvíce socializovat – tahat mezi ostatní psy, i mezi velké psy, aby prcek poznal, že ne všichni ho chtějí zardousit. Je ještě hodně mladinký, je dost času to všechno napravit, ale je potřeba to udělat důsledně....nelitovat, nebrat do náruče, nesmíte dát najevo, že se o něj bojíte....najděte si v okolí bydliště nějaký park, kde se schází více psů....nebála bych se ani nějakého dalšího cvičáku – když už nic, tak na socializaci je to určitě skvělé místo.....kdyžtak sem napište odkud jste, třeba Vám tady někdo nějaký cvičák ve Vašem okolí doporučí nebo se tu najde někdo, kdo bydlí kousek od Vás a můžete začít společnými procházkami....opravdu je potřeba co nejrychleji mu vštípit, že to co se stalo je už pryč a svět je plný skvělých psích kámošů, ze kterýma se zažije spousta srandy. Bude to nápor i na Vaše nervy, ale když vydržíte, určitě z něj bude pohodový pejsek. :D

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 3:27 pm

Trochu jsem to tady zahltila, ale ještě jednu věc mám na srdci....dovolím si totiž nesouhlasit s tím, že na velkýho psa je potřeba být tvrdší než na malýho. Jasně, když dám facku bernardýnovi, sotva to pozná a čivavu bych tím zabila. Nicméně já mám v pořadí třetí Německou dogu (to je opravdu hodně velký pes), ale tak tvrdá palice jako buldoček, to nebyl ani jeden z nich. A to nemyslím vůbec ve zlém.....můj 7,5 letý buldoček, který má mimochodem za sebou základní výcvik a zkoušku ZOP, je mému 2,5 roku starému dogáčovi absolutně nadřazený a já tohle jeho výsostné postavení podporuji. Já jsem na žebříčku nejvýš a na mně je, abych určila, který z nich je výš a který dole. Své psy znám a troufám si tvrdit, že dokážu poznat kdy může nastat konflikt s jiným psem a když už ke konfliktu dojde, okamžitě hodlám zasáhnout. Nejsem žádný „psycholog psů“, ani nemám ten „dar“, jen stačí znát svého psa a vědět co mu vadí, co ho může vyprovokovat a jak se třeba chová ke štěňatům. I když je můj dogáč kamarádskej, se štěňaty stejně dávám pozor. Stačí blbě šlápnout a taky by mohl ošklivě ublížit, i když nerad. Ten velikostní a váhový rozdíl tam prostě je a s tím člověk nic neudělá.

A Mirku, prosím, netvrďte mi tu, že jsem nějaká hysterická „ženská, která má psa jako malý dítě“. :evil:
Jen tak mimochodem, jestli jste někdo někdy absolvoval nějaký základní výcvik psů všech plemen, schválně, kolik jste tam viděli chlapů, kteří šli cvičit se svým psem? Hmmm :wink:
Troufám si tvrdit, že tak 90% jsou ženský.....ty se snaží s tím psem něco dělat. Chlapům se holt nechce. A tohle Vám potvrdí i kterejkoliv soudnej výcvikář. Takže bacha, ženský neurážet. :mrgreen:

Fanda

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 3:30 pm

Mirek a Hugo píše:Asi to celé bylo jen souhra hloupých náhod.Abych řekl pravdu ta Lajka nepůsobí jako nějaký neurotik nebo agresor on asi opravdu dělal jenom svojí práci vůdce smečky.Na tu agresivitu jsem se ptal jen proto jestli právě vaše přítomnost nesehrála roli a pes neměl nějakou potřebu přitvrdit kvůli vám.Ovšem tím nechci říct, že za to můžete asi nikdo normální si nenechá trhat štěně ve smečce více psů.Koukněte se na ta videa nahoře vypadá to občas drasticky.
Dostál se měl omluvit a vysvětlit co pes dělal a proč a taky, že není normální lámat štěňatům nohy.

Samozrejme ze pes p.Dostala delal svoji praci vudce smecky, ale jak pisete, ze "mel potrebu pritvrdit " kvuli mne, tak prave podle p.Dostala tim, kdo resi situace je vzdy alfasamec, a tim je pan, nikoliv pes. Urcite nevedel v ten moment ze Fanda ma zlomenou tlapu, ale nechat dvakrat vetsi psy hazet se stenetem jako s hadrovou panenkou [ zadne kousnuti do cumaku a nazdar, vytrvale dorazeni ]. Co asi mohlo udelat 3,5 mes. stene aby takhle "vyprovokovalo " ty psy? Co asi vedlo p.Dostala nechat resit tu danou situaci takto, je to pro nej prirozene?
Druha otazka je, ze i kdyz uz vedel o zlomene noze sbavil sebe veskere zodpovednosti.

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 3:44 pm

Mafinka01 píše:Opravdu, nedá se to rovnat.

Při mé snaze jí učit povely mě kousla do nohy. Je to cca 2 roky, jizvy mám dotěď. Noha hrála od žluté, přes fialovou po černou.

Nešlo to se na ní jen provinile podívat a říct ty ty ty. Skoro jsem ji nedokázala pohladit. Obcházela jsem jí obloukem. Ale tak to nešlo. Buď útulek (mít doma psa, kvůli kterému 10 minut sedíte v autě a přemýšlíte jestli vystoupit, nebo ne není jednoduché) a nebo to urovnat.

Na hrubý pytel, hrubá záplata :)
Fenka nebyla zlá, jen jsme si mezi sebou nerozuměly :)

Nezlobte se, ale tomuhle já prostě nerozumím, nechápu to, hlava mi to nebere....aby mne natvrdo kousl můj vlastní pes? Ani ne ve hře, ani ne omylem....ale prostě, že je namíchlej tak kousne? Nechápu, nechápu. Můj dogáč má 70 kg a ten by mě možná tak sežral samou láskou, ale aby kousl? To spíš sám sebe, než mě. Jestli jste ji měla od štěněte, tak jste jednoznačně udělala šílenou výchovnou chybu - prostě Vám přerostla přes hlavu a bohužel ne jenom fyzicky. Samozřejmě, pokud jste si ji vzala už starší, tak to bych chápala, v tom případě tu chybu udělal předchozí majitel. Tohle myslím, je přímo parketa p. Desenskýho - náprava problémových nebo nebezpečných psů. Nicméně Vás určitě šlechtí, že jste fenu nedala pryč (nebo něco horšího) a i po těchto zkušenostech jste se snažila ten Váš vzájemný vztah napravit. Tohle rozhodnutí moc lidí nedělá, bohužel.

Fanda

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 4:00 pm

Pro Martina a Omar
Dekuji Vam za prispevky, Vy jste to rekla lip nez ja, pode vsim bych se podepsala.
S tema sramama na dusi. Za par dnu bude Fandovi pulroku. Bydlime na vesnici a mezi sousedskymi co behaji navolno jen jorksirek, kamarad, a "ochlupeny" nahac, na ktereho je Fanda strasne zvedavy kdyz ho potka, ale ten mu dava najevo ze nema na starosti takove blbosti jako zvedave prerostle stene. Pak obcas prijde nervozni zenska, krizenec, k sousedum na navstevu, tam je zatim taky zvedavost. Akorat az se ji vsichni tri zacnou dvorit, mozna to zacne byt horky. Moc velkych psu jsme nepotkali, kdyz jedem spolu do Plzne, ale kdyz uz, tak neni tam strach, porad steneci zvedavost. Nedavno si dovolil ale na anglickeho buldocka, ten ho vsak jen prejel pohledem a sel. Takze myslim si ze snad je to s tou dusickou v poradku. Spis mne trapi ta tlapa, vim este brzo, nedavno nam vyndavali drat, ten se ulomil a kousek tam zustal. Porad to prekazi, pajdame, a jestli ten drat sam nevyjde, tak to pajdani zustane. A to predlokti je porad takove slabsi a hubenejsi. Urcite uvazuji o te socializaci porad, jen to zatim odkladam, musime tu tlapinu rozchodit.
Presne jste to rekla i s tema panickami, chlapy by si jen hrali a chteli hotoveho vychovaneho psa, co predvida jejich prani :wink:

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 5:53 pm

Jasně, chápu, že s ohledem na tu nožku se musí opatrně, ale zatím z toho co jste teď napsala to vypadá, že se s tím kluk vypořádává dobře :D Na vesnici je to s tou socializací s ostatními psy komplikovanější, než ve městech. Tam je skoro v každým parku nějaká ta "smečka" k vyblbnutí. Kdyžtak se tady dívejte do sekce "Společné venčení a srazy" a třeba bude nějaký srazík nebo venčení někde tam u Vás a měla by jste další socializaci hned. Nebo, pokud jste mobilní můžete i Vy někam vyjet a nechat ho zablbnout ze sobě rovnými. :D Držím palce.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte lis 23, 2010 9:32 pm

Martino, fenka byla skoro štěně. Byla expřítele. Poznala jsem ji jako 5měsíční, naprosto nevychovanou (páníček se o ní vůbec nestaral - jezdil na dlouhé pracovní cesty, doma byl cca 2 dny v týdnu, fenku krmili sousedi) to se mi prostě nelíbilo. Říkala jsem si, že ještě není pozdě na to, abych holčinu vycvičila.

Respektovala ale pouze svého pána, druhou autoritu do té doby nepoznala a rozhodla se, že pán je alfa a ona beta :)

Já si vychovala svého boxera (teda rodičů, ale výchovou se "pyšním" já - teď už jsem odstěhovaná) a tomu můžu dělat všechno na světě.

Teď mám svoje třeštiprdlo buldočí :)

Jinak se socializací na vesnici to je děsné. Téměř se to nedá. Bydlela jsem na vesnici...vím to :( My bydlíme v praze, za jednu procházku potkáme cca 10 psů (malí, velcí, staří, mladí) normálně jezdíme tramvají, metrem....tam se socializace dělá téměř sama.
Míša a Duffy (1 rok)

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 10:21 pm

Martina a Omar píše:
Mafinka01 píše:Martino, fenka byla skoro štěně. Byla expřítele. Poznala jsem ji jako 5měsíční, naprosto nevychovanou (páníček se o ní vůbec nestaral - jezdil na dlouhé pracovní cesty, doma byl cca 2 dny v týdnu, fenku krmili sousedi) to se mi prostě nelíbilo. Říkala jsem si, že ještě není pozdě na to, abych holčinu vycvičila.
Respektovala ale pouze svého pána, druhou autoritu do té doby nepoznala a rozhodla se, že pán je alfa a ona beta :) :D

Tak to je jasný. Já si právě říkala, že to by sakra bylo, aby si člověk psa vychoval od malička a pak ho to jeho "zlatíčko" pokousalo. I když, i takové věci se dějí, bohužel. :roll:

Je fakt, že buldočci jsou zlatíčka...já su sice na ty obříky, ale toho svýho chrochtu bych nevyměnila za nic na světě. :D

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekúte lis 23, 2010 10:27 pm

Mafinka01 píše:Jinak se socializací na vesnici to je děsné. Téměř se to nedá. Bydlela jsem na vesnici...vím to :( My bydlíme v praze, za jednu procházku potkáme cca 10 psů (malí, velcí, staří, mladí) normálně jezdíme tramvají, metrem....tam se socializace dělá téměř sama.

Já su zase Brňák jak poleno, takže mi taky nemáme problém se socializovat kdy se nám zachce :lol: Tak třeba to Fanda už zvládne i tak.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř lis 24, 2010 12:07 am

Mafinka01 píše:P. Jakubíková, věřím a doufám, že vy takové problémy nikdy nešit nebudete. Vídíte všechno jako hurvínek válku :D
I ve mě byla s mojí rtw chyba. Viděla jsem v ní krvelačnou besti. Jinak to vidět nešlo. Potřebovaly jsme pomoct obě. Je sice fajn, že vám "někdo" (celkem by mě zajímalo kam by jste s problémem šla) řekne co a jak dělat, ale když je to se psem špatné, tyhle rady jsou vám na velké......nic. Rtw vás může okamžitě zabít ;) takže nejde pracovat jen s člověkem. Musí se zapojit i pes. Logicky.

Pes musí být v prokazování dominance pod "dohledem". Nejde si říct: "Tak, a teď tě zalehnu ty můj 50ti kilový medvídku a budeš zase ňuňánek" (mimochodem já vážím 45,8kg) :D Ňuňánek vás může zabít, nebo velmi pokousat. A nebo jak by jste si to představovala?? "Táááák a teď si seberu mističku při jídle, v ruce mám proutek....snad to postačí"

Pokud vás to tak zajímá jela bych např. do Heroltic, kde už pomohli podobným psům také a dokonce se umí chovat i k lidem, ne jako Desenský. Nebo bych se poradila se svým výcvikářem, který je taky výborný apod. který by byli schopni i zajistit ten dohled jak vy píšete během prokazování dominance.
Jestli si myslíte, že nevím co dokáže udělat rotvajler tak jste na omylu. Neznamená, že když mám doma buldočka nemám žádné jiné zkušenosti, mimochodem zrovna rotvalerky jsem s přítelem vychovala dvě, ted mám doma psa, krom buldočka, který taky váží to co já, navíc mollose s jeho typickou povahou, je u nás teprve dva měsíce, právě je mu 18měsíců takže je v té své typické pubertě a předtím byl necelého půl roku zavřený akorát na dvoře, takže socializace taky žádná a opravdu vím co to je, když se rozhodne že se mu něco nelíbí...
A taky vím, že tohle "Tak, a teď tě zalehnu ty můj 50ti kilový medvídku a budeš zase ňuňánek" si nejde jen tak říct ale právě na dalším musí pracovat člověk, je k ničemu když si někdo "zkrotí" psa a majitel si pak myslí, že bude všechno OK a když Desenský neumí s lidma komunikovat, jak to chce udělat??
No prostě a jednoduše nikdo mi nenakecá, že Desenský je jediný člověk v ČR, který by si uměl poradit s problémovým psem :) (Se psem s patologickou povahou možná ano, ale jak jsem už psala, těch je tak hrstka...)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř lis 24, 2010 12:15 am

Martina a Omar píše:můj 7,5 letý buldoček, který má mimochodem za sebou základní výcvik a zkoušku ZOP, je mému 2,5 roku starému dogáčovi absolutně nadřazený a já tohle jeho výsostné postavení podporuji.

:) No a na mě se každej tady u nás blbě dívá, když jim řeknu, že buldočka velí cane corsákovi a přijde jim to nelogický a hrozně divný :D

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekstř lis 24, 2010 1:00 pm

Trochu jsem to tady zahltila, ale ještě jednu věc mám na srdci....dovolím si totiž nesouhlasit s tím, že na velkýho psa je potřeba být tvrdší než na malýho. Jasně, když dám facku bernardýnovi, sotva to pozná a čivavu bych tím zabila. Nicméně já mám v pořadí třetí Německou dogu (to je opravdu hodně velký pes), ale tak tvrdá palice jako buldoček, to nebyl ani jeden z nich. A to nemyslím vůbec ve zlém.....můj 7,5 letý buldoček, který má mimochodem za sebou základní výcvik a zkoušku ZOP, je mému 2,5 roku starému dogáčovi absolutně nadřazený a já tohle jeho výsostné postavení podporuji. Já jsem na žebříčku nejvýš a na mně je, abych určila, který z nich je výš a který dole. Své psy znám a troufám si tvrdit, že dokážu poznat kdy může nastat konflikt s jiným psem a když už ke konfliktu dojde, okamžitě hodlám zasáhnout. Nejsem žádný „psycholog psů“, ani nemám ten „dar“, jen stačí znát svého psa a vědět co mu vadí, co ho může vyprovokovat a jak se třeba chová ke štěňatům. I když je můj dogáč kamarádskej, se štěňaty stejně dávám pozor. Stačí blbě šlápnout a taky by mohl ošklivě ublížit, i když nerad. Ten velikostní a váhový rozdíl tam prostě je a s tím člověk nic neudělá.

A Mirku, prosím, netvrďte mi tu, že jsem nějaká hysterická „ženská, která má psa jako malý dítě“. :evil:
Jen tak mimochodem, jestli jste někdo někdy absolvoval nějaký základní výcvik psů všech plemen, schválně, kolik jste tam viděli chlapů, kteří šli cvičit se svým psem? Hmmm :wink:
Troufám si tvrdit, že tak 90% jsou ženský.....ty se snaží s tím psem něco dělat. Chlapům se holt nechce. A tohle Vám potvrdí i kterejkoliv soudnej výcvikář. Takže bacha, ženský neurážet. :mrgreen:

Martino nebuďte tak vztahovačná myslím, že vás tu vidím a reaguji na vás úplně poprvé proč bych z vás dělal hysterku? :wink:
Jinak Dogy jsou bezesporu krásná zvířata pokud je, ale máte už tři generace tak mi jistě dáte za pravdu, že agresivní dogu těžko pohledat a v naprosté většině případů je to naprosto neagresivní plemeno.Trošku si rýpnu chovat třeba Kavkazáky nebo Fily asi by jste už byla opatrnější.
Pokud jde o výcvik byl jsem s Mastinkou na cvičáku já a né v té době moje přítelkyně a pokud si dobře pamatuju na skladbu cvičenců bylo to spíš půl na půl.
Pokud bych chtěl být hodně jízlivý utkvěla mi v paměti vzpomínka na jednu majitelku Briarda dáma byla zjevně vcelku neschopná psa zvládnout (nejspíš proto přišla se psem na cvičák) a když se jí nedařilo dávat alespoň základní povely výcvikář už to nemohl vydržet a jal se jí pomoci.Bohužel co se nestalo pejsek dotyčné odbornice po cvičiteli vyjel a prokousl mu ruku až do krve.Posléze chtěl cvičitel vidět očkovák což bylo pro dotyčnou velkým překvapením- co že to po ní chce a že to vůbec nemá( očkovák byl povinný na výcvik).Skončilo to tak, že výcvikář jel i se psem na veterinu aby se vyloučila vzteklina :mrgreen:
Neupírám ženám velké zapálení při různých veletočích, agilitách, tanečcích výstavách apod. v naprosté většině to provádí s menšími psy (byl jsem jednou jedinkrát na výstavě a už nikdy ze sebe šaška dělat nebudu) .Žen které cvičí s opravdu velkými plemeny je opravdu poskrovnu, ale zase je to o to působivější!
Další důvod může být to, že chlap si ve velké většině umí sjednat respekt u psa přirozeným způsobem hrou, přetahováním atd. (spousta psů respektuje i jenom to že je muž), žena si to velmi často musí vybojovat jelikož pes není blbec a pozná když je silnější než panička.
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekstř lis 24, 2010 1:10 pm

Jakubíková Jitka píše:Pokud vás to tak zajímá jela bych např. do Heroltic, kde už pomohli podobným psům také a dokonce se umí chovat i k lidem, ne jako Desenský. Nebo bych se poradila se svým výcvikářem, který je taky výborný apod. který by byli schopni i zajistit ten dohled jak vy píšete během prokazování dominance.

No prostě a jednoduše nikdo mi nenakecá, že Desenský je jediný člověk v ČR, který by si uměl poradit s problémovým psem :) (Se psem s patologickou povahou možná ano, ale jak jsem už psala, těch je tak hrstka...)

A víte proč si Desenský zaslouží respekt?Už jenom proto, že aktivně vyhledává psí zabijáky, které by jinak utratili má moji úctu!Odstěhoval se do nějakých luk od společnosti pro ty psi ne pro sebe.A to že nechodí ve fraku a nedává si s majiteli kafíčko to mě nijak neirituje on nemá ani tu potřebu není cvičitel na cvičáku co si za to bere prachy nemusí se prodávat a líbit.Je to člen smečky tak vypadá jako jeden z nich.
Navíc já nejsem z vosku a nerozteču se když mě někdo pošle např. do..... leckdy lepší než falešná přetvářka.

Je schopen váš cvičitel vzít si k sobě psa co někoho zabil nebo opravdu vážně pokousal na převýchovu?Kolik si jich vzali do těch Heroltic?
Pokud budete na Desenského brát měřítko placeného cvičitele tak samozřejmě neobstojí, ale podle mě je ten úhel pohledu na něj špatný a zaslouží si měřit jiným metrem než tím konvenčním.
Obrázek

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř lis 24, 2010 3:28 pm

Ano můj výcvikář by to udělal, a nejen "by" ale už se tak stalo. Já Vám Vaši úctu k němu neberu a chápu, že má své zastánce, hold každý jsme jinačí, ale já prostě mezi ně nepatřím a nikdy patřit nebudu. A myslím, že se znám líp než Vy mě, takže mě nemusíte neustále přesdvěčovat, bo to nemá cenu :wink:

Eva+Ebonek

Stálý člen

Příspěvekstř lis 24, 2010 4:56 pm

Též souhlasím s Martinou téměř se vším, co napsala. Na cvičák jsem docházela pravidelně 3 roky a také jsem cvičila družstvo, když chyběl některý cvičitel. Z 80% cvičily na cvičáku ženy - majitelky. Muži se tam objevovali spíše sporadicky a k mému překvapení nedovedli být většinou razantní a tudíž ani nedělali velké pokroky se psy. Samozřejmě chlapi měli střední až větší psy, ale bohužel nedovedli být důslední. Ženy cvičily psy různé velikosti, takže argument, že ženy cvičí převážně malé psy, tady nesedí. S mojí Eldou máme složené několik zkoušek na výbornou a poslouchá výborně. Buldoček je opravdu trochu jiný pes a já to beru.
Takto malé štěně opravdu bohužel nemělo na táboře co dělat a pan Dostál to má vědět. Velcí psi mu mohou ublížit i svými neopatrnými pohyby. Podle mého se nezachoval profesionálně.

Na náš cvičák se berou psi až je štěně řádně očkováno a majitel předloží očkovák.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř lis 24, 2010 5:32 pm

Na cvičáku (chodila jsem tam s boxerem) byli jak ženy, tak muži. Převládali rtw a hlavně vlčáci. Byl tam ale i stafbul, jezevčík, výmarský ohař, další boxer, beauceron, elderterier, jack russel....

Nejvycvičenější pes byl výmarský ohař - fenka. Byla opravdu úžasná a dělala to s radostí. Majitel byl pán, ale občas přišla i panička a věnovali se jí oba skvěle. ¨

Bohužel, moje účast na cvičáku trvala pouze 3 měsíce. Nedokázala jsem zapadnout. Bylo mi 17 let a nechtěla jsem přijít v 7h ráno na cvičák, zavřít psa do kotce a do 9 vysedávat u kafíčka a hulit. To už je ale o něčem jiném....
Míša a Duffy (1 rok)

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekstř lis 24, 2010 10:51 pm

Mirek a Hugo píše:Jinak Dogy jsou bezesporu krásná zvířata pokud je, ale máte už tři generace tak mi jistě dáte za pravdu, že agresivní dogu těžko pohledat a v naprosté většině případů je to naprosto neagresivní plemeno.Trošku si rýpnu chovat třeba Kavkazáky nebo Fily asi by jste už byla opatrnější.
Pokud jde o výcvik byl jsem s Mastinkou na cvičáku já a né v té době moje přítelkyně a pokud si dobře pamatuju na skladbu cvičenců bylo to spíš půl na půl.

Neupírám ženám velké zapálení při různých veletočích, agilitách, tanečcích výstavách apod. v naprosté většině to provádí s menšími psy (byl jsem jednou jedinkrát na výstavě a už nikdy ze sebe šaška dělat nebudu) .Žen které cvičí s opravdu velkými plemeny je opravdu poskrovnu, ale zase je to o to působivější!
Další důvod může být to, že chlap si ve velké většině umí sjednat respekt u psa přirozeným způsobem hrou, přetahováním atd. (spousta psů respektuje i jenom to že je muž), žena si to velmi často musí vybojovat jelikož pes není blbec a pozná když je silnější než panička.

To je sice fakt, že Německá doga nepatří mezi vyloženě agresivní plemena, ale každopádně patří k těm největším a kdybych neměla sjednaný respekt u tak velkýho psa, tak za ním plápolám na vodítku sem a tam. Takovýho čokla už nezvládnete jenom silou, utáhne i pořádnýho mužskýho...jde o to, že mu prostě musíte vštípit, že prostě u paničky/pánečka se celá síla, kterou disponuje, prostě použít nesmí. A asi Vás nepotěším, ale se svými zkušenostmi bych si troufla na výchovu Kavkazáka i Fily, jak jste psal. Jen to prostě nejsou plemena, která by mě "nějak brala". Přiznávám, že bych si asi nevzala už staršího psa (pokud bych mu tím neměla vyloženě zachránit život). Všechny psy jsem měla od štěněte a já jsem ten, co zastává názor, že pořádnou výchovou a socializací s ostatními psy i jinými zvířaty, vychováte každýho psa....někdy dřív a v pohodě, někdy s obtížemi, alwe dá se to. Mluvím o výchově, ta musí být vždy dřív než samotný výcvik. A je fakt, že některá zvířata žádný výcvik nepotřebují. Základy je naučíte sám a pokud je to závisláček, není třeba nic víc. Nejsem žádnej zapálenej výcvikář, v podstatě se svými psy cvičím jen proto, že je to baví a mě zase baví, že je to baví. :D

No já teda nevím, na cvičáky kam jsem chodila já, chodila ženská s vlkodavkou, častí jsou ridgebaci, retrívři (zlaťáci a labradoři), erdelteriér, NO a tohle teda nejsou zrovna malá plemena. Chlap tam byl s pitbulem (absolutně ho nezvládal a pomáhala mu s ním výcvikářka), pak s dobrmankou, byl tam chlap s argentinou....a vždy to bylo tak 7-8 ženských na 1-2 chlapi...fakt si nevymýšlím "čestný-pionýrský" :mrgreen: Dokonce tam chodila paní s Landseerem, který měl tak 70kg (ona asi tak 55kg) a manžel na ni čekal před cvičákem s malým miminem.
A ještě jedna věc, většina psů, i když miluje celou rodinu, pána má jen jednoho a věřte mi, chlapi prohrávají na body.

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekstř lis 24, 2010 10:56 pm

Eva+Ebonek píše:Též souhlasím s Martinou téměř se vším, co napsala. Na cvičák jsem docházela pravidelně 3 roky a také jsem cvičila družstvo, když chyběl některý cvičitel. Z 80% cvičily na cvičáku ženy - majitelky. Muži se tam objevovali spíše sporadicky a k mému překvapení nedovedli být většinou razantní a tudíž ani nedělali velké pokroky se psy. Samozřejmě chlapi měli střední až větší psy, ale bohužel nedovedli být důslední. Ženy cvičily psy různé velikosti, takže argument, že ženy cvičí převážně malé psy, tady nesedí. S mojí Eldou máme složené několik zkoušek na výbornou a poslouchá výborně. Buldoček je opravdu trochu jiný pes a já to beru.
Takto malé štěně opravdu bohužel nemělo na táboře co dělat a pan Dostál to má vědět. Velcí psi mu mohou ublížit i svými neopatrnými pohyby. Podle mého se nezachoval profesionálně.

Na náš cvičák se berou psi až je štěně řádně očkováno a majitel předloží očkovák.

Díky.
Já s první dogou na cvičák nechodila vůbec, základy jsem ho naučila sama....na cvičák mě dotáhl až Omar......s tou svojí bezmeznou láskou ke všemu a ke všem a s tím spojenou hluchotou na přivolání, jsem začala v jeho 9ti měsících s výcvikem a jelikož mu to šlo, udělali jsme i ty zkoušky. Buldoček byl na cvičáku rarita a ten výcvikář mu dal přezdívku "Premiant"´ :D Už tehdy jsme tam měli jen jednoho chlapa s labradorkou. Jinak zase jen babizny.

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekstř lis 24, 2010 11:00 pm

Jakubíková Jitka píše:
Martina a Omar píše:můj 7,5 letý buldoček, který má mimochodem za sebou základní výcvik a zkoušku ZOP, je mému 2,5 roku starému dogáčovi absolutně nadřazený a já tohle jeho výsostné postavení podporuji.

:) No a na mě se každej tady u nás blbě dívá, když jim řeknu, že buldočka velí cane corsákovi a přijde jim to nelogický a hrozně divný :D

Tak ať se blbě dívají...."na velikosti přece nezáleží" :wink: Omar je vychovatel a vůdce už mé druhé dogy a když ho "mladej" namíchne, dokáže ho ještě pěkně srovnat.

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekstř lis 24, 2010 11:04 pm

Ale myslím, že jsme tu diskuzi posunuli krapet jinam....prostě to, co se stalo Fandovi je neštěstí a já bych z toho určitě majitelku nevinila. Já si stojím za tím, že výcvikář by měl umět takovým věcem předejít, pokud ne přímo předejít, měl by umět zasáhnout a když už se něco takového stane, měl by se zachovat aspoň slušně.
Ale snad to všechno bude mít šťastnej konec. :wink:

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 25, 2010 12:45 am

Kavkazák je pro velice zkušené. Kavkazák opravdu není německá doga :D a ani jiné lehce vychovatelné plemeno. Zkuste si o něm něco přečíst. Ale s vaším sebevědomím, myslím, že neustoupíte.

Jinak k sousedům, kteří mají německou dogu jsme lezli přes plot krást jablka a hrušky (když jsem byla malá) vždycky jen koukal. Myslím, že na vodítku by netáhl nikoho :)

Ono, sjednat si respekt u německé dogy a kavkazáka je podobné asi jako přesvědčit 3 leté dítě a vedle něj 30 letého chlapa o tom, že jste jim "ukradla nos" :D
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 25, 2010 11:12 am

Těmi jablky a hruškami jsem chtěla naznačit, že kdybychom to zkusili u kavkazáka (měla jsem s ním jednou tu čest...silný emotivní zážitek a asi takhle - díky bohu, že byl na řetězu) ani jeden z nám tu již dávno není a já do fora nepřispívám.
Míša a Duffy (1 rok)

Fanda

Návštěvník

Příspěvekčtv lis 25, 2010 11:41 am

Mafinka01 píše:No o neúprosných zákonech smečky jsme si bohužel moc nenačetla a nezjistila. Ve všechn smečkách (vlci, kočkovité šelmy) mají mláďata výsadní místo. První žerou, otravují dospělé a je jim to normálně tolerováno. Je to v každém druhém dokumentu na Animal Planet :D stačilo si něco maličkato zjistit....nic se stát nemuselo.....bohužel tahle věc je pasé....

Mimochodem můj názor je ten, že na štěně zaútočí jen silně psychicky narušený pes.
Mirek a Hugo píše:Ve 3.5 měsících tam bylo i vůbec zbytečné jezdit pes je ještě štěně mohl se srovnat sám nebo ho mohl srovnat pes od vedle aniž by mu zlomil nohu.Hugo si taky na psy vyskakuje, hlavně na hřbet což je taky postoj nadřazenosti a taky už ho pár psů srovnalo, nějak se to ale naučit musí takový jsou holt pravidla psí smečky.Každopádně je lepší když takové srovnání provádí alespoň stejně velký pes.A ne že ratlíka bude rovnat doga.
Mirek a Hugo píše:A víte proč si Desenský zaslouží respekt?Už jenom proto, že aktivně vyhledává psí zabijáky, které by jinak utratili má moji úctu!..
Je schopen váš cvičitel vzít si k sobě psa co někoho zabil nebo opravdu vážně pokousal na převýchovu?Kolik si jich vzali do těch Heroltic?
Pokud budete na Desenského brát měřítko placeného cvičitele tak samozřejmě neobstojí, ale podle mě je ten úhel pohledu na něj špatný a zaslouží si měřit jiným metrem než tím konvenčním.

Porad berete tu moji snahu "socializovat " stene co nejdrive jako bych vedome hazela ho do jamy lvove. To soustredeni p. Dostala bylo inzerovano jako POZNAVANI a POZNAVANI SE, zadny cvicak ! Stacilo mi ze v 3,5 mesicich Fanda prisel na zavolani a umel se posadit, nikdy bych nejela tam s tak malym stenetem cvicit obraty a pod.
Asi porad nechapete o co mne jde. Timto pribehem jen chci upozornit vsechny co veri v kouzla, ze zadna neexistuji! A neni radno delat z nekoho genia, coz tady vroucne bud nevedomky delate zas z p. Desenskeho, Bud je to clovek krotici zabijaky [ mimochodem, sam Desensky pise: opravdovych zabijaku je sakra malo, vesmes to jsou zanedbani, ve vychove, socializaci, jedincy; takze si myslim s tou rtw , Mafinko, Vam skutecne mohl stejne pomoct minimalne kazdy druhy kinolig ]
PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik