Právě je stř úno 21, 2018 4:35 am

Buldoček většinu noci naříká

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

grim83

Kolemjdoucí

Buldoček většinu noci naříká

Příspěvekstř kvě 01, 2013 8:17 am

Ahoj,

dneska je to pátý den, co máme doma 2 měsíční frbulku. Máme malý barák, a přes den jsme s ní v obýváku a na zahradě. Po celý den je s ní buď partnerka nebo já, a po většinu času oba. Hrajeme si s ní, mazlíme jí, venčíme, apod. Přes den je úplně v pohodě.

Na noc ale malou zavíráme do předsíně na chodbu, a tam snad půlku noci pronaříká. Chtěl jsem se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti a jestli byste mohli poradit, zda být neoblomní a přes noc ji ignorovat, nebo jestli ji třeba přemístit do obýváku, kde je zvyklá být přes den. V chodbě ji máme proto, že tam nemá možnost kousat kabely s elektrikou atd. Až vyroste, chceme ji nechávat v obýváku, nebo klidně i v ložnici.

V knížce, co jsme si pořídili o buldoččích, je uvedeno, že musíme dát psovi najevo, že v noci se prostě spí a musí si tedy zvyknout, a že nesmíme povolit, tak to zkoušíme dodržet. Samozřejmě je nám ji moc líto, když ji tam v noci slyšíme naříkat. Nehledě na to, že se ani jeden moc nevyspíme : )

Mám ale pocit, že když ji zkusíme přemístit do obýváku, tak bude v noci naříkat stejně, protože se zdá, že se ji prostě a jenom po nás stýská. Sama je v chodbě cca od 22 00 do 8 00. (pokud nestávám na šichtu v 5 30 a nepouštím ji na zahradu se vyvenčit a chvílí se s ním nemazlím, nebo pokud nejdu k ránu na záchod, kdy ji taky pouštím na chvílí na zahradu a chvílí s ním jsem)

Zima ji být nemůže, hračky v pelíšku má, přístup k vodě a místo na vykonání potřeby taky. Akorát je to hroznej mazel a zdá se i citlivka (viz třeba návštěva veteriny, kdy bojovala s doktorem už jenom když se na ní podíval, nebo drama při kapání kapiček do očí : )

Díky za Váš názor nebo zkušenost,

Karel

evisek68

Moderátor

Re: Buldoček většinu noci naříká

Příspěvekstř kvě 01, 2013 12:56 pm

Je to mimino, co jste odtrhli od rodiny a to se divíte že naříká? Aspoň do ložnice do pelíšku a ruku nechat v pelíšku aby cítila že jste tam s ní. Stejně štěně, když chcete naučit čistotnosti, tak musíte brát po tak 3 hodinách ven na čůrání a kakání a to asi těžko půjde když budete celou noc spát někde jinde, štěně většinou jde ke dveřím nebo kňučí a tím dá na jevo potřebu se vyprázdnit.
Většina majiteů frbulků s nimi stejně spí v posteli a jsou to takové čtyřnohé děti. Vychvávat samozřejmě, ale s láskou a rozumem.
A na plenu nebo jinou podložku neučit, pak jsou majitelé nešťastní že pes si myslí, že doma může vykonávat potřebu taky, jak mu vysvětlíte, že na kousek pleny nebo novin může a jinam ne? Prostě po každém vyspání nebo najedení popadnout štěně a hurá ven, na travičku a říkat třeba čůůůráme, když se vyčůrá nebo vykadí tak véélikánská pochvala. Doma to neřešit, vytřít, uklidit a maximálně přísným hlasem říct ty jsi ošklivý pes. Počítejte stejně s tím že úplně bez nehod to bude tak za 2-3měsíce.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř kvě 01, 2013 1:11 pm

S tymi radami v knizkach..mojej kamaratky mama vzdy hovori,ze papier vela znesie a je to tak.
Ja som mala v rukach knihu dokonca o buldockoch a niektore veci boli do neba volajuce voloviny.
Takze skor pocuvajte inych,co maju tuto matersku s buldockom uz za sebou a budete mat dom vyrovnaneho psa.

Ked je problem v noci,tak bud do obyvacky,tam kde je cez den,alebo si k nej na chvilu lahnut do tej obyvacky,aby zaspala a potom odist. Tiez treba dat do pelisku prepotene veci,co ste nosili, nejake stare tricko,co mate na sebe a ona bude citit,ze ste nablizku,teda bude to pocit istoty,ze tam neni sama.
2 mesacne steniatko je asi na urovni 6 mesacneho miminka, takze tak sa aj sprava. Je to este babatko a to tiez nenechava clovek osamote ked zacne plakat,aby si akoze zvyklo. Da sa to tak robit,ze vsak si zvykne,ale riskujete cituvu odtazitost v neskorsom veku a tazku pubertu. Pokial chcete mat v nasledujucich mesiacoch a rokoch pokoj,tak radsej jej doprajte psychicku pohodu,aj ked sa v knizkach radi inak.

Ked ju chcete co najskor naucit cistotnosti,tak brat casto von a hlavne vtedy ked sa viac napije,alebo napapa jedla. To hned na ruky a von a tam uz chvalit,ked sa podari :) Doma to prehliadat,netrestat,iba zahundrat,ze akoze nie ste nadseny. Nie som zrovna fanusik ucenia steniatka na noviny...to pletie tomu malemu hlavu zbytocne.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

grim83

Kolemjdoucí

Příspěvekstř kvě 01, 2013 1:29 pm

Kdo rika ze se divime? Je mi jasny, ze se ji stejska po mame a sourozencich, ze se vystrasena z novyho prostoru, atd.
Chtel jsem jenom vedet zkusenost jinych. Nemam s vychovou stenete zkusenost, proto se tu (a na jinych forech), ptam, plus jsem precetl dve knizky, ruzne clanky, atd. A bohuzel polovicka lidi a zdroju rika neco, a druha polovicka zas uplny opak, pak je tezky si udelat usudek.

Pro psa bych udelal cokoliv, ale zase chci byt dusledny ve vycviku a nic nepokazit.

Po poradne s chovatelem dneska uz bude spat u nas v loznici, a tesime se na to : )

Díky za názory

evisek68

Moderátor

Příspěvekstř kvě 01, 2013 1:42 pm

grim83 píše:Kdo rika ze se divime? Je mi jasny, ze se ji stejska po mame a sourozencich, ze se vystrasena z novyho prostoru, atd.
Chtel jsem jenom vedet zkusenost jinych. Nemam s vychovou stenete zkusenost, proto se tu (a na jinych forech), ptam, plus jsem precetl dve knizky, ruzne clanky, atd. A bohuzel polovicka lidi a zdroju rika neco, a druha polovicka zas uplny opak, pak je tezky si udelat usudek.

Pro psa bych udelal cokoliv, ale zase chci byt dusledny ve vycviku a nic nepokazit.

Po poradne s chovatelem dneska uz bude spat u nas v loznici, a tesime se na to.

Super, kontakt je pro každého psa důležitý a kdo říká že ne a má psa venku v kotci, bez kontaktu s rodinou, tak se pak diví jak to, že ten pes když vyroste nemá rád lidi a není zvyklý na normální a běžné věci. Já mám třeba ještě dogu a ta spí s námi v ložnici, prostě potřebuju mít kámoše na blízku a navíc co kdyby měl nějaké zdravotní problémy a to se z jiné místnosti moc nedá zjistit. Znám takto psa, co uhynul na torzi žaludku, protože ho majitel měl někde v garáži a ten pes neskutečně trpěl, než uhynul :(

Buldoček je diagnoza a důsledný a výcvik to si povíme třeba za půl roku :lol:
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 03, 2013 10:30 am

Pokud nemáte striktní pocit, že pejsek nemůže být s Vámi v ložnici, vřele doporučuji :wink: :lol: :wink: .
Varianta a) naučit spát v pelíšku = dát do pelíšku věc, kterou jste měli na sobě (třičko, šátek, ...) a pejska učit povel na místo, s tím, že pokud povel splní, bude moooooc pochválen; b) naše Nelka si prostě zvolí místo pro spaní sama - někdy si odejde do pelíšku do obýváku (pelíšek je na sedačce :mrgreen: ) nebo se uloží na peřině v nohách, případně spí s dcerou, přitulená k boční polstrované pelesti, opět u noh.
Máme výhodu, že naše feňule v noci nechrápe :mrgreen: :lol: :mrgreen: .

Ať Vám nový člen rodiny dělá jen radost - u buldočků to platí dvoj a vícenásobně :D .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 03, 2013 11:26 am

Jsem ráda, že jste se rozhodli vzít buldinku do ložnice. V původní rodině byla s mámou a sourozenci a všichni spali spolu v jednom klubku. Teď jste její rodina-smečka VY, což ona respektuje, ale určitě nechápe, co provedla, proč ji na noc zavíráte jinam, proč nesmí být s vámi. Ve psí smečce se jedinci vyčleňují za trest a ani ten trest netrvá dlouho.
Někdy je lepší nedat ani tak na rady z knih, či jiných lidí, ale poslechnout svůj vnitřní hlas, svůj cit a rozum.
Chápu, že nechcete nic zanedbat, být důsledný a mít vychovaného psa, ale tímhle přístupem je pejsek spíš zmatený a stresovaný, obzvlášť buldoček. Oni se totiž chovají a reagují trochu odlišněji než jiná plemena, to poznáte časem :lol:

Naši fenku jsem při příchodu k nám nechávala spát v ložnici v pelíšku vedle postele, s rukou vždy připravenou k pohlazení a obešlo se to bez stýskání a jediného zakňučení. Takhle spala víc než rok, pak trochu onemocněla a já si ji vzala k sobě do postele, abych ji měla víc pod kontrolou, prostě jako dítě. Samozřejmě, že se jí to zalíbilo a tak to na nějaký čas zůstalo, Franceska spala v posteli a pelíšek zcela ignorovala. Dnes jsou jí 3 roky a běžně se stává, že večer usne v posteli a v noci se přemístí do svého pelíšku vedle postele, který je stále na svém místě, a kde byla zvyklá od mala usínat.

Takže neházejte flintu do žita, čtěte dál moudré knihy, poslouchejte rady lidí, ale nakonec udělejte to, co sami cítíte jako nejlepší pro vaši fenku. Že je šťastná a spokojená určitě poznáte i bez knížek a odborných poradců :P .
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát kvě 03, 2013 8:44 pm

možná že to bylo myšleno tak, že když se jde spát, tak se spí a nedovádí. Některé zvířátka (můj kocour byl jako malý takový příklad) večer mi skákal po peřině a ráno v půl páté se dožadoval krmení.
Olga a Amálka

Zpět na Výchova a výcvik