Právě je pát úno 23, 2018 9:45 am

Kousání vodítka

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Káťa a Edík

Nováček

Kousání vodítka

Příspěveksob čer 22, 2013 4:36 pm

Dobrý den,

mám 3,5 měsíčního buldočka Edíka. Když jsme s ním začali chodit na delší procházky, začal se vztekat a kouše vodítko, jako by nikam nechtěl. Myslela jsem si, že mu vadí obojek, tak jsme mu pořídili kšíry. Jenže je to ještě horší. Nejen, že kouše vodítko, ale taky se otírá o kdejaký roh, jako by si snažil kšíry sundat. Po 5 min procházky kousání přestavá, ale odírá se pořát. Bez vodítka chodí bez problému, už mu jde i přivolání, ale s tím vodítkem nevím. Někdy si i sedá, jako by dál nemohl, ale už jsem ho prokoukla, protože když ho pustím z vodítka, vesele si cupká dále, takže je to jen herecký výkon... Nevím, jako ho naučit hezky chodit na vodítku, snažím se mu říkat "nesmíš" a jakoby tím vodíkem potrhnout, když ho kouše, ale to si zase lehne na záda, nohy hore, a odmítá vstát. Díky za rady.

Olga

Moderátor

Re: Kousání vodítka

Příspěvekúte črc 16, 2013 1:34 pm

VYDRŽET!!!!!!!! Zatím si každý zvyknul. :D
Olga a Amálka

Martina67

Návštěvník

Příspěvekpon črc 22, 2013 9:12 pm

Odměňujte vše co dělá dobře, ostatního chování si nevšímejte. Však on brzo pochopí, co je pro něj výhodnější :D
A moc schvaluji kšíry, jsou rozhodně lepší než obojek, netrpí tak krční páteř.

faris

Nováček

Příspěvekpon led 27, 2014 7:40 am

Apart from the above post, does anyone have practical experience with the books?

Zpět na Výchova a výcvik