Právě je sob úno 24, 2018 4:52 pm

Můj tvrdohlavý Hugoušek

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Lucie&Hugo

Kolemjdoucí

Můj tvrdohlavý Hugoušek

Příspěvekned lis 16, 2014 3:59 pm

Dobrý den,

potřebuji lehkou konzultaci, můj 11 měsíční buldoček Hugo je absolutně nejlepší stvořeníčko na světě a dělá každý můj den krásný, jsme skvelí partáci, vsude ho beru s sebou, je velice prizpusobivý, pratelský, veselý a myslím, že i stastný pejsek. Je flegmatik, takže vše dobře snáší, cestování, pobyt sám když jsem v praci, který prospí. rád jezdí autem, poskakuje a má rád všechny a všechno,prakticky ani s výchovou zas takový problém nebyly a nejsou, jen sem tam...neposlechne..a to je prave to co potřebuji prokozultovat.
Jsou dny kdy je milionovy a na každý povel poslechne obratem, ví přsne co po něm chci a udělaá to na jednicku, vetšinou ale kdy jsme spolu sami nebo mozna i lepe receno, když není kolem zádný rusivy element a ma chut byt poslusný. ale naopak pak nastavaji situace kdy si udela to co chce, a ja muzu zvysovat hlas, kricet, volat a davat povely jak chci ale pejsek si jde po svem, a presto že moc dobre vi, ze neposlechl , je muto v tu chvili jedno. Proste nemá ze mě respekt, nikdy jsem ho neuhodila ,ale myslim, že jsem dusledna, snazim se mu ukazat kdo je pán a kdo ma poslední slovo, ale když se mu nehcce jede si proste svou, nakonec vždycky poslechne, ale az po nejake chvilce. jde lavne o utíkání za jinymi psy, lidmi a vsim co ho v tu chvili zaujme, uteče mi a zastaví se až třetí , 4 povel , nekdy vubec, musím k nemu sama dojít. a když k němu dojdu tak se zacne plazit, krcit a ukazuje mi podrazenost. Nekdy se vyvalí na bríško a ukaáe slabiny. ale myslím si že proto že ví, že ho nikdy neuhodim a vždy mu ti projde. chci se tedy zeptat, mám ho trestat když mi uteče a zaství se až na několikáté, lehne si na záda a vlastně poslechne ale až po nějaké době?mam strach, že když ho potrestám nějak výraznějsi, tak se treba priste uz nezastavbí a neposlechne vůbec. potrebovala bych aby me bral jako nekoho koho musí poslechnout vzdy a ne jako kamarada na hrani , kteremu jakoby se nekdy vysmívá a nic si z nej nedelá...tak nevím..moc díky za par slov, vet a nazorů.
Dekuji

Franceska & spol.

Stálý člen

Re: Můj tvrdohlavý Hugoušek

Příspěvekpon pro 01, 2014 2:13 pm

1. Pejskovi je 11 měsíců, tedy vlastně ještě štěně, navíc buldočci dospívají poněkud později...
2. Tvrdými tresty (bitím) ničeho nedocílíte, obzvlášť ne u buldočka, který je velice citlivý a zranitelný, tvrdým přístupem ztratíte jeho důvěru, pak už k vám ze strachu nebude chtít přijít vůbec...
3. Pořídila jste si buldočka, od tohoto plemene nemůžete očekávat stoprocentní poslušnost jako třeba od NO. I když se buldočci nechají vycvičit k poslušnosti, vždycky budou mít své chvilky, kdy se prostě "zabejčí" a musí být po jejich, obzvlášť ve chvílích, kdy se pro ně něco zajímavého děje.
Zrovna včera (neděle 30. 11. 2014) bylo o buldočkách povídání v pořadu Chcete mě - nejsou to pejsci pro každého, ale pro lidi trpělivé a hlavně tolerantní k jejich povaze :-D
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Zpět na Výchova a výcvik