Právě je sob úno 24, 2018 4:56 pm

Agresivní buldoček

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Re: Útok

Příspěvekpon bře 28, 2011 8:29 pm

Tohle se musí zdusit hned od základu jinak to bude narůstat.Většinou to zkusí každý pes alespoň jednou, ale na začátku se to podchycuje jednoduše než přijít k psovi co to zdárně aplikuje už několik let :)
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Útok

Příspěvekpon bře 28, 2011 8:52 pm

No nam sa to stalo raz, bolo to zo strachu pred mojim priatelom, ohnal sa po jeho nohe. No riesila som to ja, viac krat sa to nestalo, ani nebol dovod, bolo treba skorigovat spravanie na oboch stranach. Ale mozu byt situacie, ked sa ozenie, vies sa to stat napr. u veterinara. Ale treba to riesit hned.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Nikinkira

Kolemjdoucí

Re: Agresivní buldoček

Příspěvekpon dub 18, 2011 2:20 pm

Nám se zase nedaří odnaučit naše buldočky, aby nevyjížděly po sobě... Dříve byly v pohodě a dnes se kolikrát poperou i o misku s vodou... :(

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 18, 2011 3:08 pm

A su toho isteho pohlavia, alebo tak?Lebo to byva pekny problem. Inak da sa to zvladnut urcite, len treba buldocky usmernit a pracovat hlavne na sebe. Inak posluchaju, respektuju povely, vobec nejaku autoritu? A dostavaju aj primerany trest za to, ze sa porvu?Nemyslim nejake fyzicke tresty, skor take to oddelit a za dvere a ignoracia. Treba zistit, co na nich plati a mozno aj vyhladat radu odbornika. Na vela cvicakoch chodia prave kvoli tomuto. :wink: Buldocky su tvory, ktore miluju pozornost, niekedy az prilis.

Nikinkira

Kolemjdoucí

Příspěvekpon dub 18, 2011 7:46 pm

Ano, jsou to oba pejsci. S tím mladším problém není, jen je to takovej provokatér a staršího dráždí. Ten starší sice poslouchat umí, ale má svojí hlavu a když nechce, tak prostě neposlechne... když něco provede, tak ho buďto zavřu samotnýho do pokoje nebo mu vynadám, vynadání sice pochopí a snaží se pak chovat jako andílek, ale do půl hodinky ho to přejde a když ho zavřu za dveře, tak se mi odmění loužičkou... hodně na sebe na žárlej a to se k nim snažíme chovat naprosto stejně, když pohladíme jednoho, pohladíme i druhýho, když dáme pochoutku jednomu, dáme i druhýmu...

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon dub 18, 2011 10:52 pm

No ja by som povedala, ze aj v tom mladsom je problem a nebude to len vekom. Pokial je provokater, tak si treba vsimat v akom zmysle. lebo je odlisna provokacia ked pes provokuje ineho do rvacky a je ine ked sa idu hrat. Ja to mam odsledovane na nasom. Treba si vsimat reakcie tela, ci si laha k zemi a ide sa hrat na akoze lov, alebo sa predtym sponuje a ked tak potom lahne a vyrazi. A ako funguju psici vonku? tam je to bez konfliktov, ci sa pustaju spolu za inymi psami?Treba si odsledovat reakcie a problem riesit, lebo je na oboch stranach.V zaciatkoch sa to da este ukocirovat cele a urcite ich nedavajte kastrovat. Pri buldikoch by to nic neriesilo. Ziarlivost a branie pozornosti by ostalo aj tak. Ja byt na Vasom mieste vyhladam dobreho odbornika,alebo niekoho kto ma skusenosti. U nas jeden pan na cvicaku riesil podobny problem, len ine plemeno. A to ze Vam spravi za dverami kaluzku by som teda netolerovala, ved ten pes Vas vysmieva a dost arogantnym sposobom. Ja nasho posielam tiez za dvere, hlavne ked sa nevie spratat do koze pri navsteve a pod. Ale kaluz mi tam ikdy nespravil. Proste si to nedovoli.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte dub 19, 2011 9:43 pm

http://www.hotelprepsov-podlesok.sk/hot ... ucich-psov

Tento link by mohol byt uzitocny pre pochopenie a riesenie problemu spoluzitia psov. Mozno Vam pomoze :wink:

Miruse

Nováček

Re: Utok

Příspěveksob dub 30, 2011 4:02 am

Ahoj,nas Maxik utoci kdyz mu strcime ruku k misce s papanim..zacne cukat tlamou a posledni dobou se neboji ani kousnout a to dost agresivne...potrestani na neho plati nekolik dni a pak se vse opakuje...jinak je to mazel a je az neuveritelne,ze dokaze kousnout panicku i pritele...posloucha na povel je chytry a rychle se uci ...jestli mate radu,jak ho odnaucit utocit budu rada..dekuji

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Re: Utok

Příspěvekned kvě 01, 2011 6:39 pm

Miruse píše:Ahoj,nas Maxik utoci kdyz mu strcime ruku k misce s papanim..zacne cukat tlamou a posledni dobou se neboji ani kousnout a to dost agresivne...potrestani na neho plati nekolik dni a pak se vse opakuje...jinak je to mazel a je az neuveritelne,ze dokaze kousnout panicku i pritele...posloucha na povel je chytry a rychle se uci ...jestli mate radu,jak ho odnaucit utocit budu rada..dekuji

Ahoj, nemám to ozkoušené, ael slyšela jsem rady, že s když se tam ta ruka psovi dává tak s něčím dobrým, aby si spojil, že ruka je fajn, že mu to nechcete ukrást. Ale taky částečně souhlasím s názorem, proč vůbec tam psovi hrabat, i on chce mít na své jídlo klid. Samozřejmě je někdy nutné mu to hrábnout a neobhajuju jeho vyjíždění, ale musí podle mě mít i klid.
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon kvě 02, 2011 6:36 pm

Tam nejde o to, ze mu tam niekto hrabe, ten niekto je pan toho psa, proste vyssie postaveny clen a po spravnosti ma pes uhnut kvoli tomu, ze sa alfa samec, ci samica prisli najest, proste odtial nizsie postaveneho vyrazia a ten to musi vzdat, lebo inak by riskoval zivot.Takze tolko k hierarchii. My sme s tymto nikdy nejak problem nemali, ale treba to riesit. Bud mu to treba spojit s niecim prijemnym, alebo na to treba ist cez hierarchiu. Ovsem to si vyzaduje to, ze si date nieco do misky vy a nedostane to dovtedy kym vy neskoncite. Ked sa priblizi, ze bude chciet, treba zavrcat a to poriadne. ked neposluchne rafnut do ucha. Zapisti a bude mu jasne kto z koho.
Ja viem ta druha metoda je drastickejsia, ale ja som to tak robila v pripade druheho psa, co sme mali doma a nebola socializovana ta fenka. Zabralo a prestala robit bordel.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon kvě 02, 2011 7:31 pm

Já právě ne uplně s těmahle věcma souhlasím nebo jinak, myslím si, že ntěkeří lidé tyhle věci berou až moc doslova i jak se třeba říká, že by pes neměl chodit do dveří první apod. Svého psa bych taky nenechala, aby po mě vyjel když mu občas hrábnu do misky, ale na druhou stranu si myslím, že pokud je mu do ní hrabáno často a zbytečně, tak je to blbost a že pes určitou dávku klidu prostě potřebuje. Jinak jestli je opravdu problém s dominancí, tak těžko řešit po internetu, protože si myslím, že se to nebude projevovat jen u misky...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon kvě 02, 2011 7:47 pm

No ja si tiez nemyslim, ze sa to prejavuje len u misky, ale vela ludi ine prejavy ignoruje, lebo nie su tak rozpoznatelne.Ja neviem, ale aby po mne vyjel moj pes, to fakt nie. Ved nehrabem mu tam v miske furt, ale ked napriklad vidim, ze tam nieco spadlo a nemoct sa dotknut misky, lebo by ma pes rafol, to uz je moc. Ja nemam nejak problem s dominanciou, lebo ja som dominantna osobnost prirodzene, takze viem, ze Hercul aj ked zvykne sem tam potrucovat, ale inak ma poriadny respekt. len vela ludi tych psov berie ako plysove hracky a ono to zase tak uplne neni. pes si nema co dovolovat kusat a napadat majitela. Mna pred tym varovala veterinarka, este ked bol Hercul stena. Aby som nebola az moc makka na neho. lepsie je ist na vychovu urcite cez motivaciu, ale ked uz je takyto problem, tak ako to bude vyzerat ten pristup psa za rok, dva.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte kvě 03, 2011 8:10 am

Ki+M a Hercules píše: Ved nehrabem mu tam v miske furt, ale ked napriklad vidim, ze tam nieco spadlo a nemoct sa dotknut misky, lebo by ma pes rafol, to uz je moc.

No tak to je fakt, to bych taky nesnesla...

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř kvě 04, 2011 12:13 pm

Jakubíková Jitka píše:
Ki+M a Hercules píše: Ved nehrabem mu tam v miske furt, ale ked napriklad vidim, ze tam nieco spadlo a nemoct sa dotknut misky, lebo by ma pes rafol, to uz je moc.

No tak to je fakt, to bych taky nesnesla...

Ja sa prave naopak tesim na kazde krmenie, mame taky ritual, ze ja si oblizem peru, cim potvrdim, ze je to dobre, potom si oblize cumak hercul, a vyberie sa s tymi plamienkami v ockach k miske a vymetie ju. :mrgreen:
vcera som inak videla jedneho psa, co od malicka naberal na agresii, je to JRT a musi nosit v kuse nahubok, neviem co sa moze psovi stat, ze mu tak prepne. ci je to vina majitela, alebo mu proste moze prepnut natrvalo.

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekstř kvě 04, 2011 2:55 pm

A není to třeba tím, že první příznaky, že by si mohl na pána něco dovolit ten pes, byly přehlédnuty nebo ignorovány? Naše Fanča to zkusila jednou, když kradla jídlo té druhé a já ji chtěla odtáhnout, tak po mě trochu vyjela. poprvé a naposled, protože jsem jí dala najevo, kdo u nás vládne, ale umím si představit, že kdybych toto neudělala, mám už teď doma malou bestii. jako mladší to zkoušela často, kam až může zajít. teď si nedovolí protestovat, ať jí s miskou nebo se žrádlem dělám cokoliv, i kdyby to měla bejt týden uleželá zdechlá ryba, tak má prostě smůlu. samo, že se jí tam nehrabu jen tak, abych ji prověřovala, ale podle mě si to pes prostě nesmí dovolit k výše postavenému jedinci, což by měl být vždycky člověk přeci.
Taky doma vrčíme na psy, jak píše Ki+M, toto jsou pro ně jasně srozumitelné signály, kterým rozumí :wink:
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

LaFi

Moderátor

Příspěvekstř kvě 04, 2011 3:23 pm

Fanynkovci píše:A není to třeba tím, že první příznaky, že by si mohl na pána něco dovolit ten pes, byly přehlédnuty nebo ignorovány? Naše Fanča to zkusila jednou, když kradla jídlo té druhé a já ji chtěla odtáhnout, tak po mě trochu vyjela. poprvé a naposled, protože jsem jí dala najevo, kdo u nás vládne, ale umím si představit, že kdybych toto neudělala, mám už teď doma malou bestii. jako mladší to zkoušela často, kam až může zajít. teď si nedovolí protestovat, ať jí s miskou nebo se žrádlem dělám cokoliv, i kdyby to měla bejt týden uleželá zdechlá ryba, tak má prostě smůlu. samo, že se jí tam nehrabu jen tak, abych ji prověřovala, ale podle mě si to pes prostě nesmí dovolit k výše postavenému jedinci, což by měl být vždycky člověk přeci.
Taky doma vrčíme na psy, jak píše Ki+M, toto jsou pro ně jasně srozumitelné signály, kterým rozumí :wink:

Gabči, já mimo téma když tě tady vidím. vrací se mi od tebe emaily co jsem ti posílal . mrkni se na to.

Fanynkovci

Stálý člen

Příspěvekstř kvě 04, 2011 4:53 pm

Gabči, já mimo téma když tě tady vidím. vrací se mi od tebe emaily co jsem ti posílal . mrkni se na to.[/quote]

Ladi to nechápu, normálně mi maily chodí. Zkusím ti poslat v SZ ještě záložní email, zkus to poslat tam. Vymazala jsem nějaký starý zprávy, kdyby to bylo náhodou tím, ale nevím, fkt mi chodí pošta.
Gabča+PeŤa & Funny+Rozi

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 05, 2011 10:38 am

Ki+M a Hercules píše:Ja sa prave naopak tesim na kazde krmenie, mame taky ritual, ze ja si oblizem peru, cim potvrdim, ze je to dobre, potom si oblize cumak hercul, a vyberie sa s tymi plamienkami v ockach k miske a vymetie ju. :mrgreen:
vcera som inak videla jedneho psa, co od malicka naberal na agresii, je to JRT a musi nosit v kuse nahubok, neviem co sa moze psovi stat, ze mu tak prepne. ci je to vina majitela, alebo mu proste moze prepnut natrvalo.

:D U nás je úspěch, že se psi naučili sedět u misky dokad jim neřekneme dobrou chut, protože dřív by nás málem porazili jak se na to hrnuli...
Já bych řekla, že tohle je vina majitele., přijde mi, že pokud by nebyla tak by takovej "zákeřnej" musel být od miminka - tedy patologicky agresivní. Ale je to až hrůza jak moc jsou lidé schopni psa zkazit...

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 05, 2011 11:03 am

No tak ja potom asi zaroven fungujem ako kralovsky ochutnavac, ze ci to neni otravene :mrgreen:
Ale potom to tiez pucuje tu misku.
No ja si tiez myslim, ze toho psa zhumplovali majitelia. Ked bol malinke stenatko zdal sa mi taky ustrachany, mozno to prehliadli, je to ich prvy pes evidentne, ale vidim to tak, ze niekoho rafol, oni sa zlakli a riesenim pre nich je cely zivot psa davat nahubok. dokonca ma postroj s nahubkom, myslim, ze pes je vdaka tomu este agresivnejsi, uplne sa trha agresivne bez priciny do boja. A presne toto bolo to, coho som sa ja bala, aby moj pes takto nikdy nedopadol, nastastie mam plysaka, ktory konflikty nechava na mna. :wink:

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 05, 2011 9:39 pm

By mě hráblo mít takového psa. Angie je naštěstí takovej ten zlatej střed - nevyjede, umí komunikovat "jako pes", ale pokud jí někdo moc otravuje, dá mu to přiměřeně najevo. Druhej pes takovej ideál není, ale oproti době když viděl psa a potahal mě za ním přes silnici a snažil se ho povalchovat, je už zlatíčko =)

Irča

Stálý člen

Příspěveksob čer 11, 2011 4:49 pm

Dobrý den,
moc prosím o radu.Mám 4 letou buldočku z útulku,mám ji skoro rok.Nikdy neměla ráda jiné psy,ale v poslední době se její agresivita stupňuje.Minulý týden zle pokousala krysaříka,jeho léčba mne stojí pěkné peníze,naštěstí majitelka je rozumná a nepodá trestní oznámení.Ptala jsem se na veterině a tam mi řekli,že jediná možnost je fenku nechat utratit.ale to přece není řešení.Už jsem přemýšlela o tom,že zkontaktuji Desenského.

Besinka

Stálý člen

Příspěveksob čer 11, 2011 10:45 pm

Zkuste se obrátit o pomoc zde na frbulu na slečnu doglove přes soukromou zprávu nebo v rubrice Buldoček v nouzi je odkaz na Petru z Bully.

Irča

Stálý člen

Příspěvekned čer 12, 2011 7:50 am

Besinka píše:Zkuste se obrátit o pomoc zde na frbulu na slečnu doglove přes soukromou zprávu nebo v rubrice Buldoček v nouzi je odkaz na Petru z Bully.

Od Petry právě buldočku mám,volala jsem jí,řekla jsem,co se stalo,slíbila mi,že se ozve,ale asi má svých starostí dost.

Irča

Stálý člen

Příspěvekned čer 12, 2011 7:52 am

Už si fakt s tou potvorou nevím rady,často vzpomínám na prvního buldočka,jaký to byl hodný pes.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned čer 12, 2011 8:41 am

Z agresivními psi se dá pracovat, ale vždycky je základem náhubek - jak pro bezpečí ostatních, tak pro její bezpečí když narazí na psa, co by jí to oplatil. Takže bych, pokud nemáte, v první řadě nějaký sehnala nebo dala udělat přímo na míru. Vím, že je to u buldočků problém, ale pokud je schopná opravdu pokousat a jen nehrozí, tak by byl potřeba.
Jinak se takhle po internetu blbě radí, nevídíme její "spouštěč", co dělají okolní psi, co děláte vy, jaký máte vztah jinak, co se změnilo, že se tak zhoršila atd. Zkoušeli jste nějaký cvičák? Já osobně bych Desenského nevolila, protože si myslím, že jsou i jiné způsoby než psa zlomit (doufám, že se tahle debata nerozvine na jeho téma, je to prostě můj názor), ale naopak mám výborné zkušenosti s těmihle lidmi http://skola.kynolog.cz/ mají víkendy pro problémové psy, vůdce smečky, bojácné psy atd. a mají opravdu dobré výsledky (tam by to chtělo ale náhubek taky).

Irča

Stálý člen

Příspěvekned čer 12, 2011 9:21 am

Jakubíková Jitka píše:Z agresivními psi se dá pracovat, ale vždycky je základem náhubek - jak pro bezpečí ostatních, tak pro její bezpečí když narazí na psa, co by jí to oplatil. Takže bych, pokud nemáte, v první řadě nějaký sehnala nebo dala udělat přímo na míru. Vím, že je to u buldočků problém, ale pokud je schopná opravdu pokousat a jen nehrozí, tak by byl potřeba.
Jinak se takhle po internetu blbě radí, nevídíme její "spouštěč", co dělají okolní psi, co děláte vy, jaký máte vztah jinak, co se změnilo, že se tak zhoršila atd. Zkoušeli jste nějaký cvičák? Já osobně bych Desenského nevolila, protože si myslím, že jsou i jiné způsoby než psa zlomit (doufám, že se tahle debata nerozvine na jeho téma, je to prostě můj názor), ale naopak mám výborné zkušenosti s těmihle lidmi http://skola.kynolog.cz/ mají víkendy pro problémové psy, vůdce smečky, bojácné psy atd. a mají opravdu dobré výsledky (tam by to chtělo ale náhubek taky).

Náhubek máme,ale v momentě,kdy ho nasadím,tak fenka zůstane stát na místě a spustí nářek,nedávno si lidi mysleli,že psa týrám a chtěli volat měšťáky.Hlavní problém je asi ten,že nevím,co má všechno za sebou.Nemá ráda děti,to jsem od Petry věděla a nedávno jsem zjistila v parku si kluci házeli s tenisákem a Ina,jak uviděla balónek,tak byla nepříčetná,málem mi vykloubila ruku,asi se do ní "hodné"dětičky někdy trefovaly.Agrese vůči druhým psům? Petra mi tenkrát říkala,že Ina je sobecká a nechce kolem sebe jiné psy.Zajímavé ale je,že jsem ji před časem u Petry měla na víkend a tam byla v pohodě.syn má křížence,na kterého si netroufne,i když je menší než ona sama,sice zavrčí,ale neútočí.Když syn přišel s kamarádovou pitbulkou,tak bylo zle,tu pokousala.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned čer 12, 2011 10:41 am

To že člověk neví co se psem bylo má na to velký vliv, to je pravda. Jednoho takového máme doma, máme ho až do roku a půl a i tak je to občas "zajímavé", kdo ví, co se událo jí za dvojnásobnou dobu.
Zkusila bych ji ten náhubek, pokud to půjde, spojit s něčím příjemným, myslím stylem - necháš si ho nasadit, šikulka a mlsíčky, nebo něco co miluje, vydržíš s ním pár vteřin, odměna atd. případně je druhá verze, prostě nekompromisně jít at se pes příší jak chce a prostě si to "vydupat", i když vždycky je samozřejmě lepší volit pro psa (ostatně i pro pánečka)tu příjemnější metodu.
Každopdáně bych ale jinak vyhledala nějaké odborníky, protože takhle přes net se opravdu moc nezmůže, hraje tam roli víc faktorů než by člověk řekl...

Irča

Stálý člen

Příspěvekned čer 12, 2011 5:17 pm

Jakubíková Jitka píše:To že člověk neví co se psem bylo má na to velký vliv, to je pravda. Jednoho takového máme doma, máme ho až do roku a půl a i tak je to občas "zajímavé", kdo ví, co se událo jí za dvojnásobnou dobu.
Zkusila bych ji ten náhubek, pokud to půjde, spojit s něčím příjemným, myslím stylem - necháš si ho nasadit, šikulka a mlsíčky, nebo něco co miluje, vydržíš s ním pár vteřin, odměna atd. případně je druhá verze, prostě nekompromisně jít at se pes příší jak chce a prostě si to "vydupat", i když vždycky je samozřejmě lepší volit pro psa (ostatně i pro pánečka)tu příjemnější metodu.
Každopdáně bych ale jinak vyhledala nějaké odborníky, protože takhle přes net se opravdu moc nezmůže, hraje tam roli víc faktorů než by člověk řekl...

Určitě to chce odborníka,ale ne ne takového,který mi radil nechat psa utratit.Dívala jsem se na ten odkaz,ale víkendy jsou už obsazené.Každopádně jim tam napíšu,mají tam i individuální konzultace.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned čer 12, 2011 9:22 pm

Tak takového samozřejmě ne =) Individuální konzultace by neměli být problém a další víkendy vypíšou zase na podzimní termíny, víceméně stejný, pokud nevymyslí nějakou novinku =) Ale oni už vám určitě řeknou víc...Aby zase prďola byla víc v pohodě, však kamarádit se nemusí, hlavně když nebude útočit =)

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekpát čer 17, 2011 9:21 am

Irča píše:Dobrý den,
moc prosím o radu.Mám 4 letou buldočku z útulku,mám ji skoro rok.Nikdy neměla ráda jiné psy,ale v poslední době se její agresivita stupňuje.Minulý týden zle pokousala krysaříka,jeho léčba mne stojí pěkné peníze,naštěstí majitelka je rozumná a nepodá trestní oznámení.Ptala jsem se na veterině a tam mi řekli,že jediná možnost je fenku nechat utratit.ale to přece není řešení.Už jsem přemýšlela o tom,že zkontaktuji Desenského.

Dobrý den, prosím, jen se nenechte zlomit na utracení té fenky.....buldoček není plemeno, které by se nedalo zvládnou i když je agresivní. Vůbec nechápu, jak Vám mohl veterinář říct, aby jste ji nechala utratit. 100% souhlasím s Jitkou.....jak s tím výcvikovým střediskem v Herolticích, tak s tím náhubkem. Náhubek je pro vzteklýho čoklíka základ. Nevím, jaký náhubek přesně máte, zda kožený nebo kovový, ale určitě se pokuste ji na to naučit. Kožený je lehčí a většinou se na něj pes dříve naučí, ale občas si ho můžou stáhnout nebo kousnout i přes něj....ten kovový je podstatně větší jistota. Pokud nesnáší kovový, zkuste pořídit kožený (aspoň na to prvotní naučení) a doma nasazovat za pamlsky několikrát denně a prodlužovat intervaly kdy bude mít náhubek nasazený. Jakmile si zvykne na ten kožený, můžete přejít na ten kovový a jak ji na ten náhubek naučíte, máte za sebou první krok...a vzhledem k tomu, že ona jen nehrozí, ale rovnou i kouše, tak je to krok dost významný. Já znám osobně jednu výcvikářku, která působí v těch Herolticích (jak Vás na ně odkázala Jitka) a má výcvikové hodiny i v Brně. Chodím k ní na výcvik, takže pokud budete mít zájem, můžu se Vám poptat i na individuání hodiny. A odkud vůbec jste?
PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik