Právě je sob úno 24, 2018 4:50 pm

Agresivní buldoček

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Irča

Stálý člen

Re: Agresivní buldoček

Příspěvekúte čer 28, 2011 8:09 pm

Martina a Omar píše:
Irča píše:Jste moc hodná,děkuji.Kdybych se tady ozvala dřív,tak jsem si mohla ušetřit spoustu problémů.
Jo a ještě něco,byli jsme v loni v Boskovicích,tam byla jak milius,Zkušebně si zaběhla v tréninku a vše bylo v pohodě.Asi je fakt blázen a panička taky.
:lol:

Dobrý den, zatím tu výcvikářku nemůžu sehnat.....měla jsem teď 14 dní absenci, tak nevím jestli neodjela někam na dovču. Ale nebojte, myslím na Vás. No a jelikož Ina zřejmě vyjíždí jen občas a ne furt, chtělo by to zjistit co je ten "spouštěč"...jestli třeba vyjíždí jen na feny, nebo na malý pejsky nebo třeba ze žárlivosti - nehladila nebo nevěnovala jste se nějakýmu psovi před tím než na něj Ina vystartovala? Kdyby jste zjistila v jakých situacích nebo na jaký psy je agresivní nejčastěji, určitě by se to podstatně usnadnilo. Mějte se.

Dobrý večer,
asi nezjistím,co je spouštěč.Dnes jsem byla za Petrou z Bully,Ina byla jak utržená z řetězu,když ji u auta uviděla,mohla se radostí zbláznit.Šel kolem nás pán se psem a už bylo zle,Petra ji normálně chytla za kšíry,zvedla do vzduchu a vyloženě ji přiškrtila.Pak jí na prodejně stříhala drápky a další cirkus,Ina řvala jak na lesy,po Petře chňapala,ta jí nasadila levou rukou kravatu,pes sípal,ale drápky se podařilo ostříhat.pak jí Petra dávala nějaký pamlsek a Ina byla tak uražená,že dala hlavu na druhou stranu a dělala,že Petru nevidí.Ta se smála a říkala,že můj pes je blázen.

Besinka

Stálý člen

Příspěvekúte čer 28, 2011 8:15 pm

jo uraženou psí slečnu taky dobře známe a ještě , jak se u toho kouká.

Irča

Stálý člen

Příspěvekúte čer 28, 2011 8:34 pm

Besinka píše:jo uraženou psí slečnu taky dobře známe a ještě , jak se u toho kouká.

No jo,ale to byl boj kdo z koho.Petra vyhrála.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte čer 28, 2011 8:53 pm

Nas vie tiez hrat urazeneho, dokonca vcera rano na nas uplne filmoval ako omdlieva zo zlomeneho pazuru...on normalne jak ma videl, tak lahol na gauc, pekne na bok, vsetky stryri vystrel a tvaril sa veelmi nestastne, ovsem zazvonil zvoncek an dverach a pes vyletel jak strela. Potom to skusal znova...len aby mal pozornost.
Oni su blazni, ale uzasni... :D
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekned črc 03, 2011 1:54 pm

Irča píše:
Martina a Omar píše:
Irča píše:Jste moc hodná,děkuji.Kdybych se tady ozvala dřív,tak jsem si mohla ušetřit spoustu problémů.
Jo a ještě něco,byli jsme v loni v Boskovicích,tam byla jak milius,Zkušebně si zaběhla v tréninku a vše bylo v pohodě.Asi je fakt blázen a panička taky.
:lol:

Dobrý večer,
asi nezjistím,co je spouštěč.Dnes jsem byla za Petrou z Bully,Ina byla jak utržená z řetězu,když ji u auta uviděla,mohla se radostí zbláznit.Šel kolem nás pán se psem a už bylo zle,Petra ji normálně chytla za kšíry,zvedla do vzduchu a vyloženě ji přiškrtila.Pak jí na prodejně stříhala drápky a další cirkus,Ina řvala jak na lesy,po Petře chňapala,ta jí nasadila levou rukou kravatu,pes sípal,ale drápky se podařilo ostříhat.pak jí Petra dávala nějaký pamlsek a Ina byla tak uražená,že dala hlavu na druhou stranu a dělala,že Petru nevidí.Ta se smála a říkala,že můj pes je blázen.

Dobrý den, výcvikářka se mi ozvala.....poslala jsem Vám přes uživatelský panek e-mail, kdyby nepřišel...napište mi sem do fóra.

Irča

Stálý člen

Příspěvekned črc 03, 2011 9:12 pm

"Psychopatka" a skinny morče.
Obrázek

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon črc 04, 2011 2:19 pm

No tak keby necham nasho Hercula a morca v jednej miestnosti, tak by to bolo jasne...nas by bol jak psychopat, on ma neuveritelny lovecky instinkt na hlodavce a vsetko podobne. V minule skoro zakusol fretku vonku, kralika tiez o chlp. On sa doma hra na to, ze mame nieco pod gaucom....ale ta zurivost pri tom.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 05, 2011 11:09 am

http://jitule2410.rajce.idnes.cz/Lord_o ... ci_022.jpg :wink: Angie je k ostatním tvorům naprosto bezproblémová. Ale Bastien morče nesmí ani vidět a s potkaní klecí nesmím před ní ani nijak manipulovat...=/
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Irča

Stálý člen

Příspěvekúte črc 05, 2011 11:33 am

Jakubíková Jitka píše:http://jitule2410.rajce.idnes.cz/Lord_od_Klarky/#kuci_022.jpg :wink: Angie je k ostatním tvorům naprosto bezproblémová. Ale Bastien morče nesmí ani vidět a s potkaní klecí nesmím před ní ani nijak manipulovat...=/

To je bezvadná fotka :lol:

Besinka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 05, 2011 7:03 pm

Foto úžasné a překvapila mne Ina a morčata! Naše hodňoučká Besinka málem ulovila naši Kikinu morčici.Měnili jsme piliny a Beska ji jemně chytla za chlupy a pak vytáhlá krk a a už držela Kikinu za zadek a táhla ji z umyvadýlka a to ji manžel pevně držel - Besku.Všichni jsme z toho byli v šoku , naše slečna a taková lovkyně.

Irča

Stálý člen

Příspěvekúte črc 05, 2011 9:03 pm

Besinka píše:Foto úžasné a překvapila mne Ina a morčata! Naše hodňoučká Besinka málem ulovila naši Kikinu morčici.Měnili jsme piliny a Beska ji jemně chytla za chlupy a pak vytáhlá krk a a už držela Kikinu za zadek a táhla ji z umyvadýlka a to ji manžel pevně držel - Besku.Všichni jsme z toho byli v šoku , naše slečna a taková lovkyně.

Včera večer jsem měla Julču položenou na břichu,Ina ležela vedle mne a vše v pohodě-nechápu-Asi si myslí,že je to její miminko.
Zítra mám schůzku s výcvikářkou,tak potom podám informace.

Irča

Stálý člen

Příspěvekúte črc 05, 2011 9:05 pm

Byli jsme venku,šli jsme po cyklostezce kolem Svitavy,páneček slezl k řece a prý: "Inuško,dívej,kačenky"! Inuška vyrazila,trhla s vodítkem a páneček byl v řece i s ní.Já jsem se málem pochcala smíchy a kolemjdoucí taky. :lol:

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte črc 05, 2011 10:46 pm

Irča píše:Byli jsme venku,šli jsme po cyklostezce kolem Svitavy,páneček slezl k řece a prý: "Inuško,dívej,kačenky"! Inuška vyrazila,trhla s vodítkem a páneček byl v řece i s ní.Já jsem se málem pochcala smíchy a kolemjdoucí taky. :lol:

:lol: :lol:
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Irča

Stálý člen

Příspěvekned črc 10, 2011 11:16 am

Tohle je moje agresivní buldočka.
ObrázekObrázek

pavlusa

Nováček

Příspěvekúte zář 27, 2011 11:22 am

Dobrý den,prosím o radu nebo zda někdo nemá podobnou zkušenost.
V červenci jsme se ujali 14-měsíčního psa buldočka,o kterém jsme věděli,že má problémové chování(agrese u misky,přivlastňování věcí,dominance).Původní majitelé se ho chtěli zbavit,tak nám asi zatajili,že je pejsek i velmi ostražitý a nepředvídatelný vůči dětem.Podařilo se nám ho převychovat u zmíněných problémů,ale máme obavy,že vztah k dětem si asi nezíská,přestože naše děti jsou na psy zvyklé a chovají se k němu dobře,máme ještě fenku buldočka a cane corso,oba bezproblémoví.Budu ráda za každou radu,před 3 dny se totiž po malém synovi ohnal,když si chtěl na zahradě vzít svoje auto na hraní.Ke mně a k manželovi si nic nedovolí,ale k dětem ano.O jeho minulosti toho víme málo.
Moc děkuji za pomoc.Pavla

Irča

Stálý člen

Příspěvekčtv zář 29, 2011 8:23 pm

Tak jsem začala s Inou chodit na cvičák-hrůza,děs.Absolutně nesnáší druhé psy,okamžitě jim šla po nohách,zůstala na vodítku celou hodinu a o nějakém výcviku zatím nemůže být řeč.
Holt se musím smířit s tím,že deset let jsem měla normálního buldočka,dalších deset let budu mít rapla.Pokud mne z ní neklepne. :|

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte říj 04, 2011 10:55 am

To asi len postavit hierarchiu velmi striktne. Aby deti neohrozoval. Asi ma velmi zle skusenosti. A dalsi pes ho za to nezrovna?Ci je dominantny aj v ramci psej smecky?lebo nas pes by mu za ohrozenie dietata asi peknu vlepil.U nasho je dolezitejsie cudzie dieta ako pes. Ono urcite sa to musi dat riesit, aj ked je to len buldocek.

Martina a Omar

Návštěvník

Příspěvekstř říj 05, 2011 8:57 am

Musíte být trpělivá....podle toho co jsem viděla, to bude trvat opravdu dlouho a bude to nápor i na Vaše nervy. Ona si nejdřív musí zvyknout, že ti psi tam běhají, cvičí, že prostě okolo ní jsou a budou. Musíte jí stále a velmi důrazně dávat najevo, že takhle vyjíždět prostě NESMÍ a 100% ji to po určité době přestane bavit....no a pak, jakmile na nějakýho psa nevystartuje - okamžitě pochválit. Po Guliverovi taky nejdřív vyjížděla a pak se na chvíli sklidnila - ono se to vztekání taky nedá vydržet furt, zvlášť, když na to psi nereagují a ignorují ji. Dle mého názoru by jste měla mezi psy chodit co nejčastěji....ať už na cvičák nebo jen tak do parku (ale v parku je riziko, aby to její napadání nevzal nějaký pes vážně a nebyl problém) a prostě ji káznit a káznit a káznit, dokud jí to nedocvakne a nepochopí, že tím vztekáním stejně ničeho nedocílí. Naprosto chápu jak zoufalá Vám ta situace musela připadat po té první hodině, ale jak říkám....je to všechno o Vaší trpělivosti. Jestli vydržet a dospělou problémovou fenu převychovat nebo holt ji nechat dožít na vodítku, s náhubkem a bez možnosti kontaktu s ostatními psy. Když budete mít zájem se někdy sejít, vezmu oba kluky a můžem "socializovat"....prostě tak dlouho jí budete pod nos strkat psy, až si holka zvykne....bude muset. A co ten kovový náhubek, podařil se Vám sehnat?

Irča píše:Tak jsem začala s Inou chodit na cvičák-hrůza,děs.Absolutně nesnáší druhé psy,okamžitě jim šla po nohách,zůstala na vodítku celou hodinu a o nějakém výcviku zatím nemůže být řeč.
Holt se musím smířit s tím,že deset let jsem měla normálního buldočka,dalších deset let budu mít rapla.Pokud mne z ní neklepne. :|

Irča

Stálý člen

Příspěvekstř říj 05, 2011 9:41 am

Martina a Omar píše:Musíte být trpělivá....podle toho co jsem viděla, to bude trvat opravdu dlouho a bude to nápor i na Vaše nervy. Ona si nejdřív musí zvyknout, že ti psi tam běhají, cvičí, že prostě okolo ní jsou a budou. Musíte jí stále a velmi důrazně dávat najevo, že takhle vyjíždět prostě NESMÍ a 100% ji to po určité době přestane bavit....no a pak, jakmile na nějakýho psa nevystartuje - okamžitě pochválit. Po Guliverovi taky nejdřív vyjížděla a pak se na chvíli sklidnila - ono se to vztekání taky nedá vydržet furt, zvlášť, když na to psi nereagují a ignorují ji. Dle mého názoru by jste měla mezi psy chodit co nejčastěji....ať už na cvičák nebo jen tak do parku (ale v parku je riziko, aby to její napadání nevzal nějaký pes vážně a nebyl problém) a prostě ji káznit a káznit a káznit, dokud jí to nedocvakne a nepochopí, že tím vztekáním stejně ničeho nedocílí. Naprosto chápu jak zoufalá Vám ta situace musela připadat po té první hodině, ale jak říkám....je to všechno o Vaší trpělivosti. Jestli vydržet a dospělou problémovou fenu převychovat nebo holt ji nechat dožít na vodítku, s náhubkem a bez možnosti kontaktu s ostatními psy. Když budete mít zájem se někdy sejít, vezmu oba kluky a můžem "socializovat"....prostě tak dlouho jí budete pod nos strkat psy, až si holka zvykne....bude muset. A co ten kovový náhubek, podařil se Vám sehnat?

Irča píše:Tak jsem začala s Inou chodit na cvičák-hrůza,děs.Absolutně nesnáší druhé psy,okamžitě jim šla po nohách,zůstala na vodítku celou hodinu a o nějakém výcviku zatím nemůže být řeč.

Nesehnala-pán z Prahy se mi neozval a v chovatelských potřebách nikde kovové nemají.Zkoušela jsem na jiné psy,ale z těch si vyvlékne hlavu.Přesně jste to odhadla-přijela jsem domů totálně znechucená a první,co jsem řekla,bylo,že Inu dám zpět do útulku. :D .Minule si rozřízla tlapku,takže jsme nikam nešly.Opravdu ji nemůžu venčit jinak než na vodítku,maximálně ji pustím ve psím výběhu,pokud tam nikdo není.Ach jo.

Irča

Stálý člen

Příspěvekstř říj 05, 2011 9:43 am

Irča píše:
Martina a Omar píše:Musíte být trpělivá....podle toho co jsem viděla, to bude trvat opravdu dlouho a bude to nápor i na Vaše nervy. Ona si nejdřív musí zvyknout, že ti psi tam běhají, cvičí, že prostě okolo ní jsou a budou. Musíte jí stále a velmi důrazně dávat najevo, že takhle vyjíždět prostě NESMÍ a 100% ji to po určité době přestane bavit....no a pak, jakmile na nějakýho psa nevystartuje - okamžitě pochválit. Po Guliverovi taky nejdřív vyjížděla a pak se na chvíli sklidnila - ono se to vztekání taky nedá vydržet furt, zvlášť, když na to psi nereagují a ignorují ji. Dle mého názoru by jste měla mezi psy chodit co nejčastěji....ať už na cvičák nebo jen tak do parku (ale v parku je riziko, aby to její napadání nevzal nějaký pes vážně a nebyl problém) a prostě ji káznit a káznit a káznit, dokud jí to nedocvakne a nepochopí, že tím vztekáním stejně ničeho nedocílí. Naprosto chápu jak zoufalá Vám ta situace musela připadat po té první hodině, ale jak říkám....je to všechno o Vaší trpělivosti. Jestli vydržet a dospělou problémovou fenu převychovat nebo holt ji nechat dožít na vodítku, s náhubkem a bez možnosti kontaktu s ostatními psy. Když budete mít zájem se někdy sejít, vezmu oba kluky a můžem "socializovat"....prostě tak dlouho jí budete pod nos strkat psy, až si holka zvykne....bude muset. A co ten kovový náhubek, podařil se Vám sehnat?

Nesehnala-pán z Prahy se mi neozval a v chovatelských potřebách nikde kovové nemají.Zkoušela jsem na jiné psy,ale z těch si vyvlékne hlavu.Přesně jste to odhadla-přijela jsem domů totálně znechucená a první,co jsem řekla,bylo,že Inu dám zpět do útulku. :D .Minule si rozřízla tlapku,takže jsme nikam nešly.Opravdu ji nemůžu venčit jinak než na vodítku,maximálně ji pustím ve psím výběhu,pokud tam nikdo není.Ach jo.

Kdybyste byla ochotná se sejít,byla bych moc ráda.Chudák Kačka,Ina chtěla kousnout i ji.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekstř říj 05, 2011 10:17 am

Sice vůbec nejsem odborník přes psí výcvik, ani výchovu, ale u nás zabírá jedna věc..tedy - ne u Nelky, tam to úplně v pohodě, ale Bax tím, že je bojový, tak některé pejsky jednoduše nedává.
Když jsme na cvičáku, je z něj ale maximálně poslušný pes, cvičitelka ho dává za vzor (je to už dědouš - podle vetů má min. 6 let)...
...pokud je i Ina žravá, nachystejte něco hodně atraktivního, co ji soustředí pouze na mňamku (my míváme tzv. cvičákovou směs - syrové masejo, trošku špeku :mrgreen: , můžete i párek nebo tvarůžky...je fakt, že člověk má pak maglajzové ruce, ale dají se použít tenké rukavice, když není moc zima - jinak totiž chladí...já tímto pověřuji dceru, čili jsem z obliga :oops: :mrgreen: :oops: ). Když se se Vám podaři, že pejsana se bude soustředit na něco moc voňavého, nespustí z Vás oči, tak máte napůl vyhráno...tomu našemu trhači totiž v tom případě vůbec nevadí, když pak kolem prochází další příslušník psího plemene...pozor, samozřejmě při cvičení - jinak se bude o žrádlo bát a vyjede.
Přejeme moc a moc pevné nervy....pokud je páníček v klidu, určitě se to srovná...pozor na přenášení vlastní nervozity na psa - i když vím, že je to těžké.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Irča

Stálý člen

Příspěvekstř říj 05, 2011 6:07 pm

Noemi píše:Sice vůbec nejsem odborník přes psí výcvik, ani výchovu, ale u nás zabírá jedna věc..tedy - ne u Nelky, tam to úplně v pohodě, ale Bax tím, že je bojový, tak některé pejsky jednoduše nedává.
Když jsme na cvičáku, je z něj ale maximálně poslušný pes, cvičitelka ho dává za vzor (je to už dědouš - podle vetů má min. 6 let)...
...pokud je i Ina žravá, nachystejte něco hodně atraktivního, co ji soustředí pouze na mňamku (my míváme tzv. cvičákovou směs - syrové masejo, trošku špeku :mrgreen: , můžete i párek nebo tvarůžky...je fakt, že člověk má pak maglajzové ruce, ale dají se použít tenké rukavice, když není moc zima - jinak totiž chladí...já tímto pověřuji dceru, čili jsem z obliga :oops: :mrgreen: :oops: ). Když se se Vám podaři, že pejsana se bude soustředit na něco moc voňavého, nespustí z Vás oči, tak máte napůl vyhráno...tomu našemu trhači totiž v tom případě vůbec nevadí, když pak kolem prochází další příslušník psího plemene...pozor, samozřejmě při cvičení - jinak se bude o žrádlo bát a vyjede.
Přejeme moc a moc pevné nervy....pokud je páníček v klidu, určitě se to srovná...pozor na přenášení vlastní nervozity na psa - i když vím, že je to těžké.

Tak to bohužel u nás nezabírá,protože v momentě,kdy chce Ina "sežrat" druhého psa,tak ji žádné pamlsky nezajímají.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř říj 05, 2011 10:26 pm

Irča píše:Tak to bohužel u nás nezabírá,protože v momentě,kdy chce Ina "sežrat" druhého psa,tak ji žádné pamlsky nezajímají.

Ono to chce ji na to nalákat ještě před tím než si vůbec jiného psa všimne...A zkoušet to nejdřív na vzdálenost, na kterou je schopna svou pozornost na mlsky udržet a postupně,pomalu až bude připravená se trochu přiblížit, tak to azse dělat nějakou dobu a zase trochu přiblížit atd. Tyhle nápravy bývají běhy na hodně dlouhé tratě.

Irča

Stálý člen

Příspěvekčtv říj 06, 2011 7:34 am

Jakubíková Jitka píše:
Irča píše:Tak to bohužel u nás nezabírá,protože v momentě,kdy chce Ina "sežrat" druhého psa,tak ji žádné pamlsky nezajímají.

Ono to chce ji na to nalákat ještě před tím než si vůbec jiného psa všimne...A zkoušet to nejdřív na vzdálenost, na kterou je schopna svou pozornost na mlsky udržet a postupně,pomalu až bude připravená se trochu přiblížit, tak to azse dělat nějakou dobu a zase trochu přiblížit atd. Tyhle nápravy bývají běhy na hodně dlouhé tratě.

No já už mám skoro oči i vzadu na hlavě,ale bohužel Ina zaregistruje psa dřív než já a už je ve střehu.Z vodítka ji nepouštím,to si nemůžu dovolit,maximálně v tom psím výběhu.
Včera jsem šla kolem řeky po cyklostezce,samozřejmě plno psů,cirkus jak hrom,po hodině jsem se vracela domů nervózní jak p...e a dokonce mne napadla kacířská myšlenka,že jsem si ji neměla brát.Jenže ona si pak přišla pro pohlazení a bylo vymalováno.Ona je vůbec zvláštní,předešlý buldoček byl umazlený,Ina ne,ta si tak nějak žije svým životem.Zrovna teď sedí asi 2 metry ode mne,kouká a nejde se lísat.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv říj 06, 2011 8:52 am

Naše Angie se taky nemazlí. Poskáče lidi, olízá, přívítá se, to jo, ale hladit chce málokdy. Mě napadá akorát když prostě bude dřív ve střehu (jsou dvě verze bud psa naučit, že se může jen dívat a nebo ho naučit, že jiný pes= koukat na mě)tak změnit o 180st. směr, pryč od psa, nalákat na mlsíčka a zkusit se třeba pomalu zase vrátit. Prostě jakýmkoliv "nesilovým" způsobem dát najevo, že takhle ne - něco ve smyslu "nechceš se chovat normálně?tak tudy nepůjdeme".

Irča

Stálý člen

Příspěvekčtv říj 06, 2011 9:31 pm

Jakubíková Jitka píše:Naše Angie se taky nemazlí. Poskáče lidi, olízá, přívítá se, to jo, ale hladit chce málokdy. Mě napadá akorát když prostě bude dřív ve střehu (jsou dvě verze bud psa naučit, že se může jen dívat a nebo ho naučit, že jiný pes= koukat na mě)tak změnit o 180st. směr, pryč od psa, nalákat na mlsíčka a zkusit se třeba pomalu zase vrátit. Prostě jakýmkoliv "nesilovým" způsobem dát najevo, že takhle ne - něco ve smyslu "nechceš se chovat normálně?tak tudy nepůjdeme".

Večer mě vytáčeli majitelé malých psů,šla jsem s Inou,proti nám postupně asi 4 čivavy a jork :D šírci na volno a prý:paní nebojte se,on je malý ,nic nedělá.Inu jsem měla co držet,ti malí hajzlíci na krok od ní a štěkali jak pominutí.Musím se přiznat,že takhle na mne někdo dorážet,tak budu taky trhat.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpát říj 07, 2011 10:14 am

Irča píše:Večer mě vytáčeli majitelé malých psů,šla jsem s Inou,proti nám postupně asi 4 čivavy a jork :D šírci na volno a prý:paní nebojte se,on je malý ,nic nedělá.Inu jsem měla co držet,ti malí hajzlíci na krok od ní a štěkali jak pominutí.Musím se přiznat,že takhle na mne někdo dorážet,tak budu taky trhat.

No tak to se jí taky nedivím...A vyloženě to taky nesnáším, ke všemu jsem cholerik, takže už automaticky pak po lidech startuju a pokud si své psi nespacifikujou, tak normálně říkám, že psa prostě pustím (i když bych to neudělala, protože to, že by zautočil, by to vše v něm jen podpořilo) a to vždycky zabere. Rozumní lidi si psi hlídají a blbci jsou mi jedno, tak ať si myslej co chtěj...

KatkaS

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv říj 13, 2011 6:30 pm

Ja mam celkom pohodoveho psa/fenku, ale ked vidi velke plemeno ( doga, a jej podobne ), alebo FB, ale fenu, ktora je vacsia od nej ( kedze ta moja je taky mly zakrpek chrochtavy ), tak sa ide zblaznit. Steka, zuri a proste ma na velke, alebo vacsie plemena nervy. Ma kamosov FB, ale len psov, ktorych znesie, lebo ju akceptuju, ale zrovnicka sa tu tula jedna krasna biela fenka FB, co je od nej vacsia, ma asi 3 roky a pri prvom stretnuti ju trocha nevsedne napadla. No nazvala by som to skorej nevsednym zvytanim. Troska jej skocila po krku a zvalila tu moju na zem. Ta si to zapamatala a od tej doby je na nu agresivna. No hold, co uz. Potom nesmie ist okolo vacsi pes, ( vo velkosti mini kona ), inac je zle. Neublizi, len sa ide ustekat. Inac s nou nemam problemy, je pozorna k detom, miluje male psiky, k nim je pozorna a mila.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát říj 14, 2011 9:16 am

zkuste, pokud bude majitel velkého psa svolný, si jí pohladit, kleknout si u ní na bobek, aby viděla, že Vy psa berete. Speciálně dogy jsou hodná stvoření, ke kterým mají prckové respekt jenom kvůli velikosti.
My jsme se takhle sdružily s bordo-dogáčem. Na hraní to není, ale na vítání u potkání ano. A např. ohaři, jsou na běhání prima parťáci. Amálka má tady teď tři a vyhrajou si. Oni si někdy lehnou a nechají se od ní muchlat (jsou to kluci, s fenkou by muchlání neprošlo).
Olga a Amálka

KatkaS

Kolemjdoucí

Příspěvekpát říj 14, 2011 10:51 am

Olga píše:zkuste, pokud bude majitel velkého psa svolný, si jí pohladit, kleknout si u ní na bobek, aby viděla, že Vy psa berete. Speciálně dogy jsou hodná stvoření, ke kterým mají prckové respekt jenom kvůli velikosti.
My jsme se takhle sdružily s bordo-dogáčem. Na hraní to není, ale na vítání u potkání ano. A např. ohaři, jsou na běhání prima parťáci. Amálka má tady teď tři a vyhrajou si. Oni si někdy lehnou a nechají se od ní muchlat (jsou to kluci, s fenkou by muchlání neprošlo).

Presne to aj robim...vzdy tu dogu ( je to krasna argentinka - biela ) pohladim a davam jej najavao, ze je to OK. Mayden sa sice skludni, ale vidim na jej postoji tela a usiach, ze sa jednoznacne boji, preto steka. Malu sa snazim vychovavat na sposob Cesara Millana a na nu to dost celkom pekne funguje. Len si nevie odpustit to stekanie, ked ju vidi. Napr. ta FB fena, ktora by sa mozno s nou chcela aj hrat, ale pokaslala si to hned na zaciatku s tym privítaním. Mayden sa od nej sice necha ocuchat, ale viac nie...nesmie sa k nej priblizit a dat najavo nieco viac, hned jej ide po krku. Vcera som bola nutena ju zlozit na bok, tak ako to robieva Cesar a minimalne 2 minuty ju tak drzat, aby sa ukludnila. Este ze to na nu funguje. Vzdy ked vidim velke plemeno a majitel to dovoli ( s cim problem nastastie nemam ), tak ho pohladkam a viem, ze ten velky pes to pochopi. No bola by som rada,keby to konecne zacala chapat aj Mayden a prestala sa tak zbytone stresovat. Vidim na nej, ze je v totalnej nepohode. Zjezenie srsti, usi do zadu, ma taky postoj, aby mohla v pripade nutnosti zautocit. Mozno len potrebuje trocha viac cviku, no skoda, ze ti majitelia nedovolia svojmu psovi sa viacej vyhrat s tou nasou, mozno by ten strach a obavy casom odstupili.
PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik