Právě je ned úno 25, 2018 4:42 am

Agresivní buldoček

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Agresivní buldoček

Příspěvekčtv dub 01, 2010 12:59 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prochynaa Zaslal: ne listopad 15, 2009 6:58 pm Předmět: Agresivní buldoček
Dobrý den,prosím o radu moje kolegyně má 13měsíčního buldočka ve 3měsících ho pokousal pražský krysařík a od té doby se strašně agresivní na psy a je mu jedno velký malý fena pes jinak je hrozně miloučký čumáček.Nemáte někdo radu jak ho to odnaučit a přesvědčit ho že se to nebude opakovat.Děkujem
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
d.e.n.d.y Zaslal: ne listopad 15, 2009 7:01 pm Předmět:
To bude těžší.. Mě taky buldíka napadl vlčák,ale naštěstí,to vzal v pohodě a nemá strach ani z velkých psů a k ostatním buldíkům je taky v pohodě.. měla jsem v tomle štěstí,že se nebojí ostatních
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jana a Jazz Zaslal: po listopad 16, 2009 8:57 am Předmět:
Taky máme špatné zkušenosti s ostatními psy. Už párkrát Jazzina napadli a teď zrovna má kolem ucha lysinky jako pozůstatky stroupků po kousnutí. Naštěstí není agresivní ale neopak se velkých psů bojí a obýhá je velkým obloukem.
Možná by to chtělo, aby co nejčastěji přicházel do kontaktu s pejsky, které už zná nebo ho pomalu s nějakými seznamovat. Ale vlastní zkušenost bohužel (nebo spíš naštěstí) nemám.
Dixi Zaslal: út listopad 17, 2009 12:09 pm Předmět:
Ahoj my máme podobný problém. Moje maminka si vzala ročního buldočka, který trávil většinu času v domečku se zahradou, takže není zvyklý na pejsky a ani na lidi. Takže se teď snažíme aby byl pořád v kontaktu s nějakým pejskem. Když jdem na procházku a vidíme v blízkosti pejska musí jít na vodítko. Potom ho necháme pejska očuchat,ale musíme dávat pozor někdy je v klidu, ale někdy chce zaútočit. A na lidi je taky někdy agresivní. Snad se to časem zlepší. jinak je to moc velký mazlíček
Misa Zaslal: út únor 09, 2010 7:55 pm Předmět: agresivní
já mám stejný problém. Mám francouzského buldočka jménem Rafík má 2roky, a když byl štěně tak po něm pořád psi vyjížděli hlavně ty hnusné krysy (krysařík, yorkšir atd..) jeden ho i kousl do nohy ze zadu a od té doby na každého psa vyjíždí, už ho vidí v dálce a je hrozně agresivní chtěla jsem ho pouštět ke psům, aby se naučil, že nejsou všichni takoví ale nejde to je na všechny zlý. Dokonce se potkal s buldočkem a byl taky na něho agresivní. Můžete mi poradit co stím??pomůže cvičák??děkuji za odpověď
Ruda a Kápo Zaslal: út únor 16, 2010 2:19 pm Předmět:
Ahoj,
můj budoček Kápo je taky agresivní na ostatní pejsky. TAk jsme ho naučili prostě poslouchat. Takže když vidím, že se budeme míjet s cizím psem, tak si Kápa zavolám k noze a projdeme kolem bez problémů. Horší je to, když někde stojíme na místě, to si pak sedne vedle mě a hlídá, aby se ke mě žádný pes nepřiblížil. Většinou to poznám už dopředu, že se na nějakého pejska "chystá" a řeknu mu, k noze, zůstaň a nesmíš. Pak je to v pořádku a nezaútočí. Horší je, když se zakecám a nedám povel včas, to pak vystartuje
A hlavně, když už vidím, že vystartovat chce, tak ho nesmím chytat za obojek, ani na něj jakkoliv sahat, bere to jako povel k útoku. Nesmím ani zvedat hlas, toje taky výzva. Prostě poodejdu o pár metrů a zavolám ho naprosto v klidu k noze a dám povel zůstaň a nebo zvalím, že jdeme, otoč?íme se od psa a odejdeme
Chce to trpělivost a zkoušet, co na konkrétního pejska platí. My po zlém nic nezmohli.
Ale když se mu na procházce věnuji, tak není problém.
Misa Zaslal: út únor 16, 2010 6:11 pm Předmět:
tak to asi taky budem muset zkusit ty povely, už jsme se skontaktovali s kynologem, tak snad se něco naučí myslela jsem, že bude mít nějaké kamarády, ale bohužel se asi nebude stýkat se psy, když je takový.
Olga Bruncková Zaslal: st únor 17, 2010 8:36 am Předmět:
stýkání se psy bych se určitě snažila nějak řešit. Pro začátek košíkem, nebo tak nějak.
Byla by strašná škoda, odepírat mu společnost i když se chová jak se chová. Je pořád naděje naučit ho "móresu" alespoň s určitými jedinci pro začátek.
OndraGonga Zaslal: st únor 17, 2010 8:48 am Předmět:
Právě že se musí stýkat s psy co nejvíc! Musíte si ho sice ohlídat, ale právě od druhých psů se naučí nejvíc. Když se psy nebude, je reálná šance, že z něj vyroste skutečný psí "asociál".
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Mirek a Hugo Zaslal: st únor 17, 2010 11:13 am Předmět:
Ale stejně jsou ty naši buldočci diskriminovaní ostatními psi dokonce už od štěněte.Tady je to krásně vidět jenom jeden pejsek před ním neutíká
http://www.youtube.com/watch#playnext=1 ... rgRKE70Lfs
Gábina+Žolda Zaslal: st únor 17, 2010 11:27 am Předmět:
Ti ostatní psi jsou stejně tak blbí Jenom jeden pochopil o co malýmu jde a trošku si s ním hrál
Olga Bruncková Zaslal: st únor 17, 2010 11:28 am Předmět:
hezké video, co jeden prcek stihne když se chce....
Marika a Timmy Zaslal: st únor 17, 2010 11:30 am Předmět:
já bych taky řekla, že by měl se co nejvíc stýkat s pejsky. My to u prvního zanedbali a pak jsem byla jen já, páníček a lidi z okolí. No a snesl pak ke konci jen Betynku, ale to asi tím, že byla mimčo, když ji poznal. U ostatních psů pak byl problém. Teď je v našem okolí pejsků fůra a děláme vše proto, aby si na ostatní zvykl a byl v pohodě. No a tím i já.
Mirek a Hugo Zaslal: st únor 17, 2010 11:50 am Předmět:
Známá mi řikala, že se jich ostatní psi bojí jelikož chrochtají, ale nevím co je na tom pravdy.
OndraGonga Zaslal: st únor 17, 2010 11:58 am Předmět:
Jo, myslím, že někteří psi, zvlášť nesebevědomí nerváci si to můžou špatně vyložit. Ale skutečnýho pohodáře to určitě nerozloží.
Rozárka Zaslal: so únor 20, 2010 11:35 pm Předmět:
S tim chrochtáním potvrzuju..náž Bj(thajec) si taky myslel, že Rozárka vrčí a ted už ví, že nikolivěk že jen dýše )) A ona chrochtá teda fest při každym kroku. No a cizí psi jsou z toho vyvalený a nevěděj, co si maj myslet.
Misa Zaslal: út únor 23, 2010 12:05 pm Předmět: náš Rafík má už kamaráda
tak náš rafík se setkal s buldočkem, se psem a byl hodný moc si spolu pohráli, ze začátku se strašně bál a třepal se, byl nedůvěřivý tak jsem u něho byla skloněná a říkala jsem mu pořád ať je hodný, že to je hodný pejsek a nevyjel mi po něm, hráli si asi hodinu, takže jsem strašně ráda, že už má kamaráda, doufám, že to tak bude pokračovat i s jinými psy, už vím, že chyba není v mém psovi, ale v těch jiných rozmazlených joršíráků apod., kteří po něm pořád vyjíždějí a koušou ho...
Olga Bruncková Zaslal: út únor 23, 2010 2:16 pm Předmět:
přesně tak, když vidím, že Amálka neví co má dělat, tak si k ní čupnu na bobek a jdeme do toho spolu. Moc jí pomůže když slyší, že já mám klidný hlas. Takhle jsme to absolvovali prvně např. s bord.dogou a teď už si spolu hrají. Dogu venší většinou páníček a tuhle byla s paničkou, která když viděla jak Amálka peláší k jejich maxi klukovi, tak se ho snažila odtáhnout v domnění, že se Amálka bude bát a byla pak překvapená jak si rozumějí.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Vyjíždění po psech

Příspěvekpát dub 02, 2010 1:52 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takto vypadá původní zpráva ze starého fóra:

HankaJ Zaslal: po únor 08, 2010 10:20 am Předmět: Vyjížd�?ní po psech

Ahoj, náš ušoun dospívá, budou mu skoro 2 roky a te�? se mi párkrát stalo, že na cvi�?áku si z davu vyhlídl psa, kterého se snaží provokovat, b�?há kolem, vr�?í a u hlavy mu cvaká tlamou. Nevím jestli se chce prát nebo jestli na sebe chce jen upozornit ostatní psy. Za�?alo to tím, že nedávno se pánovi práv�? na cvi�?áku vytrhl z ruky agresivní pes a šel po n�?m, takže můj pes se za�?al bránit. Bohužel v b�?žném život�? se mi to stalo už asi 2x, že cizí pes, který k nám p�?ib�?hl, cht�?l úto�?it a vr�?el. Te�? nevím, jestli můj pes si �?ekl, aha, tak když jsou oni zlý, tak já budu taky a radši na sebe upozorním hned na za�?átku a nebo je to po�?átek agrese. B�?žn�? na procházkách nemáme se psy problém, normáln�? si hrají a vr�?í samoz�?ejm�? pokud se hodn�? rozdovádí, ale nikdy se mi nestalo, že by po n�?kom šel. Nemáte s tím n�?kdo zkušenost a hlavn�? co s tím? Ach jo, kdyby jim �?lov�?k mohl �?íst myšlenky....p�?edem díky za zkušenosti a rady

Takto vypadá přepracovaná:

HankaJ Zaslal: po únor 08, 2010 10:20 am Předmět: Vyjíždění po psech

Ahoj, náš ušoun dospívá, budou mu skoro 2 roky a teď se mi párkrát stalo, že na cvičáku si z davu vyhlídl psa, kterého se snaží provokovat, běhá kolem, vrčí a u hlavy mu cvaká tlamou. Nevím jestli se chce prát nebo jestli na sebe chce jen upozornit ostatní psy. Začalo to tím, že nedávno se pánovi právě na cvičáku vytrhl z ruky agresivní pes a šel po něm, takže můj pes se začal bránit. Bohužel v běžném životě se mi to stalo už asi 2x, že cizí pes, který k nám přiběhl, chtěl útočit a vrčel. Teď nevím, jestli můj pes si řekl, aha, tak když jsou oni zlý, tak já budu taky a radši na sebe upozorním hned na začátku a nebo je to počátek agrese. Běžně na procházkách nemáme se psy problém, normálně si hrají a vrčí samozřejmě pokud se hodně rozdovádí, ale nikdy se mi nestalo, že by po někom šel. Nemáte s tím někdo zkušenost a hlavně co s tím? Ach jo, kdyby jim člověk mohl číst myšlenky....předem díky za zkušenosti a rady

Takže pokud někde v mých překopírovaných tématech najdete chybu, prosím nahlaste mi, opravím :-) :lol:

Marika a Timmy

Site Admin

Prosba ! ! !

Příspěvekpát lis 05, 2010 9:46 pm

Přesunuto

Prosba !!!!!!!
Příspěvek od Ki+M a Hercules » 25 říj 2010, 11:15

My sme mali tento problem, ked sme zoznamili novu buldocku, ovsem starsiu Astu s Herculom, ktory nema ani rok, za to je povodny obyvatel. Asta isla okamzite do utoku, este ze on nebol taky agresor, lebo by som ich musela od seba trhat, spravil to aj cas, ale hlavne trebalo dat najavo, ze ja som vodca, nie oni dvaja, ze ja vybavujem ucty, vnutri aj vonku, ja som tu na riesenie situacii, ked maju strach a spravila som par krat poriadky a bolo po probleme. Ziadne pardony, tvrda disciplina, spravala som sa k nim sem tam jak fakt hnusne, ale pochopili, ze ked budu robit bordel, zacnem ho robit aj ja a bolo po srande kralikov. Takze ja vykotena na kresle, oni obidvaja na povel sadni a zostan vedla a ja som sa napchavala niecim dobrym. Ked sa zacali rvat, tak som im zobrala hracku, co maju radi a ostali pozerat. No ziadne ustupky, ked jeden tak aj druhy musel prist a pochopili. Fenka prestala utocit aj vonku na psov, proste preniesla svoj strach na mna. U nej sa strach prejavoval agresiou, aj voci psom, aj voci ludom, nekusla nikoho, ale vrcala, stekala, vyjela na velkeho buldoga...
Zvyknu si, ale povoli to tak po par tyzdnoch, prvy tyzden bol u nas najhorsi vobec.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Příspěvek od albi » 25 říj 2010, 10:26

Člověk je vůdce smečky.Vy jim musíte dát najevo,co smí a co ne.Pokud již víte,že se toto chování vrhne ve rvačku, oddělit hned při začátku poštěkávání a důrazným hlasem vysvětlit,že dost,takhle teda ne. A pak odvést pozornost třeba nějakou společnou hrou.Jinak neupřednostňovat prcka,chovat se k oběma stejně.Jinak bych jim věnovala co nejvíce času na společné vycházky,hry,.....Oni se zkamarádí.Ale 3-měs.prcek se mi zdá dost mladý,aby si troufl na ostrý konflikt se starší fenkou.Pokud máte s fenkou nějaké zavedené rituály,neměnit.Jako u dětí-starší se nesmí cítit odstrčený.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Příspěvek od Novakes » 24 říj 2010, 22:40

ahoj,osobně si myslím,že si zvyknou.ale bude potřeba lidské podpory a trochu si udělat mezi nima pořádek, co si jeden k druhému můžou dovolit.samozřejmě fena si hlídá svoje teritorium, protže tam byla první,tak mu to dává najevo...
Příspěvek od Deny » 24 říj 2010, 19:04

Dobrý den,

mám problém. Koupili jsme babičce psa Francouzského buldočka (3měs) a babička odmítla. Načež si ho chtěl vzít kamarád, který už má fenu buldočka (10měs) ..

Jenže ... ta fena tak brutálně útočí na toho pejska, že nevíme co dál... :( :( :(

Fena dá tomu malému packu mezi lopatky, pejsek štěkne a ona znovu ... provokace největší, jenže pejsek začíná být nepříjemný a dává jí to najevo a tak se do sebe pustí .. dost ostře a už je trháme od sebe ...
Myslíte, že si zvyknou ? nebo je to jen hra ?????

Děkuji

Ruda & Gregor

Návštěvník

Agresivní pes

Příspěvekčtv bře 03, 2011 8:01 pm

Co dělat když po nás stále vyjíždí pes ? U nás v sousedství (v paneláku) je malý pes (nejspíše Patterdale terier), který stále vyjíždí po našem psovi. Co mě ovšem nejvíce vytáčí je to, že majitel tohoto psa není schopný si psa přivázat na vodítko..ani nevím zda ho u sebe vůbec nosí, i když ví že je jeho pes agresivní vůči našemu a zdálky vidí že se blížíme tak si ho nepřiváže, natož aby ho přivolal. Dnes na našeho psa opět zaútočil. Už si nevím rady, na toho pána si moc vyskakovat nemůžu jelikož je mi 15 a jemu asi kolem 30 :? .
Ruda a Gregor

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Agresivní pes

Příspěvekčtv bře 03, 2011 8:18 pm

No pan nema evidentne rozum, ani ked mu je 30, nic si z toho nerob, ja som tiez hucala po tetke co mala min. 50 na krku a agresivneho psa, ja samozrejme malu vystrasenu harajucu fenku. No odvtedy sa ma boji aj pani aj pes :mrgreen: No aj ked si mladsi treba tomu panovi vysvetlit co je voditko a ze ci potrebuje mat kontakt s policiou, predpokladam, ze tak ako u nas je volny pohyb psa po ulici zakazany.
A cudujem sa, ze sa buldinek necha porvat, ci je to este stale male stena? Nas jak vyrastol, tak to uz neni sranda. Nerve sa, ale maly pes by to urcite schytal..proste ma 12kg a je samy sval...takze ked buldocek vyrastie ten pes to ma isto zratane.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Ruda & Gregor

Návštěvník

Příspěvekčtv bře 03, 2011 10:30 pm

Ulice to zas není je to palouk nad sídlištěm.Náš buldoček je skoro rok a půl starý 14,5 kilový a taktéž svalnatý jenže on je takový že by žádnému psovi nic neudělal, je na ně až moc hodný :? ..Ale myslím si že kdyby šlo do tuhého tak se obránit dokáže.Příště zkusím omrknout jestli má pes vůbec známku a kdyby se útok opakoval tak už to budu řešit.
Ruda a Gregor

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv bře 03, 2011 11:09 pm

Zdanie klame, to ze sa chova ako ziva plysova hracka je preto, ze buldici sa citia byt velkym plemenom a maju jeho crty. Takze na utoky hned tak nereaguju, beru to s prehladom. Ovsem keby fakt ide do tuheho, nedajboh by ten pes nieco skusil na Teba, tak to skonci pre vahovo urcite mensieho psa dost zle. Ale lepsie je to riesit s panom, ako potom ked sa buldocek nastve a potrha toho maleho agresora, lebo pan by potom urcite tvrdil, ze to ten buldocek bol ten zly. Nas ma tiez reputaciu plysaka, ale raz sa nieco zomelie a uz to bude bojove plemeno, s cim si ho ludia casto mylia... :wink:
drzim palce, ja som tu par ludi nastvala, ze som im povedala svoje, ale nenecham to riesit psov predsa.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát bře 04, 2011 12:04 am

Stačí zařvat. Bohužel je nevýhoda, že je ti 15. Předpokládám ale, že máš rodiče, tak ať to vyřeší třeba oni... :)
Míša a Duffy (1 rok)

radka

Stálý člen

Příspěvekpát bře 04, 2011 12:27 am

já vím,že je to blbý...ale Rudo,když toho blbce potkáš jdi mu se svým psem stranou,protože moje zkušenost je taková,že ne všichni lidi jsou normální a nikdy nevíš čeho je takový ignorant schopen...jdi mu radši z cesty a neriskuj zdraví svého kámoše :D

hele a až tobě bude 30 let ,tak jemu bude 45 let,tak mu dáš pěkně na hubu!!!! :wink: :oops: čus! :D
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát bře 04, 2011 10:44 am

Rudo, taky bych to viděla tak, že by se do toho měli vložit svoji rodičové. Přece jen se dospělý snáze domluví s dospělým. Ovšem někdy ani to neplatí. Kde není z protistrany dobrá vůle, nic člověk nepořídí. Znám to z vlastní zkušenosti. Sousedi už mají třetího psa a vždy to stálo za h..o. Teď mají vlčákaa myslejí si, že když ho pustí na zahradu, je problém vyřešen. nikdo se mu nevěnuje. Ploty si udělali jen z čelní strany domku, z boku mají vysázené jehličnany kde pes bez problémů projde a náš plot pro něj nepředstavuje už vůbec žádnou překážku. Pokud jsme měli fenku, vadili mi jeho neustálé nájezdy na náš pozemek kde zanechával kopy ho... a ničil mi kde jaký stromek. Teď máme štěndo frbulka a situace je ještě horší. Jejich vlčák ho nepokrytě ohrožuje na životě! Zkusím jim to ještě jednou říci, ale jinak mě nezbude nic jiného než si stěžovat na městském úřadě. To bych velmi nerada... :|
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpát bře 04, 2011 11:21 am

Jaký pán takový pes - bohužel :cry:
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Bibikulda

Návštěvník

Příspěvekned bře 06, 2011 3:59 pm

Zdravím... Mám dotaz ohledně "agresivního psa", ale BOHUŽEL, nejde o cízího agresivního pesana, ale o našeho francouzského bulčoka Kuldu... Jakmile se k němu přiblíží větší pes, než je on, vyjede... Nastane situace, jako kdyby měl "zatmění" a prostě není k udržení... Zkoušeli jsme návštěvy cizích pesanů s vodítkem, bez vodítka, ale vždy byl Kulda první, kdo vylítl... Nikdy teda nekousnul, ale bůh ví, co se může někdy stát... Jsou někdteří Vaši frbulové taky takoví "rváči"??? Díky za každej poznatek nebo radu...

Prcková

Kolemjdoucí

Příspěvekned bře 06, 2011 11:36 pm

Naše buldočka je taky taková,bohužel už většího psa pokousala,troufne si i na pitbulku. Přesně jak píšete-náhlé pominutí smyslů,tma před očima a pes na nic nereaguje,takže venku pouze s vodítkem.

Bibikulda

Návštěvník

Příspěvekpon bře 07, 2011 10:08 am

Hmm, to je ale škoda... Já bych bez vodítka nikdy nikam nešla... I kdyby Kulda na nějakého většího psa nevystartoval, určitě by mi zdrhnul... Chtěla bych o to odnaučit, a tak uvidíme, zda se mi to podaří... Moc tomu ale nevěřím... Mám známou s větším pesanem, čubičkou, a ani tu nemůže "ani cítit"... Budeme to ale zkoušet dál. Příště zkusíme procházku na neutrální půdě a postupně přibližování...

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon bře 07, 2011 11:13 am

Ruda: Tohle já naprosto nesnáším. První majitele upozorním a pokud odmítá něco udělat řeším to už se samotným psem, tak že se mezi ty dva psi pokusím postavit, udělám i krok proti tomu druhému psovi a zařvu na něj at vypadne. Takoví psi podle mě většinou nepokoušou, jen dělají machry, pokud by chtěli pokousat, půjdou po psovi na tvrdo. A pokud vidím, že mi agresor po psovi jde vyloženě tak, že by pokousal, neváhám mu dát kopačku (jen pokud vídím, že by ho fakt zranil!).
Bibikulda: Někdo to řeší i tak, že jakmile pes vyjede, otočí se na opačnou stranu a vede ho pryč. Pak se zase přiblíží, pokud zase vyjede zase se otočí a vede ho nekompromisně pryč atd. Ale ono to hodně záleží na příčině, proč to pes dělá. Náš pes taky vyjížděl (jiné plemeno) a my to teda řešili tak, že jsme ho na obojku "vyvěsili", ze začátku to u něj moc jinak nešlo, tím jak byl v transu tak nešlo jen říct třeba fuj a udělat pár cviků z poslušnosti, tak jsme to začli dělat, až když přestal být v tom transu. Prostě jsme mu odváděli pozornost. Po půl roce práce ho už naštve jen málokterý pes.
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Bibikulda

Návštěvník

Příspěvekpon bře 07, 2011 11:45 am

My jsme to včera při jedné návštěvě udělali tak, že jakmile vyjel, dostal kapičku přes díru a šel za dveře... Věděl, že je něco špatně, to už na něm poznám, ale stejně když pak vylezl, bylo to samé... :( Hold to prostě nějakou práci dá!!! A nejhorší je, že ta čubinka pak už na něj taky vyjížděla, protože se ho bála... No uvidíme, zda se to za čas změní!!!

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpon bře 07, 2011 5:23 pm

My máme takové hodné trdlo. Prát se ho nenapadlo ještě nikdy v životě. Jen k příspěvku paní Jakubíkové - neradila bych kopat do cizího psa. Kor bych to neradila 15ti letému klukovi. I kdyby mi to moje absolutně neagresivní telátko uteklo k jinému psovi a dotyčný majitel by ho nakopl - měl by co dělat se mnou. A když já se pořádně na***ru, stojí to za to. Nakopnutí mého psa, by mě dostalo do maximálního varu !

Jinak souhlasím se zařváním. Já takhle vyplašila rottweilera, který se bytostně nesnášel s mým boxerem. Já byla na louce na procházce s boxerem, rtw zdrhnul z domova a páníčci o tom neměli tušení. Nechci vědět co by se dělo, kdyby ty dva se dostali k sobě. Chytnul mě ale amok (asi ten adrenalin) a začla jsem šíleně řvát ať táhne domů......kupodivu....šel :) takže to zabírá :)
Míša a Duffy (1 rok)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon bře 07, 2011 8:04 pm

Bibikulda: Určitě to chce trpělivost, nebude změna po jednom "zásahu", ale je dobře že to věděl. Určitě to zvládnete =)
Mafinka: "jen pokud vidím, že by ho fakt zranil" !!!! = neagresivnímu psovi bych nikdy neublížila a nikde jsem ani nepsala, že bych kopla psa, kdyby k nám přišel, nepřišel na majitelovo zavolání, lezl za náma aniž by něco udělal, ale pokud mi cizí pes napadne mého a majitel nic nedělá, odmítám čekat až se majitel vzpamatuje nebo jestli se pes toho mého rozhodne pustit nebo ne a prostě jednám, i kdyby to mělo být kopnutím nebo vytažením za uši. Nikde jsem ani nepsala, že to tak má dělat, jen jsem napsala jak bych různé situace řešila já. Za svého psa mám zodpovědnost a snažím se ho naučit, že já jsem ten kdo řeší problémy a ne on a nemusí se proto bát, takže v takové situaci vážně nemíním jen stát a koukat případně hystericky řvát na majitele psa, kterej nic nedělá a mezitím si nechat zraňovat psa svého...A pokud je pes výrazný agresor, který jde vyloženě po tom, že se porve, věřte, že zařvání ho neodradí.
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon bře 07, 2011 8:18 pm

Někteří lidé se tím, že jejich pes terorizuje ostatní vyloženě baví dost často se mi to stávalo s majiteli vlčáků, kteří si mysleli jak tuze velkého psa mají (lážo-plážo si psa pouštěli bez vodítka aniž by je zajímalo co pes dělá) .
Myslím, že jsem tu někde psal i příhodu s útočící dobrmankou.
Holt mít malého psa je řehole člověk musí mít oči všude na druhou stranu když máte velkého psa a jste zodpovědní je to to samé furt musíte koukat aby někde to vaše monstrum něco nezašláplo.Nebožku Atušu jsem si rozhodně nemohl dovolit pustit všude jako to dělám s Hugem, mohla by porazit např. malé dítě nebo přišlápnout nějakého psího prcka byť nerada.Tohle u malého psa odpadá, Hugo maximálně někoho poskáče :mrgreen:
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon bře 07, 2011 8:22 pm

Mirek a Hugo píše:Tohle u malého psa odpadá, Hugo maximálně někoho poskáče :mrgreen:

Tak my to máme naopak, co se týče kontaktu s lidma :) velký pes se cizích lidí bojí, takže stojí pár metrů od nich a nevšímá si jich a Angie skáče snad na všechno co vidí, takže u dětí do těch cca 4 let se vyloženě děsím, že je sejme...

radka

Stálý člen

Příspěvekpon bře 07, 2011 8:53 pm

tak já naprosto souhlasím s Mirkem...máme malé plemeno a oči musíme mít všude!!!! nikdy nevíme kde se co vyřítí a má debilního páníčka,spolehnout se jen na sebe!!!!!! :wink:
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

Olga

Moderátor

Příspěvekpon bře 07, 2011 8:54 pm

přesně, taky mám strach, že budu dětem platit zubaře, když jim vyrazí mlíčňáky:O))
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon bře 07, 2011 9:04 pm

No tento strach,ze deckam vyrazi zuby mam aj ja, aj ked mi raz zubarka povedala, ze aby malo decko krasne zuby musia sa vsetky mliecne vytrhat skor, nez zacnu padat same. No tak mozno ten pes dopomoze k peknym zubom :mrgreen: Ale vazne, je to o tom mat oci na stopkach, hlavne oni skacu, buldici su taki moc hop na vsetko, ako ano su take tie introvertne typy, ale my mame doma zrovna to hopsajuce torpedo zvedave. Mne sa stava, ze sa ludia zlaknu, ked skoci velmi vysoko.
A musim priznat, raz som kopla psa, agresivneho, proste pani sa vylozene vyzivala v tom, ze ide utocit na ustrachanu malu fenu. Ten pes uz potrhal nejedneho psa, aj sa to riesilo uz s policiou. Pani je uplny blazon a pes je taky, akeho si priala. V minule vlciakovi, co radostne bezal odkusol jazyk. takze asi tak. Mna sa ten agresor od toho kopanca boji. Ale ono je to skor o ludoch, vela psov vyciti, ze svojim spravanim panickovi robi radost. Ale vsetky tie situacie, ked je nejaky utok su fakt hnus. To je cisty instinkt a adrenalin potom. Vtedy idu vsetky pekne reci bokom.

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpon bře 07, 2011 10:23 pm

Je to pro mě nové starý pes neskákal nikdy a abych řekl pravdu je to jedna z věcí, která mě vyloženě vadí.Nechci aby můj pes jakkoliv obtěžoval ostatní on je moje vizitka a chci abych na něj mohl být hrdý.
Nebo třeba nesnášim takové ty malé psí ňafálky co neustále řvou a majitelka opodál jenom čumí a nebo na ně mluví aby se neřeklo bez jakéhokoliv efektu to bych se musel propadnout hanbou.
Obrázek

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte bře 08, 2011 8:21 pm

Na ňafáky jsem vyloženě alergická, máme tu navíc jednu paní, která ještě toho svýho vztekloně na vodítku popustí blíž k nám :? Mě osobně třeba taky rozčiluje, když Angie po ostatních skáče, ale nedaří se mi ji to odnaučit. Po nás doma už neskáče, ale když třeba řeknu ostatním at ji nehladí, dokud si nesedne apod. tak na to kašlou a všechno mi to pokazí. Dostala jsem další typ jak vyzkoušet ji to odnaučit, tak uvidím jestli to pomůže, nejdřív musím počkat až se k nám nějaká návštěva zase odváží (co máme toho druhého nějak to prořídlo :D )

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte bře 08, 2011 9:05 pm

No nas Hercul je vonku taky, ze ked sa mu niekto zacne tutu nunu prihovarat, tak skoci. Ale doma to uz nejak nerobi, navstevy skor pozoruje, to ho musi nieco vyprovokovat k skoku. Ale hej aj mne tu jeho vychovu ludia kazia. Keby bol velky pes, tak by ho mozno skor nechali na pokoji, lenze takto ho v tych saskarnach podporuju a panicka je potom ta zla a prisna,co nic nedovoli...

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekstř bře 09, 2011 10:40 pm

Ki+M a Hercules píše:panicka je potom ta zla a prisna,co nic nedovoli...

Přesně tak...To je pak jen "nám to nevadí, jen ji nechte" a to, že mě to vadí jako by přeslechli...A druhého - velkého psa se bojí, takže pokud vůbec tak ho jen pohladí po hlavě.

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekčtv bře 10, 2011 3:38 pm

Chce to cvičit v dešti a bahínku to by si lidi 2x rozmysleli než se nechají poskákat :mrgreen:
Obrázek

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpát bře 11, 2011 1:48 pm

Sakyrš to mě ještě nenapadlo :) to ale není vůbec špatnej nápad :D a pro ty co vítá doma ji u dveří nachystám asi lavorek s něčím podobným :D

Nikki

Stálý člen

Útok

Příspěvekpon bře 28, 2011 8:16 pm

Chtěla bych se zeptat, jestli máte zkušenost s tím, že by po vás buldoček vyjel? mně přímo se to nestalo, ale už dvakrát vyjel na přítele. Jako, že se úmyslně ohnal otevřenou hubou, samozřejmě ne bezdůvodně. Charlie po mě skákal a dost mě škrábnul, tak jsem ho okřila a nic, pak ho okřil přítel a nic, tak se po něm natáhl, že ho dá na místo a charlie se po něm ohnal.
Další

Zpět na Výchova a výcvik