Právě je ned úno 18, 2018 7:38 am

Další buldoček v rodině

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Další buldoček v rodině

Příspěvekčtv dub 01, 2010 2:26 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SoVa Zaslal: so červenec 25, 2009 8:34 am Předmět: Bereme si dalšího buldočka...
Dobrý den,
otevírám pro nás aktuální téma.

K panu domácímu přibyde možná stejně stará kamarádka.
jaké jsou vaše zkušenosti? čemu se vyvarovat? jak to probíhalo? jak dlouho si na sebe zvykali?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KingArtur Zaslal: so červenec 25, 2009 12:38 pm Předmět:
no nekecej Sono, jdete do druhyho? a odkud je, nejaky foto atd.. sup sem s tim

Jinak ja v tomhle moc neporadim, my jsme Arturovi v roce prinesli domu stene, 14 dni s nama nemluvil ale pak se to samo srovnalo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SoVa Zaslal: so červenec 25, 2009 1:30 pm Předmět:
Pepo je toho plný FB

ještě to není jistý, jedeme se na ní zítra podívat a uvidíme.

Jmenuje se Blaženka...osudové jméno k Bohouškovi.
KingArtur Zaslal: so červenec 25, 2009 1:38 pm Předmět:
aha, no ja na FB ted vubec nelezu, takze nic nevim... teda tak to jsem zvedavy jak to dopadne

Jinak urcite bude potreba ze zacatku davat najevou Bohouskovi, ze se u nej nic nezmenilo a ze on je porad na prvnim miste. Tzn. prvni dostane pamlsek, prvni se s nim uvitat kdyz prijdes domu atp.. casem si to sedne a uz pak bude jedno kdo co dostane prvni

tak hodne stesti
fafin Zaslal: ne červenec 26, 2009 10:56 am Předmět:
No my,máme new buldu asi týden,je to boj.Ale postupně se to uklidňuje.Holt vše rovným dílem.Jídlo,mazlení i takovéto tytyty.Sem Tam nám ten starší/Karel/ ještě toho nového/Fanda/prožene,ale je to den ode dne lepší.Navíc se mladší učí návyky staršího.A je asi i trochu víc zábavy,každopádně sem tam jsou sami doma a nic nevyvedou,když byl Karel doma sám lítal nám po oknech a vyhlížel nás - to už nedělá.
Jaromira ne červenec 26, 2009 8:53 pm Předmět:
Ahojky Soni.Tak jak? Už máte doma placatku
SoVa Zaslal: po červenec 27, 2009 8:35 am Předmět:
Ahoj Mirko, nemáme fenečka byla celá olezlá, vypadalo to na demodex...paní sama říkala že v takovým stavu nám ji nedá že jí musí přeléčit...no asi na 90% do toho nepůjdeme...jak jsem se dozvěděla tak tohle se vrací bude to více starostí než radosti, obávám se že na to by naše finance taky nemuseli stačit
Jaromira Zaslal: po červenec 27, 2009 11:07 pm Předmět:
Ahojky Soni.Neházej flintu do žita,až přijde čas přivezeš si krásného a zdravého frbulka
Ewule Zaslal: út červenec 28, 2009 8:43 am Předmět:
Ahoj Soni!Tak přece jen jste se rozhodli jít do druhého?Držím palce ať vám to jde líp než nám s Bárou,už bych volila raději štěně, když vše dopadlo dobře nechtěla bych si tím projít znova.Říkala jsi že Bohoušek je divoch tak mu splaš nějakého kliďase.Jinak doufám,že se uvidíme na Sucháč,jsem stoprocentně rozhodnutá jet,snad nebude moc horko,to psi nesnáší.Tak ahoj a přeji hodně štěstí ve výběru kámoše pro Bohouška.Eva +M+B
SoVa Zaslal: út červenec 28, 2009 6:42 pm Předmět:
Ahoj Evi,

nojo po tom co jsme měli na hlídání malého Bohouška s Aini od Azzabeyi, jsme po bojích mezi klukama řekli ne, ale zase když jsme viděli našeho Bohouška jak si snad poprvé v životě začal hrát s fenečkou, honili se o hračky atd. přesvědčilo nás to jít do druhého, ale do fenečky...nad štěnětem uvažuji ale na druhou stranu jednoho dne jsem otevřela bazoš...no dopadlo to jak to dopadlo...jak já říkám někde na nás ta naše čeká
No ale nakonec si se dočkala...piješ si kávičku na zahrádce a koukáš na hrající si buldočky přeci ti to ty dva nemohli tak usnadnit

Jinak na Sucháč se chystáme určo...už se na všechny moc těšíme...tentokrát se budu snažit dojet už v pátek dopoledne abych se co nejvíce užili
Nikat Zaslal: st červenec 29, 2009 10:28 am Předmět:
Tak koukám , co jsem tu nebyla, tak se událo mnoho nového.
Soni, to nevadí, že ta fenečka nevyšla, určitě na vás čeká ta pravá.
Tedy přeju ti, aby to bylo snažší než u Evy s Matýskem a Bárou.
Béďa je v pohodě, kočky už jsou na tom hůř, protože už mám volně mezi ně puštěné kotě Lejlu, která nemá z nikoho respekt. Vlastně nenechá na pokoji ani Béďu.Nejvíc jí baví majznout ho tlapkou (se zataženými drápky ) když spí. Béďa chudák vylítne a neví co se děje a Lejla je zatím v trapu. A to na něj ještě stačí prskout, potvora.Někdy jí zmerřím a včas jí to překazím, ale ona si počká napříště.
Od neděle mám zase na hlídání kocourka Mazlíka ( Mrkvíka).Vyrostl z ně?j krásný velký kocour ale tentokrát je nějaký bázlivější.Lejla našla další oběť, tak spolu blbnou.Jsou se mnou přes noc v ložnici a je to s nimi spaní na prd. Zlatý Béďa.
Lejla mě pravidelně každé ráno před čtvrt na šest proskáče a tuhle na mně skočil i Mazlík , protože se honili z chodby do ložnice a zase ven a rozhodli se, že tentokrát nepoběží pod postelí, ale vezmou to přes.Lejla je ještě lehká ale Mazlík už bude mít kolem pěti kil, tak to už je sakra cítit.
Na Sucháč se moc těším, přijedeme s Mirkou už v pátek.
Ewule Zaslal: čt červenec 30, 2009 9:39 am Předmět:
Ahoj holky!Soni to víš,že si to teď užíváme,Barunka se stala manželovým miláčkem-říká jí "moje holčičko"a rozmazluje ji,ale to Matýska taky,takže moje "pracná výchova"dostává trhliny.Ani holky nevíte,jak se mi ulevilo,když se Bára uklidnila a Matýsek přestal trucovat.
Zdá se mi také,že po kastraci je Barča hravější,není takový pecivál jako Mates,takže pořád něco sleduje,hraje si s uzlíkem a když ji to přestane bavit,najde si "pecivála(Matýska) a lehne k němu a dokáží spát celé hodiny. Jsou zkrátka v pohodě.
Já na Sucháč přijedu až v sobotu,nejspíš dopoledne,kdy nebude horko,musíte mi pak napsat,kde vás najdu.
Momentálně si užívám dovolenou,snažím se nic nedělat a jen se cákat v bazéně a opalovat se,celkem se mi to daří,tak vám také přeji příjemné léto a ať vám vaši miláčci vyvádí samé lotroviny,ať se nenudíte.
Kvido a Matylda Zaslal: čt srpen 06, 2009 1:05 pm Předmět:
AHoj Soni ,
Já ti nevim , já bych šla raději do štěňátka ....u nás je to teď děsný už byl klid a zas to začalo Kvíčák vyjíždí na Matyldu a Matylda na Kvída kuli kravinám , dneska jsem je oba zvedla a nemluvím s nima jsou na zahradě ... zase se poštěkali kuli nějaký hračce ,asi budem hárat kvído na ní naskakuje teda už od května a tak tu kastraci pořád odkládáme že tio jako začne . Besinu jsme vykurýrovali je v pohodě pěknou srst , ale před 14 dny se kuli Kvídovi s Besinou porvaly holky prokousaný uši ,ale to už je taky ok .... já ti doporučuju buď štěně nebo maximálně psa do roka nebo vykastrovanou fenu ,ale taky do roka . Oni dost žárlej . s tím počítej ....I když to zas tak hrozný taky neni ...oni jsou stejně milí jako malý děti nechtěj být sami .... rozmysli si to dobře už to neni jeden ,ale smečka to je stejné jako děti budou se hádat a prát ten srazíík by byl až v říjnu nebude teplo ....tak zatím a držím palce .
OndraGonga Zaslal: čt srpen 06, 2009 1:41 pm Předmět:
Zdravím všechny nadšence.
Když už se to tu probírá, kdy je podle vašich zkušeností nejvhodnější doba na to, přibrat psovi dalšího kámoše? Chtěl bych výhledově k Brunečkovi přibrat ještě pejska nebo fenku (to ještě nevím) a tak nad tím trochu dumám.
SoVa čt srpen 06, 2009 2:44 pm Předmět:
Ahoj Katko,
no to mi neříkej že se takhle perou, to bych do nich neřekla...
no já jsem uvažovala o štěněti, ale pak otevřeš bazoš...ale to už jsem psala, tohle právě byla ideální kombinace, stejný věk s Bohouškem, kastrovaná, faunička, milá...až na toho demodexe
mám radost že jste Besinu dali do kupy, cos psala, měla jsem z toho špatný pocit...
jo říjen bude super, tak to se těším...akorát Bohoušek má čím dál vyhraněnější názor na psí konkurenci, tak nevím jestli tam nebude chtít všechny sežrat...

Ondro, já si myslím že druhýho čím dřív tím líp, vidím to na Bohouškovi asi do 9 měsíců byl v pohodě, neprosazoval se a byl miláček...pak se to zlomilo, začal se prosazovat ve skupině?, vůči psům vyskakuje, fenky v poho...
ale vím že to sžívání, až najdeme tu pravou fenečku nebude lehký, zvlášť když v našem případěje to jedináček nepsovsky rozmazlený
Na druhou stranu je na něm vidět že mu psí společnost chybí, jak ně?jakého vidí hned se k němu hrne...já výdycky chtěla dva, ale páníčka se nám podařilo zlomit až teď
Kvido a Matylda pá srpen 07, 2009 7:09 am Předmět:
NO nevim co s nima je on to všechno vyvolává Kvído a Matylda začíná dělat dominu :-)jako , že vedoucí ,ale jinak spolu spí a běhaj asi výměna názorů na věc s tou kastrací se musím domluvit s veterinářkou koho Kvído je pěknej otrava a předtím otravoval Besinku ....on má prior Besina je po těch práškách jako za mlada ....fešanda .důchodkyně asi teď bude nahánět chlapy sem jí to řikala .
Hele BOhoušek se sklidní až zestárne nebude tak vyjíždět ...mám to ověřený . Naši maj taky tři psy a občas dojde k výměně názorů 1 F a 2 Ptakže si to dovedeš představit ....prej ve 3 se žít nedá tak nevim ...řikal manžel:-) K, M, B, K a děti
Jaromira Zaslal: pá srpen 07, 2009 7:23 pm Předmět:
Ahojky.U nás byly taky boje na denním pořádku.Bettynka /mopsanda / byla dlouho jedináček.Potom jsem přivezla domu a tím zachránila od utracení Elisku /mopsandu/ a Betty začala trucovat a jak mohla něco jí vyvedla, po čase to utichlo.Pak přišla Fíbí a to byla ta poslední kapka,kterou Betty nerozkejchala.Začala útočit na holky,aby jim dala najevo kdo je tady pánem.Takže vyprovokovávala rvačky a potom se jenom koukala jak se ty dvě rvou.Vyžadovala od nich pokoru,co mohla jim snědla.Joo ale na mně si nepřišla,začala dostávat jídlo jako poslední,když jsem přišla domu s ní jsem se přivítala až nakonec a byl klid.Od té doby to střídám .Žádná není poslední,ale ani první.
Kvido a Matylda Zaslal: so srpen 08, 2009 4:48 pm Předmět:
Díky za podporu
já se snažim pomazlit se ze všema stejně teď už mu Matylda tak nevoní takže je kklid jinak si docela pěkně hrajou a zvedací metodou jsem vysvětlila , že jsem tedy pánem já vždycky koukaj a vědí , že se mi to nelíbí akorát jsem přemýšlela , že se perou taky v přítomnosti dcery asi zavedu zvedací metodu aby věděli , že ona je nad nima ...no teď s nima jedem na zmrzku do Poděbrad a trochu očichat městské pachy
Kačka s Meldou a Hannym Zaslal: ne srpen 09, 2009 12:47 pm Předmět:
já si myslím, že čím dřív, tím líp není pravda... pokud není vychovaný ten první, přijde druhý, člověk se štěndu musí zpočátku dost věnovat, tak to dopadne tak, že budete mít 2 nevychovaný psy a zblázníte se my máme rozdíl 2 roky a můžu vřele doporučit! Melda už byl klidnější, vychovaný, poslouchal a Hanny se plno věcí naučil od něj...
Soni, to že je ostřejší, nemá co dělat s tím, že je sám, ale to je v něm a pokud by jsi si pořídila v půl roce druhýho, tak by se ti pak tak rvali, že by jsi se zbláznila a museli by jste je mít třeba i odděleně... chce to, aby ten první pes už byl dospělák a věděli jste, co od něj čekat... a k němu vybrat povahově adekvátního druhýho hafíka
OndraGonga Zaslal: ne srpen 09, 2009 2:36 pm Předmět:
řekl bych, že to může být tak, jak píše Kačka, může být výhodné si vzít štěně k staršímu psovi, pokud ovšem ten je vychovaný, stabilní a schopný být štěněti učitelem. Ale na druhou stranu, pokud to tak není, člověk by asi měl počítat s tím, že se štěně naučí i to, co nechcete. Jenže to je vždycky náš problém, náš-páníčků.
A neřekl, bych, že to, že je ostřejší je v něm, je velmi málo přirozeně dominantních psů, mezi buldoččími milovníky za hrob, bych řekl, naprosté minimum. Pokud pes vykazuje problémové chování, měl by se chovatel vždycky nejdřív zamyslet nad sebou a svým postojem k němu.
řekl bych, a vidím to na sobě, že problém chovatelů malých plemen, je to, že je rozmazlujeme a chováme se k nim nedůsledně, pes pak neví, kde je hranice a chová se tak, jak se jemu zrovna hodí.
Na závěr podotknu, že toto není z mojí hlavy, ale z vynikající knihy Rudolfa Desenského, která nedávno vyšla.
Kačka s Meldou a Hannym Zaslal: ne srpen 09, 2009 2:57 pm Předmět:
Ondro, někteří psi jsou dominantnější a pokud to majitel nezatrhne, tak se to projeví... Melda je dominantnější, tvrdohlavější a taky hooodně zkoušel kolem roku, co si může dovolit, ale my jsme byli tvrdohlavější, ale nastolili jsme mu hranice, které nesmí překročit a pokud překročí, tak je zle, ale opravdu zle! A on se zklidnil a je to zlatíčko a Hanny je takový trdlo, co si nechá všechno líbit, nejde do konfliktu, radši se jde schovat za bráchu nebo k paničce
oni prostě zkouší, kam až můžou zajít a pokud je necháme dojít kam chtějí, tak pak bývá zle... je to jak v psovi, tak v pánovi... alespoň podle mě
SoVa Zaslal: ne srpen 09, 2009 4:57 pm Předmět:
Myslím že máte oba pravdu...

Bohoušek je rozmazlený (přesně jak píše Ondra) ale je pravda že dokud byl malej byl trdlo co se nechal kousnout i pražským krysaříkem, na výchovu snadné...
jak říká Kačka okolo toho roku se to zlomilo, ale my doma nemáme problém, na zavolání přiběhne (jasně? po buldočím si to nejdříve promyslí, jak moc je to výhodné ), na rozkazy nesmíš, fuj poslouchá,

jediný problém máme v případě psů jak vidí psa je z něj tak vypatlanej že nevidí, neslyší...čubiny v pohodě, bohužel u velkých psů se snaží prosazovat, většinou mám co dělat abych ho chytla, aby se nenechal sežrat a na výchovu mi ně?jak v tom zmatku nezbyde čas (chyba já vím)...myslím že tady je problém i v tom že už nám ho jako štěně dvakrát napadl vlčák a nebýt včasného zásahu tak je na cucky

Musím podotknout že jsem nic nenechávala náhodě a prošla jsem dvěma kurzama cvičáků, z čehož si odnesl krásné sedni, k noze když jsem naštvaná a lehni za piškotku ale v podstatě cvičák zaměřenej na výcvik pracovních plemen je u buldočí povahy k ničemu a nedokázali mě poradit, když jsem se ptala co dělat se žárlivostí..dostalo se mi odpovědi a tobě? to vadí? co dodat...je to náš první pes učíme se my i on

Katko Kvidomatyldovská...já si pamatuju z Kuksu, že Matylda byla domina už tam, našeho Bohouška si hodila do latě při prvním očuchání a jakej z ní měl potom respekt
Hector Zaslal: ne srpen 23, 2009 10:44 pm Předmět:
Tak k tomuhle tématu mám taky co říct. Sžívání ročního Hectora a skoro dvouletého nově příchozího Dannyho bylo až překvapivě klidné a bezproblémové. Asi díky tomu, že Hector měl doma během prvního roku života na občasné pobyty dospělou vizslu, pak jezevčího důchodce - každý z nich naším bytem prošel, měl své mouchy a návyky, pobyli a užili si s Hectorem a zase šli dál nebo zpět k páníčkům. Navíc Hector je taková hodně hodně flegmatická povaha.
Příchozí Danny, kterého jsme si brali od lidí, kterým už se nehodil, byl zpočátku nesmírně vděčný za domov, pevné hranice a dostatek svobody- do té doby nechodil venku bez vodítka. Po půl roce rozmazlování a hýč?kání ale začal vystrkovat růžky. Nesnese třeba dalšího psa-kavalíra, který je součástí naší parkové-výletní smečky. Začalo to nenápadně, dělali jsme co se dalo, ale útoky se opakovali a kavalír vlastně nic nedělal, jen se Danny kolem něj prošel, vyprsil a už byl v něm. Dělali jsme co se dalo-řvali, odtrhávali, přimáčkli k zemi, pomalu spouštěli z výšky na zem, abychom Dannymu ukázali kdo je tu šéf. Schytali jsme i nčjaký ten kousanec. Nakonec mi došlo, že se u nás zabydlel, získal jistotu a sebevčdomí a zkoušel, jestli to nepůjde dál. Tak jsem přibrzdila s hýčkáním a začala upřednostňovat Hectora, pečlivě vážím koho vítám, kdy a koho chválím, krmím. Dávám si pozor, abych nepatrně víc pozornosti věnovala Hectorovi, který je taková citlivá povaha a nechal by se snadno zatlačit a naopak mírním Dannyho a jeho prudké projevy náklonosti. Zatím má nadále s kavalírem problém, ale naučili jsme se předvídat a nutíme je vídat se, žít vedle sebe. Danny se sklidnil a snad i stabilizoval, ale pro všechny potvrzuju, že sžívání je vždy náročné a zároveň poučné. člověk musí hodně zvážit povahy psů, ale to, co pak vzniká mezi nimi, za to stojí. Hector už šel několikrát Dannyho zachránit, když zas a znovu provokoval svým prsením se daleko většího psa. Když je jednomu špatně, tan druhý to vnímá. Když mají prdlou, tak se vyprovokují a blbnou spolu.
Hector Zaslal: ne srpen 23, 2009 10:54 pm Předmět:
Nejhorší je podlehnout tomu, že mám dominantního psa a vyhýbat se ostatním. Tuhle chybu udělal můj táta se svou kříženkou, chodí s ní jen do lesa a při každém míjení s jiným psem je nervní.
My jsme ji přitáhli do Prahy do parku mezi spoustu psů, dostala košík a sklaply jí krovky. Jenže je jí teď už 10 let a svým chováním bude rodiče obtěžovat a nervovat už do konce svého života.
Myslím, že je lepší se s někým poradit, nevzdávat se a se psem pracovat a je fuk, jestli je to pudl, buldoček nebo ohař.
Je fakt, že malý pes svádí k pocitu, že nevyžaduje výcvik.
OndraGonga Zaslal: ne srpen 23, 2009 10:54 pm Předmět:
Nejhorší je podlehnout tomu, že mám dominantního psa a vyhýbat se ostatním. Tuhle chybu udělal můj táta se svou kříženkou, chodí s ní jen do lesa a při každém míjení s jiným psem je nervní.
My jsme ji přitáhli do Prahy do parku mezi spoustu psů, dostala košík a sklaply jí krovky. Jenže je jí teď už 10 let a svým chováním bude rodiče obtěžovat a nervovat už do konce svého života.
Myslím, že je lepší se s někým poradit, nevzdávat se a se psem pracovat a je fuk, jestli je to pudl, buldoček nebo ohař.
Je fakt, že malý pes svádí k pocitu, že nevyžaduje výcvik.
OndraGonga Zaslal: po srpen 24, 2009 7:28 am Předmět:
S předchozím musím jen souhlasit. Pes velice dobře pozná jak na tom jste a dokáže využít každé lidské benevolence. Rezignovat se slovy:" ...on je stejně dominantní..." přinese jen domácího diktátora, který si dělá co chce. Jak píše Hector-táta byl předem nervózní- to ten pejsek samozřejmě hned poznal a byl nervózní taky-z toho klidně mohly pramenit i některé útoky na jiné psy. Myslím, že platí: pán v pohodě, pes v pohodě. Pán nervózní, pes nervózní. Nemůžeme přece čekat, že nám pejsek bude ve stresové situaci dodávat klid, to musí být naopak, on spoléhá na nás a z nás musí být cítit jistota a klid. Jinak znejistí, bojí se a předem vystartuje-pro jistotu se brání.
Kvido a Matylda Zaslal: út srpen 25, 2009 9:40 pm Předmět:
Ahoj , je to přesně tak , že druhyý pejsek získá jistotu ,ale Matyldě jsme dali najevo ,že jsou doma všichni stejně všichni dostanou stejne mazleni , pamlsky a když udělají neco co se nam nelíbí tak i adekvátní pokárání .... Ale jak jsme zjistili , že všechno tohle bylo vyprovokované Besinkou , která je stará a nemocná během těchto dvou měsíců se strašně povahově změnila , začala být zlá i na Kvida a minule bezdůvodně kousla dceru do prstu pak manžel přijel s Matyldou z tůry tak jsem se z Máťou vítala a při pokládání na zem se ji besina zakousla do hlavy . Takže Besinka byla pokárána a nemluvila s náma cely den a byla zalezlá v pelechu a pořád se ježí . Vet mi řikala , že to je tou nemocí a stačím . Tak se snažím jí přes den mít odděleně je doma a po práci jsou všichni s náma ...a to funguje . Byla jsem z toho špatná , že po takové době dochází ke konfliktům ,ale jsou zas v pohodě teď s nima jedem zas na dva dny do chatky na šumavu takže budou mít radost a padnou večer jako mrtvolky . Kvído je teda děsnej flegmouš minule k němu přišel pes očuchal ho a ten si toho ani nevšiml až asi po dou minutach si ho všiml na druhé straně cesty zato Matylda ta vidi a slysí i za roh ,ale nepere se s ostatníma .každej je jinej. Já věřím v lepší zítřky lidi se taky někdy pohádaj
Milan a Flek Zaslal: čt září 10, 2009 7:32 pm Předmět:
Mé první zkušenosti se dvěma buldočky.

Po delší době zdravím milovníky francouzských buldočků. Myšlenka pořídit si ke stávajícímu Flíčkovi druhého mě napadla sice už dříve, ale realizaci jsem učinil teprve před několika týdny. Nejdříve jsem řešil možnosti, zda-li počkat na štěně od paní od níž pochází Flíček, jenž je ?zatím ?? bezproblémový jak po stránce zdravotní, tak co se výchovy a socializace týče, nebo využít druhé varianty a vzít si nějakého co nemůže najít ten správný domov.
Asi před třemi měsíci se na těchto stránkách objevila výzva, kterou byl hledán někdo, jenž by se ujal psa fr. buldočka. Vrtalo mi to hlavou a nakonec jsem kontaktoval autorku výzvy od které jsem se dozvěděl podrobnosti. Jen ve stručnosti: Pejsek jí byl po několika měsících vrácen majiteli, kteří si jej zakoupili. Těm bohužel sloužil jako hračka pro malé dítě. Výsledkem byla zlomená operovaná přední nožička, stres a hromada léků, neboť koupání v šamponech bylo údajně na denním pořádku. Jednou z verzí mělo být i utracení, ale naštěstí se majitelé kontaktovali s paní od které ho měli a tak k nejhoršímu nedošlo. Po obdržení fotek pejska krásného strakoše, jménem Hugo jsem o něj projevil zájem a předběžně si dohodl osobní schůzku. Samotné převzetí se mělo uskutečnit během následujícího měsíce až dvou v době až se paní podaří za dohledu veterináře postupně zredukovat kombinaci léků, které všechny chudák užíval. Tohoto zodpovědného přístupu ze strany nabízející jsem si velice cenil. Již z telefonického rozhovoru jsem vycítil, že paní jde skutečně o to, aby se měl Hugo dobře a našel konečně opravdový domov a ne aby jej udala za každou cenu. K návštěvě a mému možnému převzetí Huga dle předběžné dohody však nakonec nedošlo, neboť Hugo měl dočasný domov u babičky jmenované a ta si jej oblíbila natolik, že už ho nechtěla nikomu dát. Uvedené vysvětlení se nedalo nepochopit. Doma jsme se usnesli na tom, že osud rozhodl za nás a my počkáme na štěňátko od paní od níž je náš Flíček.
Asi před čtyřmi týdny se mi paní nabízející Huga ozvala znovu s tím, že z důvodu zdravotního stavu její babičky se situace změnila, zda-li o něj mám ještě zájem. Já zájem pochopitelně měl, pouze jsem neměl jistotu jak se Flíček s Hugem domluví. Za několik dní stála příjemná mladá paní s desetiměsíčním Hugíčkem u našeho domu, kam přijela společně s manželem ze vzdálenosti cca 200 km. Hugo byl ještě hezčí než na fotkách. S sebou si přivezl svůj pelíšek, hračky, masážní kartáček a lék Prednison, jehož užívání však již bylo asi týden vysazeno. Navíc přes vše co si prožil bylo od prvního kontaktu viditelné, že je to děsný mazel. Nastal okamžik ze kterého jsem měl docela strach. Na dvůr k Hugíčkovi jsme pustili našeho trhače rok a půl starého Flíčka . Po prvních okamžicích vzájemného seznamování, navíc za docela pěkného deště, byly mé obavy ještě větší. Připadal jsem si jako rozhodčí v ringu, kterého však nikdo nechce brát vážně. Kluci se honili jako zběsilí. Oba byli vyválení v blátě? a uslintaní jeden od druhého. Musel jsem je postupně osprchovat ve vaně a nastalo seznamování a ujasňování rolí doma v bytě. Mé rozhodnutí bylo stále si Hugíčka nechat. Paní asi po dvou hodinách odejela po dohodě, že pokud by byla situace neúnosná, tak jí Huga dovezu a ona bude řešit situaci dál, aniž by mi cokoliv vyčítala. Tuto možnost jsem si však nechtěl vůbec připustit a věř?il, že to musí jít. Při pohledu na Huga jsem si moc přál, aby už měl konečně domov, ale zároveň mi bylo líto našeho Flíčka, který se s tím, že nebude jedinou naší pozorností nechtěl vůbec smířit. První dva dny doma i na dvoře byly docela kritické. Uklidňoval jsem se však faktem, že na společných procházkách venku se kluci téměř neprali, čili jsem věřil, že s naši pomocí si musí ujasnit své postavení i doma. Při jedné z honiček na dvoře si Hugo dokonce vyvrátil na přední pacině pátý drápek, který bylo potřeba ztrhnout. Vím, že jde v podstatě o zákrok, který lze provést doma, ale mě na tyto zákroky něco chybí, proto jsem jel k veterináři.
Po třech dnech docela ostrých bojů nastal pro mne velice příjemný zlom, nevěřil jsem vlastním očím. Ze vzájemných soubojů se začalo konečně stávat hraní. Kluci začali jíst za dozoru vedle sebe. Docela mě překvapil i fakt, že jsem je při krmení neuhlídal a když vletěl Hugíček do misky Flíčkovi, tak nepřišlo z žádné strany ani zavrčení. Při krmení však dávám pozor stále, protože Hugíček je rychlejší vysavač než Flíček, tak aby měli kluci ve všem stejně. Stejné jídlo, pochvaly, pokárání i pomazlení. Dříve jsem měl problém s krmením u Flíčka, který když byl sám, tak moc nejedl, ale jak má doma parťáka, tak se v jídle předhánějí. Už po oněch prvních třech dnech spolu dokázali spát v jednom pelechu, nebo na sedačce. Při procházkách Hugíček oproti Flíčkovi vůbec nechrochtá, ovšem při spaní zase daleko hlasitěji chrápe, obzvlášť pokud se přetočí na záda. Jednu noc mě dokonce probudilo Flíčkovo štěkání. Když jsem se podíval co se děje, tak ti dva čumáci leželi těsně proti sobě a jak Hugo chrápal, tak to Flekovi vadilo a začal na něj ště?kat. Syna tato akce také vzbudila, proto Huga odtáhl kus od Fleka a spalo se dál. Dnes už většinu dne spolu v poklidu chodí, nebo se jen tak kočkují a když na ně přijde bojová nálada, tak se sice také proženou, ale je vidět, že jde o hraní a když to trochu přetáhnou, tak vědí, že musí skončit, lehnou si vedle sebe a odpočívají. Občas když zůstanou na dvoře sami, tak musím následně zahrnout několik vykopaných děr, srovnat dřevo na opékání a posbírat boty, které zůstaly zapomenuty u dveří, ale to už se dá. Nikdy jsem si nepořizoval psa jako módní doplněk, nebo pro image, ale je pravdou, že když jdeme na procházku, tak se po Flíčkovi a Hugíčkovi hodně lidí otáčí i z jedoucích aut. Dokonce se mi už stalo, že se mě ptal pán s lahví piva v ruce u supermarketu, zda-li to jsou ti ??bojoví??. Protože jsem neměl čas něco vysvětlovat, kývl jsem hlavou, jako, že ano.
Můj dojem ze dvou buldočků je: Dvojnásobná zábava, ale zpočátku, tak 10x víc starostí. Překvapen jsem byl tím, že u nás to úplně nejhorší trvalo tři dny a po čtrnácti dnech to šlo k mojí velké spokojenosti už lépe než jsem čekal. V postelích je také o trošičku méně místa, ale doma je každý rád, když za ním některý z kluků přijde. Většinou teda přijde jeden a v zápění za ním ten druhý. Při zvykání nového a stávajícího hafana to chce hodně trpělivosti, ale dnes po třech týdnech se naplnily mé představy a jsem moc rád, že Hugo našel u nás nový domov a navíc při krmení stále vařenou stravou se u něj neprojevil doposud ani žádný zdravotní problém.
Omlouvám se za toto dlouhé psaní ke kterému mě vedla moje radost, kterou ze spokojeného soužití těch mých již dvou fr. buldočků mám. Škoda, že sem nelze vložit nějakou fotku, nebo to spíš já neumím.
SoVa Zaslal: čt září 10, 2009 9:36 pm Předmět:
Milane, to je super....nádhera jak to spolu kluci rychle zvládli, a přeji už je spousty zážitků a podívané na dva spokojené chrochtálky
S těma fotečkama y to chtělo nějak udělat moc bych tu vaší dvojku chtěla vidět...co takhle poslat fotky Pepovi aby je sem vložiL?
Olga Bruncková Zaslal: pá září 11, 2009 7:21 am Předmět:
Milane,
povídání vůbec nebylo dlouhé - moc hezky se čte a hlavně dává naději těm, co jsou zodpovědni a bojí se jít do dalšího pejska. Ti nezodpovědní neuvažují a jednoduše se pak pejska zbaví, jak to bylo u Hugíska.
Těší mne, že potvrzuješ, že vařená strava taky zabrala na zdravotní problémy. Samozřejmě, že to není univerzální rada, ale my po všech těch peripetiích s alergií taky vaříme a teď postupně střídáme různé druhy. Je možné, že jsme přišli na to, že potíž bude v kuřecím masu; ale i když se začala docela hodně drbat, tak se po něm neosypala , jako po granulích. Přeji klukům hlavně zdraví, to ostatní už mají.
OndraGonga Zaslal: pá září 11, 2009 7:28 am Předmět:
Miane, moc gratuluju a děkuju za krásné psaní. Přeju hodně štěstí s oběma rošťáky a jsem za Huga moc rád. A když nejde fotka sem, tak alespoň do databáze bys Hugíčka poslat měl, ne? Pepa už to tam nějak vloží.
katkon26 Zaslal: pá září 11, 2009 7:46 am Předmět:
tak teda hned po ránu sem uslzená ! to je tak krásný čtení ! tohle je jak vyprávění pohádky se šťastným koncem plesá mi srdíčko! a chtělo by to pár fotek kluků .. kdo si jednou pořídí buldočka, je to láska napořád já jsem vám tak ráda , že je Hugo šťastnej a , že se kluci maj rádi, jako by byli moji vlastní
Jaromira Zaslal: pá září 11, 2009 8:39 am Předmět:
Ahojky.Taky jsem si krásně početla.Psí příběh s dobrým koncem.Milane děkuju za Huga,zachránils mu život a přivedls Flíčkovi kámoše.Takových lidí já si vážím.
Milan a Flek Zaslal: pá září 11, 2009 12:06 pm Předmět:
Tak jsem před chvílí odeslal, alespoň fotku Hugíčka do databáze. Měl by se brzy objevit v kraji Vysoěina.
Milan a Flek Zaslal: pá září 11, 2009 12:10 pm Předmět:
Ještě jednou, před chvílí mi přišla zpráva na e-mail, že má Pepa až do 15.9.2009 dovolenou, čili vše vyřídí až se vrátí.
Ewule Zaslal: pá září 11, 2009 4:42 pm Předmět:
Ahoj "pane" Huga a Flíčka.
Dojalo mě Tvé vyprávění,také proto,že i naše rodina má něco podobného za sebou.(Ně?kolikrát jsem zde psala).Vzali jsme k našemu Matýskovi fenku Báru z útulku,taky to byla zpočátku mela a zvykání trvalo podstatně déle-skoro 4 měsíce,ale teď? už je u nás klid a když už je rušno tak proto,že ti dva blbnou,nebo chrápou.Taky mi dělají moc dobře obdivné pohledy kolem jdoucích,či jedoucích.A taky se nám stává,že ti,co jedou okolo a mají buldočky v oblibě(nebo mopsy) zastaví jen proto aby si je mohli pohladit a pokecat.
Držím palce ať je u Vás stále veselo a pošli nějaké foto ať se pokocháme.E+M+B.
OndraGonga Zaslal: st září 16, 2009 9:28 am Předmět:
Tak teď jsem Hugíčka objevil v databázi. Je opravdu krásnej, trošku mi (se slzou v oku) připomíná našeho Montíka (in mem). Paráda, Milane.
Milan a Flek Zaslal: st září 16, 2009 10:20 am Předmět:
Ondro už jsme se tady o tom bavili, mě se s tím strakošem tak nějak splnilo přání, jenže oni jsou ještě fawňáci, ale do třetího už nepůjdu, dva stačí i když teď už je to s Flekem a Hugem opravdu v naprostý pohodě.
LuciqueLand Zaslal: st září 16, 2009 2:03 pm Předmět:
Je,tak už jste si pejsanka pořídil... To,co jste psal,bylo opravdu moc hezké a jsem ráda,že Flíček konečně našel kamaráda a Hugo nový domov. Posledně jste mi psal,že jste nějak nezaregistroval srazík v Jihlavě,tak jsem jukala,že teď? by se mělo něco konat.Nevyrazíte s buldíkama?
Jaromira Zaslal: st září 16, 2009 2:06 pm Předmět:
Hugo je opravdu nádherný
Milan a Flek Zaslal: st září 16, 2009 6:25 pm Předmět:
Zdravím, už s tím v té Jihlavě počítáme. Pokud se nic závažného nepřihodí (jeden nikdy neví), tak určitě s klukama přijedeme.
LuciqueLand Zaslal: st září 16, 2009 7:59 pm Předmět:
Tak pak dodejte fotečky.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Re: Další buldoček v rodině

Příspěvekúte lis 26, 2013 4:42 pm

Ahoj všem, již dloooouho jsem tu nebyla, samé rodinné starosti a problémy. A nebere to konce. Valí se na nás jeden problém za druhým a stále dokola něco za někoho a kvůli někomu řešíme.

Ale . . .

ASI budeme mít k našemu 4 letému Timmýskovi malé štěndo.
Pokud vše dobře dopadne, tak 15.01.2014 budeme mít pejsky dva.
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Franceska & spol.

Stálý člen

Re: Další buldoček v rodině

Příspěvekpát led 10, 2014 10:41 pm

Také jsem tady nějakou dobu nebyla, občas jen tak ze zvyku nakouknu co je nového, ale je fakt, že už sem lidi moc nechodí, škoda. Hodně jsem se na těchto stránkách dozvěděla a když se naskytne nějaký problém, stále tady hledám info. Jsem proto moc ráda, že stránky úplně nezanikly.

Vám Mariko moc přeju, abyste měli z nového přírůstku jen samou radost a žádné starosti - termín už se blíží :lol:.
Určitě se po 15. 1. podívám, jestli Vám to se štěňátkem vyšlo, už se těším s Vámi.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Zpět na Výchova a výcvik