Právě je pát úno 23, 2018 9:44 am

Buldočci sami doma

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Buldočci sami doma

Příspěvekpát dub 02, 2010 11:33 am

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yennefer Zaslal: po listopad 16, 2009 8:38 am Předmět: Buldočci sami doma.
Dobrý den, ráda bych založila novou diskuzi a dozvěděla se Vaše zkušenosti. Máme doma ročního buldočka ke kterému jsme si v sobotu dovezli 3měsíční batole. Kluci spolu vycházejí opravdu moc hezky, hrají si, spí vedle případně na sobě, jediná agrese ze strany toho staršího je pokud jde o jídlo, ale to řešíme tím, že starší dostane první jak jídlo tak pamlsek. Dneska jsou první den úplně sami až do půl čtvrté než příjdeme z práce, tak jsem zvědavá jak to dopadne a taky jsem nehorázně nervozní. O víkendu jsem je nechala na zkoušku na nějakou dobu přes den samotné a v noci spali sami v pelíšcích v kuchyni a bylo to v klidu. Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s dvěma pesanama o samotě tak dlouhou dobu. Co jim dáváte na zábavu, nic k jídlu či pamlsky k hlodání jim dát bez dozoru nemůžu, takže jen hračky. čemu se vyvarovat a podobně. Necháváme jen v kuchyni s otevřenou koupelnou. Do obýváku je pustit nemůžu, starší už několikrát ukázal, co umí, no ... co se dalo rozškubat... Tak kdo má jakékoliv zkušenosti, sem s nima a předem děkuji. Jinak nevím kdo tu napsal, že buldoček je jako slaný burák, vezmeš jeden a... Pohled na dvě chrochtající, chrápající a prdící dvě buldočí tlamičky na gauči je prostě.... sladký. Jana&Jirka&Regis&Bruce
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mini a Indy Zaslal: po listopad 16, 2009 9:00 am Předmět:
Ahoj, to máš pravdu, že čim víc tim líp.
Já jim teda nechávam doma co nejvíc jídla. Když jsou totiž doma sami, mají čas se v klidu nažrat. Asi žerou i z nudy. Chodim domů za nima z práce i přes oběd. To jim dam třeba další hračku nebo pamlsky rozházim po pokoji a oni chodí a postupně je baští. Dopoledne jsem si jistá, že chrní, když přídu, jsou vyhřátý jak kamínka, spratkové, ale odpoledne už jsou odpočatý a vymejšlí neplechu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rain Zaslal: po listopad 16, 2009 10:47 am Předmět:
No, budu teď řešit to samé - akorát dvž feňule. Piťanda, rok a půl, submisivní, milující všechno živé a obzvlášť malé. Ve středu si teda budem brát z útulku 3 měsíční buldočku Anabell.
Trošku se bojím že můj mazel bude žárlit . Pro klid duše je asi taky první dny oddělím, když budou muset zůstat samy ale doufám že žádný problém nebude. Ke psům, kteří se k ní nehrnou se stejným nadšením jako ona, se chová vyloženě submisivně, okamžitě lehá na záda.. S ostatními si hraje, ráda se tahá o hračky atd.
Za celý život si "něco vyjasňovala" jenom jednou, šlo taky o misku se žrádlem, ale u toho jsem nebyla, takže nemůžu posoudit okolnosti...každopádně k žádnému zranění vůbec nedošlo, podle mě na ní jenom "hukla", ale jak říkám, nebyla jsem u toho.
Pro jistotu bych jim tu misku určitě nenechávala, o hračky se ráda tahá, k těm nemá žádné majetnické vazby, takže z toho strach nemám.

Ale taky by mě uklidnily nějaké vaše zkušenosti a rady na co dát pozor - seznamovat asi spíš na neutrálním prostředí než "přivést vetřelce hned na její území" nebo myslíte že je to jedno? Jak nejsprávněji zareagovat kdyby feňule přecejenom žárlila, atd...
Jak říkám, v tomhle směru s ní nikdy problém nebyl, jako štěník vyrůstala se starším psem, mimísky má ráda, atd.. ale kdyby přece jenom, ať ně?co nepokazím .
Yennefer Zaslal: po listopad 16, 2009 11:26 am Předmět:
Zatím děkuju, že se tu někdo mrknul a něco napsal. Za jakékoliv tipy a rady děkuju. Rain, zatím můžu radit jen k seznámení (to jak dopadne první celý den sami doma, zjistím až příjdu domů). Pro malého Bruce jsme jeli i s Regim. Pán, který nám prodával malého byl evidentně zkušený, takže jsme pesany nejdřív drželi na rukách aby se očuchali ve stejné výšce a když to bylo v pohodě, tak jsme je pod dozorem nechali očuchávat a seznamovat se na zemi na dvorku, kde neměli kam zdrhnout. Jelikož malý má 3měsíce a zbyl ze všech štěňat poslední a byl zvyklý na velké buldíky, tak se umí ozvat když se mu už Regiskovo hraní nelíbí (zvuky jsou to jak z toho hororu Gremlins), takže šikanovaný snad nebude. V autě cestou domů jsem s nima oběma seděla na zadním sedadle a střídavě hladila jak jednoho tak druhého a rozdělovala pamlsky, první staršímu pak malému, ke konci cesty už chrněli oba, občas malý zavrčel na Regího, bo si mě bránil soukromníček a regi se pak tvářil uraženě, takže jsem si zas přestala všímat malého a byl klid. Doma taky v pohodě, dokonce je jim totálně jedno čí je který pelíšek a buď spí oba v jednom nebo ten starší spí v pelíšku z kterého už evidentně vyrostl, ale vůbec mu to neva. Takže zatím tak. Akorát pči krmení na ně dohlížím a každý má misku na jídlo jinde, jelikož Regis je hamťák (na což jsme přišli až s příchodem Bruce, jinak se mu při tom když jí můžu klidně hrabat ... někde a neudělal by mi nic ani by nezavrčel), malému by ale vše sežral a ještě by po něm vyjel. O další zkušenosti se ráda podělím. Druhého jsme si pořizovali taky proto, že ten výraz který na mě každé ráno Regi při odchodu do práce hodil, jakože ho ho tam zas celý den nechám samotného, byl opravdu srdceryvný, vyděrač jeden, tak snad jim bude spolu veseleji.
Rain Zaslal: po listopad 16, 2009 11:33 am Předmět:
To ta moje potfůrka taky, odevzdaně si sedne doprostřed chodby a ještě naposled se mě snaží "přemluvit" ať radši zůstanu s ní, nebo jí aspoň vezmu sebou .
Mrně bude z útulku, takže netuším na co všecko je a není zvyklá, no uvidíme, ale docela už se těším, když si vzpomenu jaké to bylo když byla ještě mrně a kamarádila se s velkým pesou...
SoVa Zaslal: po listopad 16, 2009 1:59 pm Předmět:
Ahoj tak u nás to bylo jednodušší seznamování...
14 dní skoro denně v útulku s Blaženkou a pach jsme si nosili domů, pak jsme dva dny před osudným dnem vzali Bohouška, sedli si hned...ono aby néé když se Bláža hárala, u nás to napomohlo seznamování

doma jsem při krmení seděla mezi jejich miskama v podstatě aby na sebe nekoukali a dobrý, dnes už jenom hlídám aby Bláža nevyžrala obě protože Bohoušek jí blbec pustí pohádali se jenom jednou to musela být nějaká lepší mňamka a Bohoušek vysvětlil že je to jeho miska, ohnání zavrčení a byl klid
no ale pamlsky dávám zásadně naráz, chování, nasazování obojků atd. střídám, měla jsem strach aby jeden nebo druhý nezačal utlačovat...
stejně tak u nás nedovoluju žádné ojíždění, jediná vyjímka byla při tom hárání...ale jinak je to projev dominance takže ať se snaží skočit jeden nebo druhej, nesmí! prostě kápo jsem tady já
zatím se ani jeden nemá snahu nějak víc prosazovat, ale samozřejmě má navrh Blaženka, je sice nová, ale starší a ještě fenečka

Rain, piťulka je krásná proti doze vypadá takový drobínek, moc krásná fotka!
Rain Zaslal: po listopad 16, 2009 2:19 pm Předmět:
Oproti doze?
To černé je taky pit . V té době, je fakt, puberťák, tak ještě hodně nohatý, ale pit... .
Ona byla mrňavá vždycky, i teď má jenom 17 kilo - po taťkovi no.
SoVa Zaslal: po listopad 16, 2009 2:30 pm Předmět:
Hihi tak teď jsem za osla no jo když se podívám na hlavu tak to vidím, no jo no já jsem prostě na ty zakrslíky
Ivana & Miky&ja Zaslal: po listopad 16, 2009 3:10 pm Předmět:
nemám žádnou radu, ale musím to sem napsat, protože se mi zdá, že to u nikoho jiného takto nefunguje.

Jsem naprosto přesvědčená, že po celou dobu, co jsou holky samy doma - a že bývají dlouho třeba 6, 7 hodin - tak spí. Akorát když byly malý, tak nám občas obkousaly úchytku co je u země a párkrát vyhrabaly květináč. Jinak ale nic.

Prostě? fakt celou dobu spí zavrtané v peřinách nebo v boudě a když odpoledne přijdu domů tak občas musím i tři čtyři minuty čekat u dveří, než ony se teda milostivě vyhrabou z pelechu a přijdou mě přivítat
SoVa Zaslal: po listopad 16, 2009 3:22 pm Předmět:
Jj, tak je to u nás taky Oni dokonce celý den chrundí i když je doma přítel, prostě se vyspávají na paničku, aby si jí co nejvíc užili
a když se mi podařilo příjít nečekaně kolikrát domů Bohoušek se vyhrabal teprve za našich peřin a Blaženka protože neslyší ho klíďo dál řeže v pelíšku
a zase na druhou stranu Bohoušek už přesně ví v kolik chodím domů normálně a čeká u dveří, a když přijede v ten čas někdo jiný je na něm vidět jak je zklamaný, je to moje zlatíčko
Péťa a Máňa Zaslal: po listopad 16, 2009 5:06 pm Předmět:
A jak nejdýl vydrží vaše prdelky doma samotný? Mě čeká dojíždění za prací, tak se toho trochu bojím než si Máňa zvykne. Přítel sice dělá na směny ale jako na potvoru to vždycky vyjde, tak jak se mi to nehodí . Co jsem doma, tak Máňa spí tak do 14h a pak už otravuje s hraním atd. tak si bude muset zvyknout to zaspat
Yennefer Zaslal: st listopad 18, 2009 8:50 am Předmět:
Tak zatím klepu, kluci se velice dobře zkamarádili. První den sami skoro deset hodin a v pohodě. Myslím, že ten starší je opravdu rád, že už není sám. A každý kdo se u nás stavil, tak nepoznával toho staršího, jelikož je teď úplně jiný. Klidný, poslušnější, nevyvádí, no jak vyměněný. Vyhrajou si, tahají se o hračky a pak chrupají namačkaní na sobě. Jen doufám, že jim to vydrží. Jinak pořád uvítám tipy jak ty prdelky zabavit. Jako nejvděčnější a nejlevnější hračky se osvědčily zauzlovaný starý ručník či lano a plastová lahev bez igelitu a vršku, ostatní kupované a né zrovna levné mají velice malou trvanlivost a navíc se dají vykuchat, tak že je pak potvůrky požírají. Nejvíc nám vydržela taková krysa z Ikea, a taky to je nejoblíbenější hračka ted už i toho malého, pořád se o ni tahají, chuděra je už bez tlapiček, ale jinak je velice kvalitně ušitá a oči má vyšité, žadné knoflíky, takže je i bezpečná. Jaké hračky dáváte vy?
katkon26 Zaslal: st listopad 18, 2009 12:46 pm Předmět:
nám se taky osvědčily ty ikeacke .. malinke za 12 kč.. jsou prostě nezničitelne a to můžu s "hrdostí " říct ,že my kazisvěta máme už pul roku se tomu snaží Žofie urvat uši a furt nic . navíc jich má několik druhů a my máme vystaráno jen ji to furt musíme zpod nábytku vytahovat, bo jak je rozlícená, tak to lítá všude taky má z ikey takovýho netopýra.. a to je mazec , jak neví jestli ona nebo on ji liska těma křídlama to má pak rapla
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Rosni

Kolemjdoucí

Jak naučit buldočka být chvíli sám doma

Příspěvekpát črc 29, 2011 10:01 pm

Ahoj,

nejdříve chci pochválit tohle fórum, našla jsem tu spoustu užitečných rad. Ale jednu věc jsem zatím neobjevila, a proto se na ní chci zeptat.
Pořídili jsme si s přítelem před víc jak měsícem fenku buldočka Lilly. Je jí už 5 měsíců, protože jsme jí pořídili od jedné slečny, která se nakonec rozhodla, že jí nechce. Lilly je úžasná, zvykla si na nás nečekaně rychle a je to náš miláček. Za ten měsíc jsem jí naučila základní povely jako sedni, lehni, ke mně, čůrání venku už začíná taky zvládat docela dobře a učíme se dál :) Ale s jednou věcí máme velký problém. Jakmile odejdeme s přítelem oba jen na chvíli do jiného patra (bydlíme v baráku) nebo na zahradu, Lilly si sedne za dveře, začne rvát koberec a strašně brečet. Je schopná brečet třeba půl hodiny v kuse. Chci vědět, jestli se to dá nějak odnaučit nebo jestli jí to přejde věkem. Zatím to zvládáme, protože já studuju VŠ, mám teď prázdniny a mám čas s ní být doma. Ale až mi skončí prázdniny budu muset být některé dny ve škole, přítel v práci a Lilly bude muset být doma sama.

Už jsem slyšela rady jako, že když se vrátím do pokoje tak jí nemám vítat a spíš jí vynadat, taky mi jedna známá radila ať jí pustím rádio nebo televizi, ale ani jedno se zatím neosvědčilo :?

Budu moc ráda za jakoukoliv radu!

Silvie OK

Návštěvník

Re: Jak naučit buldočka být chvíli sám doma

Příspěvekpát črc 29, 2011 10:11 pm

Má rada - odcházejte postupně - na 5 minut, na 10 minut... A úplně z domu, psi jsou chytří, vycítí, že jste stále v domě, cítí vás a o to více bude malá kňourat... Já teda vždy z venku donesu pamlsek - byť třeba jen jednu granulku, chválím. A když ocházím, dávám "povel" - běž spinkat, já přijdu. Nepochybuji o tom, že rozumí :lol: TV necháváme puštěnou, nejlépe animovanou pohádku (Sisi ráda čučí na telku :lol: ).
Je to jen a jen o zvyku a o systematičnosti - nepodlehnout, udělat odchod pravidlem - je špatně, pokud si teď zvykne, že jste pořád doma. :wink:

Rosni

Kolemjdoucí

Příspěveksob črc 30, 2011 12:37 pm

Jj, snažíme se teď odcházet vždycky jenom na chvíli, maximum bylo zatím snad půl hodiny. Jenže ona nejenom že kňučí u dveří, ale rve i koberec až ho vyrve z pod prahu. Tak nevim, jestli jí pak mám dát nějakou odměnu, když přijdu, aby si nemyslela, že je to správně. Asi se budu muset snažit zatim vrátit vždycky dřív než na ten koberec zaútočí :D Ale díky moc za radu :)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob črc 30, 2011 1:00 pm

My sme interval vzdy predlzovali, potom mu docvaklo ze sa z toho obchodu vratim aj s plnou taskou a bolo to v pohode. Nas nic nerobi, len nas caka na chodbe. Alebo tam urcite pozera obcas. Neviem preco ale naucil sa na moju frazu, ze idem do obchodu, to ked pocuje, tak je v pohode. Horsie je, ak si zacnem malovat pery ruzom. To uz vie ze obchod sa nekona a panicka ide niekam na par hodin. Ale zvykol si aj na to. Ale stale ma tendenciu nejak sa presmyknut cez dvere a ist s nami :mrgreen:
Ono treba to postupne takto ucit, lebo inak je na cely zivot o zabavu postarane. Nasej susedy pes robi strasny bordel, vsetci susedia v baraku ho neznasaju. No chudak pes...len preto ze jemu je smutno a ked pocuje vytah alebo nieco, tak si mysli, ze ide panicka.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Rosni

Kolemjdoucí

Příspěveksob srp 06, 2011 2:14 pm

Tak odchody trénuje, prodlužujem, ale zatím neúspěšně. Dneska jsme se šli najíst o patro výš, po ani ne půl hodině se vrátíme a Lillynka nám zatim krásně vylepšila dveře. Po zemi všude kousky dřeva a dveře ohryzaný.... :shock:

muffinandtea

Stálý člen

Re: Buldočci sami doma

Příspěvekpát říj 07, 2011 2:15 pm

My máme jiný problém, S Franklinem jsme samotu trénovaly odmalička, docela si zvykl a ani nic nevyváděl. Teď, když přišel do největší puberty, se občas stane, že rozbordelí koš nebo vyskočí na stůl, ale to ho snad přejde.
Mnohem větší problém je, že začal slintat. Jakmile odejdeme, stoupne si ke dveřím a celou dobu je olizuje, takže když přijdeme domů, máme v předsíni kaluž a ze psa zmáčenou smrdící krysu. Nevím, jak ho to odnaučit. Je to vlastně stejný zlozvyk jako kňourání, jen tohle je potichu. A tak ani nevíme, kdy přijít domů, aby si náš příchod nespojil právě se slintáním. Jakmile otevřu dveře, byť po 5 minutách, je tam a slintá. A taky už ví, že to dělat nemá - okamžitě se běží schovat do pelechu (a to za to nikdy nedostal na zadek, jenom ho slovně káráme). Zkoušely jsme ho zabavit kostičkama, unavit, aby spal, dveře otřít octem, nepustit ho k nim...nepomáhá nic. Přitom je to taková prkotina, kdyby štěkal, tak ho to odnaučíme, ale takhle...bojím se, že jsme něco zanedbaly a přitom jsme se vážně snažily ho všechno poctivě naučit.

Ale něco s tím dělat musíme, prorože k nám nemůžu nikoho pozvat jen tak, vždycky musím být hodinu předem doma, abych vytřela a opláchla a osušila psa... :?
Baruna & Hana & Franklin & Stella & Mississippi

petruskaa

Stálý člen

Příspěvekpon říj 31, 2011 3:24 pm

Tak takové slintání znám :)..Aira to dělala pokaždé co byla sama doma a taky stačila jen chvilka. Odnaučila se to až s pořízením nového psího kamaráda. Od té doby je asi ráda, že není sama doma. Vždycky jsem si říkala, že spíš než olizováním dveří, je to tím, že kňučí a že u toho tak slintá. Kaluž slin byla vždycky na jednom místě a rozšlapaná po celé předsíni. Myslím, že to ani nejde nijak odnaučit, teda já jsem na to nikdy nepřišla. Aira celkově hodně smutnila, celá se třpala, když jsme z domu odcházeli. A od té doby, co má Otíka, je v pohodě :)

LenkaT

Kolemjdoucí

Příspěveksob lis 26, 2011 9:58 pm

Ahoj,
mám půlroční holčičku, je zvyklá zůstávat sama doma spíš kratší dobu, max 3 hodiny, a většinou je vše v pořádku. Dřív doma plakala, ale už je zvyklá, že se vrátím, sedne si do pelíšku a nedere se se mnou ven.
Když ale odejdu na delší dobu, je doma úplná pohroma. Dělá to vyloženě naschvál.
Od 9 ráno do půl čtvté odpoledne se vykadila v předsíni, dvakrát se vyčůrala na koberec v pokoji, jednou do vlastního pelíšku. Bez problémů by to vydržela, nebo by se počůrala maximálně jednou - tohle byl vyloženě záměr.
Kromě toho - a to je nejhorší - řádila v kuchyni. Po příchodu domů jsem našla shozenou židli a z jídelního stolu poshazovala podložky pod talíře. To mě děsí nejvíc, protože ve 4 měsících si zlomila nožičku (když byla sama doma 2 hodinky), doteď není ještě úplně v pořádku a měla by být v klidu. Na stole nebylo nic lákavého, žádné jídlo, a stejně tam vyskočila a pobíhala po skleněném stole, kde to opravdu klouže a může nehezky spadnout a ublížit si.
Co s tím? Nemá cenu se na ní zlobit, když přijdu domů - radostně mě vítá a je nadšená, že jsem konečně doma. Nevěděla by, proč jí trestám a křičím, když ty loužičky a výlet na stůl byly třeba už hodinu dvě zpátky...

Marla

Stálý člen

Příspěvekúte lis 29, 2011 1:00 am

:roll: Co tak vyzkoušet klec?
buldoček je láska na celý život

LenkaT

Kolemjdoucí

Příspěvekúte lis 29, 2011 8:20 pm

Klec nepřipadá v úvahu - zavřená štěká jako šílená několik hodin, bydlím v paneláku, kde je vše slyšet, pode mnou mají miminko...

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob pro 03, 2011 11:31 pm

A co ji na uzavřený prostor zvyknout? Neznám psa, který pokud byl v kleci např. krmen, by se do ní netěšil =)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

LenkaT

Kolemjdoucí

Příspěvekúte pro 06, 2011 2:37 pm

Do klece jí dávám krmení, má tam hračky, kostičky, oblíbenou deku..takže se dá se říct, že proti té kleci nic nemá, občas si tam jde i sama lehnout, nebo se schovat, pokud jí hrozí nějaké trápení (jako čištění uší :D ). Ale jakmile je tam zavřená a nemůže se dostat ven, je naprosto nepříčetná. Kromě štěkání - a to vydrží i hodiny v kuse - se s klecí pere, mlátí packama do mříží a mohla by si ublížit.
Když jsem jí zkoušela zavřít do pokoje, vzteky se tu počůrala do postele.
Asi se budu snažit spíš jí pokaždé co nejvíc unavit, než odejdu, aby tu nevymýšlela lumpárny..a snad z toho vyroste.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekstř pro 07, 2011 12:29 am

[quote]Ale jakmile je tam zavřená a nemůže se dostat ven, je naprosto nepříčetná. Kromě štěkání - a to vydrží i hodiny v kuse - se s klecí pere, mlátí packama do mříží a mohla by si ublížit.
Když jsem jí zkoušela zavřít do pokoje, vzteky se tu počůrala do postele. [quote]

Podle mě nečůrá vzteky, ale ze stresu, že jste ji opustili, zkrátka, že zůstala sama :( . Když odejdete začne jančit, štěkat a mlátit do klece, ona prostě tu samotu špatně snáší. Nevím, nevím, jestli jí to přejde, samo od sebe nejspíš ne. Mám známou, která má s pejskem stejný problém a to už je mu 2 a půl roku, sice to není buldoček, ale to asi není podstatné. Já bych vám radila pořídit jí kamaráda, aby se necítila tak opuštěná. My jsme s naší Franceskou tenhle problém nikdy nezažili, ale je pravda, že jsem ji na samotu zvykala od malička. Vždycky jsem na chvilku odešla, čas postupně prodlužovala a poslouchala. Když byl klid, s velkou slávou ( a mlsíkem se vrátila) :D Navíc máme doma několik kočiček a jsem přesvědčená, že ona od nich ten klid okoukala a necítí se sama, když jsme pryč.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekstř pro 07, 2011 10:31 pm

Mám takový dojem, že ten náš nezbeda se nám mstí i za pár minut co zůstane sám v místnosti. Okamžitě využije situace a roztrhá časopisy, krabici s ubrouskama, prostě co najde. Měl krásný proutěný koš jako pelíšek. Postupně ho téměř sežral. Koš jsme museli dát pryč ze strachu, aby si to naše telátko neublížilo.
Ze začátku, když zůstával na delší dobu sám venku, plakal, žaloval. To už ho přešlo, ale doma je to Barbar Konan :D ! Už jsem uvažovala i o koupi klece, zatím nemám odvahu..
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 08, 2011 11:55 am

Franceska nám roztrhala časopisy a roztahala je po celém pokoji jen jednou, když zůstala poprvé sama doma na celé dopoledne. Od té doby už to neudělala. Ale v létě se společně s kočičkami vyřádila na nádherné kytici, kterou jsem dostala. Kočky shodily vázu, a pak s bulinou roztahaly kytku a všechny ozdobičky,trávy, kapradí, šňnůrky atd. po celém bytě :P Myslela jsem, že mě klepne :mrgreen: Také miluje krabice, ty doslova rozšrotuje i když jsme doma.
Já bych na klec také neměla odvahu. Spíš bych se snažila bulíka nějak zabavit - třeba mu tam nechat na kousání něco, co by nevadilo, když zničí - třeba tu krabici. Nebo nějakou hračku, do které se nechají dát mlsky a on se zabaví tím, že se je snaží dostat ven. Pokud tedy není tak smutný, když jste pryč, že ani nežere. :wink:
Třeba něco takového http://www.zoohit.cz/shop/psi/hracky_sp ... ult/146744
a tady je toho spousta: http://www.zoohit.cz/shop/psi/hracky_sp ... teraktivni

Ivana, Franceska & spol.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 08, 2011 12:57 pm

My to tak také děláme. Duff vydrží doma klidně X hodin, to mu nevadí. Ale nedejbože jít v pátet večer někam pryč :?
Většinou před odchodem (aby jsme všechno rychle stihli) večeříme pizzu. Krabici potom "uklidím" tak aby jí Duff viděl.....no a večer příjdeme a krabice jako vždy roztrhaná na kousky (přes den bych jich tam mohla nechat 20 a nic :D )

Bez krabice nám jednou rozkousal pumpičku na balon, plyšového medvěda a BOTU!! (jeho první rozkousaná bota v roce a půl - to proto, že jsme se zdrželi déle než do 12h )

Takže nám to "PIZZA KRABICE JISTÍ" :lol: 8)
Míša a Duffy (1 rok)

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 08, 2011 2:22 pm

Mafinko, super :D Chybí mi tu smajlík - palec nahoru :mrgreen: Člověk musí vymyslet jak na ně, však oni taky vymýšlejí jak na nás :lol: :lol: :lol:

Ivana, Franceska & spol.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 08, 2011 2:23 pm

Franceska & spol. píše:Franceska nám roztrhala časopisy a roztahala je po celém pokoji jen jednou, když zůstala poprvé sama doma na celé dopoledne. Od té doby už to neudělala. Ale v létě se společně s kočičkami vyřádila na nádherné kytici, kterou jsem dostala. Kočky shodily vázu, a pak s bulinou roztahaly kytku a všechny ozdobičky,trávy, kapradí, šňnůrky atd. po celém bytě :P Myslela jsem, že mě klepne :mrgreen: Také miluje krabice, ty doslova rozšrotuje i když jsme doma.
Já bych na klec také neměla odvahu. Spíš bych se snažila bulíka nějak zabavit - třeba mu tam nechat na kousání něco, co by nevadilo, když zničí - třeba tu krabici. Nebo nějakou hračku, do které se nechají dát mlsky a on se zabaví tím, že se je snaží dostat ven. Pokud tedy není tak smutný, když jste pryč, že ani nežere. :wink:
Třeba něco takového http://www.zoohit.cz/shop/psi/hracky_sp ... ult/146744
a tady je toho spousta: http://www.zoohit.cz/shop/psi/hracky_sp ... teraktivni

Francesko, Kong máme. Dlouho ho to nebavilo. Nejraději má dřevo. Dávala jsem mu na zabavení sušené prasečí uši, ale už to nedělám... dvakrát se nám dusil. Zrovna tak je podle mě nebezpečné i to dřevo. Že bych ho naučila na ty pizza krabice? :lol:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 08, 2011 2:30 pm

Babetto, uši ne, ani nic z buvolí kůže, jedině za mé přítomnosti a ty zbytky-malé placaté kousky pro jistotu vyhazuju. Krabice je fakt nejlepší :mrgreen:, u nás stačí od jakéhokoliv balíku. Oni asi mají pocit, jak nám ukážou a jak se pomstí a za samotu, když něco zničí . :twisted: Takže, musíme být vždy připraveni a lepší .:D :D :D

Ivana, Franceska & spol.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 08, 2011 5:36 pm

Já si kolikrát říkám, že bych si domů nejradši nainstalovala kamery.....protože on musí mít normální AMOK! Co se asi při tom honí tomu vzteklounkovi hlavičkou :D Kousky krabice jsou uplně všude.....po celém bytě není místečko bez kousku krabice :lol:
Míša a Duffy (1 rok)

Babetta

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 08, 2011 10:04 pm

Zatím to nejde, ale čase bych pro bulíčka chtěla pořídit kamaráda a nebo kamošku, aby se necítil tak sám když nejsme doma.

LenkaT

Kolemjdoucí

Příspěvekned pro 11, 2011 3:11 pm

Francesca:
Ona to dělá vážně jako pomstu..a až teď co je starší. Odmalička byla zvykaná postupně na to, že se vrátím..Po pár minutách a na pár hodin a bez problémů, pokud nebyla zavřená do té jedné místnosti. Ze začátku plakala u dveří, ale přestala.
Časem si budu pořizovat králíčka, takže se to třeba vážně vylepší, když bude mít společnost. Dalšího pejska už mít nemůžu z různých důvodů. Rodiče mají taky pejska, holky se mají rády, Nelinka tu starší zbožňuje..tak uvidíme až holky budou delší dobu samy spolu za 14 dní až pojedu pryč, jestli Nelinka bude spinkat, nebo taky vymýšlet lumpárny.
Díky moc za radu.

dashi

Kolemjdoucí

Příspěvekstř bře 06, 2013 2:35 pm

ahoj, mám 7 měsíčního buldočka - Kája. Když byl malinkej tak bez problému vydržel doma než jsem přišli z práce, ale jelikož jde chlapík do puberty začíná si dovolovat. Začalo to odpakovým košem v kuchyni, podotíkám, že dostal vynadáno - moc dobře věděl, že udělal něco špatně. Druhý den, to udělal znova...takže koš uklízíme do chodby, nicméně vynalézavost nezná mezí,začal být zelinářem - vytahává zeleninu co mám v kuchyni v košíčku, takže se všude válí česnek, slupky od cibule, nakousaný brambory,přidal dřeví co máme u krbu a na závěr sundal noťas ze stolku :roll: No prostě se nudí, u čeho docela vydrží jsou různý kousací pamlsky :) Takže trpělivost :lol:
dáša a kája

Krutost ke zvířatům, ba již jen lhostejnost k jejich utrpení, je jedním z nejtěžších hříchů lidského rodu a základem lidské zkaženosti.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát bře 08, 2013 12:00 am

přijde mi, že jak u dětí, tak u pejsků jsou kluci takovýto "mistři". Amálka nám nic nerozkousala, zkusila to s madlem u křesla, ale po prvním napomenutí to vzdala, kdežto Bobeš, to je kutil domácí. Když mu uklízím v sobotu pelíšek, nestačím se divit, co tam všechno natahá. Je to pelíšek na chodbě, kde je když jsem v práci, protože kdybych ho nechala v kuchyni, tak nenechá na kameni kámen. :)
Olga a Amálka

Zpět na Výchova a výcvik