Právě je sob úno 24, 2018 4:36 pm

Venčení a kdy s tím začít / Čistotný buldoček ano či ne

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Čůrání

Příspěvekned čer 17, 2012 7:23 pm

Je to normal, trva im to dlhsie ako inym plemenam,ovsem toto robia aj buldogy casto,nielen buldocky. Niektori nezdvihnu nohu vobec,proste to nespravia,ale neni to ziadny medicinsky problem. Ci to je v psychike,alebo tej ich komotnosti..no netusim. Nas to ma tak,ze ked znackuje tak nohu dviha,ale zacal oproti ostatnym tiez neskoro. Ale ked proste potrebuje kdesi vyliat doslova celu nadrz naraz,tak jedinec cura na holcicku.Ludia si potom myslia,ze mam fenku,ale houbajs. Inak je to macho,ktory sa k fenam chova tak,ze keby chodili zahalene 5 metro za nim by sa asi aj spravali ako damy,vobec ich nesetri... :mrgreen: :twisted:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Naschvály - curani a kadeni na postel a jine

Příspěvekned čer 17, 2012 7:42 pm

No dostat vyprask je relativne,ale placnut buldocka po zadku je uplny nezmysel kvoli tomu,ze to necitia,im je to skor prijemne. Maju posunuty prah bolesti a tak sa maximalne urazia,lebo budu vidiet,ze panickovi tecu nervy. A co vidiet,oni to citia,ako sa nam krasne menia hormony a tak im to casto robi radost,ze my sme pomali nepricetni a oni si robia naschval. Takze ja radim na nu nejak nesahat a hlavne ked ju clovek nepristihne,tak to ani nema cenu jej hubovat. Zase sa len vytocite a ona bude ta, co to vyhra. Radsej to nejak prekusnite a ona to mozno prestane robit,ked bude vidiet,ze to nema efekt. Mozno sa v novom prostredi neciti dobre,je tam neista a tak chce uputat pozornost a dat najavo nesuhlas s vyberom noveho miesta. Nas si tento nesuhlas riesi tym,ze odmieta jedlo,alebo sa v tom nimre. To viem,ze mu nieco nepasuje ked sme inde ako doma. Akonahle ho zacne vtedy niekto tutu nunu a krmit jak decko je to este horsie a hra take divadlo az strach. Buldocek je plemeno,ktore robi naschvaly, su tvrdohlavi a tym padom sa nedaju vychovavat tym klasickym sposobom,co niekto uci na cvicakoch. To by som take rady ani nepocuvala.

LaFi

Moderátor

Příspěvekned čer 17, 2012 8:06 pm

Zlob te se na mě jak chcete , ale paní měla dotaz o pomoc a vy jste se na ni vrhly. Tady jste na FRBULU a ne na Facebooku . Buď ji poraďte nebo se na to vykašlete.
Je to buldoček , je nevyzpytatelný a tvrdohlavý a urážlivý.
Já se domnívám , že má málo pohybu a akcí .
Jak je starý ten buldoček? Nikdo se neptal! Protože v každém období se chová jinak!
My máme dva, starší byl a je bezproblémový , mladší (je to syn staršího) , starší nedělal žádné problémy , mladší značkuje po celém domku a většinou naschvál když nejsme domě a přitom má otevřeno celý den na dvůr. Je to v povaze pejska , bohužel a kolikrát to nejde s tím něco dělat. :-(

Karolína11

Kolemjdoucí

Příspěvekned čer 17, 2012 8:17 pm

díky... za odpověď .. moc :)

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekned čer 17, 2012 9:10 pm

LaFi, nemusela jsem se ptát jak je fenka stará, bylo to řečeno hned v prvním příspěvku - cituji: prece jen je skoro dvouleta

Moc dobře si uvědomuju, že jsem se do paní místo rady pustila, ale bohužel jsem neustála její způsob trestů a toho jak vše popisuje. Ona si nepsala jen o radu, ale uváděla takové chování ke své fence, se kterým nemohu souhlasit a ani nevím, jak radit člověku, který, podle mého, považuje fyzický trest za nejlepší výchovu. Znám takových lidí ze svého okolí dost. :( Přesto se paní Ženíškové omlouvám :oops: .
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Olga

Moderátor

Příspěvekned čer 17, 2012 10:42 pm

všimla jsem si, že Amosek taky čural někdy tak a někdy onak....
Olga a Amálka

lucie.zeniskova

Kolemjdoucí

Příspěvekstř čer 20, 2012 7:01 pm

K+ M, Lafi,

děkuji moc, za odpověď konečně někdo, kdo chápe, že se na něco ptám. zkoušíme cokoliv. pár dní ji zkouším dávat můj polštář když odcházím, aby netahala bundy a podobně... dveře do ložnice zavírám, nicméně, má zbytek bytu pro sebe, jak se zdá, zatím, ačkoliv musím zaklepat, polštář jí stačí ke štěstí, a doma je hodná. je to paličák, ale my si poradíme.... nicméně, zřejmě Franceska nepochopila, že nepovažuji za jedinou variantu fyzický trest... to bych se zřejmě neptala na to, jak si s tím poradit a buď bych ji pokaždé vyhubovala, nebo bych ji plácla. Vám za rady děkuji, snad to byl opravdu záchvěv stěhování ve starém bytě a balení a následně začátek tady v novém bytě.

Franceska... pokud si stále budete mlít svou, těžko Vám k tomu něco říkat. jsem ráda, že alespoň někdo na rozdíl od Vás, můj dotaz pochopil a zareagoval normálně. Kdybych považovala za jedinou možnost Andu plácnout a pokaždé ji za něco hubovat, zřejmě sem nebudu psát a tázat se na tohle. Pokud se nudíte, navážejte se do kohokoliv jiného. já se jen na něco ptala a rozhodně není Vaší povinností se do tohoto vměšovat. Vy se chovejte k vašemu psovi jak chcete. Já se o Andulku postarám i bez Vašich představ a úsudků o tom, jak ji vlastně neustále biju a nevidím jiné východisko než tomu tak dělat dál. Což je holý nesmysl.

Díky všem

L a A

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekstř čer 20, 2012 7:52 pm

Vážená paní Ženíšková - na hrubý pytel hrubá záplata - jste hulvát. Napadlo mě to už při Vašich odpovědích Mafince a teď jste mě v tom jen utvrdila.

Jednak nemelu, nenudím se, nenavážím se do Vás (to naopak děláte Vy) a také jsem nikdy netvrdila, že svého psa neustále bijete.
Mám právo, stejně jako Vy, napsat zde svůj názor. Vím, že nebyl podle vašich představ, ale pokud jste to nezaregistrovala, omluvila jsem se Vám.
Víc k tomu nemám co dodat a tímto také považuji veškerou diskuzi o výchově Vaší a mojí frbulky za skončenou.

Ivana, Franceska & spol.

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv čer 21, 2012 1:32 pm

copak si neuvědomujete, že tímto způsobem hodnocením lidí pouze z toho co napíší odrovnáváte tyto stránky?
Po dohadování kvůli angličálům s dysplazií odešla z FRBULu spousta lidí. Pokud budeme pokračovat takhle, tak za chvíli tady zbude pár skalních, kteří se budou bát zeptat a napsat dotaz. :oops: :oops:

Prosím, nehodnoťte tazatele, spíše hledejte způsob, jak mu pomoct. I kdyby něco dělal podle Vás úplně blbě, vždy se dá udělat poznámka hezky, anebo vypnout Frbul a jít se odreagovat. Lucka prosila o radu. Máte pocit, že jste jí pomohly?

Já jsem si všimla, že fenky co jsem měla doma na dočasku, se mi vyčurali na gauč (Amosek :D nejen na gauč) až na Dorotku všechny. Když jsem si pak na gauč lehla a vzala je k sobě, tak pochopily, že to je pelíšek a tam nee.
Ale zase např. Fíbí, nechtěla chodit na dlažbu, takže noviny.
Amosek jenom dlažba....
Žofka obojí......
Každý pejsek je jiný, ale většinou když chtějí, tak vydrží....pokud jsou před odchodem vyvenčeni dobře.
Mne se dnes v noci obě vyčuraly na dlažbu na chodbě - večer byl takový uragán, že jsem je ani nehnala ven, tak vím, za co to mám. Lucko, pozorujte i ve dnech když jste doma - jak si říká o vyvenčení? Mne dlouhý čas Amálka jednoduše odklusala na chodbu a udělala loužičku. Možná se jí nechce ven (může se bát výtahu, atd...) cokoli.
Olga a Amálka

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 21, 2012 2:31 pm

Olgo, p. Ženíškové jsem se už omluvila, za to, že jsem místo rady napsala jen svůj názor, na který ona nebyla zvědavá, což chápu :mrgreen: .

Ale snad byste jí mohla poradit jak jste potrestala své buldočky Vy, když Vám načurali na gauč, popř. na dlažbu nebo jinam.
Hubovala jste je?
Málem jste je přerazila?
Vyhodila jste je a nesměli do postele?
Dostali výprask?
Nebo jste jim nedala 2 dny najíst?
Přečtěte si pozorně její první příspěvek, já jen napsala, že je mi z něj smutno.
Kromě posledně zmíněného, vyzkoušela paní Lucie všechno, leč bezúspěšně. Proč asi :wink: ? Už chápete proč jí neumím poradit?
Váš přístup k frbulkům je zcela o něčem jiném, z Vašeho přípěvku je cítit láska :D , ne vztek, cože si to ten pes dovolil :evil: .

Ivana, Franceska & spol.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 21, 2012 6:33 pm

Ale tak my to vnimame asi moc citlivo,pritom vela ludi zachadza so psom vselijako,to este ta pani je urcite v pohode. No jasne psovi vyhubovat sa da,ale je to na houbajs,to vieme vsetci.
Oli tych problemovych tem bolo viac,co ludia odisli,ale mam dojem,ze pribudaju aj novi,proste vsetko zle je na nieco dobre,len tak vediet na co,ze....pozicajte niekto kristalovu gulu a mozno aj ten nas pes bude posluchat jak svajciarske hodiny :mrgreen:

Mafinka01

Stálý člen

Příspěveksob čer 23, 2012 12:41 pm

Ale KIM, to teda nevníme nic "moc citlivě".

Ale z prvního (nejen) příspěvku ze mě čišilo naprosté neporozumění fence, zbytečné mlácení fenky a otázka, cituji "sebrat ji zradlo a nechat ji den, dva bez toho?" mě odrovnala naprosto. Číší z toho naprostá neznalost a krutost. Chtěla bych vidět zmiňovanou paní, jak je 2 dny bez jídla... :roll: No řekni Kim?? Oli?? Uvažovali byste VŮBEC! o tomhle? Mě by to teda nenapadlo, ani kdyby mi pes sežral celý byt. A nepřiznat svoji chybu a všechno házet na fenku je opravdu už přespříliš. Kdyby to tak bylo, tak bojoví psi by byli skutečně "bojoví", dalmatini "blbí" a buldočci by nemohli běhat coursing :roll:

Pokud fenka nepochází z množírny, nebo z útulku, nebo z jiného prostředí z kterého může být nešťastná, je to chyba čistě jen paní Ženiškové. A jediná účinná rada je stejně ta, aby se Mrs. sebrala a začla fence prokazovat lásku, pocit bezpečí, věnovat se jí....a nebo taky sehnat dveře a zavřít ji do jedné místnosti....jak v psychárně...taky možnost :x

A pokud tu pořád budeme ťutínkovat nad jakýmkoliv příspěvkem cizího člověka, chovat se ke každému jak k děcku a skrývat svoje názory pod maskou medu, bonbonů a cukru....nemá cenu sem chodit už vůbec....
Míša a Duffy (1 rok)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěveksob čer 23, 2012 12:44 pm

A všem bez výjimky doporučuji znovu přečíst první příspěvek Mrs. Ženíškové. Zejména tato část je výstižná: "malem jsem ji prerazila, dostdala vyhubovano, byla vyhozena, nesmela do postele.. nic. druhy den prijdu a opet to same, to uz me ani nevitala, protoze tusila, ze bude vyprask opet. i kdyby se vycurala na zem, dostane vvyhubovano"

Pokud se i přes to stále usmíváte a máte chuť psát něžně, vláčně a hezky....prosím....mě osobně tuhne úsměv na rtech :|
Míša a Duffy (1 rok)

benditko

Stálý člen

Příspěveksob čer 23, 2012 1:26 pm

Mafinko, můj pes rozhodně žádnou psychárnu neprožívá, ani přes to, že když jsme v práci má omezenější prostor pro své lumpárny. Nezavírám ho do klece ani do koupelny má pro sebe kuchyň, kde má trvale pelíšek a vše, co potřebuje. Vidím to rozhodně jako lepší možnost, než mít denně počůranou postel a pocit zloby. Jinak co se týče Frbulu, když jsme si pořídili Maxíka, byla jsem ráda, že tyto stránky existují a že když budu mít nějaký problém, mám se kam obrátit o radu. Bylo zde hodně milých lidí, s kterými se dalo komunikovat. Nějak ubyli, tím nechci říct, že už tu nejsou žádní. Ale to, co si tu občas přečtu mě dost otrávilo a už nemám důvod sem nadále chodit. Kdybych měla problém, tak nakonec zjistím, že jsem větší trouba, než jsem si původně myslela a to fakt nepotřebuji, na to si stačím sama.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěveksob čer 23, 2012 1:45 pm

Mafi,ja to chapem,ale takto tomu nepomozeme... pani sa akurat nastve a schyta to v konecnom dosledku chudak pes.Ja by som to tiez riesila inak a teda vidiet,ze s tou svojou fenkou nema vztah,ale mozno to vobec nevie ako na to. Vela ludi bolo aj vychovavanych v tom,ze pes ked neposlucha sa ma mlatit. Ludia tak vychovavaju aj deti,nielen psov. Potom sa necudujme ze maju posramotenu psychiku. Pani by mala na sebe tvrdo pracovat a zacat od seba,nie od psa. :wink:

Zase take drsne to tu na fore nie je, staci si pozriet ine fora a tam su ovela drsnejsie diskusie,to frbul je este sladky jak med :wink:

henriet158

Kolemjdoucí

učenie na potrebu

Příspěvekstř črc 11, 2012 6:46 pm

Dobry den , mame doma 9 týždnove šteniatko zatial 4 den a byvame v byte , snažime sa ju nauč aby robila potrebu len na jedno miesto ale nejak sa nam nedari , chodime za nou doslova s handrou v ruke , ked sa vyšpini a povieme jej čo to zase spravila , vie , že urobila niečo zle a začne sa líškat , ale ked ju dame na "zachod " tak tam sa vyšpinit nechce , neviete ako na nu , popripade ako dlho to bude trvat ? Dakujem za odpovede :) .

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: učenie na potrebu

Příspěvekstř črc 11, 2012 7:26 pm

To doma ani takto neucte,ved neni januar a treskuca zima,takze nic take. to vobec nepomoze,lebo ona aj tak nepochopi,co presne robi zle.Radsej vezmite pamlsky a hned ako zje svoju porciu s nou chodte von, pekne vezmite na ruky a dajte ju niekde von pred dom,ci panelak. Tam ked spravi potrebu,ci malu ci velku,tak hned pamlsok a chvalit ju takym tym chvaliacim hlasom,aby vedela,ze mate ohromnu radost.
Tak ju skor naucite tomu,ze co a kde ma robit. Je to pre nich takto zrozumitelne, treba na to ked spravi vonku potrebu pouzivat aj urcite slovne spojenie...napr. ze ako sa pekne vypisala, ona si to zamapata a bude vediet o co ide po case. Niektori potom vedia fungovat tak,ze ked panicek nema cas,tak povie taketo zazracne slovne spojenie a psik vie,ze co ma spravit.
Ovsem toto ucenie na potrebu trosku trva,najma na tu malu,lebo este nema vyvinuty mechur. Takze fakt najlepsie,ked sa napapa a napije ist hned von a tam chvalit a odmenovat :wink:

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekstř črc 11, 2012 8:35 pm

Nechci vás nijak strašit, ale raději nepočítejte s tím, že bude štěňátko stoprocentně čistotné moc brzy. Známí nám říkali, že to právě buldočkům trvá poněkud déle.
My jsme si před dvěma lety přinesli 12ti týdenní fenečku koncem srpna. Říkala jsem si paráda, má na to celý podzim, na zimu už bude všechno OK. No, nebylo :D. Trvalo to ještě do jara, ale od té doby už doma neudělala nikdy nic. V bytě jsme ji však venčit neučili, měla sice noviny na místech kam chodila nejčastěji, ale to jen pro každý případ. Stejně se občas netrefila a načurala vedle :mrgreen: .Chce to opravdu hodně trpělivosti a postupovat tak, jak radí Ki+M a Hercules. Když se stane nehoda pokud nejste doma, nemá smysl dodatečně cokoliv řešit. Prostě uklidit a vše přejít mlčením. Když pejska přistihnete při činu, stačí okřiknout, on velmi rychle pochopí, že dělá něco špatně. Venku chváli, chválit, chválit a odměňovat za vykonané dílo :lol: Přeju hodně štěstí, ono se to jisto- jistě časem podaří.

Ivana, Franceska & spol.

henriet158

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv črc 12, 2012 1:52 am

dakujem Vám obom za rady , dufam , že niečo z toho zaberie , ešte len začiname chodit von, tak dufam , že sa to o niečo zlepši . Ešter raz dakujem :)

Tesie

Nováček

Re: Venčení a kdy s tím začít / Čistotný buldoček ano či ne

Příspěvekned led 19, 2014 1:41 am

Dobrý večer všem frbulákům.
Jak jsem již pochopil z této konverzace čeká nás dlouhá tůra k cíly. Pořídíly jsme si fenečku, je jí devět týdnů. A prosím Vás, již zkušené chovatele o radu: Já jsem od rána do večera v práci, a žena je na mateřské dovolené. S naší netopíří slečnou to není vůbec jednoduché, chápeme je malinká. A proto jsme ji daly ke dveřím plínku, jelikož žena se dvěma prckama nemůže lítat ven každou hodinu. Tak s ní jdu já v pět ráno, pak v šest večer, a ještě před spaním, a žena mezitím co jsem v práci ještě dvakrát. Plínka nám funguje asi jako celý zbytek bytu. :( a dokáže zaminovat loužičkamy celý byt během hodiny.Netrestáme, a ,,fůůůj,, jí asi přijde jako povel ke hraní. :D :D Chtěl bych se zeptat v jakém přibližném věku, se jí to čůrání trošku srovná ?? (aby to vydržela alespoň dvě,tři hodiny)?Pak bude jednoduší to ohlídat a jít s ní ven pokaždé když se vzbudí nebo napapá.
A ještě jedna otázka. Jelikož je bezedná a misku granulek má na posezení a ihnet je schopná si dát druhou. A pak s balónovým efektem se sotva plahočit ven. Je nějaké optimální dávkování? Na granulích mi to přijde dost málo, ale zase ji nechci překrmovat.

Děkuji moc za jakoukoliv radu.
p.s. omlouvám se za pravopis (není to má silná stránka :? :? :oops:

evisek68

Moderátor

Příspěvekpon led 20, 2014 2:51 pm

Tesie píše:Dobrý večer všem frbulákům.
Jak jsem již pochopil z této konverzace čeká nás dlouhá tůra k cíly. Pořídíly jsme si fenečku, je jí devět týdnů. A prosím Vás, již zkušené chovatele o radu: Já jsem od rána do večera v práci, a žena je na mateřské dovolené. S naší netopíří slečnou to není vůbec jednoduché, chápeme je malinká. A proto jsme ji daly ke dveřím plínku, jelikož žena se dvěma prckama nemůže lítat ven každou hodinu. Tak s ní jdu já v pět ráno, pak v šest večer, a ještě před spaním, a žena mezitím co jsem v práci ještě dvakrát. Plínka nám funguje asi jako celý zbytek bytu. :( a dokáže zaminovat loužičkamy celý byt během hodiny.Netrestáme, a ,,fůůůj,, jí asi přijde jako povel ke hraní. :D :D Chtěl bych se zeptat v jakém přibližném věku, se jí to čůrání trošku srovná ?? (aby to vydržela alespoň dvě,tři hodiny)?Pak bude jednoduší to ohlídat a jít s ní ven pokaždé když se vzbudí nebo napapá.
A ještě jedna otázka. Jelikož je bezedná a misku granulek má na posezení a ihnet je schopná si dát druhou. A pak s balónovým efektem se sotva plahočit ven. Je nějaké optimální dávkování? Na granulích mi to přijde dost málo, ale zase ji nechci překrmovat.

Děkuji moc za jakoukoliv radu.
p.s. omlouvám se za pravopis (není to má silná stránka :? :? :oops:

Učit na plínku je blbost, nakonec pes bude myslet, že doma se může a nepochopí, že může jen na ten kousek podložky.
Prostě po každém vyspání a i jídle popadnout štěně a jít ven, tam když začne čůrat nebo kadit, tak velmi chválíme a můžeme i odměnit. Máte doma mimino a počítejte s tím, že pár hodin vydrží třeba až po 2 měsících a úplně čistotná štěňata bývají až tak kolem 4-5ti měsíců. Jinak to doma neřešte, jen vytřete třeba octovou vodou a jede se dál.

Zkuste se přidat na Facebookové stránky Frbulu, tam je kolem 3.000 členů a s tím krmením Vám jistě napíší své zkušenosti.
https://www.facebook.com/groups/frbul/
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

AnDy3-3

Nováček

Příspěvekstř srp 13, 2014 11:17 pm

Dobry den mame se Shelby takovy problem je sikovna uzasna vsechno zvlada jsou ji 3 mesice uz necura ani nekaka doma ale uz si umi i rikat tak chodi ven. k noze umi (celkem :D ) , pred prechodem se zastavi proste uzasna ale jedinej problem co mame je ze se nam nechce CHODIT :(((((((((((( ale vuuuubec proste vyjdeme z bytu a Shelby bezi na travnicek kde vylucuje ale kdyz chci s ni jit dal tak se nejak zasekne a je konecna proste nejde nechci byt brutalni ale proste ji i kousek nadzvedavam na ksirech nebo trochu popotahnu ale nic tvrdohlava ! kdyz ji pustim na volno jdu treba kilometr od ni nic sedi a kouka :/ odnesu ji treba az za roh na dalsi ulici zase sedi a hroznej problem chodit. az kdyz dojedeme do parku zacne behat v trave a za mnou poslusne utika a po ceste zpet domu taky cupita jak ma az domu to zvlada ale bohuzel od domova proste nic ani s ni nehne a nevim co s tim :/ doufam ze je proste jeste malicka a nauci se vzdycky kdyz udela krucky chvalim pamlsek dam ale stejne proste nic tak myslite ze z toho proste vyroste ? :(

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte srp 19, 2014 9:15 am

AnDy3-3 píše:Dobry den mame se Shelby takovy problem je sikovna uzasna vsechno zvlada jsou ji 3 mesice uz necura ani nekaka doma ale uz si umi i rikat tak chodi ven. k noze umi (celkem :D ) , pred prechodem se zastavi proste uzasna ale jedinej problem co mame je ze se nam nechce CHODIT :(((((((((((( ale vuuuubec proste vyjdeme z bytu a Shelby bezi na travnicek kde vylucuje ale kdyz chci s ni jit dal tak se nejak zasekne a je konecna proste nejde nechci byt brutalni ale proste ji i kousek nadzvedavam na ksirech nebo trochu popotahnu ale nic tvrdohlava ! kdyz ji pustim na volno jdu treba kilometr od ni nic sedi a kouka :/ odnesu ji treba az za roh na dalsi ulici zase sedi a hroznej problem chodit. az kdyz dojedeme do parku zacne behat v trave a za mnou poslusne utika a po ceste zpet domu taky cupita jak ma az domu to zvlada ale bohuzel od domova proste nic ani s ni nehne a nevim co s tim :/ doufam ze je proste jeste malicka a nauci se vzdycky kdyz udela krucky chvalim pamlsek dam ale stejne proste nic tak myslite ze z toho proste vyroste ? :(

Určitě to chce čas, třeba je jí nepříjemný povrch, po kterém ze začátku jde nebo se jí tam přihodilo něco špatného.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.
Předchozí

Zpět na Výchova a výcvik