Právě je stř úno 21, 2018 1:46 pm

Venčení a kdy s tím začít / Čistotný buldoček ano či ne

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Venčení a kdy s tím začít / Čistotný buldoček ano či ne

Příspěvekpát dub 02, 2010 12:26 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jindřiška Zaslal: pá leden 29, 2010 12:57 pm Předmět: Kdy začít s venčením? ... poradíte? ....
Ahoj
Nevím, jestli to tu už někde nebylo probíráno , ale rychlejší bude když se zeptám . Mohl by mi někdo poradit , kdy začít s venčením???

(máme 2měsíčního prcka,zatim se ho snažíme učit na hadr do bedny, ale bojím se aby si na to nezvykl. Zas ale v téhle zimě mi přijde blbost ho brát ven, aby nám nenastydl) .

Děkuji předem za odpovědi
S pozdravem Jinřiška a Ben
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Albi Zaslal: pá leden 29, 2010 1:47 pm Předmět:
Kde bydlíte? V paneláku je to asi problém, ale např. v domku to není problém. Za těch pár minut nenastydne, a na túry ho zatím stejně brát nebudete.Takže pokud není -20 a vichřice, proč ne. Bacha na psy, dokud není očkován- to je jiné téma. Mám štěně od zač. prosince, vybíháme od začátku tak po 45 min, rychle se naučila cvrknout a domů. Když chce chvíli čmuchat, nebo se honit, hodím na sebe bundu, a za chvíli jdem zase domů. Na vycházky taky tak 1x denně jdeme, to ji obleču a délku volíme dle teploty. Dokonce i já jsem tuhle zimu otužilejší, protože s ní vybíhám jen v tričku a pár minut jsme na mrazu, takže letos jsem zatím i bez rýmy. Lenka+Albi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Venčení

Příspěvekúte dub 06, 2010 4:57 pm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MartinaC Zaslal: ne prosinec 27, 2009 6:24 pm Předmět: Venčení
Ahojte všichni,už jsem bezradná asi dělám něco špatně, ale nevím co? Moju malou jsem si přivezla 19.prosince domů,jsou jí 4,5měsíce a jsem si vědoma že byla celou dobu zvyklá dělat potřebu doma,ale tak moc bych ju chtěla naučit vykonávat potřebu venku,až jsem z toho bezradná.Paní mě tvrdila,že je zvyklá chodit na hadru,ale to asi není pravda.Chodím s ní hned ráno jak vstanem,tak to se nám někdy podaří vyčůrat venku,ale někdy než dojdem ven je loužička v předsíni nechci ji nosit v rukách,aby si na to nezvykla.a čurá navícero já vím že je ještě malá asi ještě neumí ovládat močový měchýř, takže se venku vyčurá a doma udělá ještě další hned jak dojdem dom Kamarádi mě říkají že jsem na ni měká,ale já fakt nevím,nechtěla bych jí ublížit a nechci ji trestat,bobek o tom ani nemluvím ten se nám venku nedaří.Prosím máte něco osvědčeného,nemůžu se nikde žádný rozumný příklad dočíst.Chci pro ni to nejlepší a nebudu se tajit tím,že její venčení venku by mi taky udělalo radost
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaromira Zaslal: ne prosinec 27, 2009 6:46 pm Předmět:
Tak jsem ji učila já...Hned po probuzeni jsem Fíbí vzala do náručí a upalovala ven.Po každám jídle totéž.Za každou loužičku a bobek venku byla obrovská pochvala a piškotek.Dokud se nevyču a nevyka nešla domu.Chce to obrovskou trpělivost a výsledek je 100% Dneska už jenom venku řeknu šup šup a jeto
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaromira Zaslal: ne prosinec 27, 2009 6:49 pm Předmět:
Když ji vezmeš do náručí neni to rozmazlování,pouze ji nedáš šanci se vyčurat jinde než venku
MartinaC Zaslal: ne prosinec 27, 2009 6:54 pm Předmět:
Děkuju za odpověď a když to udělá v mé nepřítomnosti tak to mám přejít a nebo jak někdo psal ju přitáhnou k místu činu a říct ji fuj?
Jaromira Zaslal: ne prosinec 27, 2009 7:00 pm Předmět:
Určitě to nebude na škodu,alejá to přecházela .Jelikož jsme pořád někdo doma tak těch nehod bylo málo.
Radka Zaslal: po prosinec 28, 2009 7:14 am Předmět:
třeba jí řekněte fuj,ale netrestejte jí to nemá vůbec cenu,spíš jí hodně chvalte a radujte se až přehnaně, když to udělá venku(to mají vždycky taky radost) a když čůrá tak říkejte třeba čury, čury,nebo čuriny at si ten povel s tím čůráním spojí a pak za nedlouho pochopí proč chodí ven
Olga Bruncková Zaslal: po prosinec 28, 2009 8:08 am Předmět:
ahoj, nejde o to nebýt na štěně měkká, jde o trpělivost. Když jí budete trestat, může se stát, že to nepochopí a bude dělat loužičky na jiných místech v bytě? Raději předsíň, než kout v obýváku, ale když jsme si donesli Amálku, tak i obývák se konal v prvních týdnech. Pak se přesunula na předsíň a tak to už zůstalo. Když jí to nevyjde ven a udělá to na dlažbě, spíše se zamyslím nad tím, kdy byla venku naposled a snažím se to přizpůsobit tak, aby neměla potřebu chodit v bytě. Ale stává se i to.
Choďte s ní ze začátku ven co dvě hodiny na chviličku a postupně prodlužujte interval.
Mini a Indy Zaslal: st prosinec 30, 2009 9:08 am Předmět:
Musíš chválit za každý h...o! A to doslova. Voni se strhnou, aby ti udělali radost.
Rain Zaslal: st prosinec 30, 2009 10:31 am Předmět:
No tak to musím potvrdit, ze začátku Belu hned pochopila a když jí to ujelo, vždycky na hnusném starém linu v chodbě, které jsem přetčela mopem a OK. Po nějakém tom týdnu ale chlap usoudil, že už by to měla dělat jenom venku, tak jí seřval pokaždé i když udělala louži v chodbě (jo nejradši bych ho zabila, říkala jsem mu milionkrát ať to nedělá, ale on je chytřejší, protože když byl malý, měli na zahradě psa a ten ho poslouchal, atd... bohužel dopoledne kdy jsem v práci s nima byl často doma sám) a výsledek jasný - pomalu zničený koberec
Nikki Zaslal: st prosinec 30, 2009 12:29 pm Předmět:
máme 6ti měsíčního buldočka a taky už jsem se rozhodla,že se zaměřím jen na venkovní potřebu, protože přes noc je to schopnej vydržet, když spí se mnou, tak coby ne přes den. bobky zvládáme už v pohodě, teď ještě to čůrání..jsem na to zvědavá, protože si jde celkem dostkrát na plínu jen tak ucvrknout, tak snad mu to dojde, že si to má nechat najednou..
v bud pes nebo ja jsem videla,ze anglickymu buldockovi doporucila na noc dat jen par kostek ledu,aby dostdal dosdtatek vody,ale po troskach..myslite,ze to ma smysl?led preci roztaje???ale je fakt,ze kdyz spi se mnou tak v noci nepije a jak spi sam tak pulku misky,takze rano jsou treba i dve tri louze..
no nic,zas bezime ven..nic moc bydlet veš ctvrtym patre bez vytahu..
Vendeta a Monty Zaslal: st prosinec 30, 2009 6:55 pm Předmět:
Zdravím ve spolek,
Monty bude mít 10 měsíců, dnes už zvládáme potřebu na povel, venku jsem ho odměňovala a chválila do nebe a dneska stačí jen říct čuryny nebo bobek a je dokonáno.Trvalo to tak měsíc,ale odměnou mi je čistotný pejsek, taky jsem běhala každou chvíli z třetího patra dolů,ale vyplatilo se to, Monty už má stanovené hodiny, kdy chodíme ven a když se to trochu přešvihne i tak vydrží...
Důležité je ze začátku chodit po každém probuzení, jídle a hraní, zhruba každé dvě hoďky a pak intervaly prodlužovat...
Přeju pevné nervy,ale štěňátko to naučíte, jen trpělivost...

Je to naše první zima a musím říct, že se mu ta bílá studená věc ani trochu nelíbí...
Petra a Brutík Zaslal: st leden 06, 2010 3:41 pm Předmět: venčení
Ahojte všichni,jsme tu úplně poprvé. 13.prosince jsme si koupili 7 týdenní miminko,skoro chodit neuměl,ale čůral absolutně všude a pořád.Takže já jsem měla na chodbě ručník,kam jsem ho každou chvilku dávala,ale doslechla jsem se,že se pak nechtějí naučit na ven.Takže jsem ručník zrušila a dávala ho na něj jenom v noci,bála jsem se,aby nenastydl,když ho z mojí vyhřátý postele dám na ten mráz.Opravdu musí být veliká trpělivost,protože,když to štěňátko nespí,tak se musí klidně i třikrát.Teď už Brutík spí celou noc a přes den vydrží už skoro dvč hodiny.Takže nemusím během hraní s ním běžet.Ale musím říct,že mám obrovskou výhodu,protože nechodím do práce,jsem v PID.
Jinak musím ještě napsat,že buldoček je okouzlující a svérázný.S manželem chováme 20let rotvajlery a není srovnání.Už jenom to, jaký to je závysláček,že jakmile si sednu k počítači,hned je vzhůru a kam to jako jdu.
lucie1808 Zaslal: čt leden 07, 2010 8:46 pm Předmět:
Dobrý den,

můžu se zeptat jakým způsobem jste naučili pejska chodit ven, když jste s ním nemohli být celý den kvůli práci? O víkendu nemáme problém, ale v pracovní dny máme počůráno úplně všechno .... Díky za rady, Lucka
Petra a Peggynka Zaslal: čt leden 07, 2010 9:34 pm Předmět:
Ahojky všem,

ohledně čurání doma jsem to skoro vůbec neřešili, nekřičeli, jen udělali ty ty ty a ono se to podle mě postupně taky poddalo, první rok, když jsme byli v práci, tak měla pro sebe jen koupelnu, kde měla svůj vlastní pelíšek, deku a hračky a chodbu, kde byla dlažba, tak byla schopná za den, když jsme byli v práci uděla třeba dvě hromádky a tři louže, tak se to setřelo a dnes jsou jí čtyři a je úplně v pohodě, má celý byt pro sebe a vydrží. Mám ale výhodu, že přítel může z práce kdykoli, tak chodí dvakrát za svou pracovní dobu ještě venčit.
Myslím ale, že to čurání doma se postupně zdokonalý u kažého pejska.
Přeji hodně štěstí

P+P
Radka Zaslal: pá leden 08, 2010 5:09 pm Předmět:
dělali jsme více méně, to co ostatní a trvalo to 3 měsíce než se to naučil úplně ,ale je fakt že jsme ho to učili od února a to bylo venku hnusně, ještě že máme zahradu a chodili jsme po 2 hodinách (když jsme samozřejmě nebyli v práci),ale stejně to prostě trvá...a je fakt že byl teda hroznej chcanda,milion loužiček a hovínek naprosto všude kde ho napadlo...ale pak najednou z čista jasna pohoda,hlavně ho nestresovat to si člověk vůbec nepomůže
SoVa Zaslal: pá leden 08, 2010 8:10 pm Předmět:
No tak je to komický ale my jsme na tom opačně…
po tom co jsem Blaženku cepovala aby chodila poctivě ven, jsem nucená po její dost těžké operaci jí zase učit že musí doma, protože nechci riskovat nastydnutí a případné komplikace v tomhle počasí...je to hrozné protože se moc snaží a vzdor mému jakože přehlížení aby vykonala potřebu v předsíni na plínu či hadr, se ona snaží o to víc upoutat mou pozornost že fakt chce jít ven!
SoVa Zaslal: pá leden 08, 2010 8:14 pm Předmět:

No to je docela těžký...My jsme si oba pořídili v době kdy prostě byl někdo celý den doma...

do půl roka není ani schopen naučit se to tak dlouho vydržet, takže být vámi spíš piluji čurání na plínu, než ho trápit aby se snažil celý den to držet...myslím že když se mu věnujete o víkendu, příjde to časem samo až zjistí že to prostě vydrží!
Radka Zaslal: pá leden 08, 2010 8:16 pm Předmět:
no jo ,to je jasný ,to je jakoby někdo nutil tebe čůrat vedle záchoda,chudinka ,no jo ale pro její dobro
MartinaC Zaslal: so leden 09, 2010 5:53 pm Předmět: venčení
ahojte zdravím všechny zápasníky co učí své miláčky konání potřeby venku.No já mám doma Elu 18dní a musím říct že někdy to je celý den bez problémů a jindy si klidně předemnou přisedne a vyčurá. No jo no je to tvrdohlavé zvíře,ale věřím tomu že to všechno postupem času zvládnem,mám na ni dost času jsem na pracáku takže jsme spolu celý den,ale myslím si že ona to všechno chápe ale nechce se jí chodit do té zimy. čurání skoro bezproblémové až na nějaké vyjímky ale co se týče bobků tak to nechce dělat venku a už jsem zjistila proč? Moje milá zlatá totiž velice ráda svoje bobky požírá a když ho udělá venku tak jí ho samozřejmě nenechám sežrat takže je pro ni výhodnější ho udělat někde stranou za mé nepřítomnosti a v klidu si ho sežrat ostuda,nevím jak ju to odnaučit ale co jsem se ptala je to prý pro ně chutovka a pokud nemá tendence požírat jiná hoviša tak to není až tak špatné ale mě osobně se to špatné zdá.Máte s tím podobné zkušenosti?Děkuju za odpovědi a rady
OndraGonga Zaslal: so leden 09, 2010 6:10 pm Předmět:
Pojídání bobků ať už svých nebo cizích je prostě štěněcí zlozvyk, musíte holt hlídat, pro ně je to mana nebeská. Chci říct, že ač se to zdá nechutné, je to běžné až skoro normální. Tím to nechci nijak obhajovat, spíš jen říct, že Váš pejsek je taky normální. Ještě že aspoň nežere cizi...to náš má spadeno na cizí a někdy venku ať dělám, co dělám, když je na volno, tak ho neuhlídám. Jednou nám tím pozvracel sedačku, ještě že na ní byly,kvůli podobným případům, deky.
Jaromira Zaslal: so leden 09, 2010 6:15 pm Předmět:
Ahoj Martino.To si piš že mám.Fíbí byla milovnice hovínek.Musela jsem jí pořád hlídat a honem rychle uklízet,nebo uklidila ona.Nevím co jim na tom chutná Nedokážu říct jak dlouho to dělala,bylo to ale dost dlouho. Mirka
Alča+Bubu+Nelly Zaslal: so leden 09, 2010 8:47 pm Předmět:
Naše Bubunka když jsme si jí přinesli,tak taky doma když ještě neuměla ven hovínko zblajzla,prý je to u štěňat normální,ale Nelča ta od začátku koukala na hovínko,když se vykakala jako kdyby bylo jedovatý a když se jí to povedlo udělat doma tak ještě začala strašně pištčt a byla nešťastná,ta teda byla čistotná během měsíce až jsme se divili,no zlatíčko s tou nebyl problém
Marie Zaslal: st leden 13, 2010 6:02 pm Předmět:
pokud to ještě štěně neumí od chovatele, tak je postup následující...dělám to se štěňátky...
už na miminku poznáte, kdy chce vykonat potřebu, takže ho vezmete a dáte na savou plenu..pokud odejde, tak pejska stále hlídejte a postup opakujte, když se na plenku nebo Vámi určené místo vyvenčí, tak hodně chvalte a odměňte dobrůtkou. Tak buďte důslední pár dnů a výsledek se dostaví...hlavně to hned při neúspěchu nevzdávejte a pokud se štěně nebo pejsek vyčůrá jinde v bytě tak ho trochu pokárejte a přeneste na místečko pro čůrání. Já ještě při potřebě říkám " čůrej", takže se pak pejsek dokáže vyvenčit i na povel. Někdy je to k nezaplacení....
OndraGonga Zaslal: st leden 13, 2010 6:05 pm Předmět:
Hele Máňo, vy jste se nějak rozjela Bruneček už také čůrá na povel...
Marie Zaslal: st leden 13, 2010 6:19 pm Předmět:
..a od koho to odkoukal ??? )))
OndraGonga Zaslal: st leden 13, 2010 6:32 pm Předmět:
No od mě přece )
Bruno Zaslal: st leden 13, 2010 8:11 pm Předmět:
To náš Bruno na povel "ČURAT" zásadně kaká... asi to nějak špatně pobral.
Radka Zaslal: st leden 13, 2010 8:19 pm Předmět:
já myslím že to pobral dobře psy nejdou do takových detilů jako my
Péťa a Máňa Zaslal: st leden 13, 2010 8:23 pm Předmět:
Já jsem raději obě potřeby pojmenovala "čůráme"...protože u nás to trvalo skoro do půl roka než pochopila co po ní chceme..nepomáhalo, že jsem od 16h chodila každou hodinu (to byla schopná čůrat po půl hodině), dostávala pamlsky, vélké pochvali...zlepšilo se to ale v noci nevydržela, pak jsem začala zamykat obývák a budila se jakmile seskočila z postele, hodila na sebe tepláky a šla venčit asi tak po 14 dnech vydržela až do rána a teď se nám stane nehoda opravdu výjimečně.
Už jsem propadala panice ale jsem ráda, že teď máme čistotnou holku, i když to oproti jiným trvalo o něco déle.
Dnes venčím tak, že mám piškoty v kapse a jakmile se vyčůrá, běžíme radostně ke vchodu kde jí chválím a hned si sedá aby dostala piškůtek. Když by mě někdo sledoval asi si řekne chudák holka ale mě to fakt baví když vidím, že to baví jí a má z toho radost.)¨
lat.jiri Zaslal: čt leden 14, 2010 12:56 pm Předmět:
Dneska je to akorát měsíc co jsme si přivezli Jůůlinku z Moravy (ve věku 2,5 roku).Obavy, že nemá zažité hygienické návyky se plně potvrdily.No ,je fakt co už tady bylo mnohokrát řečeno-chce to obrnit se trpělivostí,trestáním by se to mohlo obrátit proti Vám.Jsou to někdy nervy když jsou H.... až za obrazama a hrdý výraz ve tváři Jůůlinky-ale lepší se to.Jediné co nachápeme ,že se někdy vyčůrá do pelíšku-jest-li to bylo tím že byla převážně v kotci 50x50 cm na pilinách?Kdo ví - ať mi odpoví

Marika a Timmy

Site Admin

Čistotný buldoček - možné či ne ...

Příspěvekúte srp 17, 2010 11:11 am

Přesunuto

--------------------------------------------------------------------------------
od Jakubíková Jitka » úte dub 06, 2010 12:43 pm

Tohle si právě říkám taky...a rovnou bych vás chtěla poprosit o radu. Angie po tom co jsme si ji dovezli jako klasické štěnátko čůrala všude možně. Pak se naučila chodit na podložky a následně se nám to povedlo zredukovat na jednu, kterou má v pokoji sestry, která tam je tak jednou za měsíc až dva.Jednou jsme přišli na to, že Angie nechodí jen na posložku ale i na deku na posteli v tomhle pokoji. Tak se vše vypralo, dala jsem tam plachtu a přes to opět tu deku, kdyby náhodou a byl klid. Dokonce jsme s Angie začli mít radost, protože doma čůrala čím dál tím míň. Až jsem ji dnes zase přistihla, že čůrá na deku na posteli. Nějak nevím co dál, dostala vyhubováno, ale pochybuju že to pomohlo. Jsem z ní i docela zmatená, když jsme ve škole dokáže i kolikrát vydržet bez problémů a z toho jsme doma a ona se vyčůrá za "blbé" dvě hodiny po venčení...Občas hodí přes noc i bobek, to už taky nedělala...Myslím, že ve svém věku - 7měsíců by už to bez problému měla zvládnout, samozřejmě bych nehody tolerovala, ale tohle nehody nejsou...A čurání do postele se mi tolerovat nechce už vůbec, ale nějak nevím jak to vyřešit Přístup do pokoje ji zamezit nemůžu, protože tam jsou šoupací dveře a ona je projde a navíc se obávám, že by v tomhle případě si akorát našla jiné místo....Díky za odvědi!Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.
--------------------------------------------------------------------------------

elvira Zaslal: čt listopad 05, 2009 7:47 pm Předmět: Čistotný buldoček - možné či ne.....
Chtěla jsem se vás zeptat, jak jsou na tom vaši buldočci s čistotou....cca před měsícem jsme si vzali 4 letou fenečku...je úžasná, miloučka....no super....prvních 14 dní neudělala doma ani loužičku....tak jsem byla nadšená.....ted se stalo parkrát, že si ulevila v posteli....v obýváku...v kuchyni i v dětském pokoji.....nevím co to má znamenat....ven chodí pravidelně, už se naučila režim "čurat" tak se letí ven a s ostatními se vyvenčí.....ale jakmile se dostane do ložnice....tak je to v posteli....jsem z toho docela zoufalá, protože si myslím, že ve 4 letech by už mohla být čistotná....všichni co kdy přišli s buldočky do styku....mi tvrdí, že buldočci jsou čuňátka.....co vy na to???
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LenkaV Zaslal: pá listopad 06, 2009 9:19 am Předmět:
Ahoj, no já bych neřekla, že jsou čuňátka, co se čistoty doma týče. Franta se naučil čistotě doma rychle a teď není problém. Samozřejmě, že se někdy ještě stane, že to nevydrží a udělá loužičku, ale to už musí být! Ale mám ho od štěňátka, takže nevím, jak je to potom u psa dospělého. Jinak čuňátka by mohlo být myšleno tak, že zhltnou všechno, co jim pod "rypáček" přijde...a to hlavně venku. Zkus tohle napsat spíše do diskuze, tam by Ti někdo, kdo má s tímto zkušenosti určitě poradil víc. Přeju, ať to zvládnete a ať se je to brzy zase v pořádku.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cherry Zaslal: pá listopad 06, 2009 1:58 pm Předmět:
mame fenecku a je 100 procentne cistotna, nikdy zadna louzicka, to bude nejaky jiny problem, neco v te posteli citi, a proto tam chodi, ev. tim chce neco vyjadrit, ale to by spis poradil asi nekdo zkusenejsi co s tim..kazdopadne to neni o cistote, neco to bude znamenat, kdyby nebyla cistotna, tak se vycura kdekoliv..
elvira Zaslal: ne listopad 08, 2009 12:15 pm Předmět:
No zrovna včera to udělala i u naší malé v pokojíčku do postele....normálka to přes den vydrží, neudělá loužičku....na místečko si to neudělá...venčí se venku s naší bullmastiffkou, ví přesně co se po ní chce....ale jakmile nechám otevřeno do ložnice....a nejsem doma....šup a je to tam....docela mě to štve...
Jaromira Zaslal: ne listopad 08, 2009 9:57 pm Předmět:
Naše Fíbí je taky šikovná.Od chvíle co pochopila že se čurá a kaká venku doma nic,ale Elis /mops/ se nám jednou do čistě povlečené postele vyčurala. řekla jsem si,že jí čistota moc nevoní a to samé udělala když jsem jí vyprala pelíšek......
Třeba si myslí,že postel je její a tak si to pro jistotu označkuje
Kvido a Matylda Zaslal: út listopad 10, 2009 7:24 pm Předmět: Re: čistotný buldoček - možné či ne.....
S tím souhlasím , mám 3 pejsky a bohužel Kvído pojem čistoty nepochopil takže pořád uklízím bobíky nebo uklouznu ráno po čůránkách takže už je to asi zvyk nevím a nějak jsem to přestala řešit . U nás chodí kadit a čůrat dětem do pokoje ....na koberec. Nevim proč mám ho od štěnda a nevím co s ním . A občas třeba počůrá 3 metry, jako že ze vzteku .
SoVa Zaslal: st listopad 11, 2009 7:41 am Předmět:
Ahoj,
tak u nás Bohoušek od štěněte s čistotností není žádný problém, než by doma něco udělal raději si to nechá prorvat bokem jak se říká
jen jedno období asi v půl roce měl že počůral postel nebo pelíšek, bylo to asi spíš značkování protože po měsíci šup a nikdy to už neudělal (příznam se že taky jednu prdkovou dostal když jsem ho načapala)

Blaženka, věk asi stejný jako ta vaše, čistotnost jsme se učili skoro dva měsíce, když je někdo doma a otevře jí tak se snaží a běhá ven, v dobrý den to nechá u dveří, když nikdo doma není...a pak najednou cvak a načůráno v ložnici, v kuchyni, neostýchá se ani přijít doprostřed obyváku a hodit bobek před náma....do pelechu a do postele teda nečůrá ale jak mile mají na zemi něakou podložku nebo deku na ležení, tak ta to jistí

Moje taktika, vždycky jí k nálezu přitáhnu, hrozně se zlobím a pak si jí nějakou dobu nevšímám....vždycky začne koulet očima, je vidět že jí to šrotuje a pak je zase vidět snaha....a přiznám se že pokud jí načapu přímo při akci rovnou jí střelím jednu jemnou po prdce (jde tam spíš o úlek než o bolest), vynadám a nevidím...myslím že prostě se snaží, ale pak už je jim příjemně, mají svoje jisté a snaha polevuje

Takže za mě buldočci, nejsou čuňata sami od sebe, člověk se jim musí od začátku v tomhle dost věnovat (u Kvida to ale zase podle mě bylo těma zádíčkama a hoky se jen vezou)...a od nalezenců a kotcových bychom asi ty zázraky chtěli moc brzo, přeci jenom pár let strávili někde buhví kde a než se jim zafixuje c se smí a co nesmí...
d.e.n.d.y Zaslal: st listopad 11, 2009 3:59 pm Předmět:
Taky jsme měli načůrané všude možně když byl Benžík stěndo,ale kdo ne.. Teť už se to nestává vůbec...,ale asi tak před 4 měsíci,bylo tak 5 ráno a Benžík se pořád převaloval u mě na postely a pak najednou seskočil dolů a šel ke dveřím to znamená že chce jít ven.. ,tak jsem šla že ho teda pustím na dvůr a jen co jsem stoupla,tak jsem jsi všimla že mám na povlečení pořádný fek... ,Benžík se mi tam počůral a asi v tom i spal,pač byl celý mokrý...čuně jedno ,tak jsem mu to ukázala,lepla po zadku a dala ven...,když jsem ho šla pak pustit dom,tak okamžitě letěl do kuchyně za stůl a schovával se přede mnou...dobře věděl co udělal.Tak jsem ho vzala a dala spát do košíku a tam byl až to rána a ani se nedožadoval postele...
Teť už je vše v pohodě...
Mini a Indy Zaslal: čt listopad 12, 2009 1:42 pm Předmět:
Mini se jako pártýdenní štěně naučila během dvou dnů stoupat si ke dveřím na zahradu, když se jí chtělo. Fakt strašně rychle chápe a na šunku umě?la do půl hodiny sedni i lehni. Indíka jsme si vzali v jeho 10 měsících a vzhledem k tomu, že ho měla "paní chovatelka" někde na dvorku jako divočáka, nemoh pochopit, že doma se nečůrá (vždycky mi počůral kabelku), nekaká, nevokusuje nábytek atd. Asi po dvou měsících mého vysvětlování a přítelovo vyhrožování to pochopil. Nemohli sme ho ani plácnout, protože už při zvýšení hlasu se počůral strachy. Ale zvládli jsme to a dneska, když nejsme doma a jeho to chytí, tak se snaží přes žaluzie u dveří dostat ven chudák, protože ví, že doma nesmí (jo, jsou pěkně zničený), ale pro mě je to hřejivej pocit, že to pochopil a že je hrozně šikovnej a nikdy bych mu za to nevynadala.
Oba ví, kde mají hranice a v životě by je nenapadlo se někam vyčůrat, natož vykakat. Myslim si, že je to o přístupu. Párkrát vysvětlit, plácnout a fuj.
Olga Bruncková Zaslal: pá listopad 13, 2009 8:30 am Předmět:
je také důležité, aby měl pejsek nějaký pokud možno pravidelný interval v krmení i venčení. Amálka doma udělá poslední dobou pouze výjimečně, protože má pravidelné venčení tři krát denně.A to jsem měla strach, protože do září s ní byla doma dcera přes den a teď jsou na čtyři měsíce sami s kocourem od sedmi do pěti. Problém je na chalupě, kde večerní venčení neprobíhá, protože tam si říká průběžně kdy chce, no a pak stojí u dveří třeba ve čtyři ráno a když se nevzbudím, tak udělá loužičku tam. Je mi jasné, že je to moje lenost, kdybych s ní vyšla na pět minut v jedenáct večer ven....ale znáte to. Moje volba , ona dělá to co musí
Jednou se mi asi před dvěmi měsíci počůrala trošku ze spaní do postele. Naštěstí mi ležela na noze a chytlo to jenom pyžamo.
Kdybych neměla mokrou jenom kalhotu pod kolenem, byla bych se zděsila, že jsem to byla já
elvira Zaslal: pá listopad 13, 2009 11:26 am Předmět:
Moc děkuji za pčíspěvky do této diskuze, myslím si, že u naší holčičky to bylo tím, že asi byla pořád venku a prostě to neuměla.....snažím se s ní chodit docela často a už je to lepší, ale pro jistotu jsem si už objednala zábranu do dveří a přes den budou jen v kuchyni a předsíni, aby nebyla nehoda třeba i na sedačce....ještě si s ní nejsem stopro jistá, že nic neudělá...jinak jak dostane vyhubováno, tak reaguje naprosto přesně jako vaši....koulí očima jak Hurvínek a vrtá se do polštářů na sedačce aby byla co nejmíň vidět....posledně jsem ji ignorovala celý den....ona z toho byla chudinka tak vedle...že jakmile jsem si řekla, že už by to mohlo stačit a začala na ni mluvit a věnovat se jí...skákala tak 1 vysoko a měla ten super štastný obličej....no od té doby nic neudělala...no uvidím co mě dneska bude čekat doma...hihihihi

Marika a Timmy

Site Admin

Čůrání na gauči

Příspěvekúte srp 17, 2010 11:30 am

Přesunuto

od Jakubíková Jitka » čtv čer 24, 2010 7:42 pm

My zábranu dělali sice asi trochu složitě ale pro nás z toho co dům dal =) Na takovou tu tyčku mezi dveře (je nastavitelná a původní učel je na posilování, přitahová apod. nevím jak jinak to popsat =) ) jsme připevnili drátky samonosné pletivo, drželo to pevně a Angie to neměla šanci z tama dostat a výška pletiva se smz dá dle potřeby...
od Alienor » čtv čer 24, 2010 7:09 pm

my to tak taky budem muset vyresit. protoze si z gauče dela záchod, gauč nemam ani rok a je celej pročůranej. Nemůžem ho to odnaučit. I když se venčí normálně tak budem muset uzavřít prostor do obyvaku nejakou sirokou drevenou deskou protoze jsem z toho nestastná, gauč čpí močí, at to čistím čímkoli, zkusím jeste objednat i firmu na čisteni gauče, pač jinak už si nevím rady.

Marika a Timmy

Site Admin

Čůrání doma

Příspěvekúte srp 17, 2010 11:34 am

Přesunuto

od Jakubíková Jitka » pát čer 25, 2010 5:44 pm

Není za co, ráda pomůžu když si vzpomnenu na to jak zoufalá jsem byla já...(my totiž podložky nechali, a Angelka za nějakou dobu začla brát tu celou místnost jako čurací včetně postele apod. jiní chvoatelé mi poradili, že jsou podložky nesmysl moderní doby, že je ám dát hned pryč, naznačit ji že čurání doma je tabu a dělat to tak jako s malým štěňátkem i když ji bylo necelých šest měsíců a ehjle do týdne se Angelka venčila jedině doma a od te doby se ji stala jen jedna nehoda...)A určitě bych ji dala čas, je to taková prdelka malá =)
od Monikaot » pát čer 25, 2010 5:36 pm

Moc děkuji vyzkouším to určitě i za cenu že pujdem vícekrát za hodinu
od Jakubíková Jitka » pát čer 25, 2010 5:30 pm

Tak to je uplně prtísek, to bych neviděla až tak jako závažný problém. Angelka ze začátku venku taky moc nechtěla dělat potřebu, vypadalo to jako kdyby nebyla zvyklá na ty pachy, možná se i bála, jen čuchala apod. Vždycky jsme prostě byli tak dlouho venku dokud se nevyčůrala a pak ji dali za to mlsíka. A když jsme vychytali kdy s ní chodit ven (po jídle, okamžitě po probuzení, po hře....) tak ji to ani už pak tak dlouho netrvalo, protože se jí prostě moc chtělo a byla víc otrkaná =) A pokud má malá doma podložky na čůrání doporučila bych je dát pryč, a při vyčůrání dát přiměřeným způsobem najevo že to není dobře a hned jí vzít ven.Může se pak totiž stát, že to pochopí tak, že doma se čůrat prostě může (v tu chvíli ji bude jedno že se může čůrat jen na podložku, prostě kdekoliv, hlavně v te místnosti dke podložka je, to pro ni bude znamenat že ano) a venku je to tak ještě nějak "navíc"...Proto je pro psiska určitě srozumitelnější že doma ne, za žádnou cenu =)
od Monikaot » pát čer 25, 2010 5:25 pm

Boženka je stará 2 měsíce a máme ji doma 3 den ,ano dělá to od začátku co ji máme doma a to sní chodíme hned jak se nají ,zbudí nebo začne očichávat rohy
od Monikaot » pát čer 25, 2010 3:14 pm

Lidi poraďte jak mám tu nači Boženku odnaučit čůrat doma ,Jdeme ven jsme tam třeba hodinu a nic přijdem domu a ani ne do Minuty si vykoná potřebu kde chce...

Mafinka01

Stálý člen

Re: Venčení a kdy s tím začít / Čistotný buldoček ano či ne

Příspěvekúte srp 17, 2010 1:12 pm

Nevím jestli je to ještě aktuální ale my učili jednoduše. Když jsem Duffyho přistihli (a to jedině v průběhu čůrání) dostal přes zadek (žádné mordování, plesknutí přes zadek a vyhubování typu - že se nestydíš čůrat doma - hodně to rozvádím, vysvětluju mu, že já doma taky nečůrám atd - je jasný že mi nerozumí, ale podle toho vyčítavě domlouvacího tonu si k tomu dělá svůj obrázek) venku ale OBROVSKÁ pochavala. VŽDY pamlsek. Po KAŽDÉM čůrání i kakání venku (pamlsky jsem dávali cca měsíc, teď už ví) Dělala jsem ze sebe skoro až blázna, když jsem na celou ulici řvala : ,,Takovou kráááásnou loužičku jsi udělááál. No ty kráááásně čůůůůůráááš." :D ale vyplatilo se !!

Přítel doteď občas prohodí po návštěvě záchodu, proč ho taky nepochválím :D :D
Míša a Duffy (1 rok)

Marika a Timmy

Site Admin

Noční kadění

Příspěvekstř srp 18, 2010 1:26 pm

Přesunuto

od Jakubíková Jitka » stř črc 07, 2010 8:36 pm

Jo to my taky tak někdy děláme no a naše základní vybavení na cesty je voda, ručník na namočení a rozprašovač
od Nikki » stř črc 07, 2010 7:59 pm

To Charlie nejdřív vleze do vany, dá si sprchu a pak až chodíme ven .
od Jakubíková Jitka » stř črc 07, 2010 7:50 pm

A jo vlastně, jsem si to nespojila...Ale tak hlavně, že se to dalo do pořádku...Já se mu ani nedivím, že tak pije, Angie to samý, ty vedra jsou děsný =( k tomu ještě dusno a sucho...A nejhorší je, že se pomalu nedá jít ven ani po té šesté hodině, jak se říkává, že už je líp...
od Nikki » stř črc 07, 2010 2:37 pm

No s tím jídlem to byla moje chyba, jak už jsem psala na diskuzi o granulích, omylem jsme krmili Britem a ne Brit Carem..Brit Care je každopádně kvalitnější než Brit, takže se to i projevilo.

Jinak myslím, že teď hodně pije, kvůli tomu teplu, co máme v bytě. Uvidíme, každopádně na tom musíme zapracovat.
od Jakubíková Jitka » stř črc 07, 2010 1:38 pm

Super Loužičky u dospělého psa můžou být z více důvodů, ale určitě to zvládnete
od Nikki » stř črc 07, 2010 12:49 pm

tak jsme změnili granule a bobek v noci není. Teď se ještě potřebujem zbavit loužičky.
od Jakubíková Jitka » čtv črc 01, 2010 7:51 pm

Aha...a zkoušeli jste zjišťovat? vyřazovací metodou? (dávat jen hypoal.granule a zkusit např. kuřecí, nic se nestane, chvíli dát klid a zase zkusit něco jiného, když bdue reakce dát klid a ví se, že se tomu má vyhnout), měli byste to tak asi potom snažší....My takhle přišli na pšenici a teď nám stačí "obyčejný" jehněčí s rýží a je klid...
od Nikki » čtv črc 01, 2010 7:37 pm

Bohužel nevíme na co tu alergii má
od Jakubíková Jitka » čtv črc 01, 2010 4:19 pm

možná by to nebylo na škodu, opravdu zkusit nějaké jiné. Pokud víte na co je alergický, mělo by se vybírat poměrně snadno (no i když při tom, co v dnešní době do toho vše naperou...)
od Nikki » stř čer 30, 2010 5:24 pm

o tom právě přemýšlíme..máme teď Brit care pro alergiky, přemýšlíme o změně
od Jakubíková Jitka » stř čer 30, 2010 5:21 pm

Pokud předtím kadil 1x a teď o dost více, dalo by se i uvažovat o tom, jestli je to nové krmení pro něj správné a není v něm hodně složek, který pes nestráví a tudíž více kadí...
od Jája+Matýsek » ned čer 27, 2010 10:33 pm

Ahoj...Našemu Matýskovi je taky rok a když spinká s námi v posteli tak bobíka neudělá nikdy, ale jakmile ho zavřeme třeba do kuchyně na noc, tak ráno je tam nadílka...Takže nás tak trochu vydírá, ale v posteli nám rozhodně nevadí
od Martina a Elinka » ned čer 27, 2010 8:17 pm

No Ela vydrží a nikdy tam nic nebylo,má přes celou klec pelíšek,a nemám zkušenosti s tím že by pes dělal ve svém pelíšku svou potřebu.Hodně štěstí
od Nikki » sob čer 26, 2010 5:59 pm

Taky náš vydrží celou noc v pohodě, když je se mnou v posteli. Ale jak spí ve svý ohrádce, tak tam je ráno načurano i naděláno, už nás to fakt štve. Přepravní klec by asi neprošla, blbě by si už zvykal a to by zas bylo eště kňučení..
od Martina a Elinka » sob čer 26, 2010 3:11 pm

ahoj taky se mi stávaly tyto nehody a vyřešila jsem to tím,že jsem Elince pořídila přepravní klec a přes noc ji přivírám do klece,ona si myslí že je zavřená a nezkouší jít z ní ven a klidně spí. Pro někoho to může být trápení a já nevím co ale já si myslím,že když vydrží celou noc pokud spí semnou tak to vydrží ikdyž je zavřená v kleci.
od Nikki » sob čer 26, 2010 1:56 pm

Ahoj,
potřebovala bych poradit, jak odnaučit pejska dělat přes noc bobek. Měli jsme jednu dobu kmení Hills a to bylo super, dělal bobek jednou denně, takže v noci byl klid. Teď máme ale jiné krmení, bobky jsou tak 3x denně. Tak nějak jsme si mysleli, že to přejde, až si zvykne na krmení, ale bohužel ne. Když je doma sám, cca od 6 do 15h, tak to vydrží bez problémů. Jídlo dostává 2x denně a kolikrát, když s ním jdu i nějak po večeři, tak nic neudělá, ale ráno to tu máme jako nadílku. Vím, že jsou lidi, který jsou zastánci venčení v noci, ale bojím se, aby si na to pa nezvyknul a já furt nelítala ve tři ráno. Díky za tipy. Jo a Charliemu už je rok!

Marika a Timmy

Site Admin

Rozmazlenost a čůrání

Příspěvekstř srp 18, 2010 2:16 pm

Přesunuto

od Brina » čtv dub 29, 2010 12:50 pm

mě hrozně zlobí,když zaujatě Žofie něco zkoumá v trávě a vůni na keřích a já jak blb stojím opodál a volám a přemlouvám, ... pak se naštvu a jdu pryč ,ona za mnou a hned ke mě.. atak se skloním že ji vy\činám, ale ona si sedne, sklopí ušiska, roztáhne pusu- a tu chvíli to prostě už nejde, tak ji pohladím, že je hodná ŽE SE URÁČILA PŘIJÍT a jdeme dál...
Proboha! už jsem tu někde psala, že i když po hodině pejsek příjde na zavolání, tak ho pochválím a ne mu vyčiním, že příšel. Spojí si pak (vyhubování), nepříjemný podnět s tím, že aha, příjdu a budu hubnován, tak raději nepřijdu. V9m, že je to těžké, když člověk dlouho stojí, volá, láká a psisko nic, ale prosím, když přijdou CHVÁLIT, NE VYČINIT!!!!!!!
od radka » úte dub 27, 2010 7:52 pm

no vždyť já taky říkám,že je to kluk a né pes...je to náš malej klučina ,je tak strašně hodnej a poslušnej,já když čtu co ti vaši provedli tak já fakt nemám co napsat ,je to takovej brácha Huga a když něco provede ,tak je to spíš pro zasmání než ,že by nás naštval,štve mě jen s tím ,jak nesnáší ostatní pejsany,ale zase miluje lidi a děti......akorát jsme v sobotu byli na delší procházce a byl to teda běs...táhnul mě ,do pangejtu,přede mě ,za mě ..tak jsem teda přitvrdila škubáním a zvýšeným hlasem (zlaté kšírky...krásně škubnou a neškrtí ho) ,škubla jsem snad 5x a "seřvala ho" a musíme se pochválit,šel v klidu asi byl nejdřív nadšenej ,že štrádujeme ,ale hned pochopil,že mě to takhle štve....je prostě úžasnej,to pak člověka strašně baví se mu věnovat a všude ho brát...a zase jsme potkali takovou spoustu lidí co na něj sami od sebe promluvili....myslím,že se stejně ti buldočci líbí a když ne,tak ti lidé řeknou "jé ,franc. buldoček ,ten je tak ošklivej až je krásnej "což mi vůbec nevadí.....
od Jani a Endy » úte dub 27, 2010 7:25 pm

Můj Endy začal zvedat nožku až teď v osmi měsících a je tím objevem tak nadšený, že si musí každý sloupek či pohozený prázdný obal v okolí označit.
od Ki+M a Hercules » úte dub 27, 2010 10:15 am

Tak teraz ste ma vsetci ukludnili, lebo ja som si myslela, ze akeho ja to mam psa, ze to len vsetko ocuchava, nimre sa vo vsetkom, hlavne v tom co ja nevidim a vtedy je na vsetky povely docasne hluchy. Ja cakam, kedy zacne zdvihat nozicku, ale tak asi ma este nejaky ten mesiac cas...
od katkon26 » úte dub 27, 2010 10:02 am

jj vždycky Žofce i sobě pak vyhrožuju,že příště určitě pujde na vodítku...... no a příště ho stejně zase nevezmu jinak je to v klidu, jen když právě čte vzkaz tak sem v pasti
si musí polítati,že
od Jani a Endy » úte dub 27, 2010 9:16 am

Tak s tím očucháváním a zkoumáním to mám stejné, ještě minulý týden jsme čůrali na holčičku, ale v pátek Endy zjistil, že je chlapeček a začal očůrávat každý sloup, a zajímat se o všechny vzkazíky ostatních pejsků, ty od feneček dokáže prozkoumávat i 10 minut, k povelům paničky je naprosto hluchý. Takže ráno si musím nařídit budík o 20 minut dříve než jindy, aby si Enďas mohl vyřídit korespondenci.
od katkon26 » úte dub 27, 2010 7:56 am

ono prostě, kdo byl v minulým životě straštně hodnej, tak teď je fr. buldík

mě hrozně zlobí,když zaujatě Žofie něco zkoumá v trávě a vůni na keřích a já jak blb stojím opodál a volám a přemlouvám, ... pak se naštvu a jdu pryč ,ona za mnou a hned ke mě.. atak se skloním že ji vy\činám, ale ona si sedne, sklopí ušiska, roztáhne pusu- a tu chvíli to prostě už nejde, tak ji pohladím, že je hodná ŽE SE URÁČILA PŘIJÍT a jdeme dál...
od Milan a Flek » pon dub 26, 2010 9:16 pm

Mám úplně stejný názor. Když mě zlobí, tak bych ho rozškubnul, ale současně ve mě vyvolá smích, jak je mazanej a jsem strašně rád, že ho mám. Píšu v jednotným čísle, protože ty lumpárny mi dělá jen jeden a to Flek. Hugo je taky číslo, ale vždy poslechne a je strašně vděčnej. I když mi sebere botu, tak ho zavolám a on s ní přijde a dá mi ji. Flek ten hajzlík, taky přijde, ale jen mezi dveře, čučí a jak kdyby říkal "tak pojď, já ti ukážu, kdo je rychlejší". Kolikrát si říkám, jak dokáže z ničehož nic tak zlobit a pak být zase jako beránek. Ta jejich mimika je děsně propracovaná. Ti hajzlíci si dokáží až na malé vyjímky každýho koupit. Dost často si říkám, že to snad, ani psi nejsou.
od Jani a Endy » pon dub 26, 2010 12:55 pm

Ono je těžké nerozmazlovat plemeno jako je francouzský buldoček, já před Endíkem měla pejska foxteriera, což jsou taky trvdohlaví mezci, ale s výchovou jsem to u něj zvládla lépe. Buldíkovi se snažím také určit meze, ale tvařte se vážně, když vám pejsek sebere něco co nemá a začne s tím utíkat, při tom poulí oči, vrtí vystrčenou prdelkou a směje se vám. Možná je to tou mimikou téměř lidskou, možná tou bezprostřední povahou připomínající malé dítě, ale povětšinou to dopadne tak, že Endísek nepřestane dělat neplechu a já se s tím smířím.
od Olga » pon dub 26, 2010 11:50 am

my jsme taky sázeli o víkendu. Amálka chodila po zahradě s velkou kostí, kterou jsem jí dala na hraní a postupně jí zahrabávala na různá místa. Časem zjistila, že místo neprošlo lustrací, takže vyhrabala a šla hledat lepšího fleka.
Nejdříve ho zahrabala do záhonu se sadbou afrikánů a měsíčku. Pak zvolila zahon s fazolkama (ty jsem tři krát prstem zastrkala zpět do hlíny) a pak jsem jí viděla jak míří k záhonu s tykvemi. Když tu kost celou zválenou od kompostu chtěla umítit do ložnice (myslím že naše postel se jeví celkem bezpečná), tak jsem jí domlouvala, že to ne, ale když vidíte tu špinavou tlamičku a nešťastné očka, nejde jí vynadat. Druhý den tatáž anabáze proběhla se suchým kornspitzem, který jsem jí musela dát, když jsme krmili koně.
Aby mi nezdevastovala úplně všechno,mám takové mřížky z armovací sítě a ty nastavím jako stany nad některé záhony tak,aby se tam nevešla.
Když jsem na to natáhla fólii, kocour nabyl domnění, že jsem mu postavila stany a od té doby se v nich válí kdy to jde. Jenom vidím jak Amálka stojí nad mřížkou a kocour přes díru ve fólii se snaží ji pacnout.
Zbývá mi jenom doufat, že nějaký hrášek a okurka tuto péči vydrží
od albi » pon dub 26, 2010 11:29 am

Sice to nesouvisí s čůráním, ale popíši vám, jak jsem o víkendu přesazovala kytky.
Př. Odnesla jsem si na zahrádku květináče,kytky a chtěla začít.Zvednu oči a vidím Albi, jak mizí ze zahrady s dracénou v hubě.Takže oběhnout bárák, ulovit psa, co se chtěl honit s kytkou v zubech.Vracím se a kontroluji kytku a vidím, jak Albi opět mizí, tentokrát s květináčem v hubě.Ulovte psa, který lítá okruhy dokola stylem nechytíš,nechytíš.Takhle jsme pokračovaly, co kytka, to asi půl hodina.Ke konci podezřelá chvíle klidu.Mrknu a vidím, jak se pěkně válí na zádech v trávě.Ještě si říkám, jak se jí líbí na sluníčku.Holt jsem si nevzala brýle.Ty přesazené kytky vytahala, vysypala hlínu a pěkně se v té hromádce hlíny a kytek rochnila.
A to mi ještě zvládala, jak jsem byla ohnutá, vyskakovat na záda a krást mi kšiltovku.To je hrozný provokatér.
od LuciqueLand » sob dub 24, 2010 1:55 pm

My když se zase vracíme z procházky,tak ona pozná,že se vracíme a zastaví se a nechce jít. A to přesto že s ní chodíme několikrát děnně a má celý den pro sebe dvůr...To je děs,je to taky rozmazlenec a nejvíc mě dokáže vytočit,když teda domů dojdeme a říkám jí,že jdeme domů,tak se zastaví a nejde a když pro ní jdu,tak mi tam začne lítat kolem auta a já jí musím jak blbeček honit dokola a stejně jí nechytnu.A nejvíc když spěchám a potřebuju někam jít,dělá si ze mě srandu placatka jedna. Tohle asi nikdy nevyřešíme,hold to bude zkoušet.nevite někdo,jak jí tohle odnaučit?

A s tou pedikúrou je to přesný. Začne si opečovávat nožky a chrochtá a olizuje se hodinu. A když člověk spí,to je teda příjemný...
od radka » sob dub 24, 2010 12:26 pm

souhlasím ...jak jinak,ale ten náš nás teda úplně dostává když si ve 4 ráno začne dělat pedikúru...tak strašné zvuky,chrochtání,mlaskání,funění...dnes nás tím vzbudil až v 7hod a já na něj hned začala ječet a manžel mě teda odboural když řekl "on za to nemůže když je objednanej na sedmou" a prej "příště se Šakýsku objednej na devět"
od Jani a Endy » pát dub 23, 2010 5:11 pm

Tak jak to tak vypadá, tak mi nezbyde, než koupit ty sací podložky, aby měl pejsek pohodlí, když jsem v práci,ale jen za předpokladu, že nejdou roztrhat. Já se snažila pejska učit to, tak jak to všude píšou, jsem-li doma, je to nejhodnější čumáček na světě, ale když jsem v práci, byt je jeho a začne kongo. Taky jsem ho zkusila za trest poslat na balkón, ale jediný efekt byl ten, že mi pejsek okousal plastové krytky u balkónu a oškrabal omítku. Trestat ho nemusím, on ví, že udělal něco co nemá, stačí že si při uklízení mumlám ošklivý pejsek a jde si okusovat kostičku a přijde až když vidí, že je uklizeno a paníčka se usmívá. Mám taky dlažbu, tak to takový problém není, jen mám velkou spotřebu mopů. Co se týče ničení, vždy už si myslím, že nemá co (přestavěla jsem půl bytu) a pak zapomenu uklidit odpadkový koš, nebo nechám něco na kraji stolu a jsem vyvedena z omylu. Naposledy se dostal do skříně, kde mám písek pro korelky a mě čekala doma místo chodby písečná pláž, hotové Tahiti. Ale neměnila bych za jiné plemeno, placatka je nejlepší antidepresivum a všechny rošťárny zapomenu, když se ke mně večer přitulí a chrochtá mi do ucha.
od radka » pát dub 23, 2010 4:26 pm

tak já když to tady čtu,tak musím Šakyho pochválit,na vycházkách běhá okolo mě a vždy na zavolání příjde (ovšem nesmí tam být cizí pes,to by ho hned běžel zavraždit),jde v klidu i do baráku i když je vidět,že se mu nechce,nečůrá ,ale je fakt,že cca 1x za 2 měsíce zvedne nožičku u sloupu v chodbě (ale vždy když musím rychle běžet já a nestačím ho pustit ven,takže spíš to taky nemůže vydržet) a jinak s rozmazlováním je to stejné jako u vás a jak píše Milan uhodit ho nedokážu,jen ze srandy ho plácám po tý jeho prdelindě,spíš ho vytahám za kůži za krkem a taky ne nějak razantně...jo a do postele to teda neudělal nikdy...ted se sama divím když vás čtu....
od Milan a Flek » pát dub 23, 2010 2:58 pm

Ondro dlouhé vodítko bude asi jediná možnost. On totiž ten darebák ke dveřím do chodby domu přijde vždycky, ale před nimi se zasekne a vyloženě si vynucuje, abych se s ním šel honit. Někdy se mi to vůbec nehodí. Přitom si myslím, že vyblbnutej musí být za celý den až dost. A to mu budou za pár dnů dva roky. Má spoustu energie, což jsem rád, ale kde se v něm bere ta vyčůranost, že tak rychle rozpozná, že jej chci (v dobrém úmyslu) podvést to je docela síla. Jinak s tím vyčůráním u Brunečka se také domnívám, že jen přeznačkoval cizí pach. Z počátku mi to kluci a to oba udělali u rodičů v bytě, ale jak si v tomto prostředí více zvykli, tak je klid. Ovšem po příchodu třeba do zverimexu je musíme zvedat. Jenomže, ať vyvedou cokoliv a pak se na tebe podívají těma svejma vočima, tak se jim moc vyčítat nedá, opravdu nanejvýš je chvíli ignorovat, což pro ně bude asi velkým trestem.
od OndraGonga » pát dub 23, 2010 2:29 pm

Je to jednoduchý, Milane. Obstarej si horší dlouhé vodítko a pouštěj ho na dvůr s ním, ať mu ho můžeš přišlápnout v případě potřeby. Mě Bruno taky nechce domů, takže vodítko tahá za sebou a pak ho snadno chytím. Nneí to ideální řešení, ale funguje.
od Ki+M a Hercules » pát dub 23, 2010 2:22 pm

Tak ten nas, ked sme mu raz vynadali za curanie,tak on chudatko sa tak strasne zlakol, ze sa za 5 minut pocural znova. Tak potom sme ho museli ukludnovat. Asi to mal este ako spomienku na chovatelku, ktora sa stenata snazila naucit chodit na noviny nejak nasilne. Lebo on je dodnes taky, ze sa pred nim ani nesmieme hadat. A pritom my na neho nezvykneme kricat, lebo mi to pride jak hrach o stenu hadzat.
od Olga » pát dub 23, 2010 2:15 pm

možná tam bude souvislost v tom, že si chtěl to místo po návštěvě přeznačkovat.
Amálka je fenka, ale když jí od něčeho ženu, tak si narychlo na to místo ucvrkne a příště se tam žene opět.
Ovšemže Flek nemá chybu! Je opravdu chytrý! Taky mu fandím
od OndraGonga » pát dub 23, 2010 1:40 pm

Je zajímavý, že to udělal poté, co od nás odešla návštěva. Ale přitom se ani nemohl cítít odstrčený, návštěvníci ho muchlovali, já taky. A pak se na místo, kde seděl kámoš (rozdělali jsme si peřinu u televize) vyčurá. Je ovšem otázka, jestli to má nějakou souvislost.
od SoVa » pát dub 23, 2010 1:32 pm

Tak náš bobešek tohle párkrát taky udělal do postele asi v brunďově věku reagovala jsem stejně vykázáni a ignorace a byl klid. Poprvé to udělal když jsme se vrátili z víkendu od našich byl ze změny dost vedle tak to bylo vyloženě jupi jsem doma pak to ještě párkrát zkusil a nechal toho, teď ty nic a kolikrát ho musím přemlouvat aby se šel vyčurat lenoch jeden ... jinak čůraní doma : Blaženka se změnou času není schopna vydržet až do rána kolikrát jí ani neslyším že vstala - z dob nemoci je naučena že v chodbě se může (na dlažbu) a tak jsem prostě koupila ty save podložky a na noc je tam dávám ona je jinak moc snaživa, tak přivíráme očko:)jinak slyšela jsem i o tom, že malý psi se učí na kočičí záchod, což je docela luxus, že to nemusí celý den držet v sobě a nedělá to svincik - co myslíte?
od Milan a Flek » pát dub 23, 2010 1:31 pm

Teda já nemám problém s čůráním, ale s tou rozmazleností to určitě souvisí také. Nerad se s tím chlubím, ale třeba mi někdo poradí. Flek se mi nechce vracet ze dvora domů s vyjímkou prvního čůrání ráno, když je mu zima. Nejprve zabíral piškotek, pak když jsem mu ukázal kšíry, pak vestičku, to si vždy myslel, že půjdeme hned ven, tak přilítl do chodby a já mohl zavřít dveře. Velmi rychle prokoukl, že jej podvádím a přestal na tyto metody reagovat. Zvolil jsem další fintu otevření dveří u auta na dvoře kam hned skočil a já jej slovil na jeho místě za oknem v autě. To už, ale také nefunguje. Do auta vleze jen před barákem.Teď praktikuju gumovej hopík, kterým hodím párkrát v chodbě a on přiletí domů. Jenže ten spratek malej černej zase zjistí, že ho podvádím a mě už došly nápady. Chytit jej na dvoře je nemožné. Skáče jak koza a má prču z toho, že má navrch. Nejde domů, ani na misku s jídlem. Paradox je ten, že venku na loukách chodějí oba kluci navolno a na přivolání přiletí i Flek jako střela a nechá se připnout na vodítko.Zlobí jen na dvoře. Proč mu na blbnutí nestačí Hugo? Doma si ze mě dělají srandu a fandí Flekovi. Naopak Hugo poslouchá jako hodinky všude. Co s ním mám dělat? Vím, že je to rozmazlenec, ale já bych jej nedokázal vytahat, ani za kůži.
od OndraGonga » pát dub 23, 2010 12:52 pm

Bruneček je naprosto bezproblémový, akorát rozjívený a rozmazlený budloček, kterej má nějaký tresty na háku, ale ta radost, která mu kouká z očí, když ho zavolám a běží ke mě, ta to všechno vyváží. Doma nikdy neudělá ani bobek ani se nevyčůrá, když nejsme doma, tak do půl roku čůral, kde chodil, ale jak tu hodně lidí píše, v půl roce se to zlomilo a ze dne na den úplně přestal. Teď už dělá jen excesy jako včera a rozkouše na co dosáhne. Ale výborně se mi na něj osvědčilo trestat vykázáním na pár minut na balkon. Když třeba uklízím a on mi nedá pokoj, tahá vysavač nebo smeták atd.. Dvakrát šel na balkon a už si vysavače nevšímá. Akorát na zahrádce ho nemám kam vykázat, takže nic neuhrabu, hrábě na listí jsou největší nepřítel a všechny rukojeti rozkousaný.
od Olga » pát dub 23, 2010 12:51 pm

jo to kdyby jsem věděla, kde dělám chybu!
od Ruda a Kápo » pát dub 23, 2010 12:49 pm

Teda, jak to tak čtu, tak jsem dost zvědavá, až tady někdo napíše, kde se stala chyba.
Náš Kápo se doma naposledy vyčural, když mu bylo 5 měsíců a Rudíka jsme si brali z množírny v 6 měsících a do 14 dnů byl naučenej, že se venčí jen venku.
Takže nechápu, jak mohou někteří pejsci v dopělosti nevydržet a udělat potřebu doma ((
Něco jiného je, když mají třeba průjem, to je jasný, že to nemůžou vydržet. Ale za normálních okolností to zdravej dospělej pes vydržet prostě musí!!!
od Olga » pát dub 23, 2010 12:19 pm

obdivuji lidi, co si berou z útulky takovéty kavkazany a vlčáky. Já bych na to neměla, je cepovat.
Taky jsem takový typ, jak říká moje dcera: nedivím se, že ze mne byl v pubertě takový spratek, jestli si mne cepovala taky tak!
Nám se taky Amálka občas vyčůrá na chodbě, dnes jsme šli ráno nakoupit, před tím jsem jí vyvenčila, bobek žádný, na to neměla čas a po návratu z nákupu na zemi nadělení.......
Moc jí neplísním, protože představa, že by mne zavřeli na chodbě bez možnosti použít kdykoli záchod mne taky neuvádí v nadšení. Když jsem doma, to je jiná! To ji vytřesu za kožich, ale když vidím, že se přikrčí, tak si připadám jako ras.
od Jani a Endy » pát dub 23, 2010 12:16 pm

Ahoj, já mám se svým bulďochem taky problém co se týče čůrání a dělání bobečků. Když jsem doma, tak se mi už nestane, aby něco provedl, vydrží i půl dne, v noci je to bez problémů, ale jakmile jdu do práce a vrátím se za osm hodin, tak mi na stejném místě (jako malinkému jsem mu tam dávala noviny a chválila, když byla loužička na nich) udělá loužičku a někdy i bobek. Endymu je osm měsíců, tak nevím, jestli to je ještě normální, protože to nevydrží. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit.
-------------------------------------------------------------------------------
od radka » pát dub 23, 2010 11:28 am

Ondro, naprosto souhlasím s výrazem opičí láska....jenže s tím nic neuděláme,bud to v sobe máme a nebo nemáme,někdo má psa služebního ,nebo loveckého,pracovního a tam je ta morálka jiná....taková jakoby nezkažená ...a my je máme na co???? na mazlení,pro potěšení a to je oč tu běží a ty naše napravovací metody jsou více méně k smíchu
od Marika a Timmy » pát dub 23, 2010 10:45 am

Jasně Ondro, taky myslím, že jde o dominanci. Proto toho našeho miláška držíme (nebo se více méňe snažíme) zkrátka.

Jednou, když byl asi tří/čtyřměsíční si hopsnul na gauč a než jsem stihla reagovat, šup a vyčůral se. Já jsem hned zařvala fuj a vytahala ho za kůži a sthrla jsem ho bezpečně z gauče a ještě chvilku dělala bububu. No a od tý doby pohoda, ale . . .

Už asi 3x se vyčůral u dcery v pokoji. Jednou taky do postele na peřiny, takže jsme je dali čistit a 2x na zem, jednou se trefil na vypraný prádlo, který jsem dceři vyžehlila a dala do pokoje za dveře, aby si uklidila. Dcera stihla taky jen kníknout no fuj a vykázala ho ven.

Já si taky myslím, že je to kdo z koho. Teď už snad ví, že se to nedělá, uvidíme. Je mu už skoro 7 měsíců. Nějaká ta louže přes noc, když nevydrží mě nebere, když vím, že to dělá třeba jen jednou za měsíc. Máme dlažbu a už se tolik v pohladovce netopí, tak to jde. Horší to bylo v zimě, když čůral večer, tak zaprvé ráno smrad v obýváku hroznej a pak taky to bylo zaschlý a pucovat to žádný med.

Ondro, přečti si něco o dominanci, jak jednou posílal Mirek. Úplně jsem tam viděla ty chyby, co jsme dělali. Jednou je to spaní v posteli. Beru si ho jen o víkendu. Hnedka ráno volem 6:00 si jdu pro něj. Nejdříve venku loužička, chválení je u nás stále, jen piškotky už nedávám, pohladím a podrbu ho a pak si to štrádí se mnou nahoru. Pak ještě chvíli oňuchává Milana a pak usneme na hoďku dvě. Už se docela i naučil, kdy si ho nahoru vemu a kdy ne. No a pak když něco udělá, tak to mám na talíři, že je to to moje braní do postele. Ale když on je víkend jediná doba, kdy si ho můžu pořádně užít, toho mýho mazlíka, šikovnýho.

Jsem ráda, že komunikuješ , dej vědět, co jinak tvůj miláček mimo čůrání jeného vyrábí. Náš rozkousal klávesnici, solární lampičky, flashky nepočítaně, kožený obal na CD, teď už asi 3 podložky pod myš, venkovní křesla vykousal takovou látku, co drží pohromadě na rámu. Stále mi někam nosí prázdný květináč, bere šroubováky, když Milan pracuje, atak
od OndraGonga » pát dub 23, 2010 10:16 am

Jako obvykle to bude o dominanci a rovnání pozic ve smečce jak píše Radka. Je to rozmazlenej spratek a z trestů (mimo bití-to nikdy nedělám) jako je kousání, tahání za kůži, vyplísnění atd., si nic nedělá. Ačkoliv včera po potrestání byl vykázán do pelechu, kde dobrou hoďku seděl a čučel. Je to ale hrozný, ta moje opičí láska, mě je ho pak vždycky líto. Tak jsem ho zavolal, nechal si olíznout tvář, jako, že jsme zase kámoši. Ale myslím, že jsem to udělal dobře-musel být v pelechu a zpátky směl teprve na moje vybídnutí a také po projevu podřízenosti (olízání tváře).
od Ki+M a Hercules » pát dub 23, 2010 9:10 am

Nas to rano spravil tiez, ale ma 5 mesiacov, asi sa pozabudol....ale spravil to divnym sposobom, lebo on sa natiahol cez perinu a pod nim len ostala mlacka....nehovoriac o tom, ze on mal od toho tiez cely podvozok..no stena blaznive...
od radka » pát dub 23, 2010 8:55 am

to je jasný,že to něco znamená když do peřin ,asi si značkuje svůj rajon,přehlušuje tvůj pach aby tam byl pánem on...si myslím
od OndraGonga » pát dub 23, 2010 8:52 am

Náš Bruno bude asi pěkně rozmazlenej, včera se nám vyčural do peřin a to podotýkám, že nikdy doma nečůrá ani nekadí, nic. A najednou jsem si ho na chvíli nevšímal a on udělá tohle. Chápete ho? Netušíte někdo proč tohle pes udělá? Puberta? Zkouší co si může dovolit? Je mu rok.

Marika a Timmy

Site Admin

Noční venčení

Příspěvekstř srp 18, 2010 2:28 pm

simona Zaslal: so září 26, 2009 4:10 pm Předmět: Noční venčení

Myslím, že tohle téma bylo už na té staré diskuzi. Teď s tím máme problém my. Už asi poslední měsíc musím chodit venčit Jimmyho i v noci. Vždycky tak kolem 2-3hodiny noční seskočí z postele a začne škrábat na dveře a kňučet. Když ho ignoruju (protože ve 3 ráno se mi ještě chce fakt dost spát) je ještě horší, začne štekat a škrábat ještě víc. Takže s ním vždy musím jít, vyčůrá se, udělá bobek a jdeme zase spát a tak je to téměř každý den s výjimkou asi dvou dnů v týdnu, ale nevím proč... Je mu půl roku, myslíte, že je malý na to aby to vydržel? Co s ním mám dělat? Granule i vodu dostává v 19h, pak už mu misku vezmu. Přes den jde na velkou asi 2x. Nevíte jak ho to mám odnaučit?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sarka a Bert Zaslal: so září 26, 2009 4:32 pm Předmět:

Ahoj, je to tak měsíc, co se Bert ( 9 měsíců) začal budit tak kolem třetí ráno.Nejdřív začal pochodovat,drbat se,prostě se mu nechtělo spát.Raději jsem ho vzala ven a on opravdu kadil, stokrát čůral a potom zase usnul jako když se nic neděje. Bála jsem se, že si zvykne a stane se to pravidlem, ale teď už zase normálně chrní a chodíme kolem šesté ráno. Nevím v kolik chodíte ven naposledy, ale zkuste jít co nejdéle. A zjistila jsem při těch ranních čůráních, co lidí také nespí a v kolika oknech ještě hraje televize, nebo se svítí Zdravím, Šárka
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ivana & Miky&Ája Zaslal: ne září 27, 2009 4:46 pm Předmět:

u nás takové problémy teda rozhodně nemáme. u nás pejsci spí tak dlouho, dokud je člověk v posteli (pokud jsou teda dostatečně vyvenčení večer). Tedka o prázdninách se mnou spali klidně do dvanácti, ani se nepohli . A tedka ráno když chodím v sedum, tak je musím od našich z postele tahat a budit. a to kolikrát mi ještě zdrhnout zpátky než dojdu do předsíně a obuju se
Milan a Flek Zaslal: ne září 27, 2009 7:22 pm Předmět:

U nás to funguje úplně stejně. Pokud manželka například odjede v půl deváté na noční, tak se kluci po vyvenčení uloží k někomu do postele a kolem půl šesté, když se vrátí domů a zalehne se jen přesunou k ní a do deseti vydrží klidně chrupčet a to i když jsem doma a jdu si vypít kolem sedmý ven kafe a zakouřit, nemají zájem z podpeřiny vylézat. Pravda, ale je, že jak se pak probudí, tak má každý čtyři kulky a na dvoře udělají rybník.
Vendeta a Monty Zaslal: út září 29, 2009 4:44 pm Předmět:

Je pravda, že máme taky doma ukrutného spáče... Naposled jdeme venčit okolo desáté - jedenácté večer a pak klidně až odpoledne na druhý den... Je to neuvěřitelné,ale protože já dělám 24tky a chodím domů až ráno, tak ho vyvenčím a pak se mnou zalehne a je schopný spát až do čtyř odpoledne, dokud se nevzbudím i já.... To je potom schopný se ještě válet a nechat se přemlouvat,aby vůbec vylezl z postele... Jana a Monty
katkon26 Zaslal: st září 30, 2009 7:53 am Předmět:

taky tak:) když sme o víkendu doma Žofinu vyvenčíme v 9-10 večer a pak polítá a chrní až do rána dokud nevstaneme. jelikož já nejsem spáč, tak ji násilím vyvleču třeba v 8,rychle čurne, hodí bobana a pak po snídani rychle hupsne k "taťkovi " a chrní a chrní přez týden, já vstanu,nachystám se a než odcházím ji vykvartýruju .ona si celou dobu chrupká v posteli provokativně
Olga Bruncková Zaslal: st září 30, 2009 11:00 am Předmět:

musím říct, že mi s venčením máme taky problém. Krmení je sice pravidelné, ale někdy se Amálka ofrňuje a sežere jídlo až za hodinu - dvě, po třetím ohřátí a tak. Ona si neumí říct jinak, než že stojí jako puk u vchodových dveří a pak udělá na chodbě loužičku, nebo hromádku. Jsem už z toho tak zblblá, že na chalupě jí pouštím někdy i dva krát za noc, ona se projde po zahradě, nic nevytvoří a jde zase do postele, což obnáší mytí tlapek atd...Jde mi to docela na nervy, protože když chce dovnitř, tak někdy mám pocit, že zbourá dveře. Dokonce i když chce přes den ven - jenom se proběhnout, tak škrábe na dveře. Ale u venčení má nějak pocit, že to není potřeba. Chodím s ní večer kolem desáté a ráno v sedm pravidelně. Taky se jí z postele ráno nechce a kouká jako lachtan (jenom čumáček z peřiny čouhá). Ale jak slyší klíče, běží jako o závod
simona Zaslal: st září 30, 2009 4:46 pm Předmět:

Tak to vám všem závidím, že s tím nemáte problém. Měto taky Olgo leze na nervy. I když ten náš si o to umí říct, začne téměř pravidelně ve 2-3h ráno kňučet, škrábat na dveře a nenchá toho dokud ho nevezmu. Se spaním problém taky nemá, ale bohužel má dost citlivý žaludek a jak mu dáme něco nového nebo venku něco sežere má hned průjem (a to je dost často, že něco sežere:) ) a hlavně asi proto chce v noci ven - že má průjem:(. Teď jsme změnili granule, tak snad se to zlepší...
Mini a Indy Zaslal: čt říjen 01, 2009 8:39 am Předmět:

Nevim, co se děje u nás, ale posledních 14 dní Mini od 1 ráno každou hodinu otravuje a nevíme co chce. Kouká na nás, jak spíme a chodí po bytě. Nebo de vyžírat misky. Když jí pustíme ven, tak se prochází po zahradě a cpe se trávou. Naposled jsem jí švíkla plácačkou a byl 2 dny klid. Ale včera zas a stoupla si mrcha dál ode mě, abych na ní nedošáhla. Vůbec nevim co chce, řekla bych, že chce k nám na postel zmetek.
simona Zaslal: po říjen 05, 2009 7:19 pm Předmět: Pokrok

Tak se hlásíme, po týdnu na nových granulích nás přešel průjem a už jsme 4 noci v klidu spali a nechtěli ,,na záchod" snad už to bude v pořádku. Venku už se dost ochlazuje takže možná se tomu mímu čumákovi v noci ven ani nechce:).

Marika a Timmy

Site Admin

Počůrávání

Příspěvekstř srp 18, 2010 2:28 pm

Přesunuto

od Jakubíková Jitka » úte kvě 04, 2010 9:20 pm

Tak to je dobře, hlavně že se na to přišlo! Přeju brzké uzdravení
od woggy » úte kvě 04, 2010 8:42 pm

Děkuju moc za reakce. Díky novému veterináři byla objevena infekce. Tak jsme dostali antibiotika a snad už to bude dobré!
Ještě jednou díky!
od Jakubíková Jitka » pon kvě 03, 2010 8:41 pm

Mě zase napadlo jestli třeba není problém někde v moč. ústrojí. To může být teplota v pořádku, samotná moč taky...
od Ki+M a Hercules » pon kvě 03, 2010 9:55 am

Nas ma skoro 6 mesiacov a toto niekedy doma spravi tiez, moc ho netrestam, lebo potom sa od strachu zacal pocuravat, ked som na neho raz nakricala. Takze riesim podobny problem. Ale co ak on si uvedomuje, ze sa pocural, ale nevie to ovladnut a potom sa za to akokeby hanbi. A neurologicky je v poriadku? lebo to by nemusel mat ani teplotu.
od woggy » ned kvě 02, 2010 12:31 pm

Dobrý den, může mi někdo prosím poradit, v poslední době se mi najednou začal buldoček doma počůrávat. Někdy se počůrá i za chůze, jako by otom ani nevěděl. Nepomáhá ani trest. Vždy když se takto počůrá jde si lehnou na místo, kde jako by čekal na trest. Podle Dr. nemocný není, moč a teploty jsou v pořádku. Děkuji za jakoukoliv radu, Václav

Marika a Timmy

Site Admin

Příprava na zimu

Příspěvekúte srp 31, 2010 5:08 pm

Přesunuto
Re: Příprava na zimu
od Gabča » úte srp 31, 2010 3:39 pm

Je to Jack Russel Teriér Gabča
od Ki+M a Hercules » úte srp 31, 2010 3:26 pm

My sme nasho maleho poriadili v januari, mrazy boli vonku, takze tak. A tiez to bolo tam a spat...no naucil sa vonku vsetko robit a bol pokoj. Kupili sme mu svetrik..samozrejme ho zo zaciatku nechcel nosit..nevedel v tom chodit chudatko male...navyse ksirky na sebe a voditko..no bol cirkus sem tam. Nas je doteraz voci takemuto pocasiu, hlavne ked je dazd taky, ze ide von, vsetko spravi na jednom metri a ide dnu. Sneh mu nevadi..to je biele, pekne..to sa s bundickou da. Ale dazd je za trest. Plienky nechajte babatkam...lebo uz sa za chvilu budu objavovat v reklamach na pampersky buldiky a nie mimina
od Mafinka01 » úte srp 31, 2010 3:04 pm

Známá má předpokládám jorkšíra
od Eva+Ebonek » úte srp 31, 2010 2:43 pm

Podle mého názoru to děláš dobře. 3 měsíční štěňátko se už musí učit čistotě, pokud nechceš, aby to dělala v bytě. Ještě neuhodily mrazy, pár kapek jí neublíží a očkovaná je. Odměnou bude vychovaná psí slečna.
Ale beruška by v chladném počasí měla dostat obleček. Teď samozřejmě ještě ne, ale později určitě. Mají pár chlupů, jsou náchylnější na nemoci páteře... Ebčovi jsem pořídila pláštěnku do deště, protože do tohoto počasí se mu moc nechce.(Ani se mu moc nedivím )
Buldoček je přešlechtěné zvíře - žádný kříženec
od Gabča » úte srp 31, 2010 2:33 pm

Zdravím,
mám 3 měsíční fenku, myslíte že při deštivém počasí s ní mohu chodit ven (venčit se)? Aby z ní vyrostl silný jedinec, nenáchylný k nemocem. Čeká ji první zima a dnešní počasí nasvědčuje tomu, že se krásného babího léta asi nedočkáme.... tak se s naší malou chystáme na zimu...
Dělám to tak, že ji vynesu na trávník na zahradě, kde se naše malá hnedka vymočí i vykaká a běží zpět domů, do tepla.
Co si o tom myslíte?
Známá mi vynandala a řekla mi ať koupím plenky....
Prosím o Váš názor, budu velmi vděčná!
Děkuji!!!

Marika a Timmy

Site Admin

Nechce chodit, Nechce jít ven

Příspěvekpát zář 03, 2010 9:34 am

Přesunuto

Re: Nechce chodit...
od Aneta+Sísa » pát dub 09, 2010 2:27 pm

Ahoj,
na veterině už jsme byli, dělali ji celkovou prohlídku. Mimo jiné rentgen kloubů, prohledávali tlapky, jestli tam něco nemá vražené. Jediné na co přišli bylo to, že si abnormálně brousí drápky na předních tlapkách, ale žádné vitaminíny ani minerály ji nechybí! Takže paní doktorka řekla, že ještě pořád chodí jako štěně (málo zvedá nohy), ale žádnou příčinu to nemá! A že se to už nejspíš nikdy nenaučí Prý ji to ale nebolí. No aspoň nemusíme stříhat. Ona to má opravdu jen když se vracíme domů. Když je opravdu hodně utahaná, tak se jí totiž domů chce. Nejspíš chce být někdě na procházkách, ono to takhle hodně začlo, když hárala, tak jsem myslela, že shání chlapy , ale po hárání ji to stejně nepřešlo.
Snad to bude jenom tvrdohlavostí
od Brina » pát dub 09, 2010 10:39 am

Aneto,
mimo jiné rady bych raději zašla na konzultaci na veterinu, aby to nebyl fyzický problém a nebylo to tak, že když jí nic nebolí, chodí normálně, když jí to bolí, tak sice jde, ale nerada.
od Gábina+Žolda » čtv dub 08, 2010 12:03 pm

Tak to jsem ráda, že to je jenom obvyklý buldočí trucování Ono chození na volno je velká výhoda. Je to super naučit psa hned zamlada chodit na volno, později to spoustu věcí usnadní. Chápu, že není možný pouštět ji všude, ale třeba zkusit jí to naučit někde v "bezpečí", dál od silnice a postupem času trasy na volno prodlužovat a trasu na vodítku zkracovat..
od Aneta+Sísa » úte dub 06, 2010 8:33 pm

Tak jsem ji dneska odhalila, nechce chodit jakmile pozná, že jdeme domů! Je pěkně vyčuraná, pozná to, jen se trochu natočíme směr domov. V ulici u baráku už s ní ani nehnu. Jakmile se ale otočím, jako že jdeme na další procházku, tak radostně utíká, potvůrka Takže teď chodíme oklikou, snažím se nacházet nové a nové cesty domů, snad to zabere. Má kamaráda buldočka, s tím chodí perfektně, pokud se teda nešprajcnou oba A když je bez vodítka, tak je to také mnohem lepší, asi se bojí, abych ji neutekla. Bohužel bydlíme ve městě a já mám docela strach ji pouštět bez vodítka, aby mi nevběhla pod auto. Takže většinou chodíme s vodítkem. Na volno ji mám jenom mimo město nebo na "psím hřišti". Taky na ní zabírá, když si něco nese - klacek, balónek atd.. Snad se to bude pořád lepšit. Díky za rady!

mm-marek Zaslal: st únor 17, 2010 7:13 pm Předmět: nechce jít ven

ahoj, potřeboval bych poradit s naší buldočicí - nejdřív vypadala jako děsnej strašpitel, ale oklepala se a zkouší co vydržíme Absolutně se jí nechce ven - před dům ještě vyjdeme, ale tam se otočí a kouká na vrata že chce jako domů. Kdekoliv jinde, třeba blok vedle nebo doma jí přivoláme okamžitř, a poslouchá - prostě supr. Ale dostat se z ulice je peklo. I když jí kus poponesu, sedne si a sama se málem uškrtí na vodítku jak táhne domů (i když stojíme) - zavazoval jsem si tkaničky, vodítko zahákl dvacet metrů před domem za plot a stejně se pokoušela odtáhnout domů i ten plot, takže se přidusila a poblila. Dneska jsme koupili kšíry a krom toho že se nepokouší se uškrtit se ale nic nestalo. Je prostě pekelně tvrdohlavá. Otázka zní, jak jí mám přinutit odejít? Na kšírech jí teoreticky můžu odtáhnout i přes odporování, aniž bych jí něco udělal, ale nechce se mi být takhle brutální.... díky moc
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
albi Zaslal: čt únor 18, 2010 12:13 pm Předmět:

Jak je stará? Co na pamlsek? Já bych ji asi odnesla co nejdál, kde to nezná , a pak šla oklikou domů. Oklika=nejkratší možná cesta domů pro buldočka. Já mám ještě štěně, ale zatím si myslí a jde jako nejkratší cestu od mé mámy(asi 400m vzdušnou čarou)zhruba 3km okolo celého města. Jinou trasu nezná. Ale vycházky ji už začaly bavit.Už aby nebyl ten blbej sníh.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mirek a Hugo Zaslal: čt únor 18, 2010 3:07 pm Předmět:

Já bych si tipnul na špatnou socializaci štěněte.Původni majitelka nejspíš nevzala štěňata vůbec na špacír, znali jenom např. jednu místnost a to pak může být problém.I když jsem si nečim podobným prošel taky, žádnou konkrétní radu vám nedám snad jen trpělivost a trpělivost - postupně zvykat dál a dál...časem se to určitě zlepší.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mm-marek Zaslal: čt únor 18, 2010 9:13 pm Předmět:

socializace byla určitě problém - no snad se tím nějak prokoušem, dneska na ní začala kapat voda ze střechy a pekelně jí to vyděsilo jsou jí čtyři a půl mě?síce. Když jí odnesem o kus dál, nejlíp když sjedem jednu zastávku busem, zase pěkně ťapká... akorát má tendenci se pořád zastavovat a sedět na zadku, kouknout po okolí a pak se teprve rozejít. I když jak začíná slézat sníh, ňufe už na trávě, tam jí to baví víc
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------od Gábina+Žolda » úte dub 06, 2010 9:25 am

Zkuste chodit na procházky s jiným psem (nejlépe buldočkem ). Nemáte v okolí někoho známýho se psem? A chodí/nechodí na vodítku nebo na volno? Na vodítku bych to i chápala jako pubertální protesty, ale na volno.. Bůh ví, co se jim honí hlavou
od Aneta+Sísa » ned dub 04, 2010 9:47 pm

No má to od malička, teď už je to lepší než když jsme si ji přivezli, ale pořád to trvá a já jsem z toho už docela na nervy. Nejhorší je, že to má jen někdy. Dnes jsme třeba byli v zoo a celou dobu krásně chodila. Snad to bude jen tou pubertou a bude se to pořád zlepšovat. Budeme víc chválit, ať si každý myslí co chce! Snad to zabere, díky za radu!
od Nikki » ned dub 04, 2010 7:31 pm

Ahoj,
my měli stejnej problém pár měsíců zpátky. Bylo to hrozný. Nejdřív nechtěl chodit vůbec, pak se trošku rozchodil, ale museli jsme jít aspoň dva, navíc jen tak okolo baráků a teď už je to v pohodě. Záleží, jestli přestala chodit až teď nebo jestli to je klasika. Našemu je teď 10 měsíců a projde už celý město. Ale ze začátku to bylo fakt hrozný..jsem pak jen chodila a celou cestu jen, hodnej Charlinek, šikovnej a strašně povzbuzujícím hlasem, sem tam malinka odměna a po čase to zabralo- ale fakt celou cestu jsem ho chválila i jen za pár souvislých krůčků. Lidi asi nechápali..
od Aneta+Sísa » sob dub 03, 2010 9:09 pm

Dobrý den,
tak jsem se poprvé odvážila něco přispět do fóra. Máme takový menší problém s naší 10 měsíční buldinkou - nechce se jí venku chodit. Venku ráda blbne s míčem, hraje si s ostatními pejsky, ale jakmile chceme někam jít, tak si sedne a ani se nehne. Opravdu na ní nic neplatí, snažili jsme se lákat na dobrůtky, nepomohlo. Vyhrožuju jí, ignoruju, kus popojdu, ale je to mrška, věří mi, že se pro ni vrátím. Snažím se ji zatáhnout, ale bojím se, abych ji nějak neublížila. Jinak je strašně hodná a ostatní povely poslouchá perfektně. Když si ale postaví hlavu, tak s ní nic nehne. Mysleli jsme, že až povyroste, tak se to změní ale nijak se to nelepší. Někdy jde opravdu ukázkově, ale většinou se jí nechce, sedí a čučí na mě.
Děkuju za každou radu a pomoc!

Marika a Timmy

Site Admin

Čůrání doma

Příspěvekúte pro 14, 2010 12:28 pm

Přesunuto

Re: Čůrání doma
od ALENA » 10 pro 2010, 13:27

Ještě k té fotce,fotila jsem Nelu třeba večer,tady vám písnu,co mi napsala homeopatička když se na ní podívala:
když jsme se na ni podívala, nebyl to starch,ale pomsta:-)
ano,to oni umí,vyčůrat se tahke, prosím tohle mi nutěn připomente,až budem
konzultovat, a jak s eto změnilo, toto řešit jde, dost dobře..
cvičte ji,podřizujte si ji
je moc chytrá!!
zkouší,co může

takže ten pes to má v očích asi pořád,ikdyž zrovna leží vedle Vás na gauči
od priestsAlva » 10 pro 2010, 12:04

Taky s tím zrovna doma bojujem, Bohoušek asi nebyl zvyklý vyprázdnit se venku a tak prostě udělá co udělá a to právě kde zrovna je. Číhám na to abych viděla kdy se chystá něco vyvést, bafnu ho a prcháme před dům. Pokud se mu to podaří venku dostane piškot, jen si nejsem jistá jak se mám zachovat když se mu to podaří doma. Zkoušela jsem ho vytřepat trošku za zátylek ale plakal tak šíleně zoufale že už to asi zkoušet nebudu. Vyloženě na mně visí očima a má strach že něco dělá zle ale nechápe co. není si chudák asi ještě zcela jistý že ho máme rádi i tak, reaguje úplně zoufale a nepřiměřeně. Takže to chce trpělivost abych ho nechtěně nelámala.
od albi » 10 pro 2010, 09:53

Té naší to také trvalo několik měsíců,než to zvládla.Už jsem si zoufala,že je snad natvrdlá a nikdy se to nenaučí.Ale u vás to vypadá spíš na ten naschvál-necháš mě samotnou-tak si to ukliď.Já bych to přešla,dělala jakoby nic,a uklidila to tak,aby mě neviděla.A cvičila nechávání o samotě s pochvalou,ať něco provede,nebo ne.
Ale zaujalo mě to,poslat foto očí homeopatičce.To asi musí být foceno po činu.Jinak může mít v očích cokoliv -u nás většinou rošťárnu.
od Limaho » 09 pro 2010, 14:55

MVDr.Mulerová chová bulteriéry a přes homeopatii je opravdu odbornice,věnuje se tomu již mnoho let,poradí si i s různými alergiemi a tak.
od ALENA » 09 pro 2010, 14:38

jukni tady
http://trojskykun.com/index_ordinace.html
komunikuji s pani jen přes email,má toho hodně,takže někdy odpoví až po týdnu,ale pomohla,měly jsme i problém s ničením a ten řešíme dlouho,ale ted to vypadá nadějně.
Homeopatika dávají i dětem třeba na zklidnění atd,takže si nemyslim,že by to bylo pro pejska něco špatného.
od LaFi » 09 pro 2010, 13:56

Ahoj, mě zaujala ta homeopatička . Je možné poslat na ni kontakt? Díky.
LaFi
od LaFi » 09 pro 2010, 13:36

Gabči, Sonny má 9,5 měsíca, ale je to furt dacánek, to mu vidíš na očích
od Fanynkovci » 09 pro 2010, 13:26

Já se taky přikláním ke Gabči. Ještě počkat , ono se to v 6 někdy i až v 7 měsících jaksi zlomí a je to v pohodě. Podle zkušenosti s naším Charliem ten přestal asi v 6 měsících , ale Sonny zase až v 7 měsících a to měl dvířka na dvorek a mohl si jak chtěl jít ven.

Ladi, Sonny už je tak velkej? to je mazec jak to letí
od Fanynkovci » 09 pro 2010, 13:12

Nám ta naša rampepurda čůrala vyloženě naschvál i potom ještě. Když jsme ji zavřely po venčení a šly nečekaně pryč, do dvou minut tam byla louža i s bobkem. Pak zjistila, že si tím nepomůže, tak toho nechala. Ale ten pes na to musí přijít sám, že se mu to nevyplatí. Většinou jsme to přešly maximálně s brbláním okolo uklízení toho "nadělení", ale pak si zvykla. A od té doby, co má doma kamošku, tak nezlobí vůbec nás, ale ji čas od času počůrá děckám peřinu, ale nevíme proč....
od ALENA » 09 pro 2010, 12:57

A dělaly Vám pejskové loužičky i když jste byly doma nebo jen když jste odešli a během dvou minut jste se vrátili a byla louže?
Podle mě to nesouvisí s tim,že ten pejsek to neudrží,ale s tim že je to opravdu na schvál a podle mě se to bude tahnout dlouho,nám to takhle dělala do 1,5 a bylo to fakt o nervy a už jsem se musela někam obrátit.
od aashleeyy » 09 pro 2010, 11:59

Tak to jsem hned klidnější děkuju Ash a Zoe
od LaFi » 09 pro 2010, 11:53

Ano ,máchání čumáku v tom je k ničemu , u nás to taky nepomáhalo.
LaFi
od LaFi » 09 pro 2010, 11:51

Já se taky přikláním ke Gabči. Ještě počkat , ono se to v 6 někdy i až v 7 měsících jaksi zlomí a je to v pohodě. Podle zkušenosti s naším Charliem ten přestal asi v 6 měsících , ale Sonny zase až v 7 měsících a to měl dvířka na dvorek a mohl si jak chtěl jít ven.
od Limaho » 09 pro 2010, 11:47

Se psy je to jako s dětmi-některé se naučí hygieně brzy a další zase nosí plíny do 2 let.Chce to trpělivost a hlavně-nemáchat v tom pejskovi čumák,není to k ničemu
od Fanynkovci » 09 pro 2010, 11:40

Já bych ještě chvíli vydržela, znám pár lidí, co říkali, že v 6 měsících z ničeho nic přestal doma pejsek čůrat, naše Fanča až po půl roce dokonce, tak více trpělivosti a uvidíte
od ALENA » 09 pro 2010, 11:19

Ahoj,taky jsme měli tento problém,našla jsem na netu homeopatičku pani Simonu Müllerovou.a homeopatika nám pomohly,proti tomuto čůrání,měly jsme problém i s ničením,to se řeší dlouhodoběji,ale čůrání s podáváním homeopatik přešlo brzo,bržim palce,vim že je to o nervy,ale obrátila bych se na ní,je snad z Brna,ale můžeš s ní konzultovat po internetu,chce za konzultaci asi 350Kč a musíš emailem poslat fotku pejska,aby zjistila co má v očích,naše Nela měla zlost,takže bylo jasný proč nám to dělá
od aashleeyy » 09 pro 2010, 11:11

Zdravím, chtěla bych požádat o radu co s mojí buldočkou, která ještě v pěti měsících dělá loužičky doma. Myslím si, že to dělá schválně, asi je naštvaná že jí nechávám doma, protože to, že má čůrat venku chápe dobře a když jí vyvenčím a pak třeba jen skočím do Alberta (cca 15min.), tak ze sebe stejně vytlačí alespoň mini zbyteček moči v pokoji. Když jí kárám, taky ví dobře o co jde, ani jí v tom nemusím máchat čumáček... Nevím si s tím rady, má s tím někdo prosím zkušenosti?

Naninka

Návštěvník

Příspěvekstř pro 22, 2010 10:59 pm

DOBRY DEN,mame 14ti tydenni fenecku.Kdyz jsme si ji dovezly domu krasne se behem par dnu naucila curat na plinecku,bobek se ji tam podari taky sem tam hodit,ale na plinecku cura porad.Nikde jinde.Minuly mesic mela zanet mocaku a brala 14dni anitibiotika.Takze s vencenim venku jsme ani nezacli.Je to asi tyden co chodime se Safinkou ven a jeste se ji nepodarilo se venku vyprazdnit ani se nevycurala.Ale jen co prijdeme domu,hodi doma bobek a jde se vycurat na plinecku.Poradite jak pomalu naucit Safinku curat a kakat venku?Bydlime v panela.Jeste dodam ze se na slovicko curi umi vycurat,ale jen na plinku.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 23, 2010 12:20 pm

Zdravím,
být ve Vaší situaci, prostě bych s ní chodila tak jak s malým miminkem na začátku - co dvě hodky ven, tam s ní hrála, používala ten povel i když tam ta podložka není, pak samozřejmě velká pochvala když se zadaří a byla tam tak dlouho, dokud se prostě nevyčůrá,samozřejmě s ohledem na zdraví =) Chvilku to prtatům může trvat, protože cítí spoustu jiných psů apod. Angie měla s čůráním taky problém - venčila se doma - a osvědčilo se nám dát plenu prostě pryč a nekompromisně ji dát najevo, že doma se nečůrá za žádné situace, tedy ani na plenu (samozřejmě ne bitím nebo tak, ale prostě plena pryč, co dvě hodky ven, pokud to udělala doma tak pohrozit a zase ven atd.).
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 23, 2010 2:46 pm

U nas bobek zmakla naucit moja mama a to doteraz nechapem jak, ale za dva dni to vedel. No ale hold 30 rocna pedagogicka prax sa mojej mamke neda upriet. Islo to uplne nenasilnym sposobom. Horsie to bolo s cikanim. To pisal raz doma, raz vonku..no ale jedneho dna jak keby utal. Doma viac ziadna kaluzka nebola. Sranda ovsem bola, ked sme doniesli domov zachranenu buldocku Astu, dospelacku, ktora ovsem nemala navyky a ta curala a bobkovala na to iste miesto v byte ako ked bol Hercul male mrna. ono to prejde samo, mozno fakt vziat plienku a vonku dat povel a ked sa podari chvalit a chvalit :) Nas nastastie noviny dost ignoroval, tak sme zacali vonku, tiez to bolo v zime, bol to januar. Vzdy tak 10 minut a dnu a o hodinu to iste...na zblaznenie, ale dalo sa.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Naninka

Návštěvník

Příspěvekned led 02, 2011 9:44 pm

Tak hlasim ze par dnu se nam dari curat a kakat venku,neni to jeste 100%,ale dela velke pokroky.Bylo to asi tim ze nebyla zvykla a potrebovcala se venku trosku otrkat,vsechno ji ze zacatku zajimalo a tedka uz si trosku zvykla.Dokonce uz i vi ktery panelak je nas a kdyz udela venku potrebu uz tahne domu.Myslim ze brzy bude delat potrebu uz jen venku. :P

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned led 02, 2011 9:59 pm

Super! už je z ní velká holka :)
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

J.Pohlidal

Kolemjdoucí

Treningova Plena

Příspěveksob úno 05, 2011 3:21 pm

dobry den, mame doma 3 mesice starou fenku fr. buldocka ... je to naprosto uzasnej hafan ale posledni 4dny mame problem s vylucovanim na urcene misto - treningova plenka ......
doma ji mame zhruba mesic a pul a do ted s tim nemela problemy a na plenu chodila pravidelne kdyz potrebovala vykonat potrebu a nebyla moznost venceni ... ovsem posledni 4 dny na plenu prestala chodit .. cura si kam chce a vubec ji nevadi ze kdyz to udela a ja ji u toho vidim tak misto odmeny dostane placanec a musi jit na misto :) nevim co mam delat a jak ji mam premluvit a naucit z5 na plenu kterou asi prestala povazovat za misto na curani .. dnes rano taky - vstal sem z postele, ona semnou a prvni co udelala ze se vedle te postele vycurala i kdyz je plena asi o metr dal!!! driv normalne vstala a sla na plenu .. prosim moc o nejakou pomoc ... uvitam jakekoli rady a navrhy ! dekuju :)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Treningova Plena

Příspěveksob úno 05, 2011 6:40 pm

My sme mali podobny problem, Hercul ked bol maly, tak tyzden pekne chodila na noviny na urcene miesto, potom prestal, no rovno vedla to spravil, na trest nereagoval nijako, takze sme pekne ked rano vstal, vstali sme skor nez on a na ruky a vyniesli ho von, tam samozrejme spravil co mal a potom velka pochvala a mnamka. Bobky sa naucil za dva tyzdne robit vonku, ovsem cural vnutri sem tam do skoro piatich mes. Hlavne velmi netrestat a uklidit to az ked Vas nevidi, lebo inak by to mohla zneuzivat. Su to chytre tvory, takze drzim palce. A vacsinou sa to zlomi zo dna na den a nebude treba ani plienky ani nic ine.

J.Pohlidal

Kolemjdoucí

Příspěveksob úno 05, 2011 7:24 pm

dekuji za reakci ... jen by me jeste tedy zajimalo jaktoze nesmi videt jak vykonanou potrebu uklizim?:) no a myslite ze trestat ji za louzicky je spatne? .. sem tak trochu laik jeste ... vzdy kdyz ji u toho vidim ji nadam a prenesu na podlozku a chvilku si ji nevsimam a jdu louzi uklidit :) ...

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob úno 05, 2011 7:33 pm

Byli jsme naprosto ve stejné situaci. Na rady zkušenějších jsme pleny poslali do pryč, začli s ní chodit ven tak jako na začátku, když jsme si ji dovezli tzn. co dvě hodiny a do týdne se venčila jen venku.

J.Pohlidal

Kolemjdoucí

Příspěveksob úno 05, 2011 7:48 pm

jde hodne o to ze si nemuzu dovolit vencit ji kazde dve hodiny kdyz jsem v praci :( jinak samozrejme uz venku kadi a vydrzi to .. doma kadi minimalne ale to curani nam porad dela problemy ... no raci s ni jdu ven :)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob úno 05, 2011 8:38 pm

a jak často chodí ven? možná bych to zkusila i po větší době, případně o víkendu nebo nějaké podobné delší časové době kdy by to šlo, ji brát co ty dvě hodidky a pak prodloužit, ale pokud to mám říct za sebe, tak bych prostě plenu dala pryč. Naše fena si očividně totiž řekla něco jako "mám tu čůrací podložku, tím pádem je celej pokoj můj čurací" a tím, že jsme ji podložku oddělali, dali přiměřeně najevo že tak to nejde, jsme ji naznačili že čůraní kdekoliv v bytě je prostě tabu a to by právě s podložkou nešlo. Ale samozřejmě jen na vás pro jaké řešení se rozhodnete.

J.Pohlidal

Kolemjdoucí

Příspěvekned úno 06, 2011 4:12 am

Muzu se jenom prosim zeptat jakym zpusobem jste ji naznacili ze ma curat venku a ze bez podlozky se obejde? :) mam pocit ze prisna vychova nezabira takze se od ni zacinam vzdalovat .... no co dve hodiny je pro me nerealne bohuzel ... venku je tak 4x denne 2x rano 2x odpoledne a kdyz nejsem v praci tak s ni pravidelne chodim i vecer, venku jsme vetsinou cca 10min (berte v potaz zimu ktera steneti hodne vadi) ale vetsinou se proste venku nevycura ... udela to az treba doma nekam na zem coz samozrejme rozciluje hlavne zeny v domacnosti .. ja to klidne utru me to nevadi ... ale holkam to vadi hodne .... no mam trpelivost a kazda rada dobra vsem co prispeli dekuju moc :)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned úno 06, 2011 12:12 pm

No já s ní byla pořád doma, takže jsem ji prostě chodila za zadkem a jakmile se vyčůrala, tak jsem ji nadala. Pokud jsem ji při tom nepřistihla, tak jsem ji k tomu vzala, nadala jí a pak jsem se s ní nebavila. (to vše smz bez té podložky, protože jednak by v tom měla zmatek, že předtím na ni mohla a ted už ne a navíc když se venčila i mimo ni, stejně byla k ničemu) Fyzický tresty nepoužívám a ani nevěřím tomu, že už si pak pes neuvědomuje co udělal, což se mi potvrdilo, když dělala bordel, když byla sama doma. Dostala nadaný s těma věcma v ruce, zbytek dne se s ní nikdo nebavil a nějakou dobu bordel neudělala. Ale každý pes je smz individuál.
Taky tím, že jsme venčili tak často, tak pak ani neměla potřebu to už dělat doma, takže "tresty" mohli vymyzet a nastali jen pochvaly venku. To že se venku nevyčůrá je u štěněte normální - má tam spoustu cizích pachů a je nejisté. My s ní byli venku prostě do té doby dokud se nevyčůrala. Taky to bylo v zimě, ale dali jsme jí mikču a blbli jsme s ní, aby se zahřála. Pak jsme ji smz moc pochválili.
Snad jsem vám nějak pomohla.My to měli právě hodně ulehčený tím, že jsem s ní byla doma asi necelý tři měsíce, jen jsem odcházela v rámci zvykání na samotu, v tomhle to máte složitější, ale určitě to zvládnete =)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekned úno 06, 2011 7:58 pm

Ja som mala prve mesiace matersku dovolenku :mrgreen: Bola som zrovna chora ked sme maleho brali a tak prvy mesiac prebehol ani som nevedela ako, potom bola skola, ale posledny rocnik, takze malo hodin a mohla som byt doma a chodit tiez tak kazde dve hodiny. Ale existuju aj plienky take, co sa normalne daju ako detske, len su pre psa, dostat ich v petshopoch. Ked clovek chodi do prace moc si so stenatom nepomoze.Ale treba aj doma striehnut kde to najcastejsie spravi, nas mal proste oblubene miesto za kreslom v obyvacke a tam su dlazdice, takze sa iba zotrelo. Je to smrad, no ale ani male decko sa nenauci chodit na toaletu za tyzden. Hlavne motivovat, vonku sa hrat, pochvalit, doma si ponadavat, chvilku ignorovat, to je najlepsi trest. Tych par tyzdnov behania s handrou stoji za to, co pride potom. :)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned úno 06, 2011 9:51 pm

Já tenkrát měla zkouškový ve škole, takže to bylo uplně super. Angie měla i dost problémy se zažíváním, zvracela po každém jídle, takže jsem aspoň měla čas jí hlídat a lítat po veterině :? :) Jinak s tím místečkem to Angie taky měla takhle, tam jsme ji tam tu podložku dali. No a pak se jí místečko rozšířilo po celém tom pokoji včetně postele a podložka šla do háje :D

Fanda

Návštěvník

Příspěvekned úno 27, 2011 12:31 pm

Dobry den, chapu Vasi obavy, take jsem mela hruzu z toho jak to zvladneme s tou plenou, s pritelem jsme v praci nepravidelne, jednou rano, jednou vecer, pak zas ne. Bylo jasne, ze z toho pes bude mit akorat zmatek v hlave. Prvni mesic jsem byla skoro porad s Fandou, to se naucil i na povel "curanky-kakanky" vyprazdnovat se venku, takze vedel co to znamena. Pliny jsme pouzivali detske prebalovaci z Globusu. Jak rikate, ve 3 nebo 3,5 mesicich zacal menit strategii. Takze se vyplatilo po kazde! kdyz to udelal vedle nebo i jinde, durazne "nesmis" ( presne "nesmis", povel "fuj " je uplny zakaz, kdyz treba zere hovinka venku, "nesmis" preci jen doma vedle, venku ano ), prenest nebo privolat k pline a " tady jsou curanky-kakanky, tady !" Zadne cumakem a pod. nasilnosti, jen ukazat kde jo a kde ne, ale nesmlouvave, pochopi to hned,den - dva, zalezi na Vasi duslednosti jen za jak dlouho to zacne dodrzovat ta potvurka tvrdohlava. :roll: Tresty na buldiky neplati, na ne se musi chytre.
S tim uklizenim. Fanda mel strasnou srandu kdyz jsem musela vytirat a chtel honit ten hadr. " Ja to udelam, prijde panicek, bude sranda, budem honit (tahat ) hadr ". Takze taky zakaz , "nesmis", nekompromisne, pak taky prijde na to, ze zadna sranda to neni.
Proste trpelivost a duslednost. Jen se chysta, - privolat, pretahnout, prenest na plinu, az to vykona, pochvala, nabidnout jako odmenu treba hru, co zrovna u vas leti, nam stacilo se chvili pretahovat s ponozkou, nebo i jako odmena jen pomazleni. Kdyz uz se stala nehoda, durazne " tady nesmis", zase na plinu zavolat, pretahnout, a "tady jsou curanky, tady!" Nam to netrvalo dele nez mesic, myslim tim, ze za mesic vubec prestal i zkouset jinde curat.
Pak jsme meli problem, ze prisel k pline, postavil se na ni, a - tesne vedle. Ne po kazde, obcas, ale za to jsem nemela to srdce ani karat, natoz trestat, preci se snazil!! A to uz trvalo vic nez mesic, chce to trpelivost, trpelivost a trpelivost. Ted cerstve jsme venku z toho curani doma na plinu, az zacal zvedat tlapu, pubertak jeden, zacal asi dost pozde, v 8.mes, a uz jsem vedela, ze je konec. Tyden- dva plinka lezela trosku "oznacena", a smytec, kdyz sel kolem, ocuchal a nic, tyden lezela jako vyzva, a taky nic. Ted nam bylo 9.mes a plina nikde. Nekomu mozna to prijde dost pozde, ale vzhledem k tomu, ze jsme nemeli "harmonogram", a nebylo to nasilne a stresujici pro psa, rikam dobry. Mame pred sebou minimalne 10 spolecnych let, tak preci kvuli pulroku si nebudem kazit vztahy.

buchtalin

Návštěvník

Příspěvekpon úno 28, 2011 9:23 pm

Ahoj, pro všechny co používate plenu, tak v Bille mají přebalovací podložky pro děti 10ks za 59Kč. Plní to ten samej účel jako treningová plena ze zverimexu 10Kč za 190Kč. Pro ty co ještě neobjevili :D
Vigo 3 měsíce, krmíme Chicopee Puppy Lamb and Rice
Další

Zpět na Výchova a výcvik