Právě je pát úno 23, 2018 9:47 am

Venčení a kdy s tím začít / Čistotný buldoček ano či ne

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Olga

Moderátor

Re: Jak naučit buldočka čůrat na noviny

Příspěvekstř dub 18, 2012 2:16 pm

já mám v dočasce mopsinku Žofinku, která šest let žila někde v chlívku, spolu s dalšími dvěmi mopsinkami a bulteriérkou. Nevím jak a na co jí ten chlap učil, ale Žofule čurá "zásadně" na noviny, nebo hadr, nebo kobereček. Jdeme ven, courám s nima hodinu parkem a když se vrátíme Žofka poďho honem na noviny. Takže po ránu teď máme rituál: vidím že se začíná točit, zařvu na dceru aby jí podržela, naházím na sebe co mi přijde pod ruku a peláším s holkama ven. O víkendu byla se mnou na zahradě (Amálka se válela na peci) a trpělivě mi šlapala po sadbě, takže jsem měla možnost koukat zda čurá a jo, sem tam ucvrkla. Určitě se časem naučí, kde ano a kde ne, ale zvažuji, že budu sebou na procházky nosit noviny sebou. :D
Olga a Amálka

levl.ok

Návštěvník

Čůrání na koberec

Příspěvekúte dub 24, 2012 2:49 pm

Prosím o radu,našemu Augustýnovi je 2,5 roku,nikdy doma nečůral až do chvíle než jsem koupila 2 nové koberce!Na ty staré nečůral,ale z těch nových si udělal záchod!Sám doma je minimálně,ven chodí často,pije normálně,prostě všechno je v normálu ale denně jsou na koberci tak 3 louže,nestíhám čistit a sušit,párkrát jem ho plácla,dala hlavu na louži a vynadala mu,nic nepomáhá a čůrá vesele dál!
Nechápu proč to dělá,je to můj 2.buldoček a nikdy jsem neměla takové problémy.
Máte někdo podobné zkušenosti?Prosím poraďte :) !Děkuju Lenka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Čůrání na koberec

Příspěvekúte dub 24, 2012 2:59 pm

No toto je zahada aj pre mna,nas to sice nerobi na koberec,ale doma na babkinu postel. Hned ako sa raz na tu postel dostal a bol tam chvilu sam tak hned tam nacural,druhy raz bez dozoru to iste,zacal nuchat hrabat a vybavene. Inak nikde necura,vydrzi dost dlho bez vencenia,ked sa nahodou neda inak. takze skor maju koberce specificky pach. Skuste koberce uplne nanovo vytepovat a cele,aby sa pripadny lakavy pach prebil saponatom. Koberce mohli byt v sklade,kde mohla byt nejaka vona,co ho tak vabi,ze nan musi nacurat,pripadne precurat ten pach.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

levl.ok

Návštěvník

Příspěvekúte dub 24, 2012 3:21 pm

Tak do postele se nám taky několikrát dřív počůral když tam byl sám,takže sám má zákaz!
Jednou značkoval rohy na návštěvě!
S tím tepováním je to dobrý nápad,děkuju!
Jsem už docela zoufalá,i přes čištění to začíná být dost cítit :(
Nikdo z mých známých pejskařů nemá s tímto zkušenosti,slyšela jsem že existuje nějaký spray který má prý odnaučit psy čůrat kde nemají,nemáte s tím někdo zkušenosti?

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 3:25 pm

ten sprej je na houbajs,je to navyse aj nejake nie moc bezpecne pre ich zdravie,na nasho kocura to vobec nezabralo,prave mam dojem,ze uplny opak a znackoval u mamky jak blazen. u psov je to tiez take,ze u jedneho zaberie a u ineho nie. Ja skor radim to dokladne vytepovat,nejakym vanishom,alebo proste tepom,co fakt vonia. Potom to prestane ocmuchavat a precuravat.
Viem si predstavit,co to je...skoda koberca :roll:
nas je taky cmuchal a tak skusenosti mame :wink:

levl.ok

Návštěvník

Příspěvekúte dub 24, 2012 3:42 pm

Ty koberce jsou takový vysoký,vypadá do jako travička :) není na tom louže vidět,musí se otočit,takže se tam tomu parchantovi mýmu milovanýmu čůrá pěkně :D !
Nejhorší je že já na něj neumím křičet,párkrát jem ho plácla ale vůbec ne silou,buldočkům prochází hodně věcí díky jejich krásnýmu obličejíčku :lol:
Ale moc bych bych si přála aby to přestalo,vydrbu je o víkendu,hodím je ven a nechám je vysmradět :) !

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 3:46 pm

fakt ot vytepovat,ja mam dobre skusenosti s takym ceskym tepom-vola sa to kobex,je to dost vonave a hadam to zaberie.Inak ono ho to mozno prestane bavit,ked ta travicka jak to volate trosku zlahne. My mame doma falosne perzany a teda tie uz zniesli svoje..nas ich oblinkal..pre zmenu:)

lat.jiri

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 5:50 pm

Ahoj levl.ok,
tak s tím máme velké zkušenosti-bohužel :evil: Naše Jůůů z množírny neměla základní hygienické návyky a dlouho se nemohla s kobercem popasovat.Je to asi normální...za prvé si značkovala teritorium a za druhé když to na ni přišlo tak to sekla kam ji napadlo.Pomohlo ,že jsme ji neustále honili čůrat ven ve dne a v noci.Teď už je to prakticky v normálu ,ale když přijdou na návštěvu cizí lidi nebo psiska okamžitě preventivně kropí všechny koberce v bytě :evil: :wink: . Spreje z Německa na odpuzování jak už psala Kika nepomohly ale máme už vypracovanou takřka dokonalou likvidaci moče z prochcanejch koberců.Chce to na zatížení aspoň 20 litrovej plnej kanystr vody,na postižené místo přiložit několikrát přeloženej savej papír z role(á-asi cca 40Kč a dýlka cca 100 m-kuchyňské utěrky Amélia-Kaufland) a moč se dokonale asi po 5 hodinách vyssaje a pak se s chutí tepuje :P Když už je to neúnosný tak se holt musí koupit nový koberec,ale co by člověk neudělal pro ty naše zlatý buldočky :P Hlavně pevný nervy a trpělivost :P
S buldočky za lepší zítřky a nikdy jinak !!!

radka

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 7:45 pm

lat.jiri píše:Ahoj levl.ok,
tak s tím máme velké zkušenosti-bohužel :evil: Naše Jůůů z množírny neměla základní hygienické návyky a dlouho se nemohla s kobercem popasovat.Je to asi normální...za prvé si značkovala teritorium a za druhé když to na ni přišlo tak to sekla kam ji napadlo.Pomohlo ,že jsme ji neustále honili čůrat ven ve dne a v noci.Teď už je to prakticky v normálu ,ale když přijdou na návštěvu cizí lidi nebo psiska okamžitě preventivně kropí všechny koberce v bytě :evil: :wink: . Spreje z Německa na odpuzování jak už psala Kika nepomohly ale máme už vypracovanou takřka dokonalou likvidaci moče z prochcanejch koberců.Chce to na zatížení aspoň 20 litrovej plnej kanystr vody,na postižené místo přiložit několikrát přeloženej savej papír z role(á-asi cca 40Kč a dýlka cca 100 m-kuchyňské utěrky Amélia-Kaufland) a moč se dokonale asi po 5 hodinách vyssaje a pak se s chutí tepuje :P Když už je to neúnosný tak se holt musí koupit nový koberec,ale co by člověk neudělal pro ty naše zlatý buldočky :P Hlavně pevný nervy a trpělivost :P

Já se trošku rozepíšu..neb to se nedá :D Jirka mě totiž pobavil a moc hezky to napsal:lol:
Přesně u nás, holka z množírny, takže chcanky snad už přestávám řešit a jen peru a peru...ta moje (máme koberec jen dekorativní pod stolem) zase "chčije" do pelíšků, dva dny třeba nic..pak počůrá svůj i Šakyho.Někdy klidně i přede mnou :shock: Přitom si často i sama řekne a má to pár krůčků fr.oknem na terasu a do zahrady!
Ono se to nezdá,ale prát dva velké pelechy třikrát týdně mě fakt už NEBAVÍ a SÉŘE !!!! ...ale to je asi tak vše co MŮŽU DĚLAT :D
Jinak Jirko jak píšeš, že ochčije když příjdou psi..ona je určo furt šťastná, že je u vás a musí hned všem ukázat, že ona je u vás doma, tak moc si váží svého domova!! Tak to mi nikdo nevymluví! :D
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

levl.ok

Návštěvník

Příspěvekstř dub 25, 2012 5:12 pm

Jsem ráda že máte podobné zkušenosti a že v tom nejsem sama :lol:
Ne že bych to někomu přála!Není to moc příjemný pořád lítat s kýblem a hadrem a prát pelechy!
Jsou to naši experti :D !Ale hlavně ať jsou zdraví,všechno ostatní se dá nahradit!

javal

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv dub 26, 2012 2:42 pm

Dobrý den, mám dvě buldočky - 2,5letou Emičku, kterou mám od štěňátka a asi 4letou Žofku z množírny, která je u nás půl roku... Nedávno jsme přijeli ke kamarádce na chalupu a během 10 minut se Žofka vyčůrala v pokoji na chlupatý koberec a Emča vyskočila na křeslo a vyčůrala se tam! Já byla v šoku - u Žofky bych to ještě pochopila, museli jsme ji učit, že se má vyprazdňovat venku..., ale Ema mě naprosto šokovala - na návštěvě počurat křeslo ! Naštěstí kamarádka naše holky miluje a vzala to s humorem...
Teď se skoro bojím vzít holky někam na návštěvu :P ...Jana V.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv dub 26, 2012 2:49 pm

No toto je uplna normalka :) Ku nam tiez dosla na navstevu kamoska s fenou,co ju ma z mnoziarne zachranenu. Ta samozrejme hned oznackovala nove prostredie a ten nas-mame ho od stenata,curanie doma nepraktizuje ani omylom, tak Hercul normalne prisiel a pekne do podrepu a asi pol metra od jej miesta spravil mlacku...tam ide skor o nejake oznackovanie si teritoria,najma noveho,ono sa to sem tam stane. Neviem podla coho si vyberaju tie miesta. U nas v starom byte chodili vsetky psy na jedno miesto, proste do rohu. Koberec sme nemali,ale chodil tam Hercul uz od stenata a vsetky psy,co dosli a spravili nejak na navsteve mlacku,tak hybaj tam :mrgreen: Im tie miesta musia nejak vonat a vacsina ludi to berie uplne normalne. K hysterkam s handrou v ruke psa radsej ani neberiem.... :roll: :mrgreen:

lucie.zeniskova

Kolemjdoucí

Naschvály - curani a kadeni na postel a jine

Příspěvekpát čer 15, 2012 7:12 pm

Ahoj, tak opet po delsi dobe problem. Kdyz uz neni Andulka nemocna, tak je na zabiti, protoze je asi v puberte. Neustale naschvali me privadi k silenstvi:) povesim ji za usi do pruvanu, potvoru. Nedavno jsme se stehovaly a nez k tomu doslo, zacala mi curat na jednu ze sedacek, i kdyz dostala vyprask, i kdyz byla hubovana, max. den dala pokoj a znovu. sedacku jsem pri stehovani dala pryc( mezi tim zacala harat) tak me napadlo, ze si to treba znackuje..ale asi ani to ne... ted jsme v novem,stary dil sedacky tu neni, a Andula byla hodny 1 a 3/4 stary buldocekvim z. Nicmene ted x dni uz po nejake dobe co jsme v novem, si vymyslela, ze se milostive vycura a vykadi do postele. ... malem jsem ji prerazila, dostdala vyhubovano, byla vyhozena, nesmela do postele.. nic. druhy den prijdu a opet to same, to uz me ani nevitala, protoze tusila, ze bude vyprask opet. i kdyby se vycurala na zem, dostane vvyhubovano, ale do postele? vylozene toy dela naschval.. vubec nevim, jak ji donutit aby se chovala trosku normalne. prece jen je skoro dvouleta, curani a kadeni doma, si myslim, ze zkusenosti s predeslymi psi, by melo uz ustat, natoz vylomeniny jako tohle. pravda driv nesmela do loznice pokud jsem nebyla doma ale tady zatim nejsou dvere.nicmene tohle si prece nema dovolit:( sebrat ji zradlo a nechat ji den, dva bez toho? nebo opravdu jen poridit dvere.... ? prece se ji nemuzu podrizovat:/ prosim prosim .... mate nekdo zkusenost s takovouhle darebou jako mam ja?dekujuu L. :evil:

Franceska & spol.

Stálý člen

Re: Naschvály - curani a kadeni na postel a jine

Příspěveksob čer 16, 2012 1:27 am

Promiňte, ale při čtení vašeho příspěvku mě jímá hrůza. Vaší fenky je mi líto, protože má jisto jistě psychický problém z toho, jak se k ní chováte. Pes není člověk, aby si dal do souvislosti, že nedostane najíst za to, že vám udělal do postele bobek. To, že ho fyzicky trestáte za počuranou postel, což zřejmě udělal ve vaší nepřítomnosti, k tomu vůbec nemám slov. Jestli máte nějakou zkušenost se psy, jak vyplývá z vašeho psaní, divím se, že zůstali "normální". Zřejmě to bylo jiné, odolnější plemeno, ale buldočci jsou tak citliví a vnímaví, že toho svého tímto přístupem úplně a nenapravitelně zkazíte, pokud už se tak nestalo.
Je mi z vašeho dotazu smutno :(
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

lucie.zeniskova

Kolemjdoucí

Příspěveksob čer 16, 2012 10:35 am

no.. obavam se, ze tim, ze bych na ni byla hnusna nebo cokoliv jineho, to opravdu nebude, to ze ji vyhodim z loznice, nebo na ni zarvu, si nemyslim, ze by bylo, kdyz to prezenu, tyrani v jakekoliv podobe! zrejme to spis vypada na to, ze byla, je nebo co ja vim, nervozni z celeho toho stehovani a noveho mista- pripadne, ze ji v na tom novem miste nechavam samotnou.pokud vy nezarvete na buldocka, nebo mu nevynadate, to je ale vas problem. co se tyce toho jidla, to jsem se radila s clovekem, co psi cvici, nicmene jsem to neudelala. nemyslim si, ze je jakykoliv duvod, Andulku litovat nebo cokoliv podobneho. ma veskery servis a je rozmazlena jako malo kdo. To ovsem neznamena, ze ji necham curat nebo kadit do postele. Jak pes tak zrejme i deti maji nejake hranice. Pokud vas pes muze vsechno, co se mu zamane.... prosim. U me to tak nebylo s predeslymi psi a nebude to delat ani Andulka. prosila jsem o radu, jak se k tomu postavit a co s tim delat, kdyz to predtim nedelala. ne o nejake vase posudky typu, jak se chovam nebo nechovam ke svemu psovi.
diky
L.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěveksob čer 16, 2012 12:15 pm

Chuděrka malá, asi je z vašich metod uplně deprimovaná :cry: se psem neumíte vůbec jednat. Ona vám nerozumí a vy se o to ani nesnažíte. Pokud si myslíte, že všechno vyřeší mlácení psa, hubování a nedejbože braní žrádla.....tak to je vážně už těžký kalibr :roll:

To že nechcete číst ničí posudky je sice hezké, ale ono to s chováním psa chtě-nechtě souvisí. Pokud psa vydeptáte do stádia, že vám sere do postele, je to jen vaše vina. Rozhodně ne psa.

Dáváte jí naprosto nesrozumitelné signály, fenka nemá mantinely, je z vašeho chování vystresovaná, neví co má dělat a tak dělá tohle.

Pokud jsem to dobře pochopila, dřív doma nebyla sama, teď je (viz váš příspěvek). Pes není hadr, taková změna s ním pochopitelně zamává, o stěhování ani nemluvím. Věnujte se jí, probůh nemlaťte ji pořád. Stěhovali jste se, je doma sama a vy domů po 9 hodinách nakráčíte a ještě jí zmrskáte....komu by z toho nehráblo? Ještě vzít žrádlo a posrala bych se vám do postele i já :roll:

VĚNUJTE SE JÍ!! MAZLETE JÍ! DEJTE JÍ JISTOTU. JASNÁ PRAVIDLA A ČAS....a jestli chcete někoho mlátit, doporučuji zrcadlo. Té prdelky malé zmatené je mi upřímně líto :|
Míša a Duffy (1 rok)

lucie.zeniskova

Kolemjdoucí

Příspěveksob čer 16, 2012 1:28 pm

me fascinuji vase dedkce o mlaceni a nevenovani se psovi? o tom tady snad byla rec? ja mam dojem ze ne, a pokud neumiter cist, je mi lito opravdu vas. O mlaceni nebylo nekde ani zmineno a vy se chovate, jako bych ji rezala od nevidim, do nevidim! to ze ji vynadam pri cemz zvysim hlas a zakazu ji pripadne jit do postele, fakt nema co spolecnyho z nejakym mlacenim. to ze ji potrestam tim, ze nesmi do postele, fakt nepovazuju za nic jinyho nez trest za to, ze tam curala nebo kadila! a opet jsme u toho. pokud vy netrestate psa za nic tim, ze by jste mu rekli jdi na misto, pak je mi lito vas, protoze musite zit v neccem neuveritelnem. To ze jsme se stehovali nemeni nic na tom, ze i tak par hodin denne byla sama doma a to same se deje tady. zmena je POUZE v miste (to znamena v byte) a to ze si hur zvyka sice chapu a OPET se vracim k memu dotazu, co s tim delat, nechci ji hubovat, ale jak ji pomoct. to ze nebudu chodit do prace, nebo ji neokriknu at jde za neco co udelal na misto, se fakt nic nezmeni, takze prosim vas i jine zucastnene, aby jste si tyhle opravdu debility, nechali pro nekoho jineho. ja se hodlam s nekym poradit a neposlouchat takovvehle nesmysli! a pokud nekomu doporucujete nekoho prastit, tak mozna sama sebe aby jste se probrala....

diky L.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěveksob čer 16, 2012 2:10 pm

Komu není rady, tomu není pomoci....

Jen pár naprosto základních rad. Nemlaťte psa za neco, při čem ho nepřistihnete. Změna POUZE místa, kde pes tráví 22 hodin denně, je světe div se, stresující.

Můj pes je naprosto čistotný již od svých 4 měsíců. Svého psa nemám potřebu mlátit, je totiž dobře vychovaný, perfektně poslouchá a dokonce mi ani nesere do postele. Je vyrovnaný, klidný a šťastný. Až se mi do postele vysere, dám si pěstí a začnu hledat příčinu U SEBE!!! Protože jsem inteligentní a vím, že v psovi chyba není :wink:

To, že momentálně píšete, že psa nemlátíte je sice moc krásné, avšak VAŠE věta : "uz me ani nevitala, protoze tusila, ze bude vyprask opet" mluví sama za sebe.

Tak jestli si myslíte, že TADY najdete rady jakým způsobem zlískat psa, tak hledáte opravdu špatně.

ZKUSTE SE KONEČNĚ ZAMYSLET NAD SVÝM CHOVÁNÍM!! Buldoček je VELMI citlivý pes. Znovu opakuji VELMI citlivý pes. Naprosto stačí zvýšit hlas. Vaše buldočka je s vámi zcela jistě velmi nespokojená a svou nespokojenost vyjadřuje právě tím, co dělá. Zkuste se jí víc věnovat.... :wink: A přemýšlejte taky trošku co se té chuděrce v té hlavince může honit... :roll:
Míša a Duffy (1 rok)

lucie.zeniskova

Kolemjdoucí

Příspěveksob čer 16, 2012 2:32 pm

pro vasi informaci, je spokojena, hodna, posloucha, je neustale s nami nekde na vyletech, na chate a kdekoliv jinde, ma veskerou pozornostl a prave to, ze vi, ze neco udelala co bezne nedela a proto me neprijde ani vitat asi znamena, ze je si toho vedoma, ze je inteligentni. x krat staci zvysit hlas, to je praccda ale to, ze ji placnu nebo poslu na misto,.... no a? nikdy jste ditety nedala pres ruku, nebo na zadek? to zrejme, je taky neustale mlaceni a pomalu tyrani, ne?smutne, ze nechavate psa delat cokoliv. pesti si dejte. klidne bych vam pomohla... aby jste si nevymyslela kraviny, a kdyz nemate jak poradit, tak se nevyjadrovala! az budu chtit nejake stupidni vymysly, ktere nepotrebuju vedet, zajdu si za vami, v tomto pripade, spis zkusim trenera psu a pod., ktery bude mit na sklade zrejme inteligentnejsi radu a odpoved....ktera nam pomuze ji to tady nejak vylepsit, aby si zvykla tak, jako byla doma tam. mejte se blaze.timto ja s vami debatu koncim.

Diky

L.

benditko

Stálý člen

Příspěveksob čer 16, 2012 4:26 pm

Určitě je to reakce na stěhování. Nové prostředí a když odejdete, může mít strach, jestli jí tam nenecháte.
Zkuste jí když jdete pryč omezit prostor, aby se k postelím nedostala. My jsme Maxovi udělaly z prken zábranu, byl v kuchyni, měl tam pelíšek, hračky a jídlo s vodou. Když jsme doma, může všude. Nám se v únoru stalo, že vyhořel panelák, kde bydlíme. Max byl nejprve týden u mých rodičů a nyní jsme už 4 měsíce v hotelu vedle našeho domu a čekáme až dům zase uvedou do obyvatelného stavu. Takže během velice krátké doby měnil 2x prostředí a byl z toho taky hodně vystresovaný, ale čas všechno spravil a zvykl si. Buďte trpělivá a opravdu zkuste vymyslet způsob, jak jí oddělit od ložnice. Držím palce :wink:

Evele1

Návštěvník

Příspěveksob čer 16, 2012 5:11 pm

Dobrý den
tak jsem se vrhla na tuhle diskuzi,že se dozvím, co dělat,když mám stejný problém,a vidím jen hádku a žádné řešení :-(
Prosím, poradíte mi tedy?
Meggie je z velmi špatných podmínek množírny, díky zanedbaný zánětům v uších hluchá a díky tomu na mě hodně fixovaná. Teda asi ne jen díky tomu,po tom co jsem si ji vzala jí dlouho trvalo,než si ke mně našla cestu a o to je naše pouto teď silnější. Jsou jí tři roky, už měla 4x štěňata....
Ale k věci.
Nedělala to nikdy,nechávám jí přístup právě i do ložnice,vše bez problémů, když pominu úplný začátek,kdy beru,že si to u mě značila a byla ve velkém stresu, ale minulý týden jsem přišla z práce a bylo načůráno v posteli. Kdyby to nemohla vydržet kvůli nachlazení, protože venčená je často, proč právě do postele?
Nevíte, proč to pejsci dělají? myslela jsem,že mě klepne :-)
Megince dělám po jejím předchozím životě pomyšlení, tak si myslím,že se mi nemstí, že jdu pryč, a i kdyby,tak že tak najednou....jen mě to zarazilo a překvapilo a od té doby zavírám ložnici...
Jen mi vrtá hlavou příčina....

benditko

Stálý člen

Příspěveksob čer 16, 2012 5:28 pm

Já si myslím, že je to proto, že se to vsákne a nezůstane louže. Maxovi když se stala nehoda, tak taky většinou do postele nebo na koberec, na lino nikdy. Ale naštěstí je to pryč a už to dlouho nedělá. Měl to většinou propojené po lécích nebo když měl jako součást diety brambory, to byl jako průtokový ohřívač. Hrozně jsem se bála, že bude čůrat na koberec v hotelu a naštěstí tu neudělal ani jednu loužičku :D. Asi ví, že bysme museli spát pod širákem, až by nás vyhodili :lol:

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěveksob čer 16, 2012 7:30 pm

Se vším co napsala Mafinka01 souhlasím naprosto bez výhrad.

Pro ostatní - pokud si přečtete pozorně příspěvek od lucie.zeniskova, zjistíte, že problém s čuráním na sedačku vznikl ještě před stěhováním, v původním bytě a po přestěhování to jen pokračovalo, takže se domnívám, že příčina nebude jen ve změně prostředí, ale skutečně v lidech.
Lucie, neříkejte, že o žádném mlácení nebyla zmínka, když píšete, cituji: "Nedavno jsme se stehovaly a nez k tomu doslo, zacala mi curat na jednu ze sedacek, i kdyz dostala vyprask, i kdyz byla hubovana, max. den dala pokoj a znovu. "
Já mám také dvouletou fenku a NIKDY nebyla bita, pokud pominu třepnutí přes zadek, když je přistižena jak venku strká čumák do nějakých fujtajblů. Možná mám jen velké štěstí, že i přesto je hodná, poslušná, bezproblémová :lol: . S čistotností jí to trvalo poměrně dlouho, můžu říct, že teprve tak od 8-9ti měsíců je čistotná naprosto stoprcentně. Po půlroce se nehody stávaly sice zřídka, ale byly, až můj manžel tvrdil, že se to "ten pes" už nikdy nenaučí. A vidíte, naučil. Bez bití, bez násilí, v pohodě. Když jsem ji doma přistihla "při činu", jasně, že jsem ji okřikla, ale to bylo vše - uklidit a víc nekomentovat se vyplatilo. Zrovna tak, když přijdete domů a je tam "něco voňavého" nemá absolutně smysl psa trestat. On od vás čeká vítání ,pamlsek, hru, těší se na vás po celém dnu stráveném o samotě a místo toho dostane výprask :evil: Nezlobte se, ale z toho by byl na hlavu každý pes.
A pokud vám opravdu nějaký cvičitel psů poradil nedat fence 2dny nažrat, pak předpokládám, že jí to také umí náležitě vysvětlit :wink: .Jinak nemá u psů co dělat. :!:

Pro Evele1 - váš případ bude určitě zcela odlišný, vy máte fenečku z množírny a tam to bude chtít víc času i trpělivosti. Může začít děla věci, které dřív nedělala. Pokud vám načurala do postele, skutečně to třeba tentokrát nemohla vydržet nebo si mohla sama stýskat, cítila váš pach a přeznačkovala si ho. Nejednodušší je opravdu zamezit přístupu do ložnice aspoň na nějakou dobu, později můžete zkusit otevřít a uvidíte. Ono se někdy v těch psích dušičkách děje bůhvíco. Kdyby nám to tak mohli ti naši miláčkové povědět, bylo by vše snažší. :)

Ivana, Franceska & spol.

Evele1

Návštěvník

Příspěveksob čer 16, 2012 9:30 pm

Francesko, moc děkuji za odpověď...to asi bude ono. Bylo jí smutno,tak si prostě vlezla na můj pach a tam si přidala svůj :-)
Jinak když Meggie něco provede,tak já můžu křičet jak chci ,že,když je nesylšící. Teda mohla bych, už se to snažím odbourat,když je to zbytečné,na ni křiknout.
Ale tím,že je z tak špatných podmínek, to dělám minimálně, v podstatě jí všechno odpouštím, což asi taky není dobré,ale co. Špatného měla v životě dost.
Ale k tomu okřiknutí, tím, že se spousty věcí bojí, tak jí vlastně stačí vidět, že se zlobím. Ona se pak přikrčí, kouká na mě omluvně..... no a zlobte se na ni! :-)
Tak ještě jednou díky,ložnici budu prostě zavírat. Ostatně ve zbytku bytu jí nic nechybí :-)))

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěveksob čer 16, 2012 11:00 pm

Evele, Megince u vás docela určitě nic nechybí. I kdybyste měla maličký byt, ona klidně počká v jedné místnosti, stejně dobu samoty většinou prospí a prostě bude vědět, že ložnice se otevře až po vašm příchodu a bude šťastná, že tam večer s vámi může spát. :P
Kdybyste časem chtěla zkusit dveře ložnice otevřít i přes den, dala bych na postel nějakou nepromokavou podložku, jako se dává např. dětem nebo starým lidem a přes ni ještě deku, která by se v případě "nehody" nechala vyprat.
Meginka si v životě užila asi dost zlého, proto nevidím nic špatného na tom, že si ji teď budete tak trochu rozmazlovat. Tím vůbec nemyslím, že ji všechno dovolíte, ale frbulci jsou tak citliví, že ona brzy pochopí co se vám nelíbí a pokud vás bude mít ráda, bude vás respektovat a udělá pro vás, co vám na očích uvidí :D Moc vám oběma přeju, abyste si spolu užily ještě hodně šťastných společných let.

Ivana, Franceska & spol.

lucie.zeniskova

Kolemjdoucí

Příspěvekned čer 17, 2012 1:03 am

Benditko , dekuji, zkusim:) ona to proste jinde neudela, jestli si uziva toho, ze tam nikdy driv nemohla, nebo to tak jako chce zamaskovat ... nicmene zkusime ji trosku omezit prostor .. ona kdyz bude na plovouci podlaze tak to neudela... to je proste zakon schvalnosti, ja ji tom pelechu klidne necham at se tam vali, stejne je vecne rozvalena na sedacce nebo na me .... ale tohle nejde.. ja jsem uz pri stehovani predpokladala, ze to je tim, jak se kolem ni litalo a balilo a pak jsem si ji brala do noveho, aby si zvykla a zjistila, ze tu ma pelisek a tak, ale holt je asi jeste brzy...tak uvidime .. dekuju za radu:)

lucie.zeniskova

Kolemjdoucí

Příspěvekned čer 17, 2012 1:06 am

Franceska, tak i pro vasi informaci, to ze ji placnu pres cumak a pritahnu ji k tomu co udelala, opet nepovazuju za jakkoliv spatne trestani anito neni nic vyjimecneho. a za druhe. to, ze zacala curat na sedacku bylo v dobe, kdyz uz se balili veci a a postupne se prestehovavali veci a ne ze to bylo davno predtim, takze i vase dedukcce si prosim odpustte! diky

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekned čer 17, 2012 1:56 am

Francesko, tady nemá cenu cokoliv řešit. Paní zeniskova bere v potaz pouze to, co se ji hodi do krámu. Vse ostatni jsou nesmSly a špatně rady a ted i dedukce. Paní zeniskova ma proste vlastní pravdu, fenu zavře do místnosti a voila, mysli si ze problém je vyřešen. Fena je naprosto psychicky rozebrána, ale to je vlastně jedno.

A machani cumaku?! Tak trosku stará škola. Nedivím se ze fena je vydeptana na úrovni fenky z mnozirny!! Hlavně ze mrs. Zeniskova děla vsechno naprosto fajnove a koser !!

Lidi kteří nedokáží uznat vlastní chybu a neustale ji hledají v ostatnich a jejich chování je naprosto, ale naprosto v poradku uplne zboznuji. Bohuzel, je jich všude jak naseto, aneb nejhorší je srážka s blbcem :roll:
Míša a Duffy (1 rok)

lucie.zeniskova

Kolemjdoucí

Příspěvekned čer 17, 2012 11:38 am

Mafinka, ano to mate pravdu, srazka s blbcem opravdu nic moc a z toho duvodu, bych byla rada, kdyby jste se k tomu nadale nevyjadrovala.

Karolína11

Kolemjdoucí

Čůrání

Příspěvekned čer 17, 2012 6:13 pm

Mám takový problém ohledně Eddíka .. on čůrá jako fenka .. nezvedá nožičku .. chodíme s ním kolem stromů .. ale pořád nic .. a to už ma rok a 4 měsíce .. je to normální u buldíků?? Nebo mám radši zajít k Veťovi?
PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik