Právě je pát úno 23, 2018 9:54 am

Venčení a kdy s tím začít / Čistotný buldoček ano či ne

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Mafinka01

Stálý člen

Re: Venčení a kdy s tím začít / Čistotný buldoček ano či ne

Příspěvekned lis 06, 2011 2:34 pm

Za chvilku se sžijete a budete vědět přibližně kdy. Je to vždycky po spinkání, vždycky po papaání :) Chce to trpělivost. Náš Duff byl na tohle moc šikovný, od 4 měsíců věděl, kde se správně čůrá, ale stejně - ponožky jsme měnili stále často :lol: (doma se pokadil snad jen 1-2x) okolo toho 6. měsíce jsem si s ním byla 100% jistá, ale některým to trvá 100% třeba až do 9. měsíce :wink:
Míša a Duffy (1 rok)

valkyra

Kolemjdoucí

Příspěvekned lis 06, 2011 2:54 pm

To víte holky , já tady tiše závidím známému, který má pittbula a za 10 dnů ho naučil dělat kakýny i čuriny jen venku, vydržel i když byl v práci třeba 10 hodin. Takže jsem si představovala, že nám to půjde taky tak lehce. Po tom co píšete sem si zase pěkně stoupla na zem a přestala si to malovat růžově. Ještě že nemám koberce.
Jana a Muf

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekned lis 06, 2011 3:54 pm

Jestli ten známý tak trochu nekecá :lol:
Míša a Duffy (1 rok)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekned lis 06, 2011 4:56 pm

evisek68 píše:Učit psa na plínu nebo nějaký záchod doma v bytě je podle mě hrozná blbost. Jak pak ten pes má vědět, že má vykonávat potřebu venku a ne doma?, za záchod tak může třeba považovat celý byt a ne jen tu plínu nebo bedýnku. Jak mu to pak vysvětlíte že doma na tom určeném místě může a na jiném je to fuj?

Přesně tak. Nám se to docela dost vymstilo a díky téhle, podle mého názoru, blbé metodě jsme se na Angie ani po roce nemohla 100% spolehnout, že nic neudělá...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

valkyra

Kolemjdoucí

Příspěvekpon lis 07, 2011 10:01 am

On ten známý s tím pittbulem bude mít asi nadprůměrně inteligentního psa, když o něm vypráví, tak náš Muf vedle něj vypadá jako malý mentál :) . Je to stejný jako s dětmi, některé chodí na nočník už v 1,5 roce a druhé až skoro ve 3 letech. Jenže dítě má plínu a náš chrochta si to právě vykoná kde ho napadne. Prostě je to pes, nebudu ho polidšťovat. Děkuju za rady holky a přeju ještě pár tak krásných dní jako doposud.
Jana a Muf

Olga

Moderátor

Příspěvekpon lis 07, 2011 1:50 pm

mne Amálka pořád v noci čůrá v předsíni. Už jsem rezignovala, dala k dveřím noviny a smířila se s počuránkem.
Olga a Amálka

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekúte lis 08, 2011 12:18 am

Když jsem si naši Francesku přivezla jako 12ti týdenní štěndo loni v srpnu, říkala jsem si jaká je to paráda, že je teprv konec léta, a byla jsem si téměř jistá, že venčení do zimy určitě zvládne na 100 %. Jenže kamarádka mě rychle vyvedla z omylu :mrgreen: Prý to buldočkům trvá poněkud déle než jiným plemenům, což mohu teď, z vlastní zkušenosti jen potvrdit. Oni nejsou hloupí, pochopí velmi rychle, že se po nich chce vyvenčení venku, jenže to prostě nejsou schopni do určitého věku (hodně individuální) vydržet. Aspoň u nás to tak bylo. Fran se během pár týdnů vyvenčila hned jak jsme vyšly ven, a i když v noci vydržela přibližně od 22-23hodin do 6ti do rána, přes den se jí tu a tam povedlo udělat loužičku i bobek doma. Někdy se několik dní žádná "nehoda" nestala, vždy se to povedlo vychytat, a pak zas pár dní po sobě loužička i bobek. Když jsem ji neviděla, prostě jsem vše bez poznámek uklidila, jakmile jsem ji přistihla, zařvala jsem FUJ a tím to končilo. Ona moc dobře věděla, že se to nemá, tvářila se dost provinile. To trvalo určitě do půl roku, pak se čůrací aj. nehody stávaly už jen minimálně, ale byly. Manžel skepticky tvrdil, že ten pes se to už nikdy nenaučí, ale já věděla své. Bulíci mají delší dospívání a s tím, podle mě, souvisí i otázka hygieny. Můžu říct, že spolehlivě se venku Franceska venčí asi od 8mi měsíců, přes noc vydrží vpohodě a ráno se jí ani nechce vstávat. Kde jsou ty doby, kdy jsem ještě za tmy na pyžymo navlékala oblečení rychlostí blesku, abych buldinu vzala rychle vyvenčit jakmile otevřela oči. :) Určitě nemá smysl psa učit na plenu. To dělala má známá, se svým dvouletým křížencem, který dnes ani přes noc nevydrží a venčí se na plenu - tedy když se strefí :lol:
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekúte lis 08, 2011 12:51 am

Jen jsem ještě zapomněla dodat, že před buldinou jsme měli 16 a půl roku kříženku špice a ta byla od 3 měsíců s venčením v naprosté phodě. Takže ten rozdíl v délce nácviku ( a výdrže) asi opravdu bude tím plemenem :wink:

Ivana, Franceska & spol.

kastan

Návštěvník

Příspěvekčtv lis 10, 2011 4:33 pm

Jakubíková Jitka píše:
evisek68 píše:Učit psa na plínu nebo nějaký záchod doma v bytě je podle mě hrozná blbost. Jak pak ten pes má vědět, že má vykonávat potřebu venku a ne doma?, za záchod tak může třeba považovat celý byt a ne jen tu plínu nebo bedýnku. Jak mu to pak vysvětlíte že doma na tom určeném místě může a na jiném je to fuj?

Přesně tak. Nám se to docela dost vymstilo a díky téhle, podle mého názoru, blbé metodě jsme se na Angie ani po roce nemohla 100% spolehnout, že nic neudělá...

No jo, ale pokud je pejsek delsi dobu sam doma, tak ho chci naucit curat jenom na tu plinku. Nemuzu po nem chtit, aby necural. Vzdy dam plinku na nejake misto, kde nejcasteji cura a docela to pomaha. Kdyz jsme potom doma a cura mimo, tak mu reknem, ze je neco spatne a podle toho jak se tvari to musi vedet :D . Jinak ted pije jak tanker a cura snad 2x vic nez vypije :D
Dalibor a Arnold

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv lis 10, 2011 7:48 pm

kastan píše:No jo, ale pokud je pejsek delsi dobu sam doma, tak ho chci naucit curat jenom na tu plinku. Nemuzu po nem chtit, aby necural. Vzdy dam plinku na nejake misto, kde nejcasteji cura a docela to pomaha. Kdyz jsme potom doma a cura mimo, tak mu reknem, ze je neco spatne a podle toho jak se tvari to musi vedet :D . Jinak ted pije jak tanker a cura snad 2x vic nez vypije :D

Samozřejmě že po něm nemůžete chtít aby nečůral =)) Ale nám se to prostě vymstilo, i když jsme ji doma "opravovali", stejně když pak byla sama doma, tak šla jinam. Nejdřív kousek vedle, mysleli jsme si, že se netrefila, pak dál, dál, až to bylo po celém pokoji. Pak nás někdo nakopl, podložka se oddělala (vzhledem k tomu že ani neměla smysl), začalo se chodit jak se štěnětem, když byla sama doma a nevydržela, tak se to prostě přešlo a světe div se, začala se venčit venku....Ještě furt ale v sobě měla takové to, že ten pokoj je přece jen záchrana a nemohla jsem se na ni spolehnout (ano a člověk by nevěřil, že pes je schopen venku jen dělat že čůrá =D). Uplně jsme to odstranili až kolem roku a půl...Takže podle vlastní zkušenosti, další štěně už podložku neuvidí =D
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

benditko

Stálý člen

Příspěvekpát lis 11, 2011 9:07 am

My měli 17,5 roku jezevčici Betynku, která si s čistotou nedělala velké starosti, spíš to byla její umanutost. Z kraje jsem byla na mateřské dovolené a ona pak nebyla schopna pochopit, že chodím pryč a dělala naschvály. Proto jsem si řekla, že necháme Maxovi v kuchyni plenu ať se klidně vyčůrá a nemá nervy. On ale na plenu vůbec nešel a jediné co s ní provedl je, že jí rozcupoval po celé kuchyni. TAk je bez pleny, ale na rozdíl od Betky je od malička čistotný a doma nic nedělá :wink:

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát lis 11, 2011 1:46 pm

kastan píše: Kdyz jsme potom doma a cura mimo, tak mu reknem, ze je neco spatne a podle toho jak se tvari to musi vedet :D

No, že někdo chodí do práce a nestíhá pejskovo čůrání - to je normální - to se dá pochopit.....ale KDYŽ JSEM DOMA, tak s tím psem přece dojdu :shock: a né, že ho po práci vezmu na procházku a potom "čůrej si jak umíš, mě se nikam nechce" :roll:

Jako Duffík si občas učurnul. Cca do 3-4 měsíců...zbytečnostmi jako plína jsem mu vůbec nemotala hlavu. Pes akorát neví, kde se teda čůrá...doma, nebo venku? :roll:
Když jsem byla doma, tak jsem nebyla líná a chodila s ním co 2 hodiny. Jo, pravda je že jsem třeba přišla o část filmu :roll: ale do půl roku jsem mu 100% důvěřovala....
Míša a Duffy (1 rok)

kastan

Návštěvník

Příspěvekpát lis 11, 2011 4:40 pm

Jasne ze s nim chodime ven kdyz jsme doma. Normalne se to nestava, ale kdyz prijde navsteva tak je cely tak rozjety, ze mu to obcas ujede :D . Kdyz jsme doma, tak uz to pozname, kdy chce jit ven... Ted ale tak uvazuju, ze tu plinku asi odstranime. Sice se obcas trefi ale uz by mel byt natolik stary, aby chvilku vydrzel
Dalibor a Arnold

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát lis 11, 2011 4:50 pm

Jo tako tak to jooo :wink:

Nám taky Duffy učurával, když přišla návštěva. Jak blázínek....většinou známí odcházeli domů s půjčenými ponožkami :roll: :D
Míša a Duffy (1 rok)

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekúte lis 15, 2011 12:11 am

Kastane, odstranit plenu bude pro Arnolda to nejlepší řešení. On musí pochopit, že doma se zkrátka venčit nesmí, nikdy, ani když bude delší dobu sám. Brzy to určitě vydrží po celou dobu vaší nepřítomnosti, ale s plenou na zemi, kde se "TO" smí, mu stěží vysvětlíte, že musí počkat, než přjdete domů. Je rozhodně lepší na čas odstranit koberce, nebo nechat psa pouze v místnostech, kde se "malá nehoda" snadno uklidí ( předsíň, kuchyně apod.), než mu blbnout hlavu nějakou plenou a tím, že někdy doma může a jindy (ve vaší přítomnosti) ne. :D Přeju brzský a úspěšný výcvik ke 100% čistotnosti.

Ivana, Franceska & spol.

Kalkinka

Kolemjdoucí

Druhý pejsek z útulku, čůrání v bytě

Příspěvekčtv pro 22, 2011 5:56 pm

Dobrý den,
máme v bytě 4letého buldočka Zachariáše a před měsícem jsme si vzali z útulku 1,5 ročního křížence buldočka s westíkem Gríšu. Nejdřív měl Zachy trošku problém Gríšu přijmout, ale dneska už si na sebe zvykli. Horší to bylo s přečuráváním v bytě. Gríša krůpnul na kytku a Zachy ho přečural. Dali jsme kytky pryč, uklízíme všechno, co ho láká (noviny, taška na cvičení), ale stejně sem tam počurá gauč nebo deku nebo kostku na nohy. Veterinářka mi poradila, přestříkat ty věci parfémem, dneska jsem koupila sprej Urostop ve zverimexu, tak snad to pomůže. Mají každej den stejnej režim (plus minus hodina), a někdy to neudělá vůbec a někdy (třeba jako dneska) počural sedačku na třech místech. Máte někdo podobnou zkušennost? Díky za rady :P

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekčtv pro 22, 2011 6:41 pm

Přesunula jsem sem, tak třeba tady taky bude nějaký nápad, co s tím.

Každopádně je to pěkně nepříjemné, ale určitě se to nakonec podaří zvládnout. Držím pěsti i s tím sprejem, nám to tedy nepomohlo. Skoro bych řekla naopak :-)
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Kalkinka

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv pro 22, 2011 7:15 pm

Díky :mrgreen:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 22, 2011 10:21 pm

Mam podobnu skusenost,nam sa precuravala fenka a pes.Hlavne gauc a pelisky a jeden roh bytu.Bola to hotova pohroma,tiez sme davali veci prec a pod.Ale ten sprej teda asi nejak nepomaha,nas na to nereagoval vobec.On citil jej pach a naopak.Skuste tam dat svoj parfem nejaky silny a mozno to zaberie,ze I'm to bude nakoniec cele vadit.Dalsia vec je nastavit I'm hierarchiu,ze proste nesmu superit.Ja som bola na nich jak gestapak,ale pomohlo to a pochopili,ze su ti co maju posluchat a ten kto je novy nemoze hned kricat hop.
Skuste to takto,ono by to malo zabrat a bude pokoj.Na gauc a na vyvysene miesta I'm zakazujte chodit.Nesmu byt na vyssej urovni,tym si znizujete vy ako alfavodca poziciu
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát pro 23, 2011 12:09 am

To přečůrávání je fakt dost velký problém u pejsků.... zkusila bych širokou 3 litrovou pet lahev od sirupu naplnit vodou a postavit ji na misku co je na kvítka, aby byla tak o 3 cm po obvodu širší než lahev. Pejsa zvedne nožičku, pokropí lahev a moč steče do misky. Popřípadě udělat takových " sloupků více" položit je tam kam pesani chodí čůrat. A jinak postupovat tak jak se štěnětem.. Pomalu posouvat lahev k východu... Za pokus to stojí.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát pro 23, 2011 8:28 am

Gríša, moje slabůstka :D :D :D . Ten se na člověka koukne a musíte mu odpustit všechno na světě. :) Jak se má Gríšánek? Asi dobře, když má chuť na rošťárny.
Dejte jim čas, jsou to dva pejsci a musí si vyjasnit, kdo z nich je v hierarchii výš. Ale člověk je bezmocný, co? Mne když přijde na návštěvu sestřenka, tak její labrador mi označkuje kompletně celou chalupu. :( A to mám fenku.
Já jsem si řekla, když jsem se rozhodovala zda psa, nebo fenku, že DOST BYLO počůrané pažitky a jahod a že tedy fenka.
No a Amálka nám čůrá každou noc v chodbě u dveří a to jí chodím venčit v 11:00 večer.
Olga a Amálka

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát pro 23, 2011 11:07 am

Náš Mates doma nečůrá, vydrží v pohodě celou noc i přes den kdy nejsme doma. Někdy hodí bobek, to jo, ale jen někdy. Ale máme dva kocoury tak čekám kdy začne přečůravat je, protože vyčůraný je dost. :shock: :P
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Kalkinka

Kolemjdoucí

Příspěvekpát pro 23, 2011 12:52 pm

Dobrý den,
díky za rady a doporučení ;-)
V noci to vydrží, venčím okolo 23.00 a pak v 6.30 hod.
Ale přes den je to jak kdy. Někdy jsou sami doma 6 hodin a nic, no a někdy to udělá hodinu po vyvenčení.
Na gauč ani do postele nesmí, to taky ví. Stříkám na věci parfém a teď jsem zkusila ten sprej, tak uvidíme ;-)
Jinak Gríša se má fajn, je hodnej, vděčnej, hodně se toho naučil, taky jsme ho zbavili plísně kůže, přibral, má lesklejší srst, je pěknej. Jen to občasný čůrání...
Když mi pošlete email, pošlu Vám fotky :P
Já mám SpurnaMichaela@seznam.cz

muffinandtea

Stálý člen

Příspěvekstř pro 28, 2011 6:58 pm

Jé ....Gríša je jeden z těch fbxwestíků, co byli i tady v Buldočkovi v nouzi? :) Ti byli krásní všichni.

Nám Frank taky přečurává Stellu, ale jenom někdy, okamžitě to poznám, protože nepije tolik jako ona a když uklízím, tak je to žluté. Hajzlík. A teď přečural venku nějakého yorkšíra. Bylo to dost nešťastné, ale ne naším přičiněním. Panička s Yorkem si šli čuchnout ke Stelle a František uznal za vhodné zvednout nohu a počurat mu celá záda. Bylo to během vteřiny a paní mohla vyletět z kůže, hystericky na nás ječela, že nechodí se psem ven, aby jí ho pochcal kdejakej vořech :D:D Achjo, no mrzelo nás to, ale stalo se, my jsme paní se psem neotravovaly a rekace teda byla značně nepřiměřená. Ale Franklin jak se tvářil spokojeně!
Baruna & Hana & Franklin & Stella & Mississippi

Babetta

Stálý člen

Příspěvekstř pro 28, 2011 11:52 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:
Aby se nepos...a. :lol: :lol: :lol:

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv pro 29, 2011 4:41 pm

Tak toto ze ocural jorksira:D:D:D Nas dnes skoro jednemu nacural do ksichtu cez plot,tak krpec jorksir vybrechoval za plotom psieho ihriska kde bol nas Hercul a nas buldinek sa postavil pri plot a zdvihol nohu tomu nadrapujucemu sa chudakovi pred xichtom:D Hysteria sa nekonala,nakolko jorka vencili dvaja chlapi:)

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát pro 30, 2011 1:16 am

No jo chlapi mají pochopení. Taky počůrají kde co.. :lol: :lol:

bartaks

Kolemjdoucí

Jak naučit buldočka čůrat na noviny

Příspěvekstř dub 18, 2012 9:55 am

Dobrý den, jak máme naučit naši fenku čůrat na noviny, když se jich bojí? Normálně čůrá na dečku, někdy kdekoliv.Dečku jsme dali na noviny a počítali jsme s tím,jak se noviny promočí, tak tam začne chodit. Jenže se jich bojí. Venku čůrá minimálně. Na velkou chodí venku běžně při vycházce.
Děkuji Barták

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Jak naučit buldočka čůrat na noviny

Příspěvekstř dub 18, 2012 10:09 am

Tie noviny su blbina,hlavne to pusta ked to precura tu ciernu farbu do dlazdic na zemi.Tak u nas noviny skoncili hned ako nieco zbytocne.Mozno keby nejaky kockolit,alebo nieco co fakt vysaje tekutinu,ale tie noviny su o nicom.
A ked chcete aby robila vsetko vonku treba spravne motivovat.Takze vziat vonku palmsky a za napr. kusok syra ked sa vycura vonku tak hned treba chvalit do neba a dat pamlsok. Uvidi,ze to funguje a ked doma za mlacku na zemi pamlsok nedostane a panicek bude namiesto chvalenia hudrat popod nos a chvilku ju hned po tom ako to urobi ignorovat a tvarit sa smutne.Vacsinou to velmi dobre zabera.
Treba vsak s par louzickami ratat este doma,ak je mala tak este nema uplne vyvinuty mocovy mechur.
Cize s nou treba chodit von ak sa da aj kazdu hodinu,pripadne vzdy po jedle,hned na ruky a von,ked sa viac napije tak tiez na ruky vziat a von:)

evisek68

Moderátor

Re: Jak naučit buldočka čůrat na noviny

Příspěvekstř dub 18, 2012 10:26 am

Nikdy neučit na noviny nebo podložku, ten pes pak neví že doma může jen na tom kousku a že když to udělá jinde, tak že to nesmí. Snad trocha nepohodlí(tak 1-2 měsíce) Vám za to, že budete mít čistotného psa, stojí. Takže po každém probuzení nebo když se točí dokolečka, čmuchá a pobíhá, tak čapnout psa a ven, za každý bobek nebo loužičku venku vééélká pochvala a třeba piškotek, já u toho třeba říkám čůůůráme a oni na to slovo teď reagují tak, že se dokáží venčit i na to slovo. Takže když řeknu jdeme se vyčůrat, tak mažou na zahradu a čůrají, když řeknu procházka, tak koukají po vodítkách a vědí že se jde ven na prochajdu. Doma za nehody netrestat, uklidit a maximálně při nachytání u činu, tak přísně říct, to je fuj, jsi ošklivý pes. měla jsem 3 štěňata a naučila se to velmi rychle, že se čurá a kaká venku.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.
PředchozíDalší

Zpět na Výchova a výcvik