Právě je sob úno 24, 2018 5:01 pm

Přivolání

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Přivolání

Příspěvekpát dub 02, 2010 12:42 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OndraGonga Zaslal: ne prosinec 13, 2009 4:38 pm Předmět: Přivolání
Zdravím všechny Frbulíny. Asi se mi budete smát, ale nastoupila asi puberta a já jsem už z toho našeho malýho smrada kolikrát zoufalej. Každý den stejný scénář:
-ranní vycházka probíhá se zastávkami po jednom metru, neustálý vzpírání se, prostě je ráno, nikam nejdu, i kdybys mě měl uškrtit, njn, hlavně, že se vyčurá, vykadí, nijak to nehrotim, ráno jdeme prostě jen na chvilku
-odpoledne, když přijdu je Bruneček ze zlata, venku na volno, poslouchá, hlídá si mě, na přivolání přijde, nechá se odvolat i od lidí a psů, paráda
-večer začne rodeo-nedejbože, abych ho pustil na louku na volno-to totiž mám smůlu, protože jak bobánek zjistí, že už chci jít domů, uteče kousek od mě a jednoduše se mi směje do obličeje, nepřijde ani kdybych se rozkrájel, pořádá na mě nájezdy, vždy těsně u mě uhne, nepomůže nic-ani pevně přivolat, pamlsek, hračka, nic.
Začal jsem to řešit, že holt večer není na volno, ale dnes po hodinové procházce v tom mraze se mi odpoledne stalo to samý. Pánovi se prostě nechce domů a tak nepůjde.
Jsem důrazně proti jakýmkoliv formám bití a jiných tělesných trestů, ale v některých chvílích bych ho snad i přetáhl. Jediný, co používám, je vytahání za kůži na krku, případně krátká ignorance.
Bohužel pomalu začínám mít pocit, že ten kdo vládne, nejsem já.
Přitom ve všech ostaních činnostech mě respektuje, misku si nechá vzít i kdyby zrovna jedl po půstu, když dělá něco, co nechci (doma), okřiknu ho, dá pokoj. Trávíme spolu poměrně hodně času, rozhodně to není nijak deprivovaný pes. Jen mám pocit, že začíná zkoušet, co si může dovolit a zrovna v souvislosti s přivoláním nevím, jak mu dát najevo, že tohle ne.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kačka s Meldou a Hannym Zaslal: po prosinec 14, 2009 9:48 am Předmět:
Na Meldu výborně platí, když takhle neposlechne, přivolat ho rázně, to on jako přijde, když na něj ostře zařvu "kde máš být!" a připnu ho na vodítko a musí jít u nohy, nakrátko, žádné čuchání, nesmí táhnout, prostě teror! Po zbytek vycházky! A on si vždycky rozmyslí, že radši teda přijde na přivolání, než aby šel jak kokot na vodítku Melouš teď neposlouchá, když se tu něco hárá, jinak vcelku ok a Hanny je kliďas, ten je poslušnej od mala Ale tohle by mu možná pomohlo, je to pro ně potupa
A když teda jako neposlechne, tuhle mi vzal roha za psem, jsem uklízela bobíno a on mezitím využil situace a neposlechnul, tak jsem ho zvedla za obojek, trošku ho to přiškrtí a taky se velmi rychle srovná! A šel u nohy zbytek cesty, Hanny na volno a druhý den byl jak švýcarský hodinky
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rozárka Zaslal: po prosinec 14, 2009 11:10 am Předmět:
Oni taky šmejdi poznaj, kdy se chystáme jít k domovu...takže to chce několikrát v průběhu volnýho běhání(když je zrovna zlatej) přivolat, pochválitl, pamlsek, připnout na vodítko, popojít, pochválit a zas pustit...

Pak jsou taky nebezpečný známý trasy, kdy vědí, že tady na tom místě se připíná (třeba kvůli silnici) a jde se domů. A tak si jednoho krásného venčení řeknou peču na to, domu nepůjdu a zdrhne...

Takže to chce dojít k baráku, nebo na nějaké takové zlomové místo, zas se otočit a jít ještě na běhání a volnou zábavu.

Zkrátka jim v těch hlavách udělat zmatek a ne pravidelnost, aby toho nezneužívali, jsou to chytří šmejdíci...
Kiki Zaslal: po prosinec 14, 2009 11:40 am Předmět:
Jóóó tak to také dobře známe!!! Tedy znali naštěstí....prostě si usmyslela že jí nechytneme a když už byla na dosah a člověk si myslel že měl vyhráno tak prdlačka....metelila s úsměvem pryč V žádném případě netrestat když pak příjde sama!!! Prostě jsme postupně a jak píše Rozárka nepravidelně odměňovali a připínali vodítko a tak různě a dnes se jí nebojím pustit I když!! Zda je v blízkosti nějaká voda či sráz a tak podobně jsem na vážkách...no máme malou-velkou kaskadérku .
OndraGonga Zaslal: po prosinec 14, 2009 11:43 am Předmět:
No, něco na tom bude, on prostě ví, že tady se jde domů a když se mu nechce, tak se prostě nejde. A věřte, že na to, aby se mu chtělo, hodinová vycházka nestačí. Takže jak se ocitneme poblíž domova, smrádek zavětří a trádá. Z čehož mi vyplývá, že moje autorita nebude největší.
Rozárka Zaslal: po prosinec 14, 2009 12:52 pm Předmět:
Autorita neautorita...jsou chytrý...lepší, než nějakej NO, kterej sice po řádném výcviku poslechne na slovo..ale neni s nim zdaleka taková bžunda, no ne?
Hana a Eda Zaslal: po prosinec 14, 2009 2:43 pm Předmět:
Tak se mi zdá, že mluvíte o našem Edovi. S útěky a vysmíváním jsme si užili dost a dost. Vždy nás nechal se přiblížit na metr a po natáhnutí ruky odskočil jako klokan a byl pryč. Pak už jsme měli strach ho pouštět, takže spolehlivost nic moc (a to jsem měla perfektně vycvičeného NO). Potom jsem někde našla radu učit přivolání na dlouhém vodítku (klidně 1O m) stylem- nepřijdeš, dotáhnu tě k sobě. Funguje to asi nejlépe, ale je třeba začít co nejdřív. To vodítko ale nesmíte držet, musí být na zemi, aby si šmejdík myslel, že je opravdu na volno. Eda tak do dneška chodí třeba po lese. Je to jistota, když zdrhá, tak se nám to většinou podaří někde přišlápnout. Doporučuji nadělat uzle.
Brina Zaslal: pá leden 29, 2010 1:57 pm Předmět:
Tedy s tím mám taky velkou zkušenost až na to, že pak jsem před barákem seděla jak blb a čekala až přiběhne k někomu, kdo mi jí chytí. Ale pak, to jsme měli těsně před kynologickýma zkouškama, mi to udělala na cvičáku, výcvikářka po ní metla klíčema, má se před nebo za, aby se pes lekl toho zvuku, ale naše výcvikářka se trefila. čuba zařvala, letěla ke mě a až od té doby máme přivolání. Na tyhle potvory (některé) neplatí ani 100 letá kynologycká zkušenost. Taky jsem s ní dělala přivolání na dlouhé šňůře (prádelní, aby byla lehká), ale i tak ta potvora poznala, že je na lajně a jak mi začala spolehlivě na lajně chodit, nosila na obojku už jen karabinu, ale stejně si ze mě dělala dobrý den. Až na cvičáku, po špatné zkušenosti si asi řekla, než bolest, raději přijdu a to i nyní (někdy) zkouší, jestli by se ten povel nedal nějak obejít, ale když křiknu povel, postavím se jako by nic, nevšímám si jí, zavolám na ní, tak přijde. I Rozárka má pravdu - udělejme pro ně z procházky srandu, nebuďme stereotypní (ty potvůrky to poznají).
Jsou to prostě osobnosti a do života si moc kecat nenechají. Budiš mám útěchou, že ale zas, co se naučí, to umí, na rozdíl třeba od již jmenovaných NO.
U buldíků holt musíme s výcvikem začít co nejdříve (normálních 6 měsíců je pozdě). Já po zkušenostech začínám od tehdy, kdy si přinesu štěndo domů.
Gábina+Žolda Zaslal: pá leden 29, 2010 4:15 pm Předmět:
Ondro, tím jsme si taky prošli a přiznám se, že jsem byla často naprosto zoufalá a nebyla jsem daleko toho, abych pubertálního spratka stáhla z kůže. Naštěstí jsem se ovládla Věř, že to přejde.
Taky jsem zkoušela stopovačku, dlouhý vodítko, který tahal po zemi a když neposlechl, tak přišlápnout a psa si přitáhnout. Z toho jsem ale neměla pocit, že by to nějak pomohlo. Možná je to tím, že jsem to nevydržela dlouho. Co se mně naopak neskutečně? osvědčilo je proutek. a začátku každé procházky si ulomil prouteček a naučil ho, že to není klacík na hraní, ale proutek vychovatel. Nemyslím, že ho tím máš mlátit, ale stačí švihnout do vzduchu nebo poklepat po zadku. Díky proutku se Žolda naučil chodit u nohy a více méně udržuje na uzdě svoje sexuální pudy I když proutek je spíš až na popubertální výchovu.
Mám ve velice živé paměti ten amok a běhání dokolečka kolem páníčka, poskakování a uskakování a tu potupu, když musíš poprosit cizí lidi, který jde tvůj pejsek vítat, aby ho chytli.
Pak nám taky pomohlo, že jednu dobu chodil prostě jenom na vodítku. Třeba jenom týden, pak jsme to zase zkusila na volno a bylo to v pohodě. A když ho jednou zase chytl rapl, tak šel zase na vodítko. A pak se ty intervaly klidu prodlužovaly až se úplně uklidnil.
Přeju ti hodně pevný nervy. Budeš je potřebovat
HankaJ Zaslal: po únor 08, 2010 10:52 am Předmět:
Ahoj Gabi,

a jak přesně si Žoldovi vysvětlila, že nejde o obyčejný proutek? Na začátku procházky jsi mu pohrozila a on pak sekal dobrotu??
Gábina+Žolda Zaslal: po únor 08, 2010 3:15 pm Předmět:
no hlavně to musí být dlouhej pružnej proutek a ne klacík na aport. Nesmíš mu dovolit, aby ho kousal a když něco provede nebo neposlechne, tak ho švihnout po zadku nebo spíš za zadkem a on to brzo pochopí
Horší je to pak na nějaké společné procházce. Ostatní to nechápou a rvou mně proutek z ruky
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: Přivolání

Příspěvekúte čer 15, 2010 9:49 pm

Tak doslo aj na nas, nastupila puberta a z toho nasho je jedno neposlusne psisko sem tam. A jak keby to vedel, ked ho cvicime pre vycvikarom, tak tam div nerobi piruety..no pride na zavolanie aj od psa...no hocico..ale ked ma svoje chvilky, to ako keby nic..proste on vie ze ma prist alebo nieco urobit, ale ani toho pana..no skusa co len moze. Tak mi pan radil, ze nemam ist k nemu, ani keby co bolo..no a ono to zacalo fungovat normalne. Ale aj tak mam jeden dotaz. Napriek tomu, ze je pubertak a taha na 7 mesiacov este vobec pri curani nezdviha nohu...a to sa Vas chcem spytat, ci to je normalne...?
Ako pohlavne ustrojenstvo ma evidentne v poriadku, veterinar to vzdy kontroluje ten vyvoj ked tam sme a tak neviem s cim toto moze suvisiet. V byte uz ziadne kaluzky nerobi, vonku znackuje po ceste, ale zdvihnut nozicku ani omylom..tak neviem.... :| :roll:
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř čer 16, 2010 9:48 pm

Dakujem za info, to mi spadol kamen zo srdca :D

Magda

Kolemjdoucí

Přivolání

Příspěvekúte dub 03, 2012 4:32 pm

Podělím se s vámi o naše zážitky s Honey. Na dlouhém vodítku, které táhne za sebou, šlape jak hodinky, není hloupá a moc dobře ví, že za sebou něco táhne a to něco můžeme kdykoliv přišlápnout. Občas si ale říkám, zkusím ji chudinku pustit, však ona už bude hodná. To je ale chyba. Jakmile zmerčí, že nemá vodítko, začne lítat kolem mě a pak pryč ode mě. Když jde někdo se psem, jde za tím psem. Volat na ni je jako ji povzbuzovat ať uteče ještě dál a to už jsme absolvovali výcvik. Chytnu ji jedině tak, že požádám někoho se psem, až se k němu přiblíží, aby ji chytl za obojek a předal mi ji a pak samozřejmě dostane.

V neděli jsme byli v lese na procházce. Šlapala jak hodinky, tak jsme ji pustili z vodítka. Byla hodná, na přivolání přišla. Pak najednou cvak a začala lítal do předu, do stran a už jsme cítili, že bude problém ji chytit. Na přivolání se na nás jen podívala a proletěla kolem nás. Honili jsme ji minimálně hodinu (naneštěstí nikdo se psem, kdo by nám ji pomohl nalákat nešel kolem), kdyby to někdo točil, tak by se pěkně nasmál. Zkoušeli jsme před ni házet pamlsky, ale není moc žravá, sousto chňapla a odnesla, zkoušeli jsme ji chytit do vodítka, dělat, že jsme mrtví, házet po ní klacky, přiblížit se zezadu ..... nic nepomohlo, je rychlejší nebo se vysmekla. Pak najednou cvak a ona ke mně přišla sama. Tak nedostala, připli jsme ji na vodítko a promrzlí šli domů (myslím, že už ji to omrzelo a už jí taky byla zima, jinak by to nevzdala).

Přemýšlíme, že zkusíme elektrický obojek, protože bez vodítka vůbec neposlouchá a nechci ji pořád na vodítku tahat, chci aby měla volnost, ale na přivolání musí přijít.
Další alternativou je koupit síť a když se nám bude vysmívat do obličeje kousek od nás, hodit ji na ni a tak ji chytit. Okolí se pěkně pobaví.
Navíc není ani mazlivá, ani žravá, asi ji budeme muset reklamovat :D

Pokud víte o jiním řešení, jak ji naučit přijít, tak budu ráda.

Brina

Návštěvník

Příspěvekstř dub 04, 2012 8:33 am

Magda píše:Podělím se s vámi o naše zážitky s Honey. Na dlouhém vodítku, které táhne za sebou, šlape jak hodinky, není hloupá a moc dobře ví, že za sebou něco táhne a to něco můžeme kdykoliv přišlápnout. Občas si ale říkám, zkusím ji chudinku pustit, však ona už bude hodná. To je ale chyba. Jakmile zmerčí, že nemá vodítko, začne lítat kolem mě a pak pryč ode mě. Když jde někdo se psem, jde za tím psem. Volat na ni je jako ji povzbuzovat ať uteče ještě dál a to už jsme absolvovali výcvik. Chytnu ji jedině tak, že požádám někoho se psem, až se k němu přiblíží, aby ji chytl za obojek a předal mi ji a pak samozřejmě dostane.

V neděli jsme byli v lese na procházce. Šlapala jak hodinky, tak jsme ji pustili z vodítka. Byla hodná, na přivolání přišla. Pak najednou cvak a začala lítal do předu, do stran a už jsme cítili, že bude problém ji chytit. Na přivolání se na nás jen podívala a proletěla kolem nás. Honili jsme ji minimálně hodinu (naneštěstí nikdo se psem, kdo by nám ji pomohl nalákat nešel kolem), kdyby to někdo točil, tak by se pěkně nasmál. Zkoušeli jsme před ni házet pamlsky, ale není moc žravá, sousto chňapla a odnesla, zkoušeli jsme ji chytit do vodítka, dělat, že jsme mrtví, házet po ní klacky, přiblížit se zezadu ..... nic nepomohlo, je rychlejší nebo se vysmekla. Pak najednou cvak a ona ke mně přišla sama. Tak nedostala, připli jsme ji na vodítko a promrzlí šli domů (myslím, že už ji to omrzelo a už jí taky byla zima, jinak by to nevzdala).

Přemýšlíme, že zkusíme elektrický obojek, protože bez vodítka vůbec neposlouchá a nechci ji pořád na vodítku tahat, chci aby měla volnost, ale na přivolání musí přijít.
Další alternativou je koupit síť a když se nám bude vysmívat do obličeje kousek od nás, hodit ji na ni a tak ji chytit. Okolí se pěkně pobaví.
Navíc není ani mazlivá, ani žravá, asi ji budeme muset reklamovat :D

Pokud víte o jiním řešení, jak ji naučit přijít, tak budu ráda.

Vážená paní Magdo,
žádné dlouhé vodítko, ale normlní prádelní šňůru přivázat BEZ KARABINKY uvázat na obojek. Fenka nic necítí a Vy máte tzv. prodlouženou ruku spravedlnosti. Naučila jsem takhle Besinu (Bibi) neutíkat mi přes silnici za psama, když jsem jí šňůru párkrát přišlápla a nabila si kokos. Chce to jen trpělivost.
Také pamlsky nejsou od věci. Ale pokud Vám na přivolání nechodí, nepouštějte jí z vodítka vůbec.
Pak jsou poněkud drsnější metody, třeba hodit po ní klíče (za psa nebo před psa. Ale elektrický obojek bych si nechala jako krajní řešení!!!!!!!!!!!! Buldoček si většinou nechá po nějaké době (Besině to trvalo 3 měsíce) dá říci.
Zdravím a přeji hezký den
Brita, Arka Bessy a kamarádka Péťa

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv dub 05, 2012 6:26 pm

No ja v tom pripade,ze pes robi toto,nereagujem a schovam sa mu,po chvili chytne paniku a zacne ma hladat.keby nechytil,problem psa a nemal sa vzdialit.nas uz pochopil,ze proste pojdem aj bez neho ked nepribehne.Ale nas funguje na mlsky,cim dalej tym viac.
Ale ked bol mlady fagan bolo to taketo iste ako mate Vy :wink: Tiez iba za psom inym a mna mal na haku.Potom sa par krat pekne popalil a bolo po probleme.potom mi vycvikar poradil,ze sa mu mam schovavat,aby si prestal byt isty a tak je pokoj.

Magda

Kolemjdoucí

Příspěvekpát dub 13, 2012 8:52 am

Prádelní šňůru máme taky, ale je to stejné jako s vodítkem, cítí, že něco táhne a šlape jak hodinky. Zkoušela jsem se jí i schovat, ale jelikož mě 10 minut nehledala, vylezla jsem a šla za ní. Není žravá, takže odměny ji nezajímají, raději má ten pocit "svobody" a lítá si kam chce. Je to prostě pravidlem, že poté co se odepne z vodítka, už ji nechytneme ..... takže dneska by měl dojít elektronický obojek, vyzkoušíme a napíšu pak jak jsme dopadli. Psa nebude nikdo týrat, jen jde o to, aby si uvědomila, že musí poslouchat.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát dub 13, 2012 3:11 pm

tak nastavte to na vibracne signaly iba,mozno sa pekne zlakne ked to zabrni na krku. Myslim,ze to musi vibrovat asi ako telefon. Tak bud sa spamata a dobehne,alebo jej to bude jedno.
je mi jasne,ze ju nechcete tyrat,ale nechcete tyrat na prechadzkach ani seba. Takto volne lietajuci pes priam neovladatelny velka zabava neni. Mala by sa naucit to privolanie pre dobre jej samej. Nam to uz par krat isto zachranilo zivot. A dalsia vec je,ze co ja pozorujem,tak Hercul ako dospieva tak cim dalej tym vaic psov ignoruje. Vcera si pol hodinu behal iba za loptickou a dalsich psov mal uplne na haku.

Bruno a my

Kolemjdoucí

Příspěvekúte dub 24, 2012 7:27 pm

Zdravím, mám aktuálně stejný problém, rapl, zdrhá při povelu Ke mě a vyloženě se vysmívá. Dnes jsem koupila elektronický obojek. Bohužel, při dalším raplu jsem dala povel, zmáčkla jedničku - nic. Zmáčkla jsem 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8!!! a ten pes se ani nezastavil :shock: 8 má položit na zem ovčáka........ Jak tomu psovi vysvětlit, že to je trest za to, že neposlechne?? Stejně mám dojem, že na to prostě kašle na nějakou bolest, že ví že to přejde za chviličku a prostě to vydrží a jede si dál svou. Když se u 8 ani brvou nehnul... zkoušela jsem jestli to funguje a na mě teda jo :( Máte někdo zkušenosti s obojkem?

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte dub 24, 2012 7:45 pm

aspon vidite,ze mate doma buldocka,coz je maly gladiator a nie daky precitliveny ocviak :mrgreen:
ako radim jedno a to buldina ignorovat,schovavat sa mu,aby netusil,co nasledujucu sekundu spravite.Toto mi bolo poradene odbornikom a zabralo.Tiez sa mi vysmieval ten nas do xichtu a vedel,ze idem prasknut od jedu a cim viac som ja zurila,tak tym viac provokoval.Tak som sa pre neho musela stat nevypocitatelnou.Teraz ked idem par metrov od neho uz aj bere laby na plecia a bezi za mnou.
Ten elektricky obojok si nechajte ako nejaku extravagantnu spomienku a odlozte ho do skrine :wink:
Tadial cesta nevedie...

Bruno a my

Kolemjdoucí

Příspěvekstř dub 25, 2012 1:21 pm

Hm tak obojek je porouchaný, funguje jen na 3 intenzity a to ten pes se jen kření a drbe, to je prý špatný :(

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř dub 25, 2012 1:41 pm

Tak ten obojok vratte odkial prisiel,inak budete mat uplne neovladatelneho psa v buducnosti a este k tomu nervaka. Buldocek sa na fyzicke tresty strasne uraza,rovnako ked zisti,ze ste mu nasadili nieco taketo,co funguje dost spatne na krk,tak to vzbudi v tom psovi nenavist.Ak psa nezvladate tak hopom na cvicak,kde maju skusenost s dogovitymi plemenami. Totiz je to uplne nieco ine taky buldocek ako nejake NO. Buldocek je plemeno nesvorkove a teda uvazuje uplne inak. Buldocka skor podplatite jedlom,ako nejakym el. obojkom. Skuseny vycvikar vam inak poradi ako ho privolavat a aj ako ho odnaucit reagovat hned zbrklo na inych psov.

Magda

Kolemjdoucí

Příspěvekúte kvě 15, 2012 4:15 pm

Elektronický obojek už máme měsíc doma, tak píši naše zkušenosti. Koupili jsme ten dražší, na větší psy, s úrovní výboje až 20. Honey dostala první den pár ran. Od té doby poslouchá jak hodinky. Obojek má zaplý na krku, ale ovladač mám vyplý v kapse, není potřeba. Pouze pokud se někde zapomene a na přivolání nepřijde, stačí pípnout a už letí, takže ji nemusíme trestat výboji. Na procházce ji mám na volno, na povel ke mně, letí ke mně, na povel pojď, jdeme, přestane očuchávat a jde dál. Neutíká ani za psy, prostě už nekoume, jestli stihne utéct nebo ji chytnu a opravdu poslouchá. Když si hraje se psy a pak ji odvolám, protože odcházíme, přijde. Takže pes poslouchá, nechytá žádnýho rapla a my ho nemusíme trestat - tedy z naší zkušenosti můžu obojek doporučit, nám velice pomohl.

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekpon kvě 28, 2012 2:29 pm

Já jsem si obojek půjčila od ségry a mám podobně dobrý zkušenosti. Až na teda na to, že buldoček je, zdá se, poněkud větší drsňák, než její pitbul :D Zezačátku jsem použila asi o dva stupně míň, než používala ségra a zjistila jsem, že na co reaguje pitbul výskokem metr do výšky, tak toho si Lotrando ani nevšimne :D Takže jsem zvýšila intenzitu, aby si toho vůbec všiml, ale na druhou stranu musím říct, že přímo výboj jsem použila za první 3 týdny jenom párkrát. Jinak si v pohodě vystačíme s pípáním.
Existuje i imitace obojku. Možná to časem pořídím, když obojek není náš. Aby si myslel, že ho má i když ho budeme muset vrátit :)
http://www.spokojenypes.cz/protistekaci ... i?id=60415
Opravdu mně obojek hrozně pomáhá. Lotrando sice nikoho nenapadá, ani neutíká. V podstatě hezky poslouchá, ale já potřebuju, aby poslouchal opravdu 100%, protože na druhého psa potřebuju při venčení obě ruce, takže vodítko nepřichází v úvahu. Takhle se můžu starat o toho druhého a až se vyvenčí, tak zavolám na Lotranda, případně "pípnu" a jdeme vesele domů.
Jinak obojek nepoužívám, jenom na tyhle krátká venčení. Když jdu jenom s Lotrandem na pořádnou procházku, tak stačí mít jeho balón na šnůrce nebo nějakej klacek a mám ho, jak na vodítku :)

Olga

Moderátor

Příspěvekstř kvě 30, 2012 11:20 am

taky si myslím, že elektrický obojek jako každá jiná věc může i nemůže psovi uškodit, nebo pomoct.
Když ho někdo použije s citem a opatrností, tak je to o něčem jiném, než když si s ním někdo na psovi léčí mindrák, nebo s ním neumí.
Moje vycházky s Amálkou jsou jedna velká tahanice od veškerých exrementů, které cestou potkáme. Ona prakticky běhá od křoví ke křoví, od stromu ke stromu a hledá.
Když jsem měla v dočasce Žofku a pak Fíbí, poznala jsem jaké to je, když pejsek jde s vámi, nebo před vámi. S Amálkou je to jeden velký boj.
Varianta : košík pro mne znamená trápit psa na každé procházce po celou dobu co je ven. Pokud jdu třebas na chalupě jenom za branku a ona se mnou, už se láduje....a to nemluvím o tom, že by se mohlo stát, že skončí jako Marjánka a zblajzne nějakou otravu, protože JÍ neunikne ani bobeček.
Pokud by se tímto způsobem odnaučila požírat kdeco, bylo by to přínosem pro nás obě.
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř kvě 30, 2012 2:21 pm

Ja mam skor problem s ludmi,ze sa na nich moc tesi a oni to nechapu a ja sa ho snazim hned brzdit,tak tiez je to sem tam tahanica. Ale zase neviem ci by bolo dobre mu davat impulzy,co ho bolia za to ze sa tesi z ludi. Aby sa potom ked bdue starsi-taky senior nestal nevrly na nich. Ale na nasho zaberaju mlsky,takze pokial mam mls je pokoj od vsetkeho a ide jak hodinky. Tiez ked ideme prec,tak masiruje jak vojak a ludi si nevsima.
Olga a neskusala si nejak nastrazit jej par krat nieco, z coho jej bude hned spatne ked to zmlsne? Tak,ze sa neotravi,len to asi hned vyblinka. Mozno by si zapamatala,ze sa to nema. Nasmu takto bolo par krat zle,ked ochutnal nejaky bobek. Teraz ani netreba hovorit fuj,uz to len onucha co to je a ide dalej. Ja sa tiez bojim otravy,aj ked tu vo Viedni to ludia nejak nedavaju takto zakerne,ale netreba to podcenit. Ked sme boli v Bratislave tak to tam ludia davali bezne na zem otravu do masa,alebo len tak. par psov sa tam kazdy rok otravilo. Tam som mala vazne strach, ze co bude cihat v krikoch.

Inak ak pes zje otravu, tak zvracanie sa da vyvolavat len dovtedy pokial pes nejavi priznaky intoxikacie. Takze hned ak cosi zmlsne,tak dat zriedeny peroxid,zivocisne uhlie alebo rovno bezat an veterinu. Ak sa jedna o otravu na potkany, tak sa podava vitamin K1- kanavit ako protilatka. Ovsem pozor na otravu na mravce a hmyz- je nebezpecna,nakolko neni este vyvinuta ziadna protilatka proti tomu. To len k tomu,ak by sa fakt stalo zle nedobre... :wink:

Olga

Moderátor

Příspěvekstř kvě 30, 2012 4:34 pm

No právě . Ona sa nafutruje, pozvrací , pak tři dny nejí a je pak hubená jako koza. Protože si pamatuje místečka, kam pejsci chodí na velkou, tak obchází "svoje fleky". Když jsme někde kde to nezná, je to o něco lepší, ale na sídlišti a ve vsi je to katastrofa.
Jeden čas jsem hromádky, které věděla kde jsou a pokaždé k nim běžela, posypala pepřem. Všichni se chechtali, jak pepřím butovické exkrementy :oops: , ale pomohlo to - ovšem pouze u té jedné hromádky.
Do vajglů jsem jí strkala feferonky - kdepak, jen si pomlaskávala.
A pořád na ní hulákat, to taky není na psychiku to pravé....na moji, ani její. To už ta nejslabší rána (muselo by to být pošimrání, víc bych nezvládla) by byla pro ni možná lepší.
Olga a Amálka

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 31, 2012 10:47 am

len ju az tak nelutuj,neboj ona tu najslabsiu ani neuciti. Oni maju ten prah bolesti,ze im nieco vadi dost posunuty ako som si vsimla a nas je skor hysterik,nez ze by ho to realne bolelo. No tak vidim, ze si skusala vsetko mozne,ale treba ju to fakt odnaucit,aj ked trosku drsnejsim sposobom. Ludia su prepnuti a je im jedno,ze clovek moze prist o svoj poklad. :wink:

Gábina+Žolda

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 31, 2012 11:09 am

Ki+M a Hercules píše:Ja mam skor problem s ludmi,ze sa na nich moc tesi a oni to nechapu a ja sa ho snazim hned brzdit,tak tiez je to sem tam tahanica. Ale zase neviem ci by bolo dobre mu davat impulzy,co ho bolia za to ze sa tesi z ludi.

Já to mám právě hlavně kvůli tomu, aby mně neodbíhal k lidem, nebo k psům. Když jsem venku s oběma nemám čas dívat se všude kolem, jestli někdo nejde, abych si ho mohla včas zavolat. Takže má obojek a jakmile vidím, že zbystřil, tak si ho zavolám a když se hned neotočí, tak pípnu a už běží.
A ty impulzy ho nebolí, pokud tam samozřejmě není moc velký. Já jsem si to zkoušela na sobě a ani ten silnější impulz nebolí. Jenom to psa vytrhne z toho zamyšlení a začne vnímat. A na to právě později stačí jenom to pípnutí.
Není to třeba jako, když dostanete ránu od elektrického ohradníku :) Je to jenom takové zabrnění. A hlavně věřím, že za nějakou dobu nebude potřeba žádný pípání a prostě si zvykne, že musí poslechnout hned.
Oli, na to žraní všeho by to určitě taky nebylo špatný zkusit. Našla jsem půjčovnu obojků, ale bohužel teda chtějí zálohu ve výši ceny obojku, která se pak sice celá vrací při vrácení obojku, ale i tak se ty peníze nejdřív musí zaplatit..
http://eshop.pujcovna-obojku.cz/index.p ... obojku-a12
Našla jsem toho víc, ale všude je záloha kolem čtyř tisíc..

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv kvě 31, 2012 12:36 pm

já na aukru našla nejlevnější obojek za cca 1000 kč. Má dosah jenom 300m, ale na pažravou Amálku by to bylo víc než dost.
Olga a Amálka

Lucie&Hugo

Kolemjdoucí

Příspěvekned lis 16, 2014 4:03 pm

OndraG
jakobyste říkal má slova. můj hugo uplne to same v blede modrém!

Zpět na Výchova a výcvik