Právě je sob úno 24, 2018 4:45 pm

Zlozvyky a rady jak na ně - na všechny ! ! !

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Zlozvyky a rady jak na ně - na všechny ! ! !

Příspěvekpát dub 02, 2010 1:46 pm

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vendeta a Monty Zaslal: ne srpen 30, 2009 10:49 pm Předmět: Pomoc od zlozvyků...
Dovoluji si sem dát odkaz na užitečné rady a poznatky moc šikovné paní, tak snad to někomu ulehčí práci a poradí...
Já sama sem přišla po shlédnutí na pár triků...

Tak příjemné pokoukání...

Musím uznat, že shlédnutí některých videí, máme doma asi anděla v kožiše buldočím...

Zdraví Jana a Monty

http://www.vimevic.cz/zajmy/pes.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------
katkon26 Zaslal: po srpen 31, 2009 8:06 am Předmět:
docela užitečný rady tohle se tu neztratí
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Adysek Zaslal: po srpen 31, 2009 4:16 pm Předmět:
Tak tahle ona paní Victoria Stilwellová nám určitě dala hodně moc.Téměř vše děláme podle ní a vždycky to vyjde!!!Pořad s ní se jmenuje Buď já nebo pes a dávají ho vždy jednou za čas (momentálně každou So a Ne v 18.30) na programu Spektrum.Kdo chytá,určitě aŤ shlédne-super!!!Žádný tresty,bití,..vše jen za pamlsek!!!
katkon26 Zaslal: po srpen 31, 2009 6:10 pm Předmět:
tak sme na ty uryvky koukali a docela nas překvapilo, že se třeba nesmí davat čumám k načuranemu....to jsem nevěděla. vždycky sme ji k tomu přinesli a postavili před a říkali jak je to fuj... ne že bysme ji v tom pysček máčeli! taky nás překvapilo, jak "snadno" jde odnaučit a naučit psa... my třeba problem s vychovou nemáme, ale jak mse koukali na to video... je to fakt poučny a zajimavy.. není někde více techto uryvku?
Vendeta a Monty Zaslal: po srpen 31, 2009 6:16 pm Předmět:
Zatím jsem našla jen tohle...Ale jak je napsáno výše, jde to o víkendu na spektru....
O těch loužičkách jsem se také dozvěděla od ní a musím říct, teď Monty ikdyž je mu půl roku reaguje na povel ,,čuryny čuryny a je venku vyčuraný hned"...
Jsem ráda, že to k něčemu je....
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Obskakování nohou

Příspěvekúte srp 17, 2010 2:55 pm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikki Zaslal: ne listopad 22, 2009 10:25 pm Předmět: "obskakování nohou"

ahoj,
chtěla bych se vás zeptat, jestli nemáte zkušenosti s tím, že by váš buldoček obskakoval nohy. My máme prvního psa, má teď 5 měsíců a furt nás chytá kolem nohy ( a že už má docela sílu ji obejmout pořádně?), musíme ho furt odhánět. Koupili jsme mu i většího plyšáka, ale nepomáhá to:) nevíte co s tím, případně jak to odnaučit ?děkuju
SoVa Zaslal: po listopad 23, 2009 7:42 am Předmět:

jak to udělá tak vyklepat za krkem a ignorovat...trochu tvrdé ale učinné, hlavně to nenechte zajít daleko ať vám neojíždí návštěvy...to jsem na návštěvách nesnášela
A nebo mu pořidte kámošku, bude ujíždět jí a na nohu si ani nevzpomene
Olga Bruncková Zaslal: po listopad 23, 2009 8:05 am Předmět:

nám to Amálka dělala asi dva týdny kocourovi. Ten byl nřešťastnej, mňoukal a hned se otočil na záda a snažil se ji profackovat. Já jsem na ni křičela fuj a nesmíš, ale za pět minut znovu.A teď je asi měsíc pokoj.
Tak doufám, že po té kastraci to bude OK napořád. Tento týden jdeme k vetovi se domluvit na termínu.
SoVa Zaslal: po listopad 23, 2009 9:45 am Předmět:

No já jsem slyšela z více stran že tohle ojíždění psů navzájem (a myslím že i koček )je projevem dominance a je to přípustné jenom v době hárání! protože nechci doma žádné rozepře oba mají zákaz! Bohouška stačí okřiknout a je klid, ale naopak Blaženku musím sundavat...u ní je to prča jak je proti Bobešovi mrňavá, vždycky se na něj vrhne když on leží Je to prostě chytrá holka co si poradí, ale u nás je jí to prd platný

Stejně tak se mi přiznám nelíbí hromadné ojíždění fenek na srazu, Bohoušek je tanečník, tomu trvá půl dne než se o něco pokusí, takže já to mám v tomhle lehké...ale když jsem třeba na jarním Sucháči viděla totálně mokrou a promrzlou Barču Mytýskovou, bylo mi jí líto Ale nebyla jsem majitelka fenek takže do toho nemám co kecat
Kvido a Matylda Zaslal: po listopad 23, 2009 1:42 pm Předmět:

Jéje to taky nemám ráda pamatuju si na jedné návštvě jeden foxteriér bylo to děsný . Naš Kvíčák to občas dělá ,ale Matylda ho včas upozorní , i když ten náš dub no znáte to .. takže jí prostš musí lízat aspoň uši a ona drží, pak když mu vynadá tak jí olozije záda jako , že služebníček podpantofláček . Nám se to u fenky kastrací uklidnilo pořád na Kvídovi rajtovala a teď to má zakázaný kuli opraci zad a už to nedělá ,ale jeden čas to bylo děsný
SoVa Zaslal: po listopad 23, 2009 1:52 pm Předmět:

No já takhle jednou měla celou návštěvu na noze jezevčíka no jako panička nic ještě se tomu smála...no já bych se styděla až za roh
Radka Zaslal: po listopad 23, 2009 3:45 pm Předmět:

tak ted budu vypadat jako že kecám ,nebo se chlubím ale Šakyn tohle vůbec nedelá a je fakt že jsem to taky na návštěvě zažila a není to nic příjemného..no asi ho ,mám slušně vychovaného,ted si dělám srandu
Azza Zaslal: po listopad 23, 2009 3:58 pm Předmět:

To ti moji to taky nedělají. Bohouš je na to línej a radši si to udělá růčo!
Jaromira Zaslal: po listopad 23, 2009 4:03 pm Předmět:

Jednou jsem šla na návštěvu k lidem,který jsem neznala a první co jsem se od nich o nich dozvěděla bylo.....v žádným případě si nedávejte nohu přez nohu jejich pudl byl celou dobu ve střehu,ale měl smůlu já taky
Radka Zaslal: po listopad 23, 2009 4:03 pm Předmět:

tak to zatím taky nedělá asi je nějakej opožděnej ale známe jezevčíka co to taky umí a hlavně před návštěvou,fuj!!
Jaromira Zaslal: po listopad 23, 2009 4:08 pm Předmět:

Ty pejsci jsou ale vyčůraný,jak nato.Naše Betty taky nikoho neotravuje.Jen si tak sedne a předni packou se masíruje
SoVa Zaslal: út listopad 24, 2009 8:19 am Předmět:

No tak náš Bohoušek když mu to nedovolím a příjde to na něj...dřív seděl po de mnou a řval jak tur (nevím proč ale jeho specialita bylo ojíždění ramene)...a ted má Blaženku a protože nesmí sedí vedle ní kouká a ní , na mě a řve jak tur dvojnásob!!!
Milan a Flek Zaslal: út listopad 24, 2009 8:43 pm Předmět:

Naši kluci to párkrát zkoušeli pouze na nejmladším synovi, ale podařilo se mi jim brzy vysvětlit, že takto to nefunguje, že si musí počkat až na správný objekt a máme od obskakování pokoj. čemu, ale vůbec nerozumím je počínání již šestiletého jorkšíra, kterého má moje sestra. Na nohu nikomu neskáče, ale pokud k ní přijede návštěva, tak si s pravidelností donese svého plyšového medvídka a toho před návštěvou začne nakrývat.
Radka Zaslal: út listopad 24, 2009 8:50 pm Předmět:

tak asi potřebuje diváky,Šakynovi jsou 2 roky a zatím to vůbec nedělá ani na nohy ani na hračky,ale zase má tu specialitu že nejvíc prdí na návštěvě a když máme návštěvu.Celý den nic, jdem na návštěvu a 5 minutová frekvence,nám to neva ale ty lidi jsou z toho fakt odvázaný
Olga Bruncková Zaslal: st listopad 25, 2009 8:07 am Předmět:

můj dřívější pejsek to dělal na pelíšku a jednou jsme měli u mámy na zahradě slezinu, sedělo se kolem ohně a Max si s patra dovlekl svoji cestovní tašku, přidal se do kruhu a půl hodiny nám všem dělal představení, k všeobecné veselosti bráchových kámošů
radka Zaslal: st listopad 25, 2009 10:15 am Předmět:

alespon kluci viděli jak se to má dělat
Nikki Zaslal: so leden 23, 2010 5:14 pm Předmět:

myslite,ze muzu 7mi mesicnimu steneti sehnat nejakou buldocici,aby nam prestal vojizdet nohy a trochu se uklidnil.uz to fakt neni k vydrzeni
OndraGonga Zaslal: ne leden 24, 2010 3:39 pm Předmět:

Nemám to nijak ověřené, ale četl jsem, že pohlavní pud samců, kteří byli min. jednou připuštěni, vyhasíná mnohem déle, než těch, kteří si "nic neužili".
SoVa Zaslal: ne leden 24, 2010 5:28 pm Předmět:

No já bych ještě dodala že je všeobecně známé že buldočci dospívají ve dvou letech...takže 7m. prcek je vlastně dítě
Co zkusit převýchovu? jak začne skákat tak ho vytřepat nebo se zlobit, vykázat ho za dveře nebo tak podle toho co na něj platí?

Když jsem byla malá měli jsme pekinéze...nikdy na nás neskákal za to měl svého oblíbeného plyšového kocoura..byl to slušňák vždycky si ho zatáhl pod postel abych my děti nic neviděli
Marie Zaslal: po leden 25, 2010 6:45 am Předmět:

Také bych doporučila převýchovu..pokud začne dělat neplechu, tak ho odtáhnout a zabavit ho něčím jiným....jinak z něj zblbnete a bude to dost nepříjemné, vzali jsme si staršího pejska, skákal na vše a po pár dnech už byl klid....
SoVa Zaslal: po leden 25, 2010 7:50 am Předmět:

Nám Bohoušek v té době skákal po rameni...prostě jak jsme si sedli už se mi cpal na rameno...párkrát jsem ho rázně odstrčila a nějak to pochopil...občas (jednou za dva měsíce?) na mě skočí v návalu velké radosti a hned si to uvědomí a sleze
Takže si myslím že převýchova jde!

Marika a Timmy

Site Admin

Náš pes jí kytky

Příspěvekúte srp 17, 2010 2:58 pm

Azza Zaslal: st listopad 11, 2009 12:14 pm Předmět: Kytky

Prosím o radu! Bohoušek,když jdeme ven, nežere trávu jako ostatní psi, ale okusuje lístky z keřů. Včera jsem ho nachytala, jak mi doma okusuje kytku. Stačí, abych se otočila a je zase u ní, už sežral dva listy Nevíte, čím to může být? Chybí mu něco? Předem díky za radu
OndraGonga Zaslal: st listopad 11, 2009 2:50 pm Předmět:

Prostě je to baví. Nemyslím, že by to něco znamenalo. Trávu, myslím, žerou pro zahnání nevolnosti z prázdného žaludku.
Hlavně si dejte pozor na jedovaté kytky v domácnosti-monstera, diefenbachie a mnoho dalších.
SoVa Zaslal: st listopad 11, 2009 3:01 pm Předmět:

Nikčo, mě takhle Bohoušek s kytkama vyloženě zlobil, když jsem si nechtěla hrát, vždycky šel okolo nějaký co byla na zemi a zobnul si...provokatér!!! nebo došla k ujmě když u ní přes den ležel a nudil se taky si myslím že to bude mít spíš jako hru, ty na keři prostě musí chytat a dá to práci do tý placatý tlamy

Takže dej Bohouškovi pořádnou porci a unav ho

Jinak naše želva sežrala kdysi pomalu celej list difembachie (omlouvám se za zkomoleninu), taky už jsme oplakávali a máme jí dodnes, asi je to o množství nebo nevím
LenkaV Zaslal: st listopad 11, 2009 5:19 pm Předmět:

jo jo, to taky známe, u nás před domem máme několik keřů černého bezu a taky tis...černý bez Franťourovi vyloženě šmakuje, ten tis naštěstí nechává být. Buďto skáče po listech a jí je, nebo tahá za větvičky a hrozně ho baví s nima bojovat. Jinak doma mi kytky "nepapá", protože nemám žádné v jeho dosahu, ale když přijedeme k mamině, tak tam furt šmejdí kolem palmičky, z čehož je moje mamča značně nervózní! Dřív z toho hrabal hlínu, teď se soustředil na listy...Já bych ale řekla, že to má jako hru...hmmm, nudím se, nudím se...áááá, že bych potahal palmu?! Možná to ten Váš dělá i proto, abyste mu věnovala pozornost. On totiž ví, že ho sledujete
Jaromira Zaslal: st listopad 11, 2009 8:28 pm Předmět:

Ahojky.Naše Fíbí je milovnice kytiček.Loni v létě se zamilovala na zahrádce do durmanů,okamzitě jsem je rozdala kamarádkám a myslela jsem si jak jsem nad ní vyhrála. Na balkoně jsem pěstovala jednu rostlinku konopí,syn ma ekzém tak si říkám,že udělám mastičku a ta potvůrka krčavá ji v nestřeženým okamžiku vožrala.Okamžitě jsem volala veta a ten nevěřil Byla chudinka zhulená a tím moje léčitelství skončilo
SoVa Zaslal: čt listopad 12, 2009 11:28 am Předmět:

Mirko to jsi mi zase jednou rozesmála den už od rána....vůbec si neumím představit Fíbinku zhulenou
Mini a Indy Zaslal: čt listopad 12, 2009 2:01 pm Předmět:

Ahoj, náš minulej pes Samík miloval Ibišek. Vždycky u něj seděl a žebral, abysme mu utrhli lístek a když mu ho nikdo nedal, urval si ho sám a utek. ) Tak sem koupila i těm našim "ovečkám", co se všude pasou na trávníku Ibišek taky domů a ty haranti ho nechtějí. Chutná jim jenom ta hnusná tráva, nejlépe nahnilá tejden stará ze sekačky.
Jaromira Zaslal: čt listopad 12, 2009 5:30 pm Předmět: Zhulená Fíbí

Ahojky Soňo
Dneska už se tomu taky smě?ju,ale měla jsem docela nahnáno

Nicol&Frank

Návštěvník

PROSÍM PORAĎTE MAJITELÉ STARŠÍCH BULDOČKŮ

Příspěvekúte lis 08, 2011 9:12 pm

Náš Frank má potřebu pořád něco kousat...to mu tolerujeme je mu teprve půl roku ale pořád kouše nás a dost bolestivě...nemáte na to nějaký trik jak to buldočka odnaučit? Děkuji moc předem

Marika a Timmy

Site Admin

Re: PROSÍM PORAĎTE MAJITELÉ STARŠÍCH BULDOČKŮ

Příspěvekúte lis 08, 2011 10:08 pm

křiknutí bolestí nebo něco takového jste zkoušeli ? Pejsci když se navzájem koušou, taky kvíkají :-)

muffinandtea

Stálý člen

Re: Zlozvyky a rady jak na ně - na všechny ! ! !

Příspěvekúte lis 15, 2011 3:15 am

Jestli vás bolestivě kouše, byť je to při hře, dejte mu radši jasně najevo, že si to nepřejete. Třeba zařvěte, aby se trochu lekl a nechal toho (zas ale ne tak, aby se bál moc) a taky si s ním přestaňte hned hrát. Pochopí, že když kouše, nebude ze hry nic. Když si totiž zafixuje, že může kousat, může to potom použít i v dospělosti a mít takového buldoka zakousnutého do nohy není asi nic moc :D Babička měla jezevčíka, který ze štěněcího kousání přešel rovnou do toho dospělého a bála se ho potom celá rodina :/
Baruna & Hana & Franklin & Stella & Mississippi

benditko

Stálý člen

Re: PROSÍM PORAĎTE MAJITELÉ STARŠÍCH BULDOČKŮ

Příspěvekstř lis 16, 2011 12:38 am

Nicol&Frank píše:Náš Frank má potřebu pořád něco kousat...to mu tolerujeme je mu teprve půl roku ale pořád kouše nás a dost bolestivě...nemáte na to nějaký trik jak to buldočka odnaučit? Děkuji moc předem

Max se taky někdy rád ve hře vzteká a chce se prát, ale když to začne přehánět, tak nasadím jeho oblíbené hračky. Nyní je závislý na balónkách, ty by honil pořád, takže když mu hodím míček, tak většinou vystřelí za ním a moje ruce ho přestanou zajímat nebo se začneme přetahovat o uzlík, určitě má i Frank nějakou hračku, která je zajímavější než vaše rozkousané ruce :wink:

z.sarman

Kolemjdoucí

Okusování sedačky

Příspěveksob úno 09, 2013 12:22 pm

Zdravím,

Potřeboval bych radu.Buldočka (9 měsíců) nám začala okusovat sedačku, resp. jeden její roh. Dělá to pouze když je sama doma. Zkoušeli jsme ji nakoupit další hračky, pořídit dřeva na kousání, kosti, nastražit pamlsky apod., ale nic nepomáhá. Sedačku jsme zkoušeli nastříkat i "protikousacím" hořkým sprejem, ale také nepomohlo. Paradoxem je, že prvních 6 měsíců byl klid a pak to začalo zničeho nic. Nic se nezměnilo, doma byla zvyklá sama od štěněte.

Pokaždé, když příjdeme domů, jdeme "na kontrolu". Už při tomto slovu se buldočka plíží do pelechu, protože moc dobře ví, co provedla. Pokud se vyjímečně stane, že sedačku nechá, tak sama radostně lítá kolem a těší se na pochvalu, odměnu apod.. Pokud sedačku rozkouše, tak sama jde do pelechu, protože ví, že bude následovat trest v podobě nebavení se s ní. Tam vydrží klidně i hodinu a jenom koulí očima, dokud ji nakonec nezavoláme.

Z jejího chování dovozuji, že velice dobře chápe, že to, co delá, je špatné. Dokonce chápe, že když to neudělá, tak bude pochvala a odměna.

Nemáte někdo nějaký tip, jak ji to odnaučit? Budu rád za každou radu, protože bych ji nerad zavíral jenom v pokoji, kde není co zničit,ale snažím se ji nechat co největší prostor.

Olga

Moderátor

Re: Okusování sedačky

Příspěveksob úno 09, 2013 1:33 pm

mám v dočasce (resp. nejspíše natrvalo) Bobeše, který když je sám, rozkouše na co přijde. Budou mu v květnu dva roky a je to voříšek plný temperamentu.
http://www.stream.cz/uservideo/790928-kvido-a-bobisek
Tak jsem po několikaterém rozkousání kabelů, adaptérů atd. musela přistoupit k tomu, že bude Bobísek počas mé nepřítomnosti na chodbě, kde nemá co rozkousat. Od jara budou mít přístup na zahradu průchodem ve dveřích, ale zatím se nedá nic dělat.
Některý pes to má v sobě a pomůže nejspíše jen čas.
Olga a Amálka

Babetta

Stálý člen

Příspěveksob úno 09, 2013 7:54 pm

Na děvět měsíců je to štěně, ale ne už zas tak malý štěně. Tak mě napadlo, prohlédněte ji zuby, třeba ji někde v tlamce zůstaly ty první a ona se jen snaží zbavit se jich.
jinak souhlasím s tím co psala paní Olga. Prostě zavřít tak kde nic neponičí a nemůže si i ublížit sama. A nebo pořídit prostornější klec. Hodně pejskařů to tak řeší. S tím pocitem viny je to pravda. I u nás jak se stane nějaká nehoda, se z Matesa stává rádoby neviditelný duch při zemi a vítačka jinak mohutná se jaksi nekoná.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekned úno 10, 2013 11:59 am

z.sarman píše:Potřeboval bych radu.Buldočka (9 měsíců) nám začala okusovat sedačku, resp. jeden její roh. Dělá to pouze když je sama doma. Zkoušeli jsme ji nakoupit další hračky, pořídit dřeva na kousání, kosti, nastražit pamlsky apod., ale nic nepomáhá.

Nemáte někdo nějaký tip, jak ji to odnaučit? Budu rád za každou radu, protože bych ji nerad zavíral jenom v pokoji, kde není co zničit,ale snažím se ji nechat co největší prostor.

Jaký má fenečka denní program?...jak dlouho je doma sama? Tohle se většinou děje z nudy a nevybité energie. Náš pes, pokud nemá pohyb, případně nějaké povely na cvičení (většinou se tak unaví rychleji než běháním :mrgreen: ), tak shrnuje koberce apod. Jinak je vše v klidu.
Koupit hračky a mít pocit, že tímto se pes zabaví, bývá dost myslná představa. Stejně tak vyběhání na oplocené zahradě, byť by byla obrovská. Zkuste delší procházky s "programem", který budou pro psí holku zábavný (hledání předmětů, míček, schovávání se, ...), případně mrkněte na 101 psích triků, kde je spousta blbůstek na vyřádění psa i majitele :wink: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

z.sarman

Kolemjdoucí

Příspěvekpon úno 11, 2013 11:48 am

S tím unavením je to těžké. Ráno není čas na nějaké velké dovádění a s její energií by ani 2hodinová procházka nepomohla. Tu má každé odpoledne a stejně je až do večera stejně živá. Sama doma je sice skoro 9 hodin, ale je to max. 2x do týdne. Manželka pracuje na směny, takže kromě těch 2 dnů je s ní doma celý den.

Zkoušel jsem za ní jezdit přes oběd, ale ani to nepomáhá. Jde vidět, že většinou dopoledne prochrápe a odpoledne začne řádit. Ale ani to není pravidlem, např. minulý týden stihla okousat roh sedačky za hodinu, co byla sama doma.

Asi mi nezbude než ji zavírat do pokoje, kde není co zničit, i když věřím, že si určitě najde něco, co by mě ani ve snu nenapadlo :)

evisek68

Moderátor

Příspěvekpon úno 11, 2013 12:32 pm

Super jsou i hovězí kosti, nemůže je ukousnout a třeba se zadusit a hlavně ten morek se dá dolovat dny i týdny. Ale musí být syrové, a někdy je z toho bordel a po čase to i smrdí. Je to k dostání v Globusu za pár korun.
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Zpět na Výchova a výcvik