Právě je sob úno 24, 2018 4:51 pm

Chůze u nohy, na vodítku, do a ze schodů

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Marika a Timmy

Site Admin

Chůze u nohy, na vodítku, do a ze schodů

Příspěvekúte dub 06, 2010 10:40 am

Převzato ze starého diskusního fóra, zde můžete pokračovat v další diskusi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikki Zaslal: čt prosinec 03, 2009 3:13 pm Předmět: chůze na vodítku

ahoj,
máme takovej problém s charliem..když ho chci vzít ven se projít, tak si většinou usmyslí, že nikam nejde a zapře se a stojí a čučí a táhne proti.nemůžu ho nijak přimět, aby šel, max ho kousek nalákat na nějakou odměnu. někdy je to lepší, někdy horší. někdy se musím obrátit domů - a to kolikrát ochotně ťapká..
není čas ho pokažé brát autem na louku, kde může běhat bez vodítka, potřebujem, aby se taky naučil chodit jak ostatní psi...je mu skoro 6měsíců
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaromira Zaslal: čt prosinec 03, 2009 10:52 pm Předmět:

Ahojky.Co takhle dát kšírky.Fíbí se na nich naučila perfektně Capkat
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rozárka Zaslal: čt prosinec 03, 2009 11:37 pm Předmět:

Souhlasim s kšírama. Nehledě na to, že ji nadzvedneš a ťap ťap...za krk bych netáhla...
Radka Zaslal: pá prosinec 04, 2009 4:58 pm Předmět:

nám přímo vet řekla že buldíci by měli mít kšírky,kvůli páteři(TEDA TEN NÁŠ UŽ PROBLÉMY MĚL A KŠÍRKY MÁ OD MALA)
LuciqueLand Zaslal: pá prosinec 04, 2009 5:58 pm Předmět:

My máme taky od mala kšírky a super! Když byla malinká,tak taky nechtěla chodit a musela jsem jí pořád nosit,protože nechtěla jít,ale to se časem zrovnalo a už cupitá vzorně. A je mám 6 měsíců.
Radka Zaslal: pá prosinec 04, 2009 6:08 pm Předmět:

to já mám opačný problém,nemusím ho tahat on táhne mě ,ale festově ,mám 59kg a když vystřelí mám co dělat abych nelítla ,jenže on je dost na zahradě a když jdeme ven tak je nadrženej a maže, aby byl všude,tak si myslím že za to nemůže a ani se mi ho nechce moc drezůrovat,jako k noze a tak,protože jinak poslouchá
Nikki Zaslal: pá prosinec 04, 2009 6:25 pm Předmět:

my právě doteď měli kšíry, jsem to asi blbě napsala a tam měl šílenej tah proti právě...teď máme čertvě obojek, tak uvidíme.
Radka Zaslal: pá prosinec 04, 2009 6:35 pm Předmět:

no já nevím,obojek má Šakýs jen doma pro parádu(bez něj mi příjde jak nahatej) a když jdeme k sousedům,tak jde v něm a když zabere tak si ho stáhne přes hlavu,jak mají ty chudiny širokej krk,to by ho musel mít hrozně utaženej,ne?
katkon26 Zaslal: pá prosinec 04, 2009 8:00 pm Předmět:

my teda používáme odmala jen obojek, přítel je proti kšírám, že by Žofku nenaučil chodit u nohy,že kšíry by ji pomáhaly v lumpačení ... je fakt ,že netahá atd.. cupitá v pohodě.
Radka Zaslal: pá prosinec 04, 2009 8:03 pm Předmět:

no je to náš buran
katkon26 Zaslal: pá prosinec 04, 2009 8:22 pm Předmět:

ale je fakt heerečka.. oblíkáme ji svetýrek teďka... a prostě omete zadkem a bokem všechny patníky a okraje hřišť...jako by nemohla chodit a měla 4-řku v žile
takže nám nedělaj problémy kšíry či obojek ale obleček
radka Zaslal: pá prosinec 04, 2009 8:30 pm Předmět:

nám zase oblečky nevadí,říkáme mu naše modelka ochotně si je zkouší a obléká ,jenže on ode mě snese vše ,je to takovej mírnej ťuňťa,máme svetr,koženou bundu s kožíškem a ted k vánocům dostane tílko "ADIBUL"
Rain Zaslal: so prosinec 05, 2009 9:59 am Předmět:

My taky včera koupili svetr, takový hrozný zelený .
Nic jiného jí nebylo , jedna taková fajn zateplená černá vesta, ale tu měla právě u krku úplně na fest, počítám že za dva týdny už bysme ji nezapli
Rozárka Zaslal: ne prosinec 06, 2009 2:33 am Předmět:

Tak nám sedí dětská velikost 74..takže dědí po Andulce vestičky, svetříčky, mikinky..akorát se upraví kapuca, vyrobí otvory pro kšíry..a je to..
SoVa Zaslal: ne prosinec 06, 2009 10:35 am Předmět:

Jéé tak to jste na tom nejlíp...uplně závidím
Ivana & Miky&Ája Zaslal: ne prosinec 06, 2009 11:48 am Předmět:

taky máme problém s vestou. Miky je taky strašně čistotná, takže venku ojede všechny auta, zdi . . . a je spokojená
Gábina+Žolda Zaslal: po prosinec 07, 2009 10:43 am Předmět:

Adibul tričko je super na léto. Vždycky ho namočíme a je nám móóóc dobře Akorát, že už je hned jako prasátko
Rozárka Zaslal: po prosinec 07, 2009 3:18 pm Předmět:

To Adibul tílečko je boží, ale potřebovala bych pro Rózku černý...bílá v bílem je blbá verze... Ted jsem poobjednala psí Vánoce, doufám, že nebude manžel doma, až to přivezou, aby neviděl co to bude stát http://www.hafani.cz/kabatek-black-magic/cz/d-90545/no není kouzelnej! To Tchýně omdlí, až na boží hod Rozárka nastoupí na návštevu v kabátku ))))
Radka Zaslal: po prosinec 07, 2009 7:35 pm Předmět:

no ten je,ještě že je spíš na holku.......,to tílko už máme objednaný,snad příjde do vánoc je sice na léto,ale je bombový,my jsme černý,tak to bude pecka,škoda že nemají černé,s tím růžovým nápisem,pro vaší kočku... ,jo a co průjem?
katkon26 Zaslal: po prosinec 07, 2009 8:31 pm Předmět:

na ten sem se divala taky!!!akorát mám strach to nevyzkoušet, aby to nemela pak upleéé jenže v kamenných obchodech mají jen na jorkšíry atd.... a na těchdle stránkách to nemají ani drahé..... jo a v letě by ji bylo horko v černy ne? )
Rozárka Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:16 pm Předmět:

Katkon: no právě..ty ceny mě potěšily..já z principu nekoupím obleček za 800,-! Mě to přijde šíleně přehnaný..když budu jó chtít, tak si to ušiju a jak řikám..přešívám, co děti odnosej...Ale za 200 to jde..a taková paráda!katkon26 Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:21 pm Předmět:přesně.. ja teda šít neumím, ale cenově nad 500 se taky snažím nejít, než přítel teď odešel "pracovat na granulky" , tak říkal , že bych si mohla i pro nás něco pořídit a ne jen pro psa furt tu debatuju jen o tom ale má fakt obavy, aby to neměla uplé přez hrudník.... na to , že má 8 měsícu ma teda plece
Rozárka Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:26 pm Předmět:

Tak až to přijde, tak ti dám echo, jak to vypadá..Rozárka je drobek a už dospělá..hodlám ji trochu vypást, má ještě chůdě vidět páteř, ale snad se vejde do šatečků i pak ..kdyžtak to nastavíme
katkon26 Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:27 pm Předmět:

jj:) chceme i novej pelech a ten červenej tam u nich se mi lííbíí , jen kdyby nebyl červenej
Rozárka Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:31 pm Předmět:

pelíšek máme deku povlečenou leopardim povlečenim Stejně obsadila oba pelechy pana domácího a ten spí na zemi..on má v obýváku pelech gauč a v ložnici pelech postel..a teď má parkety
katkon26 Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:37 pm Předmět:

my máme taky dva.. jeden v kuchyni- když vařím musí to vidět, v obýváku je pelech-místo... a jinak gauč a k ránu postel (v noci musí v pelechu,ale teď má páníček noční a a máme společný pelech
Rozárka Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:39 pm Předmět:
nám se psi do postele nevejdou.. jsme tam já, manžel, Andulka 3roky a Cyril 3měsíce...už tak bojuju o holý život..hlavně Cyrilův ....
katkon26 Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:46 pm Předmět:

to teda máte přelidněno hele tohle je tež moc pěkny.. ale my máme krapet chlapeckou slečnu, tak musí vybírat sportovněji
http://www.hafani.cz/svetr-grigio/cz/d-90538/a tohle nemám chybu
http://www.hafani.cz/plastenka-vanity-ruzova/cz/d-90532/
HELČÍ
http://www.hafani.cz/mikina-logo-oranzova/cz/d-85687/
Rozárka Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:47 pm Předmět:

Ježiš no ten je supééér!!! Uplně slavnostní! Už ji v tom vidim pod stromečkem
Rozárka Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:48 pm Předmět:

A že ty ceny jsou slušný?! A design taky..vždycky, když jsem objevila levný oblečky, byla to socka všech socek..a tohle je šmrnc... A koukalas na ty trička?! http://www.hafani.cz/polotricko-pro-psa/cz/d-88581/že bych koupila, aby se hodila k páníčkovi, kterej z ní moc na větvi zatim neni ?!
Rozárka Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:51 pm Předmět:

A ted jsem našla favorita na léto: to se po...e i můj muž..
http://www.hafani.cz/tricko-pro-psa-koikapr-bile/cz/d-88586/
ale ta cena?!
katkon26 Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:52 pm Předmět:

tady ty trika sou fajn, ale ne levny
http://www.hafani.cz/oblecky-pro-psy/cz/c-2142-p-2/

paneček si zvykne... chce to čas.... a pak ji bude milovat víc než kdokoliv jiny..ale ,kdyby měli stejný trika, tak by nemohl nikdo pochybovat ,že patří k sobě
Rozárka Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:54 pm Předmět:

On k ní moc patřit nechce..ale majitel studia, kde dělá, má taky bulďocha a ještě jedna slečna tam, takže jásaj, že se rozšířila parta.. Tak snad se smíří a bude...on má našeho Bjska a odmíta cokoliv jiného..
katkon26 Zaslal: po prosinec 07, 2009 9:58 pm Předmět:

no a napadlo mě...my milujeme vodu a Žofie je plavec a na léto budem shánět i plovací vestu. tak to pak bude teprv honba za pokladem jo mimochodem.. my sme doma došli tak daleko-asi to už je přehnaný- ale všechy ok vlastnosti Žofei zdědila po taťkovi(říkáme si taťka a mamka )- jako je plavani a sportovani , hravost,a to špatné po mě....ty tílka jsou fakt šik..ale to bílý bysme měli hned v tahu ale na jaro si něco pořídíme, v létě by se mi v tom uvařila a stejně je furt v bazenu naložena
katkon26 Zaslal: po prosinec 07, 2009 10:00 pm Předmět:

no je fakt, že Zdenek Žofii nechtěl, měli sme Matyldu a já si prosadila druhou ,ať ji není smutno a má s kým lítat. Osud nám ale přidělil jen jednu, tak ji miluje a kdoví , jak by to bylo kdyby... jim to prostě pomaleji dochází
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Jana a Betty Zaslal: út prosinec 08, 2009 8:49 am Předmět:

Tak u nás to bylo taky zajímavé,bratr si koupil buldočka,no já jsem se hned do tohoto plemene zamilovala až po uši. ,ale manžel o tom nechtěl ani slyšet,chtěl k domku pořádného hlídače,nejlépe bullteriera,ale o tom jsem zas nechtěla slyšet já. Nakonec máme doma buldočí krasavici,kterou můj manžel miluje,řádí spolu jak černá ruka a jak se spolu mazlíkujou. Prostě? ho naše Betty dostala A jak umí hlídat!!!! Tomu taky nevěřil.
Jana a Betty Zaslal: út prosinec 08, 2009 8:55 am Předmět:

Jo, Katko my taky říkáme že máme tři dcerky Dvě? člověčí a jednu psí. Takže ti úplně rozumím. mamka a taťka
Radka Zaslal: út prosinec 08, 2009 4:42 pm Předmět:

Katko to jsou oblečky ťam,ťam...úúúú já nemám ted prachy tak neprovokuj,holky oni mají i župan po koupání to si snad dělají pr..? to koupit tak mě chlap zabije,stačí moje oblečky....ale hned bych nakupovala,ale chudák pes ,manekýn
Rozárka Zaslal: út prosinec 08, 2009 4:58 pm Předmět:

no ten župan už je moc, no....
katkon26 Zaslal: út prosinec 08, 2009 5:10 pm Předmět:

župan je fakt pro magoříky... nám stačej trika a svetříky:) holky dneska sem nadhodila , že bychom jeli na ten tábor, co Láďa vytváří.. je to v psích aktivitách atd... tak to bylo přijato pozitivně jen nemám nic planovat echt dopředu, bo letos nám takhle vybouchly 3 srazíky takže se asi pojedem tábořit
radka Zaslal: út prosinec 08, 2009 5:27 pm Předmět:

my snad taky pojedeme,my nejezdíme na dovolený,takže to je jistý
katkon26 Zaslal: út prosinec 08, 2009 5:33 pm Předmět:

už sem panu Láďovi napsala, a je to. mám to už v kalendáři(datum se může pozměnit) tak doufejme, že se nám nic nestane s autem atd....a za 5 měsíců se těším nashledanou ..tádyjády dá...a to je konec vážení jen jak tak počítám, tak DOUFÁM , že nám Žofka nezačne hárat teď sme v rozjetí a za ccca 6 měsíců... i když plánujeme kastraci, tak zatím zjišťujem a čteme... hah naposled sem byla na táboře před 12-13 lety to bude jízda- ráno budíííček a rozcvička, pak uklid a kontrola a bodování chatek
radka Zaslal: st prosinec 09, 2009 7:39 am Předmět:

no, ještě že chatky ,já čtu a lekla jsem se že stany,holky já už jsem rozmazlenááááá,ale už se těším...já budu dělat zdravotníka,jo? no to abych už koupila košík na hubu a zvykala ho ,rváče mýho
katkon26 Zaslal: st prosinec 09, 2009 8:32 am Předmět:

paní MVDr. Žerťová mu ukáže ,jak se chovat k ostatním hafíkům ježiš, za chvilku květen... tolik práce a příprav..... jestli mi ta moje malá začne hárat, tak jedu sama, jen s ešusem a s spacákem.
SoVa Zaslal: st prosinec 09, 2009 9:25 am Předmět:

Holky já už psala taky Láďovi!!! my pojedeme dabl to teprve bude psina Já teda osobně nevím jestli zrovna žertová je ta správná volba..až zjistí že máme všichni buldočky v posteli tak jí asi migne a bude Jako metody dobrý ale osobně nevím jestli bych vydržela Bohouška nepustit do postele a na gauč...hodil by na mě ty svoje smutný očka a bylo by po výchově...osobně bych pozvala toho kynologa co má pochopení pro psy v posteli (články v kastraci) ten razí názor že to jde i s tím
katkon26 Zaslal: st prosinec 09, 2009 9:47 am Předmět:

jde to! vždyť máme ty naše hafíky "poslušné" a spí nám v postelích..my teď máme s Žofkou labůžo,
páníček má noční tak spolu chrápeme celou noc. každá svoji půlku postele a svojí peřinku teď dospává po snídačce a venčení na gaučíku, ale jakmile jsem si teď přinesla snídačku , tak už je tady, a čmucha... ale má smůlu, mám sýr mazací, a ne tvrdý, tak nedostane.
Radka Zaslal: st prosinec 09, 2009 12:52 pm Předmět:
já doufám že si zvykne,nebo teda doufám, že se rozkouká a bude to dobrý,je to možný nebo myslíte že je to na furt?
SoVa Zaslal: st prosinec 09, 2009 2:21 pm Předmět:

No já mám zkušenost že po pár výlevech se nás všichni bojí a cohí v uctivé vzdálenosti...tak teda nevím jak to bude s tím zvykáním
katkon26 Zaslal: st prosinec 09, 2009 9:09 pm Předmět:

no a nebo tam bude ještě větší samec kapo ,kterej mu řekne , že tudy cesta nevede,..... optimismus... pochopí... pesimismus..... Soňa to taky s Bohouškem zvládá ,jak píše
Rozárka Zaslal: st prosinec 09, 2009 11:12 pm Předmět:

JÉ, KDE TO JE, CO TO JE? já chci taky na tábor! A můžou tam i děti?A jiní psi, než buldočci? Náš BJ je kápo par exelans, ten by je tam srovnal, bulďochy!
katkon26 Zaslal: st prosinec 09, 2009 11:13 pm Předmět:

mrkni se do "oddělení" psí aktivity....
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Marika a Timmy

Site Admin

Chůze do a ze schodů

Příspěvekúte srp 17, 2010 3:16 pm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vendeta a Monty Zaslal: čt září 03, 2009 6:15 pm Předmět: ON nebo JÁ?

Zdravím milovníky placatek...
Obracím se na Vás s prosbou o rozsouzení...
Jaký máte názor na schody?
Já Montyho z třetího patra, kde bydlíme na venčení snáším dolů a nahoru ho nechám vyběhnout po svých.
Přítel nechá Montyho schody i seběhnout.
Dnes jsem mu nadala, protože s tím nesouhlasím, slyšela jsem, že dogovitá plamena mají tendence k žaludečním deformacím,právě protože chodí často ze schodů nebo skáčou z výšek...
Mám tedy pravdu JÁ, že by se to nemělo dělat často?
Nebo ON, když říká, že jsem na psa moc citlivá a nic mu to nedělá?

Děkuji za odpovědi.
Kačka s Meldou a Hannym Zaslal: čt září 03, 2009 6:43 pm Předmět:

Má pravdu on, to jsou jen pomluvy! Ještě jsem slyšela, že když chodí po schodech, tak jsou pak dlouzí
Doze to jistě nedělá dobře, ale spíš na páteř a klouby, ale u zdravého buldočka je to blbost... všichni naši psi chodí a chodili po schodech od malinka a nemají jediný problém! Naopak je to super na kondičku a hrudník, že jsou vymakaní... teda samozřejmě?, pokud to nejsou nějaké strmé schody, kde hrozí, že slítne, jako např. schody na půdu apod....
LaFi Zaslal: čt září 03, 2009 7:31 pm Předmět:

souhlasím s Kačkou, Jani, jen ho nech chodit a nic mu neslevuj!
SoVa Zaslal: čt září 03, 2009 8:44 pm Předmět:

No a já zase slyšela že by se buldočci neměli nechat chodit hlavně ze schodů kvůli kloubům...něco na tom asi bude když si představím že v jednom okamžiku když se zadní odlepí na těch předních spočívá skoro 15 kg

my máme těch schodů celkem asi šest, takže to moc řešit nemusím, ale přiznám se že ze třetího bych ho asi taky nosila...ale asi jenom dolů
Vendeta a Monty Zaslal: čt září 03, 2009 11:02 pm Předmět:

Děkuji všem za reakce,
takže to necháme,tak jak to je, já ho budu nosit a příteli ať běhá, bude to mít půl na půl...
Gábina+Žolda Zaslal: po září 07, 2009 9:41 am Předmět:

Já teda Žoldu taky většinou nosím (z druhýho patra). Nahoru ne, to schody vždycky vyběhne bleskovou rychlostí. Ale dolů ho nosím. Pokud teda nemám plný ruce nebo tak.. Ale ono je to daný taky tím, že jemu se nikdy ven moc nechce (pokud teda někam nejedeme, nebo na něho dole nečeká nějakej kámoš - a to on pozná ), takže když ráno spěchám do práce, tak je několikanásobně rychlejší vzít ho do náruče, než ho několik minut přemlouvat, aby šel ven
Daf Zaslal: po říjen 12, 2009 9:57 pm Předmět: schody

Já si myslím , že na tu páteř to u buldočků není dobré.Třeba kdo má jezevčíky ,tak každý je nosí-ty kratší nožičky atd
Azza Zaslal: út říjen 13, 2009 9:00 am Předmět:

Bohoušek je to samý v bledě modrým. Přítel když jde na ranní, tak vezme smečku v 6h vyčůrat, ale ředitel Bohumil zásadně v tento čas nevstává! Toho musím někdy i v 11 přemlouvat, aby vstal, a pak to 15 kilové ho..do snést ze schodů protože má unavené nožičky!
OndraGonga Zaslal: út říjen 13, 2009 2:45 pm Předmět:

Co si budeme povídat-venčíme v sedm ráno a když říkám "Brunečku, jdeme ven", tak na mě kouká s výrazem " si asi upad, ne?". A zrovna teď, když se udělalo hnusně, jdeme ven odpoledne, mladý pán celý natěšený, ale jak jsem otevřel dveř?e od baráku, tak vystrčil jen špičku nosu a pelášil zpátky domů. Musel jsem ho vynést ven, protože on přece v dešti nechodí .
Azza Zaslal: út říjen 13, 2009 3:14 pm Předmět:

To máme doma to samy! Taky to jsou citlivky, aby se náhodou v dešti nerozpustily!
SoVa Zaslal: st říjen 14, 2009 7:03 am Předmět:

Taky jsme natěšený, jenom než dojdeme ke dveřím, Bláža ta se otáčí domů při každém počasí (čůrat se přece může i v koupelně né )a Bohoušek nevyleze když leje ale pokud na nás začne pršet až na procházce, tak zas mám problém ho vůbec dostat domů a kormidlovat dva psy na volno k domovu to je teda fuška na vodítku je to mazec Bohoušek táhne a Bláža zase protestuje alá socha, na rozdvojce to nakonec vypadá že se škrtí oba
Azza Zaslal: st říjen 14, 2009 9:33 am Předmět:

Soni mě ze začátku taky nechtěli chodit na dvojce, Aini táhla a Bohoušek stál jak přikovaný. A teď už bez problémů. Každý je obdivuje, jak jdou vzorně vedle sebe! Ale oni tak chodí ikdyž jsou na volno, teda jen do té doby, než se rozprchnou každý za objektem svého zájmu
SoVa Zaslal: st říjen 14, 2009 10:00 am Předmět:

No u nás to asi bude trvat dýl,
Blaženka má asi špatnou zkušenost, často v neznámém prostředí zmrzne a nechce jít i bez vodítka...ze začátku nechtěla ani opustit zahradu - asi jak se toulala a špatně slyšela a viděla, byla vystreslá a tak se bojí aby se nezatoulala, postupně už ty trasy kolem nás zná, tak se to lepší...na vodítku s ní jdeme tak aby ho měla na volno a necítila to napětí, jinak je konec, stále to trénujeme
Mini a Indy Zaslal: st říjen 14, 2009 10:02 am Předmět:

My jsme z 90% na volno.
Jinak taky vždycky se jim chce ven a jakmile vystrčí hlavu, tak se rvou zpátky do dveří. Ještě že je pouštim z pokoje na zahradu, že je mi fuk, kolikrát jim ty dveře pro názornou ukázku votevřu. ) Kdybych se měla vždycky vypravovat, obouvat, malovat, česat, tak je ven prostě Vykopu
Radka Zaslal: st listopad 04, 2009 4:08 pm Předmět:

jéééé,oni jsou všichni stejný,náš chce hrozně ven ,ale hned je zpátky ještě že nebydlíme v paneláku to bych se ulítala
Pavlína Menšíková Zaslal: út listopad 10, 2009 4:28 pm Předmět:

tak to já naopak rozhodně nesouhlasím, do schodů i ze schodů nosit kůli páteři! (teda pokud do nejsou dva malý schodky u domu)jak tady někdo psal, buldočci jsou na tom stejně jako jezevčíci-dlouhý tělo, kratší nohy a opravdu mohou mít problém, zeptejte se veterináře. (já už jsem se ptala)
radka Zaslal: st listopad 11, 2009 2:18 pm Předmět:

to je asi pravda nám vet taky schody zakázal,máme v domě jedny do patra a to naše trdlo za mnou nahoru a dolů takže to už musíme řešit nejakou brankou ,nemám z toho dobrý pocit

daylinka

Kolemjdoucí

Re: Chůze u nohy, na vodítku, do a ze schodů

Příspěvekúte srp 17, 2010 9:27 pm

my máme kšírky ale chodit prostě nechceme, máme 3 měsíce a jdeme tím stylem, že ujdeme 5kroků zastavíme koukáme kde můžem a pak možná zase jdeme a takhle je to dokola! Ale když jí pustím tak za mnou tapká ale zase když vidí psa nebo něco lákavého k snědku tak neposlecne...

Marika a Timmy

Site Admin

Schody

Příspěvekstř srp 18, 2010 11:58 am

Přesunuto :-)

--------------------------------------------------------------------------------
od zetist » sob srp 14, 2010 4:10 pm

Fredy už od malička na ulici nemal problém so schodmi, či už hore, alebo dole. Iná situácia však je doma. Bývame na 7. poschodí, ale dostať ho na schody nie je možné, používala som už rôzne lákadlá (piškóty, mäsko a pod.), nezabralo. Mám hrôzu, čo budeme robiť, keď sa pokazí výťah, Fredy je totiž mierne prerastený, váži 20 kg! Ak sa výťah pokazí v piatok, do pondelku radšej asi ani nepôjde cikať.
--------------------------------------------------------------------------------
od Gabsterdam » stř srp 11, 2010 1:25 am

Já neměla s bulíky problém, běhali po schodech nahoru a dolů, ale dnes jsem zjistila, že třetí bulík Franta ze schodů dolů nepůjde, byl úplně vystresovaný (nutno dodat, že za těch 12 dnů u nás vlastně po schodech nešel, vždy jsme šli do výtahu), ale jeho reakce byla úplně nová a šokující. Mě zkrátka za tu dobu, co ho máme tento problém nedošel
od Miguelka » úte srp 10, 2010 8:51 pm

U nás se to vyřešilo samo- Olina ve snaze být mi stále v patách za mnou vylezla po schodech do prvního patra a z celých schodů spadla až dolů. Nic se jí nestalo, ale už tam nechce chodit, takže jí nosím.
od Olga » pon srp 09, 2010 12:44 pm

kdybych měla řešit skákání z postele, co potom skákání na zahradě? Tam skáče ze suché zídky (cca 50 cm) jako jelen každou chvíli. A doma dokonce skákala z horní části křesla, když honila kocoura?
Já myslím, že všeho s mírou i toho hlídání.Olga a Amálka
od Nikki » ned srp 08, 2010 12:07 pm

Mně se spíš nelíbí, jak náš buldoček skáče z postele. Máme ji trošku výš, ale musí to být taky nějaká standartní velikost, protože ji máme normál z obchodu. Nahoru vyskočí v pohodě. Ale dolu se mi to moc nelíbí. Seskakuje sice bez problémů, ale hrozně zatíží předek a přední packy, tak se bojím, aby s tím časem neměl problémy. Nevíte, jak to vyřešit?Nějakou stoličku?ale jakou?stejně si myslím, že pak bude seskakovat jak doposud. Nebo je zbytečné to řešit.
od Melda s Hannym » sob srp 07, 2010 3:34 pm

Všichni naši buldočci od štěněte chodí po schodech a jsou zdraví jako řípa bydlíme ve druhém patře a v bytě máme schody, takže lítají po schodech furt, nahorů i dolů a bez problémů Naopak se to spíše u buldočků doporučovalo, aby lítali do schodů, že pak budou mít širší hrudník, budou vypracovanější, ale to nevím, zda je pravda, taky tomu moc nevěřím... podle mě je zbytečné je nosit ze a do schodů, pokud teda nemají nějaké potíže
od Jakubíková Jitka » sob srp 07, 2010 11:01 am

Podle mě jsou schody nic moc pro štěně každého plemene. Jakmile se ale dokončí vývoj kloubů a kostí, nemyslím si, že by to mělo nějak vadit. Pokud teda pes nemá vyloženě nějaké potíže.
od Jája+Matýsek » stř srp 04, 2010 11:55 pm

Ahoj, já myslím, že schody jsou špatný spíš pro jezevčíky, ostatní psi by neměli mít nějaké problémy ze schodů?...ale jinak my jsme to teda nikdy neřešili a Matýsek, když musí do výtahu, tak jde, ale když mu nechám volno bez vodítka tak moc rád utíká po schodech nahoru a pak čeká u dveří...dřív běhal do šestého patra, teď už jen do druhého, ale běhá moc rád, tak proč mu to zakazovat
od pepa a ivana » úte srp 03, 2010 10:29 pm

No tak to my naší Zollinku rozmazlujeme. Do schodů do druhého patra běhá sama, ale dolů čeká na pochování, vždy se po cestě ze schodů mazlíme a okusujeme a ona u toho blaženě chrochtá. Už váží 9 kilo a má půl roku, ale chování po cestě ze schodů miluje. A tak my posilujeme a posilujeme a mazlíme se a chrochtáme... Hezký večer všem
od Ki+M a Hercules » úte srp 03, 2010 10:58 am

Ja odkedy mame Herculeska mam nadherne vypracovane svaly na rukach...aspon usetrim za posilovnu...akurat v minule som sa bavila s jednym panom, ze clovek ma pri psovi lepsiu postavu...no a ruky jak fitneska Predtym som stale nadavala a moje mlandrave paze...tak to mam vybavene
od Nikki » úte srp 03, 2010 10:50 am

My tahali pejska,když byl štěně do 4.patra bez výtahu. Pak chodil do schodů sám a ze schodů jsme ho brali ještě nějakou dobu. Teď si lítá sám a rychlejc než já:) Nejsem schopná tahat 11kg do 4.patra, dkyž je to pětina mé váhy:)
od radka » úte srp 03, 2010 10:27 am

já někde slyšela,že snad chůze do schodů nahoru nevadí,ale ze schodů dolu vadí...ale nevím jestli to je pravda,ale určitě se to víc týká těch jezevců
od katkon26 » úte srp 03, 2010 10:15 am

tak u nás je asi 12 schodů a Žofie taky klidně vybíhá , jinak máme naštěstí výtah
nevím jak to těma 4 nohama dělá ,ale na každý schod šlápne jinou nohou a poslední 2 vyskočí

jo a s těma zádama... náš pes není pes, ale králíko-klokan ..... prostě miluje skákání do výšky ze země a s rozběhem odkudkoliv přeskočí klidně 4 metry a vzduchem si doplachtí na sedačku,postel atd ... dokonce na procházkách kolem skáče do výše,nemůžeme ji to odnaučít, prostě ráda lítá, takže i tím si je namáhá Katka a Žofinka a malý Borísek
od Ki+M a Hercules » úte srp 03, 2010 8:29 am

Nas tiez behal sam od seba po schodoch, ale iba tych co mame v baraku, lebo tie su masivne a to mu asi vyhovuje. Doma u rodicov na dome mame schodiste cez ktore je vidno dole, tam sa vobec neodvazi ani na prvy schod. A tiez tocite schodiste do pivnice. Na to nastastie nema odvahu, inak vonku si robi zo schodov prekazkovu drahu, on beha aj tymi rimsami pre kocare s detmi. Nemam dojem, ze by mu to nejak ublizovalo. On je taky gymnasta prirodzene
od Břéťa a Barča » úte srp 03, 2010 6:24 am

Břéťu jsme, ve štěněcím věku, také doma nosili do 1. patra. Později na procházkách běhal do schodů sám, ale doma se vždy před schodištěm zastavil a čekal na "osobní výtah". To mu zůstalo dodnes a 13,5 kg těžký pařez nosíme den co den. Mladší Barču, na kterou už volné ruce nezbyly, jsme po schodech nechali běhat od malička. Po schodech vlastně nechodí, ale běhá. Má perfektně vyměřený krok a zvládá i točité schodiště na zahradu. Řekl bych, že záleží na pohyblivosti a pružnosti konkrétního buldíka. Od chůze po schodech bych už pejska neodrazoval, ale také ho do ní nenutil. Oni totiž poznají sami, co jim vyhovuje. Schody jsou nebezpečnější na páteř pro psy s delším tělem a krátkýma nohama (jezevčík). U Břéti s krátkým kompaktním tělem, pak hrozí spíše kutálení se po schodišti.
od Mafinka01 » pon srp 02, 2010 9:26 pm

btw je vidět můj už. avatar?
od Mafinka01 » pon srp 02, 2010 9:16 pm

Ahojky, bydlíme ve druhém patře, s přízemím ve třetím, bez výtahu. Duffyho bez problému nosím nahoru i dolů, ale schody už vycházet i scházet umí a nosit se už moc nechce (nehledě na 5,5kila - takže i mě by se ulevilo ) ale bojím se ho nechávat, protože jsem kdysi kdesi slyšela, že se to nemá, kvůli páteři atd. Nevím co je na tom pravdy, ale páteř mu zkazit nechci tak se raději ptám, jeslti může, popřípadě odkdy ho můžu nechat schody vybíhat a sbíhat.
Díky za info

Marika a Timmy

Site Admin

Obojek nebo kšíry

Příspěvekstř srp 18, 2010 1:10 pm

Přesunuto

od Renca a Lily » pát srp 06, 2010 8:55 pm

puppia delaji dobre a nejlepsi je tenhle styl "step in" protoze se nepretahuji pres hlavu...
http://www.spokojenypes.cz/postroje-pro ... l?id=22507
od Marika a Timmy » pát srp 06, 2010 6:25 pm

kšírky zkušenost nemám, ale červený hrudník z obojku by mít neměl. Nás ve školce učili jemně vycukat
od Nikki » pát srp 06, 2010 6:09 pm

Prosím, jestli byste mi mohli poradit nějaký dobrý kšíry neboli postrojek pro psa. Začal nám hrozně táhnout a teď jsem si všimla, že má i hrudník trochu červenej, takže bych radši vyměnila obojek za kšíry.

Mortysche

Dobrý den,budu si kupovat štěňátko buldočka a chtěla jsem se zeptat jestli jsou lepší kšírky nebo obojek.Kšírky mi přijdou šetrnější,ale všude vidím fotky jen s obojky,tek mě to trochu znejistilo.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LuciqueLand

My jsme do teď měli kšírky,byly super,úplná spokojenost!Nemusela jsem jí tahat za krk.. Teď jí je 8 měsíců a už začínáme s obojkem. Kšírky už jí jsou malý, ale pro začátek bych řekla,že jsou lepší.Teda záleží na každým,ale nám se osvědčily.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Petra a Peggynka

Hezký víkend,
my jsme měli na začátku taky obojek, pak už jsme radši koupili kšírky a když měla Peggynka naposled problémy ze zádama, byli jsme na Jaggy v Brně a i paní doktorka říkala, že je lepší určitě dávak kšírky, kvůli tomu, že se tak nenamáhají záda.
Pokud máte ale poslušného pejska, který jde u nohy a netahá, jak ta naše, tak si myslím, že je to spíš na každém, co mu vyhovuje.

Ivana & Miky&Ája

my jsem vždy měli a máme poue obojky. Nepřijdou mi nešetrné, alespoň u ns teda určitě ne.
Holky od prvních chvil chodí navolno - je podle mě dobré když se malé štěně už naučí chodit navolno - jednak malé štěně vám neuteče, nezdrhne a apotom až doroste je zvyklé chodit samo bez vodítka, nemá tendence utíkat a velice rychle se naučí držet se při vás a i nějaké ty povely s tím spojené. Je to potom pohodlnější jak pro vás tak pro psa.

Až trochu povyroste a chtěli byste je trochu cvičit, určitě je opět lepší obojek. Při učení poslušnosti je daleko účinější než postroj. Je i prevencí např. proti tahnutí na vodítku a tokovým různý zlozvykům.

Martina67

My jsme přešli na postroje už před 13lety, kdy naše první buldočka měla potíže s krční páteří. Naše veterinářka je pro postroj u každého psa, prý si nedokážeme představit ten nápor na páteř když psovi s obojkem cuknete vodítkem, tak proč je tomu vystavovat když je jiné řešení... Další buldíky jsme měli vždy ze začátku na obojku a až dorostli tak jsme pořizovali postrojek. U posledního buldočka Darinky jsme právě na doporučení výcvikářky poslušnosti pořídili postrojek už v jejich 5měsících a musím říct, že to bylo jedině k lepšímu. Na obojku táhla neskutečně (většina buldočků podle mně neřeší nějaké přiškrcení, stejně jako neřeší menší bolest, táhnou si klidně dál), s postrojkem se najednou stala ovladatelnější. Kdybych to nezažila tak tomu sama nebudu věřit. Takže já hlasuji určitě pro postrojek
Obojek nosí Darinka jen na tréninku agility, postrojkem by se mohla někde zachytit a obojek je v tomto případě bezpečnější.
Chození navolno taky doporučuji, bohužel ne každý si to může v okolí svého bydliště dovolit, u nás např. musíme podle vyhlášky mít psy na vodítku. My to sice často porušujeme, ale taky musíme počítat s problémy s muži zákona, případně s některými nevrlými spoluobčany

Nikki

ze zacatku jsme meli ksiry, pak z nich vyrostl a ted mame obojek a je to lepsi, protoze na obojku vic posloucha pri chozeni

Alča+Bubu+Nelly

my máme obojky i kšíry,ale používáme nejvíc kšíry,jak na radu veta,tak je to nejhumánější

Marika a Timmy

Nám ve školce poradili, že pokud chceme cvičit pejska, je lepší obojek. Líp se na něm učí poslušnost. Asi hodně záleží na temperamentu a poslušnosti nebo bojácnosti pejska. Někomu to může jít beze všeho, někdo prostě poslouchat nechce, má svou hlavu, tak tam by asi bylo lepší volit ten obojek. Pokud jsou zdravotní problémy a vet doporučí kšírky, není co řešit. Asi opravdu hodně záleží na tom, s kým přijdete do styku a kdo vám v danou chvíli radí. My máme obojek, Timmy je docela poslušný a učenlivý pejsek a nemusíme ho nijak "trápit" s obojkem. Náš první pejsek však byl strašný buldík - tvrdohlavý. Toho jsem pro klid a aby se neuškrtil nechala jít kam chtěl a pobíhala nebo vlála jsem za ním. Navolno byl jen na zahradě a občas v lese, kde nehrozila srážka s jiným pejskem. Teď se chci chybě vyvarovat, proto dám určitě na radu naší "tety Jitky". Kšírky jsem ale také koupila a zatím odpočívají v koutku. časem na ně také dojde.

Gábina+Žolda

My máme většinou obojek, postroj jenom před coursingem, protože to by se Žolda oběsil A když jdeme jenom na kratší procházku, tak jde občas úplně nahej Ale to jenom proto, že za barákem vlezeme do lesa a mezi zahrádky a nemusím se bát žádnýho provozu.

SoVa

no u nás:

Bohoušek běhá zásadně na volno tak má obojek kdyby náhodou...když je lovecká sezona tak ho beru na stopovačku aby si mohl čmuchat po libosti a já nemusela stepovat...dokonce jsme nějak dospěli k tomu že když zapomene že je uvázaný a rozběhne se zavolám "vodítko" a on zabrzdí aby se neuškrtil

Blaženka chodí od diagnozy krku na holo...její tempo je vražedné, asi jako šneka a drží se nás, stejně moc neujde tak neuteče a nakonec se nosí v batohu

Jinak na srazy nechávám kšíry,alespon na tom posledním jsem se poučila, protože to bych je asi uškrtila

d.e.n.d.y

..taky nosíme kšírky,připadámi že tak netáhne a když jej chci potáhnout k sobě tak to je lepší než z obojkem to mi připadá že ho spíše škrtím a ani mu se to nelíbí...
Teť máme nové,koupila jsem kšírky jako bezpečnostní pásy do auta tak to používáme i ven na procházky,pač ty první jsou mu už stejně těsné..

Nikki

ahoj,
máme 5ti měsíčního buldočka a chceme mu pořídit obojek místo postrojku. Mohli byste mi poradit jaký je vhodný? líbí se mi ty širší kožený, ale zas nevím, jeslti to pro něj není zátěž, zvlášť, když je to ještě štěně.děkuju moc

Novakes

ahoj,my jsme měli ze začátku kožený klasický a jelikož rostl a rostl....tak ho měl zachvíli malý.teď máme universální obojek, na kterém se dá nastavit velikost krku a jsem s ním velice spokojená.

SoVa

Ahoj,
ale jestli tahá doporučuju nechat postrojek kvůli namáhání krční páteře
No já osobně dávám přednost nylonovým, jsou dobře pratelné!

Mini a Indy

Ahoj, taky preferujeme širší, ale popravdě, nejlepší je psíka dobře vychovat, pak nemusí bejt pořád na špagáě? a obojek má minimálně.

SoVa

No tak náš Bohoušek chodí na volno ale obojek má vždycky už jenom z důvodu kdyby byla nějaká mela nemám šanci ho chytnout za kůži jinak širší je lepší to souhlas...my máme na Bohouška širší red dingo obojek a vypadá fakt líp s tím obyčejným z hypru co máme do lesa

Nikki

dekuju za rady. Charlie zatim vubec netaha prave, spis ho musim tahnout ja, coz me uz docela stve. navic jak ma ted postrojek, tak jak zacne protestovat,tak tahne proti a ja ho proste nemuzu primet jit,protoze tim,ze ma postrojek tahne celym telem. znamymu na cvicaku rikali,ze by mel mit pes obojek, aby kdyz s nim clovek trosku trhne, fakt poslouchal a nemel tendenci tahat proti jako u ksiru.myslela jsem nejake takove obojky
http://www.psiobojky.cz/data/image/272-l.jpg
http://www.spokojenypes.cz/inshop/catal ... 33-TMH.jpg

LuciqueLand

Bessi je 6 měsíců a my teda používáme kšírky. Jsou pohodlnější a ráda je nosí. S obojkem úspěch nebyl. Navíc jsme začali chodit na cvičák a já si říkala,jestli nebude problém,že má Bessi kšíry a ne obojek a naopak nám cvičitel z psí školy řekl,že to vůbec nevadí,že někteří psy mají problém s pateří a naopak je to lepší. Takže v pohodě. Navíc když má kšírky,tak když potřebuju,tak si jí můžu upravit v pohodě a celý tělo, nemusím jí tahat za krk,což je výhoda. Ona teda zrovna netahá proti a můžu říct,že mám cvičák teda pomohl,něco se naučila a když jdeme na procházku,tak zásadně chodí po levé straně u nohy a když náhodou se vyskytne u pravý,tak si hned přejde na druhou stranu... To mě dostalo.

Marika a Timmy

Site Admin

Kšírky versus obojek

Příspěvekstř srp 18, 2010 2:12 pm

Přesunuto

od Olga » pon kvě 03, 2010 11:01 am

Ježíši, já mám taky objednané Greendog M, tak doufám že sednou. Na rozdíl od Brunečka je Amálka takové chrastítko, včera se po dvou dnech opět najedla, málem jsem to šla zapít!
od OndraGonga » pon kvě 03, 2010 8:18 am

A vzkaz pro Kačku s Meldou a Hannym - psala jste, že klukům v pohodě sedí velikost M od greendog. My máme vepředu úplně povoleno a je to jen tak tak . Doufám, že už neporosteme.
od OndraGonga » pon kvě 03, 2010 8:16 am

My máme pro Brunečka autopásy greendog, které jsou použitelné jako kšíry a jsem s nimi velmi spokojený. Navíc Brunouš v nich vypadá jako největší drsňák, ještě mu na ně navěsit imitace granátů, pouzdro s pistolí a vestu s nápisem US marines .
od Ki+M a Hercules » pát dub 30, 2010 6:08 pm

U nas pan, co ma nedaleko cvicak mi vobec neodporucal ho nejak tahat, ze ho tym len zbytocne vystresujem a pes sa zasekne a to ked sa buldin zasekne, tak to je uz jak buldozer zaryty do zeme..no co si tu budeme hovorit
Tak som rada, ze som zvolila spravne a som rada,ze mam aj dobru veterinarku. problemy s chrbticou riskovat nechcem a ten ich krk, sak oni ledva dychaju ked je trosku teplejsie...
a vynucovat si nieco od buldocka a este tahanim...tak to ten nas by ma zozral asi....na toto je panko Hercul citlivy....
od radka » pát dub 30, 2010 1:47 pm

ježíši...ještě narostla??? už ted jí má jak ředitel zeměguľe.....ale jak píšeš...kšírky mu zachránili život,když se vrhnul po labradorovi a byli v sobě tak jsem ho za ně čapla a vyzdvihla nahoru a bylo...až se mu rozeply ..ani na to nechci vzpomínat...za obojek bych ho nechytla ,jaká to byla mela...zlaté kšíry!!!!
od SoVa » pát dub 30, 2010 12:47 pm

No tak my jsme nosili obojky spíš z frajeřiny protože oba běhali u nás v zapadákově zásadně bez vodítka takže žádný škrcení a tak...

Když jsme jezdili po srazech a Bohouškovi se podařilo i na kšírkách zdeformovat kroužek na karabinku jak táhl, myslím že už to mluví za vše a to prosím normálně nepatří mezi tahače!
No a nakonec jsme zjistili u Blaženky kolaps hrtanu, takže jsme s obojkama definifivně skončili, protože tahání za krk by pro ni mohlo být i smrtelné.
Tak jsme přesedlali na kšírky a nemůžu si je vynachválit! Třeba při cestování vlakem se mi hodně vyplatily, čapla jsem je oba naráz a vysadila do vagonu úplně v poho a bleskově A navíc jsem zjistila že se mi i moc líbí a pes na kšírkách připnutý k vodítku je pro mě ovladatelnější než na obojku..já už bych neměnila!!!

Ki+M myslím že Váš veterinář zná buldočky dobře, já už jsem upředňostňování kšírek taky slyšela z více stran.
Už jenom jak jich čím dál víc trpí na problémy páteře...a každé cuknutí u štěněte se nakonec může za pár let vymstít
a používání stahováku mi příjde dost nemorální, donucovat si něco přiškrcením...co dodat, a to nerozhrabávám jak to deformuje asi to ustrojí uvnitř při pravidelném nošení...u nás na cvičáku teda byly zakázaný i u velkých plemen!!!

Raduš no musíš Šakymu vysvětlit aby mu ta hlava narostla ještě mě se takhle jednou vyvlíkl z kšírek zakrslý králík, ještě že se mu to šprajclo o uši protože jinak by byl v trapu, takhle se u nás dožil krásných 10ti let
od radka » pát dub 30, 2010 10:52 am

a taky mi na obojku vadí,že když jsme šli jen kousek a nechala jsem mu jen obojek tak když začal táhnout tak se mu obojek vyvlíkl přes hlavu,protože má široký krk a když mu ho člověk nechce utáhnout hodně...má holt jinou stavbu těla,my už jedině kšírky
od Ki+M a Hercules » pát dub 30, 2010 9:19 am

Tak toto s tym obojkom je zaujimave, lebo mna veterinarka, ked bol este malinky upozornovala, nech mu nedavam obojok-iba ak pre paradu, ale radsej tie ksirky kvoli tomu ich krku a ze maju tu oblast velmi citlivu a ze uz videla pripady, ze po dlhsej dobe tam vznikali problemy. Lebo vraj buldiky nie su stavane na take potahovanie za krk, ze radsej ked taham vahu toho hrudnika trochu, ze to im nejak neublizi. Nas uz nosi vsetko len provizorne, ale zo zaciatku to bolo vselijake...proste buldocia tvrdohlavost sa prejavila

Leny

Kolemjdoucí

Příspěvekpát bře 11, 2011 11:44 pm

zdravím.....mám problém s 6 měsíční buldinkou....

Nevím,jak ji pořádně naučit chodim na vodítku rovně( má obojek),ale to by až tak nebyl zasadný problém. daleko větší je ,že pokud ji pustím,okamžitě mi uteče.....nevím ,jak ji to mám odnaučit. každý můj pokus o chycení je pro ni další zábavná hra. při přivolání se na mě podívá a tím to hasne. laskominka ji moc nezajímá....nějaké osvědčené rady ?

Ruda & Gregor

Návštěvník

Příspěvekpát bře 11, 2011 11:51 pm

Ono to chození po schodech je podle toho jak je na tom váš pes..My bydlíme ve 4. patře a s Gregorem chodím po schodech a žádný problém, navíc bereme Alavis 3.Se psem který má nějaké kloubní potíže bych po schodech nechodil.
Ruda a Gregor

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon bře 14, 2011 2:50 pm

Leny píše:zdravím.....mám problém s 6 měsíční buldinkou....

Nevím,jak ji pořádně naučit chodim na vodítku rovně( má obojek),ale to by až tak nebyl zasadný problém. daleko větší je ,že pokud ji pustím,okamžitě mi uteče.....nevím ,jak ji to mám odnaučit. každý můj pokus o chycení je pro ni další zábavná hra. při přivolání se na mě podívá a tím to hasne. laskominka ji moc nezajímá....nějaké osvědčené rady ?

klasicky problem, da sa to zvladnut, ide na nu puberta, takze skusa, co si moze dovolit a kde je hranica trpezlivosti. To, ze ked ju pustite utecie sa da dobre riesit tak, ze ju pokial mozno budete mat na volno, len sa toho netreba tak bat. Treba najst miesta, kde nie je vela psov. Ked bude utekat, vobec za nou nebezte, lebo to bude brat ako podnet k hre a provokacii. Hrajte sa s nou schovavacku, ked Vas na chvilu takto strati z oci, tak sa jej schovajte, za strom napriklad, ci za nieco ine. Po nejakej chvili ju chyti panika a zacne Vas sama hladat, treba ju vsak v tej panike chvilu nechat a potom na nu mozete zavolat, vtedy urcite pribehne. Toto treba robit castejsie, bude to mat za nasledok to, ze si uvedomi, ze si Vas musi hlidat, lebo inak sa jej uz nemusite objavit. Tuto radu som dostala od vycvikara a je ucinna. lepsie nez pamlsky.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

kacka

Kolemjdoucí

Buldoček a schody?

Příspěvekpát kvě 20, 2011 5:58 pm

dobrý den,

doufám, že jsem se svým dotazem ve správné části fóra;)

Při tom čekání na správnou cvhíli pro pořízení Bárníka pořád přemýšlíme a vymýšlíme, kde by mohl nastat problém a v čem bychom se mohli lépe připravit a napadlo nás,

jak je to s buldočky se schody? Samozřejmě víme, že štěňata by po schodech chodit neměla(ať je to jakákoliv rasa), ale jde nám to to, jak to bude dál po prvním roce, až už bude "vyrostlý".. Je potřeba je nosit do schodů stejně jako by se měli nosit jezevčíci, nebo schody zvládají? My teda bydlíme ve zvýšeném přízemí(takže asi 10 schodů), ale schodům se nevyhnem protože moji rodiče bydlí ve 4. patře bez výtahu a chodím tam poměrně často.. tak mě jen tak napadlo, jestli se mám smířit s tím, že budu Bárníka do toho 4. patra tahat v náručí nebo se hýčkat ideou, že si to oba odfuníme po svých...

děkuju moc

Ruda & Gregor

Návštěvník

Re: Buldoček a schody?

Příspěvekpát kvě 20, 2011 8:16 pm

záleží na psovi, jestli je zdravý a nemá žádné problémy s klouby nebo páteří tak v tom nevidím problém...někdo říká že s frbulem do schodů jo ale ze schodů ne, já s Gregorem scházím a vycházím 4. patro bez problémů :wink:
Ruda a Gregor

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpát kvě 20, 2011 10:56 pm

Kačko,

tak jsem přesunula pod správné téma a šup do pročítání. My jsme se naučili ve školce, nyní letí ze schodů, že myslím, že se překotí a ani na to nemůžu koukat. Záleží na každém jednotlivci, někdo s tím problém má, někdo zvládá bez problémů.

Tak pak se ozvěte, jak jste dopadli s tím vašim :-)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěveksob kvě 21, 2011 1:16 am

Já tahat do druhého patra ročního 16ti kilového macka, tak to asi v prvním hned vzdám. Ťapká po svých tak od 4-5 měsíce :)
Míša a Duffy (1 rok)

kacka

Kolemjdoucí

Příspěveksob kvě 21, 2011 12:38 pm

Moc Vám děkuju za odpovědi,

nevím, kam jsem dala oči, že jsem tohle téma přehlédla... díky za přesunutí :)

předchozí příspěvky mám teď už pročtené ;) tak jen doufám, že prďola nebude mít problém se schody a bude to zvládat a nebudu muset toho našeho budoucího chrochtu tahat do 4. patra na rukou :D ..

situace, abychom měli pejska doma bude až tak po novém roce, ale určitě až si Bárňouše přivezem, tak napíšem, jak moc jsme z něj unešený :D

P. S. ještě bych Vám chtěla poděkovat, že mě tu nepranýřujete, když se spletu v "kategorii", kam napsat... na morčecích stránkách jsme zažívali přesný opak.. :( Tak moc Vám moc děkuju, je to tu fajn

kaliiv

Návštěvník

Příspěvekpát zář 23, 2011 12:11 pm

Dobry den ,

Chtela bych se vas zeptat jak ste naucily sve buldocky chodit do schodu ??? Ten nas ma sice teprve 4 mesice ale ma uz 8 kilo sice to mam jenom do prvniho patra tak se to jeste da a jeste nejakou dobu ho budu nosit ale uz ted to je nekdy makacka:) Pomalu ho to ucime ale on se zasekne pod schodama a kouka na nas jako co po nem chceme ?? A ani piskotek nepomohl....on nam totiz ani sam na sedacku a na postel nevyskoci vzdycky ceka az ho tam dame ale jak se zapomene a lita jak streleny tak stim nema problem vyskocit nekde...Tak to nechapu bud je tak lenivy nebo vypocitavy a nebo to nepochopil a nebo sme si ho tak spatne naucily sice na jednu stranu to je dobre ze tak moc neskace...Dekuji za rady.. :roll:
Rocky

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpát zář 23, 2011 12:44 pm

Po schodech nahoru uměl náš Duffík už jako 2 měsíční. A myslím, že ten váš to umí taky, jen trošku zlenivěl :lol: zkuste ho nalákat na hračku...nebo prostě odejít domů (na našeho to působí :D) A se skákáním jsmě měli tké "problémy". Měl období, kdy nikam nechtěl skákat. Ani na gauč, na který hrozně chtěl....do postele...nikam. Byl zvyklý na zvedání. Ale my jsme se zařekli, že ho pořád tahat nebudeme a během 2-3 týdnů už si vyskočil všude :lol:
Míša a Duffy (1 rok)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát zář 23, 2011 10:39 pm

My mame tiez takeho buldocka, co do schodov sice vybehne, aj y nich, ale na gauc skakat a na postel je lenivy, nejak to neriesime, RTG co bolo kedy robene vyslo celkom v pohode, tak neriesime.
Ale on bol tiez taky odmalicka, ze len ked chce tak vyskoci ked lieta jak blazen.

benditko

Stálý člen

Příspěvekned zář 25, 2011 11:14 pm

Našemu Maxovi budou 4 měsíce. Asi měsíc běhá schody nahoru, ale dolů se asi bojí. Když chce na postel, tak vyskočí předníma nohama nahoru a žalostně kouká, no kdo by ten pohled vydržel, takže s pozadím mu už pomůžu :D .On se snažil skákat, ale jak byl divoký, tak udělal salto a od té doby se bojí. Myslím, že zatím není o co stát, až bude mít jistotu, tak to zkusí znova.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon zář 26, 2011 4:40 pm

no s tym skakanim radsej opatrne, ono aj nas uz par krat urobil salto, ked sa vonku nahanal. Som sa bala, ze si ublizi. Predsalen chrbtica je len jedna... Ale potvora ked sa nenahana tak je lenivy, on sa necha aj nosit :D kabelkovy 12kg pes....no panicka moze nosit... :mrgreen:

Candice

Návštěvník

Příspěvekpon zář 26, 2011 10:30 pm

no naša zato skače stale ako diva kolkokrat padne aj na chrbat na tvrdu zem ked spravi salto .to ja sa vzdy tak bojim ze si nieco spravi ale ona vzdy sa postavi a a skace dalej.FAkt ako na baterky a to uz ma 10 mesiacov som cakala uz ze sa troska skludni ale stale to nejak neprichadza :D :)
I am a cross between a pig, dog, bunny and frog... a French Bulldog!

benditko

Stálý člen

Příspěvekčtv zář 29, 2011 11:18 pm

Max včera večer v rámci amoku, kdy lítá po bytě jak šílený, asi omylem poprvé vyskočil na postel. Byl z toho sám překvapený, protože se tím docela uklidnil. Ale v tom záchvatu šílenství :D se divím, že ji nepřeskočil celou :shock:

Frenk

Nováček

Příspěvekstř lis 30, 2011 1:51 am

Ahoj,
má opačný problém,jeslti je to obojek a nebo kšíry,tak strašně táhne,není k udržení.Jsem už na to připravená-na šílené cuknutí ruky!!!Být to starší člověk a nebo dítě ,tak mají smůlu.Prostě lehonou a budou taženi po zemi.Super je,když jedeme nakoupit a mám spoustu tašek.Už mám samozřejmě na to systém a vím ,co bude následovat.Dříve se mě rozsypaly tašky,robilo co šlo.A ne a ne to Frenka odnaučit.Beru to jak to je,jen se tomu směju.Steně si myslím,že můj Frenk to dělá taky schválně.A ba naopak,když jdeme z procházky,tak se strašně loudá.Po městě s Frenkem nechodím.Zkoušela jsem to párkrát-všichni se otáčeli na chrochtájícího psa :D ,šel si prostě svou cestou a nezajímalo ho ,kam chci jít já.Mám ho ,ale ráda.Má tři roky a nesmí mi na něj nikdo sáhnout a ani křivým okem se podívat.Je to miláček.Cvičí on se mnou,ne já s ním.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekstř lis 30, 2011 2:12 am

Já jsem tohle odnaučila cukáním...Zatahal - cukla jsem ...a znova a znova. Také hodně pomohlo chození u nohy. Jakmile cukal - šel "k noze"...a do odvolání musel jít jen u nohy :wink:

Já to učila 40kg psa....měl o 5kg méně než já, tak to byla ze zečátku docela sranda, jednou se mi totiž skutečně stalo, že jsem za ním po břichu jela po louce :roll:
Míša a Duffy (1 rok)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř lis 30, 2011 1:31 pm

No ono treba na to odnaucenie cukania pevne voditko, ziadna flexina, tak sa cukat akurat nauci, lebo na tej flexine to velmi lahko ide.Presne jak radi Mafinka, pekne naucit chodit pri nohe. A potom navolno. Treba to rozdelit na ten vybeh a poslusnost.Este dalsia vec co som si vsimla ze robia ludia jak ucia aj velke psy cukat sa, ze ich pred prechadzkou strasne navnadia, ze ideme von, potom maju vonku minimum prvych 10 minut peklo.pes taha ako sialeny, majitel nestiha aj ked moze mat silu.Ono premotivovat psa tiez neni najlepsie, lebo to moze potom chapat uplne inak zmysel celej prechadzky. ja osobne do toho celeho zapajam poslusnost typu sadni a ked je umravneny ide sa dalej.

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěveksob pro 03, 2011 11:29 pm

Já to dělám tak, že když zatáhne, tak se zastavím. Prostě pokud bude tahat tak nepůjde tam kam chce. Druhá možnost je taky, když zatáhne změnit směr. Jen pozor - pokud se rozhodnete pro cukání, abyste opravdu cukala - ostře a krátce. Spousta lidí aniž by si to uvědomila spíš zatáhne a to jen vyvolává další tah...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Cimbi

Nováček

Schody?

Příspěvekned čer 23, 2013 5:42 pm

Zdravím, rád bych si nechal poradit jak pak to mají frbulové se schody? Mám štěnáťko, takže zatím ho beru do rukou. Nicméně bydlím ve 3.patře bez výtahu a až mi fešák vyroste a bude mít 14kg tak se lehce pronese :D Jaké máte zkušenosti ? snášejí schody dobře nebo to raději pak nemám riskovat a mám ho raději stále nosit? Děkuji moc za odpovědi.

Franceska & spol.

Stálý člen

Re: Schody?

Příspěvekúte čer 25, 2013 11:29 pm

My tedy nenosíme, buldina schody zvládá hravě, ale bydlíme v 1. patře :lol: Myslím, že pokud bude pejsek zdravý, nebude mít žádné problémy s klouby nebo páteří a bude dobře osvalený, schody mu neublíží. Možná je vyběhne rychleji než vy :mrgreen:
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Zpět na Výchova a výcvik