Právě je pát úno 23, 2018 9:44 am

Jedení výkalů, válení se v nich / Čůrání na gauč

Podělte se o své zkušenosti s ostatními ohledně výchovy a výcviku buldočků.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

cuticka

Kolemjdoucí

papani svých hovinek

Příspěvekúte říj 18, 2011 1:23 pm

Dobrý den, máme takový menší problém, když je julinka sama doma,zavírám ji prozatím do jednoho pokoje,(má 10 týdnu)když udělá svou potřebu tak ji nejspíš sní. Ale když jsme doma tak to nedela:-( co s tím mě dělat? Nechybí ji něco,nějaké vitaminky? Poraďte:-(

Marika a Timmy

Site Admin

Re: Jedení výkalů, válení se v nich / Čůrání na gauč

Příspěvekúte říj 18, 2011 1:42 pm

Sloučila jsem do tohoto tématu, prosím pročíst si, je tu určitě i pomoc :-)

A ještě otázka, z čeho poznáte, že to spapá ?
Marika + Timmy a R2 (Artur)

CoCo

Kolemjdoucí

prosím o radu (náš buldoček pojídá svá hovínka)

Příspěvekúte říj 25, 2011 10:07 am

Když je naše CoCo sama doma (zavřená v koupelně) tak zjistíme, že kadila a bohužel to po sobě i uklidila:( Když jí venčíme venku tak tohle nedělá. Jsme z toho docela "paf", nevíme proč to dělá. Hladem určitě ne dáváme jí pravidelně 4X denně jíst-je to ještě štěně.

MílaK

Stálý člen

Re: prosím o radu (náš buldoček pojídá svá hovínka)

Příspěvekúte říj 25, 2011 10:15 am

proč je v koupelně? a ještě k tomu štěně, nebo je to obyvací koupelna s topením ,oknem a prostorná minimálně 10m2 ?

CoCo

Kolemjdoucí

Re: prosím o radu (náš buldoček pojídá svá hovínka)

Příspěvekúte říj 25, 2011 10:18 am

Když jsme v práci, topení tam má okno taky, hračky, deku a na něm pelíšek. Nemyslím si že to pojídá jen proto, že je v koupelně. Už jsme ji jednou nachytali i v kuchyni jak po sobě uklízí :( bydlíme v rodinném domku takže koupelna je prostorná a teplá místnost.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 10:35 am

Přesunula jsem do již otevřeného tématu, tak tady najdete spoustu informací.

Marika

CoCo

Kolemjdoucí

Prosím o radu, naše CoCo pojídá svá hovínka

Příspěvekúte říj 25, 2011 12:26 pm

Naše fenka, pojídá svoje hovínka. Hlad nemá krmíme ji 4 denně. jen granulema Purina Proplan Dog Puppy Small. Můžete nám někdo poradit co s ní?

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 12:36 pm

CoCo, tak ještě jednou :-). Sloučila jsem do tématu, které je tu již dlouho otevřené. Prosím, netřeba vkládat několik témat nově a nově. Určitě se do textu koukněte, něco se tu za pomoc najde.

Ať je to brzy v pohodě :-)

A osobně jste viděli, jak je pojídá ? ? ? Nebo z čeho usuzujete, že je pojídá ?

CoCo

Kolemjdoucí

Pejsek jí svoje hovínka

Příspěvekúte říj 25, 2011 3:16 pm

Prosím o radu, stalo se vám že by buldoček pojídal svoje hovínka ?? nevíte čím to bude ??? dostáva jíst 4X denně granule Purina Proplan Dog Puppy Small , občas kousek jablka ...

CoCo

Kolemjdoucí

Příspěvekúte říj 25, 2011 3:33 pm

Jednou jsme ji nachytali. A když se vrátime z práce tak tam jsou stopy po hovínkach ale žádné nikde není :(

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 3:43 pm

A jak dlouho takové štěně necháváte samotné zavřené v koupelně?

Koupelna má přístup denního světla, má pejsek co na hraní?

Osvědčil se roboran. Pročtěte si prosím celou diskusi, je tady opravdu spousta návodů.

A prosím, již nezakládat nikde v žádné rubrice stejné téma. Tady semka můžete psát, taky sem jde spousta lidiček a určitě poradí. Když oni se teď řeší buldočci v nouzi a alergie, těžké nemoci a tak a ty hovínka jsme již hooooodně krát tady probírali.

Tak si prosím přečtěte celé vlákno, najde se tu toho dost :-)

Děkuji za pochopení

CoCo

Kolemjdoucí

Příspěvekúte říj 25, 2011 4:43 pm

Omlouvám se, nevěděla jsem jak to tady funguje s těma přispěvkama. Po dnešku už budu chytřejší :) snad :)

V koupelně je okno světlo tam má i hračky. Nemyslím si, ale že záleží na tom kde je aby ty hovínka baštila. Protože je jedla i v kuchyni.

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekúte říj 25, 2011 5:30 pm

pokud je jí a vy to vidíte, tak zahartusit a jinak si opravdu přečtěte celé vlákno a skuste třeba koupit ten roboran. Je to myslím jeden z doplňků, který má u pejsků úspěch. A doma když to baští jste a můžete zasáhnout? Občas na ty pindíky stačí zvýšit hlas a hned přestanou, jsou chytří, žádní blbínci, jak si někdo myslí.

Jinak ty příspěvky nevadí, ale tady když můžu, tak to pospojuji, jinak by bylo opravdu strašně nepřehledné. :-) Si vemte, že byste tu měla vy 4 nová témata a pak další 3 lidi také :-)

Víte jak to myslím?

A děkuji za pochopení :-)

benditko

Stálý člen

Re: Prosím o radu, naše CoCo pojídá svá hovínka

Příspěvekúte říj 25, 2011 11:03 pm

CoCo píše:Naše fenka, pojídá svoje hovínka. Hlad nemá krmíme ji 4 denně. jen granulema Purina Proplan Dog Puppy Small. Můžete nám někdo poradit co s ní?

Vzhledem k tomu, že jí krmíte 4x denně, předpokládám, že se jedná o malé štěně, nikde jsem nenašla věk. Náš Maxík to dělal, také. Byla jsem z toho dost zoufalá, když jsem byla doma, tak jsem ho okřikla a snažila se být u bobků dřív než on, neustále jsem mu opakovala, že to je fuj. Když byl o něco starší, tak už se k tomu nehnal a dá se líp i ohlídat, protože už nekadí tak často a hlavně pouze venku a opravdu se již o to, co vytvoří dál nezajímá. Ale zase ho zajímají mrtvé myši na poli a jiné chuťovky, takže stejně musím být pořád ve střehu. Prostě jsme si pořídili buldočky :-)

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpon pro 05, 2011 10:32 pm

Když byla Fran štěňátko, měli jsme doma podobný problém. Máme několik kočiček a tak si bulina chodila "smlsnout "do kočičích záchůdků :mrgreen:. Myslelal jsem,že ji to asi nikdy neodnaučím, podle zkušeností své známé, ta si ale vzala buldočka už staršího, který měl své návyky. I tak jsem koupila záchůdky kryté, abych jí alespoň trochu ztížila přístup. Stačilo ale opravdu soustavné hlídání a okřikování (fuj) a dnes si Franceska kočičích WC vůbec nevšímá, ani když nejsme doma. :D Zato venku je to stejné jako u všech ostatních - v kurzu jsou hovínka psí, kuní a jakákoliv jiná , o mrtvých myších, chcíplých žížalách a jiných "ňamkách" ani nemluvím. :mrgreen: Tam mi nepomůže žádné FŮŮŮJ, bulďa zdrhá i s kořistí a má ze mě leda tak pr... :twisted: :mrgreen: :D
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpon pro 05, 2011 11:04 pm

Musela jsem se smát. Oni jsou fakt v čuňačinkách všichni stejní. Náš bulďa ukradl kočce myš a když jsem ho okřikovala "fůůůj" ! Koukal na mě jak dyndýšek s nevinným obličejem. Z myši mu z tlamky koukaly jen myší nožičky a ocásek. No to byl pohled! Ovšem vypáčit mu z tlamy to chutné sousto bylo nemožné a už se o to ani nesnažím. Prostě barfujeme... jo a taky mražené kuřince rád chroustá, ale nepohrdne ani teplým. Přišla dcera, bulďa zrovna jedno koko vymlask a pak se velice líbal s holkou... potutelně jsem se usmívala.. :lol:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpon pro 05, 2011 11:41 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: No jo. Ta naše nepohrdne také ničím voňavým. Moc se mi líbí, jak říkáte, že barfujete, odteď tomu říkám taky tak :D Franceska hrozně miluje honit se venku s dětmi. V létě o prázdninách bylo její nejmilejší, když jim mohla krást tenisáky (popř. boty), zdrhat s nima a ony jí honily. Teď si asi myslí, že když zdrhá s hovňousem a já jí ho chci vzít, že je to ta největší sranda světa :mrgreen:

Ivana, Franceska & spol.

benditko

Stálý člen

Příspěvekúte pro 06, 2011 9:43 am

Žížalky, to je extra mňamka. To taky máme moc rádi. Nejhorší je, že když to naše prase něco sežere, tak mi potom nejradši dává najevo svoji lásku a pak abych si umyla obličej savem :mrgreen:

CoCo

Kolemjdoucí

Příspěveksob led 21, 2012 3:25 pm

Nemáte někdo nějaký fígl jak se zbavit pachu z počůráného gauče? já už jsem to čistila vším možným a nejde to přebít?

Babetta

Stálý člen

Příspěveksob led 21, 2012 4:40 pm

Zředěný ocet by mohl pomoci. Pohlcuje pachy...
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekned led 22, 2012 8:31 pm

Jenže pokud je to hodně, octová voda moc nepomůže :mrgreen: . Mně se, na radu známých, osvědčil pohlcovač pachu od alpiku http://www.alpik.cz/zvirata/c-1503/. Zjistila jsem, že mám totálně pročurané matrace od nekastrovaného kocourka a nic jiného nepomáhalo. Ovšem bylo nutné je doslova likvidátorem zápachu prolít, ale smrádek je pryč :D Je sice trochu dražší, ale když se koupí větší balení vyplatí se to. Likvidátor pachu se nechá i ředit vodou a vytírat s ním nebo různě omývat. Také ho docela často používám jako rozprašovač do ovzduší, je zdraví neškodný a pachy nepřebíjí, ale pohlcuje.

Ivana, Franceska & spol.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekned led 22, 2012 8:45 pm

Kočičina je ještě horší jak čůránky od psa. No jestli jsou fakt matrace hluboce zasažené, tak by fakt ocet pomohl jen v případě že by se taky dostal hluboko. Na vyčištění ovzduší jako pohlcovač pachů znám toto:
http://www.laparen.cz/cz/Default.aspx

CoCo

Kolemjdoucí

Příspěvekúte led 24, 2012 4:55 pm

Naštěstí ocet pomohl děkuji moc :)

Caskrmeni.cz

Kolemjdoucí

Re: Potřebuji poradit

Příspěvekpát říj 12, 2012 2:34 am

Sabina píše:
karolínka píše:No já jsem dnes byla s kamoškou nakupovat MLSKY v TESCU :mrgreen: :mrgreen: kámoška má taky frbulka ale 2letého a kupovala mu tesco kostičky a já purina a pedigree pamlsky ona mě přesvědšovala že prý neznačkové jsou levné a prý LEPŠÍÍ já NEWíM :shock: :shock: ja radši kupuji značkové. KTERÉ jsou lepší :?: :?: :?: POTŘEBUJI PORADIT :!: :mrgreen: :shock: :D

Podle mých zkušeností jsou t.zv. "pamlsky",ať už "značkové" či "neznačkové", spolehlivou cestou,jak psovi zadělat do budoucna na různé alergické potíže.Chcete-li psovi dát mlsek,kupte třeba sušené dršťky,nebo průdušnice,zabaví se a pochutná.Nejlepší je pěkná kost,pokud možno s chrupavkami,ta mu udělá jen dobře.ROZUMNÝ veterinář se Vás při vyšetření psa s alergickými projevy bude ptát ,zda mu dopřáváte "pamlsky", do kterých se zapracuje kdeco .Zvláště u buldočků to chce návrat k přírodě ! Bohužel,platí to i o granulovaných krmivech. Nelze spoléhat na to,co se deklaruje na obalu.Zajisté,těžko můžeme jen tušit,jaký je obsah nevhodných látek i v tom mase,které koupíme pro sebe či miláčka u řezníka,ale......přece jen vidíme kus flákoty,kdežto co je opravdu v té granuli nebo sušence,kostičce ? Tušíme ? Ještě před 20 lety,než se rozšířila masově tahle komerční krmiva,nebylo tolik zdravotních potíží u psů i koček. Myslím,že bychom neměli řešit,jakou značku krmiv dát,ale ZDA je vůbec dát !!!

Se vším naprostý souhlas ... jako pamlsek jedině sušené pamlsky u kterých vždy víte, čím krmíte a jsou pro psa velmi prospěšné a chutné ... vyhněte se barevným voňavým odpadům z číny!

Caskrmeni.cz

Kolemjdoucí

Re: Potřebuji poradit

Příspěvekpát říj 12, 2012 2:35 am

Luciehu píše:děkuji za radu s těma syrovýma kostma na zubní kámen. Jackie ho má brutální.
Jakmile nám skončí průjmík ze změny granulí, začneme žužlat kostičky. Tak jsem zvědavá, jestli mu pojedou víc než pribináček :D

Velice dobré na zubní kámen jsou sušené plíce ať vepřové či hovězí, to je jedno.

Linda

Nováček

hovínka

Příspěvekpon kvě 06, 2013 12:43 pm

Zdravim všechny co mají stejný problém..moje čtyřletá Barunka mi papá svoje hovínka a kočičí.. Buď to po sobě okamžitě uklidí a nebo na zahradě,když je bez dozoru si na tom smlsne..a po kockach,když je sama doma. Kolikrát se mi stalo,že pak z toho i zvracela..myslím si,že z toho..podle zápachu :? Nevíte co s ní? Nejspíš ji něco chybí..díky za odpovědi ;-)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Re: hovínka

Příspěvekpon kvě 06, 2013 5:00 pm

Existuje dplnok krmiva,su to vitaminy, vola sa to roboran H (rozmyslam preco asi H :mrgreen: ) to vela ludi odporuca na tento problem papania bobkov.
Potom je druha moznost a to su olomoucke syrecky, ci to je tou smradlavostou,alebo v tom je nejaka latka,co moze chybat,tak netusim,ale tiez su s tym dobre vysledky.

Kocici bobky su lakadlom aj pre inak bobko-nezravych buldockov, ako kocici bobky to je nejake neodolatelne,takze by som kocky naucila na nejaky zachodek,kde sa nedostane pes. Nakolko kocku clovek moze naucit cistote.
Takze kocke vylozit zachodek niekam,kde sa pes nedostane je asi naj riesenie.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Franceska & spol.

Stálý člen

Re: hovínka

Příspěvekpon kvě 06, 2013 6:46 pm

Když jsem si pořídila štěně, naši frbulku, nastal u nás stejný problém s kočičími hovínky - vždycky se je snažila z kočičího WC dostat :twisted: Koupila jsem tedy záchůdky kryté, aby se tam tak snadno nedostala, ale přesto ještě nějaký čas trvalo, než se to odnaučila. jak byla malá, vešla se i do záchůdku s dvířky :wink:. Musela jsem ji hlídat a vždycky jak strčila do záchůdku nos tvrdě jsem ji okřikla. Vyplatilo se, dnes si kočičích hovínek doma nevšimne, ovšm jen doma 8) Ale vaše buldočka už je dospělá, tam okřikování asi moc nepomůže nebo to bude déle trvat :(
Ještě jedno opatření jsem ale musela udělat. Kvůli kocourkovi, který nemá rád WC zavřené dvířky jsem otočila záchod (bez dvířek) obráceně, otvorem ke stěně - asi 35 cm od zdi. Kočka se protáhne, ale fenka by se do něj musela dobývat a násilím ho odstrčit, což bych okamžitě věděla a zasáhla :mrgreen:

Doufám, že se vám na vaši Barunku nějaký fígl podaří vymyslet.

Ivana, Franceska & spol.
Předchozí

Zpět na Výchova a výcvik